» »

Pridobitev z navijanjem

Pridobitev z navijanjem

StajercSSS ::

Zanima me, koliko lahko pridobiš na nekem sistemu %, glede na stock? Rad bi znal, če se navijanje splača, oz. Če se splača začet s tem zajebavat, ker nikjer ni nekakšnih "navodil", na kaj je treba vse pazit, itd; če pa koga vprašaš, pa ti samo reče, da se ne spuščaj v to, če ne znaš. In potem ostane to samo za tiste 'zategnjence', ki nebi radi nič delili z drugimi. ;((
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.
  • polepsal: Mavrik ()

Dr_M ::

Navodil je kolikor hoces, samo 5 minut casa si moras uzet za iskanje.
O stevilkah, koliko pridobis, je pa tezko govorit. To lahko ugotovis samo tako, da zadeve dobro stestiras.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

StajercSSS ::

Navodila sem iskal cel dan,pa ni nikjer nič konkretnega. Ponavadi se vse spremeni samo v debato,ali je boljše spreminjat FSB ali množilnik,ko kdo vpraša,kako je z RAMI,če je treba sorazmerno tudi RAME navijat,pa vse utihne. Itd. večina v takem smislu,kakšnih pojasnil,navodil itd. pa ni. Pa ne rabim nekih expert navodil,ampak bi rad začel z malim,in se vsake toliko časa nekaj novega naučil.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

dzinks63 ::

Za začetek povej kompletno podrobno sestavo PC-ja. Vsaka stvar ima nekaj specifike, razen če misliš navit kakšnih 10%, za kar pa res ne rabiš specialnih navodil.

StajercSSS ::

Amd 64 x2 4200 2200
2x 1GB DDR2 (Enkrat 667,drugič 800 ,ker blo kupljeno naknadno)
9500 GT
Asus M2N-E

Navijati ne mislim veliko,rad bi se sam malo naučil,itak pa je stock hlajenje,tako da bi bil zadovoljen že,če bi mi uspelo za 200 navit.

Smisel pa je,da če si kupim kaki drug sistem,bi blo fajn,da bi se naučil navijat,ker vidim,da se da nekatere cenejše cpu-je fajn navreti,da potem dobiš več za nižjo ceno.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

StajercSSS ::

Sem šel v BIOS,pa sem tam ono asusovo avtomatsko navijanje dal na 10%,tako da je zdaj 2400. Ročno še nisem nič poizkušal,ker še morem testirat,kako je sploh s temperaturo pa stabilnostjo.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Blinder ::

S tem programom http://www.cpuid.com/cpuz.php si v windowsih čekiraj pri keri frekvenci ti delajo rami. Tisti tvoji 667 mhz lahko da delajo stabilno le do 668 mhz lahko pa tut do 900+ mhz. Lahko tut mal povečaš napetost, da je potem bolj stabilno, sam pazi na temperature. Z stock coolerjem se ti zna fajn gret ta reč.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

StajercSSS ::

Temperature so katastrofalne ;(( Vse cca. 45°C,GPU 65°C! (GPU če se prav spomnim,sem kupil pasivno hlajenje,totalna bedarija)

Bo treba za hlajenje poskrbet. Lahko bi ga na okensko polico dal,zunaj je hladno.. :D

sem vzel dol stranico,pa ma procesor stock pri polni obremenitvi 60 stopinj,s tem,da ventilator brez stranice spusti obrate za polovico
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

StajercSSS ::

Zdaj sem naredil na 2400,pa voltažo pri ramih na 1.85,da se mi windows zažene sploh. Fri frekvenci rama piše,da je 245.7 MHz. To je potem 690 MHz?

PS: Se lahko pri teh malih 200 MHz na oko že prepozna boljša odzivnost?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Jah jst imam tudi 4200+, navit je na 250X10=2500Mhz in se kar pozna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Icematxyz ::

Če se splača? Odvisno. Če naviješ računalnik za to da na to z navitim računalnikom brskaš po internetu. In se pogovarjaš z drugimi ljudmi. Potem se verjetno ne splača. Oziroma verjetno še te nekaj več stane na računu za elektriko.

Če pa igraš igre ali uporabljaš kakšen namenski program. Pa se da ponavadi izmeriti. Če se ti splača ali ne! V obliki števila FPS v igri. Ali v času ki ga računalnik porabi za to da opravi neko nalogo.

Potem pa se odločiš če se ti splača ali ne. Ko imaš konkretne številke. Pa še to a se ti splača vedno imeti sistem navit. Ali le takrat ko boš nekaj počel. Če tega naprimer ne počneš pogosto. Se moraš odločiti. Kaj se ti bolj splača.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40727015 (14132) galu
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936837 (5163) Goldee
»

navijanje AMD procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
776164 (4767) Davidf1
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483227 (2661) WamPIRe-
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323659 (18349) Jst

Več podobnih tem