» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

__Devil__ ::

včasih pa res

Galaxy ::

Torej jutri bom tudi jaz (ponosen) lastnik i7 920 C0/C1 revizije. Postam overclock rezultate takoj ko dobim še napajalnik, rame, plato, diska in grafe :))

P.S. A je kaj narobe če bo računalnik kakšen mesec ali dva na leseni mizi? Zmanjkalo denarja za ohišje :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

mtosev ::

Torej jutri bom tudi jaz (ponosen) lastnik i7 920 C0/C1 revizije. Postam overclock rezultate takoj ko dobim še napajalnik, rame, plato, diska in grafe :))

in zakaj ne D0?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Galaxy ::

Ker sem kupil rabljenega

ModriN96 ::

Galaxy...tvoj oc se bo gibov oko 4,1-4,3ghz.

razn če maš vodo, drugač ne pričakuj kej več kot tolk...

Galaxy ::

Ma to je odlično! Saj se več razlika nad 4GHz ne vidi.. :)

ModriN96 ::

Jst sm recimo razliko opazu...tko res opazu...ko sm dau iz 3,7ghz na 4,1ghz.

Res se je poznal ful... Med 4,1 in pa zdej k mam 4,3ghz pa ni razlike...edin v testih se pozna. Na oko ne.

__Devil__ ::

super :P. tud jaz bi moral kmalu od agt.si dobidi vse. i7 920 DO. Upam, da dobim čimprej :P. Samo na ohišje še moram počakati, antec twelve hundred.

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

devil...ti pa od D0 na dobri plati pa kulerju loh prčakuješ tm okol 4,4ghz, mogoče kej več...odvisn od primerka.

__Devil__ ::

No lepo. ampak pomoje nebom še na začetku navil proc-a ker nebo porebe verjetno. plata bo ASUS p6t, ker za deluxe ni bilo denarja sem vzel cenejšo in prihranil cca. 40€. Zanima pa me v čem oz. kaj pa p6t deluxe več od p6t? ker vem da DX ma x-fi zvočno neko, me pa zanima, če je vezje oz. chipset in ostalo vse enako na matični kot na p6t in p6t deluxe?

kuler je CM v8. 6gb corsair RAM 1600hmz cl8. grafa pa je 4890 vapor-x in me zanima še to, če bi z tem delalo na max. detalje pri crysis in gta 4 recimo?

Imam pa monitor iz hoferja. tale: http://www.hofer.si/si/html/offers/2827...

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

Čipset je čipset...oboje je X58...sam pač p6t je osnova in nima tok "bonbončkov" med tem k jih deluks verzija ma...

kaj točn ma več ne vem...ponavad je to kkšn usb vtič več, mal drugačni kulerji za čipset so gor pa take fore...čipset je pa isti ;)

tko da nč bat...čist zadost ti bo p6t.

TOP ::

Če misliš glede navijanja,potle v platah ni razlike se ne splača,kupit Deluxe,ker pridobiš sam bonbončke-dodatke.Jaz mislim,da če boš ti dosegu 4ghz stabilno,bodi zelo vesel,ker tile primerki,nekako do 4ghz gredo,za test tud več,sam ne stabilno.

__Devil__ ::

aha ok sem se že bal malo, da bo slabše delovalo na tej matični kot, če bi vzel DX verzijo.

Še nekaj. naročil sem tale napajalnik http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... in me zanima, kako se bo obnesel? so kaki problemi z njimi? se veliko kvarijo in kako. Ker sem naročil že v kar nekaj trgovinah in potem bi me poštnina stala pa sem kar v agt potem naročil tale napajalc. Ker bi drugač vzel corsair 750w ampak ga nimajo na agt pa sem tega, še prej pa sem mislil kupiti muschkin 850w in ga je potem kar naenkrat zmanjkalo ker ga nimajo na zalogi. Zato torej tale napajalnik.

hvala

EDIT: še tole če mi lahko kdo pove:

"
kuler je CM v8. 6gb corsair RAM 1600hmz cl8. grafa pa je 4890 vapor-x in me zanima še to, če bi z tem delalo na max. detalje pri crysis in gta 4 recimo?"

monitor:http://www.hofer.si/si/html/offers/2827...

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

Top...ne klat neumnosti, ker vsak ma STABILNO več kot 4,2ghz primerek D0, tut C0/C1 se da sabilizerat na več kot 4ghz ;)

Edinga do zdej k ga nima čez 4ghz stsbilizeranga poznam...je Meizu...on ma 4ghz, ker ma pač res en slab primerek.

Vsi ostali k si ga pa lastiju ga majo pa vsi čez 4ghz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

TOP ::

Počakaj pa bomo potle vidli,kdo klati neumnosti,do kolk bo njemu ratal.Poglej mal forum na extreme pa boš videl,večina jih ma do 4,le redki čez,tole govorim za C0 steping ne D0.

ModriN96 ::

V tvoji zgornji izjavi nisi reku da točno C0/C1 mislš... Zato sm ti reku da ne podaji neumnosti...

Galaxy ::

Yupee.. potem pa samo še pride

Prolimatech Megahalems + San Ace 1011 = 4GHz+ na iziiii :D

_Devil_ : sicer nisem si naročil Vapor-X in 6GB RAMa, ampak *upam* da bo delovalo brez problema na 3GB. Saj Windows 7 ni tako požrešen kot Vista glede RAMa, ane? Več za igre 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Mugen 2 ne poznaš?

Galaxy ::

Emm.. kako da ga nebi poznal, če imam na trenutnem računalniku 1. generacijo?

ModriN96 ::

Torej...zakaj nabavlat unga k si ti omenu pa še posebi vent, če loh Mugena 2 k ma vent že zravn pa še cenejš je?

Izkaže se pa tut zlo dobr...

Galaxy ::

Kolko maš idle/load na tej frekvenci?

ModriN96 ::

Trenutn mam 4,3ghz, idle temperature so zdele polet od 46-49, load tm cca 65-70.

Pozimi so pa idle tm okol 43-45 v loadu pa 60-65.

Galaxy ::

Ni slabo, ni slabo.. hmm.. C0/C1 ali D0?

batista bomb ::

i7 965 je C0/C1

ModriN96 ::

C1 ja...voltaža je 1,45v

Galaxy ::

Oh shit, kako sn jaz blekno :)) ma nevem no, kolko maš voltažo?

EDIT: okej zaj pa se mi lušta Mugen 2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Vsak k ga ma je ful zadovoln...vzem si Mugena 2 pa pasto MX2 al pa AS5.

Galaxy ::

Bom ga kar vzel.. AS5 pa mam še nekaj doma, tak da nebo potrebno. Tnx za nasvet :)

DaVidQ ::

Kater naj bi boljš hladiv Mugen 2 al V8 ?

ModriN96 ::

Če maš dobr primerk proca, boš vidu da bo mugen 2 zadost in vode sploh ne boš rabu nabavlat ;)

Galaxy ::

Tako, pravkar naročen Mugen 2.. pa sploh ni tako dragi kot sem si mislil.. pa še ventilator ima 74CFM - kar veliko za takšen denar.

ModriN96 ::

En dan sm zanalaš pustu u sobi ful vroče da sm vidu do kolk v IDLU pridejo temperature na 4,3ghz.

56 stopinj je blo največ...za sekundo je blo 57.

Galaxy ::

Hmm, jaz bom sicer jutri prevzel i7 920 (C0/C1)+ R2E. Kupec mi je postal screenshot.. slika pove tisoč besed..
 1.312V v BIOSu

1.312V v BIOSu



a sem naredo dober nakup?

*** popravljena slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Hmm...slike ne prikaže...

ModriN96 ::

Hmm...da na C1 pr SAMO 1,3v nardiš 4ghz...tega še nism vidu... To je res ful ful hud primerek...

batista bomb ::

Se strinjam s tabo ModriN96

Galaxy ::

Bom skušal čim prej tudi to potrdit. Vrjetno že jutri. A pol sem vredu kupu?

batista bomb ::

To je odlično za C0/C1.

ModriN96 ::

Mislm da bolš nebi mogu kupt...ker take rezultate dosegaš z D0 serijo... Nism vedu da loh s C1 na tok mejhni voltaži nardiš 4ghz.

Po tej logiki bi mogu recimo pr 1,4v komot nardit 4,5ghz.

Galaxy ::

Pol pa superca. Se že veselim :D

** komaj čakam zimo in navijanje na balkonu pri -10C >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ModriN96 ::

Na keri plati je tole dosegu? Pa na kakšnih voltažah...

Galaxy ::

na Rampage II Extreme, 1.312v v BIOSu

oboje bom kupo od njega, 920 + R2E.

ModriN96 ::

Meu sm jst isto plato... pa niti podrazno nism biu na tok dobrmu rezultatu. Očitno je res proc tok dobr primerek.

Galaxy ::

Mater, pol pa sem naleteu na jackpot?

ModriN96 ::

Dej a bi prašu lastnika če ve nastavitve še na pamet al pa saj prbližn, da vidm kok pa kaj je mau drugač nastavlen...

Galaxy ::

Nastavitve v BIOSu?

ModriN96 ::

Biosu ja... bclk, množilnik, turbo on /off, uncore frekvenca, kolk voltažo rama, frekvenca rama, latence rama, gpi voltaža, ioh voltaža...

Galaxy ::

Bom ga vprašal :)

ModriN96 ::

Tenx ;) poroči k zveš...

MonkeyHead ::

mam spodnjo konfiguracijo kompa...

na kolko bi se dal proc navit s tem, da bi še vložo keš v nov cpu cooler


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812761 (10559) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009039 (6044) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911500 (6621) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014185 (9935) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575887 (4454) mysly

Več podobnih tem