» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

Meizu ::

Ubistvu ni posebnga razloga... frenda ma tut ud5 in je ful zadovoln, jst sm pa kupca prec najdu, tko da sm mal zaslužu zravn...

In tut rs se je izkazal d je huda plata tole. kar sm prdobu je 100mhz na navijanju pa mal hladnejša je tale ud5. Čipset ma ta hladnejši od asuske.

Drugač bistvenih prednosti ni.


Sicer je star post ampak vseeno. Meni osebno je tudi EX58-UD5 ful huda plata in sm zadovoljen z njo, sam pri meni je problem, da sm naletel na mal slabši primerek CPUja (i7 920@4Ghz je največ kar mi je uspelo navit, sam sistem ni povsod stabilen - mislim, da se delat normalno gor, sam včasih ga kej sflešira, pa se resetne - več ne gre, pa da ga jebeš. 24/7 setup mam pa na 3.6Ghz. Vsaj za poletje, ko so temperature malce višje. Čez jesen, zimo, mogoče tudi spomlad, mam pa na 3.8Ghz. Je pa tudi res da mam C0 stepping gor ne...)

allex ::

ja in kolk so te temperature?
struggling with abundancy of computer power

Meizu ::

ja in kolk so te temperature?


Temperature česa? CPUja ali okolice?

Poleti pri okoli 36c v senci -

CPU Load @ 3.6Ghz 74c (Mugen 2, MX-2)

Pozimi pri 5c

CPU Load @ 4Ghz 70c (Mugen 2, MX-2)

TOASTER ::

jst mam CPU q6600 navitga z 2.4Ghz na 3.6Ghz, hladilnik Sythe MUgen, in mi kaze v core temp 54C ko oa zlovdam kak bol zahteven spil mi skoci temperatura na max 62C lahko ga navijem na 4.1GHZ sam mam pol temperaturo delovno 62C z spilom pa kar cez 75C
amapk sj bo bol, kmalu bom zamenju PC :>

Pa me zanima ma kdo ohisje ANTEC TWELWE HUNDRED in ali kaj vpliva na temperature itd...?

TOP ::

Imel sem ga MEGA ohišje in še sedaj mi je žal,da sem ga prodal.

Galaxy ::

Allex, a ti je kaj uspelo s fenirrom?

allex ::

nisem še dobil, upam da jutri...

zdej kontam kako naj pasto nanesem, tanka majhna črta v smeri jeder, rahlo vstran, velikost riževega semena or so,
se ne obnese najbolš. kuler bo imel HDT pipce, tako da bom verjetn premazal spodn del HDT-ja, da zapolnim vrzeli med odvodnimi pipami, potem pa še DVE(!!!) vzdolžni črti

HDT thermal paste application



do sedaj se tole spodaj ni obneslo

square TIM ap

struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

__Devil__ ::

mi lahko kdo pove kako naj namontiram cooler master v8 na matičnno ASUS P6T?

Ker je baje tale kuler zelo težko namestiti, tudi sam sem imel velike težave in sedaj opažam da se mi procesor grozno pregreva na čase. Včasih je na 43°C mininalno velikokrat pa pride tudi do 60°C. Sedaj pa je na 48°C 0.o.

Predvidevam da je to narobe, da sem dal gor preveč termalne paste (mx-2) in ,da nisem dal tiste zadnje železne ploščice gor, ker bi najverjetneje delalo stik. Sedaj sprašujem kako mora biti hladilnik obrnjen in koliko paste moram nanesti, če lahko kdo ponazori s kakšno sliko kot allex na spodnji recimo.


Hvala!

Mitja358 ::

Z roko, drugače pa maš vsa navodila polek, samo pogledati si je treba.

__Devil__ ::

je bolje, da daš preveč termalne paste ali premalo. (vem da je najbolje nekaj srednjega)

bi bilo to ravno pravšnje:



hvala

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galu ::

Jaz bi dal še malo več osebno.. Če je prav nism zihr, ampak mal več ZIHER ne škodi.

__Devil__ ::

kako pa priporočate, da zbrišem trenutno termelno paste, ki je nanešena na procesor in hladilnik? a lahko kar z papirjem?

Baxxxter ::

WC papir, robček, vata,... ;)

Mitja358 ::

_Devil_ nebi še vprašal kako naj primeš embalažo paste?

__Devil__ ::

ok. kaj pa pol vse lepo razmažem po celem procesorju? s čim razmažem? pa, če moram malo počataki ali takoj dati hladilnik gor? al je vseeno?


hvala

jest10 ::

Si ti res čisto brez domišlije in zmožnosti logičnega sklepanja?

Mitja358 ::

Zgleda da ja.

galu ::

Lahko z ploščatim šraufncigrom, lahk daš prst v plastično vrečko pa tko mažeš (tako jaz delam), lohk z nekim delom kartona.. POLNO možnosti!;((

bluefish ::

Oh, zaboga. Že stokrat na dolgo in široko odgovorjeno. Na procesor kaneš za malenkost več kot riževo zrno paste in po navodilih montiraš hladilnik in ostale pritikline. Paste se do takrat ne dotikaš niti s treplanicami.

Pred tem upam, da si popolnoma odstranil star zmazek tako s procesorja kot hladilnika - najprej na grobo očistiš z eno trpežnejšo papirnato brisačko ali pa kar s papirjem, nato pa do čistega še z alkoholom ali acetonom ali čem podobnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Steinkauz ::

Eh jst vedno razmažem(z mobi kartico) pa čist lepo hladi :)

__Devil__ ::

"lahk daš prst v plastično vrečko pa tko mažeš"

ta se mi še najbolj dopade :P. hvala BlueFish za nasvet o acetonu, nisem bil siguren če je varno z njim očistiti.


"Na procesor kaneš za malenkost več kot riževo zrno paste in po navodilih montiraš hladilnik in ostale pritikline. Paste se do takrat ne dotikaš niti s treplanicami."

hmm?? do kdaj se naj ne dotikam paste?

bluefish ::

V smislu packanja z roko in podobnimi fintami.

__Devil__ ::

torej šele ko mislim dati hladilnik gor šele takrat razmažem in v tistem trenutko dam hladilnik gor.

bluefish ::

Ni potrebno vsega jemati dobesedno in se zapirati v vakuum komoro. Pač daš gor pasto, nato hladilnik,... jasno, da ne boš čakal tri dni pred namestitvijo hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

__Devil__ ::

narobe! dam gor pasto, jo razmažem, dam gor hladilnik! :D

ok hvala za odgovore ;)

galu ::

Devil jaz ti proporočam da daš komp nekomu ki ve kako razmazat pasto, ker boš ti itak zajebu nekej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Mitja358 ::

Pasta se sama razmaže!

galu ::

Meni se zdi boljše ročno, pa na sredini malo debelejše pustit.

bluefish ::

Itak hladilnik, če je pravilno nameščen, stisne pasto in jo enakomerno porazdeli.

Samek1337Q ::

Meni se pa zdi da mormo prvo devilu povedat da mora iti to tako:

1. najdi etanol
1.1. pizda kaj je etanol? pogoogla
2. odpri predal
3. najdi stekleničko etanola
4. poglej na nalepko če je res etanol
5. odšravfaj stekleničko etanola v smeri urinega kazalca ( slika kaže kako se ura vrti )
...


ČLOVEK POGOOGLAJ KAJ PREDEN KAJ VPRAŠAŠ TU!!!!!!
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

__Devil__ ::

yes men ^^

bluefish ::

saj, če bi bilo na "fejsbuku", bi verjetno že naredil.

__Devil__ ::

še mam cajt, temp. proca je itq 50°C v idle :D o.0

galu ::

še mam cajt, temp. proca je itq 50°C v idle :D o.0



Ja, saj za kaj boljšega bi mogel posečti po AMD-ju.:D:D:P

__Devil__ ::

sem mel oz. sedaj imamo moj prejšni računalnik spodaj v dnevni sobi in sploh od leta 2005 nisem evdel, da se ga da tako naviti :). prosecor je amd sempron 3200+ ! :D. iz 1,8ghz sem ga spravil na 2.5ghz. in to z le nekaj malega igranja :). plošča je neka asrock am2 vsta al kaj :P. Temperatura tega pa NIKOLI ne preseže 39°C pa če ga mečem v steno!! dobesedno. zakon proc. ja :).



evo, zaj sem igral gta4 pa se je moj proc. kuj na 60°C zagrel. porablja pa ga 30% v igri. se bom moral zgleda lotiti ponovne namestitve kulerja oz. paste ter po navadilih vse tokrat ČIMPREJ :O.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pravzaprav so bili procesorji iz tega obdobja eni boljših navijalcev in ga je lahko navil praktično vsak za vsaj 20%.

__Devil__ ::

no pol mi je žal da sem i7 kupo :8)


:P

pravzaprav mi je žal, da sem kupil CM V8 in ne mugen 2. bi prišparal dnar, bolje hladi kot sem slišal ter ni ga tak za***an* namontirat :/

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

CM V8 hladi veliko bolje. Če ga neveš zmontirat po navodilih pa je to tvoj problem.

DaVidQ ::

Jaz mam isto CM V8, namestiti ga je zelo preprosto, ne vem kako imaš lahko probleme s tem. A si sploh pogledal navodila?

Samek1337Q ::

kaj sm mu napisal, za njega bi mu včasih verjetno mogu še napisat da naj mu srce utripa...
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

__Devil__ ::

@Mitja358: hvala za info, upam, da je to res. Vsaj malo si me razveselil. =)

@DaVidQ: na kaj moram paziti? ali si dal tisto zadnjo železno plošćico ti gor? navodil nisem prebral, jih pa grem sedaj :)

@Samek1337Q: Seveda^^ o.0 :))

bluefish ::

navodil nisem prebral, jih pa grem sedaj :)
In potem se čudiš, da imaš težave s praktično vsem?

VEDNO, preden se lotiš sestavljanja/montiranja česa, sploh če se na zadevo ne spoznaš in/ali delaš prvič, predhodno preberi navodila in si zamisli potek, šele nato se loti zadeve ob sprotnem spremljanju postopka.

Mitja358 ::

Točno tako. Nebi rekel za kake navijalce, ki znajo s prve dati vse hladilnike gor, ampak ti, ki po mojih predvidevanjih še nisi montiral hladilnika, da nebi prebral navodil .. Beži no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

galu ::

Ohh, Devil kaj bi šele blo če bi si to vodno omislil!;((

bluefish ::

voda po celi kišti in sobi.

galu ::

Pa še 5 tem na ST-ju, o tem kako vstavit fittinge.:P

__Devil__ ::

ne vprašaj :D.

Evo prva stvar, ki jo lahko povem je mogoče tudi možnost da se tako pregreva, da je kuler narobe obrnjen.
SLIKA:


na tej sliki je nameščen pravilno, js pa mam V8 znak obrnjen navzgor. :O. sem gledal en rewiev in sem ugotovil, da zrak piha noter namesto ven. torej naprej k trdem disku kot pa zadaj ven iz ventilatorje. to je še ena stvar, ki sem jo zasledil, da je narobe.


Še to, ko smo že pri tem.

ali moram kupiti tole: http://www.sundialmicro.com/cooler_mast... nisem čisto prepričan, če je to kar je poleg pravo ali pa ta kuler ne paše ravno leto na ASUS P6T. Nekaj od tega bo, verjetno pa jaz ne znam namestiti kulerje, to je tut možnost.

Zgodovina sprememb…

DaVidQ ::

Tko dolgo boš prčku da boš neki zjebu. Nesi enmu k to zna, ne pa da sam doma eksperimentiras...


Tu je zopet drugače obrjen.

4. edit (da ne delam novga posta)

Jst mam enako ohišje, kuler in matično. V8 pa je obrjnjen tko k na tvoje linku, tako da si vrjetno ti kaj zamutav. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

Wox ::

btw... Naslov teme je "Core i7 navijanje" ne pa kako namazat pasto pa podoben šmorn. Za te stvari uporabite druge teme ali si pa ustvarite svoje. Hvala.

kuglvinkl ::

Back on topic!
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812628 (10426) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1008992 (5997) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014114 (9864) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575844 (4411) mysly

Več podobnih tem