» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

Samek1337Q ::

ah, mtosev ima 100% potrdila da se je rodil pro...
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

galu ::


P.s.: Vapor-x grafična je zelo slaba navijalka, Toxic verzija je že tovarniško navita na 960GPU, ki pa se lahko BP navije na 1000. Če se kdo odloča, mu priporočam le-to.


Mah, škoda denarja za Toxic. Imam Club3D doma, in je šel 1000/1150 brez problemov (več rama sploh nisem sprobaval). Tak da jaz svetujem REFERENCE kuler, razen če je nuja tišina.

Insade ::

Toxic ti gre na stok 1050MHz,z visanjem votlaze pa do 1110Mhz

M-XXXX ::

Lahko potrdim za teh 1050mhz, čeprav sem pa za 1100 zelo skeptičen...

Destroyers ::

Še moja varianta...nič posebnega. Dau sm ga tudi na 4.5GHz, vendar tolko niti slučajno ne rabim. To je 24/7 "rahlo" navitje.

CORE I7-920 D0 + Scythe SCMG-2000 MUGEN
Asus P6T DELUXE V2
PATRIOT DDR3 ram, 3X2GB PC3-12800, 1600MHz, VIPER

...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Galaxy ::

Daj pokaži če je stabilen na 4.4GHz+

Destroyers ::

4.5GHz+ je blo seveda mišljeno na vodi. Na vodi sm ga meu na 4.5GHz 24/7.

To je slikca zdej na zraku na 4.6GHz. Obremenjen samo za enih 20sekund ker čene temperature ponorijo :)

...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Meizu ::

4.5GHz+ je blo seveda mišljeno na vodi. Na vodi sm ga meu na 4.5GHz 24/7.

To je slikca zdej na zraku na 4.6GHz. Obremenjen samo za enih 20sekund ker čene temperature ponorijo :)



Lep primerek si staknil :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Insade ::

Destroyer ni vec prvi,je ze kar 24 tekmovalcev,pa se en teden casa

Insade ::

Tekmovanje se je koncalo;(,zal nisem imel kompa pri sebi,da bi kej zbencal,baje da bo zdaj nagrada i920,in rabijo kar veliko udelezbo

allex ::

evo moj i7 rig, po nekaj posegih v drobovje

i7920@4ghz/p6t/12gb@1600mhz -titan fenrir+thermalright hr05 ifx+noctua p12&r8

struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

__Devil__ ::

Fak je dobro :P

Temparature pa so? Aja še to, na koliko si spravil svoj i7 največ? stable seveda. Jaz sem na 4.5Ghz, ampak ni stable v prime95. stable pa 4.3Ghz. Z nekaj "noobovskega" igranja. Ker navijat tak ne znam. Nekaj sem voltažo ter FSB dvigoval. Verjetno bi šlo še več. Aja, moje temp so pa 40°C idle, load pa 70°C-75.


Lp!

Zgodovina sprememb…

allex ::

a pol si porihtal v8? to govoriš temperature za stock ane.

no tole sedaj v idlu pri zaprti škatli na 4ghz čiča na 36stopinj, v zakup je treba vzet da se je mal ohladilo ozračje, recimo v sobi mam 4 stopinje manj kot pred tednom, tako da če posplošim bi pred enim tednom moral imet potem v idlu 40 stopinj.
na loadu sem ga zdaj uspel ustalit na okrog 80 stopinj pri voltaži 1.3 d0 verzija. nižje ni stabilen, tako da se moram očitno sprijaznit z nekoliko slabšim primerkom proca, čudno ampak jebiga

p.s. spodaj v hiši se omembe vredno skriva še saphire HD4770, še en thermalright hr05-sli/ifx za ICH10R, corsair tx650, desno pa vertex 120gb, samsung 1tb, rami pa so ocz i7 edition/corsair dominator 6x2gb
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

Steinkauz ::

Za ta denar bi mel lahko že vodno...
Vsak noctua vent je 20eur+(med tem ko so skoraj enako dobri Slip Streami za 9eur).
Še na NB si dal custom cooler lol.

__Devil__ ::

Sem porihtal v8 že davno. Ne te temp imam na 4.3Ghz. 40 idle, load 70-75. Ampak sedaj ne, ker ne rabim tako navitega proc-a. imel sem ga le par dni. Overkill =)

allex ::

Sem porihtal v8 že davno. Ne te temp imam na 4.3Ghz. 40 idle, load 70-75. Ampak sedaj ne, ker ne rabim tako navitega proc-a. imel sem ga le par dni. Overkill =)


kul, mislim da se je men zgolj postavu še z noctuo c12p na 4.3
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

allex ::

Za ta denar bi mel lahko že vodno...
Vsak noctua vent je 20eur+(med tem ko so skoraj enako dobri Slip Streami za 9eur).
Še na NB si dal custom cooler lol.


vodo bom vbrizgal čez nekaj let pri naslednjem rigu
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

Ko bodo "iznašli" lepša, pametna, preprosta, UGODNA vodna hlajenja.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Ko bodo "iznašli" lepša, pametna, preprosta, UGODNA vodna hlajenja.


Takih vodnih nikoli ne bo, da bo fajn našminkano gor, da bo blok, radiator, pumpa pa vse v 1 kosu pa še brez cevi po možnosti..
UGODNA pa so itak že. Če so predraga za človeka z i7, pa je tudi malo čudno..
Tako to gre.

__Devil__ ::

Če so predraga za človeka z i7, pa je tudi malo čudno..


Ja res malo čudno ampak žal res.

ps: tale stavek mi je neizmerno všeč, iz neznanega razloga :))

Destroyers ::

DaChampR :: danes, 12:52:15
Ko bodo "iznašli" lepša, pametna, preprosta, UGODNA vodna hlajenja.


Takih vodnih nikoli ne bo, da bo fajn našminkano gor, da bo blok, radiator, pumpa pa vse v 1 kosu pa še brez cevi po možnosti..
UGODNA pa so itak že. Če so predraga za človeka z i7, pa je tudi malo čudno..


Bo in to kaj kmalu. Vse več proizvajalcev matičnih, grafičnih,...že vključuje original vodne bloke zravn svojih produktov (high-end produktov seveda). Tko, da bo še tako povprečn owner takega sistema lahko brez kakršnekoli rizike sestavu vodno hlajenje. Vse kar morš pol še nabavit je pumpa, rezervoar, radiator, cevi pa povežeš in je. Ja sej je isto ku zej bo kdo pomislu...ne ni k če razstaviš hladilnik od grafe gre garancija npr. In za nekoga k nima kej dosti pojma o sestavljanju je kr zajebano...tle je npr. slikca od gtx275. Potrebno je bit pazljiv točno na 43 čipov. Zajebeš samo 1-ga in grafa je šla.


gtx275

...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galu ::

DaChampR :: danes, 12:52:15
Ko bodo "iznašli" lepša, pametna, preprosta, UGODNA vodna hlajenja.


Takih vodnih nikoli ne bo, da bo fajn našminkano gor, da bo blok, radiator, pumpa pa vse v 1 kosu pa še brez cevi po možnosti..
UGODNA pa so itak že. Če so predraga za človeka z i7, pa je tudi malo čudno..


Bo in to kaj kmalu. Vse več proizvajalcev matičnih, grafičnih,...že vključuje original vodne bloke zravn svojih produktov (high-end produktov seveda). Tko, da bo še tako povprečn owner takega sistema lahko brez kakršnekoli rizike sestavu vodno hlajenje. Vse kar morš pol še nabavit je pumpa, rezervoar, radiator, cevi pa povežeš in je. Ja sej je isto ku zej bo kdo pomislu...ne ni k če razstaviš hladilnik od grafe gre garancija npr. In za nekoga k nima kej dosti pojma o sestavljanju je kr zajebano...tle je npr. slikca od gtx275. Potrebno je bit pazljiv točno na 43 čipov. Zajebeš samo 1-ga in grafa je šla.


gtx275




pa ti veš kolk so precenjeni tile tovarniški bloki na grafi? Npr. v avstriji stane GTX295 + blok gor dobrih 700€!! To je 100€ več kot pa nova. Sicer pa ti lahko vedno kaka trgovina npr. kot sestavi.si gor inštalira, pa da garancijo da oni krijejo stroške če je kaj fuč. Stane pa od 20-30€.
Pa tudi če brez sledu narediš vse na grafi, ni šans da nebi šla skozi garancijo.

P.S. Drgač pa vem o čem govoriš, mi je že ena draga grafa šla na pokopališče tko, ampak sem jo potem nazaj dobil iz garancije (na srečo).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Destroyers ::

Blok za gtx295 tako ali tako stane čez 100 evrov. Evo npr. Ek-waterblocks: KLIK - 130evrov natančneje.

Pa ti veš kolk so precenjeni tile tovarniški bloki na grafi?

So dragi, zato sem pa rekel, da bo to aktualno čez nekaj cajta (ne dougo), ko bo konkurenca postala huda.

Pa tudi če brez sledu narediš vse na grafi, ni šans da nebi šla skozi garancijo.

Seveda gre...če narediš vse točno tako kot je treba. Kot sem pa že reku če en povprečen človek, ki ne obvlada fali samo 1ga od 43čipov ga skuri. Bomo vidli kako boš pol uveljavlju garancijo.

Sicer pa ti lahko vedno kaka trgovina npr. kot sestavi.si gor inštalira, pa da garancijo da oni krijejo stroške če je kaj fuč. Stane pa od 20-30€.

Jah, poglej kolko te pride samo INŠTALACIJA celotnega vodnega hlajenja pole. Tle je še proc, mogoče plata?...Delovna ura u skoraj usaki trgovini je 30evru. Za celotno vodno sestavit lahko gre krepko več kot 3 delovne ure. (3-6 nekje). Pa smo na 180evrih.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tle pa par primerov v katero smer gre razvoj. Tega bo ogromno v prihodnosti.

Najboljša plata trenutno...da mi ne bo kdo zdej zakontriru takoj :) bom dodau...če ne razmišljaš o 3-SLI/FIRE. In moja favoritka Foxconn Bloodrage:

Bloodrage

4 in 1 Cooling


Zravn te plate dobiš 4 expand možnosti (vlkučene zravn): Passive air, Active air, Water, Extreme (Dry ice, LN2) ... samo našraufaš in gremo :)

Gtx285 from EVGA - Hydro izvedba:

gtx285 - hydro

2



Dinokomp ga prodaja npr.: KLIK
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galu ::

No, ta GTX285 je že spet 100€ več ko pa blok + grafa posebej.

Pa tudi če brez sledu narediš vse na grafi, ni šans da nebi šla skozi garancijo.
Seveda gre...če narediš vse točno tako kot je treba. Kot sem pa že reku če en povprečen človek, ki ne obvlada fali samo 1ga od 43čipov ga skuri. Bomo vidli kako boš pol uveljavlju garancijo.


Kdor ne obvlada naj raje ne dela tega. Simpe as that.

Sicer pa ti lahko vedno kaka trgovina npr. kot sestavi.si gor inštalira, pa da garancijo da oni krijejo stroške če je kaj fuč. Stane pa od 20-30€.
Jah, poglej kolko te pride samo INŠTALACIJA celotnega vodnega hlajenja pole. Tle je še proc, mogoče plata?...Delovna ura u skoraj usaki trgovini je 30evru. Za celotno vodno sestavit lahko gre krepko več kot 3 delovne ure. (3-6 nekje). Pa smo na 180evrih.


Jah, kdo pa si ne more skup cevi spasat, vodo noter vlit, bloka na CPU dat, vente na radaitor pa gor ga zašraufat na ohišje, pa si vodnega ne zasluži, oz ga ima za bv, ker navijat za vodo itak ne zna.

Potem pa matična.. Matične majo že polno tega gor (pripravkov za vodo itd.), ampak ni zelo težko tisti kuler dol zašraufat pa enega od EK gor dat.. Ker tile fancy šmancy kulerji (tega ma največ ASUS) niso bogve kaj, matične pa stanejo DOSTIII več kot pa so tile kulerji zraven koštal.
Tako to gre.

Destroyers ::

Kdor ne obvlada naj raje ne dela tega. Simpe as that.

Ja sej to ti ze ceu cajt pravim. V prihodnosti bo prav vsak lahko to namestiu. In tudi potrebe po boljšem hlajenju bodo večje.

No, ta GTX285 je že spet 100€ več ko pa blok + grafa posebej.

Pa ti veš kolk so precenjeni tile tovarniški bloki na grafi?

So dragi, zato sem pa rekel, da bo to aktualno čez nekaj cajta (ne dougo), ko bo konkurenca postala huda.

Ay
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

Tema teče o navijanju Core i7 in ne o vodne to in ono....

Držite se teme.

charlotte ::

Ali kdo ve če je pri AGT-ju na voljo D0 stepping (oz. ali ti ga priskrbijo če bi jim rekel)? Nekatere trgovine namreč hočejo več €€€ če je D0! :8)

Shark-357 ::

Načeloma bi moral biti povsod D0, razen če je kje stara zaloga.

__Devil__ ::

Ali kdo ve če je pri AGT-ju na voljo D0 stepping (oz. ali ti ga priskrbijo če bi jim rekel)? Nekatere trgovine namreč hočejo več €€€ če je D0! :8)



V AGT imajo samo DO procesorje.

charlotte ::

Kateri 6GB kit bi bil boljši?

1) http://www.dinokomp.si/product_info.php...
2) http://www.dinokomp.si/product_info.php...

V čem je razlika med cl8 in cl9, ter kateri bi bil boljši za navijanje i7 920 na ASUS matični?

svetetko ::

vzemi cl8. nižje kot so latence, boljše je.

eDDi ::

kdaj bomo odprli temo i9 navijanje? :D

Destroyers ::

charlotte :: včeraj, 12:14:03citiraj
#
Kateri 6GB kit bi bil boljši?

1) http://www.dinokomp.si/product_info.php...
2) http://www.dinokomp.si/product_info.php...

V čem je razlika med cl8 in cl9, ter kateri bi bil boljši za navijanje i7 920 na ASUS matični?


Drugi je boljši ker je bandwidth > latence.
...They wanna build the prison!...

Nwanko ::

Lep pozdrav vsem.

Kupujem novi komp in me zanima če bo ta sistem vredu,kolikor vidim se da lepo navit in bi vas prosil za nasvet. 950 pa vidim da se ne splaca kupit,sej se lahko 920 lepo navije. Sistem pa pride okol 1290EUR.

Komponente:
ASUS P6T - Intel X58 Chipset
Intel Core i7 920 (2,67Ghz, 8MB) D0 Stepping
Corsair Dominator 6144MB / 6GB 1600Mhz cl8 KIT Model: TR3X6G1600C8D
SCYTHE MUGEN 2 SCMG-2000
DVDRW-kakšen LG dvoslojni 16x-20x
2 x Sapphire Radeon HD 4890 1024MB / 1GB TOXIC Gamestar
Corsair TX 850W
ANTEC Nine Hundred

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

minimus ::

Boljse skor ne more bit.

Mitja358 ::

Seveda je lahko. Jaz bi vzel procesor I7 860 + neko ASUS P55 plato.

__Devil__ ::

Če si pripravljen toliko dati je super izbira, se super navija, mam sam in odlično dela.

Zgodovina sprememb…

minimus ::

Seveda je lahko. Jaz bi vzel procesor I7 860 + neko ASUS P55 plato.


Zakaj je to bolje?

Destroyers ::

Performance/cost je boljše ja. Če hočeš pa top pa seveda x58 chipset.

Osebno bi super sistemu privošču tudi super navijalsko plato: KLIK ali KLIK
Če pa že ne te pa vsaj: KLIK

Glede graf pa vsekakor počakat do prihoda hd5xxx serije in s tem veliko, veliko boljših grafičnih s podporo dx11. Tudi, če ne misliš vzet hd5xxx grafe moreš počakat, saj se bo hd48xx serija pocenila.

Ay
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

minimus ::

Oh dej no 850W napajalnik je cez glavo dost...

Steinkauz ::

+1
Ne vem od kje si take watte potegnu...
Mogoče bi mogu LC power 850w+, vsak osali bo 850w čez vrh glave dovolj.
Nebi pa nikol kupu 2 4890 tik pred izidom 5xxx.

Destroyers ::

Steinkauz :: danes, 15:58:07citiraj
#
+1
Ne vem od kje si take watte potegnu...
Mogoče bi mogu LC power 850w+, vsak osali bo 850w čez vrh glave dovolj.
Nebi pa nikol kupu 2 4890 tik pred izidom 5xxx.

Pa res, zajebu sm...nekje 750W ti bo vleklo.
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Performance/cost je boljše ja. Če hočeš pa top pa seveda x58 chipset.

Bi pa jst osebno nabavu močnejši napajalc, če želiš to zverino navijat. Morš vedet da 2x hd4890 rabi 570W (samo grafe) + proc na 3.8GHz ti že peak-a do 310W...kar je skupi 880W. Če greš pa npr na 4GHz je skupna poraba že 987W -> bolj kot naviješ slabši je izkoristek. Do 3.6GHz se linearno povečuje, naprej pa exponentno.

Osebno bi super sistemu privošču tudi super navijalsko plato: KLIK ali KLIK
Če pa že ne te pa vsaj: KLIK

Glede graf pa vsekakor počakat do prihoda hd5xxx serije in s tem veliko, veliko boljših grafičnih s podporo dx11. Tudi, če ne misliš vzet hd5xxx grafe moreš počakat, saj se bo hd48xx serija pocenila.

Ay

Kaj ti tupiš? Tole pri grafah je napisano že za minimum v celem sistemu in ne samo grafe.

Steinkauz :: danes, 15:58:07citiraj
#
+1
Ne vem od kje si take watte potegnu...
Mogoče bi mogu LC power 850w+, vsak osali bo 850w čez vrh glave dovolj.
Nebi pa nikol kupu 2 4890 tik pred izidom 5xxx.

To je realnost...ne govori neki na pamet...

Grafa: KLIK
Proc: KLIK

Ti si malo zgrešil forum ne? TOLE JE PORABA CELEGA SISTEMA!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

galu ::

Kolk gre i7 860 približno na vodi (stabilno)?
Tako to gre.

Destroyers ::

Ja pa res zajebu sm :) ... nekje 750W ti bo vleklo.
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Vidim kr nekaj odgovorov,z kompom se mi še ne mudi tako močno.Za silo še je p4. Glede grafičnih kartic pa tolko ne sledim.
Kdaj pa nej bi prišle te nove serije ATI dx11 ven?
Če bojo še cene padle bi še počakal sam glede na to da bo to komp bol za špile ni glih neki muz najboljše met,blo bi pa tut seveda dobro,če že priejo špili z dx11 podporo.
Hvala za komentare.

Lp

Galaxy ::

Od kdaj porabi i7 na 4.0GHz peak 417W? :O

Destroyers ::

Ne okoli 250W porabi. Pol je pa še izguba zaradi psu-efficiency-a in kar se zgubi na plati,...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Jp, in to je kar 400W ane? ;((

Wox ::

Ne okoli 250W porabi. Pol je pa še izguba zaradi psu-efficiency-a in kar se zgubi na plati,...


Od kje vam te informacije? Saj pa ni kalorifer. Moj i7 920@4GHz kaže CoreTemp TDP 157W ko je full obremenjen, pri normalnem delu pa 43W. Imam pa neki jajc od napajalnika LC 550W. Deluje stabilno pa še razmeroma tih je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812628 (10426) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1008992 (5997) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014114 (9864) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575844 (4411) mysly

Več podobnih tem