» »

navijanje AMD procesorja

navijanje AMD procesorja

«
1
2

bugy ::

Mene zanima kako se navija procesor AMD Sempron 3000+ z 754 podnožjem. Imam pa Epox 8kda matično ploščo. Ali rabim kakšen program (če veste katerega prosim če mi poveste ime ali če imate link) ali se to v biosih naredi? Procesor mi pa dela na 1800MHz

homesucker ::

clockgen
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

bugy ::

program clockgen je dober sam k sem ga navil se mi je računalnik resetiral in je bilo vse normalno.

xeon ::

To je brezveze da sploh počneš, navil ga boš max za 200 MHz več, to bistveno ni razlike, sistem pa ti ne bo več stabilen!

jest10 ::

Xeon, bodi raje tiho, ker nimaš ravno dosti pojma...

___ ::

zadevo navij v biosu...tam sem jaz mojega navijal. da se ga navit daaaaaaleč preko čez tistih 200 mhz tako kot je rekel xeon!!!!!Samo poskrbi za dobro hlajenje pa boš lahko delal svašta:) semprona sicer ne poznam kej dost in nevem kolk se lahko navije.mojega sem malo probaval in za 250 mhz sm ga navil brez problema.več kot tolk pa nisem šel zaradi hlajenja (bedarija se mi zdi mejhat hladilnike pa nevem kaj.za tist dnar k bi dobi res hud hladilnik že nov procesor dobim...tko da brezveze:)

pa pazi na voltažo...da se ti nebo vse skupaj skurilo.
kot zadnje pa premisli koliko časa boš še imel ta procesor. jaz sem mojega dal kmalu nazaj na stock hitrosti..........ker z navijanje tudi če ti uspe stabilno naviti procesor tako da se ne resetira ali pa zmrzuje, mu enostavno skrajšaš življenjsko dobo. tako da če ga misliš met še nekaj let ti ne priporočam navijanja če ne veš kaj delaš.moraš vedt da z navijanje hitrosti procesorja pospešuješ tudi delovanje ostalih komponent.in če ram ni kvaliteten ti bo lahko ram crknil....saj v biosu boš opazil da ko procesor naviješ iz multiplayer 9 in frekvence 200 mhz NA multiplayer 9 in frekvvenco 225 mhz, se bo malo dvignila tudi frekvenca rama.

skratka pazi kaj delaš.drugače pa uživaj v navijanju:) poročaj na koliko ti je uspel navit tvojega..in da je stabilno vse skupaj.mogoče ga bom potem še jaz navil:)

DominusSLO ::

xeon
Raje se drži nasveta...:\

bugy
Bi blo fajn, da ti pomaga kak kolega, ki mu navijanje ni čisto tuje. Vsaj, da ti razloži osnove in pokaže kaj in kako ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

___ ::

kr prepir ratal:):):) smešn.jao jao uglavnem prepir tukaj resno ni potreben. prašal je kako se da naviti procesor. odgovor je dobil...če je bil koristen nevem.to ve samo on, ki pa ni odpisal.

anyway.sempron od amd je nekako nekaj podobnega kot celeron pri pentiumu. pač naj bi ibu isto močan kot athlon in ima precej nižjo ceno...Z RAZLOGOM! njegove zmogljivosti so slabše...to ni za navijat....ok navij ga za par mhz (na tvojem mestu čez 200 mhz nebi šel!!!.tolk da se temperatura dvigne za max 10 stopinj...in se giblje maksimalno do 60 stopinj celzija.....ker je čez to mejo jaz smatram že za stanje ko hladilnik ne zmore več hladiti procesorja...kar pa ni varno, saj kakor sem opazil pri starem procesorju, ko je temperatura dosegla 60 stopinj je dokaj brez dežav dosegla tudi 65.ali pa celo 70.

evo.tkole bi naredil na tvojem mestu:
1. instaliraj kakšen program za preverjanje temperature...recimo everest bo zadostoval.
2. potem uzemi kalkulator
3. pojdi v bios in tam poglej frekvenco CPU in multiplayer!
jaz imam amd athlon 64 3000+ pri katerem cpu deluje pri 1800 mhz.to pomeni 9 krat multipayer in 200 mhz frekvenca...pomnožiš in dobiš 1800 mhz. (ta primer sem dal zato ker nevem kakšne frekvence imaš ti..in boš lahko iz tega primera pomojem razumel kaj ti bom v nadaljevanju hotu povedat)!!!!
4. jaz sem zadevo navil na sledeč način: multiplayer sem pustil na 9 frekvenco pa sem navil na 225 mhz.s tem se je frekvenca jedra dvignila na 2025 mhz. zadeva mi je delovala stabilno, (vendar sem hitrost kmalu znižal ker sem videl da so se temperature precej dvignile!)
5. POSTOPOMA...poudarjam POSTOPOMA dviguj frekvenco. počasu po 5 ali 10 mhz. vsakič ko boš frekvenco dvignil poglej temperature.poženi kakšen program al pa igrco za enkaj minut da boš vidu kako je s temperaturam. pazi da se zadeva ne pregreje.kot sem rekel če se temperatura zviša za 10 stopinj bo pomojem še preživel procesor (upam) kar je več pa že ni več zdravo



zato ti pravm da PAZI kaj delaš......

aiko ::

Boli te k++++ za navijanje. Unih par % v kakem 3DMarku ne pomeni nič. Jaz sem svojega athlona navil, pa pri delu nisem opazil kake bistvene spremembe, tako da... nima smisla.
Proc. ti bo šibal, ostale komp. pa bremzale zadevo...

jest10 ::

Tukaj se pa res oglašajo sami "znalci".
Dajte, nehajte že bluziti o tem, kako Sempron ni za navijanje in kako ga ni priporočljivo naviti za več kot 200MHz. Večina Sempronov se gladko navije na 2500-2700MHz na solidnih platah.

Tisti, ki vas nekaj boli za navijanje, pa take teme preprosto spreglejte...

___ ::

ma navij ga kolkr hoč.opazu boš sam da se ti začne gret 5 krat preveč.

Antares88 ::

Jaz pa imam DFI Ultra-d pa a64 3200+ venice pa imam neke težave z navijanjem. Torej FSB dam na 220, ratio ramov dam na 188 mislm da. Tko deluje še vse v redu. Ampak če hočm navit kaj več mi pc ne pride do zaganjanja windowsev. Ratio ramov sem takrat dal tudi na 166, pa napetost procesorja sem dvignil za 10% mislim da.
RAMi pa so DDR Geil value 2x 512.

A delam kj narobe, sem kj spustil?

bugy ::

Oproste k nisem odpisov. Najprej sem kupil novo hlajenje ki pa zelo dobro deluje. Z navijanjem sem malo počakal ker sam ne bom nič sprobaval da ne bo k*** šlus. Vam pa sporočim na koliko sem zadevo navil in če se obnese.

Hvala vam za nasvete samo kregat se pa ni treba.

Sem pa kupil tako zadevo za hlajenje
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

R33D3M33R ::

Tisti, ki govorite, da se z navijanjem Sempron greje se verjetno šalite. Imam stock hlajenje in Sempron 3000+ 1600MHz@2GHz (250MHz) pa se temperaturna razlika sploh ne pozna! Sistem deluje popolnoma stabilno in enostavno greh bi bil, če ga ne bi fural na 250MHz.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

m0LN4r ::

Moraš premisliti zakaj ga boš uporabil. Za semprona 3000+ če ga naviješ za 250Mhz, v igrah kot so DOOM3, HL2 in tako naprej do dandanes ne boš opazil razlike. Če pa ga navijaš, da bi hitreje odraral stvari itd. se seveda splača. Za razliko se boš moral tudi ti in tvoj procesorček malo pretegnit.

Če pa boš uporabljal office in ostale osnovne stvari, ti pa je zadeva čisto dovolj tako kot je, ne rabiš časa zapravljat in se stem obremenjevat.

Je pa res, da novejše igre zahtevajo brutalno grafično moč, za čigar izkoristek pa spet rabiš procesorje ranga C2D 6xxx oz AMDX2 XXXX+. Tako da po eni strani jim en sempron 3000+ nebo segal niti do kolen, tudi če ga naviješ ali ne.

Hja hkrati pa izkoristi priliko, če imaš čas in voljo in se s tem procesorjem nauči navijat, da boš lahko kasneje v življenju uporabljal to znanje pri navijanju novih XXXX procesorjev.

Tema zaključena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OChack ::

vidm da tle sami strokovnjaki k so že vsi mel ta procesor :)
jst sm semprona 1800 komot naviv na 2500, brez posebnga hlajenja, samo voltažo dj do konca kokr plata podpira, tud 1,85V je zadost, semproni se namreč zlo dobr navijajo in se niti ne grejejo, tko da xeon nimaš pojma ker ga nisi očitno mev ;)
glede FSBja ej pa tko, ko greš enkrat nad 200 je dobr da maš ram:fsb 1:1, pač dvigneš napetost še na ramih in chipsetu, ni problema visok fsb dat, zadeva se pač ne pržge in resetiraš bios, tko da ti ni treba postopno višat frekvenco, jst jo raj postopno nižam :)......hitrej dobim maximum, do zdej v 10 letih nism tko še nobenga PCja skuru tko da se ni za bat, uglavnm tm na nekje 210-220fsbja more delat.
stock hlajenje je vredu vse tja do skor 60 stopin
bdv, amd se kr dobr navija, zdejšni x2 mi gre iz 2Ghz na 3 brez problema tko da.........noben procesor ni narjen za navijat, sam vsacga se da pa navit

če komu še en bo kj jasn okol navijanja sem-p0rna mi nj kr sporoči>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Ted ::

Glede na to da še vedno dosti iger ne trza kaj preveč na dvojedrnike (Crysis demo>:D ) je navit sempron vseeno hitra žverca.
Mah...

dela ::

Semproni se ponavadi dajo bolj naviti kot athloni z enako frekvenco (in tehnologijo), ker imajo manj cacheja, zato se ravno pri sempronih navijanje bolj splača.

Imam semprona 3200+ (AM2, ki je v osnovi skoraj enak s754), ki privzeto teče na 1800 Mhz, brez problema deluje na 2400 Mhz na privzeti napetosti z BOX hladilnikom na najpočasnejši hitrosti ventilatorja. Več niti nisem poskušal, ker se tukaj idealno srečata frekvenci RAMa in HT (tišino in hladnost procesorja pa imam tudi rad), a sem prepričan, da gre še kar nekoliko dlje.

Šenkanih 600 Mhz praktično brez dodatnega gretja in hrupa. Če se to ne splača, pa tudi ne vem.

PrimozR ::

Tiste + 200 MHz fore so bedne, a skorajda resnične. No, najnovejši Semproni so mogoče boljši, a prvi A64 na s754 so imeli obupen memory controler in najti takega, ki bi delal na 250 ali več je bila umetnost, sreča ali pa je navijalec imel ogromno znanja da je stweakal sistem.

dela ::

Potem očitno je neka sprememba pri AM2 od s754 - moja manila deluje z lahkoto na FSB 266 (verjetno gre še več) brez višanja voltaže ali nižanja množilnika, niti ventilatorju se ni treba stegniti nad low obrate...

(na AsrockNF6G-VSTA, drugače)

PrimozR ::

AM2 procesorji imajo itak DDR2 kontroler. Že s939 procesorji so imeli zelo dobrega (sploh tsti na 90 nm). 300+ na zračnem, v glavnem je bil problem v RAMih.

x45 ::

Sem mel 2 semprona 3000+ 754 pin 64 bit:
winchester jedro šel je na 2550 mhz z 1,5v rami na 255 mhz brez problema.

nato E6 Venice-128 jedro šel na 2650 mhz na 1,5 v temperature nizke ( do 38 st max. - oba, rami tud max 255 mhz ( DDR400 ).

Po cpu testih je prehitel kolegovega p4 prescot 3000mhz@3300mhz 1024 kb cache že z 2350 mhz jih.

Razlika napram Athlonu zarad malega cachea praktično ni bilo.

OChack ::

mel tud semprona na socket A
tud šibala fajn zadeva, in navijanje se zlo pozna, splioh z zmoglivejšimi grafičnimi karticami ki rabjo vsak MHZ od CPU
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

bugy ::

Hvala vam za pomoč. Ampak novo hlajenje mi malo bolj pomaga kot stock hlajenje. Zdaj ko imam novo hlajenje se mi vrti na 900rpm in ima 35 stopinj. Ko sem imel stock hlajenje sej je vrtilo na 3200rpm in je imelo 40 stopinj. Glede navijanja se še nisem lotil in upam da se bom kmalu lotil. Vam pa povem glede navijanja in temperature.

In jast svojo (mašino) uporabljam bolj za igrice kot so CSS, CoD2, CoD4(lovdam). Nfs Pro street(čakam da izide), MotoGP2007

Če mi sločajno se kaj naredi temu procesorju. Kaj mi predlagate kot novi procesor za 754s podniožje do 150€ če se dobi kaj dobrega.




Hvala vam.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bugy ()

Sparky69 ::

bugy: Nov procesor za to podnožje je čist brezvezen nakup. Dokler ne misliš kupiti novega sistema (matična, cpu, ram, grafična), si le procesor navij. Jaz sem sicer tele proce sicer preskočil, mogoče se pa podobno navije kot socket 939. Najhitreje je takole: HT daš na 4*, FSB na 240 in ram na 166 in nič drugega ti ni treba nastavljat. Ko boš pa hotel kaj več, se moraš pa še z voltažami poigrat.
World is my playground

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sparky69 ()

___ ::

waaaaw:):):) mojga athlona 3000+ ki je deloval na 1800 mhz mi je uspelo naviti na 2160 mhz:):) kar temperature so pa ševedno dokaj normalne.jao jao.očitno sem se motil.se opravičujem.

samo nekaj mi ni jasno...v cpu-z ševedno piše da je to athlon 64 3000+..a je to prov? k enim napiše da majo notr močnejš procesor...

PrimozR ::

Ne jim ne. Če pa jim pa daj link. Ime oz. model je 'zapečen' v sam procesor. navijanje tukaj nima veze. Aja, so pa leteli 3000+ na 2,7 GHz in več :)

___ ::

nek sm vidu print screen od cpu-z k so dajal na forume..pa je pisal najprej 3000 pol pa 3800+. sam očitno je blo tisto narejeno v photoshopu.al pa katermu podobnmu programčkom

bugy ::

Ja ne vem men je to tudi naredilo navil sem ga na 2050GHz in me je potem napisal 3300+ v cpu-z
pa ne vem kva je tega fora. seveda se mi je potem comp resetiral in je bilo spet vse normalno.

Meizu ::

AMD 64 3000+ naj bi stabilno deloval tudi pri 3GHZ, ampak je to že top top meja stabilnosti proca.

bluefish ::

Ja ne vem men je to tudi naredilo navil sem ga na 2050GHz in me je potem napisal 3300+ v cpu-z

3200+ ima frekvenco 2GHz po default, tako je nadčudno, da bi ti pri 2050MHz pokazalo model 3300+.
In btw, cpu-z pod Processor Name vedno napiše dejanski model le tega in ni odvisen od navitja, tako kot nekateri drugi programi.

___ ::

kolikšna pa je najvišja normalna temperatura če grem navijat? trenutno je okoli 40 v idle in do 50 če ga na polno uporabljam. ( cool and quiet fora)...do katere temperature se zadeva lahko segreje? jaz mislim da je to okoli 60 stopinj..se motim?

rad bi ga še malo navil, vem nevem kje je meja temperature

Meizu ::

Glej, da ne bo presegalo 60 stopinj. Če bo, sezi po novem hlajenju.

___ ::

ok hvala:) potem imam lahko brez problema na 2200 mhz procesor:) mogoče celo kaj več:):)

če prav razumem...samo z navijanjem ga nemorem pokvariti? če voltažo pustim pri miru?.... pač če nebo prenesel frekvence zadevo lepo znižam. skurt pa nemorm? ali pač?

Urc ::

Nimaš kaj skurit. :)

Meizu ::

Nič ne boš skuril.

Kar se tiče frekvence 2200mhz - jst sem imel še tri dni nazaj isti procesor kot ti, navit na 2200mhz na stock hlajenju. Tekel normalno 24/7 (kaj ne bo, sej ni skor nič bil navit). No, zdej mam 4200+ X2 na S939, pa teče še kr vredu, ni potrebe po navijanju.

___ ::

zdj sm mal gledal....če ga navijem na 2200 mhz, je to šele 3200+ procesor ubistvu. kar je pa ševedno.....mal:) če bi hotu še bolj navit bi pa že nov hladilnik potreboval. tako da očitno se res ne splača. saj kakor vidm

sm stestiral s programom superpi......na stock sem imel čas da zračuna 1 milijon decimalk 54 sekund prbližn, ko je bil pa proc navit jih je pa računal cirka 44 sekund. pri igrah se pa navitje praktično ni poznalo...vsaj ne bistveno...tako da na žalost bom očitno mogu začet mislt na nov proc, ker z navijanjem očitno nebom kj prov velik dosegu

DominusSLO ::

Techman:
Navij ga na vsaj ene 2600Mhz... Če si igričar, bo potrebna menjava grafe.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

___ ::

nisem igričar.kdaj pa kdaj kakšno igrico odigram.samo nočm pa met ravno na low detajle, ker je komp pač malo starejši.

nekaj časa sem imel na kompu tudi visto, ki pa enostavno ni delovala kot bi mogla ker je komp prepočasn kao. v hiši imamo tudi komp s procesorjem amd dual core 4.3+ al kako se ga že označi in vista na njem deluje naravnost brezhibno.meni je pa delala precej počasi. tako da sem prešel nazaj na xp pro sp2.

uglavnem gre se mi samo za čim hitrejše delovanje samega sistema.torej odpiranje programov, raranje, mal tud igre...

OChack ::

najhitrej lavfajo win 98/ME/2000
drgač so tud xp oky.
če maš vsaj solidno grafično se bo navijanje procesorja kr dobr poznal
Int€l inside, IDIOT Outside

nenad85 ::

Zivjo!

Ker imam star racunalnik ki steka ze pri preprostem spilu kot je pes 2009 sem se odlocil da malenkost navijem mojga semprona 3000 kot sem prebral tukaj.
(pes 2009 -> RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Intel Pentium IV 3.0GHz or AMD Athlon 64 or equivalent or higher)

Zdej problem je v tem da sm probu, rezultat je crn monitor lol.
Edino kar sm se spomnu je to, da imam se vedno hladilnik od athlona 2100 na sempronu.
Zdej ce bi kupu vsaj stock hladilnik od semprona naj bi stvar delala al samo jz neki narobe v biosu delam?

Lp!

PrimozR ::

Velike razlike med Sempronovoim in Athlonovim hladilnikom ne bo. To imaš na Socket A podnožju, ja? Koliko si dvignil FSB?

nenad85 ::

Je socket a ja, sm mislu da bo kj vecji hladilnik za boljsi procesor?

Vglavnem proc je na 166 jz sm ga pocas saltu naprej sm nism kj opazu spremembe pol sm pa tuki prebral da ga lahko kr navijem brez pregrevanja pa sm dvignu na 200.

Zdej une timinge pa to sm pustu na mir(by spd), frekvenca rama je pa ze 200 in mislim da sm nekje prebral da mora bit v razmerju 1:1 tko da sm tud to pustu na mir.

Drugac pa to prvic delam tko da ce napisem kaksno tezko prosim razumevanja haha

R33D3M33R ::

Brezveze da navijaš procesor, ker ti šteka najverjetneje zaradi grafične kartice. Kako imaš?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Valvoline ::

Jaz pa imam DFI Ultra-d pa a64 3200+ venice pa imam neke težave z navijanjem. Torej FSB dam na 220, ratio ramov dam na 188 mislm da. Tko deluje še vse v redu. Ampak če hočm navit kaj več mi pc ne pride do zaganjanja windowsev. Ratio ramov sem takrat dal tudi na 166, pa napetost procesorja sem dvignil za 10% mislim da.
RAMi pa so DDR Geil value 2x 512.

A delam kj narobe, sem kj spustil?

Zmanjšaj množilnik hypertransporta.
Iz auto ga saj na 4x,Če tako ne bo šlo ga daj na 3x. Ker se z povečanjem FSB avtomatsko poveča hypertransport.

nenad85 ::

Brezveze da navijaš procesor, ker ti šteka najverjetneje zaradi grafične kartice. Kako imaš?

Mam 7600 gs pa 2gb rama, tko da procesor je edina stvar k me se jebe in glede na to da ne nameravam kupit nov pc mi je mal navit edina sansa, ker sem ze ta procesor komaj najdu pa se to na vasem forumu.
Drugac pa itak igram samo dva spila, prej omenjeni pes2009 in pa witcherja.
Zdej witcher mi zanimivo dela ok, pes pa na grafiki medium in resoluciji 800×600 noce pa noce...
Probu sm tud details low pa 640×480 samo to je se za mene prevec bolano da tko igram :)

PrimozR ::

Jaz pa imam DFI Ultra-d pa a64 3200+ venice pa imam neke težave z navijanjem. Torej FSB dam na 220, ratio ramov dam na 188 mislm da. Tko deluje še vse v redu. Ampak če hočm navit kaj več mi pc ne pride do zaganjanja windowsev. Ratio ramov sem takrat dal tudi na 166, pa napetost procesorja sem dvignil za 10% mislim da.
RAMi pa so DDR Geil value 2x 512.

A delam kj narobe, sem kj spustil?

Zmanjšaj množilnik hypertransporta.
Iz auto ga saj na 4x,Če tako ne bo šlo ga daj na 3x. Ker se z povečanjem FSB avtomatsko poveča hypertransport.


Khm, eno leto star post... :)

nenad85 ::

Zmanjšaj množilnik hypertransporta.
Iz auto ga saj na 4x,Če tako ne bo šlo ga daj na 3x. Ker se z povečanjem FSB avtomatsko poveča hypertransport.

Khm, eno leto star post... :)


Mogoce je res star ampak men je vseen padel v oci tole iz auto na 4×
A bi to mogoce tud za socket a deloval?
Ker kokr sm ze prej napisu jz sm vse ostalo na auto pustil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenad85 ()

PrimozR ::

Ne, socket a nima hypertransporta. Ignoriraj.

kixs ::

Ti nimas Hypertransporta.

Poleg tega, da povecas frekvenco iz 166 na 200, moras tudi malo dvihniti napetost procesorju. Pred navijanjem preveri z CPU-Z programom kaksno napetost imas zdej in to povecaj za 0,1V do 0,2V - nekje v Biosu mora biti - vse plate pa tega seveda nimajo!

Pa namesto, da takoj skaces na 200MHz, pojdi najprej na 185. Vcasih je tudi dobro spustiti frekvenco ramu, da ne bo kaj oviral. Moras tudi vedet, ce imas PC3200 oz. DDR400 rame, da ti bodo normalno delal na 200MHz.

lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923331 (15111) 54j0
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402163 (1170) 69charger
»

sempron3000

Oddelek: Navijanje
9886 (751) Ch4N93
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
673958 (3056) Goldee
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514099 (3364) Dr_M

Več podobnih tem