» »

Problem e6300

Problem e6300

Krofek ::

Pozdravljeni, brat ima E6300 in ds3 965G plato.
Ram g.skill 4-4-4-12.
Problem je da če navije na več kot 310 dobi disk boot failure, insert boo. Do 310 dela stabilno. Kaj bi lahko to blo?
Prijatelj ima plato 965P pa proc lahko navije ogromno, enih 70% s stockcoolerjem.
Bral sem na netu da G verzija ima integrirano grafo, ampak da to pomeni le par procentov slabše navijanje.
Edino kar mi lahko pade na pamet je, da napajalnik nagaja.
karkoli je že to...

ModriN96 ::

K bo mal volte dvignu bo pa mogoče kej več dosegu ;)

Valvoline ::

Vrejetno niste rame v redu nastavil oz frekvenca teh. K dvigneš fsb se tudi frekvenca ramov dvigne. Delilnik frekvence je treba nastavit tako da tudi k je proc navit rami da so naštimani na pravo frekvenco.ž
Pa dvignit voltažo procesorju,do 1.35-1.4v bi šlo z stock hlajenjem.

Zgodovina sprememb…

Krofek ::

Frekvenca ramov je naštimana na sinhrono s procem - 3:3. Bom poksusu zvedet kolko ima trenutno napetost procesorja (v CpuZ, ker v biosu se štima s +0.01 in ne moreš vedet kolko je trenutna napetost, kar neki če vprašate mene).
Problem je tudi, da se prek msn-ja pogovarjava in ima čas samo zvečer, tkoda gre zadeva kar počasi od rok :P.
Se mi pa zdi čudno da bi napisalo disk boot problem, ko navijaš. Moj računalnik se ob nepravem navitju kratkomalo sesuje ali sploh ne zažene :D.

Hvala za odgovore :) Bom poročalkasneje kako se bo izšlo.

edit: [quote]Vrejetno niste rame v redu nastavil oz frekvenca teh[/quote]

Hmm sem mislu da more bit vedno auto delilnik, da delujejo sinhrono. Rami so 800MHz. Se pravi do 400MHz procesorja ni treba da je sinhrono?
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

Valvoline ::

Poglej na kolk so rami nastavljeni z programom cpu-z. Tam je ziher težava. Najbolj preprosto je nastavit rame na najnižjo hitrost in navijaj kok bo šlo,ker se rami itak pol navijejo k dvigneš fsb.
:)

Krofek ::

Če da na 310 je 310 v cpu-z. Če da več mu obtiči na disk error. "Pa High Speed DRAM DLL Settings" mora imet na Option 2, čene mu zresetira bios nastavitve.
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

Xserces ::

Dej ti mau poglej da se ti ne navija se PCIE clock... ker je lahko tut to

ModriN96 ::

Najbolš je pa da NE navija sploh ker je več kot očitno da nima pojma...ne ti in ne on...

Xserces ::

Raising the PCI-E bus won't damage the card, however, because the PCI-E and Sata bus are linked it could potentially corrupt or throw off any Sata drives in the system and cause a loss of connectivity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Krofek ::

Hmm, pcie clock se ne bi smel navijat ker je na 100 nastavljen, če se ne motim, ali nekaj manj celo. Morda 96.
Bios nastavitve sem pa tu gledal:
http://forums.tweaktown.com/f69/gigabyt...

Edit zna bit da je nekaj z plato ali napajalnikom narobe: V cpu-z, čeprav ima napetost CPU-ja na 1.35V ali 1.325V mu v cpu-z kaže 1.45V. Sem mu rekel nej da na default nastavitve da mu ne pregreje procesorja, pa naj čekira malo temperature.

Sem mu rekelnaj pusti stat zaenkrat, bom ob priliki šel tja.
Hvala za odgovore.
karkoli je že to...

Krofek ::

Zgleda je 'G' plata kriva. Namreč ne da se lockat pci frekvence in je zmerajv razmerju 2.66 s fsb-jem. To je zato ker ima onboard intel grafično in so baje hoteli na vsak načim zaščitit grafično, tudi če daš drugo not. Kar neki skratka. Fora je da ima prjatu P verzijo.

Prebral 100 forumov in nobenmu ni uspelo navijat s to plato, so vsi vračali in kupovali P verzijo Zgleda tudi intelovi sata priključki ne dovolijo navijanja, zato je nekaterim z IDE diski uspelonekaj navit. Bah.

Hvala vseeno za odgovore.
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

Xserces ::

krofek... noben sata ne pusti navijanja... max je 110-115 PCI Frequency... potem pa ti zacne pisat to kar teb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

http://xtreview.com/addcomment-id-1558-...
Lahk poskusite bsel pin mod 266-333fsb.Po opravljenem posegu bo procesor deloval na 333fsb default in 2.33ghz. Pol še mal extra naviješ pa si nekje na 350-370fsb.
Jaz sem že zdavneje naredil bsel na e4300 z 200fsb na 333fsb in je procesor deloval potem na 3ghz.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...
V primeru e6300 266-333fsb mod pridobiš cca 25% frekvence,v primeru e4300 200-333fsb mod pridobiš 60-70% višjo frekvenco.
Edn uporabnik foruma je poslušal moj nasvet in naredil bsel 200-266 na procesorju e5200 2.5ghz default in ga je spravu na 3.4ghz po posegu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorje

Oddelek: Navijanje
182646 (2393) Valvoline
»

E4300 overclock abit IP-95...

Oddelek: Navijanje
222645 (2164) Blinder
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516436 (4881) ncc2000
»

Navijanje E2160 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
543841 (3082) Meizu
»

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

Oddelek: Kaj kupiti
271339 (1022) bond007

Več podobnih tem