» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

Samek1337Q ::

Čisto eno ontopic vprašanje:

Koliko lahko naviješ z vodnim, če maš dober primerek C0, B ?

Če lahko kateri ki ima vodno da svoj config sem, ali kaj podobnega ?
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

ModriN96 ::

Z vodo bi prilezel tam do okol 4,3ghz...

allex ::

Allex, a ti je kaj uspelo s fenirrom?


evo, neke rezultate pa imam, kar se hladilnika tiče so čist hudi, pri 4ghz v idle 4 stopinje manj, na loadu pa 10-15 stopinj manj kot Noctua c-12p, se pravi je titan fenrir hudo dober hladilnik, ampak precej glasen ventilator (2200rpm), tako da sem gor dal kar noctuin vent, noctua ima 9 lopatic in max 1400rpm, fenrir pa samo sedem, vglavnem z noctuinim ventom celo kako stopinjo manj.

ampak moja težava še vedno tiči drugje: mel sem probleme z visokim temperaturam, zadeva mi je na loadu na 4ghz segrevala do 100 v kombinaciji z noctuo, posledično je seveda sistem padel dol. zdej je s fenrirom temperatura ustaljena pri 85,86, ampak sistem še vedno crasha (na prime95)!!!!! (tud temperatura je pač glede na vaše primerjalne dosežke (okrog 75max na oc loadu) še vedno ibr previsoka), zanimivo je tud da imam v idlu med 3,4-3,8 večje temperature, kot pa na 4ghz

no in potem sem stestiral rame z memtestom86+, naviti z manjšo latenco ipd, no po treh urah vse lepo in prav.
zdej pa ne vem več, edini krivec ki je še ostal bi bla lahko asuska p6t, to pa lohk stestiram samo če jo zamenjam...bomo videli...kakšni komentarji?
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

Evo moje temp. v idle ter full load, sedaj ko sem odstranil kuler, ga obrnil ter na novo namazal pasto. Pase sem dal malo več kot za riževo zrno. Procesor je navit na 3,9 ghz, in vem, da temparature niso ravno blesteče, so še vedno za kake 3-5°C previsoke glede testov, ki sem jih gledal. Na stok freq. seveda. Pri meni je na stock 35-40°C nekje.

Ampak, z tem, da sem to drugič v življenju počel se mi zdi še kar vredu. Procesor sem navil samo testno, drugače ga bom kmalu dal na stok freq.

Idle:
- tu so nekaj čudne temp. :P drugače so sedaj 42-47°C v idle na 3,9 ghz.

Full load:
mislim, da sedaj mi stabilno, ker je v 10-15 min prišlo na 97°C potem pa sem ustavil test z prime95.

Ampak na 3 ghz pa čisto zadostuje kako sem ga naštimal sedaj in kar dobro hladi. za kaj več navijanja ter stabilnosti pa se bom moral bolj potruditu pri namestitvi kulerja. Ali pa se pač greje to tako.



Če še imate kakšne ideje, predloge ipd. kar na dan z njimi. Karkoli že.


lp

EDIT: še tole: kako lahko stestiram vseh 6 gb ramov naenkrat? ker memtest free tega ne dovoli, samo 2gb gre, kupit pa ga ne mislim, na travniku tudi nisem našel nič. Vsaka pomoč glede testiranja vseh 6gb ram-a naeknrat bi bila v pomoč. HVALA!

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Malo znižaj voltažo na CPUju in QPIju na recimo 1,24375V pa testiraj, če je zadeva stabilna.

Galaxy ::

JEZUS KRISTUS, _Devil_, zakaj za vraga maš voltažo narithano na 1.3v+ na D0 reviziji? Jaz imam na C0/C1 1.25v naštimano! Takoj znižaj voltažo!

* * *

Kako dobit memtest za 6GB. Mogoče obiščeš kakšno spletno stran kot je "TPB". Kaj pa to pomeni pa googlaj, saj nesmem povedat :)

M_T_M ::

__Devil__ si namestil tisto ploščico zadaj na matični plošči?

__Devil__ ::

__Devil__ si namestil tisto ploščico zadaj na matični plošči?


Ne nisem je, ker ni nikako šla gor oz. so vijaki prekratki, da bi lahko gor "zašraufal", tistih gumic, ki so pofložene pa raje nisem vzel dol.

Danes so sledeče temp na 2,9 ghz: 37, 40, 37, 39.


Lp


EDIT: @Galaxy: brez skrbi, da vem kaj pomeni TPB(.com) :P. sem pregledal vse pa nič našel. morem še pogledati za memtest deluxe. ampak dvomim, da bo kaj. :/

Zgodovina sprememb…

allex ::

memtest86 stestira cel memory, kljub temu da ga (mogoče) ne pokaže
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

galu ::

Devil, poglej še na Torrentz, če že nisi. Drgač pa je Prime95 15 min nič. Vsaj 2h mora laufat.

TOP ::

DaChampR,če tebi PC dela normalno in vse počneš znjim,kot ponavadi potle je stabilno in ne rabiš Prime95.Ker po pravici rečeno,kdaj pa ti obremeniš 100%.Nikoli,oziroma redkokdaj in še to traja kratek čas.Pri I7 pa res redko.

__Devil__ ::

DaChampR,če tebi PC dela normalno in vse počneš znjim,kot ponavadi potle je stabilno in ne rabiš Prime95.Ker po pravici rečeno,kdaj pa ti obremeniš 100%.Nikoli,oziroma redkokdaj in še to traja kratek čas.Pri I7 pa res redko.


Se popolnoma strinjam. Čeprav vsaj kakih 20 min prime95 tudi ne škodi.

Wox ::

Ne se matrat s Primeom. Zaženi LinX ali pa Intel Burn Test in v petih minutah veš pri čem si.

galu ::

DaChampR,če tebi PC dela normalno in vse počneš znjim,kot ponavadi potle je stabilno in ne rabiš Prime95.Ker po pravici rečeno,kdaj pa ti obremeniš 100%.Nikoli,oziroma redkokdaj in še to traja kratek čas.Pri I7 pa res redko.


Heh, tu tko, pri PII 955BE Navijanje pa vsi navalite da mora Prime 8h delovat itd, ker igre niso nič.:))
Sem bil na 100% pri normalni uporabi tudi. Photoshop, WinRAR, peka DL DVD-ja, CorelDraw... In to se kar redno dogaja!!
Za igre bi tudi na 4.1GHz mel, ampak je treba nekej razerve met.

TOP ::

Jaz tega se ne držim,če tebi 955 dela na 4,0 recimo in ti znjim vse normalno počneš je to stabilno in ne rabiš Prime95.

Meizu ::

Ja, lahko se ti zdi stabilno, potem pa te čez nekaj časa pusti na cedilu.

Pa če delaš kakšna resna zajetna dela, ki terjajo svoj čas in kar naenkrat se tvoj CPU spomni, da je čas za reset in to je to?

Raje naredim par ur Primea in sem potem prepričan, da je vse v redu.

Baxxxter ::

Ah, stabilen sistem pa res ni treba imet, ane? 8-O

Galaxy ::

__Devil__ si namestil tisto ploščico zadaj na matični plošči?


Ne nisem je, ker ni nikako šla gor oz. so vijaki prekratki, da bi lahko gor "zašraufal", tistih gumic, ki so pofložene pa raje nisem vzel dol.


Tukaj je tvoj problem. Najprej moraš vzet stock zadnjo ploščico dol, nato pa dat gor tisto od V8.

__Devil__ ::

kako pa se vzame tista dol? ker zgleda kot, da je nekak zlita noter al kaj.

DaVidQ ::

Predlagam kladivo in pa varilnik.

Sarkazem off, a ne moreš preprosto to peljat na en servis? Bo bolje kot pa da še kaj uničiš... Pa še živce nam boš prihranil.

ModriN96 ::

Dejmo mu še povedat kko se vezakle zaveže, rit ubriše na wc-ju.... Trot en nesposobn... ODNES NA SERVIS PA NE TEŽ ŽE S TEM....

M_T_M ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M_T_M ()

DaVidQ ::

Object not found!

The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404



...

M_T_M ::

Popravljeno :D

DaVidQ ::

Lepo lepo, zračno hlajenje, ali vodno ? In katero?

ModriN96 ::

Mal visoke latence za ram maš... Za tako frekvenco so ponavad tm okol 8-8-8-24/9-9-9-24.

M_T_M ::

Lepo lepo, zračno hlajenje, ali vodno ? In katero?


vodno, od eddiya

Mal visoke latence za ram maš... Za tako frekvenco so ponavad tm okol 8-8-8-24/9-9-9-24.


bom spremenil;)

PC-Freak ::

Tisti, ki dosti navijate in imate dobre rezultate v 3DM06 se Vam splača tukaj prijavit in tekmovat- nagrada za zmagovalca je kartica HD4870 - prvič vidim na kakšnem forumu tekmovanje za takšno nagrado! Vsaka jim čast. >:D

galu ::

Joj! Pa ravno ko je moja GTX295 z vodnim na servisu!!!;((;((;(( Bi še mel kaj šans... :/


EDIT: No, če je do 5. Septembra... Potem bo verjetno takrat že nazaj. Bench on.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Steinkauz ::

Precej bedno tekmovanje. Proc največ 4ghz, torej zmaga itak na 4ghz navit i7, potem pa čim več graf našopanih gor, če maš 3 hude grafe v SLI/CF si že itak zmagu. Sam kaj ti bo pol 4870 :))

ModriN96 ::

Če ne drucga jo lahko proda... Kaj češ lepšga k da ti neki z lufta pade...

M-XXXX ::

Precej bedno tekmovanje. Proc največ 4ghz, torej zmaga itak na 4ghz navit i7, potem pa čim več graf našopanih gor, če maš 3 hude grafe v SLI/CF si že itak zmagu. Sam kaj ti bo pol 4870 :))

Kako ste eni zaplankani... Saj se lahko da neomejeno, sam povej koliko jih ima šanse? Tisti z extremom ter sub0 (seveda i7 procesor).

Steinkauz ::

Piše vodno/zračno hlajenje, tko da extremov se ne bo dosegalo ne :)

galu ::

Itak bo tisti klukc al kaj je z HD4870X2 CF zmagal že z vse na stock + i7 extreme.:))

Insade ::

Hm,meni se zdi ql tekmovanje,sploh nevem zakaj se eni pritozujejo,4.0GHz je limit,torej ni vazno kateri procesor imas (i920,i940,i950,i965,i975) ker je omejena frekvenca.
Torej ima vsak moznosti,ki ima i7,mogoce je samo malo smotano to,da je neomjeno graficen kartic,lahko bi bila max 1-2 jedro

ModriN96 ::

Loh maš biloker proc na 4ghz, sli grafe al pa tri sli pa si zmagu :D:D:D

Čist bedn tekmovanje....

galu ::

Jah, no... To z unlimited grafami je mal zgrešeno, drugače pa vredu. Mora biti MAX 2 jedri, da se lahko pogovarjamo o tekmovanju. To je v bistvu zdaj merjenje e-tiča.


EDIT: Lahko pa 2 skup stopita, pa mamo zmagovalca..>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

ModriN96 ::

Ni pa res tale izjava: zmagu bo uporabnik z i7 procom.

Za 3dmark teste se E8400 do E8600 velik bolš izkažeta kot pa i7 proci.

Primer moja legenda X6800 je nardila v 3dmark06 66000, zdej i7 z isto grafo nardi pa 64000.

M-XXXX ::

Za 3dmark teste se E8400 do E8600 velik bolš izkažeta kot pa i7 proci.

Pol pa svizec zavije E8600 v aluminijasto folijo... Daj ne kotalte takih buč

ModriN96 ::

...Daj ne kotalte takih buč...da jih ti ne boš preveč prodav pa zapravlu cajt z nepotrebnimi komentarji...pejd na PRVO stran te teme in si poglej test SHARK-A in njegov rezultat. Njegov je mal čez 56000 moj X6800 na 3,7ghz jih nardi pa 66000.

So to buče ane?

M-XXXX ::

Da razložim da tudi malo počasnejši dojamete:
SuperPI: E8X00 serija ima izkoristek 45 000, i7 pa okoli 40000
3DMark06, vantage: CPU score je okoli 40% višji
Wprime: za skoraj 100%,...

Zdaj pa mi razloži kje je E8X00 serija hitrejša, kakor trdiš, ti ne bo težko dat nekaj primerov.

So to buče ane?

Aha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

ModriN96 ::

Pusti ti superpi, pa vantage.

tekmovanje je v 3dmark06, kjer bo končen(skupen) razultat pr E8.. navit na 4ghz večji od rezultata i79.. isto navit na 4ghz.

M-XXXX ::

Pusti ti superpi, pa vantage.

tekmovanje je v 3dmark06, kjer bo končen(skupen) razultat pr E8.. navit na 4ghz večji od rezultata i79.. isto navit na 4ghz.

Da ti še odebelim:

3DMark06, vantage: CPU score je okoli 40% višji

No tole je bilo iz glave in se popravljam: rezultat je okoli 80-90% višji. Dost, al si rabš še kašno sramoto delat?

Insade ::

Pa fantje pa kaj je z vami narobe,pa M-XXX pa kaj se okvarjas z temi?
Ce fatnje ne vedo kaj govorijo ni to tvoj problem,kot prvo ModriN96 je 3Dmark06 multithread aplication torej cim vec jeder ima procesor cim bolje je,torej zdaj pa mi povej kako lahko E8XXX ki ima dve jedre lahko premaga 4jedra + to da ima i7 HT? ter ni vazno kater 3Dmark je bo i7 z enako frekvenco spredaj kot pa CORE2 razen v 3Dmark01,nevem zakaj shark vam to mal ne razlozi,da se v tej temi smesite.

Ce si pa tak trmast ko oni EWER uproabnik,pa pejd na Hwbot pa se sam preprici

galu ::

Ste videli da je zdaj spremenjeno?
Žrebanje... :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Insade ::

Sem se kar registriral,veliko boljsi nacin igre kot pa prej.Me ja kar privleklo

Aja,sem pozabil,za vec info klikni TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Insade ()

Destroyers ::

Hvala Pc-Freak-u, ki je omenu to tekmovanje 8-)
Dobra zadeva, v bistvu bojo meli skori usi enake možnosti za zmago zdej, ko bo žrebanje...ma vseeno paša bit prvi >:D

TehDucky ::

Lep pozdrav vsem.

Sedaj sem se odločil, da navijem svoj sistem na njegov limit.
Sistem je pa takle

Procesor: Intel i7 920
Grafična kartica: ATI 4890 vapor-x
Matična plošča: Gigabyte GA-EX58-UD5
Rami: OCZ Platinum 1600MHz Cl7
Hladilnik: Scythe Mugen 2
Napajalnik: Corsair 850W TX
Ohišje: Cooler Master Cosmos 1000

Navijanje procesorja mi je pomagal uporabnik foruma ST: ModriN96. Sam mi je tudi priporočal matično UD5, saj se nisem mogel odločiti. Rekel je, da ima hladnejši NB ter SB od njegove prejšne R2E, ter se navije za 100-200Mhz več.

Sedaj sem po njegovih navodilih navil procesor na 4300MHz, FSB je na 205, voltaža pa 1.356V. Idle temperature navitega so okoli 45°C ter okoli 78°C z prime95 load. Stock pa 38°C/68°C idle/load.

4.4GHz z 210 FSB ni bilo 3dMark06 CPU test stabilno, po 30sec je prime95/orthos vn vrglo. Neverjetno sem lahko igral Crysis Warhead vse na Enthuziast brez problemov (ni ven vrglo). Tudi 3dMark06 grafične teste je lepo čez naredilo.

Ker se mi ni dalo ubadati povsem cel dan z procesorjem, sem šel navijati še 4890 Vapor-x stock frekvenc 870/1050. Po svojih izkušnjah z Ati Radeon 9600 v istem podforumu ter z vodičom od cole-ta, sem postopoma navijal GPU ter nato še rame. GPU je šlo na 915MHZ, 925 pa ne več. Sprobam še 920MHz in je delalo. Dam na stock, sprobam še rame. Le ti so šli na 1150, ko sem sprobal 1175 skupaj z 3dmark06, sem dobil OGROMNE artefakte, fps-ji so šli pa gor kar za 20, namesto 0.5-1fps.

Na koncu sem sprobal 920/1150, vendar je šteknilo pri petem testu. Rame sem dal na 1140 in je šlo lepo čez.

P.s.: Vapor-x grafična je zelo slaba navijalka, Toxic verzija je že tovarniško navita na 960GPU, ki pa se lahko BP navije na 1000. Če se kdo odloča, mu priporočam le-to.


 3DMark06 na 4GHz, ne 4.3GHz

3DMark06 na 4GHz, ne 4.3GHz



 Slika sistema

Slika sistema



P.s.:Upam, da sem v tapravo temo dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Wox ::

Dober primerek procesorja imaš. Zamenjaj slike, ker so premajhne.

__Devil__ ::

se vidi, da je v nemčiji kupo vse :P.. jaz pa te sreče zgleda nimam.. agt zajebo xD .. v bistvu ne znam kulerja naštimat IN navijat.. pač nub. vsi se žal nismo rodili PRO :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812658 (10456) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009004 (6009) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911460 (6581) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014136 (9886) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575855 (4422) mysly

Več podobnih tem