» »

Core i7 navijanje

Core i7 navijanje

Mitja358 ::

Ne okoli 250W porabi. Pol je pa še izguba zaradi psu-efficiency-a in kar se zgubi na plati,...


Od kje vam te informacije? Saj pa ni kalorifer. Moj i7 920@4GHz kaže CoreTemp TDP 157W ko je full obremenjen, pri normalnem delu pa 43W. Imam pa neki jajc od napajalnika LC 550W. Deluje stabilno pa še razmeroma tih je.

Normalno da ti kaže 157W, ker je maximalna vrednost katero premore Core Temp. V resnici ti porabi okoli 250W ali pa še več.

Wox ::

Ja. Prepričal si me. Jutri grem kupit 1000W napajalnik.

Steinkauz ::

Sam eni ste res no.
Če je dober napajalnik ti na 550w fura boga in svašta.
Ajde za CF rabiš mal več...

Galaxy ::

Ja. Prepričal si me. Jutri grem kupit 1000W napajalnik.

Škoda denarja.

__Devil__ ::

To pa res.

Wox ::

Sarkazem je to. O Wattih lahko bluzimo gore dole. Na WWW imaš cel kup testov in grafov, kolko kuri proc idle in OC. Nihče pa ne pove, kako so prišli do teh številk. Velika večina teh, ki pišejo o tem niti ne ve, kaj moč sploh je. Meni dela zadeva na napajalniku na katerem piše 550W. Drugo me niti ne zanima. Ko crkne, če crkne ga pač menjam.

Destroyers ::

Pa sej ni noben reku da i7 920 ne dela na 550W psu...

Govora je blo o tem sistemu:

Nwanko :: danes, 11:40:09citiraj
#
Lep pozdrav vsem.

Kupujem novi komp in me zanima če bo ta sistem vredu,kolikor vidim se da lepo navit in bi vas prosil za nasvet. 950 pa vidim da se ne splaca kupit,sej se lahko 920 lepo navije. Sistem pa pride okol 1290EUR.

Komponente:
ASUS P6T - Intel X58 Chipset
Intel Core i7 920 (2,67Ghz, 8MB) D0 Stepping
Corsair Dominator 6144MB / 6GB 1600Mhz cl8 KIT Model: TR3X6G1600C8D
SCYTHE MUGEN 2 SCMG-2000
DVDRW-kakšen LG dvoslojni 16x-20x
2 x Sapphire Radeon HD 4890 1024MB / 1GB TOXIC Gamestar
Corsair TX 850W
ANTEC Nine Hundred
...They wanna build the prison!...

Destroyers ::

Nwanko :: danes, 16:26:32citiraj
#
Vidim kr nekaj odgovorov,z kompom se mi še ne mudi tako močno.Za silo še je p4. Glede grafičnih kartic pa tolko ne sledim.
Kdaj pa nej bi prišle te nove serije ATI dx11 ven?
Če bojo še cene padle bi še počakal sam glede na to da bo to komp bol za špile ni glih neki muz najboljše met,blo bi pa tut seveda dobro,če že priejo špili z dx11 podporo.
Hvala za komentare.

Lp


23. septembra uradno (naj bi)...
...They wanna build the prison!...

Wox ::

To in tudi jaz sem off topic. To je tema o navijanju i7 in ne o kupovanju sistema in bluzenju o njegovi porabi. Hotel sem samo opozoriti, da nekdo zamenjuje porabo procesorja s porabo sistema.

galu ::

OFFTOPIC vsi, pa še noben ni odgovoril na moje vprašanje..
Kolk gre povprečen i7 860 na vodi??
Tako to gre.

Destroyers ::

Boljše se navija kot i7 920. Folk dosega 4.5GHz na zraku. Je tudi veliko hladnejši od 920-ke.

Na splošno je boljši od i7 920 so pa P55 plate nekaj kar folk odvrača od nakupa. Npr. samo 8X/8X v SLI/FIRE zaradi omejitve bandwidth-a, medtem ko večina x58 plat zmore 16X/16X. Pol maš podporo samo za dvokanalni ram za razliko od x58. In tudi možnosti za upgrade neboš meu, saj bodo nove high-end družine procesorjev (i9,...) uporabljale 1366 podnožje. Aja, pa še malo dražji je kot i7 920 (so pa plate veliko cenejše no...tudi to je res).

Ay
...They wanna build the prison!...

galu ::

Ja, meni je res vseeno ali je 16x16, ali 8x8 ker bistvene razlike itak ni (nekje 50pik v vantagu z HD38xx serijo). Se zavedam da na 1156 verjetno ne bo upgrejdov, ampak vseeno.. - i9 bo 100% dražji od 500EUR če ne kar 2x tolko itd. Sploh pa ta upgrejd bi naj držal vsak kaki 2 leti, potem pa bom itak cel nov računalnik kupil pa vse prodal...
Tako to gre.

Destroyers ::

DaChampR :: danes, 08:55:55citiraj
#
Ja, meni je res vseeno ali je 16x16, ali 8x8 ker bistvene razlike itak ni (nekje 50pik v vantagu z HD38xx serijo). Se zavedam da na 1156 verjetno ne bo upgrejdov, ampak vseeno.. - i9 bo 100% dražji od 500EUR če ne kar 2x tolko itd. Sploh pa ta upgrejd bi naj držal vsak kaki 2 leti, potem pa bom itak cel nov računalnik kupil pa vse prodal...

Če te tiste "malenkosti" ne motijo se ga pa splača uzet. Tudi plate so veliko cenejše.
...They wanna build the prison!...

galu ::

http://www.navijanje.com/phpBB3/viewtop...

Novo tekmovanje za i7 920!!!
Tako to gre.

galu ::

Tak. Če bo vse po načrtu, bo i7 860 in ASUS P7P55D Pro pri meni do srede...:D
Tako to gre.

__Devil__ ::

Car 8-)

galu ::



"Rojstveni rezultati".:P
Tako to gre.

__Devil__ ::

lol. Ko boš na 4.5Ghz se "hvali".

Kak si naredo, da maš tak spodaj zavihke kot na xp ipd. ?

Zgodovina sprememb…

galu ::

lol. Ko boš na 4.5Ghz se "hvali".

Kak si naredo, da maš tak spodaj zavihke kot na xp ipd. ?


Ti prvo HD4890 spravi do 950Mhz GPU.:P xD

Desni klik na spodnjo vrstico > properties > pa maš tam (jaz v ang) taskbar buttons (v prvem zavihku) > pa daš 2. možnost (lahko tudi 3. ampak 2. je bolj praktična ob "multi internet g33kingu".:P).

EDIT: Močno, močno dvomim da bi prišel do 4.5, ker je multi max 22, FSB (sem odlskul) pa ne gre preko 200 pri visokih multijih. 4.3 mogoče, potem pa me še RAM je*e v glavo z voltažo...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

__Devil__ ::

Aha hvala.

Pm, ko se mi je kuj pisava na celem win 7 spremenila. tako kot v brskalniku kot na kompu. Vse mam nekam ojačano :/

Galaxy ::

lol. Ko boš na 4.5Ghz se "hvali".?

Komentar človeka, ki je v 5-ih minutah prebral 10 testov i7 in je zdaj že ekspert.

__Devil__ ::

Vem. Hvala!

galu ::

Še nekaj... Do kolko V lahko grem na vodnem z procom, da nebi blo nevarno za 24/7?
Tako to gre.

bluefish ::

Če le višaš frekvenco, potem ne bi smelo biti nič narobe. Drugo pa je z voltažo.

galu ::

Če le višaš frekvenco, potem ne bi smelo biti nič narobe. Drugo pa je z voltažo.


Ja, za voltažo ravno sprašujem. Ker V morem dvignit za nad 3.7 - 3.8GHz.
Tako to gre.

M-XXXX ::

Do 1.425V realne!

galu ::

Hvala.

Jao, ta plata nima Vdropa, temveč celo V-up za skoraj 0.01V.:D
Tako to gre.

galu ::

OK, proc noče met voltaže pod 1.43V - 1.44V, ampak me to ravno se skrbi ker eni gonijo 920-ke na 1.5V, 4GHz na zraku itd...



Mi razloži kdo štos QPI-ja? :|
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

M_T_M ::

ker eni gonijo 920-ke na 1.5V, 4GHz na zraku itd...


mogoče C1 stepping, D0 zagotovo ne

mag3 ::

kolko imaš voltažo qpi-ja??

galu ::

ker eni gonijo 920-ke na 1.5V, 4GHz na zraku itd...


mogoče C1 stepping, D0 zagotovo ne


Ja, to ziher... Ampak 860-ka ni D0 kolk vem..:|

---------------------------------------------------

QPI voltage je na auto, oz. v BIOS-u ne vidim nobene možnosti kjer bi lahko voltažo nastavljal za to.
Tako to gre.

mag3 ::

Jaz imam možnost to nastavljat in si sam nastavljam... dam pa malo manj od procesorja ali pa celo isto

galu ::

Jaz imam možnost to nastavljat in si sam nastavljam... dam pa malo manj od procesorja ali pa celo isto


Kero plato maš, pa kje najdeš?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

mag3 ::

asus p6t deluxe v2 pa tam spodaj imam polno tega za spreminjat voltaze pa od ramov pa qpi pa od procesorja pa vse pa tam spremenim

galu ::

Aja, ti maš 1366...
Tako to gre.

Destroyers ::

Malo bi znižu voltažo na tvojem mestu...mogoče si malo zapretiravu za začetek. Če pa pol ni stabilno žrtvuj malo frekvence pač. Ker grejo i7 860-ke na 4GHz z 1.128V. Mogoče tvoj primerek ni nek super overclocker. Tvoja voltaža je prehuda vsekakor.
...They wanna build the prison!...

Mitja358 ::

malo bi znižu voltažo na tvojem mestu... Mogoče si malo zapretiravu za začetek. Če pa pol ni stabilno žrtvuj malo frekvence pač. Ker grejo i7 860-ke na 4ghz z 1. 128v. Mogoče tvoj primerek ni nek super overclocker. Tvoja voltaža je prehuda vsekakor.

stable z 1. 128v nikakor. Mogoče v idle v winsih.

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

Držite debato na normalnem nivoju in brez žaljivk.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Malo bi znižu voltažo na tvojem mestu...mogoče si malo zapretiravu za začetek. Če pa pol ni stabilno žrtvuj malo frekvence pač. Ker grejo i7 860-ke na 4GHz z 1.128V. Mogoče tvoj primerek ni nek super overclocker. Tvoja voltaža je prehuda vsekakor.


Jaz tudi nekako dvomim za to 1.128. 1.4-1.5 gledam po forumih. ?:|

EDIT: "Overclocking

Adding no more than 10 per cent to various lines and using a Thermalright MUX-120, we overclocked the sample Core i5 750 (2.67GHz native) to 3.8GHz with excellent stability. 4GHz, we reckon, would require voltages that would be a worry for long-term use.

The Core i7 870 overclocked to 3.925GHz using the same cooler, highlighting that there's plenty of headroom for Intel to work with. We can see why the company's been bullish with the Turbo Boost settings."

Ta kuler je sam vrh zračnih, tak da 200MHz+ na vodi bi brž blo vredu... :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Destroyers ::

Dobro 1.128V neboš nikoli dosegu, verjetno je biu en super primerek, so pa z 1.25V pršli tudi do 4.2GHz. Vsekakor pa čez 1.4V ni pametno it 24/7 neglede na frekvenco. Lih za primer, eden, ki je na world top 5 lestvici in mu je uspelo navit na 4.6GHz ma naprimer 1.41V.

Tle sta 2 reviewa:
KLIK
KLIK
...They wanna build the prison!...

galu ::

1. link mi ne dela, na 2. pa je tako:

Tam so navijali i5 750 (ki se itak boljše navija od i7 860 zaradi tega ker nima HT-ja (ki zmanjša OC za kakih 200MHz), pa i7 870 ki se pa tudi boljše navija od 860 (pa so vseeno prišli "samo" do 4.1GHz in 1.425V.

Jaz sem trenutno na 4.1GHz in 1.375V.


EDIT: Aja, še nekej... Kje se HT izklopi? :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Destroyers ::

Mogla bi delat oba linka...meni dela no.

Tistih tvojih 1.44V je blo prevec za tak oc...1.375 je ze uredu.

Evo tle je en k je oc-ju na 4.6GHz s tvojo voltažo za 4.1GHz KLIK In še en k je pa malo bol stisnu :) KLIK

Hyper-threading je pa pod "advanced cpu settings" ... usaj pr meni.
...They wanna build the prison!...

galu ::

Ja, to so CPU-z stabile... Razlika med CPUz in "24/7" pa je tudi do 0.04 - 0.03V...
Na 4.2GHz mam drgač 1.41V. Nekako tako je da kolk maš GHz, sta zadnji 2 decimalki v voltaži.;)

EDIT: Teh 1.44V je itak bil overkill, ker sem mel prvič v rokah i7, pa sem špilau na rezervo (glavno da steče skozi test).

Pa mel sem tudi 4.3GHz na 1.49... :|
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

galu ::


Ja, je previsoka voltaža, ampak ker ni 24/7, temveč 2 min je zguba cajta da bi se z tem zafrkaval...
Do 4.5 še pridem, kako bo pa naprej pa bomo videli.;)
Tako to gre.

Destroyers ::

Ne une 2 slikci sta nrjeni po opravljenem SuperPI 32M, tko, da so sigurno stable.

Drugače pa zgleda, da si dubu en res dor overclocker primerk. Zlo malo jih gre tolko.
...They wanna build the prison!...

M-XXXX ::

Drugače pa zgleda, da si dubu en res dor overclocker primerk.

Če bi jaz dobil 860, ki gre samo 4.2ghz se ga bi prvi teden znebil, ti pa rečeš da je res dober?:D

Destroyers ::

4458MHz mu gre na uni slikci ne samo 4.2GHz.
...They wanna build the prison!...

galu ::

Mislim da so rami kaput... IntelBurnTest pokaže VEDNO napako, malo pred začetkom 3. testa, (cel CPU je default, samo ram del sem frek. zafrkaval), ko pa sem dal cel BIOS na default pa sem zdej pri 3. testu tak da bom šel RAM-e v Östereich zamenjat..:P
Tako to gre.

Destroyers ::

Nabavi tega KLIK, da bo trgalo kable hehe. ;)
...They wanna build the prison!...

galu ::

Nabavi tega KLIK, da bo trgalo kable hehe. ;)


Ah, brezveze..
http://geizhals.at/a466048.html to bom vzel.:))

ONTOPIC: Bom kar neke 4GB OCZ 1.65V vzel...
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812628 (10426) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1008992 (5997) axee
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014114 (9864) xnnx
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575844 (4411) mysly

Več podobnih tem