» »

RGB na starejšem Gorenje CRT TV-ju?

RGB na starejšem Gorenje CRT TV-ju?

NazgulRR ::

Imam tale TV:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Kot piše v specifikacijah, ima možnost RGB. Na njega bi rad povezal laptop, da bi imel sliko od laptopa na TVju. Povezujem s kablom HDMI-RGB.

Sam TV nima svojih RGB inputov (torej rdečega, zelenega in modrega)..edina možnost je, da priklopim v bel/rdeč/rumen vhod..je to to?

Če klikam potem na tipko AV na daljincu mi gre skozi AV1 -> AV2 -> F-AV -> RGB -> SVHS. Na nobenem od teh mi ne pokaže slike in grafična na laptopu ne zazna dodatnega ekrana.

Kaj delam narobe? Je sploh možna ta vezava?

(Na laptopu HDMI izhod deluje..ko ga povežem na LCD TV (HDMI-HDMI)deluje brez problema)

KoMar- ::

Verjetno ima RGB prek SCART... bel in rdeč cinch sta za zvok, ne tja not vtikat česa drugega!

NazgulRR ::

Na kak način bi se potem to dalo rešit?

Sumo ::

Pomoje bi rabil nekaj takega: RGB to SCART Adapter 1 ali RGB to SCART Adapter 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sumo ()

NazgulRR ::

Aha, bom nabavil. Samo to bom potem imel sliko na AV1 oz. AV2 na TVju (odvisno v kateri scart priklopim), a ne? Zakaj potem še vedno imam RGB?

Okapi ::

Pa ne bodi preveč razočaran, ko ne bo delalo. Grafične kartice ne znajo iz sebe spravit videa v takšni obliki, da bi to TV na RGB vhodu pravilno prikazal. VGA->RGB dela teoretično, v praksi pa ne.

O.

NazgulRR ::

Hočem spravit HDMI-RGB in potem na, kot je Sumo predlagal, RGB-Scart pretvornik.

Gre se mi pa samo zato, da bi kdaj pa kdaj kakšen film pogledal na TVju, namesto na laptopu. No če nebo delalo, potem se nebom niti zajebaval s tem.

Okapi ::

Če prenosnik nima tv-out, potem je to na katodnih televizorjih, ki nimajo vhoda VGA, praktično nemogoče. Teoretično sicer lahko grafično kartico prepričaš, da od sebe da pravo ločljivost in frekvenco, da bo tv to prepoznal, v praksi pa se s tem nima smisla ukvarjati.

Za ogled filmov na tv si za 30 evrov kupi predvajalnik divx.

O.

NazgulRR ::

Aha, ok. Potem pa res nima smisla. Sem mislil, da je to malo bolj enostavno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563502 (2831) anjica
»

Priklop kabla vga-pc v tv-scart NI SLIKE

Oddelek: Pomoč in nasveti
201807 (1644) maša30
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219616 (9129) kozorog
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458290 (7685) opeter
»

RGB izhod

Oddelek: Zvok in slika
102102 (2019) BigWhale

Več podobnih tem