» »

RGB izhod

RGB izhod

DarkHand ::

imam dvd pioneer dv-575a ki ima poleg standardnih izhodov za sliko tudi RGB izhod ... problem je pa sledeci ce priklopim na RGB izhod kabel nimam slike ... dela mi z nawadnih SCARTOM ali S-video ... na RGB pa ni slike ... kabel je vivanco RGB ... 3x chinch - SCART ... saj tako pise na skatli pa ne dela ... a je mozno da je samo eno smeren? ali je kaj drugega narobe ... ce se komu sanja kaj je za nardit preden kupim drug kabel (niso ravno poceni :> ) kaksne nastavitve posebne ... v meniju sem sicer pri video nastavitvah dav na RGB pa ne dela ... preko scarta pa je normalno ... samo bi rad RGB da bojo bl narawne barwe

hvala, lp

CaqKa ::

na pionerju imaš priklopljeno preko 3eh činčov na tvju pa je potem scart?

če tole ne dela, se najprej prepričaj da tv sploh ima rgb vhode na scartu.

sekundek ::

Poglej v nastavitve kjer nastavis izhod. Ceprav meni tudi ne dela, vendar ga priklapljam na reciver in potem preko S-video na TV. Ne najdem pa nikjer navodil kjer bi bilo karkoli razlozeno ali moras tudi monitor imet prikljucen na RGB.

krneki ::

RGB signal gre samo po SCART-SCART kablu. Torej če en konec takega kabla daš v DVD player in drugega v TV (vsi SCART konektorji niso RGB kompatibilni, zato poglej v navodila TV-ja; mogoče ti zato ne dela), nato v playerju nastaviš RGB izhod in TV na taprav vhod (če ima več SCART priključkov), bi stvar morala delati.

Titsti 3 činč-SCART kabel je verjetno samo compozitni kabel z audiom (stereo), ki gre na SCART konektor in nima veze z RGB-jem.

CaqKa ::

>>> RGB signal gre samo po SCART-SCART kablu.

BS

>>> Titsti 3 činč-SCART kabel je verjetno samo compozitni kabel z audiom (stereo), ki gre na SCART konektor in nima veze z RGB-jem.

Spet BS

dosti divx predvajalnikov in podobnih jajc ima od zadaj rgb izhode na 3eh činčih. ( 1 2 3
je pa verjetno res to kar hočeš povedat o kompatibilnosti.. verjetno na scartu na tvju niso na pine od rgb nobeni kabli priklopljeni.

DarkHand ::

kabel je taprav RGB nima nc veze rumeni chinch ta video pa rdec pa crn za avdio ... ampak so moder zelen rdec ... je pa mozno ja da tv kle nima na scartu RGB morem to se pogledat ker je mau starejs tv in ze ene 2 mesca mislm kupt novga:>

krneki ::

CaqKa,

Na teh slikah so YCbCr (komponentni) izhodi in ne RGB.

CaqKa ::

aha pa res.
moj player ima tudi samo YCbcr, sem gledal samo barvo cinchov, pa nikoli napisvo.
kaka pa je sploh razlika?
krneki se opravičuje za napadalnost in zvišen ton.

krneki ::

Drugačna barvna paleta bi lahko enostavno rekel. Če bi nekako uspel povezat komponentni izhod direktno na RGB bi pomoje prišla čisto zelenkasto roza slika ven. Drugače pa obstajajo konverterji (dokaj enostavno vezje).

CaqKa ::

enostavno samo drugi vektorji , kot pri YUV?

BigWhale ::

Televizije, ki imajo vec SCART vhodov imajo ponavadi oznaceno kateri vhod je RGB.

To je ponavadi tisti, ki ima pine za vse tri barve dejansko priljucene in delujoce. :)

SCART obstaja v treh verzijah. Composite, RGB in SVIDEO.

Link z pinouti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžične slušalke do 7-8k sit

Oddelek: Kaj kupiti
91881 (1443) Looney
»

Pencil mod za 7900gs

Oddelek: Navijanje
91114 (917) motoboy
»

Utripanje LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145573 (5400) Mikron
»

namesto mobilnega telefona?

Oddelek: Zvok in slika
71057 (845) teedy
»

Novi Simsi prihajajo!!

Oddelek: Igre
121480 (1212) Crazy Frog

Več podobnih tem