» »

Povezava VGA na HDTV preko HDMI

Povezava VGA na HDTV preko HDMI

«
1
2

h2opolo ::

Pozdravljeni!

Zanima me če obstaja kakšna varjanta da bi svoj lep-top povezal z HDTV ?
Izhod na lep-topu je VGA ,
Rad pa bi gledal HD filme preko lep-topa na TV-ju, baje so neki pretvorniki VGA-DVI-HDMI,ker nimam veliko izkušenj s tem me zanima če mi lahko pomagate in razložite če je to sploh mogoče in kako?

Hvala

cekr ::

Sem par dni nazaj iskal takšno rešitev pa ti povem, da raje ne razmišljaj o tem. En "usran" pretvornik stane čez 200$. Je bolje, da si sestaviš nek malo manjši računalnik, ki je še sposoben vleči HD.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

h2opolo ::

Kako to misliš sestaviti računalnik ,sej ga mam :) , ne vem mam nov lep-top toshiba intel dual2 core 2.0 grafična NVIDIA GeForce GO 7600, in bi ga rad povezal z HDTV LG 37LY95 in zdej ne vem kere kable da kupm da bi vse skp povezu ,pa da mi omogoča predvajanje HD slike?

steev ::

Verjetno ni mogoce. Če pa že je, pa verjetno ne bos dobu hd slike.
:|

djordjevic ::

Valda, da gre. Na mimovrste maš pretvornik vga-dvi za dobrih 6 evrov, če pa malo pobrskaš po netu, pa dobiš 5-m pozlačeni bulk dvi-hdmi kabl za enih ducat evrov, kar pomeni, da maš za manj ko 20 evrov zrihtano zadevo. Je pa res vprašanje, kak je z izgubami, glede na to, da je tolko vmesnih točk. Jaz mam recimo dvi-hdmi, pa zadeva laufa čisto okej.

Senitel ::

Izgub nimaš nič, ker gre za digitalen prenos, kvečjemu pride do napak.

All ::

kle ne gre za dvi to vga ...kar je enostavno in poceni

vga to dvi pa je mal bl komplexna zadeva in sploh ne pocen

VGA to DVI

SES-AS ::

Prvo poglej , če ti grafika sploh podpira HDMI , če ti je vse skupaj enostavno in poceni kupi si adapter VGA/DVI in še DVI/HDMI in jih vklopi eden za drugim pa bo , cena za oba skupaj cca 15€(MAXSIMALNO). Če ti je uspelo veliko lepih pogledov v HDMI resoluciji. LP.:) >:D :)

h2opolo ::

Kupil sem adapter VGA/DVI ter povezal leptop-a preko dvi-hdmi kabla , rač. mi zaslon od tv-ja zazna ,sam na tv-ju mi pa piše NI SIGNALA ;(( :'(
Tako da tudi ko preklopim zaslon na tv še zmeraj ni signala.Ne vem kaj da nardim ,pomoje bom šou v merkurja po štrik pa ko ga j...! :) Če ima kdo kako rešitev dobrodošel

tnx

All ::

si ne daš dopovedat ane :-))))

signal poteka v smeri DVI-i->VGA..ti pa si prklopu VGA vtič v PC DVI pa v TV..tole je nogo. mal teorije za razumevanje (KLIK ME)

h2opolo ::

Pol sm to vse skp brezveze kupu in si moram kupt navadn analogn kabl vga ali s-video (ta dva izhoda mam)

h2opolo ::

Nč zdej sm vidu da mam na tastarmu računalniku dvi izhod in dela vse normalno.Kaj čš treba ga bo še zmerm uporabljat.
hvala za vse čaw0:) 0:)

cekr ::

Že na začetku sem ti napisal, da je takšen pretvornik preklemano drag in nakup je skoraj nesmiseln.
Sploh je pa vprašanje, koliko iz analognega signala sploh lahko iztisneš.

Za pretvorbo analognega v digitalnega moraš imeti kar nekaj elektronike, da vse to pretvori. Tisto, kar prodajajo za par Evrov je pa samo prevezava iz ene oblike konektorja v drugo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Modri dirkač ::

Na mojem Philips LCD TV-ju imaš komponentni(YPrPb) vhod, ki je lahko tudi RGB vhod.

Tako lahko TV povežeš VGA iz grafične kartice s ti. RGB/HV kablom, kar pomeni, da ima 5 činčev in ne samo 3 kot komponentni.

3 činči so za RGB, 2 pa za H(orizontalni) in V(ertikalni) signal. Pri mojem HDready TV-ju lahko tako dobim maximalno resolucijo 1080i.

Problem tega je le, da pri nas tak kabel še nisem videl.



@djordjevic

Ne tresi buče s tistimi pretvorniki.

HDMI rabi digitalni signal DVI-D, pretvornik ti da pa samo DVI-A, se pravi analogni signal.
TKo kot cekr prav, original pretvornik stane za pol TV-ja ...
Everybody lies!

djordjevic ::

Moja slaba, se posipljem s pepelom.

bbenci2 ::

Torej kot opažam, moja želja ni izvedljiva. Rad bi iz laptopa, ki ima VGA izhod preko VGA to DVI + DVI to HDMI adapterja priključil signal na HDMI vhod na TV-ju. Ali pač?

cekr ::

Želja je izvedljiva. Samo vprašanje je, če si pripravljen investirat za pol prenosnika.

Pred časom sem nekje zasledil USB-DVI.
Je pa to vprašanje, koliko je sposobno prebavit.
USB2DVI

Mogoče ti bo pa TV prebavil kar VGA.
Sam imam HDFull povezano preko VGA in zadeva deluje brez problema.
Poskusi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bbenci2 ::

A ne bi šlo s tem adapterjem in s tem .

Opkow ::

Ne ne in ne ne ne ne NE bo slo... Dejte si ze dopovedtat!

IceIceBaby ::

A TV nima VGA vhoda?

bbenci2 ::

Ne nima. Nameravam kupiti tega philipsa, vendar če ne bom uspel moj VGA izhod iz laptopa povezati s tem TV-jem, bom prisiljen kupiti Bravio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

cekr ::

Edino za Bravio lahko garantiram, da VGA deluje tako kot je potrebno. Se mi pa zdi čudno, da Philips ne bi imel tega priključka.
Po drugi strani se mi poraja vprašanje, le zakaj proizvajalci prenosnikov še vedno vlačijo ta predpotopni priključek. Danes to res nima nobenega smisla. Le komu se da še na navadnih monitorjih uničevati svoje oči.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

IceIceBaby ::

Ne nima. Nameravam kupiti tega philipsa, vendar če ne bom uspel moj VGA izhod iz laptopa povezati s tem TV-jem, bom prisiljen kupiti Bravio.


Ta Philips ima VGA.

RGB: da


Kupiš en navaden VGA kabel, na eni strani daš v računalnik, na drugi v TV in dela.

bbenci2 ::

Edino za Bravio lahko garantiram, da VGA deluje tako kot je potrebno. Se mi pa zdi čudno, da Philips ne bi imel tega priključka.
Po drugi strani se mi poraja vprašanje, le zakaj proizvajalci prenosnikov še vedno vlačijo ta predpotopni priključek. Danes to res nima nobenega smisla. Le komu se da še na navadnih monitorjih uničevati svoje oči.


Sam imam Bravio in vem, da deluje.

Ne nima. Nameravam kupiti tega philipsa, vendar če ne bom uspel moj VGA izhod iz laptopa povezati s tem TV-jem, bom prisiljen kupiti Bravio.


Ta Philips ima VGA.

RGB: da


Kupiš en navaden VGA kabel, na eni strani daš v računalnik, na drugi v TV in dela.


Tale Philips nima VGA, RGB ni VGA.

Ne razumem zakaj s prej omenjenimi konektorji ne gre. Če se lahko uporabljajo za monitorje, zakaj potem na TV-ju ne dela. Bom reskiral teh nekaj € in kupil VGA to DVI in DVI to HDMI konektorja in poskusil na Bravii.

Senitel ::

Zato ker je VGA analogen, DVI je analogen IN digitalen, HDMI pa samo digitalen!
Na DVI grafična kartica lahko pošilja tako analogno kot digitalno sliko, odvisno ali imaš gor digitalen (recimo LCD) ali analogen (stari CRT) monitor.
Če imaš RGB vhod na monitorju vzemi en takle kabel in je stvar rešena.

P.S.: Če še vedno ni očitno, ti pretvorniki samo "prevezujejo" pine iz enega konektorja na drugega. Torej analogne VGA na analogne DVI in digitalne DVI na digitalne HDMI. Kar bi ti rabil je naprava, ki zna digitalizirat signal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Opkow ::

Tile adapterji ti spremenijo, samo obliko konektorja, ne pa obliko signala. Ti bos peljal iz analognega izhoda (VGA) na graficni oz laptopu v digitalni vhod (HDMI) na LCD TV.

Nekateri monitorji preko DVI-ja sprejemajo tudi analogni signal. Zato lahko iz VGA graficne preljs na DVI-A v monitor.

Pri HDMIju je pa ze kar nekaj monitorjev, ki imajo samo HDMI vhode in ne DVI-D vhode, marsikatera graficna pa nima HDMI izhodov, zato imas adapterja DVI-D v HDMI.

Adapterja VGA > DVI-A in DVI-D > HDMI pokrivata vsak svoj tip prenosa podatkov, ki pa imata to 'lastnost', da ju lahko povezes med seboj, in kao klapa, ceprav sta v tehnicnem smislu popolnoma nekompatibilna.

Le zakaj ni nikjer adapterjev, ki pretvarjajo direktno VGA > HDMI? Zakaj je treba kupit dva adapterja, pa ju skupaj dat?

Pri tehnicnih specifikacijah o DVIju dostikrat izpustijo se predznake, ki so DVI-D, DVI-I, DVI-A.

//Edit:
Eh.. Me je tacas Senitel 'prehitel'... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

DjTonic ::

Potrebuješ nekaj takšnega. To je praktično najcenejša rešitev. Lahko pogledaš tudi malo na ebay.

http://www.hdcable.co.uk/hdmi/vga-hdmi-...

Okapi ::

Tale Philips nima VGA, RGB ni VGA.


Ampak načeloma se da povezat VGA na SCART RGB.
VGA to SCART direct TV-out

O.

IceIceBaby ::



Tale Philips nima VGA, RGB ni VGA.

Ne razumem zakaj s prej omenjenimi konektorji ne gre. Če se lahko uporabljajo za monitorje, zakaj potem na TV-ju ne dela. Bom reskiral teh nekaj € in kupil VGA to DVI in DVI to HDMI konektorja in poskusil na Bravii.


Meni zadaj na TV piše RGB. Konektor je enak kot na računalniku v grafični kartici. Not vtaknem VGA kabel in lepo gledam HD filme na TV.

bbenci2 ::

Torej bi šlo, ker tale LCD TV ima RGB vhod in bi potem lahko zadevo rešil s tem kablom?

Okapi ::

Načeloma bi moralo iti, v praksi pa je odvisno, ali zna grafična kartica od sebe dati signal v pravi obliki (v pravi ločljivosti in s pravo frekvenco), oziroma ali ga tv pravilno razume. Ni na primer nujno, da bo delalo v največji ločljivosti, kot jo sicer podpira TV. Najbolje je, da poskusiš. Ampak pri LCD-jih bi, kolikor vem, ne smelo biti prehudih težav. Težje je tako priklopiti pc na katodni televizor.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bbenci2 ::

V BIG BANGU sem dobil informacijo, da s tem kablom ne moreš priključiti računalnik na LCD TV, namreč samo na projektor. Je res to?

Okapi ::

Odvisno od televizorja. Poglej v navodila, kaj lahko nanj priključiš, in kako.

O.

ginekolog ::

na moj tv bi moral it, ker ima vga vhod ter tudi komponenti (teli 3 kabli). Komponentni je pač analogni signal, dobre kvalitete in če tv ima te vhode, mora delat.
Divers do it deeper.

Okapi ::

Samo komponentni in RGB ni enak. Ni nujno, da RGB dela prek komponentnega vhoda. Lahko, da samo prek scarta. Potem moraš kupit še ustrezen adapter.

O.

bbenci2 ::

Connectivity:

•Ext 1 Scart: Audio L/R, CVBS in/out, RGB
•Ext 2 Scart: Audio L/R, CVBS in/out, RGB
•Ext 3: YPbPr, Audio L/R in
•Ext 4: HDMI v1.3
•Ext 5: HDMI v1.3
•HDMI-control (CEC features): One touch play, System standby
•Front / Side connections: Audio L/R in, CVBS in, Headphone out, S-video in, USB, HDMI v1.3
•Other connections: Analog audio Left/Right out, PC Audio in, S/PDIF out (coaxial), Common Interface


To je iz kataloga. Torej s TEM kablom preko SCART vhoda to dela??

cekr ::

Preko SCART-a ne boš prišel do HDfull. Še za klasišno sliko ni ravno najboljši. Že če želiš pridobiti 574p, moraš preklopit na komponentnega.Pozna pa se tudi pri barvni globini.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Torej s TEM kablom preko SCART vhoda to dela??

Nemogoče je na pamet reči. Odvisno je od grafične kartice in od tega, kako televizor prebavlja RGB (+ potreboval boš še adapter za v scart, ker tega kabla vanj pač ne moreš vtaknit). Verjetno bi šlo, lahko pa se zalomi pri kakšnih frekvencah osveževanja. Vprašanje je tudi, pri kakšni ločljivosti bi ti to uspelo.

O.

bbenci2 ::

Saj ne gre se za ločljivost. Na Bravio sem priključil preko VGA kabla (ker ima VGA vhod) in je slika bila odlična. VGA ločljivost pa vema, da ni bog ve kaj.
Ampak kakor vse kaže se bom moral odločiti za Bravio.

jype ::

bbenci2> VGA ločljivost pa vema, da ni bog ve kaj.

Po VGA kablu komot pripelješ do CRT monitorja 2048x1536@85Hz, pa tudi še več. Ne moreš pa spraviti digitalnega signala iz VGA konektorja, tako da...

Kupi Maca (ali pa kak drug prenosnik z DVI ali displayport priključkom - vedno več jih je) :)

Okapi ::

VGA ločljivost pa vema, da ni bog ve kaj.

VGA ločljivost je nekaj, VGA povezava oziroma kabel pa nekaj drugega.
Jaz sem imel nekaj časa projektor FullHD priključen z VGA kablom (ker nisem imel dovolj dolgega HDMI) in je brez problemov delala ločljivost 1920x 1080.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cekr ::

Pri meni deluje FullHD preko VGA čisto spodobno. Edino dodaten kabel mora biti še za zvok.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jype ::

Pa povezava je analogna, tako da dejansko ni nujno vsak piksel točno prave barve. Če je kabel nekvaliteten in dolg več kot 10 metrov in potuje blizu naprav ali kablov ki oddajajo elektromagnetne motnje lahko pride do težav, za praktično vsako domačo postavitev pa VGA kabel več kot zadostuje.

bbenci2 ::

Saj sem že imel povezan laptop z VGA kablom na Bravio in slika je bila odlična.

G36c ::

Oj, sedaj ste še pa mene zrajcal z tem VGA. Sem šel takoj v Biga in kupil ta kabel in ga z prenosnika speljal na tv ( Philips 7403h ). Ker sem laik v teh stvareh me moti samo to, kako na lcd spravit sliko čez celi ekran. Je namreč samo po sredini ekrana, na vsako stran pa lufta od 10 do 20 cm. Slika je drugače vredu. Prosim za nasvet. P.s. Z S video kablom deluje čez celi ekran, je pa kvaliteta malenkost slabša, pa še miška ful zamuja in ni točna ( brez žična povezava)

Okapi ::

Moraš na prenosniku nastavit pravo ločljivosti - 1366 x 768 pik, pa frekvenco 50 Hz.

O.

G36c ::

Ločljivost naštimal, ostaja pa na 60 hz, druge opcije mi ne ponudi, slika je pa še kar ista

Okapi ::

Poglej v nastavitvah grafične kartice, če lahko nastavljaš over/underscan, v nastavitvah od tv pa, če lahko nastaviš, da je vhod pc (čeprav bi to moralo biti privzeto na vga). Pa v nastavitvah grafične kartice poglej, če lahko mimo privzetih nastavitev izbereš 50 Hz.

Poskusi pa še ločljivost 1280 x 720. Oziroma malo poglej, kaj pravijo navodila od tv glede priklopa na vga.

O.

teddy81 ::

Meni na LG LCD 37LF2500 preko VGA kabla slika deluje perfektno... FULL HD kakovost...odlična.

Je pa kul, da ima ta tv usb in lahko priklopim zunanji disk in direktno preko tvja gledam filme.

VGA pa čist zadostuje.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

Poldy ::

Jaz imam tudi na FullHD televizorju VGA priključek, pa nisem mogel nastaviti 1080 resolucije, kar sem po svoje pričakoval, saj to ni po standardih.

Torej, je kakšna finta, da bi lahko računalnik prepričal, da daje sliko iz VGA na VGA v fullhd ločljivosti?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962559678 (11937) Dominator
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927415 (14411) KTr1sk
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523178 (14482) al3n
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114379 (4228) Saladin
»

DVI vs VGA

Oddelek: Zvok in slika
154634 (4129) KoMar-

Več podobnih tem