» »

glede plazme 42

glede plazme 42

urbyluzar ::

Živjo zanima me glede plazme 42" in sicer , vem , da pride pri plazmi odzat priključek za pc kot naprimer za lcd . Zanima me če maš to priklopleno na pc , a ti plazma kaj zjebe grafiko ( in če ti jo , koliko se to pozna ) in kako je glede z resolucijo , če ti lahko sliko toliko razegne ...

hvala za odgovore in lp.

Gregor P ::

Aha torej zanima te, kako prikaže TV sliko iz PC-ja preko VGA priključka?

Meni deluje vse OK na obeh plazmah, le pri stari 42" LG (ki je zgolj HDReady, do 1366x768) so čudne barve namizja, vleče na rumeno, ampak ko gledaš film je videti čisto ok. Je pa od TV-ja do TV-ja odvisno, kako lepo zna razvleči oz. prikazati sliko. Zvočni signal imam v tem primeru seveda speljan posebej preko ojačevalca (ker kot verjetno veš, gre preko VGA kabla samo video signal).

Pri drugi večji plazmi (46" Panasonic FullHD do 1920x1080) pa itak zaradi HD vsebin uporabljam rajši kar HDMI priključek, grafična na PC-ju ima ustrezen izhod, in praktično nimam nobenih težav s sliko; če imam pa kakšne specifične želje pa vse počnem kar preko nastavitev predvajalnika na računalniku.

Ampak govorim samo za video vsebine, ker TV-ja v bistvu še nisem uporabljal za nadomestek monitorja oz. igral kakšne igre ipd. včasih sem morda šel na hitro na internet to pa je tudi vse.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

urbyluzar ::

aha hvala za odgovore ...

prosil pa bi , če še kdo ve kako se plazma obnese pri igricah pa to ?!
za plazmo 42"(moja je naprimer1300 EUR-SONY ) ... lp

Relanium ::

Za igrice bi mogla bit super, glede na to, da so vse konzole narejene prav za TV, pa še to v HD ločljivosti

urbyluzar ::

ja jest tud tko mislm , ker konec koncev naprimer xbox pa ps3 je itaq za na tv narejen ... ta plazma , k si jo mislm jest ubavt je nova 1300 EUR Sony in mislm , da bi mogla bit kar dobra grafika =)...

če ima še kdo kkšne mnenje nej pove ...
hvala !

Gregor P ::

Torej glede samih iger oz. bolj računalniške uporabe TV-ja običajno priporočajo LCD TV-je.

Tu si lahko prebereš malo več o tem -> Monitor: Nakup novega vladarja dnevne sobe
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zcetrt ::

Jap. Tudi sam bi priporočal LCD, če se uporablja za priklop računalnika. Plazma malenkost utripa, če je ne gledaš ravno od daleč. Sicer pa sodobni televizorji tudi preko VGA kabla kažejo presenetljivo dobro sliko, le paziti je treba, da je kabel karseda kakovosten in da poleg kabla ni veliko žic električne napeljave in raznih napajalnikov.

http://www.monitor.si/clanek/tekoce-pro...
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Alexius Heristalski ::

Sony dela plazme?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

urbyluzar ::

to tudi mene zanima !!! hahah .... sm šele prej pogruntov !

če kdo natančno ve , a dela sony plazme ???

zcetrt ::

Sem mislil. da imaš vsaj model ogledan...

Kolikor mi je znano, ja največji zagovornik plazem Panasonic. In tudi proizvajalec oz. edini, ki ne prodaja LCD-jev nad 32 palci celikosti, ampak samo plazme. Manjše televizorje pa dela s tehnologijo LCD. Med večjimi proizvajalci so še LG in Samsung. Sony pa je proizvodnjo opustil.
4.

urbyluzar ::

spravi je lahko sony 42 samo LCD ?

zcetrt ::

Ni nujno, po vsej verjetnosti pa.
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961180065 (404436) antonija
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219723 (9236) kozorog
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117606 (34593) Kovalchuk
»

Nakup LCD ali plazma TV

Oddelek: Kaj kupiti
399446 (5888) Leks
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253026 (2332) Zako

Več podobnih tem