» »

Xtreamer - IPTV predvajanje

Xtreamer - IPTV predvajanje

««
19 / 21
»»

barbo ::

barbo je izjavil:

Imam problem z IPTV na Xtreamerju. Na ddwrt routerju imam naložen udpxy. Vse skupaj prenašam preko wifi na xtreamerja. Na PCju in telefonu (android) mi dela zadeva prfektno, tut HDji. Na Xtreamerju mi pa na SD programih slika frizne in se ustavi. Na HDjih se mi to še ni pojavlo (zanimivo). Prilagam posnetek za lažje razumevanje. Isto se tut pojavlja če mam Xtreamerja preko kabla priključeno na router. Če je direkt na Vood od T-2, se to ne dogaja.
Nevem več kje naj iščem napako, al na Xtreamerju al routerju.


Problem rešen. Zagonski skripti udpxy-a na routerju sem dodal nekaj ukazov in sedaj deluje v piko.
sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234 -B 1Mb -R 100 -H 100
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

barbo ::

A bi se dalo kako predelat XTja tako, da ko pritisneš tipko za podnapise, da se slika ne pavzira, ampak da teče dalje. Problem je v tem, da ko gledaš IPTV pol začne slika malo kockat, ker ni zadost bufferja.

LP
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

gregyk ::

barbo je izjavil:

A bi se dalo kako predelat XTja tako, da ko pritisneš tipko za podnapise, da se slika ne pavzira, ampak da teče dalje. Problem je v tem, da ko gledaš IPTV pol začne slika malo kockat, ker ni zadost bufferja.

LP


Ko pritisneš tipko za podnapise, zatem pritisni tipko play. Pa ti bo teklo naprej.

barbo ::

Kaj se nebi to dalo zrihtat da to dela avtomatsko, že tk al pa tk je preveč pritiskanja da šaltaš programe in podnapise.
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

dsapac ::

posodobljeni paket z novejsimi playlistami najdete na http://forum.xtreamer.net/topic/18778-x...

marled ::

Pozdravljeni,

te zadeve delajo tudi na sidewinder 2?


Hvala
Marjan

laguna1 ::

@marled, če ti je "stari" xlive deloval, bo tudi ta deloval, vendar če nisi siguren, najprej preimenuj ta xlive, ki ga imaš sedaj naloženega, npr. v xlive1, in nato naloži tega novega. Zadeva deluje na MK1, torej tistem prvem xtreamerju.

LP

telexdell ::

In zakaj novi xlive na starem MK1 in FW 2.70 ne omogoča vklop podnapisov na SIOL TV ter povečave slike za posamezni % (le majhno- bolj majhno- najbolj majhno >:D). Prejšnji xlive in FW 2.60 sta to omogočala?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

laguna1 ::

Saj v novem xlivu lahko tudi to nastaviš, če se le malce spoznaš na word pad ali kak drugi urejevalnik (NE notpad).

Greš na xtreamerju v direktorij xlive in poiščeš datoteko menu.rss, jo odpreš in se le ta začne:


.
.
onEnter>
startitem = "middle";
setRefreshTime(1);
columnCount=3
/onEnter>


Če hočeš to, kar si napisal dodaš še ta ukaz:

onEnter>
SwitchViewer(7);
/onEnter>

in le še shraniš. POZOR: pred onEnter> in /onEnter> moraš napisat ta znak < , kot je že v obstoječem menuju - tu mi ga ne vzame, piše nedovoljena koda.

Sedaj imaš vklopljen predvajalnik, ki omogoča spreminjat velikost ekrana v %, pomikanje naprej za 30 sec oz. 3 minute - prav tako nazaj(pri avi oz. mp4 fajlih, ne pa pri .flv), glede podnapisov pa ti ne vem povedat, poskusi vnesti te tri vrstice in poročaj. Pa še nekaj, prej kot bo spreminjal menu.rss, si le tega skopiraj oz. naredi varnostno kopijo, tako da če "zaj...", lahko spet namestiš stari menu.rss.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

dsapac ::

Oglejte si tole malce o novem xLive http://maretov.sytes.net/photo/photo_on...

Princo22 ::

Eno vprašanje, nisem že veliko časa testiral ampak kolega je rekel da ne dela več in sicer imam siol internet optika 20/20 in telefon, televizije nisem vzel me zanima če še dela IPTV na tak način da sprejemam na extreamer.

dsapac ::

Princo22 je izjavil:

Eno vprašanje, nisem že veliko časa testiral ampak kolega je rekel da ne dela več in sicer imam siol internet optika 20/20 in telefon, televizije nisem vzel me zanima če še dela IPTV na tak način da sprejemam na extreamer.


Tu bos nasel odgovore na vse http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

bimmer-mb ::

Zanima me če je že kdo na XTREAMER ULTRA z OPENELEC uspel nastavit SiOL-ov trunk port? TV deluje preko video povezave vendar bi še hotel videt data prenos, da bo ULTRA še bolj uporabna.

Sedaj imam lan in lan1 preko usb vmestnika vendar imam težave ker skupaj nočeta delovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimmer-mb ()

bimmer-mb ::

Vprašanje glede T-2 in bakrenega voda VDSL. Pri kolegu sem hotel nastavit ULTRO in me zanima, ker ima podobno kot siol video in data port ločen kje najdem v komunikatorju IP preko katerega šiba multicast? Ali pa naj gor spustim wireshark-a, da posnifa kaj prvo prileti na vrata?

astras ::

ce ma vdsl1 potem ja.. so porti doloceni, na vdsl2 seveda niso
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bimmer-mb ::

Točno tako ima en video in 3 data porte. Seveda bi lahko kasneje gor na video obesil stikalo in bi tako pridobil priklop še za motorolo 1510 katero je dobil pri T2.

A ima ta motorola 1510 tudi kako kombinacijo tipk s katero bi pogledal IP na katerem deluje?

astras ::

ja lahko pa poklice da bi se ga na vdsl2 prestavlo.. tam je vseeno kaj mas kje priklopljeno ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

nadvlozek ::

Jst mam pa tezavo...imam na novo priklopljeno siol optiko+tv.
Ker nimam nobene iptv opreme (box ali sagem), nimam nobenega ip naslova, ki bi ga uporabil na xtreamerju. Mi lahko kdo pomaga s primerom (lahko na zs)?

Dal sem namrec nov firmware (2.5.4 ker sem prebral, da sigurno dela), in t-2 tv mi spila iz prve (mam se t-2 baker), medtem ko siola ne zazene. Ko izberem program se narise krizec zgoraj. Uporabljam pa misekovo skripto 4.2 in nakljucen ip oblike 10.120.x.x. Najverjetneje je tu ip problem. Zaenkrat imam priklopljeno na video port, ko bo to delalo, se bom poigral se z vlani in trunk portom. Brez zanesljivega ipja pa ne morem naprej...

telexdell ::

SIOL IPTV na Xtreamerju (MK1) lahko predvajaš na dva načina:
1) Miskova skripta 4.2 + brezžična antena (DATA)+ kabelska povezava (VIDEO). Skripto instaliraš po navodilih, nato greš v nastavitve, vklopiš WIFi povezavo in nato resetiraš Xtreamer. Po ponovnem zagonu se ti bodo čez minutko ali dve na UpNp povezavi pokazali TV programi.
2) Miškova skripta 4.1 + kabelska povezava. Skripto inštaliraš po navodilih. Za kabelsko povezavo določiš samodejno pridobite IP naslova. Kabel daj na DATA port. Po vklopu Xtreamerja počakaj, da se ti pojavi spisek programov (minutko ali dve). Nato kabel prestavi v VIDEO port. (sam nisem fizično pretikal kabla ampak sem na modemu spremenil lastnosti porta).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Robert ::

Ali je že kdo probal SiolTV IPTV brezžično z Prodigyem, kako nastaviti Sinope 568+R2 modem, povezave.......

mitko25 ::

Robert je izjavil:

Ali je že kdo probal SiolTV IPTV brezžično z Prodigyem, kako nastaviti Sinope 568+R2 modem, povezave.......


z Prodigyem zaenkrat še ne gre ker nima PHP in RSS podpore. V novem FW-ju naj bi bilo tudi to omogočeno.
L.p.M

Samo27 ::

...ima že kdo novo m3u listo (novi POP programi) za SiOL IP-TV?

LP

servo ::

te IPje dodaš pa bo:

#EXTINF:0,521 - Pop Oto
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.4:5002
#EXTINF:0,522 - Pop Spot
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.5:5002
#EXTINF:0,523 - Pop Fani
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.6:5002
#EXTINF:0,222 - Pop Brio
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.1:5002
#EXTINF:0,223 - Pop Kino
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.2:5002
#EXTINF:0,224 - Pop Kino 2
http://127.0.0.1:81/udp/232.4.9.3:5002

Samo27 ::

... hvala :)

stuff ::

Hvala.... a je možno tudi voyo.si gledat ? Še ta IP bi mel če se da dobit :)

mareee89 ::

Kateri model xtreamerja je najbolj osnoven in preizkušen za predvajanje siola IPTV?

astras ::

***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

modriadsl ::

ali lahko kdo naloži misekovo skripto z dodanimi novimi programi za sioltv

natasa1 ::

Lep pozdrav.
Imam problem pri namestitvi IP televizije na XT MK1
Imam WIN7 in se ne morem povezati na XT.Povezano imam prek SIOL modema.Medtem ko XT normalno predvaja datoteke z računalnika pa v obratni smeri ne gre.
Ko vpišem IP od XT ga ne odpre.Probal sem že vse nastavitve pa ne gre.Rad bi samo naložil scripto z USB ključa.
Prosim za kakšen nasvet.

lp

birtija ::

prebral vseh devetnajst strani, pa nisem našel odgovora

IPTV, T2 optika, programi delujejo, zvok je, podnapisi tudi, le predvajanje programov se na XT (fw 2.5.4) prekine po minuti oz. po max. petih minutah. Ne pomaga če je kabel direktno iz T2 modema/stikala/usmerjevalnika (Milan).

Običajno je med XT in "Milanom" usmerjevalnik+stikalo+stikalo. Na VLC in PC deluje BP tudi če je istem zadnjem stikalu.

kakšna rešitev?

birt

dsapac ::

birtija je izjavil:

prebral vseh devetnajst strani, pa nisem našel odgovora

IPTV, T2 optika, programi delujejo, zvok je, podnapisi tudi, le predvajanje programov se na XT (fw 2.5.4) prekine po minuti oz. po max. petih minutah. Ne pomaga če je kabel direktno iz T2 modema/stikala/usmerjevalnika (Milan).

Običajno je med XT in "Milanom" usmerjevalnik+stikalo+stikalo. Na VLC in PC deluje BP tudi če je istem zadnjem stikalu.

kakšna rešitev?

birt


Tule je posodobljeni paket dsapacTV

http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

- na novo narejene playliste za Siol, Amis, T2
- posodobljeni udpxy
- večinoma (90%) streamov delujočih
- probaj tudi movies ( movie2k, 7loads, movfilm ) sem popravil kodo tako da deluje brez zatikanja
- pododobljen Adult (vec kot 90% delujočih linkov)
- popravljen @repomanov paket
- yotube deluje ( bolj ali manj )
- posodobljen user favorites by @laguna ( pridodanih veliko playlist iz youtube )
- posodobljen Live Tv od Sovok, Justin, Livestations, OneHD, NRJ, ...
- lahko bi še našteval ampak raje si dolpotegni paket in se prepričak sam

lp, dsapac

natasa1 je izjavil:

Lep pozdrav.
Imam problem pri namestitvi IP televizije na XT MK1
Imam WIN7 in se ne morem povezati na XT.Povezano imam prek SIOL modema.Medtem ko XT normalno predvaja datoteke z računalnika pa v obratni smeri ne gre.
Ko vpišem IP od XT ga ne odpre.Probal sem že vse nastavitve pa ne gre.Rad bi samo naložil scripto z USB ključa.
Prosim za kakšen nasvet.

lp


dsapacTV

Kako inštalirati paket:

1.) Izbrisati stari xLive na USB klučku ali disku v scripts/xLive
2.) Dolpoteg xLive.rar razpakirati z 7zip v scripts/xLive
3.) Zagnati iz spletnega brskalnika ( na osebnem računalniku ) hxxp://my_extreamer_ip/media/sda1/scripts/xLive/install.php
4.) Restartati Xtreamer
5.) Potem greste v Xtreamering (enter) - Xtreamer Live (enter)

Dolpoteg: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

lp, dsapac

P.S.
Lahko napises na uradnem forumu, mogoce ti bo kdo znal tam dati odgovor....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dsapac ()

birtija ::

dsapac, hvala za tvoj odgovor.

prej sem uporabljal samo miškovo skripto, zdaj sem pa naložil tvoj paket. Zaenkrat vse deluje kot pričakovano.

Še enkrat hvala in SREČNO 2012!

birt

John ::

Zadeva SIOL TV na MK1 ne deluje ... seznam programov se pojavi z logotipi, noben pa ne začne s predvajanjem ... po poskusu izhoda iz seznama SIOL programov, pa se Xtreamer obesi - TV javlja: no signal ...

Upam, da obstaja kakšna elegantna rešitev ...

LP

J.




Tule je posodobljeni paket dsapacTV

http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

- na novo narejene playliste za Siol, Amis, T2
- posodobljeni udpxy
- večinoma (90%) streamov delujočih
- probaj tudi movies ( movie2k, 7loads, movfilm ) sem popravil kodo tako da deluje brez zatikanja
- pododobljen Adult (vec kot 90% delujočih linkov)
- popravljen @repomanov paket
- yotube deluje ( bolj ali manj )
- posodobljen user favorites by @laguna ( pridodanih veliko playlist iz youtube )
- posodobljen Live Tv od Sovok, Justin, Livestations, OneHD, NRJ, ...
- lahko bi še našteval ampak raje si dolpotegni paket in se prepričak sam

pol3ni ::

Vem da tema ni prava ampak bom vseeno vprašal.
Ali bi ta zadeva delovala tudi na mede8er -ju.
Hvala

astras ::

:D
@john - neki moras prestavit iz video port na data al neki takega... mogoce bo kdo ko ma siol doma to razlozil...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

telexdell ::

SIOL IPTV na MK1 deluje!
Naložiti moraš miškov skripto za dve kartici. Vklopiti WiFi preko antene. Kabel pa dati na video port modema. malo pobrskaj, je bilo že 100x pojasnjeno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Robert ::

mitko25 je izjavil:

Robert je izjavil:

Ali je že kdo probal SiolTV IPTV brezžično z Prodigyem, kako nastaviti Sinope 568+R2 modem, povezave.......


z Prodigyem zaenkrat še ne gre ker nima PHP in RSS podpore. V novem FW-ju naj bi bilo tudi to omogočeno.
L.p.M


Ali že deluje na Prodigyu in kako se nastavi.

antonija ::

A ima kdo slucajno xtreamer povezan na kak starejsi TV, ki ima samo scart vhode? Deluje zadeva preko kaksnega adapterja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

astras ::

na scart das razdelilec za cinc in potem preko cinc kablov (ki jih dobis zraven xtreamerja) priklopis gor
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

antonija ::

In zadeva preverjeno deluje? Ker imam v spominu se ko sem (pred mnogo leti) priklapljal comp preko s-video->scart adapterja in je bila slika brez barv, ali pa ni bilo zvoka in podobne neumnosti... (pa so bili vkljuceni vsi trije kabli v adapter) Zato me zanima ce je zdaj zadeva dovolj standardizirana da nebi smelo biti problemov?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

astras ::

:D preverjeno..
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

uvz123 ::

antonija je izjavil:

In zadeva preverjeno deluje?

Deluje že... samo je pa slabša slika, kot pa je preko HDMI-ja.

antonija ::

Sej se gre za CRT TV... tam pomojem upgrade na HDMI nebi imel efekta ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bathed ::

Ali kdo lahko potrdi, da zadeva deluje na Amis omrežju??
Namreč menjal sem operaterja na Amis in prej mi je IPTV lepo deloval (ker sem imel Siol), sedaj pa več ne. Na forumu pa ni nobenega, ki bi povedal če deluje zadeva tudi na Amis-u... :)
Z neta sem pobral novo AmisTV.m3u listo ampak vseeno ne deluje. Sprobal sem tudi razne kombinacije nastavitev routera pa še vedno nič :-/

Hvala,
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bathed ()

misek ::

A nima AMIS zaklenjeno na MAC naslov?

bathed ::

Hm.. to pa nevem...
Torej ne bo šlo, razen če nekak probam klonirati mac od Amisovega STB-ja na Xtreamerju?

misek ::

V moji skripti za oba vmesnika (kabel + wifi) sem naredil ravno to. Ampak ne vem kako uporabniku to (če sploh) uporabljajo.

bathed ::

No bom poskusil še tole. Do zdaj sem imel xtreamer povezan samo preko kabla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bathed ()

elektron71 ::

Pozdravljeni a mogoče kdo ve naslov od strežnika za POP OTO in POP FANI. Teh namreč ne neajdem v listah. Potrebujem za operaterja AMIS.udp://@239.10.30.___:1234
hvala in lp.

mrihtar ::

Mogoce je bilo to kje ze razlozeno, pa sem zgresil. Rad bi gledal (SiOLov) IPTV na Xtreamerju na "softwerski" nacin: Kabel iz modemskega TV porta imam vtaknjen v PC, kjer normalno gleam IPTV. Kabla ne morem prestaviti do Xtreamerja, routerjev FW ne zelim spreminjati. Na PCu lahko streamam dani kanal (http://shop.xtreamer.net/Support/questi... ali kaj podobnega). Kaj moram imeti/narediti na Xtreamerju, da bom lahko gledal moj VLC stream iz PCa?
««
19 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744573 (20265) bbobst
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710049 (3468) bimmer-mb
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715131 (5694) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105234 (21601) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122307 (46507) Looooooka

Več podobnih tem