» »

IPTV na PC: STB vs. VLC

IPTV na PC: STB vs. VLC

««
7 / 10
»»

opajec ::

SasoS , kaj je z verzijo 0.03, javlja mi napako ko jo hočem snet z interneta?

-Jani- ::

Meni gre normalno - sem jo lih prej dol potegnil.

opajec ::

Mi napiše: Stisnjena mapa je neveljavna ali pa je poškodovana, zdaj pa ne vem.

SasoS ::

To sta kriva webserver in IE. Webserver zato ker filet kljub temu da je zip še gzippa, IE pa zato ker je glup in tega ne pogrunta. Ne vem pa kako to rešit, meni če ne z Opero lepo pridejo dol downloadi :)

opajec ::

Bom zdaj še s firefoxom probal

opajec ::

s firefoxom šlo takoj, brez problema. sem takoj probal hrt2 in kot je napisal že jani, rahlo zašteka -1/2 sekunde_ na vsake toliko, ampak se "vrti", ne kot pri VLCju, kjer se ne "vrti", v čem je štos pa jaz res ne vem, mogoče boste vi,ki ste bolj doma na tem področju poštekali. Dodaj zvok pa se ne bomo več obremenjevali z VLcjem. Jaz ti žal ne morem pri tem nič pomagat. :\

-Jani- ::

Ej, meni zdaj vse brejka preko VLC-ja (večino programov neki cuka), velikokrat vse skupaj zamrzne ~ preko programa, ki ga dela SasoS, je nekaj bolje, še vedno pa na veliko programih cuka...
Prekinil sem torrente, izklopil iz elektrike mašinerijo in tudi znova zagnal comp, pa ni nič bolje...


Heh, če bo imel slučajno kdo podobne težave.
Po nekaj matranja so mi Windowsi končno postregli z modrim ekranom in mi izdali skrivnost: nV4_disp.dll.
Gledal sem namreč prek TV-OUT nekaj in sem potem pustil v klon načinu.
Zdaj dela VLC normalno :D

Še vedno mi pa ne gre snemat :|
Premetaval sem možnosti sem in tja glede videa in avdia, mi je celo nekaj uspelo posneti, samo je bil samo zvok....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -Jani- ()

s52jk ::

Dejan83 in Zixul:
Ali sta uspela vzpostaviti IPTV na Windowsih preko T-2 optike? Se toplo priporočam za vajini izkušnji.
LP

Spock83 ::

Heh, sem mel kratke počitnice in nisem imel priložnosti da se s tem ukvarjam... Pridem pa jutri zagotovo domov in veselo na delo... Škoda, da mi je crknil Amino in sem ga nazaj vrnil. Tako, da ne morem kaj preveč snifat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

s52jk ::

T-2, optika Kranj:

Priključil sem kabel iz T-2 switcha na mrežno na PCju. Dal sem ji IP številko 192.168.1.100, subnet maska 255.255.255.0, brez DNS in brez Gatewaya. Inštaliral sem VLC in downloadal m3u listo in veselo gledal vse programe. Aja, na PC so Windows XP prof.

Ali bi bila možna naslednja kombinacija:
T-2 switch povezan z mojim switchem, na moj switch priključen en računalnik z VLC in en router, na ta router pa lokalno omrežje treh računalnikov, ki uporabljajo router kot gateway do interneta. Vsako zase že dela, vprašanje pa je kaj bi se zgodilo če dam vmes še tisti switch. Na žalost nimam switcha za probat malce se pa bojim, da bi kaj zaštrikal in bi me T-2 odklopil.

LP

MTm2H37rqt7B ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ce bi sledeca postavitev delovala:

Vsi switchi so 1Gbit,CAT5e kabl.


Iz VDSL modem v VOOD (3portni).
VOOD_PORT_A gre v Linux server in iz serverja na SWITCH_1.

Potem bi pa potegnil kabel iz VOOD_PORT_C na SWITCH_1.

Iz SWITCH_1 gre potem kabel do PCjev in AMINOta.

Pomojem se tle "zanka" ne ustvari, saj Linux naj ne bi iz/v NAT spuscal multicastov iz ipjev kateri so dodeljeni za NAT 192.168.0.x??

Bi to delovalo?

Sergio ::

Bad practice. Najbrz ti bo crknilo. Je pa v vsakem primeru zelo nepriporocljivo delat take vezave.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MTm2H37rqt7B ::

V cem je pa problem sploh potlej?

SasoS ::

Pokazalo se je da je TV VLAN skupen vsem naročnikom, tako da s tako vezavo spustiš praktično kogarkoli ki ima 5 min časa mimo svojega firewalla v LAN omrežje. Če že imaš Linux server daj noter še eno mrežno, priklopi TV tja, bridgaj TV in LAN mrežni pri tem čez bridge spuščaj samo TV promet...

MTm2H37rqt7B ::

Kaksen promet morem torej bridgat?

Ker bom to delal na OpenBSD oz. enemu od BSDjev me zanima primer za pf. oz. kaj tocno moram bridgat? ipje? udp?

SasoS ::

rc.bridge
Primer je za linux, ampak boš dobil občutek kaj moraš nardit...

MTm2H37rqt7B ::

Huh, tele iptables sintakse jaz ne bom nikoli razumel :)

Mi lahko (SasoS) poves bistvo, lahko tudi prek ZS,IRC? Velikodusno bom potem naprej talal skripto za pf oz. z malo muke tudi za ipf ter ipfw (*BSD).

SasoS ::

Jaz pa *BSDja ne :)

Anyway, bistvo je da čez bridge spustiš samo tisto kar rabiš in nič več. To pa je:
IGMP ven (request za zamenjavo kanala), IGMP od DSLAMa noter (preverjanje kateri kanali so aktivni) in pa tv promet (udp port 5000 na ipje 239.1.1.0/24). Eventuelno lahko ven spuščaš še tv promet če boš kaj streamal iz pca na amino...

Točne IPje posnifaj z TCPdump...

|bLaD3| ::

Zadnja T-2 playlista za VLC @ http://www.si-gamer.net/download/T-2_TV.m3u

MTm2H37rqt7B ::

@SasoS

Superca! Bomo neki spisal pa tle objavil

Brane2 ::

Neki v stilu:

iptables -a input -i ethx -m addrtype -dst-type multicast -j accept
iptables -a input -i ethx -j drop
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

sleby ::

kako se snema signal tvja na pc? se to da preko vlcja?

sleby ::

ok neki mi je uspel. ampak dela samo v navezi mpeg-2 video in mpeg audio. zakaj mpeg4 ne dela?
kaksen bitrate priporocate?
pa a se da mogoce nastimat kdaj naj vlc sam zacne snemat al ga je treba vedno rocno pognat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

Blazs ::

Mene tud to zanima ce se da casovno nastimat.

-Jani- ::

Js sem porihtal (vse) svoje probleme, na moje veselje pa se vedno pojavijo novi. :D

Torej - na nekaterih kanalih (opazil sem na VH1 (Classic)) po določenem času (par minut) pride do nekakšnega cukanja (samo) zvoka na vsake ~ 10 sec., nekaj kasneje pa se to cukanje toliko zgosti, da je skoraj kontinuirano. Slika je ob tem ves čas normalna.

Če prestavim kanal ali znova zaženem VLC, je nekaj časa v redu, nato pa se zgodba ponovi.
Na drugih kanalih tega ni ali pa se pojavi po daljšem časovnem obdobju (npr. SLO, POP; kar sem gledal lately dalj časa)

Ka to?
Annoyiiiiing za znoret ;(( , še posebej, ker se pojavlja na glasbenih programih.

A je še pri kom kaj takega oz. ali mi lahko svetujete, v kateri smeri naj skušam popraviti problem?

Hvala
Jani

Win XP Pro SP2
Audigy 4 (znova namestil gonilnike, ker sem zamenjal ploščo=zdaj NF7-S, prej GB KT600; problem tako prej kot zdaj)
VLC 0.84a (znova namestil, vendar isto)
Pred časom tega nisem opazil.

Aderca ::

živjo,
po pregledu prejšnjih odgovorov sem zvezala svojo opremo takole

zanima me , če je takšna vezava ko sem vtaknil kabel iz vooda v lan port od routerja varna, se pravi ali gre pretok iz lan porta 1 skozi firewall ali je to že vse lokalno in je pc na udaru neta.
če to ni varno, ali bi verjetno bilo, če bi namesto v port 1 dal najprej v WAN v en drug router in nato v port 1 v WRT54GS. na ta drugi router bi verjetno moral nastavit drug ip recimo 192.168.2.1. v vlcju pa ostane isto ip od pcja 192.168.1.2 (192.168.1.1 je pa WRT54GS)
ali je že kakšna varianta da bi imel lahko tv signal tudi preko wlana z normalno opremo, zdaj so samo kocke
tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aderca ()

opajec ::

S tem routerjem ti ne bo uspelo TV preko WLANA. Poglej na www.telos.si , tam imajo trenutno edino varianto za prenos videostreama, kar pač jaz vem. Poglej pod RUCKUS.

lp

Aderca ::

sem ugotovil, da mi ne dela net na laptopu preko wlana, če je na pcju vklopljen tv. je kakšna rešitev za to.

opajec ::

Vnesi ročne IP pa bi moralo delati. meni dela in TV in net naenkrat na laptopu

Aderca ::

se pravi če iz vooda iz TV porta povežem v tale ruckus 2900 potem mi bo delal TV na vseh Wi-Fi napravah G ali je za sprejem brezžičnega TV signala potreben potem na drugi strani še eden ruckus (recimo 2501)? ima rockus tudi firewall ali ne in je potrebno pred njega dat še firewall?

---
še enrat sprašujem, če kdomogoče ve: če imam iz tv porta povezano v lan port routerja, ali gre to mimo firewalla routerja ali ne?

hvala vsem.

SasoS ::

ja mimo gre.

djlongy ::

Ma kdo zadnjo listo za vlc za t-2 tv?

Aderca ::

grmek ::

Kaj pa za Siol TV, ima kdo zadnjo playlisto?
NAsel sem le eno iz leta 2004, vendar precej kanalov ni vec aktualnih oz ne delujejo.


lpG

-Jani- ::

AtaStrudl ::

Z!

Ali kdo ve, kje se v VLC 085 nastima IP svojega PCa? V settings/preferences/inputs/general ni ustrezne skatlice.
Zdaj moram vedno startat iz konzole z "--miface...", sicer ne laufa.

Tudi mi ne uspe gledat dveh programov z neta istocasno (drugi VLC zaglavi na pol poti (odpre prazna okna, potem pa zmrzne) medtem prvi dela normalno dalje).
Ni problem zmogljivost PCa, ce predvajam filete z diska, lahko pozenem vec VLCjev brez tezav.

Ce snemam (wizzard v file meniju) ne daje slike - ce pa v preferences vklopim "display while recording", se sesuje ko zacnem snemat.

LP!

markoajda ::

Torej svetovno prvenstvo in novi kanal na SiolTV ju, ki naj bi bil downconvert od HDTVja (pod zaporedno številko 7). Jaz sem se malo igral z nastavitvami na VLC playlisti in sem ugotovil da je pravi HDTV kanal na IP@udp://@239.255.0.203:5002

Zdej lahko, da je 205, skratka nekje med 200 in 205 je! Meni niti približno ne predvaja na računalniku morda lahko kdo proba s ADSL2+ če mu dela?

Na TV ju pod številko 7 dela downconvert HDTV kanala ampak tega kanala mi ni uspelo najti na IP številki. Če kdo najde prosim da to omeni tu.

MTm2H37rqt7B ::

Mam en zanimiv problemcek. Vzporedno furam AMINOta, ki je direktno povezan na Vood, in VLC na PCju ki gre prek bridga (na Vood IPTV port). Opazam da se na VLCju pojavicjo kockice, vcasih celo stream zmrzne dokler ne zamenjam kanala, medtem se na AMINOtu nic ne pojavi.

Stream na bridgu nic ne upade, ko so kockice, ko pa stream zmrzne pa tudi na bridgu ni nobenega prometa. Po 15-20 sekundah ponovno zacne VLC predvajat sam od sebe (ali pa ce spremenim kanal). Zdaj razmisljam kje je problem. V tisti bridge skripti, ki jo je dal SasoS? Presvoh server (P3 700MHz, skoraj vedno idle)? Na mojem PCju nisem nasel problema (izklop antivir., ostale programe, povisal prioriteto VLC procesu)... kaksna ideja?

shock ::

En problem je tukaj. videoLAN (vlc), ne podpira kodeka h.264.

MTm2H37rqt7B ::

Sej streami so mpeg?

sleby ::

a na t-2 pa ne bo nic z hdtv fuzbalom? skoda:-(

luser2 ::

202-hd, 203-sd

KoMar- ::

No sm probu oba... zaenkrat mi ni uspel HD verzije zrihtat, ker se mi VLC sesuje. Je pa res, da imam staro verzijo... bom še poročal :) Mam pa ADSL2+, ca. 14 mbit DL. Možno, da je to premalo...

Edit: ja, zdej mi dela, ampak se ornk zatika... je pa zgleda 720p... mam pa premajhno hitrost, da bi delalo :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MTm2H37rqt7B ::

T-2jev HDTV stream rabi vsaj 20mbit, mogoce je z SiOLom isto...

sleby ::

men hdtv na t2 dela, ampak mam preslab racunalnik in steka:) je treba pr fotru gledat..

OldSkul ::

Men pa malo šteka. Imam namreč 17/5 sinhronizacijo.

Easy D ::

Sem novopečeni t2 uporabnik - zgolj internet. :8) Pa me zanima - ali je na kakšen način možno, da bi lahko na compu gledal tv - prek vlc-ja(?).:\
(Ob tem hkrati pa ni nujno, da dela še net.)
Ali bi moral še kaj nastaviti, dokupiti idr.??:D

SasoS ::

če tv nimaš naročene potem ne morš gledat. ane :\

shock ::

Easy D:

Greš na T-2 naročiš si TV, pa boš lahko potem gledal TV prek računalnika. Po želji tudi prek navadne televizije, če ti bo dosadlo gledat prek pc-ja.

France ::

T-2 IPTV sem s pomočjo te teme naštimal na VLC in dela kot puška. Naučil sem se tudi snemati. A tistega, kar posnamem, ne uspem:
- pogledati z nobenim programom (kodekom)
- pretvoriti v ustrezno obliko

Ker se da razumeti, da nekateri tule to obvladate, prosim za pomoč. Kako z vlc torej posneti zadevo, da bo končni izdelek divx ali dvd zapis.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122242 (2054) sebas4
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226585 (94257) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715121 (5684) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105129 (21496) jurre

Več podobnih tem