» »

Siol TV <-> client za PC, etc...

Siol TV <-> client za PC, etc...

s0me0ne ::

0.8.2 si dei gor....tazadna verzija nima tega

skydemon ::

namestil sem 0.8.2 in zdaj je vse ok. je pa res čudno da v najnovejši različici tega ni...

theunknown ::

jz sem dobu od aminota ip pa sm spremenu u mrežni, sam nevem ka morm zej u vlc-ju sprement
Hellllllllo

alexvonde ::

a ima ze kdo izkusnje ce gre uporabljat SIOL TV tudi v tujini preko cist tretjega ISP? Na SIOL-u seveda pravijo, da to ni mogoce...kaj pa slo-tech? 8-)

SasoS ::

ni mogoče...razen če ti nekdo dela proxy (sprejema video in ga pošilja na net).

OmegaBlue ::

Nekdo na siol liniji, ki je zmožen v tujino uploadat z vsaj 6Mbit :)) lahko pozabiš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

marmel ::

Naročil sem SIOL TV. Zdej sm pa ugotovil, da ga baje ni možno gledat na več TV v hiši, ampak samo na eni.

A je že kdo pogruntal, da se to da morda na kakšno foro?!

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marmel ()

SasoS ::

ne gre za nobeno foro...adsl enostavno nima dovolj prepustnosti za 2 kanala hkrati. Počakaj na ADSL2+/VDSL.

farko ::

Jes bom zraven tega znoro.Prosim a je kdo tolk dober pa napiše kako vlc nastavit da bo pokazal sliko.imam vse našteto vendar rabim kam vpišem te ip.
farko

raptor1 ::

ja res bi lahko kdo to naredu....mal bol natancno za nepoznavalce opisal.....men tud noce delat...


1. dobu IP aminota
2. sel v vpis IP jev

a. gres na mrezno kartico


b.zbereš internet protokol tcp/ip ...properties


c. in pol nastavil ip je


se prav 10.2x.x.x

3 zagnal VLC

vse nastavil ampak NE DELA kaj sem narobe nastavu...

PLZ POMOČ

raptor1 ::

OmegaBlue a lohka kej pomagas...plz

OmegaBlue ::

Samo da se prikradem do neka mašine na ADSL-u :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

farko ::

Vse lepo in prav ste opisali in če delš po sistemu ki ga je opisal OmegaBlue lahko lepo nastaviš vlc vendar pozabili ste napisat da internetna linija ne sme biti aktivna v času ko gledaš siol tv na pc.
men je zratalo vzpostavit tudi sliko sicer je pa to tak tak mene je firbec matro zato sem hotel na pc videt ali dala ali ne.
farko

farko ::

Bodite tolk prjazn pa obrazložite kako se da shranit kanale oziroma udtp@ in kako snemati kako odajo na disk.
farko

roCkY ::

PPPoE povezava je lahko aktivna le mrežni kartici moraš vpisat IP soroden AMINO-vemu kot je napisano in uporabit verzijo VLC do 8.2.0, ter mu vpisat ta naslov, da z njega pobira podatke (novejša verzija tega ne omogoča več??!).

raptor1 ::

sej jes sem v mrezno napisu Soreoden IP 10.2x.x.x, in tega sem pol tut v VLC ju vpisu sam ko dam open ....pa vnesem naslov programa 239.xxx.xx.xx / 5002 kao neki dela sam slike ni, namesto play je znakec za pauzo ampak slike in zvoka pa ni.

farko ::

raptor1 poglej sej so obrazložl vendar niso tako da bi to vsak dobro razumel jes sem naredil takole ip amino sem vpisal v mrežno potem pa v
vlc player tam ko je network vpišeš ali kopiraš kanal vendar zgoraj pazi da se ti ne ponavlja dvakrat udp//@ ter zbriši oklepaje pa bo delal vendar jaz moram prekinat internet linijo pa tv ugasnat.
farko

raptor1 ::

j**** mu ...se zmer noce nic delat.......

eleanor ::

Ko sem jaz pognal tcpdump, sem dobil tole:

[quote]23:14:09.847265 IP 193.77.66.15.rfe > 239.255.0.1.rfe: UDP, length 1316
23:14:09.848969 IP 193.77.66.15.rfe > 239.255.0.1.rfe: UDP, length 1316[/quote]

Na prvi strani pa piše tole:
[quote] Kot prvo poveži mrežo tako da boš na switchu kjer je STB(SetTop Box). Ker je stream multicast se odaja na vse porte(na switchu), tako da tebi ni treba ni usmerjat. Potem ko to narediš prižgi svoj STB in poženi kak network(packet) sniffer in poišči IP svojega STB-ja. Ponavadi je IP nekje v klasi 10.46.xx.xx ali 10.2x.xx.xx. Ko imaš ta ip si nastavi na svoji mrežni kartici ip iz te klase, maska je 255.255.0.0 in gateway 10.26.0.1[/quote]

Torej nikjer ni takega IP-ja: 10.46.xx.xx ali 10.2x.xx.xx??

Kako je s tem?



P.S.: Raptor1 ri tebi na slikci sem opazil da imaš nekje narobe napisan strežnik. Uglavnem nimaš napisano 193.189.160.11 ampak nekaj drugega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eleanor ()

flukturr ::

Tudi meni ne rata nikakor posnifat IP od Aminota...

Imam pa modem Sagem ki je menda še ruter....

Za vsako pomoč se zahvaljujem!

LPF

ToniT ::

Pojdi na modem (Sagem - ip je po defaultu 192.168.2.1) in imej vklopljen Amino. Tam boš videl IP od Amina.

Sergio ::

@rocky: omogoca. Imas parameter --miface-addr parameter (prej je bil --iface-addr)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

eleanor ::

Nekaj bi vprašal.

V LANU imam še en switch (ki je za routerjem) preko katerega bi biu rad povezan, ko bi gledal televizijo. Verjetno ti ni mogoče, in moram nujno biti na STB-jevmu switchu prkloplen. Ali mi internet tukaj lahko normalno funkcionira medtem ko gledam televizijo. Kaj pa če je ne gledam, ali net lahko dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eleanor ()

flukturr ::

Tomi,

hvala za nasvet, vendar...

Kako naj grem na Sagema?
Jaz grem preko mozile, kjer mi v tistem quick statusu napiše en podoben IP 10.31.???.??? - vendar pri telefoniji.

Je to to?

Hvala, F

ToniT ::

To je to. Vzami enega iz tega poola in bo zadeva delala. (Ne istega).
Včasih jih je potrebno probati več, da najdeš nezasedenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

flukturr ::

Hvala Toni.

Bom poskusil takoj ko dobim kakšen VLC ki sploh ima možnost nastavljanja Aminovega IPja!!!

Ravnokar posnel verzijo 0.82 vendar kljub vklopljenem advanced ni nikjer 'network interface address' ???

Prej sem imel 0.85 ki sem jo kompletno odinštaliral samo zaradi tega...

LP, F

flukturr ::

sori ker sprašujem laično... kako naj uredim tole s parametri?

TNX-F

-Jani- ::

@flukturr

0,82:
- Settings
- Preferences
- Input/Advanced/Network Settings...

0,84 (0,85 verjetno podobno):
- Settings
- Preferences
- Input/Codecs
- General
- IPv4
- (ob Advanced options) Multicast output interface

Pozdrav

eleanor ::

Naj se javi tisti, ki mu je uspelo narediti tole na gentoo linuxu!

roCkY ::

Če mrežno nastaviš na 192.168.2.2 gre TV skozi brez iskanja IP-ja.

eleanor ::

Torej če Lan IP naštimam na 192.168.2.2?

Ali se moram tako priklopiti na STB (mislim kabel če moram v STB switch utaknt al ga mam lohka za routerjem v enem drugem switchu)?


Kako pa je potemtakem z masko in gatewayom?

SasoS ::

maske in gatewaya za tv ne nucaš. kabel moraš pa verjetno vtaknit v stb switch ker ti router skoraj sigurno ne prepušča multicasta.

roCkY ::

Tako je.
Po preklopu na Trio sem moral dat v kišto dodatno mrežno za TV. Pred nadgradnjo SAGEMa je na ETH2 šlo vse skozi sedaj ne gre.
Ne vem kaj se da na SAGEMU s strani uporabnika sedaj nastavljat, ker nikakor ne morem do nastavitev. Problem, ki ga bo treba jutri rešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

eleanor ::

Naštimal sem si tako toda mi ni delovalo?

Naredil sem tole:

ifconfig eth0 192.168.2.2
route del default gw 192.168.1.1


In v vlc-ju spremenil network interface address v 192.168.2.2

Ne dela! Pomoč prosim

shock ::

eleanor:

Te dni sem rešil problem zakaj na linux mašinah ni delal multicast. Opazil sem da linux po privzetem pošilja IGMPv3 in zaradi tega ni delovalo nič. Če pa prisiliš linuxu da naj pošlje pakete IGMPv2 pa dela vse ok. Priporočam da pogledaš datoteko /proc/sys/net/ipv4/conf/eth0/force_igmp_version in spremeniš vrednos 0 na vrednost 2, vsaj tako ti bo linux mašina na portu eth0 pošiljala pakete vrste IGMPv2 namesto IGMPv3. Upam da v prihodnje ne boš imel več težav.

eleanor ::

Nastavil sem si na 2 in mi ne dela:

Probal sem s tem nastavitvam:
config_eth0="10.41.36.36 netmask 255.255.0.0"
routes_eth0="default gw 10.41.0.1"

Probal sem tudi kot 192.168.2.2, toda tudi tako mi ne dela!

Kakšen drugi predlog? Se lahko dobiva na ircu al pa kje?

flukturr ::

A sploh obstaja kdo ki mu dela VLC preko Sagema???

Jaz čist nobenga ne poznam...

LPM

roCkY ::

Dela brez težav! Preber par postov nazaj oz. vse kar smo pisali odkar si se prvič oglasu.

flukturr ::

BRAVO!

Torej če te prav razumem:

- Dodati še eno mrežno kartico
- dati ji IP s končnico 2.2.

Kaj pa vklopiti vanjo?
ETH2 gre pri meni v STB.

Hvala, F.

roCkY ::

Prav razumeš!
Vklopi v drugi ETH2 ali pa daj stikalo vmes, bi tud moralo normalno špilat.

celada ::

No ok tole je men ratal nastelat in men so pr siolu rekl da mam lah dva tv-ja sam k jst prkljucm komp da bi gledu tv slika na tv-ju crkne in na kompu je slaba oziroma stekne tko k na tvju.

roCkY ::

Štartej več VLC-jev (različne kanale) in izmer MAX prenos, recimo z DUMetrom..
Na kolk se ti modem poveže?

Delovanje 2 TV so predvideli verjetno le glede na razdaljo do centrale in ne glede na meritev linije.

celada ::

Ne so mi linijo preverl ker so mi najprej rekl da sploh nemorm met adsl-ja pa sm reku naj preverjo, pol so mi pa rekl da mam lah 10 mb/s linijo in dva teveja. Sam modem se pa poveze s 9mb/s dol in 1 mb/s gor

SasoS ::

Na 9mbit ne boš videl dveh tvjev :D

roCkY ::

Bi šlo, če je tudi dejanski prenos tak. A ker skor zagotovo ni le kocke kockice. Velika večina kanalov pri Siolu rabi 4 mbps, nekateri manj le redki več.
Pobaj kombinacijo Animal in VH1 Classic.

Ne preostane druzga kot zahtevat da preverijo, če se da kaj storit. Ni mi jasno od kod najprej 0 nato 20+ mbps??

celada ::

Ja to mi je ze jasn. Tm so mi pa rekl da mam lah dva tv-ja sam tadruzga ce kupim se enga aminota, ki pa kosta 33k kar pa nedam . Tko da razmislam da bi jih poklicu pa bi jim reku da mam ksn zlo napredn tv k ma ze notr digitalni sprejemnik pa da nocm aminota ampak naj mi oni sam tadrug tv omogocjo, sam nevrjamem da bi slo.

celada ::

Mah eni problemi so bli s centralo pa ga nben ni mogu dobit kle naokol, pol so dal novo centralo pa optiko do le te potegnli, sam so se vedno moril neki pa sm reku da naj dajo v poizvedbo pa so rekl da mam lah 10Mb/s + 2 tv-ja

roCkY ::

Siol ne zahteva nakupa dodatnega amina. Forsira pa ga!! Zahtevat pa moraš, da ti omogočijo 2 TV. Mene je tip v teletrgovini vprašal, prav tako je na net obrazcu. Morda omejitev MAX sinhronizacije od tod, ker si zahteval le EN TV in določeno hitrost za net.

celada ::

Ja sam jst tega obrazca ne najdem drugace pa hvala za pomoc

roCkY ::

Obrazec za naročilo ADSL na "http://storitve.siol.net/" , ne znotraj uporabniških strani.
Najbolje telefon v roke in kliči tehnično pomoč 080 1000 /3. Se dalč največ zve sploh če naletiš na pravega. Boš zvedel iz prve roke kaj ima o tvoji liniji. Brez vloge za zvišanje hitrosti pa verjetno ne bo šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122263 (2075) sebas4
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227719 (95391) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715135 (5698) Veron
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122506 (46706) Looooooka
»

VLC problem z ipTV

Oddelek: Programska oprema
81858 (1749) #000000

Več podobnih tem