» »

IPTV na PC: STB vs. VLC

IPTV na PC: STB vs. VLC

««
3 / 10
»»

|bLaD3| ::

Evo vam mojo posodobljeno *.m3u listo.

http://www.si-gamer.net/download/tv.m3u

Zadevo sm z tiste TV GUI strani potegnu pa z text editorjem uredil zadevo :) Enjoy :D

PS; ce opazite kksno napako, mi jo prosim sporocite na PM da popravim pa zamenjam. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |bLaD3| ()

SasoS ::

Shraniš tako da daš copy/paste v notepad in popraviš tako da zgleda isto kot že obstoječa lista :)

Brane2 ::

Jaz sem ravno probal to varianto z dvema mrežnima, pa mi TV ne dela.

Za net iamm statični IP, mogoče zaradi tega.

V glavnem, ni mi jasno, kako bi moral nastavit IP na drugi kartici.

Sem mislil, da ji ga bo dal VOOD preko kakega dhcpja, ampak to ne dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.

|bLaD3| ::

@Brane2

Jst imam isto 2 mrezni pa statični IP naslov na internetu. Na drugi mrežni mam nastavljen IP 192.168.0.1 (zarad internet sharinga) kabl iz TV porta gre pa najprej na switch pol pa v mrežno.. televizija dela BP. Če mas MSN mi napisi na PM pa se na MSNju pomeniva.

jini ::

Bi se morda komu ljubilo ustvarit z etherealom posnetek vseh datagramov, ki se izmenjajo med komunikatorjem in stikalom do trenutka, ko je komunikator pripravljen za predvajanje TV signala? Imam problem, da se T-2 izgovarja, da naj bi bila linija preslaba za gledanje IPTV, pa čeprav je DL med 13 in 16M. Ko opazujem promet, vidim, da komunikator neprestano zahteva IP naslov, kaj drugega se pa ne zgodi. Preveril bi rad, kaj T-2 vrne v DHCP odgovoru komunikatorju in kaj naj bi komunikator storil, ko enkrat prejme IP naslov.

|bLaD3| ::

A je še komu prenehal delovati TV preko VLC programa? Jst se ze celo jutro trudim da bi postimu, pa ne dela več. Upam da niso zablokiral.

roCkY ::

So morda IP zamenjali? Na STB pa dela normalno?

Če VLC onemogočijo me ne vidijo!

Nikjer še nisem zasledu: Kako so kanali sploh komprimirani? Vsi enako?

|bLaD3| ::

Ipji so isti, 2x preveril.. zadeve ne dobim več na računalnik.. prestavu sem kabel na drugo mrezno, prestavu v drug port na switchu.. ne pomaga nič od tega :)

Če so slučajno onemogočili kar pa skorajda ne verjamem jih om prjavu na TIRS, ker plačujem priklop za 3 televizorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |bLaD3| ()

SasoS ::

Meni dela VLC...ne dela mi pa rtv slo 1 ;(

omarich ::

Meni dela vse, pa TV sploh nimam naročene!

amiler ::

Zdravo,

V petek sem postal srečni uporabni T-2. Vse dela OK, samo VLCja ne morem usposobiti.
Poizksil sem naslednje

Prvi poizkus (na dveh različnih računalnikih):
- na zadnji port (kjer je po navodilih prikjučen AMINO) sem priključil dodaten switch
- na switch sem priključil amino in računalnik
- naložil sem play listo in izbral kanal - stvar ni delala

Drugi poizkus:
Na switch sem priklopil le računalnik (brez amina)
- računalniku sem dal isti IP kot, ga ima amino
- računalniku sem nastavil default gateway tako, kot ga ima amino (10.107.0.1)
- zagnal sem VLC player, in izbral kanal. Še vedno nič

Kakšen nasvet?

Tule je še log iz VLCja:
main debug: prebuffering done 0 bytes in 521s - 0 kbytes/s
main error: cannot pre fill buffer
main warning: cannot create a stream_t from access
main debug: unlocking module "access_udp"
main debug: thread times: real 8m41.890441s, kernel 0m0.040057s, user 0m0.000000s
main debug: thread 3680 joined (src/input/input.c:386)
main debug: creating new input thread
main debug: waiting for thread completion
main debug: `udp://@239.1.1.11:5000' gives access `udp' demux `' path `@239.1.1.11:5000'
main debug: creating demux: access='udp' demux='' path='@239.1.1.11:5000'
main debug: looking for access_demux module: 0 candidates
main debug: thread 3680 (input) created at priority 1 (src/input/input.c:230)
main warning: no access_demux module matched "udp"
main debug: creating access 'udp' path='@239.1.1.11:5000'
main debug: looking for access2 module: 6 candidates
access_udp debug: opening server=:0 local=239.1.1.11:5000
main debug: net: connecting to '[]:0@[239.1.1.11]:5000'
main debug: looking for network module: 1 candidate
ipv6 debug: 239.1.1.11: Host or service not found
main debug: using network module "ipv6"
main debug: unlocking module "ipv6"
main debug: looking for network module: 1 candidate
ipv4 debug: Winsock best interface is 917509
ipv4 debug: IP_ADD_MEMBERSHIP multicast request
main debug: using network module "ipv4"
main debug: unlocking module "ipv4"
main debug: using access2 module "access_udp"
main debug: pre buffering
main debug: prebuffering done 0 bytes in 88s - 0 kbytes/s
main error: cannot pre fill buffer
main warning: cannot create a stream_t from access

LP,
Amiler

amiler ::

Bom odgovorik samemu sebi:

Na mrežno kartico se mi je obesil SecureRemote client (VPN software), ki je onemogočal promet. Zdaj stvar dela z Amino IPjem, z drugim pa ne. Je komu uspelo usposobiti kakšen drug IP (rad bi gledal en kanal na Amimu, drugega na računalniku)?

LP,
Amiler

rok86 ::

glede teh 2 mreznih...zakaj enostavno ne nastavte eni mrezni 2 ip naslova ter dodaten prehod in zadeva mora delovati... vsaj pri siol tv je tako

SasoS ::

Zato ker mora biti fizično vštekan v drug port na T-2 switchu.

@amiler: meni dela z vsemi IPji na lokalni mreži.

omarich ::

Vprašanje za posvečene - malo sem se igral s shranjevanjem IPTV streama v file s pomočjo VLC transcode, pa nisem prišel do zadovoljivih rezultatov. Lahko kdo svetuje kakšne preverjene nastavitve?
o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: omarich ()

jini ::

ko sem imel še sioltv, sem streame shranjeval in predvajal s pomočjo sledečih ukazov:

vlc -vvv udp:@239.255.0.52:5002 --sout file/ts:posnetek.mpg --iface-addr 10.29.11.100
vlc -vvv file:posnetek.mpg --sout #standard{access=udp,mux=ts,url=239.255.0.200:5002}

amiler ::

Saos,

Kdaj si bil priklopljen (jaz sem bil 30.12) - mogoče nove uporanbike kaj drugače konfigurirajo ...

Kateri "lokalni" IP si vzel. Jaz sm Aminove-ga spremenil za 1 (na zadnji cifri), pa mi vseeno ne dela....

SasoS ::

25.11.

Do tvja dostopam preko linux bridga s svojimi lokalnimi IPji (192.168...).

@omarich: shranjuj tak stream kot pride (brez transcoda) in video potem obdelaj "offline".

omarich ::

@SasoS
Hvala za nasvet. S kakšnim programjem naj se pa tega ajla potem lotim. BSplayer ga ne igra (avi encoderji ga ne odpirajo, ker je baje MPEG-2). Kakšna ideja?
o.

SasoS ::

dgIndex ga odpre...narediš d2v, napišeš avisynth skripto in odpreš v virtualdubu...

omarich ::

še primerček avisynth skripte, če ni odveč, pa mi bo morda uspelo :)

SasoS ::

LoadPlugin("C:\Programi\DGIndex\dgdecode.dll")
mpeg2source("test.d2v")

# TomsMoComp(TopFirst, SearchEffort, VerticalFilter)
# TopFirst=-1 will automatically pick up whatever Avisynth reports.
TomsMoComp(-1,5,1)

LanczosResize(512,384)


Po želji spustiš deinterlace, resize ali dodaš crop...

omarich ::

SasoS,
Uspelo, hvala!

]Trix[ ::

OK JEST NUJNO MORAM DONS TO ZRIHTAT. :)

Trenutno stanje:

V komp sm vstekal se eno mrezno in ji dolocil isto hw adreso kot je napisana na mojmu aminotu... indirekt vklopu iz C porta v to drugo mrezno eth1... dolocu sm kr en ip in to je to... to bi mogl delat ane?

stvar kr ne dela... cannot prebuffer mi pise v vlcju... uporabljam pa linux drgac...

kako yves ker ip ma tvoj amino? ce ga sploh ma?
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

clarity99 ::

a si vpisal v vlc pod advanced network settings ta IP? drugace na linuxu ne bo delalo.

lp,
robert

]Trix[ ::

to men nic ne dela

kako ugotovim ip od aminota?

men gor pise sam mac adresa
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

|bLaD3| ::

Kaksen IP aminota?

Jst mam samo v VLC vpisan ip privzete mrezne kartice in nalozeno playlisto.. zadeva spila BP.

]Trix[ ::

OK u windowsih dela ... nimam pojma zakaj v linuxu ne ... v to stvar se bom se poglobil...
zdej me pa zanima kako se to snema.... k ce dam output stream to file mi takoj neha predvajat
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

SasoS ::

Začel sem novo temo o IPTV klientih...kako bi se dalo kaj izboljšati. klik ;)

fromSiOltoT2 ::

kje vpisem IP na VLC
advanced network settings ???

hvala

sznn ::

SasoS: zanimiva ideja, škoda ker nisem tak programer, mogoče se ti pridružim čez par mesecev.

Vmes bi se moral malo poglobiti kako deluje streaming.

Mi je pa uspela zanimiva stvar. Z eno hardwersko zadevo sem poiskal IP aminota, pa gatewaya, potem pa sem to zapisal v router (kot statični IP) in glej ga zlomka, VLC deluje preko ruterja, pa še srfam lahko. Torej je vse, kar potrebujem, en switch, nanj priklopim aminota, na drugo stran pa ruter in lahko TV gledam kar na laptopu v postelju preko wireless. Bom preizkusil zadevo, ker je preko wireless bolj kockasto, tudi če nabijem buferja na 1000. Vsekakor zadeva deluje dosti bolje kot na Siolu.

krisb ::

@sznn
Torej je vse, kar potrebujem, en switch, nanj priklopim aminota, na drugo stran pa ruter in lahko TV gledam kar na laptopu v postelju preko wireless.


Res dobra pogruntavscina. Se ti da stvar malo bolj podrobno opisati? Uporabljas Vood ali kateri drugi switch?
Hvala.

sznn ::

Ja bom opisal,

Imam Vood142, pattona za isdn telefon in aminota za TV. Stvar je popolnoma preprosta. Ker verjetno nima vsak nettool zadeve, ki ti hardversko prikaže, katere serverje kliče amino in kako poteka promet, je verjetno dovolj da vstaviš en switch na Vood (port C, ki je namenjen za TV), nanj priklopiš TV in svoj PC, pa poženeš IP sniffer.
Dobil boš gateway, masko in IP aminota. Ker sam nisem imel switch sem potem odklopil aminota in na računalniku nastavil isti IP kot je na aminotu, ter seveda gateway.
Zadeva je delovala brezhibno. Nato sem namesto računalnika priklopil na port C ruter (Linksys), nastavil IP kot statični IP in seveda omogočil DHCP znotraj njega.
Ko sem priklopil računalnik na ruter in pognal Videolan preko kabla, je vse skupaj delovalo BP. Ko pa sem se priklopil z laptopom na ruter, pa je bila slika kockasta, zvok je izginjal...
Ampak preko UTPja pa deluje BP. Čez vikend bom preveril, kako je z gledanjem več kanalov.

Seveda sem lahko tudi surfal. Pri Siol TVju tega nisem mogel nikakor nastaviti. Zdaj moram samo še izvedeti, ali ima amino statični IP, ali ga dobi preko dhcpja. Če je statični, me zanima, kako bodo zaščitili, da si ne bo kdo v omrežju nastavil npr moj IP in bo potem meni amino blokiral.

Ed004 ::

@sznn

Enaka sitiuacija je tudi pri meni. Povej mi samo kako naj s snifferjem najdem IP od aminota in ostale reči, ki si jih navedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ed004 ()

sznn ::

@Ed004, bom pogledal in povedal, mislim, da je dovolj da priklopiš kabel, ki naj bi šel na aminota na switch nato pa iz switcha en kabel na aminota, drugega pa na pc, potem pa poženeš sniffer, jih je precej free variant (IP sniffer, ethereal), in ti bo kazal promet na switchu. IP naslove od tv kanalov boš našel na tem forumu ali pa na tvgui.t-2.net (so na 239.1.1.x), ip aminota je 10.x.x.x, ip gatewaya pa 10.x.x.1.

urarrr ::

SasoS.......

Prosim za malo pomoči, k vidim da si nekaj že speljal in rabim podobno oz...še malo drugače

Prosim, če mi pošlješ kak svoj kontakt MSN oz mail..na moj mail urarrr@gmail.com

Zakaj...
ja je mal zapletena zadeva pa bomo tle predolgo pisali...kako to naredit..

Oz rad bi naredil sledeče...

Trenutno imam linijo 10/10 z dvemi tel. št. brez TV

vzel bi še tv....če ga lohko pošlem na poljuben ip...KER RABIM OBVEZNO TV NA TREH LOKACIJAH

Namreč .... internet linijo imam doma od tam ... pa po luftu do mojega stanovanja in do bratovega....brezično...notranja hitrost mreže je cca 20-25bit/s --realna po luftu..

iz T2 ruterja imam kabel v openBSD router kjer imam že sedaj 3 mrežne k šeram net še 10 kolegom in obenem imam za routerjem še server...
v openBSD mam že sedaj ene 5 strani pravil..k so določeni userji omejeni itd.....


ja.. po luftu lahko spustim samo izbran ip ... tako da bi moral kot si ti reko os stikalaC v openBSD tam spremeniti ip na drugega...ker drugač ga ne morem poslati po luftu...ker linksys ne podpira različnih mrež...


se mi zdi pa da mam še dva pci slota fraj v routerju

pa mi ni čist vse jasno...

isto bi rad proval narediti z telefonom....

malo zakomplicirano...upam da štekaš

Za odgovor se ti že vnaprej zahvaljujem
LP Urarrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urarrr ()

Ed004 ::

@sznn

prosim, če mi bolj podrobno razložiš kako zvežem kable za gledanje TV na VLC.
pa še to:
ethereal sicer neki najde ampak se jaz ne najdem med temi številkami. kje je IP, kje subnet mask, kje pa gateway? :| (ali mora amino biti ugasnjem med "sniffanjem"?)

kam moram vpisati te številke? v VLC ali v network connection/properties/TCP/IP?

je še kar nekaj vprašanj za nas laike, ki nismo toliko doma kot ste nekateri :D

help pls

sznn ::

@Ed004, poglej na zasebna sporočila.

Cy1 ::

sznn

a lohk še men pošleš sam postopek za priklop in uporabo VLC pa še listo please.

TX
Cy1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cy1 ()

nono64 ::

Sem že pogruntal.

Dela z dvemi mrežnimi in vpisanim IP v VLC. :D

C3PO ::

Kaj bi lahko eden izmed srečnežev ki mu zadeva deluje spisal tuturial za ostale nesrečneže v stilu:

1. Amino - ugotavljanje IP/Subnet mask/Gateway
Posebno katere številke upostevat v rezultatih ipsnifer-ja
2. Nastavitev Routerja - Kateri IP/Subnet mask/Gateway ipd ....
3. Nastavitev VLC - kaj ste nastavili na VLC-ju

Hvala
C3PO

OmegaBlue ::

Klik - navodila se ne bi smela preveč razlikovati, samo malo moraš razmišljati zraven :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

SasoS ::

1. IP Amina in gatewaya ne nucaš. Promet je multicast in se ne routa tako kot ostal internet promet. IP lahko naštimaš katerkoli, najbolje brez gatewaya in ostalih nastavitev zato da ne moti internet prometa.
2. Multicast prek SOHO routerjev ne gre, tudi če gre, ne pozabit dejstva da moraš bit vštekan v multicast port na Voodu kjer inetnet ne dela (oz. dela omejeno)
3. V VLCju ni treba nastavit nič če imaš samo 1 mrežno kartico. Če jih imaš več se splača poiskat verzijo 0.8.2 kjer lahko nastaviš na kateri kartici naj pobira podatke.

C3PO ::

Hvala za pomoč .... urejeno ....

Kaj mi je delalo sive lase .... nastavitev IP v VLC ... ko sem to uspel naštimat je vse začelo delovat.

Lp
C3PO

amiler ::

Saos,

Kje nastaviš IP v VCLju? (uporabljam 0.8.4.a):
- Settings/Preferences/Input/Codecs/general/IpV4/Multicas ouput interface?
- Settings/preferences/Input/codecs/General/NeworkSetings/ XXXX?
- ---- General/IpV4?

Amiler.

jELKO ::

Jaz mam opremo samo od t-2-ja. Nimam posebi rutarja, da bi signal iz LAN-C na Vood 142 razdelil in eno mrežno kartico, ki je z Vood 142 priklopljena na LAN-A. Zdaj pa mene zanima, če se da s tako opremo, kot jo imam pri roki uštimat, da bi mi TV delu na VLC-ju in na TV-ju hkrati-različni programi? Trenutno lahko gledam na VLC-ju isti program, kot na TV-ju, če pa spremenim na VLC-ju program, mi zamrzne. Proval sem vnest različne IP-je v Multicast, ma ni pomagalo. Če je komu ratalo s temi rekviviti, kot jih imam jaz, naj svetuje. Tudi alternativni nasveti so dobrodošli.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jELKO ()

sleby ::

meni deluje vlc brez kakrsnih koli ipjev. samo zazenem ter odprem playlisto in dela.

fromSiOltoT2 ::

sej verjetn sm butast,
ampak jest nikukr ne morem dobit IP-ja od AMINO-ta

s PacketMON-om, se mi edin IP zdi sumljiv (se največ krat ponavlja)
239.255.255.250

hvala

Cy1 ::

BEBI - Povej postopek da probamo se mi
Cy1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cy1 ()

|bLaD3| ::

Jst mam tkole zvezan pa dela BP.



Uporabljam VLC player 0.8.2 ker mu lahko določim na keri mrezni naj isce stream..



VLC PLAYER 0.8.2

To je to :)
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122237 (2049) sebas4
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710020 (3439) bimmer-mb
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226240 (93912) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715116 (5679) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105069 (21436) jurre

Več podobnih tem