» »

Siol TV <-> client za PC, etc...

Siol TV <-> client za PC, etc...

madmitch ::

Načeloma boš rabil še en kabel.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mrezna ::

Uf, to je bl težka, da bi še en kabl vleku, ker je to 140m tega. Kaj pa če bi pri mojem koncu dal switch pa na njegovem koncu switch, in potem z switcha ADSL ter še eden kabel k gre v TV box, ne, ja?

madmitch ::

Hmmm, a ne bo 140 m mal daleč, da bi TV delala OK?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mrezna ::

Izmerjen prenos je 74mb od njega do mene, pomoje je to za televizjo dost?

P.S: Zdej sem tut gledal in po enem čudežu naj bi bil T-2 tut na voljo v našem krajui, pa me zanima kako majo oni to rešen, podobno kot SIOL?

rdecaluc ::

Lp. Jz se tudi zanimam kako bi speljal siol tv na računalnik. Imamo sagemov modem( tisti črni ) , ki deljuje kot router , so 4 porti 1 je na video 3 pa na data ( na teh 3 so priklopljeni računalniki). Sedaj me pa zanima kaj bi bilo potrebno da bi to splejal. Sem pa totalni laik glede tega.
Est modus in rebus. ,typos

SasoS ::

T-2 ima podobno rešeno ja (drugi port za TV).

Rešitve sta 2: ali kabel razdeliš na 2 dela (v UTPju so 4 parice, mreža rabi samo 2) kar mogoče glede na razdaljo ni ravno dobra rešitev. Druga opcija je, da postaviš na eni strani router (ne switch) in ga vštekaš v oba porta (za net in za TV). To rešitev imaš recimo opisano tule

Jan987 ::

Za TV boš moral potegniti ločen kabel!

mrezna ::

Hvala za odgovore, ko dobim TV bom imel 1 mesec časa da probavam, če ne bo delovalo bom pa prekinil pogodob. Se slišimo takrat, bom skoraj 100% rabil pomoč:).

STARLORD ::

Eno vprašanje mam.

Je mogoče preusmeriti stream iz clase 10.... v claso 192.168..? Da bi lahko vsi računalniki v clasi 192.168.. dostopali do tv-ja?

lp

rdecaluc ::

Ali lahko še meni kdo pomaga ?
Est modus in rebus. ,typos

Opkow ::

rdecaluc
To si preberi
SiOL TV na računalniku za telebane

rdecaluc ::

Hvala, napišem , če še kaj potrebujem.
Est modus in rebus. ,typos

CaqKa ::

na amisu to tudi dela?

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.
Doma imamo izključno WLAN povezavo in tako so vsi 3je računalniki povezani.
Modem - WLAN Router - računalniki
- STB - TV

Ali je možno preko WLANa potegniti tudi SIOL TV ???

Hvala in LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

matejv ::

na kratko, ne da se

madmitch ::

Ne trosi neumnosti, da se.
Tole dela k šus.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

matejv ::

sem mislil na enostaven in poceni nacin. sem predvideval da pac zeli samo nekako na wifi ruter prklopt.

drugace za to pa nisem vedel, ja no, vsak dan se zve kaj novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejv ()

Blond ::

Pozdravljena !

Hvala za odgovor. 200 EUR je resnično dosti, da bom občasno na prenosniku gledal TV.

A WiFi Routerji pa tega ne znajo prenašati ???
Če bi dal 2 PCMCIA kartici v prenosnik ?!?

hmmm... no pa nič zaenkrat ;)

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

SasoS ::

Gogo ::

@Blond
Siemens Gigaset SE366 WLAN je zate vse kar rabiš: click me

LP
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

fabrskd ::

folk a mi lohk kdo pove, če je možno gledat različne programe na TV in PC. Vse mi sicer dela vendar, ko dostopam iz TV in PC do enega programa je vredu, ko pa bi rad gledal različne programe to postane nemogoče!?
Screw you guys i'm going home!!!

madmitch ::

Samo če imaš omogočeni dve TV. Poglej na Servisnih straneh.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

50_keda ::

LP

Tole z SiOL TV sem si uspešno uredil na comp. Moti me pa ker moram stalno preklapljati porte na routerju/modemu (pač SiOL kombinacija all in one). Nimam pa omogočeno da bi imel napeljana dva kabla do svoje sobe. Zoto me zanima če je kaka rešitev z wireless, preko katerega bi šibal internet...za televizijo bi pa uporabil port iz modema. Za wireless sem našel tole rešitev link. Bi šlo al bi si mogu wireless router umislit?

Hvala;)

madmitch ::

Eni pravijo, da ta kartica dela lepo, drugi se nad njo stalno pritožujejo. Baje je posebno problematična, ko je prometa malo več, recimo kakšni torrenti. Malo poglej na SiOL forumu, kolikor se spomnim, se je veliko pisalo o tej kartici. Jaz osebno bi raje kupil router.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

50_keda ::

@madmitch
Mogoč kak link? Ker je teh tem tam malo morje...pa ni na prvi pogled nič pametnega :S

roCkY ::

Sem imel tole kartico za Sagema pa je šla nazaj v trgovino. Zadeva takrat NI delala. Od tega je skoraj 2 leti. Je bilo pa po tistem še kar nekaj nadgradenj komunikatorja tako da ?? Če imaš kakoršnjokoli potrebo po routerju (v prihodnosti) vzemi en "vireles kit" za kakih 70-80 € pa bo mir.

Frenky ::

Sem kliknil na prvo temo o SiolTV ki sem jo našel, tko da upam da ni preveč mimo...

Klical sem na HD, pa so mi rekli, da je za SiolTV možno največ za dva TV-ja imeti na eni lokaciji... mi potrebujemo pa tri. So mi pa predlagali, glede na to da imamo njihovo optiko, da vzamemo njihovo kabelsko televizijo...

A morda kdo ve kaj več o tem? Oz. če je kdo naročnik te storitve? Jaz na njihovi strani ne najdem posebej programske sheme, niti ne vem kako izgleda inštalacija po hiši (trenutno imamo Telemacha na treh TV-jih). Je to v redu zadeva?

Pa ni mi čisto jasno, kako to, da imajo tudi na optiki omejitev max 2 TV-ja???

roCkY ::

"Uradno" Telekom pravi, da je omejitev Siol TV zaradi avtorskih pravic tudi na optiki. Analogni signali pa naj bi bili na optiki dovolj močni za tja do 6 sprejemnikov.
Shema za kabelsko je nekje na Telekomovi strani ne na Siolu.
Verjetno imaš tudi pri trenutnem operaterju v pogodbi določeno, da lahko uporabljaš le 2 TV.
Povezavo, do sveže programske sheme najdeš na Siol forumu...

madmitch ::

SiOL kabelska TV shema.
Na SiOL forumu je kar nekaj napisano na to temo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Izbeglica ::

Ima morda kdo ip-je od sledečih progrmaov:

- HBO
- HBO Comedy
- DZ RS
- Radio Sora

Oziroma še bolje bi bilo, če bi mi nekdo povedal, kako si lahko ip-je sam poiščem.

LP

roCkY ::

Izbeglica ::

Tnx. Drugače pa sem že ugotovil, kako se dobi ip programa, in postopek je na moje začudenje zelo enostaven.
Gre pa takole:
1.) Prižgite tv na tistem programu, ki ga želite dodati
2.) Odprite PacketMon ter kliknite "START".
3.) IP-ji napisani v stolpcu "dest IP" so iP programa, ki ga iščete.

Logično morate, preden boste iskali ip imeti vse prav povezano :)

Schatzi ::

Ali ima morda kdo siol tv, ki je na vdslju?
Jest sm menjal adsl, za vdsl, sedaj imam pa težave, ker ne dobim slike na vlc-ju. Paketk sm snifnu z wiresharkom, ker mi packetmon ni ničesar pokazal, ip sem lepo nastavil, zažene vlc in se ne zgodi nič. Z wiresharkom sem pogledal in skos se dogaja nekej, ampak slike ne dobim.
Pravtako imam težave z vncjem, ker se ne morem povezati z drugim računalnikom, čeprav sem odprl vse porte, omogočil v firewallu vse povezave. Uporabljam pa kar siolov modem za router. Z remote desktopom dela vredu.
Tko da če ma kdo kkšno idejo glede tvja, nej mi da kkšen hint.
lp

tonic ::

zavedam se da bom zastavil glupo vprašanje, ampak vseeno :8) (preveliko strani, da bi šel vse prebrat; priznam, len sem...)

recimo da nisi naročen na siol tv, ampak da si nekje izposodim STD in priklopim vse skupaj, a bi dobil potreben IP? a bi siol TV deloval kljub temu da nisem naročen na siol TV? verjetno ne, ker na drotih ni signala za siol TV? :\

Izbeglica ::

tonic, zakaj bi ti povedal nekaj, kar si že sam ugotovil?

tonic ::

:D

nisem si še izposodil STDja... razmišlam da bi si ga, ampak misli mda bi bilo jalovo početje... :D

jurre ::

@Schatzi
jaz imam vdsl + TV za 2 kanala, pa mi dela normalno na VLCju. Kaj pa ce probas pppoe povezavo naredit na racunalniku? Ali pa ce preveris na modem, kater firmware imas.. pri zacetnih verzijah vem da je bil problem, ce si modem kot ruter povezal, da ti nekatere strani na netu ni odpiralo (mislim da microsofta, pa msn ni delal), po nadgradnji je bilo pa ok - sem imel isto tezavo jaz, samo TVja nisem probaval s starim firmwarom, tako da ti ne morem povedat, ce tudi TV ni delal.

VNC mi pa tudi dela normalno.

Jan987 ::

Ok pa še moj problem.

Imam Siol trio paket in zadeva z dvema televizijama deluje super. Ena preko komunikatorja, druga direktno na računalnik. Sedaj pa se pojavi problem. Radi bi še na eni televiziji gledali Siol Tv, torej bi imeli 2 komunikatorja, rad pa bi obdržal tudi TV na računalniku.

Se mogoče vse skupaj da rešiti tako, da bi enostavno siol tv signal iz modema razdelil s swich-em in tako gledal signal na vseh treh odjemalcih hkrati (modem ima samo 2 izhoda za tv)? Povezave na centrale je okrog 15mb tako da stvar gledepovezave nebi smela biti problematična.

Obstaja še kakšna druga rešitev?

roCkY ::

Istočasno 3-je kanali ne bo šlo (no pogojno z uporabo zanič mpeg4 na PC). Prenos za TV je posebaj omejen, če niso v zadnjem času še kaj dodatno spremenili saj si niti IP za TV na PC ni mogoče več prosto "sposodit".

zeroboy ::

Meni pa grejo 3-je kanali istočasno brez problema. Imam siol trio, en stb in še 2 računalnika z Aditeyo, odprto pasovno širino na 2 tv-ja. Zadeva laufa, res da včasih kaki kanali neki štekajo ampak to isto dela tudi če je samo en računalnik vklopljen. Res da s kvaliteto slike na monitorju nisem najbolj zadovoljen ampak na televiziji, ki je na tv-out, se pa vse lepše vidi. Hitrosti do centrale nisem testiral ker sem na sagemu sklopil dhcp tako da se nanjga zdej lahko povežem samo prek usb... Je pa razdalja nekje 1500m.
Zanimiva je bla ideja uporabe interneta prek pasovne širine namenjene tv-ju. Je pa res, da je nekako nesmiselna, če je res omejeno 2Mbit na session kot je nekdo povedal prej...pa še ukinejo ti lahko vse skupi...kot je nekdo tudi že iskusil.
Vseeno pa se lahko razpiše kdorkoli, ki ima izkušnje s tem, v študijske namene.
LP

Jan987 ::

zeroboy: kako pa imaš povezano, da imaš lahko tri hkratne tv sprejemnike?

zeroboy ::

Ja pač na sagemu 3344 sem v nastavitvah vklopil na eth1 lan, na eth 2,3,4 pa video. Tako imam potem tri kable iz modema, edn za tv(stb) in dva za prenosnike. No pa še četrti (eth1) gre na wireless router za internet.

Jan987 ::

Hm se mogoče to da tudi pri sinope modemu?

Si mogoče poizkusil z kakšnim swich-em, hub-om ali kaj podobnega? Če ne, bi te prosil da v kolikor imaš kaj takega doma da sprobaš, ker mislim da se na sinope modemu ne da nastavljati kaj gre skozi kateri izhod ven, usmerjevalnika pa tudi nebi kupoval naprej, ker ne vem če bo delalo.

roCkY ::

Morda imamo kaj različno nastavljeno. Meni za TV pride max 10,8 mbps. Ob obeh Eurosportih v mpeg2 niti en mpeg4 ne gre več zraven. Sinhronizacijo imam 13,8. 1,3 mbps podatkov zraven gre brez problema skozi, tako da je sigurno TV posebeaj omejen in ni fizični limit linije.

flier ::

Jan987: tudi na Sinope se da nastavljati porte. Poglej si navodila (http://itm.siol.net/doc/2008/1/Sinope.w... ), na strani 36 je opisan postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flier ()

Jan987 ::

Ok hvala. Že dela :D

JXS ::

A mi lahko nekdo pomaga, nikakor ne morem nastavit, da bi mi Siol tv delal PCju.
Sem lepo sledil vodiču za telebane na siolovem forumu, pa mi ne dela.

Ip, ki sem ga pridobil je 10.102.127.238.
Naslov sem vnesel v nastavitve in v vlc, in ko zaženem AditeyaTV mi nič ne dela.

Kje bi lahko bil problem?

Opkow ::

V VLCju pa dela?
Imas nalozeno playlisto programov?
Ti slucajno firewall blokira?

fabrskd ::

Mi lahko kdo pove, če mu je ratal streamat na Motorola, ki je kot reciever pri tuštelkomu? Na kompu mi TV dela normalno ampak streamat mi pa še ni ratal:(!
Screw you guys i'm going home!!!

Blisk ::

Da se na eni mrežni imeti internet in SIOL TV, zadeva deluje. Brez spreminjanja IP naslova in pretikanja kabla.
Namesto Wlan sem pa uporabil lan prek elektirke in super dela.

Edin ni mi jasno da mi po 14 dneh neha delat VLC na PCju. Enostavno SIOL TV ne dela več, preveril sem tudi firewall in ne dela. Ko pa sem gor priklopil laptop s popolnoma istimi nastavitvami pa deluje. Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Javlja mi pa tole

main error: cannot pre fill buffer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122267 (2079) sebas4
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227838 (95510) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122574 (46774) Looooooka
»

VLC problem z ipTV

Oddelek: Programska oprema
81862 (1753) #000000

Več podobnih tem