» »

IPTV na PC: STB vs. VLC

IPTV na PC: STB vs. VLC

««
8 / 10
»»

OldSkul ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

clarity99 ::

shock,mas prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: clarity99 ()

shock ::

clarity99:

Njablojše je da zblebetaš celo proceduro. Tako bo T-2 začel softwersko kodirat kanale, ker se bojijo da bo do tega prišlo, in tisti ki so naročeni na TV ne bojo mogli gledat še programe na pc-ju. Tvoja izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

AtaStrudl ::

France:

VLC: jaz snemam z vizardom iz file menija, pri default formatu mi vcasih (nakljucno) ni posnel zvoka.
Zdaj odkljukam MPEG PS (ali TS) in je OK, Mplayer predvaja super. Sicer pa lahko posneto gledas tudi kar z VLCjem samim. Tudi vecina "ta poceni" kitajskih DVD playerjev zna predvajat gole MPEG filete (brez tiste glupe DVD file/direktorij strukture), ce pa imas Sonyja ali Philipsa si si pa sam kriv :D

Od programov, ki jih uporabljam, edino GopChop zal ne prebavi zadeve, ki jo napise VLC, tako da se moram za rezanje (reklame vun itd) matrat s Cinelero. Bom moral probat prevest Avidemux...

PA SE PAR MOJIH VPRASANJ ZA GURUJE:

- A kdo ve, kako koncas snemanje, brez da bi ustavil (file/exit) VLC?

- vedno moram pobrisat .vlc v domacem direktoriju, sicer VLC ne starta prav?

- kako startat snemanje na uro (ko me ni doma, ob 5h zjutraj itd)?

LP!

sosko1 ::

ataStrudl

- kako startat snemanje na uro (ko me ni doma, ob 5h zjutraj itd)?

glede tega si imel mislim da v Moj mikro april ali maj cel članek če ne boš našel mi povej pa ti bom probal zrihtat

unkn0wn ::

men je ratal si zrihtat da lahko na PC gledam tv,... ampak nikakor mi nerata iz VLCja streamat na aminota. Mam SIOL Tv.

povezan mam tko:

iz porta za TV na modemu gre kabel v switch, kle sta 2 kabla -> amino in sekundarna mrežna na pc
iz porta za internet gre kabel v prvo mrežno


kaj morm naštelat da lohk streamam iz vncja na aminota?

to temo sm ene 5 krat prebrau pa mi še ni ratal tko kt tist na mojmikro...:o


anyone...?

gregorr ::

Za vse, ki uporabljate VLC za gledanje SiolTV-ja, je tukaj programček, ki je malce bolj prijazen za uporabnika...

http://www.aditeya.net/tv.html

kiFni ::

Kako v vlc shraniti nastavitve, da mi ne bo treba skos vnašat IP kam hočem streamat?

pro549 ::

A mi lahko kdo pove katero je dafult geslo za tv kanale za odrasle?

robi23 ::

601639:D :D

repT|Le ::

sadarj79: kaj pa moraš narediti da ti predvaja različne programe na TV in PC, oz. da lahko predvajaš na PC četudi je STB ugasnjen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: repT|Le ()

repT|Le ::

* bump *

noben ne ve?

Muzo ::

A se še komu dogaja, da ko gleda TV na PC in čez STB in gleda isti kanal, potem pa prestavi na PCju, da na STBju neha predvaja ta kanal za vsaj pol minute? Ma kdo kakšno rešitev?

20sdfj093f ::

@Muzo: poskusi uporabiti mrežno za TV (torej klase 10.6.0.x) na drugem subnetu.

Recimo, da jo imaš sedaj na 255.255.255.0, poskusi na 255.255.0.0.

LP pa poročaj, ali pomaga.
D.

Duke_Nuke ::

Zdravo!

Rabim pomoč ali bolje rečeno info!

Ali že kdo ve, če je možno sprejemati T-2 digitalni signal direktno na tuner (grem v nakup novega TV-ja in gledam tega

Je že kaj novega na T-2-ju na zaćetku se je nekaj govorilo, da naj bi se načeloma dalo. ( o novih dvd playerjih Xoro, ki so imeli vgrajeni digitalni vmesnik).

Kako je s TV-ji z digitalnim tunerjem, je sploh možno ga uporabit ob T-2 televiziji?

Hvala za morebitne informacije in odgovore!
Experto Credite

Sheky ::

Nej mi prosm kdo pomaga. iz vooda mam TV kabl spelanl na switch in iz swicha na 2 Pc-ja. Na Pc-ju mam v eno mrežno prkloplen internet v drugo mrežno pa TV. Vendar pa mi TV na VLC ne deluje(Vpisane imam vse IP-je za mrežno, in vse nastavitve v VLC-ju). Če pa iz prve mrežne izklopm internet in vštekam TV mi pa VLC deluje. Vendar ne morm brskaz po internetu. Kaj nej naredim?

gansta ::

Lepo pozdravljeni!

Pred 3 dnevi sem dobil siolov trio paket+telefonija. Vse deluje super sm bi rad gledal TV še na COMPU. Prebral sm ta forum kako naj bi se to zrihtala sm mi ni najbolj jasno? Zdej eni pravjo da ti ni treba imet IP od aminota eni ja, eni pravjo da rabš vodoo...

Probal sm z večimi programi streamat IP od aminota sm mi ne najde klase 10.46.xx.xx ali kej podobnega(ponavadi 192.168.x.xx)?

Uporabljam VLC 0.85

Če bi imel IP kam vse bi ga vpisal (glej sliko)

pod prvo IP kaj pa pod2,3...?

Že vnaprej HVALA za pomoč!

20sdfj093f ::

@Duke_Nuke: preberi si (google) osnove o tem, kaj je IP televizija in kaj je DVB-s,c,t,h,... televizija in videl boš, da ne bo šlo brez Aminota. Čeprav sta oba tipa digitalna, gre za različne podatke oz. protokole in zato ni kompatibilno med sabo. Sploh, ker pri DVBju oddajnik pošilja cel spekter kanalov hkrati, pri IP televiziji pa se klient (=Amino) priklopi na server in dol cuka stream (tv kanal).

@Sheky: malo prečekiraj, na katerem portu je kaj priklopljeno. Loči dvoje:
-internet povezava gre iz A in B portov na Vood-u in lahko pelješ vsako v svoj PC
-TV povezava gre iz multicast (C) porta na Vood-u na aminota, oz. če daš vmes switch, si jo lahko potegneš na PCja, ampak moraš za to imeti dodatne mrežne.

@gansta: prvo poskrbi, da imaš stvari pravilno priklopljene. Potem priporočam kar klaso 10.6.0.x - IP vpišeš v "IP naslov", izberi da je ročno vpisan. Subnet je 255.255.0.0 ali 255.255.255.0, gatewaya ne rabiš, ker gre za TV mrežo.

gansta ::

Zdravo!

Ja, priklopjeno mam svoj comp in aminota na stranskem vhodu od modema(sagema)- amino na eth2.

Zdej IP vpišem kar npr. 10.6.0.1 ? Za subnet pa sem vpisal 255.255.0.0.

V VLC 0.85 ne najdem zavihka kjer bi vpisal IP naslov?

Hvala za pomoč!

Daresan ::

Settings
1: Preferences
2: advanced + Network sync---->v desnem kotu odkljukaj advenced options, kjes se ti pokaže Master client ip address I___________I in to je to
Dare

gansta ::

Zdravo!

Še zmeraj bi si rad zrihtal tv na computru, zato vas prosim za pomoč.


POSTOPEK:

računalnik vklopil v modem (sagem). Na isti port vklopil aminota(eth2).

Poskušal dobiti IP s programom PacketMon(izklopil aminota z elektrike) dal start v Pocketmonu in vklopil TV(ni najdlu nc).

Po predlogu @freeza, sm v mrežne nastavitve nastavu IP 10.6.0.1 in pa masko poomrežja 255.255.0.0.Na to sem šel v VLC 0.85 in pod setting/preferences/advanced/network sync vpisal IP(10.6.0.1).
Za tem pa pod File/Open Network Stream izberal UDP/RTP Multicast in vpisal IP željenega programa npr. SLO 1(239.255.0.1). Vse skupaj se je odprlo ampak slike ni bilo???

Vse, ki bi mi znali pomagati vas naprošam da to storite(po moje je kriv IP, ki ga ne znam dobiti). Če ima kdo izkušnje s tem naj mi prosm svetuje.

LP

PS: internet imam prek SIOLA-trio paket+telefonija

Hvala

gansta ::

Kaj ni noben pripravljen pomagati?

:( :( :(

gregorr ::

probej z AditeyaTV, www.aditeya.net.

sicer pa se mi zdi, da ni potrebno nastavljati ip-ja v vlc-ju, ce imas samo eno mrezno kartico. sploh pa je na drugem mestu...Settings -> Preferences -> Stream Output -> Access Output -> (odkljukaj Advanced Options) v polje IPv4 address interface vpises IP mrezne kartice.

Pa port je 5002 in ne 1234 kot po defaultu...

gansta ::

Probu sm s tem programom pa ni slike-preklapljam lahko med programi sm ni slike.

Kje pa v VLC nastavm port?

LP

gregorr ::

sam ce si probal tudi s programom potem ni problem v portu, ker so tam pravilno nastavljeni. drugace pa ga vpises tam kjer si vpisal IP od SLO1, recimo, naslednje polje.

a iz istega porta na sagemu ti na aminotu dela, na racunalniku pa ne?

20sdfj093f ::

Očitno ima tvoj amino malo nestandarden ip. Posnifaj s kakšnim packetsnifferjem, sej je multicast vse skupaj.

LP, d.

steev ::

Kok so pa ipji od radijev. Val 202 pa to. Pa Slobodna Dalmacija, Otvoreni Radijo itd.
:|

gansta ::

Ja skerim programom pa lahku dobim IP- sm že par probal pa ne gre npr. Packet Mon...

sm se probu povezat na moj modem-rute-sagem pa sm tm en ip vidu klase 10.xx.xx.

LP

Spock83 ::

Kakšne Ip-je imajo aminoti od T-2 ponavadi?

gansta ::

Zdravo!

Ker sem ugotovil, da si preko foruma ne bom mogel zrihtati TV na računalniku(ker je preveč vprašanj,na odgovor čakam dolgo časa...) vas naprošam da kdor je pripravljen pomagati naj me doda na MSN(gandalf.69@hotmail.com) ali pa mi naj pošlje email(gansta@email.si).

Hvala že v naprej!

LP

jabe ::

Bi mi kdo pomagal pri nastavitvah za Keriota, da bi mi pustil gledati TV na VLCju. Kar sem našla, sem nastavila, da pusti VLC na miru, vendar ali nič ne dela ali pa le RTV SLO 1 (prvi kanal na listi), pa še ta cuka. Delovanje Keriota moram čisto ustaviti, če hočem gledati TV.

Imam TV preko optike in vse kable direktno z Milana (nobenega routerja vmes s svojimi firewalli).

Hvala

Spock83 ::

Najlažje bi bilo da izbrišeš ta firewall in si drugega ubodeš...

jabe ::

ta je že tretji :'( sej mam tudi četrtega še za sprobati, samo resno začenjam dvomiti, da je s firewallom kaj narobe, vse kaže, da samo jaz ne znam nastaviti

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

DjVirus ::

men ni nč jasn...

poglejte si kako mam jz trenutno zvezan:

T2 paket 10/2

zdj me pa zanima kako nej to povežem da bo delal?? mi mamo 3 računalnike preko routerja povezane na vood, mam plac na routerju še za 1 kabl prklopt, ampak sej če jz povežem router in komp mam 2x isto povezano, in men logično noče 2 poveave narest v windowsih??? sej ne morta bit 2 ?? prosm mal razlage ker se mi ne sanja nč...gledam tm slike povezav drugih ampak mi ni čist jasn kako majo to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjVirus ()

-Jani- ::

@DjVirus

Zakaj pa direkt ne potegneš v drugo mrežno kabel iz enega od prostih izhodov od Vooda (E-H)?

nwt ::

Sprobal sem vse variante(siol tv, trio), zadeva mi ne deluje, a lahko kdo opiše postopek korak za korakom, ali je nujen switch?;( ;( ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nwt ()

DjVirus ::

@-Jani-

fora ej glih v tem, da na voodu mi ne delajo več kot 3 izhodi, ker mamo dodeljene samo 3 ipje...že tko mormo met router da mamo lahko 3 kompe, tv pa še telefon....

OldSkul ::

Haha, zdej so na t-2ju omejili bandwith. Včasih si lahko kljub samo enim STBjem, gledam še na VLCju toliko programov kolikor je bila zmožna linija. Zdaj recimo ne dela več to. Ali VLC ali STB:\

-Jani- ::

Aha, no sem misllil glede na to, da maš narisan tavelik Vood, pri katerem naj bi lahko vštekal v kateregakoli od izhodov E-H (tako je bilo vsaj prej; nevermind število dodeljenih IP) tudi TV ali telefon - morda je pa to del nove politike v navezi z zreducirano pasovno širino...

__luka__ ::

sadarj79: a pol to pomeni da ne moreš gledat tv-ja na aminotu in na vlc-ju skupi, razen če nimas omogocenih več tv-jev?

še neki me zanima: a je kakšna omejitev na dolžino kabla med modemom in voodom in med switchem, ki razdeli tv signalmed tv in pc, in aminotom?
the truth is out there

-Jani- ::

1. That's exactly what it means :|

2. Nima veze - js mam 25 metrov.

djlongy ::

Evo, 5 tv na 1 pc ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

-Jani- ::

Te bomo prijavli, pol boš pa mew >:D

steev ::

djlongy. Mi smo jih imel tudi po 10.
:|

djlongy ::

pa vse delujoče? uh, hud link torej...

a je komu že uspelo spravit ip tv preko routerja? ne mislim preko istega kot za internet, preko recimo namenskega...ne najdem nikakor pa skoz sanjam, da bi to nekako moralo it

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djlongy ()

Ursus ::

Na www.wlan-sat. com forumu se je dosti debatiralo o tem, a routing jim ni še uspel-le AP-AP

Zanima me ali obtstaja kakšen razdelilec mrežnega kabla, ki bi deloval tako za siol tv preko vlc-ja kot za internet?-na prenosniku pač ne morem vgradit dodatne mrežne

SasoS ::

Z openwrt se da spravit multicast čez router...

Ursus ::

Hvala za info, a sem ravnokar povlekel 2x vse kable :'( :'( Verjetno pa kakšen hardwerski razdelilec deluje bolj zanesljivo?
lp

bbobst ::

Ali mi lahko kdo razloži kako dobim najnovejšo TV playlisto .

hamac ::

Nova verzija bsplayer-ja ima poskusno podporo za iptv. Probal in dela.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122266 (2078) sebas4
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710074 (3493) bimmer-mb
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227818 (95490) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105316 (21683) jurre

Več podobnih tem