» »

IPTV na PC: STB vs. VLC

IPTV na PC: STB vs. VLC

««
9 / 10
»»

yoo01 ::

men ne dela prek prek bs playerja:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoo01 ()

roCkY ::

Men dela le zvok (Siol). Kter kodek je treba met.

CyberPunk ::

A je v primeru, da ima mašina 2 mrežni, od katerih je na eni priklopljen IPTV signal iz Vooda, OK oz. varneje za mašino, če vklopim TCP/IP Filtering in dam Permit Only za UDP port 5000? Da druga mrežna ni potem potencialni backdoor.

zzzozzz ::

T-2 internet in IPTV (VLC in Amino) sem uporabljal na PC z eno mrezno, kot je predlagal SasoS. Naenkrat se je pred nakaj tedni pojavil problem, da je internet postal blaaaaaazno pošasen. Ko sem izklopil IPTV iz switcha, je bil internet OK . Poskusil sem se z IP ji od moje mreže pramakniti v povsem drug konec (172.31.XX.XX in subnet mask 255.240.0.0). Sedaj je malo bolje, ampak še vedno občasno intenet blazno šteka. Se komu sveti kje je problem (razen mogoče pri T-2)?
Drugače pa moram nujno delat z eno mrežno, ker pri meni sploh nimam nobenih dratov in možnosti za ADSL ali pa za kabelsko TV, tako da si moram oboje preko lufta (link z 2xLinksys 54G) pošiljat od kolega.
LP
Zoki

aliado ::

Živijo,

Prilagam sliko kako imam sam povezan siol tv. Mogoče bo komu olajšalo zadevo. http://shrani.si/o.php?siol1097154.png

Potrebujem le eno mrežno kartico na PCju. Ni potrebnih nikakršnih IP nastavitev. IP dobi od ruterja (dhcp). Za gledanje TVja uporabljam AditeyaTV. Istočasno lahko surfam po internetu in gledam ip tv na istem računalniku.

Zanima me če mi lahko kdo na hitro opiše postopek kako z VLCjem snemam TV na disk?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aliado ()

hamac ::

Poglejta, če je najnovejši bs player. Potegnita playlisto programov dol, pa more stvar delat.

Jaz imam naloženo: divx, xvid- Koepi (kodeki) in cyberlink powerdvd.8-)

yoo01 ::

A ti delajo na bs playerju tud HD programi, zanima me če je boljši kodek h264 kot pr vlc ju?

tole mi izpiše ko hocem iptv predvajat prek bsplayerja
BSplayer v2.12.941, Unhandled exception at EIP: 0059CC20
If you click 'Close' application will be terminated.
Please report this info to the author with description what were you doing.
If you have internet connection, it's recommended to send error report, this will help us solve problems faster.
Access violation at address 0059CC20 in module 'bsplayer.exe'. Read of address 00000000
EAccessViolation
Call stack: 00000000,0059CC20,00404843,005A92DD,005ABF07,00576AF0,00571E65,0047345C,
004763A7,004E21CF,00427D08,004E3128,00427D08,0049319B,005C8FE5

Zgodovina sprememb…

Brbotalnik ::

Ziveli!
Televizija mi deluje brez tezav na racunalniku, a le ce se povezem preko UTP kabla, preko wirelessa ne gre. Je mogoce tudi to kako "pohekat" ?

steev ::

Ni fora v tem ce da pohekat. Fizično ne mors spravt tega po zraku.
:|

Brbotalnik ::

Zakaj pa? Je sam wireless protokol tako zasnovan? Ce se ne motim poteka prenos podatkov za iptv po multicastu. Je multicast na wireless filtriran ali sem brcnil v temo?

HVala.

Redman ::

A mi kdo pove zakaj na VLC ne morm spremljat TV CELJA in še ene par slovenskih kanalov. Kje bi lahko dobil čisto zadnjo playlisto za vlc.

-Jani- ::

Taras_Bulba ::

Kaj novega na področju stremanja iz računalnika na Aminota? Rabiš za to router ali ne? V VLC-ju imam nastavljeno po navodilih iz te teme, tv je pa črn.

zgubljenc ::

Ojla..
sm mal čekiraw forum..glede IPTV-ja...pa enostavno ne morem nastavit VLC plejerja...
A je kak , ki mi lahko mal pomaga..
tnx vsem..


lp

sese12 ::

Za vse tiste, ki ne morete dobit signala v VLC predlagam, da probate odklopiti požarni zid in nato preizkustite nastavitve v VLC.

Tudi sam nekaj časa nisem uspel z nastavitvami in sem preizkusil kar nekaj nastavitev, problem pa je bil v požarnem zidu (Sygate), ki je blokiral signal.

Pa še mogoče v pomoč AditeyaTV

prometej ::

Zanima me ali se splača vzet STB AmiNET-130, da bi potem preko računalnika streamal filme v hdtv kvaliteti (H.264) na TV? Omogoča to vlc?

Miran ::

Pozdravljeni!

Še vedno mi ni uspelo nstavit VLC da bi deloval. V PC imam dve mrežni eno za net in eno za IPTV. V VLC imam nastavljen IP adapterja ki je na IPTV mrežni. Problem je v tem da ko odpram multicast stream se ne zgodi nič, niti okno se ne odpre:O ... aja imam pa T2 IPTV. Kaj storiti? Hvala!
Overclock yourself !

borchi ::

ve kdo, če kdo/kje vzdržujejo playlisto za SiOL TV?
l'jga

laxxyy ::

V računalniku imama dve mrežni kartici.Prva je priklopljena na sagem modemu za internet(ETH1), druga pa za sioltv(ETH2)
Problem pa je ta da ko nisem prijavljen na internetu mi siol tv na pc-ju dela brez problema-uporabljam vlc, ko pa se povežem na internet in hočem zamenjati kanal v vlc-ju se ne zgodi nič.Lahko gledam samo tisti kanal katerega sem nastavil prej, ko sem se povezal na internet.
Će pa sem že povezan na internet mi vlc sploh noče prikazati nonenega kanala.

slobodan11 ::

Mam problem dejte prosim pomagat. Preden sm na novo nalozil windowse sm gledal prek vlc-ja t-2 tv, sedaj pa ko odpre z vlc mi ne kaze nic, ni zvoka ni slike! Kaj moram storiti da bo spet delovalo?

slobodan11 ::

Sem ze ugotovil, Kaspersky je problem, Anti-hacker moram izklopiti da bi lahko gledal, ozirom moram verjetno v nastavitvah dovoliti dolocene porte al ne vem?

MEDENA ::

kako prisliti da ti shrani playlisto za vedno?

pa še to, se komu zgodi če se premika po playlistu vlc štekne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

steev ::

Men ne štekne. Drugace si pa dej bliznico VLC-ja na namizje, das ime TV recimo in dodas zraven poti pot od playliste.

Primer: "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" C:\tv.m3u
:|

MEDENA ::

Kako gledati preko AMINOTA na LCDju? Mislim rečt, računalniškem PCju.

Imam TV kartico, ki ima klasična vhoda za kabelski signal in pa S-VIDEO.

Seveda sprašujem, če lahko uporabim daljinca za TV kartico?

steev ::

In zakaj bi to delal, če je tvoj računalnik lahko 'amino'.
:|

MEDENA ::

Jah zaradi DALJINCA in timerja, da mi ugasne PC.

pikachu004 ::

bi lahko kdo na kratko povedal kaj se rabi za gledat t-2 TV na pcju in TV-ju istocasno, kam se kaj priklopi..

prebral sem da rabis vlc, playlisto,.. kaj pa potem?

steev ::

Potem pa preberes celo temo.
:|

pikachu004 ::

se dobro da ima samo 9 strani :)

steev ::

Jebat ga. To je slabost teh velikih tem na s-t.
:|

bartmatej ::

Najbolš da greš pogledat na Aditeya.net

LP Matej

CyberPunk ::

A kdo ve, kateri firewall/router je dovolj dober, da se ga lahko uporabi med TV "portom" in tisto mrezno na PCju, ki sluzi za sprejem TV "signala"? Glede na to, da se na tistem portu pojavlja vse vec nepovabljenih zadev (ko pa bo zadeva prikljucena na Milan in optiko, bo pa se slabse, ker ima na vseh portih enakovreden promet in povsod lahko dela internet, tv in telefon), je dobro vmes postaviti firewall. Sam portforwarding za port 5000 (T2) ne zadosca, menda naj bi fw podpiral tudi multicasting ali se kaj...

lampa ::

Router Buffalo WHR-HP-54 dela brez problemov,celo brezžicno je možno gledati IPTV.

DOOM_er ::

ja men še niso prklopil TVja a je možno gledat TV na kompu prek vlcja če še nimaš prkloplen TV oz. vmesnika STB al kva. Mam pa T-2 :8)
Robots will steal your job. But that's OK

damirez ::

Jest mam HD-tv, pa me zanima če je možno gledat HDtv programe prek računalnika, ker mi v VLC slika štekne takoj.

steev ::

Slab komp.
:|

damirez ::

Woot pa res :D. Pr navadnih kanalih je obremenitev zelo nizka. Pri HDTv pa 100% skoz.
Jest mam amd 3200, 6800gt 1gb rama. Kašn komp morš pa met da lahko to gledaš brez zatikanja?

kupido ::

Imam optiko in router buffalo WHR-HP-54 pa mi ne dela IPTV ne brezžično wireless ne žično. Ali obstaja kakšna posebna nastavitev na routerju. ki omogoča multicast?

lampa ::

V nastavitvah routerja moraš omejiti multicast na 11 Mb/s in potem bo delalo.No vsaj meni dela z istim routerjem.

kupido ::

Ali lahko preveriš oz. primerjaš še ostale nastavite routerja Buffala z mojimi.
Ker meni kljub nastavljeni multicasta na 11 mb/s ne deluje.

Operational Mode Router Mode?

WAN DHCP

--------------------------------------------------------------------------------

Connection Status Communicating
Operation
IP Address 89.212.165.45
Subnet Mask 255.255.0.0
Default Gateway 89.212.0.1 (Via DHCP)
DNS1(Primary) 84.255.209.77 (Via DHCP)
DNS2(Secondary) 84.255.210.77 (Via DHCP)
Host Name AP00160198941E (Manual Setup)
Domain Name t-2.net (Via DHCP)
MTU Size 1500
DHCP Server Address 10.200.0.1
Lease Acquired Time 2006/01/01 00:00:07
Lease Period 2006/01/02 00:00:07

--------------------------------------------------------------------------------

Wired Link 100Base-TX (Full-duplex)
MAC Address 00:16:01:98:94:1E

LAN IP Address 192.168.11.1
Subnet Mask 255.255.255.0
DHCP Server Enabled
MAC Address 00:16:01:98:94:1E

Wireless(802.11g) Wireless Status Enabled
SSID Buffalo

Encryption Mode WPA-PSK(TKIP)
Wireless Channel 11Channel (Auto)
125* High Speed Mode Enabled

Blade ::

Hmm .. ne vem če obstaja tema namenjena streamanju videa s PC na Aminota (kot vidim je vse v tej zmešano PC->Amino, IPTV->PC), zato bom kar tuki vprašal.

Hočem gledat My Name Is Earl na TVju, z računalnika jasno. Problem je v tem da je v 16:9 formatu in zato film prikaže v zgornji polovici zaslona. Zanima me ali se da naštimati video crop na 4:3 (za vse filme), tako da bo(jo) fullscreen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blade ()

lampa ::

Kupido moje nastavitve so takšne:




Model
WHR-HP-G54 Ver.1.40 (1.0.37-1.08-1.04)
AirStation Name *********
Operational Mode Router Mode
WAN PPPoE

Name of Connection siol ADSL (Default Connection)
Connection Status Online
Operation
IP Address *********
PPP Server IP **.**.**.**
DNS1(Primary) 193.189.160.13 (Manual)
DNS2(Secondary) 193.189.160.23 (Manual)
DNS3 193.189.160.23 (Auto)
DNS4 193.189.160.13 (Auto)
MTU Size 1454

Wired Link 100Base-TX (Full-duplex)
MAC Address **:**:**:**:**:**

LAN IP Address 192.168.**.**
Subnet Mask 255.255.255.0
DHCP Server Disabled
MAC Address **:**:**:**:**:**

Wireless(802.11g) Wireless Status Enabled
SSID **********
Encryption Mode WPA-PSK(TKIP)
Wireless Channel 11Channel (Auto)
125* High Speed Mode Enabled
MAC Address **:**:**:**:**:**

Razliko je v tem ,da nimam vklopljenega DHCP-ja.

Blade ::

A noben ni imel podoben problem?

steev ::

Pri meni je isto, če imam film v 16:9 formatu. Ce pa je 4:3, je pa slika zelo uredu.
:|

Blade ::

OK .. ratal. V nastavitvah Stream Output -> Sout stream -> Transcode sem naštimal Video Width = 720 in VIdeo Height = 576.

kiFni ::

Bom še kle vprašal.
A MythTV (linux) špila IPTV?

Yoda Master ::

Imam majhen problemček in sicer iz računalnika, bi rad preko amina, spravil film na TV. To mi uspe vendar film ni povsem tekoč, deluje kot da ne bi prikazoval 25fps, ampak kakšno manj, precej nadležna zadeva. Je imel kdo podoben problem, ali pa morda ve kako bi ga odpravil?
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Blade ::

To pri vseh filmih (tud z različnim kodekom)? .. men tko "šteka" če je H264 kodek.
Kater proc imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blade ()

Dejancek ::

Vidim da je tema rahlo zamrla, jo pa bom jaz dvignil :)

A ima kdo zadnjo listo za T2 programe ?

Hvala... ;)

Vapo1 ::

SIOL tv uvaja vec razlicnih programskih shem (po razlicnih cenah)

http://www.siol.net/televizija/programs...

kot vidim jaz preko mojega ze zelo starega aminota nimam dostopa do vseh programov

a lahko kdo ki ima dostop Extreme paketa pocekira ipje do teh kanalov da jaz probam ce jih lahko preko vlcja gledam

reicmo nimam dostopa do:
Motors TV
Poker Channel
Dorcel TV

ce ima kdo ipje ..

hvala
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122264 (2076) sebas4
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710072 (3491) bimmer-mb
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227779 (95451) telexdell
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105311 (21678) jurre

Več podobnih tem