» »

Xtreamer - IPTV predvajanje

Xtreamer - IPTV predvajanje

««
5 / 21
»»

Mrko ::

No zdej dela, ampak sem mogu ponovno razpakirat in instalirat IPTV:8)

urosbe ::

Xtreamerja imam že kar nekaj časa, ampak šele danes preizkusil IPTV... firmware 2.1.3, IPTV_0.4.2, T-2 optika, vse deluje odlično (z izjemo zvoka National Geo. HD in Discovery HD). Pri ostalih HD programih pomaga Play/Pause, pri teh dveh pa nič - imata očitno drugačno kodiranje.
Me pa nekaj zanima - v Xtreamerju nimam trdega diska, vendar ko pritisnem na pavzo in nato po kakšni minuti zopet play, se predvajanje prične tam, kjer se je končalo, vendar zgolj za nekaj sekund, nato pa preskoči - verjetno je to par sekund programa, ki ga ima še v bufferju.

Ker TV res zelo občasno gledam, osnovnega programskega paketa T-2 sploh nimam naročenega, temveč zgolj tistih 6 osnovnih programov :) Sedaj pa slišim, ker imam T-2 optiko, da bi lahko TV celo odjavil oz. vrnil ta njihov STB in naj bi stvar še kar funkcionirala - je to že kdo v praksi preizkusil?

telexdell ::

No zdej dela, ampak sem mogu ponovno razpakirat in instalirat IPTV:8)

To se boš mora naavditi. Vedno, ko Xtreamer nadgradiš je glede dodatkov kot novorojenček (glede hroščev tega žal ne morem reči>:D). Tako IPTV, fonte, teme, dostop do SLO radiskih postaj, priljubljene...boš mora nastaviti na novo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

misek, kateri bug v tvojem XT SW te zajebava?

misek ::

novitibo, just keeding! My software is the best :D

btw: intenzivno delam na snemalniku. Sem moral zamenjati en del kode. Trenutno se ukvarjam z SQLite bazo, ki bo vodil sezname s programi. Če ne boste zadovoljni, potem bom ...

erly ::

@urosbe: Imam to kar si napisal in popolnoma enake težave
LP, eRLy

novitibo ::

misek, a bo pod smrekco jutri zjutraj? :D

misek ::

Žal ne. Ni šlo skozi. Nočem pa dati nekaj, s čimer bodo samo problemi. Bo pa verjetno sedaj čez praznike.

Pa vam kar sedaj zaželim miren Božič ter uspešno 2010!
        vaš mišek

rebro ::

Super, končno uspel usposobiti IPTV na XTju, slika je super, skor takšna, kot na Aminotu ali Sagemu, resda programe preklaplja počasi (7-8s), a vseeno. Zanima me pa, če se je že kdo igral s sprejemom dodatnih informacij, ki jih zmorejo prikazovati STB, kot so sporedi, opisi oddaj...na Xtreamerju??

pol3ni ::

Zdravo

Kupil sem mede8er-med500x.Kolikor sem bral naj bi iptv delala tudi na njemu.Zanima me če je kdo tudi v praksi to poskusil.Zanima me tudi ali moram kabel potegnit iz modema kjer imam nastavljeno na video,ali ga lahko tudi iz ruterja.Ruter imam linksys WRT54GL in ali bi potem moral tudi na ruterju nastavit izhod na video.Čeprav ne vem ali ta ruter podpira izhod za video.

LP

misek ::

rebro, no lepo, da je uspelo tudi tebi.
Nisem pa vedel, da tako dolgo rabi pri preklopu kanala. Moram doma malce posimulirati.
Kar pa se tiče dodatnih informacij: sicer ne vem kako to dela STB, ampak predvidevam, da te informacije dobi preko HTTP protokola ali kaj podobno. Verjetno niso v samem streamu, tako kot na satelitski TV.
Sicer sem razmišljal, da bi lahko spored imel narejen preko RSS feedov. Informacijo iz spletne strani bi samo moral preformatirati. Pred kratkim sem čvekal z nekom, ki je to naredil v javascriptu (pa še čemu) za STB.
Če ima kdo dodatne informacije pa naj nas seznani.

ultimatee ::

Bostjanm, očitno je bil problem v tem, ker ko sem izklopil drugi kanal, dela lepo.

res pa je, da preklapljanje med kanali traja skoraj 10 sekund.

Problem imam tudi, da mi noče raztegnit slike čez cel ekran. Je to mogoče odvisno od mojega teveja? Drugače mi divx-e in dvdje lepo razteguje..

Lepe praznike vsem.. :)

ultimatee, mislim, da je tvoja tezava v tem, da imas pri Siolu narocen vzpostavljen samo en sprejem. V kolikor imas dva sprejemnika prizgana, ti deluje le ce imas nstavljena oba na isti TV program, ne nujno SLO1. Na Siolu ti lahko vzpostavijo dodatni kanal, ce izpolnis spletno narocilo, samo zelo dolgo traja...

ultimatee ::

misek,
sicer nimam pojma, ampak mogoče nekaj takega kot EPG?
http://wiki.team-mediaportal.com/glossa...

source pa potem iz http://www.siol.net/tv-spored.aspx

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Na siol forumu nas razvajata dva geeka in sicer ntadej s programom Tano plajer in MasterOfPuppins s programom mulicast TV. Pri obeh programih je omogočen elektronski spored (tako za siol kot T2 pa še več, se mi zdi). Siol je izdal tudi vtičnik za windows sidebar, kjer se prikazuje elektronski program. Mogoče bi bilo v tej smeri kaj zanimivega?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

perci ::

Tudi jst sem uporabil miskovo skripto, dela lepo. Moti pa me, da preklapljanje med kanali traja tako dolgo (kar sicer nima veze s skripto). Zame je tako zadeva prakticno neuporabna.

misek ::

res pa je, da preklapljanje med kanali traja skoraj 10 sekund
Morda vem, zakaj traja tako dolgo. udpxy program poganjam z naslednjim ukzom
/sbin/www/udpxy -p 81 -B 262144 -H 8
default vrednosti za program pa so
-B : cache size for inbound (multicast) data [default = 65536 bytes]
-H : maximum time (sec) to hold data in buffer (-1 = unlimited) [default = 2]
In ravno ta H parameter je problematičen:
time-out (sec) to hold buffered data before sending/flushing to client(s)
Torej sedaj čaka, da si napolni buffer za 8s, nekaj časa traja še v Xtreamerju in cel preklop traja dolgo...

Bom pripravil en popravek. Se kdo kaj spozna va urejevalnik vi iz telneta na Xtreamerju in sproba sam z različnimi vrednostmi? Te sem namreč nekje pobral...

perci ::

Misek, zanimivo je, da za vse kanale ne traja isto dolgo. Recimo, za HD kanale gre (vsaj po občutku) hitreje.

misek ::

S hijackerjem (hvala!) sva malce spreminjala parametre in ni bilo razlike. Očitno je UPnP klient na Xtreamerju slab (kar je itak res) in rabi dlje časa, da kaj prikaže. Tudi če preko UPnP izbereš film iz lokalnega diska traja dolgo. Tako da dvomim da najdem kakšno rešitev problema. Žal.

perci ::

Zdele sicer nimam priklopljene zadeve, ampak skor preprican sem, da se za vsak kanal ne caka enako. To zihr nekaj pomeni.

misek ::

Tako, ker obljuba pač dela dolg je tukaj prva verzija snemalnika. Ima še kar nekaj bug-ov ampak osnovna funkcionalnost naj bi delovala. Kasneje jo izpopolnim če se bo pokazal interes.

Datoteka Xtreamer_iptvrec_001.zip na http://drop.io/Xtreamer_iptv. Kratka navodila so v datoteki Beri-me.txt

Prijetno snemanje v teh prazničnih dneh. Pa prosim brez preklinjanja avtorja ob morebitnih napakah! :D

@vrossi46, tvoja custom verzija bo čez čas, ko se zadeva potrdi na Xtreamerju. Bova spet udarila ping-pong po zasebnih sporočilih.

novitibo ::

misek, pa tole zgleda gr8!

edino javlja mi nonstop:

Error type: LoadXML
Description: Incorrect XML

misek ::

Sam to ti javlja. Pol pa tak ni hudo :D Ampak deluje ti pa tudi ne. Kateri brskalnik uporabljaš?

V brskalniku namesto main_app.php napiši daemoncom.php?method=getrec in mi pošlji, kaj ti izpiše. Verjetno boš moral pogledati "Source" strani.

vrossi46 ::

Hvala misek kar tako naprej

laguna ::

Tudi meni piše napako kot pri novitibo-ju. Uporabljam pa firefox.
Ali lahko potem ta snemalnik uporabljaš samo na računalniku in ne na xtreamerju?

Naredil sem takole, najprej razpakiral odzipal, dal na usb, zagnal firefox, napisal naslov enote, kliknil na main_app.php, nato javi napako kot je omenjena zgoraj.

Ali sem se narobe lotil zadeve, ali pa je kaj drugega narobe.

LP
lagunaaaa

misek ::

Poskusi z Internet Explorerjem. Sam imam Opero in deluje. Je pa res, da sem delal z notranjega diska. Ampak predvidevam, da to ne bi smel biti problem.

Računalnik se bo uporabljal samo za nastavljanje programov. Nato pa Xtreamer dela sam vse v ozadju. Seveda ne smeš sočasno gledat TV.
Zaenkart pa moraš odpreti to stran da se zažene daemon v ozadju. Kasneje se bo sam ob startu naprave.

novitibo ::

res je, z IE se ta error ne pojavi

posname pa tudi nič :8)

misek ::

Ok, probam še nekje z Firefox-om.

A uro spodaj vidiš? Je ista kot na računalniku? Se program doda v seznam ali ne? M3U file lahko spremeniš?

novitibo ::

ura je taprava, playliste ne potegne ta prave, samo 4 programe se vidi

misek ::

Se ti je odprlo okno in si lahko izbral drugo listo (drugi m3u file)? Nato potrdil z gumbom use in Submit?

Očitno sem dal malce prezgodaj... ;(

telexdell ::

Se ti je odprlo okno in si lahko izbral drugo listo (drugi m3u file)? Nato potrdil z gumbom use in Submit?

Očitno sem dal malce prezgodaj... ;(

Žal nimam možnosti stestirat novega bombočka našega miska. Prepričan pa sem, da stvar nisi dal prezgodaj ven. Prepričan sem, da bomo s skupnimi močmi stvar privedli vsaj do nivoja IPTV, če ne še bolje.
Vsem Xtreamerjem želim veliko sreče v letu 2010, čim manj zatikanja filmov in obilo zadovoljstva od nalaganju novega uradnega firmweara in koristnih miškovih skript.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

lahko sem samo napisal pot, ne pa klikal po mapah

atomc ::

Dobro jutro vsem, sprobal snemalnik, deluje.Za test sem shranil na USB ključek 2min.Datoteka velika cca42MB, ime datoteke aa brez končnice(formata).
Mišek v kakšnem formatu je shranjena datoteka?

piek ::

Ce bi ugibal, bi rekel, da jo preimenuj v .avi in poskusi predvajati ...
--- Finish it off if you started it! ---

misek ::

@atomc, brez extenzije? Čudno je to. No posnelo pa ti je :)

Za snemanje se uporablja program udpxrec (podoben kot udpxy) in snema stream direktno v datoteko. Oblika pa je MPEG Transport stream, zato bi extenzija morala biti ts. Poskusi preimenovati in predvajati.

@telexdell, hvala za spodbudne besede. Za tiste, ki sem jim ne da eksperimentirati pa naj malo počakajo. Bomo že uredili. Tudi za gledanje je bilo tako.

novitibo ::

atomc, v kakšni obliki si napisal pot do playliste in rec mape?

misek ::

@novitibo, če ti ne gre s klikanjem izbrati rec. folderja in playliste potem ju vpiši ročno v obliki:
/tmp/usbmounts/sdb1/iptvrec/
/sbin/www/t2.m3u
sdb1 je tisti folder iz katerega poženeš vmesnik. Recordings folder se mora končati z znakom /. Ko se ta dva podatka spremenita ju potrdiš s klikom na gumb Submit.

Aja, sem pozabil povedati: datoteka s podatki o teh poteh ter vsemi programi za snemanje, ki so v seznamu, se imenuje recordings.sqlite3. Lahko jo zbrišete, vendar je prej potrebno ali restartati Xtreamer ali v telnetu ubiti proces
killall -9 iptvrecd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

atomc ::

@novitibo
sledil sem navodilom, ki jih je misek napisal v Beri-me.

@misek
ko sem si naložil lastno playlisto se mi črke v zavihku "settings" spremenijo v druge znake, prilagam sliko

novitibo ::

ok, posnel sem

kako pa je s končnico?

xtreamer ne prepozna končnice, ki je ni :D

dodal sem .ts in predvaja odlično!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

misek ::

Holy cow! Tega pa še nisem videl 8-O

A ime datoteke brez končnice je bilo aa?

A sta pri snemanju določila še description ali sta izbrala samo kanal in čas?

Ja, končnica mora biti in to ts. Ampak bi se morala sama dodati. Očitno je še več bugov kot sem mislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

novitibo ::

description ne doda ime posnetku, zmeraj ostane "aa"

atomc ::

Jaz sem izbral le kanal in čas.

novitibo ::

kaj pridobimo če spremenimo rec buffer?

misek ::

Ok, vedno se posname v datoteko aa. Bom kar popravil in naredil verzijo 002 čez kakšno urco.

@novitibo, nič. Zaenkrat. Vmesnik sem prekopiral iz enega drugega programa ampak še nisem uporabil zadnjih dveh opcij.

misek ::

Sem na drop.io naložil popravljeno verzijo 001. Lahko še enkrat skopirate cel zip ali pa samo prepišete program iptvrecd, ki sem ga naložil posebej. Je pa poptrebno prej ubiti proces iptvrecd ali rebotati Xtreamer, kot sem napisal zgoraj. Bom v naslednji verziji dodal to kar preko brskalnika. Zaenkrat boste že preživeli.

atomc ::

Zdaj pa bo:) ,ime_kanala.ts
Hvala misek, veselo praznovanje.

novitibo ::

misek, dela odlično!

na tvoje zdravje veselo v novo leto!

tnx

misek ::

novitibo, hvala za dobre želje! Tudi tebi, moderatorju in vsem ostalim želim vse dobro v novem letu. Pa prijetno praznovanje...

Kar pa se tiče snemalnika pa bo ta deloval še bolje. Pa saj ga imamo komaj dva dni ;)

uvz123 ::

Hvala mišek!

poljachina ::

Hallo folk... Eno vprašanje mam. Ko začnete gledat IpTV prek X-a, vam še vedno deluje wireless povezava. Men wireles omrežje čist zmrzne, tako da tisti ki so že povezani na njega ne morejo nič(ne odpira strani,ping ne dela), tisti ki se pa hočejo povezat nanjga se pa ne morejo. Imam pa Linksys-ov router in tako povezano kot je v tej temi opisano.

Kaka ideja kaj bi lahko bil vzrok?

LP

telexdell ::

Hallo folk... Eno vprašanje mam. Ko začnete gledat IpTV prek X-a, vam še vedno deluje wireless povezava. Men wireles omrežje čist zmrzne, tako da tisti ki so že povezani na njega ne morejo nič(ne odpira strani,ping ne dela), tisti ki se pa hočejo povezat nanjga se pa ne morejo. Imam pa Linksys-ov router in tako povezano kot je v tej temi opisano.

Kaka ideja kaj bi lahko bil vzrok?

LP

IPTV po WiFi omrežju ima težnjo, da zasede celotno razpoložljivo pasovno širino. Zato moramo IPTV po brezžični mreži omejiti na npr. 8-12Mb. Sam imam router WL500gp, kateri ima možnost nastavitve tega v posebnem okencu. Malo prebrskaj po svoji šlatčici in išči za IPTV ali Multicast.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
««
5 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744895 (20587) bbobst
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710069 (3488) bimmer-mb
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105309 (21676) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122522 (46722) Looooooka

Več podobnih tem