» »

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

1 2 3
4
»

Brane2 ::

Ne bo šlo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

Aham, ok, potem razmisljam recimo o ...

ASUS M4A78T-E - AMD 790GX Chipset .............. 149.00 €
AMD Phenom II X4 810 BOX ................... 179.00 €
CORSAIR XMS3 DHX 4096Mb 1333Mhz cl9 KIT .... 103.00 €


Torej, sedaj se si izberem graficno, nimam se pojma katero, ali Radeon 4850 ali 4870, trenutno se bolj nagibam k 4850 ter 1024 MB, trenutno imam monitor 19' (ni WIDE) ampak, nikoli ne ves kako in kaj.

Kaj pravite na sistem?

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

Plat aje draga, proc jhe počasen, RAM ima kar nekaj latence.
Saj prepustnost ima verjetno fajn ampak latenca je visoka.
CL9 na 1333 MHz je ene tolk kot DDR-2 660 MHz CL4.5, se pravi nič posebnega, sploh za ta denar.

JAz bi raje razliko v ceni dal v 940BE in v pošten DDR-2 kit. Uni PAtrioti so poceni 2x2 GB ( 800 MHZ, CL5) ali pa Viperji ( factory guaranteed OC na 4-4-4-12 na 800 MHz)

Pa eno cenejšo plato.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

Pol po domace povedano ... se odsvetuje nakup oz. nabava AM3 komponent, raje AM2+ ter recimo da nabavim 2x2 giga patriot pa AM2 Ph II 940 BE in bi moral sistem biti bombica.

Hvala.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

Po moje in če nabavljaš sedaj.

Sicer ni "future proof" ampak to je itak samo tisto, kar boš nabavil v prihodnosti in se nima smisla sekirat sedaj s tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

No ja, saj imas kar prav, ker ko se je govorilo o AM2 sem nabavil prej sock 939, pa me kar fajn dolgo drzal, pa se me bi, ampak, sem sklenil da je cas za posodobitev :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Zal mi je, ampak ne najdem nikjer Edit gumba da bi popravil sporocilo in se ponavljam, zal...

Brane ali si imel v mislih mogoce Patriot Viper Series 4096MB 800Mhz KIT?

Hvala

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

Jaz mam tele ( 2 kompleta po 2 x 2GB):

VIPER PC6400 800 MHz CL5-5-5-5-12 oziroma na 2.1V 4-4-4-12 ( factory tested)

Delajo mi že cel čas na 4-4-4-12, vendar sem napetost malce zvišal- na 2.2V. Pa ne smeš jim dovolit, da se segrejejo, ker
takrat začnajo biti flipat errore. Zadosti je ponavadi že zračni pretok CPU coolerja...

Lahko pa, če cenovni pribitek ni velik, vazmeš tele:

VIPER PC8500 1066MHz CL5-5-5-5-15 na 2.1V
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Lahko pa vzameš signature line, ki pač čisto lepo dela na tistih 5-5-5-15 pri 1.8V, kuri pač toliko manj in stane res drobiž. Razlike v performansah IMHO nimaš kaj videt.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaM ::

Pol pa sva sem se vredu orientiral.

Bom se malo pogledal za grafiko, ciljam pa v kompletu na 4850 x2.

Hvala

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

V bistvu se mi zdi PC6400 zlata sredina, sploh ker dela na 4-4-4-12. PC8500 dela na višji frekvenci, ampak ima skoraj toliko višje latence.

Šel bi na signature line, če ravno ne insistiraš na hitrosti RAM-a do zadnje nanosekunde in si v povračilo pač omisliš lahko toliko več RAM-a, Signature line je res cheap in dela fino, tako da imaš lahko mirno 8GB za drobiž.
Če bi rad tistih extra 20% latenc za nekaj več W in €, in se ne bi rad dosti sekiral, ko pride DDR-3, potem se splača dati kak € več za tasrednji Viper, tahitrega pa le, če res insistiraš na zadnjih par % - jaz osebno ne...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Aham, ok, potem razmisljam recimo o ...

ASUS M4A78T-E - AMD 790GX Chipset .............. 149.00 €
AMD Phenom II X4 810 BOX ................... 179.00 €
CORSAIR XMS3 DHX 4096Mb 1333Mhz cl9 KIT .... 103.00 €


Torej, sedaj se si izberem graficno, nimam se pojma katero, ali Radeon 4850 ali 4870, trenutno se bolj nagibam k 4850 ter 1024 MB, trenutno imam monitor 19' (ni WIDE) ampak, nikoli ne ves kako in kaj.

Kaj pravite na sistem?

Lp


Sistem je zelo dober sploh P/P, rami so z CL9 mal tko, fajn je met CL7 sam so dragi.

Ziher dobra varianta je 940 BE am2+ in 790 GX am2+ plošča in hitri in poceni rami DDR2.

Grafa pa je top nakup 4850 x2 - samo 269 eur.

OmegaM ::

Se eno vprasanje, res da je DDR3 ram recimo CL9 in ce ne navijas ... ali se pozna kaka razlika?

Ali celo aplikacije .... itd?

Ker recimo, danes sem hotel narocit, pa seveda ne vem ... zmeda pac, ali AM2+ sistem ali AM3.


Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Nima veze, sem se odlocil in narocil :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

TOP ::

Razlika je sam v tem,da če boš kupu Am3 bo res mal dražje sam boš lahko nadgradil s časoma in dal not bolši proc,če kupiš AM2+ to ni mogoče.

x45 ::

v AM2 + ploče boš lahko vtikal zaenkrat vse znane am3 proce.
Kaj si vzel točno omegaM ?

WamPIRe- ::

Samo iz firbca sem poizkusil tale Intelburntest. 5x ga je naredilo brez napak in sicer 1. opcijo (maximum stress).
Imam pa AMD Opteron 165@2808MHz(312MHz*9) in 4x512MB ram.
 Intelburntest

Intelburntest

Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

clix ::

Mem ga tut nardi, mam pa 2*2gb rama:

M-XXXX ::

Toliko o vseh sfaljenih teorijah, kako AMD tega ne more naredit.

OmegaM ::

Res je, da je sistem AM3 drazji, ampak bo pa vsaj novo podnozje katero bo nekaj casa v uporabi, zato sem se pac prijel za glavo in narocil ta sistem z AM3.

ASUS M4A78T-E - AMD 790GX Chipset .............. 149.00 €
AMD Phenom II X4 810 BOX ................... 179.00 €
CORSAIR XMS3 DHX 4096Mb 1333Mhz cl9 KIT .... 103,00
Sapphire 4850 x2 ... 269€
Edina smola da sedaj ni na zalogi te plate.

Malo moram pocakat.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

5pellfire ::

Zakaj pa ne vzameš Gigabyte 790XT-UD4 plate ...baje dobra budget plata
(predvidevam da so cene iz elektronike).
Ram bi tudi lahko vzel Corsair 1600Mhz CL9 ...razlika je okoli 20€

OmegaM ::

Ne vem, mogoce malo vec zaupanja v ASUS.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brane2 ::

Definitivno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Meizu ::

Res je, da je sistem AM3 drazji, ampak bo pa vsaj novo podnozje katero bo nekaj casa v uporabi, zato sem se pac prijel za glavo in narocil ta sistem z AM3.

ASUS M4A78T-E - AMD 790GX Chipset .............. 149.00 €
AMD Phenom II X4 810 BOX ................... 179.00 €
CORSAIR XMS3 DHX 4096Mb 1333Mhz cl9 KIT .... 103,00
Sapphire 4850 x2 ... 269€
Edina smola da sedaj ni na zalogi te plate.

Malo moram pocakat.

LP



Lahko prosim linkaš kje si dobil HD4850x2 za 269€?

x45 ::

elektronika.si

Meizu ::

na elektroniki je le sapphirjeva za 309€, kot vidim. Ker sem ravno tam gledal.

tilinho20 ::

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ajaaa, ma vi gledate 1GB verzijo. Jst sm mel v mislih 2GB verzijo. Zdej pa ne vem kaj se splača vzet. Namreč odločam se med to kartico HD4850X2 1gb, 2gb, GTX280 1gb, ki me pride 305€, al pa dve HD4830 CF. Kaj priporočate?

tilinho20 ::

Jaz ti priporočam, da počakaš še en al dva meseca za nove Radeone.

Meizu ::

Pa btw, samo na hitro, kaj se splača bolj uzet, X4 810 al X3 720BE? Gre se mi za višji OC in samo razliko v FPSjih med obemi med bolj kompleksnimi igrami, kot je recimo GTA4. Za druge itak vem da laufa na obeh več kot zadovoljivo.

Glede na višji OC mi je logična da ima X3 720BE višjega zaradi unlocked multija... Do kolko sploh kej šibajo tile X3 720 in pa X4 810? Pa x45 brez tistih varijant 4ghz na zraku stable, ker smo videli že en kos uporabnikov na STju ki majo te proce, pa noben ni prišel čez 3.8Ghz.

x45 ::

grafa 4850 x2 1 gb ( minimalna razlika napram 2 gb )
cpu za igre: x3 720 BE

tilinho20 ::

Grafo se splača počakat.

BuBBle.D ::

Ma kaj boš čakal?! Ko pa izidejo novi radeoni, pa bo pricurjala spet kaka novica, da čez par mesecev izidejo spet nove grafe. Meizu ti kar vzami grafo, ki se ti najbolj dopade. GTX280 briši iz seznama in posezi po GTX285 ali GTX295 (priporočam slednjo, če jo najdeš po nizki ceni). Toliko z nVidiine strani. Od ATI-ja bi ti pa priporočal 4850X2, 2GB varijanto.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Meizu ::

Mja, zdej kolebam med naslednjo opcijo, ker imam v namenu prodat celoten i7 sistem (nevem sicer če mi bo uspelo, ne kupuje namreč vsak rabljenega kompa za 1k€ :S):

1. opcija

AMD sistem Phenom II AM3, pa potem s preostalim denarjem eno konkretno grafo (nekaj izmed zgoraj naštetih)

2. opcija

Leptop (slednji bi mi prišel bolj prav, zaradi mobilnosti, ki jo potrebujem kar pogosto zadnje čase)

Se moram še odločit uglavnem.

dzinks63 ::

Comp imaš super, ga je škoda prodat, ker boš premalo dobil. Najboljše, da čez nekaj časa prodaš sedanjo grafično in nabaviš eno močno prihajajoče ATI ali nvidio po želji. Razen, če si se odločil za laptop, za stacionarca je pa brez veze tega prodajat.

Mitja358 ::

Mja, zdej kolebam med naslednjo opcijo, ker imam v namenu prodat celoten i7 sistem (nevem sicer če mi bo uspelo, ne kupuje namreč vsak rabljenega kompa za 1k€ :S):

1. opcija

AMD sistem Phenom II AM3, pa potem s preostalim denarjem eno konkretno grafo (nekaj izmed zgoraj naštetih)

2. opcija

Leptop (slednji bi mi prišel bolj prav, zaradi mobilnosti, ki jo potrebujem kar pogosto zadnje čase)

Se moram še odločit uglavnem.

Če boš prodajal vzemi vsekakor AM3 ker je future. Zakaj pa bi prodal i7?

Meizu ::

Ma ja sej ne vem kaj bi naredil... Bom vidu spotoma če bo kdo hotel odkupit sistem, ker bi se 90% odloču za laptopa. Če pa pač ne bo bom pa s tem sistemom delal dalje.

Meizu ::

Mja, zdej kolebam med naslednjo opcijo, ker imam v namenu prodat celoten i7 sistem (nevem sicer če mi bo uspelo, ne kupuje namreč vsak rabljenega kompa za 1k€ :S):

1. opcija

AMD sistem Phenom II AM3, pa potem s preostalim denarjem eno konkretno grafo (nekaj izmed zgoraj naštetih)

2. opcija

Leptop (slednji bi mi prišel bolj prav, zaradi mobilnosti, ki jo potrebujem kar pogosto zadnje čase)

Se moram še odločit uglavnem.

Če boš prodajal vzemi vsekakor AM3 ker je future. Zakaj pa bi prodal i7?


Nevem, ugotovil sem da bi mi mogoče prišel bolj prav laptop. Sam se ne morem odločit. Sej pravim, najraje bi kupil laptopa, ampak če noben ni tolk nor da bi dal 1k€ si ne morem dosti pomagat. Za 700€ ga pa tudi ne morem "podarit".

Mitja358 ::

Mja, zdej kolebam med naslednjo opcijo, ker imam v namenu prodat celoten i7 sistem (nevem sicer če mi bo uspelo, ne kupuje namreč vsak rabljenega kompa za 1k€ :S):

1. opcija

AMD sistem Phenom II AM3, pa potem s preostalim denarjem eno konkretno grafo (nekaj izmed zgoraj naštetih)

2. opcija

Leptop (slednji bi mi prišel bolj prav, zaradi mobilnosti, ki jo potrebujem kar pogosto zadnje čase)

Se moram še odločit uglavnem.

Če boš prodajal vzemi vsekakor AM3 ker je future. Zakaj pa bi prodal i7?


Nevem, ugotovil sem da bi mi mogoče prišel bolj prav laptop. Sam se ne morem odločit. Sej pravim, najraje bi kupil laptopa, ampak če noben ni tolk nor da bi dal 1k€ si ne morem dosti pomagat. Za 700€ ga pa tudi ne morem "podarit".

Ja maš prav. Vsaj nad 900E bi lahko potegnil ven.

Valvoline ::

Če nameravaš prodajat tega nardi čimprej,dokler še neki keša lahka iztržiš zanj.
C2D konfiguracije ki so pred letom dni stal 1000e se zej prodajajo za 200-300e.

Meizu ::

Heh, kaj pa misliš da delam... Sam kaj ko očitno ni nobenega, ki kupuje trenutno i7 sistem...

Edit: Sam škoda, kr mam vse splanirano... Če dobim ven 1k€ skupej z monitorjem, gre 900€ za laptop, 150€ bom pa dal za paket z blackberryjem 9000. Vse kar bi kdajkoli potreboval. Zgleda bo treba na več forumov, pa na bolho poslat oglas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Valvoline ::

Plata in rami napihnejo ceno,jebat ga.
Daj ponudbo na obroke pa bo :)

x45 ::

na elektroniki je ugodna in zlo solidna Asuska 790 GX:

http://www.elektronika.si/index.php/cPa...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256305 (88967) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519592 (11050) mihamedo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014132 (9882) xnnx
»

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Oddelek: Kaj kupiti
151614 (1358) TOP
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312940 (8367) bluefish

Več podobnih tem