» »

kateri procesor kupiti

kateri procesor kupiti

«
1
2 3
...
5

xnnx ::

rabim en procesor rabil ga bi za igranje igric katero znamko in kateri model naj kupim

jest10 ::

samo procesor?:P

darkstar ::

E8400, je kar poceni pa ga malo navijes :)

TOP ::

Pa dobro in kam boš utaknu ta proc,katero matično maš oziroma kaj misliš kupit.

xnnx ::

jast ne vem ali bi izbral procesor amd ali intel

svetetko ::

a imaš matično? če imaš, katero? koliko denarja si pripravljen odšteti za procesor?

xnnx ::

matične nimam jo mislim potem prilagajat procesorju
za procesor dam max 250€

x45 ::

za ta denar je best buy x4 940BE 214 eur- sestavi.si
ali pa kak na am3 npr x3 720 BE 145 eur kjer se tud da 4.jedro odklenit.

bluefish ::

e8400 ali e8500. Oba lahko precej naviješ. Če pa bo računalnik za dlje časa in igraš najnovejše igre, potem razmisli o nečem iz serije Q9xxx.
V primeru, da te navijanje ne zanima, pa je AMD platforma še malo boljša izbira glede na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

x45 ::

amd 45 nm se lepo navija, x4 ima rekorm med quadi, na 3800 mhz pa gredo vsi zgoraj omenjeni na zraku.

TOP ::

Ma daj nehaj omenjat,da se da odklenit 4 jedro,kot prvo moraš met VELIKO sreče pri izbiri proca,kot drugo tud če se odklene ni velke razlike je pa proc za nadgradnjo naprej.Če boš vzel AMD mal počakaj prihaja novi proc ki bo hitrejši od X4 940 in bodo šli na AM3 plate se pravi bolša izbira za nadgradnjo.Če boš izbiral pri INtelu bi jaz vzel Q9550 je mal dražji sam bolši od Phenoma 940 še posebej ko ga naviješ.Obstaja pa še ena možnost to je I7 sam je pa mal več denarja treba je pa prava mašina to vedi.Mal povej kolk denarja za vse skup misliš dat pa potle bomo izbrali kaj bi bilo najbolje.Vedi pa da pri Intelu plata za 115e se lepo navija medtem ko pri AMD je treba mal več dat,ampak ne dost sam se pa INtel bolše navija in to precej.

TOP ::

Spet bo vojna,daj rajši mal preberi teme nazaj pa se odloči in napiši kaj bi ,ker drugač ne boš dosti izvedel sam prepiranje,še posebej s strani X45:)):))

Ciklamen ::

Stvar je preprosta, če ne misliš navijat vzami AMD, če misliš navijat vzemi Intel.

Kater model AMDja, Phenom II 420 X4 ali X3, pač kateri ti je cenovno bolj dostopen.

Intel: E8500 ali E8600, morda Q9x ali Q6x pač kateri ti je dostopnejši.
- End of the Post ->

xnnx ::

glej jst procesorja ne bi navijal
AMD Phenom II 940 X4 3,0GHz, AM2+
Intel Core2 Quad Q8300, 2,5 GHz,
razmišlju sem med tema dvema mene zanima kaj je boljšega pri enem kaj pa pri druem
in kok se kaj grejeta
jast bi vzel takega ki se manj greje

clix ::

med tema dvema je phenom 2 940 boljši.

Meizu ::

In zakaj bi vzel tistega ki se manj greje če ne misliš navijat? Tovarniške temperature so povsod normalne in sprejemljive. Tko da ne glej tega. Vzemi Phenoma II 940BE in mir, če ne misliš navijat. Če maš pa preveč dnarja pa i7 definitivno.

TOP ::

Vsi prvo rečejo ne bom navijal potle pa čez en čas pa vsi sprašujejo kako se to dela.Če res ne misliš navijat in nikoli ne boš zvem AMD 940,če pa slučajno gledaš frekvenco na stock kot masta proca v hitrosti ni razlike,sam pazi pri AMD so zunaj že plate AM3 na katere tale proc ne gre in proci AM3,zato pazi kaj boš vzel.Drugač za igre pa vsekakor E8500 ki poje tele za malico.

Mitja358 ::

Vzemi PH II 940BE + plata npr. biostar 790GX čipset za 105€.

xnnx ::

če vzamem PH 940 naj uzamem še kak hladilnik

ModriN96 ::

Hladilnik k je zravn je čist dobr, če se ne bo navijal... Tko da ne zapravli po nepotrebnem, če veš da ne boš naviju...

__Devil__ ::

Lep pozdrav!
mene zanima kaj menite o tem procesorju: Intel Core2Quad Q9550 BOX (4X 2,83Ghz) in o tem: Intel Core i7 920 BOX (4X 2,67Ghz), katerega bi vzel raje? Igral pa bom predvsem igre in podobno.. kateri je bolši za igre? i7 ali core2quad q9550 BOX? Mogoče bom čez nekaj časa navijal malo (mogoče čez 1 leto) , čeprav ne znam, ampak se bom še naučil :)..
hvala! ;)

Ciklamen ::

i7 sammy.
- End of the Post ->

ModriN96 ::

Zavedat se morš da i7 potegne za sabo dost dražje ostale komponente, medtem ko za 9550 je vse cenejše...

Denis15 ::

Best buy za danes je Phenom II X4 940 3GHZ SESTAVI.SI 217EUR
xD

__Devil__ ::

v čem pa je razlika? res da je i7 zelo drag procesor, ampak se ga splača vzet? oz. kaj je tako zanimivega pri njem? Ker sedaj se odločam men tema dvema pocesorjema: Intel Core i7 920 BOX (4X 2,67Ghz) in med Intel Core 2 Duo E8500 - BOX, ker sem slišal da je intel zelo zmogljiv v igrah in še veliko cenejši je.. tale i7 pride nekje 280€ intel pa nekje 185€..

Ciklamen ::

tudi i7 je intel, to pa ti ne bi znal svetovat, lack of knowledge :D

Tako kot je pa Denis rekel, da tudi Phenom II 940 3GHZ ni slab (v swpowerju sem bral, da so ga finski računalničarji spravili na frekvenco 6,6 GHZ).
- End of the Post ->

__Devil__ ::

6,6 GHZ ?? omg! noro! :D

Denis15 ::

tudi i7 je intel, to pa ti ne bi znal svetovat, lack of knowledge :D

Tako kot je pa Denis rekel, da tudi Phenom II 940 3GHZ ni slab (v swpowerju sem bral, da so ga finski računalničarji spravili na frekvenco 6,6 GHZ).

tako je. tudi sam imam to revijo in ti jo lahko kadarkoli pokažem. res je dejstvo pa je naslednje moj naslednji koment
xD

Denis15 ::

v ... Intel Core i7 920 BOX (4X 2,67Ghz) in med Intel Core 2 Duo E8500 - BOX, ker sem slišal da je intel zelo zmogljiv v igrah in še veliko cenejši je.. tale i7 pride nekje 280€ intel pa nekje 185€..

a se ti zavedaš kaj je i7 proti c2d? pa še kot zgleda nimaš pojma da sta oba od intela. (smeh)
xD

TehDucky ::

Verjetno ne, C2D je dvojederni procesor, kolikot tok dober oz. za max 5fps boljši od i7, vendar je i7 prvi intelov monolitni štirijedrni procesor, poleg tega ima 8 niti(medtem ko phenom II 4). Za daljši čas se veliko bolj splača vzeti i7, kot pa gamer proc C2D oz. P2. V nekem testu sem videl, da je primer unraranje 350MB(ali je bilo 700MB) odraral i7 v 1minuti ter nekaj sekund, medtem ko phenom 2 940BE 2min20sec. Vsekakor, obdeluje podatke veliko hitreje kakor pa ostali procesorji trenutno P2 in C2Q/D, edin problem je cena celega kompleta, za lep računalnik z i7 procesorjem okol 1000€ oz. proti 1200€(odvisno od rama in matične plošče, grafična pa 4870) Vsekakor računalnik, ki ga mislim kupiti nekje do poletja, upam da že maja, ko imam rojstni dan :)

Meizu ::

V tistih špilih ki ne podpirajo 4ih jeder, je E8500 enako dober, lahko tudi še boljši (ker ma lahko višjo frekvenco) od i7 procov. Ko pa pridejo vsa 4 jedra v poštev, pa več nitnost tudi (noben proc za domačo uporabo nima 8 nitne arhitekture, kot jo ima i7. Vsi drugi so 4 niti za 4 jedrnike in 2 niti za 2 jedrnike) pa šiba i7 ko nor.

So ti pa že prej povedali, da je pač treba vzet v zakup, da je pač najcenejši i7 okoli 300€ potem spodobna plata nad 230€, DDR3 je pa tudi trenutno kr drag. Tko da fajn premisli, zakaj bi sploh rabu i7, ker ti bo lahko na koncu žal. Recimo z Intelovim dvojedrnikom ti tako ostane več denarja za boljšo grafo in lahko za isti denar dobiš veliko boljši gaming komp kot pa i7 mašino. Uglavnem sej pravim, premisli za kaj ga boš rabu in se odloči na podlagi tega. Moje mnenje pa je, da če misliš sam igre nabijat, 4 jedrnika ne rabiš.

Edit: Heh, Duck 3 si me prehitel :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

__Devil__ ::

ok.. sem spremenil mnenje. Sedaj se odločam men tema dvema:
http://www.elektronika.si/product_info....
IN
http://www.elektronika.si/product_info....
Katera bi bla bolša (za igre itq xD)
aja sorry sem čist spregledo da sta oba od inel-a.. to da nimam pojma pa je res.. ker drugač nebi nič spraševal. :))

Meizu ::

Hmm E8600 jst osebno ne bi vzel, ker se cenovno (kot si tudi sam verjetno opazil) izjemno približa Q9550, ki je pa veliko bolj future proof. 4 jedra vs. 2 itd. Če ne misliš navijat (pa tudi če boš), tko na golo oko, razlike v igrah med Q9550 in E8600 ne boš opazil. Jst bi vzel Q9550 v tem primeru.

Je pa res da stane E8500 veliko manj, a hkrati le za dlako počasnejši od E8600.

Denis15 ::

Best buy: E8400
xD

__Devil__ ::

duck 3. jaz si bom tudi junija kupil nov računalnik! Razmišljam o tej grafični: ATI Radeon HD 4870 2048 mb, na elektronika.si sem jo videl za 390€ link: http://www.elektronika.si/product_info....
Glede procesorja pa ste me prepričali z i7, ker jemljem računalnik za daljši čas (3 leta). Ampak še vedno nevem čisto ali bi vzel Intel Core 2 Duo E8500 - BOX ali pa Core i7 920 BOX (4X 2,67Ghz). Ohišje bi vzel tole: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...
Za ostalo še nevem natančno!

__Devil__ ::

Izhajam iz tega računalnika: http://www.elektronika.si/product_info....
torej:
Osnovna plošča: ASUS P6T Deluxe Intel X58 Chipset

Procesor: Intel Core i7 920 BOX ( 4X 2,67Ghz )

Pomnilnik: 6144MB 1333Mhz DDR3 Tripple Channel KIT

Trdi Disk: 640GB 16MB SATA2

Optični Pogon: Pioneer DVR-216DBK 20X DVD-RW SATA2

Ohišje: Enermax Vostok

Napajalnik: Corsair TX850W

Vse kar bi še dodal/spremenil je to:
grafična kot sem že prej omenil bi bila ta: http://www.elektronika.si/product_info....

Pomnilnik, trdi disk, optični pogon bi pustil takšen kot je.
Zamenjal pa bi zelo rad ohišje in me zanima če bi se dalo zamenjati s tem: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

To je moj računalnik, ki si ga "želim", edino kar je izbiram še med procesorjema zgoraj omenjeni i7, če bi ga izbraz bi pustil tega kar je že v računalniku, iz katerega izhajam ali pa bi zamenjal z Intel Core 2 Duo E8500 - BOX (nebom kupil E8600 ker je dražji in kot je Meizu rekel, "da je le za dlako hitrejši".. torej kateri procesor naj izberem? igral bom predvsem najnovejše igre, kot sem omenil. prosim za mnenje
hvala. :D

__Devil__ ::

Moja konfiguracija bi potem bila takšna:

Osnovna plošča:
ASUS P6T Deluxe Intel X58 Chipset

Procesor: Intel Core i7 920 BOX (4X 2,67Ghz) ALI Intel Core 2 Duo E8500 - BOX

Pomnilnik: 6144MB 1333Mhz DDR3 Tripple Channel KIT

Trdi Disk: 640GB 16MB SATA2

Optični Pogon: Pioneer DVR-216DBK 20X DVD-RW SATA2

Ohišje: NZXT. Guardian 921

Napajalnik: Corsair TX850W

aja pa še grafična kartica: ATI Radeon HD4870 X2 2048mb

bi šlo tako?

p.s: (pardon, če delam preveč postov)

Meizu ::

No, če iščeš kej bolj futureproof zadevco, potem kr ubodi i7, sam še vedno... Če misliš sam igre špilat, pa nič kakšnih zahtevnejših del delat gor, se ti i7 sistem dejansko ne splača. Poglej za AMDjevimi PhenomII sistemi, ki so veliko cenejši, ampak v igrah enako učinkoviti! V mislih mam PhenomII 940 na AM2+ podnožju, al pa X4 810 na AM3 podnožju. Sicer pa zdej kmalu pride PhenomII 955 ki bo boljši kot PhII 940BE pa še na AM3 podnožju bo. Premisli še malce, ker boš na takšen račun prišparal kar nekaj denarja.

Moj point, če skrčim - Če misliš igrat igre, pa hočeš 4 jedrnika, potem je ali Q9550, ali pa kaj iz AMD PhenomII serije. Če pa misliš gor uporabljat še kakšne zelo zahtevne programe (renderiranje, video obdelava ipd.) potem pa pojdi z i7.

__Devil__ ::

nebom uporablja zahtevnih programov.. če bo kaj zahtevno potem bodo to samo igre in kakšni programi, vednar ne grafični, npr. (winamp, MSN in podobni) multimedija in igre v glavnem :D aja kaj potem moram tudi matično menjati če vzamem PhenomII 940.. oz. če počakam na PhenomII 955? (kdaj pa bo izšel PhenomII 955? če mogoče kdo ve?) :)

TehDucky ::

Meizu sem prehitu za borih 82 sec :) Drugače pa računalnik za daljši čas vsekakor pod absolutno i7 920, tačas bo prišel ven tudi z D0 revizijo (mislim, da), ki se veliko bolje navija ter manj greje, mislim, da je M-XXXX rekel, da se lahko navije na 4,5GHz na spodobnem zračnem hlajenju. Mogoče bi še pogledal za Antec Nine Hundred ohišje. Pravijo, da je zelo dober, se pa ti tudi splača it kdaj, v kakšno trgovino pogledat kako to kej zgleda, pač če majo kje na ogledu to. Grafična ki si jo linkal, je best buy, če si pripravljen dati teh 390€, ker ti bo gnala igrice na high 2-3 leta. Moj prijatelj je nabavil pred 2 leti 8800GTX za okoli 500€ in še kar laufa najnovejše igre kot so fallout in crysis na high oz. very high. Rame vzameš kakšne CL7 - 6GB, mislim da sem jih videl na neki austrijski strani (mogoče nemška) 130€. Še en bestbuy. Glede matične ti pa ne morem kej preveč svetovati, kolikor bi jaz lahko rekel, je med 1366 platam, razlika kakšne majo chipsete ter v biosih. Novejše in dražje imajo spodobnejše biose, v katerih lahko fino navijaš+ matične so le to sposobne prenesti bolje. Če ti ni žal 370€ za rampage 2, potem to, vendar mislim, da razlike pri nenavijanju z matično za okoli 200-250€ ne bo preveč. Diske si pa vzameš kakšne WD black caviar oz. spodoben intelov oz. samsungov SSD.

__Devil__ ::

ja vem da je bestbuy grafa :).. amm PhenomII 955 izide 24. aprila tako da bo pri nas verjetno do kakšnega konca maja. aja za celoten "GAMERSKI" računalnik sem pripravljen dati nekje okoli 1200 €

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Zanima me še koliko si pripravljen dati za računalnik ?

__Devil__ ::

za računalnik dam do 1200 €, vendar se nikam ne mudi, ker bom računalnik kupil komaj v začetku junija, vendar se že sedaj zanimam in izbiram komponente.. če bo vmes prišlo kaj novega potem bom zamenjal kakšno komponento. Kot npr. Phenom II 955.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

6,6 GHZ ?? omg! noro! :D

Na zraku pa večina ne vidi niti 4GHz...

__Devil__ ::

saj jaz bi tudi imel vodno hlajenje, ampak me skrbi da se pokvari "črpalka" in gre cela matična.. komp k vragu.. samo ne bom imel vodnega, ker tako zelo zahteven pa tudi nisem da bi sedaj navijal na 6 ghz frekvence pa tako :D :))

TehDucky ::

Do takrat bi se komponente verjetno že kaj pocenile, DDR3 in pa matične. Sem zdaj pri agt sestavlov mal računalnik, dal notri P6T Delux+i7 920+ohišje tvoj za 100€, napajalnik za 100€=850W, grafična za 400€, WD caviar black 80€, pa ne pride pod 1400€... Pač treba se bo mal z konfiguracijo poigrati do junija, pa bo pršlo pod 1200€ (al pa našparaš še teh 200€ :D

Edit: Na 6GHz so prišli z tekočim dušikom in helijom :) Predvidevam, da tega ti nimaš :D Vsekakor pa vodno hlajenje za tiste blazno "nore" oz. za tiste, ki vejo kako se dela OC. Dober OC-er rabi veliko znanja od komponentah ter veliko potrpežljivosti, saj se OC dela po korakih. Se ti ugasne računalnik in spet iščeš tapravo frekvenco, kjer bo stvar stabilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

TOP ::

Lih tle je fora bral sem test o Rampage 2 in so zapisal da tolk kot je dražja od ostalih je vredna vsakega denarja,kar se tiče navijanja in predusem stabilnosti.

__Devil__ ::

aha to pomeni da naj vzamem i7 920 :D
aja pa FULL bi mel toto ohišje: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o... :))

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Za PC misliš dat 1200e in izbiraš med AMD Am2 in 775 Intel ki se poslavljata ja pa si čuden,škoda denarja.Sedaj glede ohišja ne glej na lepoto in tiste barvne luči,to si lahk sam narediš.Jas sem mel Antec Nine Hundre in lahk rečem odlično ohišje glede hlajenja,drugač pa ti glej da je dost veliko in prostorno,ne da je vse stlačeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

__Devil__ ::

jaa, saj verjetno bom vzel Phenom II 955 Am3 če nebo čez 200€ :)) nisem čuden, samo nisem tako zelo pameten da bi vse vedel.. kaj boste vi rekli to bom kupo ne? :))

na moč in lepoto gledam, da se bom lahko pohvalil pred sosedi, ker nimajo pojma o konfiguracijah računalnika (kot jaz :)) ) zato morem dati tudi nekaj na lepoto :D

bi šlo to vse v to ohišje?
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...
evo opis ohišje, če se komu ne da kliknit :) :


Tehnični podatki:
Velikost:ATX
Barva: Črna
Material: SECC jeklo-Plastika
Dimenzije (V x Š x G): 459 mm x 206 mm x 522 mm


Opis:

Podjetje NZXT. ponosno predstavlja svoje novo ohišje Guardian 921, ki je izboljšana verzija standardnega Guardian ohišja. Vgrajene ima tri sonde, ki prikazujejo temperaturo na ohišju ter tri 120mm, modro obarvane LED ventilatorje. Ohišje je zasnovano futuristočno in elegantno ter predstavlja odlično razmerje med ceno in kavliteto.
Razširitvene reže
2 x 3.5" ext.
4 x 3.5" int.
3 x 5.25" ext.
Lastnosti
1 x 120 mm modri LED ventilator bočno
1 x 120 mm modri LED ventilator spredaj
1 x 120 mm modri LED ventilator zadaj
LCD display
Pleksi stranica
RAIL sistem
Tool-less Design
(upam da nisem preveč nadležen :P )

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605955 (4591) Meizu
»

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19210986 (7271) x45
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310287 (6943) Meizu
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887712 (6434) zigasoncek
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675487 (4381) klinker

Več podobnih tem