» »

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

1
2
3 4

bluefish ::

am, gospoda povprečneža.

ModriN96 ::

Ja dobro predpostavko si dau ja... povprečneži kopujejo povprečne proce torej amd...mal dnarja mal muske oz pantivek tehnologija...

Vsi k pa vejo kaj je učinkovit oz gre u razvoj k ga amd še miljone let ne bo ogledu pa kupjo nadpovprečen komp...se prav intel :D:D:D:D:D:D

In da ne bo spet glupih uprašanj od kje nam da je amd slabši...izvoli argument:

Ja intel gre zdej adijo ker se primerja amd-jev 3ghz proc in pa intlov 2,66 proc... In a ni čudn da teh amd-jevih 3ghz še za cel frame ne premaga intlovih 2,6ghz?? 400mhz razlike med amd in inetl in ga komi za koni premaga... torej kdo je jajc od proca??? amd k ma 3,0 al intel k ma 2,66 pa sta ista...Hmmmmmm aja sej res intel ane???

Pa kje je pol še intel i7 940 in pa 965ee?? logično da jih ni umes na testu ker nima smisla sploh primerjat ;)

Pa še en dejstvo damo loh...intlov e8500 je dual core amd pa 4 in test k je opravlen tuki izkoristi VSE jedra....torej amd-jevih 4 proti intlovih DVA jedra....je spet amd v ornk sramoti ker več jeder ponavad pripomore k bolšem rezultatu ne pa da komi nese intlova 2 jedra;);)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

bluefish ::

Ja dobro predpostavko si dau ja... povprečneži kopujejo povprečne proce torej amd...mal dnarja mal muske oz pantivek tehnologija...

Odgovarjal sem ti na koga boli k.... cene.

Sploh pa, trenutno je v vodstvu Intel, prej pa je bil AMD tudi precej časa. Pač, odvisno od razvojnega cikla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

D3m ::

Ja dobro predpostavko si dau ja... povprečneži kopujejo povprečne proce torej amd...mal dnarja mal muske oz pantivek tehnologija...

Vsi k pa vejo kaj je učinkovit oz gre u razvoj k ga amd še miljone let ne bo ogledu pa kupjo nadpovprečen komp...se prav intel :D:D:D:D:D:D

In da ne bo spet glupih uprašanj od kje nam da je amd slabši...izvoli argument:

Ja intel gre zdej adijo ker se primerja amd-jev 3ghz proc in pa intlov 2,66 proc... In a ni čudn da teh amd-jevih 3ghz še za cel frame ne premaga intlovih 2,6ghz?? 400mhz razlike med amd in inetl in ga komi za koni premaga... torej kdo je jajc od proca??? amd k ma 3,0 al intel k ma 2,66 pa sta ista...Hmmmmmm aja sej res intel ane???

Pa kje je pol še intel i7 940 in pa 965ee?? logično da jih ni umes na testu ker nima smisla sploh primerjat ;)

Pa še en dejstvo damo loh...intlov e8500 je dual core amd pa 4 in test k je opravlen tuki izkoristi VSE jedra....torej amd-jevih 4 proti intlovih DVA jedra....je spet amd v ornk sramoti ker več jeder ponavad pripomore k bolšem rezultatu ne pa da komi nese intlova 2 jedra;);)



LOL. Kok se ti sekiraš za brez veze ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

ModriN96 ::

Prej je biu test špila na amd strani za manj kot en frame na sekunodo... Pa poglejmo na tem testu kok gre amd-ju u prid kkšn konkreten program test ;) rezultati niso nič kaj presenetlivi...spet amd pantivek;)

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

D3m ::

Tvoj Intel bo čez slab mesec spadal v obdobje "kriptik". ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

bluefish ::

eh, ModriN96, nehaj že s tem pantivek, ker si že dolgočasen. Dejstvo je, da je razvoj enkrat na strani enega proizvajalca, drugič pa spet drugega. In to ne le na tržišču procesorjev oz. strojne opreme in računalništva.

Mitja358 ::

Ja dobro predpostavko si dau ja... povprečneži kopujejo povprečne proce torej amd...mal dnarja mal muske oz pantivek tehnologija...

Vsi k pa vejo kaj je učinkovit oz gre u razvoj k ga amd še miljone let ne bo ogledu pa kupjo nadpovprečen komp...se prav intel :D:D:D:D:D:D

In da ne bo spet glupih uprašanj od kje nam da je amd slabši...izvoli argument:

Ja intel gre zdej adijo ker se primerja amd-jev 3ghz proc in pa intlov 2,66 proc... In a ni čudn da teh amd-jevih 3ghz še za cel frame ne premaga intlovih 2,6ghz?? 400mhz razlike med amd in inetl in ga komi za koni premaga... torej kdo je jajc od proca??? amd k ma 3,0 al intel k ma 2,66 pa sta ista...Hmmmmmm aja sej res intel ane???

Pa kje je pol še intel i7 940 in pa 965ee?? logično da jih ni umes na testu ker nima smisla sploh primerjat ;)

Pa še en dejstvo damo loh...intlov e8500 je dual core amd pa 4 in test k je opravlen tuki izkoristi VSE jedra....torej amd-jevih 4 proti intlovih DVA jedra....je spet amd v ornk sramoti ker več jeder ponavad pripomore k bolšem rezultatu ne pa da komi nese intlova 2 jedra;);)

Kaj ti ne razumeš da primerjaš 4 nitni in 8 nitni procesor?? Kaj če bi primerjal core 2 quad in Phenom II. To je tako da bi primerjal pri avtih v8 in v4 motor.
In toliko o tej tehnologiji s "pantiveka", zakaj pa potem intel ima IMC??

Ce nebi bil FSB "pantivek" bi imel core i7 spet FSB (isto kot pri lga775)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mysly ::

CPU score 3DMark 06:


3.0 MHz ~ 4527 pik

3.6 MHz ~ 5300 pik

3.8 MHz ~ 5505 pik



evo, to je to !

mysly ::

Aja, kaj je to, dobro ali slabo za 4 jedernika ?

bluefish ::

GHz

Mitja358 ::

Aja, kaj je to, dobro ali slabo za 4 jedernika ?

grafa je hd4870 X2 ne? Kaj pa resolucija?

Mitja358 ::

GHz

ja GHz-je bi moral napisati namesto MHz-je... razen ce si ga tako downclockal...:D

mysly ::

MHz ali pa GHz, pa saj verjetno vemo zakaj se gre; mal sem se zatipkal...

Grafa je 4870 X2.


Resolucija v 3DMarku je privzeta !

M-XXXX ::

Aja, kaj je to, dobro ali slabo za 4 jedernika ?

Tole je nekaj % slabše kot Q6600 na istih frekvencah (oziroma Q6600 na 4ghz dobi okoli 6200 točk, tale pa bi dobil okoli 5700 točk, kar nanese da je okoli 10% slabši od Q6600 na istih frekvencah, ne smemo pa pozabiti da se v večina primerov slabše navija, več porabi in je dražji Go AMD:D

Se nisem mogel upret:D

DJ MartiNi ::

V enih stvareh je pač AMD slabši. So pa nekatere, v katerih je boljši.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

To je res in to so tudi dejstva. Brezveze pa je trdit da tile proci tukej konkurirajo komot i7 procom in jih spodbijejo povsod, kar je neke vrste absurd. Pa ne zato ker si ga lastim, ampak - testi povedo vse.

x45 ::

ja res test na guru 3d in THG pove vse
M-xxx pa nejgove izjave ( laži ) pa res nič .

M-XXXX ::

x45 pa kje tebe skrivajo da te ne ukradejo?

Če bi tako logično sklepal ziher ne tam kjer bi vsi pričakovali da si, tako da lahko črtam norišnice in mentalne ustanove, ziher si v kašnem bunkerju, kjer te ščiti vojska fanatikov in somišljenikov. Sam pomoje tudi ta bunker ne bo tako težko najdt, samo lažem je treba sledit pa bo:D

Meizu ::

Ja. Testi povedo točno kje so trenutni AMDji. Za Q9xxx serijami za le malo in celo goro FPSjev za i7 ;)

x45 ::

nova očala rabite fantki:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

core i7 920 je slabši v crysis od X3 720 BE :D!!!

jest10 ::

nova očala rabite fantki:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

core i7 920 je slabši v crysis od X3 720 BE :D!!!

Gremo pogledati še tele grafe?
http://www.tomshardware.com/reviews/soc...
http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

Madonca, kako AMD spuši proti I7 920

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

ozek krog klinetele zanimajo razni video scori, večino gami :):D.

jest10 ::

ozek krog klinetele zanimajo razni video scori, večino gami :):D.

Še 2 meseca nazaj si trdil obratno, ko so C2D itd tolkli stare Phenome v igrah

ncc2000 ::

CPU score 3DMark 06:


3.0 MHz ~ 4527 pik

3.6 MHz ~ 5300 pik

3.8 MHz ~ 5505 pik



evo, to je to !


Hvala!
Si zadovoljen?
Vidim, da si sedaj na 3,8Ghz, ti je to stable? Si probal še kaj več?
S čim pa hladiš in koliko se ti segreje v full loadu? Kam si moral iti z napetostmi?
Pa še to vprašanje: s to plato se tebi PhII bolje razume. Ali misliš (oz. veš), da gre razliko pripisovati
kvaliteti plat različnih proizvajalcev ali različnemu chipset-u (GX us FX)?

5pellfire ::

Hmm, kaj se meni samo zdi ali pa še ni bilo kaj dosti predlogov za Phenom II plato?

Kako se kaj obnese Asus M3A78-T (za 122€ pri elektroniki) v kombinaciji z PII940 BE?

x45 ::

Asuska se zelo dobro obnese, na THG je test. Za to ceno pa je tud ugodna.
Drgač maš še DFI dražji. MSI GA in foxconn pa še kaj se najde....

DJ MartiNi ::

Najbrž ni teh razlik zaradi čipseta. Po moje je GigaByte skupaj spravil slab BIOS, zato sem mnenja, da gre razliko pripisovati zaradi različnih proizvajalcev.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

ncc2000 ::

Aja, kaj je to, dobro ali slabo za 4 jedernika ?

Tole je nekaj % slabťe kot Q6600 na istih frekvencah (oziroma Q6600 na 4ghz dobi okoli 6200 to�k, tale pa bi dobil okoli 5700 to�k, kar nanese da je okoli 10% slabťi od Q6600 na istih frekvencah, ne smemo pa pozabiti da se v ve�ina primerov slabťe navija, ve� porabi in je draŞji Go AMD:D

Se nisem mogel upret:D


Mjhn off topica ali pa tudi ne:

Ĺ el sem pogledat 3Dmark06 ORB resault search z nalednjimi filtri:

Processors: All
Freq: 3580-3620Mhz
Grafa: HD 4870X2
Mem grafe: 1G
Vsi drivers: all

Kar tam ven vrĹže, so CPU scori za Q9xxx proce med ~5200 in ~5500, za Q6xx pa med ~5000 in ~5200. I7 je pa itak v nebesih.
Dobro, vem, da tam niso vsi rezultati, ampak neko povpre�je se da videti.

Sem pa tudi sam nekje videl (pa bemtiť sedaj ne najdem), da je nek q9xxx pri 3G6 imel cpu scor 5800 ali �e celo nekaj ve�.

Dobro, razlike so, zanima me pa zakaj. Kaj hudiÄ�a vpliva na to, da je cpu scor za enak proc na isti freq recimo lahko 5200 ali pa celo 5800+ (če vključim še tisti scor, katerega link trenutno ne najdem). Gre za razlike 10%+, to pa ni malo.

edit: zakaj so pa tele krace zdej ven prišle, pa nimam pojma. Ko sem pisal, je zgledalo vse OK. Upam, da se vseeno da brat, ker se mi res ne da še enkrat pisat. sorry (če prav ne vem, kaj se je zgodl) sam za probo ščščžđčšđžćč

edit2: na zdej pa dela..swašta no

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

mysly ::

@ncc2000

Sem dosti bolj zadovoljen z Asusko kot pa z Gigabytko ! Na 3.8 Ghz 1.47v mi normalno pride v okna, pa tudi Prime95 sem laufal nekaj ur ! Z Gigabytko mi je samo enkrat prišel v okna na 200x18.5 1.5v, potem mi ni več ratalo, pa sem razne variante poskušal ! Imam pa zračno hlajenje. V full loadu pri 3.6 GHz 1.47v pride nekaj čez 43 stopinj ! Za proc hladit imam http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

S to plato mi proc super dela, pa tudi navije se dobro ! Prejšnja plata je lahko imela slabo narejen bios, pa potem ni delalo tako kot je treba ! Več kot 1.47v nisem šel...

x45 ::

To pa je lepo 3,8 ghz ( zrak ) na 1,47v tu maš še nekaj prostora v v-coru do cca 1,55, potem pa ŠE VODA.....

Meizu ::

Katere paket stane 300€... Pa smo tam... Ko pa lahko i7 na zraku pride do 4.4ghz, tudi čez.

Mitja358 ::

Katere paket stane 300€... Pa smo tam... Ko pa lahko i7 na zraku pride do 4.4ghz, tudi čez.

Tvoj pa na žalost ni prišel

Meizu ::

Nisem še izključil dejstva, da mogoče moj Arkangel nima dovolj močne 12V linije. Vsaj tko pravijo na OCLAB2, da majo metatron serije prešvoh 12v linijo, kaj šele za nehaleme. Mogoče se potem na 4ghz ravno zaradi tega tko hitro obesi. Ju3 sprobam OC z Corsair 750W ki naj bi mel ful močnejše 12v raile.

Nisem pa še videl, da bi katerikoli overclocker i7 serije kdajkoli končal parado pod 4ghz na zraku. Razen mogoče mene, če se izkaže, da je moja gornja hipoteza napačna.

x45 ::

kup i7 920 cpu jenv se ustavi krepko pod 4 ghz....
gretje pa je fantastično, tu obvezno rabiš dober cooler itak + 50 eur
ram ddr3 3 kom = vsaj 95 eur 3* 1 gb
buggi
itd

in phenom ga v igrah prehiti hehhe:D

mysly ::

Imam pa še Intel quad 9550 2.8GHz, grafa Radeon 4870, 2gb rama, kjer pa sem brez dviganje voltaže prišel na 3.4GHz... Prime95 nisem nič laufal, 3DMarke je vse naredil, nekaj rezultatov se mi zdi, da sem pa tudi tukaj na tabli objavil...

Meizu ::

kup i7 920 cpu jenv se ustavi krepko pod 4 ghz....
gretje pa je fantastično, tu obvezno rabiš dober cooler itak + 50 eur
ram ddr3 3 kom = vsaj 95 eur 3* 1 gb
buggi
itd

in phenom ga v igrah prehiti hehhe:D


Jst mam Scythe Mugen 2 ki me je stal 42€, na 3.8ghz mi proc na heavy load vrže ven average 69c. Danes sem pa dobil MX2 termalno pasto, ki jo bom zamenjal in verjetno fasal še kakšnih par stopinj manj. Toliko o gretju i7.

M-XXXX ::

gretje pa je fantastično, tu obvezno rabiš dober cooler itak + 50 eur

On raje živi v iluziji. Raje vidi da ima pokvarjene senzorje, ki kažejo napačne temperature in misli da je to res, v resnici pa se kuhajo pri 50-70C...

x45 ::

gretje pa je fantastično, tu obvezno rabiš dober cooler itak + 50 eur

On raje živi v iluziji. Raje vidi da ima pokvarjene senzorje, ki kažejo napačne temperature in misli da je to res, v resnici pa se kuhajo pri 50-70C...


M-xxxx ti maš pokvarjene senzorje ( one v glavi ) :D.

OmegaM ::

Nikogar ne bi zelel zaliti, vendar mislim da tole nikakor ne spada na forum, ne leti samo na M-XXXX ter x45.


Skratka, odlocil sem se za ASUS M3A78-T, bi pa bilo fajn, ce bi obstajala enaka varianta brez enega PCI-E slota, ter procesor najverjetneje PH II 940.


LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

mysly ::

Laufal Prime95 24 ur na 3.8 GHz 1.47v, stabilno, brez erorjev !

clix ::

Kakšne so ble pa temperature?

mysly ::

43 stopinj

Valvoline ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Probaj testirat z tem intel burn test programom.
Zdaleč najbolj obremeni procesor.
In poročaj.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Laufal Prime95 24 ur na 3.8 GHz 1.47v, stabilno, brez erorjev !


cool, kaj to maš box cooler al en drug?

Steinkauz ::

Sam 1.47 je mal velko za 24/7
Temperature dvomim da si mel take. Verjetno narobe kažejo senzorji ali pa si zdej idle povedal.

Mitja358 ::

Sam 1.47 je mal velko za 24/7
Temperature dvomim da si mel take. Verjetno narobe kažejo senzorji ali pa si zdej idle povedal.

Zgleda, da je za Intela 45nm preveč 1.5V. Za AMD pač ni. Zdržal naj bi do 1.55V 24/7. Pač drugačna arhitektura.

Steinkauz ::

Aja sm mislu da je isto :)

mysly ::

Ko sem prime ugasnil in šel pogledat temp. je bila 43 stopinj ! Nimam box hladilnika, ampak od Asusa Lion Square ! Zdaj sem na drugi mašini quad 9550 2.83 GHz, grafa 4870, 2GB ram testiral cpu v 3DMark 06, kjer sem pri navitem procu dobil 5622 pik ; 3.6 GHz ! Temp. je bila 56 stopinj !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mysly ()

Urc ::

Povej koliko imaš v idle temp. procesorja/ev. Pa temperaturo sobe.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256210 (88872) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519581 (11039) mihamedo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014114 (9864) xnnx
»

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Oddelek: Kaj kupiti
151608 (1352) TOP
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312902 (8329) bluefish

Več podobnih tem