» »

kateri procesor kupiti

kateri procesor kupiti

1 2 3
4
5

xnnx ::

no jst se ne morem odločt al bi vzel amd ali intel enega 4 jedernika

xnnx ::

amd
Phenom™ II X4 940 216,58€
Phenom™ II X4 920 192,36€
intel
Core™ 2 Quad Q8300 193,71€
Core™ 2 Quad Q9400 223,30€
Core™ 2 Quad Q9550 279,80€
komp pa bi bil namenjen igranju malo bolj zahtevnih igric, gledanju filmov in internetu
ali so priloženi hladilniki dovolj dobri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

Ciklamen ::

Phenom X4 920.
- End of the Post ->

TOP ::

Pa jebemti hladilnikov vsi hladijo dobro svoje proce in glede tega si ne beli glave.Ti se sam odloči kaj boš vzel pa mal glej tud na plate.Kar se tiče AMD Definitivno 940.Kar se tiče Intel pa Q9400 ga mam tud sam.

x45 ::

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.


cool oz res Kul, boljše kot sem misli... :D
Kak hladilnik maš gor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

komp pa bi bil namenjen igranju malo bolj zahtevnih igric, gledanju filmov in internetu
ali so priloženi hladilniki dovolj dobri

Definitivno E8400, mogoče celo E7400 več ne rabiš.

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.



cool oz res Kul, boljše kot sem misli... :D
Kak hladilnik maš gor ?

Ja- definitivno popolnoma napačne temperature!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

amd
Phenom™ II X4 940 216,58€
Phenom™ II X4 920 192,36€
intel
Core™ 2 Quad Q8300 193,71€
Core™ 2 Quad Q9400 223,30€
Core™ 2 Quad Q9550 279,80€
komp pa bi bil namenjen igranju malo bolj zahtevnih igric, gledanju filmov in internetu
ali so priloženi hladilniki dovolj dobri


Definitivno izmed teh Amd boljši P/P , cena ugodnješa, novejša paltforma ipd... kup razlogov za...

M-XXXX ::

Definitivno izmed teh Amd boljši P/P , cena ugodnješa, novejša paltforma ipd... kup razlogov za...

Zdajle pa požri svoj ponos in priznaj da za to quada NE RABI. Obvezno vzemi dualcora, kar koli močnejšega je metanje denarja...

x45 ::

ne Matejček metanje dnara intelu je neumnost in zakaj ne bi treh jeder ( za ceno dveh pri Intelu ) in 4. jedro še odkleneš :D:

Test - not so cene, scori, možnosti odklepa jeder, TEMPRATURE , za amd x3 ipd.... AMD x3 720 BE zmaga:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Fizikalko ::

Za igre je best buy E8400, IMHO.

xnnx ::

jaz mislim kupit enega 4 jedernika da bi mel računalnik za ene 3 leta čez tri leta bo 2 jedernik že pod zemljo

Ciklamen ::

Kot pravim, Phenoma II X4 920, več ne boš rabil, vsaj 3 leta še ne.
- End of the Post ->

jest10 ::

Nehej že srati s tem odklepanjem jeder. Kaj ti to pomaga, če je večina zaklenjenih jeder defektnih.

x45 ::

Nehej že srati s tem odklepanjem jeder. Kaj ti to pomaga, če je večina zaklenjenih jeder defektnih.


velika večina skoraj vsa delajo... ti pa trobiš drugače.

jest10 ::

Nehej že srati s tem odklepanjem jeder. Kaj ti to pomaga, če je večina zaklenjenih jeder defektnih.


velika večina skoraj vsa delajo... ti pa trobiš drugače.

Citat iz tvojega testa višje:
In reality, CPUs may act differently during fourth core activation. Some samples simply won’t turn on in quad-core mode, some will start but will fail POST, some will fail only under significant computational load. We were lucky to get our hands on the best Phenom II X3 720 CPU that works just fine

Skratka loterija.

M-XXXX ::

Test - not so cene, scori, možnosti odklepa jeder, TEMPRATURE , za amd x3 ipd.... AMD x3 720 BE zmaga:

Cene- za AMD sistem je v primerjavi z 7300/7400 veliko dražji- dobre navijalske plate so dražje- in to opazno.
odklep jeder- odklenejo se SAMO določeni procesorji, na SAMO NEKATERIH platah, večina procesorjev ne dela po tem niti na stock, taki ki se navijajo z 4imi jedri pa so zelo redki.
Temperature so v primerjavi z Intlom višje (ker je poraba višja je tudi tem. višja), ubistvu je temperatura velik plus intlu: AMD po 3 letih še zdaj ne zna vgradit delujočega senzorja.
Preformance- 8400 je boljši v igrah, malo slabši v videu, v ostalih testih sta podobna, le da ima manjšo porabo.


Žalostno da 3 jedra komaj dohajajo 2.

jest10 ::

AMD po 3 letih še zdaj ne zna vgradit delujočega senzorja.


No tu se malo motiš. Senzor v jedru je že pravilno delujoč. Samo navzven ne kaže temperature, ampak neko xy vrednost(kako pridejo do nje AMDjevci ne izdajo-zato noben program ne more prav pokazati temperature), ki se uporablja za delovanje zaščite na platah. Edini "normalno" delujoč senzor na Phenomih je dioda

M-XXXX ::

V bistvu se ne motim, sam napisal sem malo bolj enostavno. Ja AMD ne pove temperature za kalibracijo programa, vendar je za končnega uporabnika tako da programi kažejo popolnoma neresnične vrednosti. Kašna je situacija pa v BIOS-u?

jest10 ::

BIOS vsaj ponavadi jemlje vrednosti iz diode, tako da vsaj ponavadi pokaže pravo vrednost.

xnnx ::

moj trenutni procesor AMD Athlon 64 5200+ ko vpalim komp in grem v bios napiše temperaturo 23C

Ciklamen ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.
- End of the Post ->

jest10 ::

moj trenutni procesor AMD Athlon 64 5200+ ko vpalim komp in grem v bios napiše temperaturo 23C

Ja če je pred tem miroval, potem je to ok, ker v teh 10s se ne bo segrel ravno dosti. Če pa je po nekaj časa ista temperatura, je to napačno odčitavanje.

M-XXXX ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.

wau 2 jedra proti 3 jedrom! Če gremo eno kmečko varijanto: 8.2ghz proti 11.1ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.

Uau ej, razlika 13% v frekvenci. Phenom ima 1 jedro več, tako da so taki rezultati bolj kot ne žalostni.

xnnx ::

wft
 ja itak

ja itak

x45 ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.

wau 2 jedra proti 3 jedrom! Če gremo eno kmečko varijanto: 8.2ghz proti 11.1ghz


poglej si drugo tabelo "Strokovnjak", Amd z odklenjenim jedrom in še nižjo frekvenco zmaga na celi črti. pa Z DDR3 ramom če bi bil bi bil še debelo boljši pa kako Asusko da mu dajo al Dfi, kot so intelu ....:D

to pa je tule:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.

wau 2 jedra proti 3 jedrom! Če gremo eno kmečko varijanto: 8.2ghz proti 11.1ghz


poglej si drugo tabelo "Strokovnjak", Amd z odklenjenim jedrom in še nižjo frekvenco zmaga na celi črti. pa Z DDR3 ramom če bi bil bi bil še debelo boljši pa kako Asusko da mu dajo al Dfi, kot so intelu ....:D

Uau ej, 4 jedra proti 2. Pa še tukaj ga ponekod Intel prehiti.

x45 ::

glej ceno: vauuu intel ma za duala tolk navito ceno da dobiš pr amd ju monolitnega quada ki seveda pomalca z dual intelom.

jest10 ::

glej ceno: vauuu intel ma za duala tolk navito ceno da dobiš pr amd ju monolitnega quada ki seveda pomalca z dual intelom.

Jp vidim ceno-dobiš ali 2 jedernega Intela ali 3 jedernega AMDja, ki sta tudi navita v povprečju izenačena(razen če imaš veliko sreče in stakneš takega z delujočimi štirimi jedri)

M-XXXX ::

M-XXXX LoL, si pogledal frekvence obeh procesorjev?

4.2 vs 3.7 Ghz, wau, zmaga.

wau 2 jedra proti 3 jedrom! Če gremo eno kmečko varijanto: 8.2ghz proti 11.1ghz


poglej si drugo tabelo "Strokovnjak", Amd z odklenjenim jedrom in še nižjo frekvenco zmaga na celi črti. pa Z DDR3 ramom če bi bil bi bil še debelo boljši pa kako Asusko da mu dajo al Dfi, kot so intelu ....:D

to pa je tule:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

Imaš prav- če ti že rata dobit tak procesor ki se odklene in dejansko dela imaš potem:
8.2ghz proti 14.8ghz, kar pomeni da ima AMD 80% "hitrejši" procesor po frekvenci,po zmogljivosti pa le 15% hitrejši procesor! Way to go AMD- po letu izdajo nekaj kar je več kot tretino počasnejše od po tvoje povedano: Slabe arhitekture:D

x45 ::

še enkrat si poglej THG dobro. x3 720 be na nižji frekvenci popapa C2D 8xxx serijo v igrah.

M-XXXX ::

še enkrat si poglej THG dobro. x3 720 be na nižji frekvenci popapa C2D 8xxx serijo v igrah.

Ja 42.51 proti 42.49FPS ja je pa čisti ownage. Primerjaj tam kjer je dejanska razlika...







Ja dual core prehiti quad cora- ja tukaj AMD jeva arhitektura pride do izraza:D

Kok jaz uživam v tem>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::

Hm, samo poraba na tem xbitovem testu ni ravno v prid Phenomov.

x45 ::

ja evo dejanske razlike:

E8500 box - 182 eur

x3 720 BE box - 140 eur

http://www.elektronika.si/index.php/cPa...

pri ploščah iz testa je podobno.

M-XXXX ::

ja evo dejanske razlike:

E8500 box - 182 eur

x3 720 BE box - 140 eur

http://www.elektronika.si/index.php/cPa...

pri ploščah iz testa je podobno.

E7400 je 117€ kar ga naredi 15% cenejšega.

x45 ::

če ti dam enko burast odgovr kot si ga prilimal ti zgleda takole:

x2 4600 pa je še 50 % cenješi od t:Dega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

xnnx ::

povejte katera konfiguracija se vam zdi najboljša

1 konfiguracija
Procesor AMD Phenom II 940 X4 3,0GHz, AM2+ 229,82€
Maticna plošca Asus M3A78, AM2+/AM2 81,86€
Graficna kartica Sapphire ATI Radeon HD 4870,PCI-e 1GB 261,92€
Pomnilnik (RAM) Geil DDR2 2x2GB 800MHz 53,00€
Trdi disk WD Caviar GP 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII 63,26€
DVD zapisovalnik NEC AD-7203A Labelflash, crn 23,26
Ohišje CoolerMaster Centurion 590 brez napajalnika, crno 79,36€
Napajalnik Power LC5550 550W 120mm 34,04€
Monitor LCD 21,6" Asus VW220T 154,89€
skupaj: 981,38€

2 konfiguracija
Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775 169,36€
Maticna plošca Intel BLKDG43NB, 775 112,72€
Graficna kartica Sapphire ATI Radeon HD 4870,PCI-e 1GB 261,92€
Pomnilnik (RAM) Geil DDR2 2x2GB 800MHz 53,00€
Trdi disk WD Caviar GP 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII 63,26€
DVD zapisovalnik NEC AD-7203A Labelflash, crn 23,26
Ohišje CoolerMaster Centurion 590 brez napajalnika, crno 79,36€
Napajalnik Power LC5550 550W 120mm 34,04€
Monitor LCD 21,6" Asus VW220T 154,89€
skupaj: 951,81€

3 konfiguracija
Procesor Intel Core2 Quad Q8300, 2,5 GHz, 775 193,48€
Maticna plošca Intel BLKDG43NB, 775 112,72€
Graficna kartica Sapphire ATI Radeon HD 4870,PCI-e 1GB 261,92€
Pomnilnik (RAM) Geil DDR2 2x2GB 800MHz 53,00€
Trdi disk WD Caviar GP 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII 63,26€
DVD zapisovalnik NEC AD-7203A Labelflash, crn 23,26
Ohišje CoolerMaster Centurion 590 brez napajalnika, crno 79,36€
Napajalnik Power LC5550 550W 120mm 34,04€
Monitor LCD 21,6" Asus VW220T 154,89€
skupaj: 975,91€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

dzinks63 ::

Vse tri neuravnotežene z čudno visokimi cenami, vseeno je prva še najbolj ok.

TOP ::

U mater fantje sam X45 ste pa pošteno razjezli,ker tukaj se je pa pošteno razpisal.Pa saj je brezveze,vsak kupi kar mu paše,tudi sam sem mel prej 3 različne konfiguracje od AMD,pa ne grem več nazaj vsaj zaenkrat ne.Pa ne zato ker sem hotel probat Intel ,hotel sem še naprej imeti AMD sam nonstop neke težave,predusem z platami pa rami,proc pa ni bil nikoli kriv in nobeden mi ni crknu sam plate pa so.Od kar sem na INtelu nobenih težav,tako da mi je včasih kar mal čudno.Doma mam 5 let stara 3 PC.Pentium 3 še dela,Pentium 4 tud AMD 754 pa ne je šla plata.

TOP ::

Zadosti oftopic sedaj kar se tiče konfiguracij.Kot prvo menjaj disk vzem 640gb WD bistveno hitrejši.In najbilj smešno vse kupuješ nekaj najbolše napajalnik pa za 34e pa kupi malo bolšega.Če kupuješ LCPoverja vzem 650W Metatron ne pa tista poceni jajca.Pa še pri Intel konfiguracjah vrži ven tista jajca od plate in vzem Asus P5Q,se pošteno navije.1 konfiguracja je dobra sam plata ni bohvekaj.Tvoja odločitev ali Amd ali INtel,jaz vem kaj bi vzel sam škoda kreganja.

xnnx ::

vejetno bom vzel enega od intel quada

macgajver ::

Če mene prašaš sicer sm zdele totalno potrjen pač pjača nimaš kje nevem kva j to zadne cajte sm skoz totalno pjen.
Pa res se matram da pišem, SLO.
Stvar je taka glede mene AMD vs INTEL Cena moč je tm tm kar ti pač bl leži navijata se pa približno isto. Vodo in zrak pa ne morte kr ptimerjat intel je vroč to vem iz lastnih izkušenj za AMD nevem to bi mogu kšn druk povedat. Vem samo da je i7 zaenkrat daleč najhitrejši cpu kot najmočnejši plate so drage prav tako DDDR 3 greje se pa tudi ko svinja.
tenstan krompir je pa zakon

vinkl25 ::

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.


cool oz res Kul, boljše kot sem misli... :D
Kak hladilnik maš gor ?

Tegale Cooler Master Gemin II, hladi v nulo, z ventilatorama ima nekje 1 kg.Zadeva pa je tudi dokaj velika ima gor namontirana 2x 120mm ventilatorja.

xnnx ::

ja en bolši hladilnik moraš definitivno kupiti zdraven procesosorja ker tovarniški hladilniki so taki bolj revni....

xnnx ::

evo tuki so za foro temperature proc. amd athlon 64 3000+ 1,8Ghz
temperature so iz pc wizard
Voltage CPU : 1.31 V (znižana z 1,40)
Chassis Fan : 3245 rpm
Power/Aux Fan : 11250 rpm
Processor Temperature : 24 °C
Mainboard Temperature : 25 °C
Power/Aux Temperature : 70 °C
Gpu Temperature : 44°C
:
Processor : Thermal Diode
AMD Athlon 64 (Diode) : 26 °C
:
Hard Disk Monitoring : S.M.A.R.T
Hard Disk WDC WD1600JB-00GVC0 : 34 °C
a saj res kišta ok kompaje odprta
in procesor ma orginalen hladilnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

jest10 ::

V sobi je pa 5 stopinj?

TOP ::

Ja morda pa še kapniki visijo dol:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

xnnx ::

ne komp sem zaprl v zamrzovalno skrinjo hhhhhh. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

Tarzan ::

ne komp sem zaprl v zamrzovalno skrinjo hhhhhh. :))

Way to go!

Če ne nameravaš v skrinji gojiti banan - upam, da med eksperimentom nisi imel notri nobene hrane. Skrinja ti bo šla hitro v večna lovišča, če jo boš na ta način maltretiral. Raje postavi računalnik na balkon in se tam špilaj, rezultat ne bo nič slabši, kvečjemu boljši (vsaj še kak teden... potem pa morda več ne ;))

Sam tudi kupujem ampak se mi ne mudi. Trenutno se nagibam na Phenom 2 s štirimi jedri. X3 ne bom šel jemat, ker ne maram loterije in ona ne mara mene. Navijam že nekaj let nič, bodo pa vsa štiri jedra našla zaposlitev, tako da bo na koncu verjetno v košari končal najcenejši P/P štirijedrni procesor. Še sreča, da se mi ne mudi. :D

blackie ::

Na prenosniku je nalepka na kateri piše Intel Centrino, vendar v specifikacijah piše da ima prenosnik procesor Intel Penryn Core 2 Duo Processor T9300. Je to mogoče?


P.s: Se ravno ne spoznam na procesorje...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605938 (4574) Meizu
»

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19210968 (7253) x45
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310275 (6931) Meizu
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887695 (6417) zigasoncek
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675478 (4372) klinker

Več podobnih tem