» »

kateri procesor kupiti

kateri procesor kupiti

1 2
3
4 5

Cico ::

Gigabyte GA-EP45C-DS3R http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Tale bi bila kar vredu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cico ()

jimyboy ::

ATI ne podpira pospeševanja HD filmov kot Nvidia ? Moj kolega ima še slabši proc samo ima grafo 9500GT pa delajo filmi 1080p za malo malco.

Steinkauz ::

Za HD je vsak 2ghz+ dvojedrnik čist kul.

xnnx ::

naj mi kakšen naredi eno konfiguracijo s procesorjem amd phenom 940.
računalnik pa naj ne bo dražji od 900€

__Devil__ ::

katerega od teh dveh bi najbolj priporočali za igre, pa vse po malo:
1. PC: http://www.elektronika.si/product_info....

2. PC:
http://www.elektronika.si/product_info....

TOP ::

Definitivno 2 sam tole je preveč denarja,rajši si zloži I7 ker boš mel za naprej.

xnnx ::

sem finančno omejen komp 900€+ monitor 22" 200€
je 1100€

TehDucky ::

Rač za 799€ in monitor za 280€
http://www.elektronika.si/product_info....

 799 rač

799 rač




Rač za 902€ in monitor za 204€
http://www.elektronika.si/product_info....
 902 rač

902 rač



Disk bi si lahko zamenjal za 640GB black caviar. Pri nakupi.net imajo za 71€.
1 set ima 3 jedernika, dobro grafično kartico, DDR2 rame in matično ki podpira am3 in ddr2. Monitor je 24'' T240 samsung. Pri tej konfiguraciji bi lahko zamenjal grafično za 4870 in bi za to ceno vzel mogoče 4 jedernika.
2. set ima 4 jedernika, isto grafično kartico vendar le eno jedro, CL7 DDR3 rame ter matično, ki vse to podpira.Monitor je 22'' T220 samsung.

Kaj je boljše bo pa kdo drug povedal. Obstaja pa tudi intel konfiguracija, ki ti jo bo mogoče kdo prilepil.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

xnnx ::

AMD Phenom II X4 940 BOX Black Edition 217.00 €

ASUS M3A78-T - AMD 790GX Chipset 129.00 €

Sapphire Radeon HD 4850 1024MB Dual Slot 164.00 €

Kingston HyperX 2048MB 1066Mhz KIT cl5 Kingston HyperX 2048MB 1066Mhz KIT cl5
64.00 € 2 kosa

ANTEC Nine Hundred 103.00 €

SATA2 SEAGATE 500GB 32MB - ST3500320AS SATA2 SEAGATE 500GB 32MB - ST3500320AS 65.00 €

IDE Pioneer DVR-116D 27.00 €

Rasurbo Silent & Power DLP535 - 535W 45.00 €

Skupaj: 814.00 € + 200€ za monitor

skupaj približno 1000€

kaj menite o tem računalniku, in zanima me če se vse konponette ujemajo
računalnik pa bi rabil za igranje malo bolj zahtevnih igric, gledanje filmov in internet.

zanima me če je priložen hldilnik zdraven procesorja dovolj dober
in da se ne bi računalnik pregreval pri igranju igric računalnika ne bi navijal služil pa bi mi 2-3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

jest10 ::

Če ne navijaš, mora biti priloženo hlajenje dovolj. Drugače ne bi bilo xy let garancije na procesorje v box kompletih;)

TehDucky ::

Vzemi sata dvd-rom, ide je že malo staro. Pa mogoče bi lahko še o mojih dveh konfiguracijah kej povedu, sta obe am3 kar pomeni nadaljnje nadgrajevanje, medtem k pri am2+= 940 pa bo to zaključeno oz. bo potrebno menjavati matično ter verjetno rame če boš hotel na am3. To
je to, povej še kdaj misliš kupit računalnik.

xnnx ::

računalnik mislim kupit čez 14 do 30 dni

in če bi pršlo kaj novega ven sem tud pripravljen počakati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

TehDucky ::

No tacajt pač mal premisli, ugotovi kaj bi rad. A bi rajš am2+ plato, ki je nezmožna nadgrajevat ali am3, ki pa je. Mogoče ti na koncu sestavim še intel configuracijo, če boš želel.

Lp

dzinks63 ::

Kako to misliš, da se na AM2+ plošče ne da nadgrajevati? Večina AM2+ plošč podpira AM3 procesorje.

TehDucky ::

No če to drži, potem pa kar. Moja napaka, sem bral, da ne gre to tako, pa vseeno naj ti bo. Se vbistvo niti malo ne sekiram glede, samo mi je cool, da popraviš napake, da ne bo kdo drug potem se na to obesil.

jest10 ::

Prav bo, da AM2/AM2+ CPUjev ne moreš dati na AM3 plato.

xnnx ::

zdaj sem pri koncu in se odločam med
Procesor Intel Core2 Quad Q9550 2,83GHz, 775 270,00 €
AMD Phenom II X4 940 BOX Black Edition 217.00 €
enega pd teh dveh bi vzel ne vem pa katerega
kateri se bolje odnese pri igranju iger
(jaz sem slišal da je amd boljši v igrah, intel pa v avdio in video)

TehDucky ::

 Vse kar rabiš vedet o Q9550 in P2 940

Vse kar rabiš vedet o Q9550 in P2 940



Mislim, da če si ogledaš tole slikco, da veliko pove.

__Devil__ ::

Mene zanima, če bi se moj stari komp dal kaj navit..
Moja konfiguracija:
AMD Sempron(tm) Processor
3200+
prej je blo 1.80 Ghz, pa sem se malo igral pa sem spravo na 1.90 Ghz, 1.37 GB Ram-a, ASROCK je matična, pa windows xp.
še kaj pozabo?
lp! :D

x45 ::

poglej tole dobro še 1x:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

http://www.benchmark.rs/forum/showthrea...


pa vzemi kr AMD x3 720 BE ki še manj stane.

xnnx ::

Q9550 in P2 940 kateri se na stock frekvenci manj greje

jest10 ::

Q9550, če imaš enak hladilnik.

xnnx ::

za kolk stopinj v povprečju

TOP ::

Ej X45 tiste teste beri ti,pa ne pozab prilimat še iz Hrvaškega foruma.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

g. Oden ::

Ne vem zakaj noben ne omenja Phenoma II X4 920, ki je bistveno cenejši od Q9550, a zmogljivostno ne zaostaja veliko, pa še navija se v višave. Po mojem mnenju je ta procesor trenutno best buy. Tu je zanimiv link

jest10 ::

Ampak dobro se navija le na pravi matični. Če nimaš možnosti nižati NB frekvence itd, boš dobil le zmerno navitje

macgajver ::

Nisem vedel da X4 920 potrebuje toliko voltaže za 3.8ghz no če se ne greje je vredu. Moj 4jedrni intelček pri tej brzini rabi 1.37v in je kar precej vroč.
tenstan krompir je pa zakon

x45 ::

Q9550, če imaš enak hladilnik.


X4 940 be se manj greje.

jest10 ::

Pri tako zvišani voltaži veš da se lahko greje. Pač odvisno od hlajenja, kakšnega imaš. Poraba je velika.

xnnx ::

jaz sem nekje zasledil da se procesorji amd ali intel pri stock frekvenci in voltaži z orginalnim hladilnikom grejejo enako v mejah normale 40-45 stopinj lahko tudi manj

M-XXXX ::

Q9550, če imaš enak hladilnik.


X4 940 be se manj greje.

Ni res- 9550 se greje občutno manj, le senzorji v AMD-ju kažejo kar neke napačne vrednosti.

Ne vem zakaj noben ne omenja Phenoma II X4 920, ki je bistveno cenejši od Q9550, a zmogljivostno ne zaostaja veliko, pa še navija se v višave. Po mojem mnenju je ta procesor trenutno best buy. Tu je zanimiv link

Zakaj pa nobeden ne omenja Q6600? Se veliko bolje navija pri stock frekvencah je le malo počasnejši (po navitju ga naviti AMD-ji gledajo iz daljave v hrbet), ob tem pa je VELIKO cenejši.

x45 ::

Q9550, če imaš enak hladilnik.


X4 940 be se manj greje.

Ni res- 9550 se greje občutno manj, le senzorji v AMD-ju kažejo kar neke napačne vrednosti.

Ne vem zakaj noben ne omenja Phenoma II X4 920, ki je bistveno cenejši od Q9550, a zmogljivostno ne zaostaja veliko, pa še navija se v višave. Po mojem mnenju je ta procesor trenutno best buy. Tu je zanimiv link

Zakaj pa nobeden ne omenja Q6600? Se veliko bolje navija pri stock frekvencah je le malo počasnejši (po navitju ga naviti AMD-ji gledajo iz daljave v hrbet), ob tem pa je VELIKO cenejši.


spet iste laži.. ti si res čudn... 100x že dokazano pa še kr trobiš tvoje kvazi hipoteze!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

xnnx ::

AMD Phenom II 940 X4 3,0GHz
On socket AM2+/AM3 platforms in the minimum performance state the processor runs at 800 MHz / 0.875 - 1.15 Volt core voltage, and has TDP 48.8 Watt
# On socket AM2 platforms in the minimum performance state the processor runs at 800 MHz / 1.15 Volt core voltage, and has TDP 77 Watt

iz tega sklepam da gre phenom II tudi na plošče am3
in na am2 samo na tej plošči je poraba zelo velika in glede na to je tudi gretje večje

x45 ::

AMD Phenom II 940 X4 3,0GHz

iz tega sklepam da gre phenom II tudi na plošče am3
in na am2 samo na tej plošči je poraba zelo velika in glede na to je tudi gretje večje


Narobe.
AM3 cpu ji gredo na am2+ in am2 , seveda na am3 itak plošče obratno pa ne.

glede na cene DDR3 rama pa je kr pametno razmišljat o AM3 sistremu all the way, pa vsak čas bo nov phenom AM3 X4 955 3,2 ghz zunaj.

M-XXXX ::

Q9550, če imaš enak hladilnik.


X4 940 be se manj greje.

Ni res- 9550 se greje občutno manj, le senzorji v AMD-ju kažejo kar neke napačne vrednosti.

Ne vem zakaj noben ne omenja Phenoma II X4 920, ki je bistveno cenejši od Q9550, a zmogljivostno ne zaostaja veliko, pa še navija se v višave. Po mojem mnenju je ta procesor trenutno best buy. Tu je zanimiv link

Zakaj pa nobeden ne omenja Q6600? Se veliko bolje navija pri stock frekvencah je le malo počasnejši (po navitju ga naviti AMD-ji gledajo iz daljave v hrbet), ob tem pa je VELIKO cenejši.


spet iste laži.. ti si res čudn... 100x že dokazano pa še kr trobiš tvoje kvazi hipoteze!


Imaš prav- 100x smo ti že dokazali pa še kar svoje trobezljaš. Da ti še enkrat razložim da boš še ti dojel (če)
Recimo da imaš komp z enakimi komponentami, le plata in proc sta različna. Plata+proc imata porabo recimo 150W, kar pomeni da ima intlova plata 50W za plato (15W za NB in 35 za ostalo) ter 100W procesor, AMD plata pa ima 35W porabe (ker nima NB), ter procesor 115W. Kar pa pomeni da ima AMD proc za 15" večjo porabo, kar pomeni da porabi 15% več, kar pomeni da se bolj GREJE! Številke so sicer malo drugačne je pa razmerje med njimi podobno...

Upam da j tvoj piškav orehek v lobanji dojel, drugače pa tako dolgo tole beri da bo.

xnnx ::

neglede na odločitev ali amd ali intel oba bosta služila kar nekaj časa 3 leta garancije imaš pri vsakem bolšem procesorju procesorju tako da mora biti nekaj vredno, ker nekakovostnemu izdelku ne bi dali 3 leta garancije

xnnx ::

Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775 moj prijatelj ima ta procesor in se mu na stock frekvenci in na stock voltaži pot 100% obremenjenostjo greje čez 70C
s stock hladilnikom
in potem če se amd jevi procesorji bolj grejejo bi se potem amd jev dvojedernik 6000+ 3Ghz grel 80C in več meni se zdi da to n drži

M-XXXX ::

Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775 moj prijatelj ima ta procesor in se mu na stock frekvenci in na stock voltaži pot 100% obremenjenostjo greje čez 70C
s stock hladilnikom
in potem če se amd jevi procesorji bolj grejejo bi se potem amd jev dvojedernik 6000+ 3Ghz grel 80C in več meni se zdi da to n drži

Točno tako- le da je 70C na 8400 preveč, kar je posledica slabo pritrjenega hladilnika, ali slabe ali celo brez paste, prav tako je za 6000+ 80C preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

xnnx ::

jaz sem skoraj prepričan da bom nabavil ta procesor AMD Phenom II 940 X4 3,0GHz zanima me kakšna je delovna temperatura brez navijanja s stock hladilnikom pri stock voltaži pri 100% obremenjenosti

in kakšna je delovna temperatura tega procesorja Intel Core2 Quad Q9550
pri stock frekvenci in voltaži, v 100% obremenjenosti s stock hladlnikom

vinkl25 ::

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.

xnnx ::

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.


kaj si zadovoljen z njim in to temperaturo si izmeril z orginalnem hladilnikom

xnnx ::

poglejte si to sliko kateri procesor ima največje število fps-jev v igri
far cry 2 pri visoki resoluciji in detajlih

Meizu ::

1. Slike ne pokaže
2. Moj E8400 je z Akaso 965 (mislim da je tale model) imel na 4ghz 58c full load, s stock hladilnikom na stock frekvenci sm mel full load pod 50c, še manj. E8xxx serije so zelo hladne in odlični overclockerji so.
3. vinkl25 tvoje temperature so napačne.
4. Q9550 s stock ventom pri loadu je max 50c (testirano pri mojem frendu ki ga ima)
5. Vsak proc ima okoli 3 leta garancije.

xnnx ::

imel sem že amd athlon 3000+ 1,8Ghz 939 podnožje z orgimalnim hladilnikom se je grel do 42 stopinj v full load
AMD Athlon 64 5200+ X2 2,600Ghz AM2 podnožje ta se je grel pa do 45 stopinj
z orginalnim hladilnikom v full load
no kaj rečeste na te temperature ni res da se amd-ji tak groznu grejejejo
če pa je problem v gretju nabaviš en boljši hladilnik pa maš za skoraj 25%nižje temperature

intel procesorji imajo imajo prav podobne temperature brez navijanja v full loadu od 40 do 50C res je da so intelovi procesorji boljši za navijanje ker so bolj vzdržljivi na visoke temperature do 70 stopinj, AMD-jevi pa do 60 stopinj brez navijanja pa se bolje obdržijo amd-ji in razmerje med ceno in kvalitetostjo je zelo dobro, intelovi procesorji pa niso vredni svojega denarja, splača se ti kupiti intel samo če navijaš nekam v višave, dejstvo je da imajo naviti procesorji 30% krajšo življensko dobo.

M-XXXX ::

xnnx temu pa se reče blefiranje do konca:D

imel sem že amd athlon 3000+ 1,8Ghz 939 podnožje z orgimalnim hladilnikom se je grel do 42 stopinj v full load
AMD Athlon 64 5200+ X2 2,600Ghz AM2 podnožje ta se je grel pa do 45 stopinj
z orginalnim hladilnikom v full load
no kaj rečeste na te temperature ni res da se amd-ji tak groznu grejejejo
če pa je problem v gretju nabaviš en boljši hladilnik pa maš za skoraj 25%nižje temperature

Še zdaj nisi dojel da senzorji kažejo popolnoma narobe? Nisi nikoli posumil če so bile temperature pod 20-25C v idle da nekaj ne štima?

intelovi procesorji pa niso vredni svojega denarja, splača se ti kupiti intel samo če navijaš nekam v višave, dejstvo je da imajo naviti procesorji 30% krajšo življensko dobo.

Tole me se še najbolj nasmejalo:) Si ziher da je 30%, ne pa 29.245678%? Kje pa je bilo narejenih toliko raziskav o tem koliko OC vpliva na življensko dobo? Oz kje si sploh videl da bi Intli crkovali? Zaradi mene je lahko življenska doba 95% manjša, dokler ima 3 leta garancije (ki je itak ne bo treba uveljavljati) je popolnoma vseeno.

xnnx ::


Še zdaj nisi dojel da senzorji kažejo popolnoma narobe? Nisi nikoli posumil če so bile temperature pod 20-25C v idle da nekaj ne štima?


prow lahku maš 20-25C
če maš vodnu hlajenje

jest10 ::

Meni gre moj Phenom idile na 31 stopinj,100% obremenjen pa 39-40 stopinj.Na 3750Ghz sem imel 48-49 stopinj.Laufa v nulo.

To jasno niso prave temperature. Edina kolikortoliko merodajna temperatura je tista iz termalne diode.

jest10 ::


Še zdaj nisi dojel da senzorji kažejo popolnoma narobe? Nisi nikoli posumil če so bile temperature pod 20-25C v idle da nekaj ne štima?


prow lahku maš 20-25C
če maš vodnu hlajenje

Ja, če imaš v sobi 10 stopinj. Tudi voda se more nekje ohladiti...

TOP ::

.Ni sam proc važen,važno je tud kakšno ohišje mate in kolkov ventov not,eni mate PC celo pri radjatorju,drugi kako malo ohišje pa v kakšni omari.Zato ne nabijajte nekaj v tri dni.In XnnX ne sklepaj narobe ,nekateri proc navijejo in znižajo voltažo posledično bistveno bolj se ne grejejo.Krajša življenska doba je lahk res,sam boš prej ti vse skup zamenjal kot pa da ti bo proc crknu in še prej bo matična odletela kot pa proc,zato ne nakladaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

M-XXXX ::


Še zdaj nisi dojel da senzorji kažejo popolnoma narobe? Nisi nikoli posumil če so bile temperature pod 20-25C v idle da nekaj ne štima?


prow lahku maš 20-25C
če maš vodnu hlajenje

Tudi to je nemogoče, recimo da imaš v sobi 22C, voda bo imela okoli 28-30C procesor okoli 35-40 idle.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605959 (4595) Meizu
»

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19210986 (7271) x45
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310289 (6945) Meizu
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887714 (6436) zigasoncek
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675492 (4386) klinker

Več podobnih tem