» »

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel

1
2
3 4

Galaxy ::

Galaxy, upam, da se ne bos razpocil od silnega ponosa, ker imas nekaj vec tock in nekaj stotink sekunde manj v teh testih s svojim procem.

Res, svaka cast, klanjamo se tebi in tvojemu navitemu procesorju, ko tako lepo in hitro racuna :)) ...(nič pametnega dale)...

Pa veš da sem ponosen, pa še kako :). Potem pa mi obrazloži zakaj obstaja tale tema, z naslovom AMD vs Intel. Daj mi test, v katerem AMD premaga Intel, no da vidimo. Cinebench nam da realno sliko, koliko zmore procesor, SuperPI pa nam pove kako hitro to naredi. 3DMark CPU score isto.. potem nevem kaj bi ti zaj rad? Pač je Intel sedaj (in še nekaj časa bo) "best buy", ker je preprosto boljši v vseh pogledih, najbolj v zmogljivost/cena in zmogljivost/navijanje+cena. Tako je sedaj ATI boljši od nVidie, v teh pogledih. Pač tako je.. in kot sem že povedal, AMD je premagal Intel samo takrat, ko je predstavil Athlone, sicer pa če ne bi bilo fanov AMD-ja, bi tako al tako propadel.

mene pa zanima kje pri cinebenchu vidite te točke....a sm glup al jst ne najdem rezultata :(

Na čisto levi strani najdeš rezultat, pri "Rendering (x CPU) 19587 CB-CPU" .. na primer sem dal rezultat.

Mogoče bo kaj boljše, ko bom v tej butasti Visti uspel pognati še tretji core.

Kak to misliš, ti ga ne zaznava ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

miha85 ::


Mogoče bo kaj boljše, ko bom v tej butasti Visti uspel pognati še tretji core.



 msconfig

msconfig



vnesi "msconfig" in zaženi ta program. Pod "start" bi moralo biti "dodatne nastavitve" ali pa kaj sličnega.
Nisem siguren kaj piše v slovenski ali pa angleški Windows Visti ker koristim nemškega. Tam bi moglo biti
"število procesorjev" (ali pa kaj sličnega) in tam izberi koliko jedra imaš. Upam da to popravi tvoj problem.

Lep pozdrav.
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Galaxy ::

vnesi "msconfig" in zaženi ta program. Pod "start" bi moralo biti "dodatne nastavitve" ali pa kaj sličnega.


Jaz te nastavitve ne vidim nikjer.. :8) Sicer pa nastaviš afiniteto (št. jeder) na določen program tako: Desni klik na
opravilno vrstico -> upravitelj opravil -> procesi -> "cinebench10.exe" -> desni klik na ta proces -> nastavitev afinitete -> odkljukaš CPE 0, 1 in 2 (v primeru 3-jedrnega procesorja)

bluefish ::

vnesi "msconfig" in zaženi ta program. Pod "start" bi moralo biti "dodatne nastavitve" ali pa kaj sličnega.
Nisem siguren kaj piše v slovenski ali pa angleški Windows Visti ker koristim nemškega. Tam bi moglo biti
"število procesorjev" (ali pa kaj sličnega) in tam izberi koliko jedra imaš. Upam da to popravi tvoj problem.

msconfig > Boot > Advanced Options > Number of ...

Sicer pa to nima nobenega vpliva, saj je namenjeno le diagnostiki ob zagonu sistema. Nekaj časa nazaj se je po forumih naokoli govorilo, da naj bi to pospešilo zagon sistema, vendar se je nazadnje izkazalo, da nima vpliva.

Valvoline ::

Sem zagnal se Cinebench R10. Rezultat.

E8400 dobi okoli 6000-6500 na 3ghz. Koliko bo tole? 942661 za intel proti AMD= 0:))


primerjaj E 5200 ( ker enako stane ) v vseh testih napram x2 7750 BE ter vse prednosti ki jih dodatno ima amd - nova platforma.

Intal v reakllni primerjavi ( enaka cena ) pač zgrne krepko :D.

:)
Evo ti zgoraj x45
Moj e2160 na 3.3ghz 6000pik cinebench,dj martin je postal 7750be 5500pik pr 3.25ghz. mal si poglej. E5200 pa zihr stisne 8000pik in več pr 3.5ghz+. In dobesedno pomete z tem 7750be. Še moj 1.5let stari proc je najmanj 10% hitrejsi.

Galaxy ::

A bi se vi lahko držali teme? Tema je da pokažeš svoj sistem, koliko stane in narediš čim več testov, NE DA LEPIŠ NEKE LINKE!

Men se zdi da smo se do sedaj držali teme samo jaz, Miha85, NoXy, Valvoline, Zorro, Jest10. Ostalo bi naj blo za brisanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Shark-357 ::

Pobrisal sem off topic, kar je blo (upam da sem vse).

@x45

V nadaljnem dodaj svoje teste in screene ( tvoje teze in off topic nas ne zanima). v nasprotnem primeru ti bom brisal poste do onemoglosti v kolikor bodo off topic.


Ostali se prosim držite teme, katera je bila navedena v prvem postu drugače gre tema pod ključ!!!

miha85 ::

Super da lahko AMD premaga Intel, ampak je pač premalo če
ga samo z dualcoreju lahko premaga. Moraš si mislit da če
do kupuje nov računalnik v da izbira Quadcore če je možno.

In zal z Quadcore je AMD daleč za Intel. Za približno 270 €
dobiš lahko ta novi Intel Core i7-920 (4x 2,67 GHz) in AMD
Phenom X4 9600 Black Edition (4x 2,3 GHz)za 240 € ne more
prav konkurirat.

Rezultati pri navijanju:

AMD Phenom X4 9600 Black Edition :
CPUz -> 3560 MHz
SuperPi -> 21,97 sek @ 3560 MHz

Intel Core i7 920:
CPUz -> 4820 MHz
SuperPi -> 8,73 sek @ 4640 Mhz

Rezultati so iz hwbot.org.
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Zorro ::

In zal z Quadcore je AMD daleč za Intel. Za približno 270 €
dobiš lahko ta novi Intel Core i7-920 (4x 2,67 GHz) in AMD
Phenom X4 9600 Black Edition (4x 2,3 GHz)za 240 € ne more
prav konkurirat.


Rezultati so iz hwbot.org.


Vsekakor je Intel boljši, samo ne vem, kje si ti našel x4 9600 za 240€, če pa se že x4 9950 dobi za malo več kot 160€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Utk ::

Sem zagnal se Cinebench R10. Rezultat.

E8400 dobi okoli 6000-6500 na 3ghz. Koliko bo tole? 942661 za intel proti AMD= 0:))


primerjaj E 5200 ( ker enako stane ) v vseh testih napram x2 7750 BE ter vse prednosti ki jih dodatno ima amd - nova platforma.

Intal v reakllni primerjavi ( enaka cena ) pač zgrne krepko :D.


No, pokaži te vse teste, kjer je 7750 hitrejši od e5200. Jaz na najdem niti enega.

Galaxy ::

Daj preberte si moj post malo višje. Oz. sploh prvi post si preberte preden kaj začnete.

alexa-lol ::

AMD more nekaj korentivo spremeniti v razvoju procesorjev ker frekvence so podobne procesorske moči pa od nikjer :S Drgač mi je AMD kot brand name čist ušeč sam zadnje čase so mal v zaostanku
morjo dobre temelje postavit in na tem gradit...podnožje že majo zdej za par let uredu zdj morjo mal na procesorjih delat :)

Azrael ::

Sicer je tole kar sledi malo off topic, ampak vseeno bom tvegal. Če moderator meni, da ni primerno, lahko briše.
AMD Phenom X4 9600 Black Edition :
CPUz -> 3560 MHz
SuperPi -> 21,97 sek @ 3560 MHz


Številka za Super PI se mi je zdela zanimiva in sem pognal test na Socket A Sempron 2400+ (1.66GHz) na GA 7VA-XP (KT400):
Vse vje na default, nič navito, sistem je zasmeten (menjane 3 plošče: CeleronA -> P4 -> AMD in sistem nikoli naložen na novo), spodaj delal AV in ostala šara, rezultat 1 minuta 18 sekund = 78 sekund.

Oz., če rezultate izenačimo. bi zgoraj omenjeni Phenom pri enaki frekvenci, kot dela moj Sempron, računal 2.13x dje, to je 49 sekund ali 38% hitreje od procesorja s single channel RAM, brez integriranega memory krmilnika in bistveno manj L1 in L2 cache in brez L3 cache.

Res sem na vse tehnične izboljšave pričakoval večji boost...
Nekoč je bil Slo-tech.

x45 ::

saj tak se vedno konča tule post ki demantira vse intel funne je zbrisan... ostali crap pa ostane not..

"

jas nima pošasti mam pa amd ja jasno in sem vedno bil bolj zadovoljen z njim kot z intelom pa je kr nekaj takih.

poanta: ne lezi predrgemu monoplistu v rit, ker s tem uničuješ konkurenco. Sicer že 100 x povedano ampak otročički ne razumejo bistva ... veliko pa jih...

test: amd x2 7750 be ( enak ram ) se lepo primerja z veliko dražjim E8200. to pomeni da vodi v P/P krepko.

http://www.guru3d.com/article/amd-athlo...

guru3d

"

Icematxyz ::

AMD Phenom X4 9600 Black Edition :
CPUz -> 3560 MHz
SuperPi -> 21,97 sek @ 3560 MHz


A to drži?

x45 ::

verjetno drži, sam super pi ni omembe vreden test.

TOP ::

X45 kakšno povezavo pa si hotel dati,ker ne dela.Ali spet kakšno tako,kjer je Amd navit Intel pa na stock frekvenci in ga še vedno ne more premagat.

jest10 ::

verjetno drži, sam super pi ni omembe vreden test.

Vsak test, kjer AMD gladko popuši ni vreden omembe ane?

ModriN96 ::

Sevede ni omembe vreden če pa lastniki Intla dosegamo čase pod 15 sekund pri Amd-ju se pa pogovarjajo šele pod 30 ;)

Zorro ::

Ideja te teme je kar dobra, samo mislim, da ni potrebno primejati celih sistemov, ampak le matične plošče in pocesorje s hladilniki. To kar je predlagal dzinks63 bi lahko potem zgledalo nekako tako:

1. budget: 150€
2. normal: 250€
3. gamer: nad 250€
lahko pa se zadnji razred še dodatno razdeli (mogoče do 350 in nad 350€)


Evo na hitro še en test mojega budget sistema:

4872



procesor X2 3600+ @ 2850 s stock hladilnikom, ki ni več na trgu, vreden nekje okrog 40 €
matična ASUS M2N-SLI Deluxe, vrednost 78 €

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

jest10 ::

Ok se pravi, da je moj tesirani sistem veden okoli 70-80€.(X2 3800+@2250MHz in Asrock DS2) Z njim dobim 3570pik.
Drugi sistem, ki je okoli 100€(X2 4400+@2760MHz in M2N-SLI Deluxe) pa bom testiral jutri zvečer

bluefish ::

Opažam, da je Cinebench še najbolj odvisen od števila jeder (logično) in predvsem od frekvence, ki narašča skupaj z rezultati nekako linearno, ne glede na procesor, in so odstopanja precej majhna.

Zorro ::

Prvi test je trajal 3:09 min, ta sedaj pa 3:01 min, kar pomeni, da sem z dodatnimi 150 MHz pridobil 8 sekund in 204 točke. Če bi imel še kakšen boljši hladilnik, mislim, da bi šlo čez 3 GHz in 5.000 pik. Recimo ta hladilnik, da bi ostal nekje še vedno v budget razredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Wrop ::

Slika1



Procesor je bil kaka 2 meseca nazaj 88€, matična ASUS H3N-H/HDMI pa okoli 80€.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

krneki0001 ::

Evo mal za primerjavo. Mašina letnik 2003 - profi grafična postaja HP XW6000. Vse je po standardih, samo dodan je sata kontroler in 240Gb sata disk za podatke, sistemski pa je scsi U320 72Gb na scsi U320 vodilu.
2X xeon 2800MHz
nvidia quadro FX3000 256Mb rama
2Gb ECC ram

Brez HT.

2x xeon brez HT



Z HT.

xeon z vklopljenim HT



To mašino sem doma naštimal za ženo, da lahko brska po netu in dela seminarske in podobno za magisterij, pa vidim, da se lahko kosa tudi z novejšimi mašinami (AMDji), pa čeprav je stara že 6 let - poraja pa se mi vprašanje kaj je bila takrat, ko je ven prišla - ni blo dost mašin, ki bi se takrat lahko kosale z njo.

Mašina je z 19 colskim LCD monitorjem (DELL) stala 100 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Valvoline ::

@zorro
e2160 cca 30-40e
p5k cca 50e
2x1gb 800mhz patriot 20e
Vse skupaj cca 100e ali manj,6000+ pik cinebench,3.3ghz 24\7,(res je da sem za ta namen kupu akasa 965za 20e,stock cooler ni zadoscal.)
Dela tut na 3.55ghz ampak rabi 1.6v da je res orthos stabilno.
Pred 1.5 let sem za komplet plata,proc in ram placal 130e,plata je bila malo rabljena,proc in ram novi.

x45 ::

v temi phenom II sem dal podrobn izračun z cenami. Amd krepko zmaga v P/P.
Valvoline ti pa meš kr neke zmišljene prepolovljene cene nametane tko v tri dni te komponente so vse 2 x dražje za intel....:P

buhti69 ::

eto zdele so na partisu ubjavl...

Podjetje AMD je pred kratkim predstavilo novo generacijo procesorjev Phenom, ki so izdelani s pomočjo 45-nanometrske tehnologije ter nudijo boljšo komunikacijo na nivoju sistema kot celote, zagotavljajo boljšo podporo virtualizacijski tehnologiji in naboru ukazov SSE4. Novi procesorji predstavljajo korenito evolucijo obstoječih izdelkov tako v zmogljivosti kot tudi v večopravilnosti, saj so do petintrideset odstotkov zmogljivejši in energijsko manj potratni od predhodnikov. Prenovljeni štirijedrni Phenom II X4 940 pa se je izkazal tudi kot nadvse odličen navijalec, saj je skupina zanesenjakov z uporabo tekočega dušika (LN2) z njim dosegla frekvenco 6221,19 MHz. To je kar sto deset odstotkov več od privzetega takta. Zasluge za dosego izjemno visoke frekvence delovanja procesorja AMD gredo še osnovni plošči Asus M3A79-T Deluxe, hitremu sistemskemu pomnilniku in grafični zverini ATI Radeon HD4870X2. Prenovljeni Phenomi, izdelani s pomočjo 45-nanometrske tehnologije, bodo po vsej verjetnosti naprodaj sočasno s pričetkom računalniškega sejma Consumer Electronic Show v Las Vegasu.

 Phenon II X4 940

Phenon II X4 940

AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

alexa-lol ::

bomo vidli kaj bojo naviti phenomi II dosegli v superPI :) Go AMD :) zaenkrat se bom jaz zadovoljil s rezultatom 14s in Intelom :) če bojo phenomi razturali presedlam :)

Valvoline ::

Bomo že vidl kolk se bojo tile phenomi II navijal. Medtem pa so prodajne police polne AMD-jevih procesorjev,res ne vem kaj bojo z tolko robe naredil. Nobedn več ne povoha AMD-ja,bratranec dela pr comtronu in pravi da je zadnjih par mesecev prodaja AMD-jevih procesorjev in mamaplat katastrofalna.

jest10 ::

v temi phenom II sem dal podrobn izračun z cenami. Amd krepko zmaga v P/P.
Valvoline ti pa meš kr neke zmišljene prepolovljene cene nametane tko v tri dni te komponente so vse 2 x dražje za intel....:P

Sploh se nisem trudil iskati nizkih cen-so iz prve trgovine, ki mi je padla na pamet:
plata 77€
procesor 56€
rami 12,5€/GB
Če bi se malo potrudil iskati, bi verjetno našel tudi še nižje cene.
Torej kje so 2x dražje komponene?

M-XXXX ::

Sploh se nisem trudil iskati nizkih cen-so iz prve trgovine, ki mi je padla na pamet:
plata 77€
procesor 56€
rami 12,5€/GB
Če bi se malo potrudil iskati, bi verjetno našel tudi še nižje cene.
Torej kje so 2x dražje komponene?

Ne ne, zdaj mora x45 NAJDI 2x cenejše komponente! (da mu pomagam seštet, ker ima s tem ogromne težave- tole pride 158€ (2GB rama))

Azrael ::

>Torej kje so 2x dražje komponene?

Ne, ne to je velik napredek. Na začetku je x45 nabijal, da je Intel 10x dražji, vsaj. Sedaj se bo moral samo še naučiti obračati ulomke.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zorro ::


Sploh se nisem trudil iskati nizkih cen-so iz prve trgovine, ki mi je padla na pamet:
plata 77€
procesor 56€
rami 12,5€/GB
Če bi se malo potrudil iskati, bi verjetno našel tudi še nižje cene.
Torej kje so 2x dražje komponene?


Ja, ja, to vseeno ni tistih 30-40 za proc in 50 za matično, ampak se je šlo pošteno čez 100€ in s hladilnikom je že kakšen Evro čez 150;).

Evo ena dobra budget kombinacija z AMD pod 150€:

- 69 € pocesor AMD Athlon™ X2 5050e box, ki naj bi šel s stock hladilnikom 3,2GHz.
- 72 € matična M2N-E SLI, ki naj bi bila tudi dobra navijalka.
- 6 € temalna pasta Arctic Cooling MX-2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Valvoline ::

Jaz sem napisal za rabljeno,saj je,več k 1.5 let.
Tu ti manjkajo še rami 25-30e.
Vseen je e2140,e2160,e2180 boljši nakup kot kateroli x2. o e5200 raje ne govorim.

Zorro ::

Rami niso pomemben faktor, ker iste lahko daš v oba sistema. Bolj pomembna je kombinacija plošče, procesorja in hladilnika. E5200 pa bi šel s primerno ploščo (recimo P5K Pro) in hladilnikom krepko čez 150€.

dzinks63 ::

Poceni plata za intel je npr: Gigabyte GA-P31-DS3L, gre preko 450fsb, stane pa le borih 56€

ncc2000 ::

Asrock 4coredual-sata2 + E5200 kupljeno tik pred novim letom skupaj točno 130€ (novo)
Za 20€ se menda da kak soliden hladilnik dobit, jaz sem svojega dobil na šenk, imam pa rabljeni Big Typhoon.

Cinebench R10 = 7302
S PI 1M = 16,8s
CPU score 3DMark06 = 3227

Samo tu pri AMD/Intel tekmo gre za dve stvari. Stock cost/performance (99% folka ne bo nikoli navijalo) potem pa
sposobnost ponuditi več - navijalske sposobnosti.

V bistvu bi morali benche delati na stock nastavitvah (procesorja, MB, spominov) in pa še drugič na navitih zadevah.
Pa uvesti enotna merila in najti test, ki res meri le procesor, ne pa celotnega sistema ali dela sistema..
Sam vem, da je npr. Super PI vsaj 20% odvisen od nastavitev Ramov, pa še vsaj 10% od MB, tako da za samo primerjevo golih procesorjev to ni primeren bench. Mogoče je Cinebench tapravi. Merilo pa Stock Cinebench10/(cena proc) in pa OC Cinebgench10/(cena proc).

Tako bi npr pri meni znašala:
OC faktor Cinnebench/€ proc = 102,49 (7301/71,24)
Oc faktor 3DM06 CPU = 45,29 (3227/71,2).

Seveda pa je tole od mene le polovica rezultatov, ker ni faktorjev na STOCK-u. Namreč po bsel-u mi na stock hitrosti procesor sploh ne zalaufa več, tako da stock benchov več ne morem dobit.

To je samo moj predlog glede poenotenja benchanja AMD/Intel, ker kolikor sem sedaj prebiral tole temo, nekih enotnih primerjav v smislu zmogljivosti/cena ni moč najti. Večji del primerjave gre v smer navijalskih sposobnosti in absolutnih max. zmogljivosti, eni benchi so na stock-u, drugi OC...

P.S.: ne znam slikc nalimat iz pc-a..kako dam sliko na http://slike.slo-tech.si??

Zorro ::

Poceni plata za intel je npr: Gigabyte GA-P31-DS3L, gre preko 450fsb, stane pa le borih 56€


No, sej jaz sem imel svoj proc na šenkani M2N-MX tudi stabilno na 300fsb, oziroma na 2,85 GHz, katere cena je pri nas 53 €. In najbrž se bo kmalu vrnil nazaj nanjo.

Valvoline ::

Ej ncc2000,še tle si se oglasu.
In kak zej zadeva laufa ?
Potem povej vsem AMD-jevim fanboy retardirancem kako se lahka z zlo enostavnim posegom t.i. BSEL mod brezplačno dobiš + 800mhz.
Pa kje boš tega vidu pr amdju.
Vsak e2xxx in e4xxx proc z bsei mod 200-333 in vid 1.4v takoj dela na 3ghz,tudi na plate ki sploh se ne dajo navijat.
V primeru e5200 in bsel mod je že 3.33ghz
Bsel starehših intelčkov. sam sem naredil na e4300 200-333bsel in 1.4vid in dela še danes na 3ghz na neko intelovo plato brez nobene navijalske opcije gor.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...
Tle pa bsel e5200 200-266,ncc2000 ga je že naredu in dela,pa naj vam on pove če men ne verjamete.
http://forums.guru3d.com/showthread.php...
Heh lahka sprobaš še uni 200-333fsb mod ncc2000
pa boš imel stock 4.1ghz :)
Verjetn bi šlo sam nimaš prave plate za to.

ncc2000 ::

Ma Valvo, mal off topic; vse dela b.p. in stabilno (290x12,5), temp med normalnim delom nkol ne gre čez 50st, edin eno uro prima95 ga pripelje do 54st. Je res, bsel mod naredi FSB1066 in lepo dela z 1,31V na 3.325Ghz. Brez bsel pa gre do 3Ghz na stock napetosti. Na moji plati, ki ji fsb nad 300 ni všeč, tko da 333fsb po moje pri meni ne bi delalo. TNX again. Zadovoljen mučos :)

Samo Valvo, mislim da catch tele teme ni ravno AMD/INTEL fight, ampak iskanje poligona za pošten dvoboj. Ene par idej je že padlo, tudi nekaj scorov. No, jaz sem predlagal še svoje merilo za primerjanje sedaj in v bodoče. Predvsem mislim, da je treba zadeve primerjat tudi na stock nastavitvah, ker prepričan sem, da od vseh prodanih procesorjev jih več kot 1% ne konča v navitem stanju. In cene se formirane za tistih 99% trga. Iz tega lahko sledi, da 99% kupcev navijalske sposobnosti sploh ne zanimajo.
Verjetno drži, da foruma NAVIJANJE folk, ki nima tovrstnih tendenc, sploh ne bere in da se tu najde(mo)jo le OC željeni, zato so tudi težnje po tekmi navitih bolj močne.

Če že iščemo poligon, smatram, da je pošteno, da testi rezultirajo tudi izbiro v smislu: če ne boš navijal, je tole best P/P, če pa boš, je pa tole. In prepričan sem, da lestvici ne bosta enaki.

Tako da, @Valvoline, če se strinjaš z menoj, dej zažen una dva testa na stock pa OC, deli s ceno proca (jaz sem za svoje rezultate vzel cene kar iz ceneje.si), pa da vidmo, kak cost performance imaš napram mojemu procu.

Pa seveda, tudi ostali. Me res firbec matra, kako se bo formirala lestvica na stock nastavitvah.

p.s.: SPi 1M mojega bivšega mlinčka athlon XP 3000+ je 54sek. Niti ni tako švoh ne, glede na to, da gre za mašino iz leta 03 ali 04 ;)

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

jest10 ::

X2 4400+@2771MHz 4453 točk

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Zorro ::

Evo stock X2 3600+ (1,9 GHz).

3397



Že prej objavljena navita na 2,85 GHz, pa je dala 4872 točk.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Galaxy ::

Cinebench 10: 9186

 E7400@4463MHz

E7400@4463MHz

TOP ::

Ej Galaxy si probal dat rame na 1:1 ker sedaj jih maš na 4:5 in se ti bi lahk še bolje navil

M-XXXX ::

Ne verjamem da so rami problem... Bo kar max proca.

BTW ga moraš enkrat pod sub0 spravit, ima potencial...

Galaxy ::

Ne verjamem da so rami problem... Bo kar max proca.

BTW ga moraš enkrat pod sub0 spravit, ima potencial...


Na žalost nisem finančno zmožen tega, bom pa poskusil če bom imel kdaj priložnost. In ne, ni to max procesorja, samo nad 1.59v ne grem. Uspelo mi je validirat pri 4500MHz @ 1.60v ;) Drgač pa:

E7xxx serija

Modi sory za off-topic :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Steinkauz ::

Sem mel na 4200mhz, par mi je zaštekalo na par dni, čeprav mi je orthos zdržalo brez problema 24 ur.
Zdej sm dal na 4ghz pri precej lepi voltaži, vse ostale so na minimum.



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Icematxyz ::

Da še sam dodam če že tema obstaja in imam slike že obstoječe na trdem disku. (V temi Navijanje E4300 procesorja mislim da sem že nalepil kar nekaj časa nazaj nekaj slikic).

Konfiguracija:
-e4300
-Asus p5b-e plus
-2x512 mb ram - dual chanel.

Te tri stvari so stare slabe 2 leti. Takrat sem dal za te 3 stvari v trgovini 360 evrov. Napajalnik in ohišje in pekač za DVD-je sam pa sem že imel doma.

Najprej super pi:

Super pi.



Potem pa sem sedaj še na hitro naredil cinebench, ker takrat se to ni delalo. Frekvenca okrog 3400 MHZ.

Cinebench



Sistem mi še sedaj dobro služi. In še ne nameravam zamenjati. Morda ko bodo padle cene štirijedrnikom za 775 socket, da bom šel v menjavo. Ker pač ne igram sploh iger ampak računalnik samo kalkulira in renderira. Ocenjujem pa da je to bila ena boljših investicij in zato sem tudi zagovornik C2D procesorjev zadnji 2 leti. In že sama cena ko so bili še "sveži" ni bila visoka. Koliko pa je tak sistem vreden danes? Zagotovo premalo da bi ga prodal. Zagotovo pa še dovolj zmogljiv za moje delo, da ga ne zamenjam. Bo pa kakšen štirijedrnik vjjetno še pristal na obstoječi platformi. Ker pri renderju se to pač občutno pozna. Ampak cene še morajo kar pošteno pasti da se bom za to odločil.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519598 (11056) mihamedo
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726992 (14109) galu
»

Intel Core C5 750 test (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
796518 (3354) M-XXXX
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785373 (3772) Galaxy

Več podobnih tem