» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
12 / 12
»
»»

GUFY ::

Prejšnji teden sem se malo lotil balkonskega projekta saj je bil zunaj prav lepo hladno, navil sem grafo X850XT ( je še brez volt modov) procu sem naravnal 1.7V napetosti ramu pa 3.2V napetosti. Napajalnik pa je moral poganjati še 3 x 120 mm vente ( porabijo vsak cca 4W) in disk. Napajanik se mi je kar 4 x sam ugasnil. Ni bilo blue screna ampak samo mrk, zato imam občutek, da je napajalnik prešibak, še posebno ker se bom počasi odločil za volt mode na grafi.

billy ::

Odgovor na tvoje vprašanje morda leži v specifikacijah napajalnika:
Antec TP 430W:

3.3V 28A
+5.0V 36A
+12V 20A
(ČE so napačne me popravi ampak te sem našel nekje na internetu...)

Kot sem rekel v enem izmed prejšnjih postov je dandanes najvažnejša 3.3 in 12 liniji, ker 3.3 napaja plato+rame 12V pa napajal procesor ter grafično!.

Iz zgornjih podatkov je zelo dobro razvidno da imaš SLABO 12V linijo, kajti za tvojo grafo bi morala biti 12V liniji VSAJ 30A. Toliko je namreč nekje referenca za "high end" sisteme, kar tvoj vsekakor je. Za, recimo, SLI sisteme je pa dobro imeti napajalnike z dvojno 12V linijo. Razlagat verjetno ni potrebno zakaj :) ali pa enojno z vsaj 38A.

Pri izbiri napajalnika ne smemo gledati samo skupne moči, ampak moči na vsaki liniji posebaj! Recimo kakšni Tagan-i so ravno zaradi tega neprimerni nakup, kajti imajo zelo visoko 5V linijo, 12V pa je takšna kot tvoja...20A. Kar pa ne zadostuje. Čeprav se sedaj vsi proizvajalci popravlajo in dajejo ven revizije njihovih napajalnikov, kjer povišejo 12V in nižajo 5V.

Zakaj je sploh prišlo do tega? Odgovor je enostaven, dokler ni bilo grafičnih kartic, ki so se napajale iz 12V ni bilo problem z niskimi 12V tokovnimi omejitvami...ampak s prihodom sodobnih "pošasti" se je pa vse to spremenilo.

MEDENA ::

TAGAN - modifikacija linij :D

Upam,da bom znal to sam LOL

http://xtremesystems.org/forums/showthr...

ČIP 008 ::

Nisem siguren da bo ti modifikacija linij kaj prida pomagala.

Tilen ::

Uf, vidim da bom kr Tagana nabavo najvrjetneje :) Sam tist ne stekam cist vi neki nimate tistega gor pa mate enake modele mislim.. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

Jaz definitivno rabim boljšo +12V linijo......Smartguardian kaže res slabe cifre.....da ne omenjam SisoftSandre 2005...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Tilen ::

MEDENA, in si ze skinil garancijo od Tagana? SI ze kaj gledal? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

billy ::

medena, ko pa sem ti jaz predlagal OCZ zaradi boljše linije me je še pa gufy brisal pa vse...

na koncu pa sem še prav imel ;)

GUFY ::

OCZ PowerStream 520W, ki ga imam je res super napajalec tudi za hard OC, problem tega napajalce ja cena saj pri nas stane "samo" 46.000 SIT.
MEDENA: Razbij že svojga prašička in kupi napajalec, ki to bo služil vsaj leto dni ali pa še več.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

billy ::

Verjetno ne rabim še enkrat ponovit kar sem že tolikokrat napisal?

420 je čisto dovolj za sisteme z eno grafično, za SLI pa so itak napajalniki z ločenima 12V linijama.

ČIP 008 ::

MEDENA če si vse kupoval po dvakrat še boš pač PSU. Naj se vidi razkoš!

TribesMan ::

billy po cem sklepas da so za SLI samo napajalniki z locenima 12V linijama?

Glede na to da po mojih meritvah navit A64 z GF6800GT pokuri manj kot 200W pod obremenitvij bi rekel da vsak spodoben brand name 300W napajalnik zadostuje za napajanje SLI sistema...



Drugace pa recimo Tagan 480W kot za salo napaja 2 sistema na enkrat... preverjeno ;) A64 in Barton... Oba navita preko 2500MHz...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Kolk so pa kej glasni OZCjevi PSUji?
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Moj napajanik je tudi pri največji obremenitvi komajda kaj slišati.

Eru ::

A neobstaja 300w napajalnik s stabilnimi voltažami?

billy ::

Za nenavite sisteme je itak 350W dovolj.

Ko pa se začne navijat pa se poraba watov drastično poveča. Navit P4 žere enkrat več kot default. Pravtako je pri grafičnih karticah. In v takem primeru je boljše imate lepo ločene linije, da ne prihaja do prevelikega nihanja, ko je sistem 100% obremenjen.

Jaz govorim o vsem iz overclocking vidika... :)

Eru ::

Ja sej sam za navitga athlona 64 pa je 300w več ko dovolj, važn je sam da napetost ne niha...

MEDENA ::

Mah rojstni dan mam pa dons žurka pade.....pol pa kaput sa dinar :D

Drugače da Fran meni tudi 5% popusta :D ...al pa pr IZIDSHOP je cena 43k.....morda se bi dal zglihat na 40k :)

ČIP 008 ::

MEDENA jaz sem dal za svojega 42.714 sit.8-O

Eru ::

40k je pač preveč za napajalnik, če cel sistem pride ~150k pol daš pa napajalnik za 40k not, bo pol 33% hitrejši? ma raj še en giga rama not..

kuglvinkl ::

Zeele vidim, da OCZji niso ATX 2.0 se pravi, da nimajo ločenih linij.

BTW: Tagan je že pokazal AXT 2.0 PSUje.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

billy a si ti sploh pogledal sliko ki sem jo pokazal? Mislim da ne... ;((

A Tagan ima ATX 2.0 samo pri najmocnejsem modelu?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Tale OCZ je podn kar se tiče ločene linije. KEr je pač nima. Ima jo samo 600W PowerStream. Samo je pa muchos denar. Se že bolj splača nabavit Enermaxa. Mislim da je malo čez 40 tisočakov.

Kar se tiče pa tegale Tagana. Mi je pa čedalje manj jasno. Eni imajo ločene linije, drugi ne(če govorimo o 480W modelu). Samo novi pomoje imajo ločeno 12V, ker je to ratalo tako ali tako čedalje bolj popoularno.

OwcA ::

Ločene +12 V linije ima Antec NeoPower 480 W ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

billy ::

Tribesman, jaz govorim to kaj poberem od malo bolj strokovno usposlbjenih ljudi kot so "slo techovci" ali od kod je že tale link. In iz osebnih izkušenj..pa lahko še ti limaš par "slovenskih strokovnih linkov" ...


OCZ ima samo 600W izvedba...v tujini pride nekje toliko kot pri nas 520W ...

Keyser....seveda so začeli izdajati proizvajalci novejše modele napajalnikov, čeprav istih nazivnih moči, ker se je glavni porabnik preselil iz 5V linijie na 12V. In potem je prišel še en orenk porabnik (grafa) na 12V linijo in logično da zdaj delajo vsi ločene 12V linije....

dotično tale tagan 480 ima na cool cp deklairano 22A na 12V liniji, potem nekdo je rekel da ima 28A (verjetno nova verzija) in zdaj še celo ločene linije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DominusSLO ::

Gufy napisal: Moj napajanik je tudi pri največji obremenitvi komajda kaj slišati.

Kako si pa dosegel največjo obremenitev? 520W!!!?

LP

GUFY ::

DominusSLO: Moja napaka, moral bi napisati Moj napajanik je tudi pri največji obremenitvi mojega sistema komajda kaj slišati:D

Keyser Soze ::

Dominus, kje pa piše pri največji možni obremenitvi napajalnika? Ne moreš bit tako picajzlast samo v eno stran.:D

Sem malo bral po Bit-techu in drugih forumih, pa so kar pohvalili tegale Neota. Bi veljalo malo razmislit. Sploh glede na ceno. Ki je visoka, ampak še vedno nižja od OCZ, ipd.

Samo tisti Eneramax je pa še vedno edini True-SLI napajalnik.

TribesMan ::

No ja OCZ ni glih najtisji PSU naokoli... Ga je kar slisati... Je pa res da GUFYeva crpalka za vodno tako nesramno ropta da OCZja ni slisati... >:D

Napram Taganu je OCZ kar precej glasnejsi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Še vedno nismo dosegli nekekga skupnega mnenja o kakem poceni in dobrem napajalniku...OCZ odpade zaradi cene.
Kaj pa ENERMAX k ima 2 ločeni +12V liniji kaj to pomeni ?

Keyser Soze ::

Grafika ima svojo linijo, procesor pa svojo(približno). Pripomore k stabilnosti? :\ Pomoje.

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Gufy
E to sem hotu slišat :P
Sem pa preveril za vsak slučaj... zanimalo me je, če si mogoče kako drugače obremenil na full...


keyser
Se trudiš malo me sprovocirat al se motim(mislim tudi na druge teme)? :\
picajzlast in firbčen ni isto... v tem primeru sem bil bolj firbčen, kot picajzlast:D

LP

PS: Kaj ve kdo mogoče iz prve roke kakšna je glasnost enermax noisetakerja v primerjavi s taganom?

Keyser Soze ::

U22, kakršnega si verjetno želite in U01, kakršnega lahko kupite pri nas oz. se nahja na cenikih naših trgovin.

Zanimivo mi je to, da na Taganovi uradni strani tega modela nisem zasledil.

KAr se tiče pa hrupa, pa lahko na tujih forumih prebereš najpogosteje to, da so tišji od Tagana samo še kakšni Yesico FL, Antec Phantom, ipd. Skratka če ciljaš na tišino je Tagana prava odločitev.

P.S.: Dominus. Ali pa ti mene? Kakor človek pač gleda na to.

njok ::

Super Flower 550W

A je ze kdo imel priloznost testirat? Ventilator z LED-icami mogoce malo moti, ampak bi se dalo potrpet, predvsem za to ker so nekateri kabli ze obleceni. Ampak prvo vprasanje je performance. Po reviewih ga sicer hvalijo, ampak kaj, ko ga nisem zasledil v nobenem primerjalnem testu. Mnenja?

Mirč ::

Lep pozdrav
Bom kar tukaj vprašal,da nebi po nepotrebnem odpiral nove teme.Imam napajalnik 350W ki ima po specifikacijah naslednje podatke.12V-14A,5V-30A,3,3V-28A napetosti s 5V-linije so 5,05- 5V napetosti iz 3,3V linije so pa 3,25-3,28V. Niha pa mi napetost na 12V liniji in sicer izmerjeno z mbm5.3.70 niha od 11,43V-11,7V,ampak če izmerim z multijom pa niha od 11,7-11,88V izmerjeno na ATX priključku.Ali mi ga je potrebno zamenjati in zakaj
Moj sistem
Tip procesorja Mobile AMD Athlon XP-A, 2200 MHz (5.75 x 383) 3000+
obremenitev procesorja
CPU #1 100 %
Lastnosti osnovne plošče
Ime osnovne plošče Soltek SL-75FRN2 / NV400-64 / NV400-L64
Realni takt 191 MHz (DDR)fsb
Efektive takt 383 MHz
RAMI:so oboji 333mhz
Infineon512 MB PC2700 DDR SDRAM
Samsung M3 68L3223CTL-CB3
Ime osnovne plošče Soltek 75FRN2 Series nforce2
Temperature
Osnovna plošča 40 °C
Procesor 46 °C
Ventilatorji
Procesor 2836 RPM
Napajanje 2482 RPM
Napetosti
CPU jedro 1.66 V
+3.3 V 3.26 V
+5 V 5.03 V
+12 V 11.55 V !!!!!!
-12 V -12.45 V
-5 V -5.00 V
+5 V Standby 4.95 V
AGP 1.47 V
Ostale komponente;
agp gf4ti4200
disk,cdrw,disketnik,3pci kartice(TV,mrežna,firewire,2ventilatorja).
Dela mi vse vredu ampak ko zvišam npr.multiplyer iz 11,5V na 12,5 mi frizne računalnik po 5minutah 100% obrem napetost na procesorju dvignem na 1,8V (plata dopušča do 1,85V bi lahko dal na toliko-ve kdo,nebi rad skuril tega mobilnega bartona),kar je za mobilnega pri 12,5x191fsb=~2400mhz pomoje dovolj..Fsb ne gre višje zaradi bogih ramov.
Pa tudi grafiko bom zamenjal z gf6600gtAGP in KATERI NAPAJALNIK PRIPOROČATE-do 15-25jurjev.

lp
mirč

Tilen ::

tagan 480 pa pocakaj na U22 ce se ti ne mudi prevec :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DjTonic ::

Še nekaj glede OCZ PSU-ja...Nevem točno, zakaj pri nas tako pretiravajo s cenami, saj vidim, da je tukaj še vedno čez 40-45k. V Avstriji se ga dobi že za dobre 30k, govorim za 520ADJ model. V nemčiji pa tudi ni pomoje nevem koliko dražji. Če gledamo poštnino pride iz nemčije približno 22,50 EUR (DHL) ali 27 EUR UPS z letalom in za 2 dni je stvar tukaj :D. Govorim za pakete, ki tehtajo okoli 5-6 kg.

Še en MBM shot Tagana 480...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

WhiteWolf ::

In kdaj kani biti pri nas TAGAN 480 U22?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

kuglvinkl ::

Ma ja, mene tut srbijo prsti. Zelo redki PSUji imajo dve ločeni liniji (Zaenkrat Antec in Enermax). Bi ubodu NeoPower, samo se mi zdi, da lahko prišparam konkretno vsoto $, če ubodem Tagana.
Your focus determines your reallity

WhiteWolf ::

Jaz moram cimprej kupit nov napajalnik, ker mam trenutno Chieftecov 360 in je to katastrofa na moji konfiguraciji.

Mam pa:
DFI Lanparty NF4 Ultra,
3500+ Winchester
Winfast 6800GT PCI-e,
2*512
160 GB Hitachi +...
...in je ze ne defualt napetost na 12+ 11.5V ali manj. Ce voltazo malo prevec zvisam malo cez 1.5V se mi kista kar restarta.

Ko recimo zazenem Prime 95 mi zadeva obstoji (dobesedno zmrzne) tudi na default nastavitvah, tak da upam da bo cimprej ta napjalnik dobavljiv pr nas.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Mirč ::

kaj pa ta napajalnik link
460W DUAL XEON

bojsi ::

Za tiste z bolj plitvimi zepi....
Tudi LC6550 V2.0 imajo dve loceni 12V liniji...

WTF? ::

Ka tale napajalc je v redu ? KLIK !!!

Mirč ::

in kje se dobi ta lc power v2.0.
lp

LittleDevil ::

Kater napajalnik se trenutno najbolj splača za tam okoli 30.000 sit?

LP

igor0203 ::

pomoje kšn Tagan al pa Enermax. Edin če dobiš iz tujine kšnga OCZja..

PrimozR ::

Tagani so kul ja. Pa če maš mejo 30k, mislm da 2force 530W lih notr pride al pa je mal več (kšnga prešerna al pa dva).

LittleDevil ::

Evo še ena zadeva od OCZ-ja <b>OCZ PowerStream Power Supply (SLI Ready)

Če kdo ve kje se ga da nabavit naj kar pove... :)

LP
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711313 (7455) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311593 (1297) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322131 (1595) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151240 (1014) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231464 (1231) MEDENA

Več podobnih tem