» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
4 / 12
»»

frenk ::

malecky: ti kr 550W kup, da ti en cajt ne bo treba menat:)...upam da boš mel več sreče kot jest:D

tic: you lucky bastard>:D

glinik ::

Zdaj gledam svoje linije z nekim 4 leta starim 300W napajalnikom. Procesor mi dela nonstop na 100%, saj JAZ VERJAMEM - SETI.

SiSoftware Sandra:

Front Side Bus Speed : 2x 223MHz (446MHz data rate)

Temperature Sensor(s)
Board Temperature : 36.0°C / 96.8°F
CPU Temperature : 53.5°C / 128.3°F

Voltage Sensor(s)
CPU Voltage : 1.79V
Aux Voltage : 2.93V
+3.3V Voltage : 3.23V
+5V Voltage : 5.03V
+12V Voltage : 11.73V
-12V Voltage : -12.12V
-5V Voltage : -5.25V
Standby Voltage : 4.87V
Battery Voltage : 3.62V

To je to. Dobra stara ruska tehnologija :D.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dodgeviper ::

Živjo

En vprašanje?

Kak napajač priporočate za mojo konfiguracijo?

Abit NF7s rev 2.0, xp 2700/2640, ti4200 315/625,
1x 80gb 8mb wd, 1x 120gb maxtor, 1x 120gb sata seagate.
Lite-on Cd-rw, Lite-on DVD-rw
1x512 corsair 466mhz, 2x 256 kingston 400 mhz
5 ventu.

En napajač 400w noname ki bo hmal spregu.
12+ linija mi pade na 11,13 ko pade nižje sistem zmrzne oziroma se reštarta.
5+ je pa 4,89

To je to
Help help

Lp

Dr_M ::

Dodgeviper: tagan 480 bi biu cist ql za dolg casa, pa se pocen je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Oz za borih 10 cukov LC Power silent 550w. Zate bo vec k prevec dober. Kolk sploh stane Tagan?

Dr_M ::

23k sit...
pa ma aktivni pfc...za razliko od LC..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ahmm, recmo, recmo da dosezes z njim kakih 100 ali maksimalno200 Mhz(sam to sploh ne verjamem pa cistmozno ,da je kak tak Tagan clo slabsi) visji rezultat-je to vredno 13 dodatnih cukov? Nope. Oz ne razen, ce je prav navijanje hobo pa se za to je tak Tagan pol spet premal.

Aja, DR_M poglej ZS 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

evo zadevo mam doma in že OC-jam, tko da bom kratek, ker se mi lahko vsak čas sesuje:D

...uglavnem povečini sem z napajalnikom zadovoljen:))

JIM22 ::

Si ga dobil? Kakšen OC imaš?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Ok, grem stavit, da ne bo bog ve kaj.

DjTonic ::

evo zadevo mam doma in že OC-jam

lol frenk, pa ne, da si že dobil PSU :D No fajn pol pa poročaj o napredku.

Wox ::

Hja... zgleda da se mu comp nonstop sesuva.:D

Freelancer ::

Eh, kaj pametujete nekaj, testiranje stabilnosti traja zelo dolgo.

frenk ::

ne...na šihtu sm biu:D...sm pa vsen mal razočaran...12V linija mi skače od 11.98 pa do 12.04, 5V je stabilna na 4.97V, 3.3V pa stabilna na 3.28...vse te napetosti se dobi samo, če se trimerje odvije do konca in ubistvu s tem tud zgubijo pomen...take napetosti bi mogle bit pri čisto zaprtih trimerjih:\...je pa res da sistem ni tolk navit da bi lahko spravil ta napajalnik na kolega...bomo pač počakal na PC>:D

...uglavnem to ni to kar sem od tega napajalnika pričakoval:|

p.s.: proc trenutno dela na 2464@1.87V(1700+)...tukaj je pa že meja za sp97 in tornadota na 7V:D

p.p.s.:zdele sm opazu da tud 3.3V linija skače med 3.26V in 3.28V:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Wox ::

Kako si pa zmero te napetosti? Če ti jih pokaže MBM je itak brez veze, razen spremljanja nihanja. Ti lepo z voltmetrom zmeri, če nisi. No, nihanja so minimalna, 12V +-0.03V, 3,3 +-0.01V. To so zelo dobri rezultati.
Pa kaj maš sir v ušesih, ko delaš z računalnikom? Sem mel priliko slišat Tornadota, pa ta zadeva ni za prebavlat. Niti na 7V. Na manj se pa itak ne zgane. Na 7V je zadeva še vedno glasna, učinkovitost hlajenja pa je morda le za odtenek boljša od kakšnega tihega 2000-2500RPM ventilatorja. No pri 12V pa zadeva res seka. Sam kaj če se dere kot kakšen 10 let star sesalec.

JIM22 ::

Kaj to maš Antec True Control 550W? To ni nič men skače na chiftecu420W 12V linija od 11.86 pa do 12.30V, in na 3,3V tud za okol 0,1V, na procesorju pa tud 1,9V skače pa od 1,97 pa do 1,82V. FULL. Moram dobit nekaj novega. V mislih sem imal tudi Anteca True Control 550W. Malo poročaj kak se kaj obnese.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

TribesMan ::

frenk sprijazni se popolnoma stabilnega napajalnika ni... Take napetosti kot jih imaš sedaj so super... bolje ne morejo biti... Probaj še malo bolj obremeniti 12V linijo... sam povečaj napetost CPUja nad 2V da začne malo več kuriti... če bo 12V linija ostala približno enaka trenutnim razmeram, potem je napajalec super...

No vseeno je malo predrag. Tagan ima trenutno boljši price/performance.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Da LC POWERja ne pmenjamo >:D
V cem je sploh fora postat na default voltazah linije?
Obremenit na 2v pa pol gledat.

frenk ::

viharnik: tele MBM napetosti so pomoje kr ql...napetost na priključku je pa sigurno drugačna, ker ni tm nobenih izgub...jah tornado na 7V je glasen, ampak se navadiš...sej če gledam film ga itaq ugasnem:D

JIM22:no ja chieftec se tle pač ne more primerjat...sem ga mel pred tem napajalcem in je bil pač prešvoh...tale truecontrol se zaenkrat kolikortoliko vredu obnese, samo je pa drag:D

tribesman: i just can't face it:D...no ja bomo pa gladil na plati pa bo:)...bom probal obremenit še s čim drugim...price/performance pri vseh high end komponentah ni važen

caligula: LC nej majo kr penzionisti:D...bom kmal naloadal tole linijo, ampak ni pomembna samo voltaža...pomemben je tudi OC;)

p.s.:hehe...spet je cajt da zamenam podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Freelancer ::

Men recimo 12v skace med 12.099v in 12.220v v asus probe. Na locenem molexu mam pa z multimetrom 11.99-12.01v.

PS: Zdej mors fazno gor dat cimprej, ne mors s tornadotom no ;)

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Ne razumem, kaj bi pravzaprav sploh še rad. Procesor si OCjal za 1GHz, če se ne motim je frekvenca XP1700+ 1,47Hz. In to z zračnim hlajenjem. Napetosti na linijah maš stabilne. Od kod torej tvoje nezadovoljstvo? Mislim da višje, s tem kar imaš, ne moreš iti.

Dr_M ::

Viharnik: ce bi ti vrgu 40k sit stran za tak napajalnik, pa mislu, da se napetosti ne bodo spreminjale, bi biu tut verjetn mal jezn :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Najprej nekaj besed Caliguli....

Ej model TEČEN SI KOT DREK!!! Tega tvojega LC Power & Something mam že vrh glave. Nevem kaj misliš da maš, sam te morem potolažit da je to sam eden od mainstream napajalnikov, ki je po moči mogoče ustrezen 400W Antecu... Kontrole ta napajalnik nima zato je avtomatsko precej slabši... Mah če boš prišel na NEST2004 se mi javi, pa bomo ta napajalnik stestirali z eno fajn požrešno mašinco. Ti garantiram da se posede ko kup gnoja. Edina dobra stvar na njemu je to da je poceni... Sam ko primerjaš notranjost Anteca in LCja potem ti je takoj jasno zakaj je tako poceni. Antecovi napajalniki so polprofesionalne zadeve ki so namenjene najhušim obremenitvam in delovanju v 24/7 režimu... LC pa je daleč od tega.
Sej je vredu sam ni pa tok dober, da bi blo treba vsakič ko kdo omeni napajalnik, pisat prosti spis na temo "Jaz ljubim LC Power".

frenk:

A se ti je OC kej povečal z tem napajalnikom? Kaj pa kontrola napetosti? Do koliko lahko povišaš linije?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Freelancer ::

TribesMan: Js sm ugotovu, da mentalni /ignore pomaga ;).
Koliko se je frenku oc povecal bomo pa vidl, ko bo dal faznega gor :).

Wox ::

Ja. Made by ELES. Ta je ta najbolš. :D Samo pazi. Podnevi v dopoldanskem času so ful velika nihanja, zato navijaj ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

frenk ::

freelancer: za fazno bo treba nov evap delat, tko da bom še mal počakal:D

viharnik: in oc za 1GHz se teb zdi velik s tem procom?...tale proc je narejen za navijanje>:D

tribesman:jah oc se mi je povečal do te mere, da mi zdej na tej frekvenci dela BP, chieftec se je pa na tej obremenitvi sesul...kot sm že reku bo za višje frekvence treba dat tornada na 12V, al pa počakat na PC...kontrola napetosti je pa kot sm že reku v k*****...tele napetosti so pri kontroli na maximum...ampak pomoje bom kmal zamenjal potenciometre, tko da bo tole letel>:D

Caligula ::

Tribesman, LC power ma se boljsivalue/price ratio pa naj te kar zateguje zaradi tega :D
Ce se splaca dat vec kot 3krat toliko za 100 Mhz vec pa ne vem >:D
Eni bi rekli, da se pol ze bolj splaca BOLJSI procesor kupit namesto neko bogo garo zgat do konca >:D

PS: Ce mas tecen drek stopi do dohtarja-prebava je resna stvar 0:)

Jaz ljubim LC power 550

GUFY ::

Jaz pa predlagam da VSI na Slo-Techu kupimo napajalnike LC power, saj če Caligula zadovoljen z njim je pa to tisto, kar vsak pravi Slo-Techer potrebuje.8-O 8-O 8-O .

frenk ::

caligula: sej pridobiš še pri grafični, pa še kje...poleg tega tale tema ni namenjena low budget napajalnikom ampak napajalnikom za hard OC:)...sej vemo da je price/performance razmerje dost slabše pri temu napajalniku, ampak dej si predstavlej kva bi blo če bi vsi na s-t tako razmišljali...potem nebi bilo kakšnih visokih OC-jev;)

TribesMan ::

Lahko kupiš še tako dober CPU pa še tako dobro plato, pa nevemkaj še. Nekje se zadeva ustavi. +-50MHz. Kar naredi razliko je ali boljše hlajenje, ali pa boljše napajanje. Tistih 100MHz ekstra ne boš dobil na noben drug način. Nobeden A3200+ ti ne garnatira da boš lahko navil najbolj. Pač za xtremen OC je treba misliti na vsako malenkost. In tle se LC userje. Pa če se na glavo postaviš. Sicer pa jest sem že videl razliko med Antecom in Chieftecom... In me je prepričala, LC Power je pa po zasnovi še večji crap kot Ćiftec. Rad bi sicer videl še Tagana. Sam zaenkrat sem malo izplul iz OC vod ker ni časa... Mogoče poleti začnem z novimi dogodivščinami :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Vem vem, sam ce nocte Caligule sprozit morte pol pazit pri rabi besede value/price :D
Pa namest razlage, da ma nek napajalnik vec materiala notri, uporabit pac raje razlago o tem kaj realno doprinese. Ker vec materiala notri ne pove nic. Ce je crap se toliko hujse.. Skratka fajn, da mas improvement, se bolj fajn pa, da lepo direktno brez olepsevanja poves stvari kot jih vidis sam. Ne morejo te drugi prepricevat, da mas nekaj ful dobro, ce mas sam obcutek, da bi moralo bit boljse, ne?
Sm pa zoher, da je precej boljsi od LCja.

Jz sam probam malo uravnovesit, ker ce en noob bere tkole si lahk misli, da je treba nujno met najdrazji napajalnik, pr procesorju, plati,.. more pa sparat...

Aja-zdaj vam spet malo vracam temo 0:)
Sam verjetno ne za dolgo
>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

Jah noobi bi mogl vse highend kupovat...ko sm biu jest noob nobenmu nism verjel da je treba kupovat firme, itd in tko sm pol pač kupu tale chieftecov napajalnik, samsung ram(cas3),...pol sm se še en cajt po glav tolku, ko sm vidu da folk dosega boljše razultate s komponentami ki so deklarirane nižje in so od best firm:D

Dr_M ::

Caligula: ce bi usi gledal value/price bi se dons se zmeri usi z yugoti fural, pa mel 55cm TVje neznanega porekla....in tako dalje. svet bi biu nadvse neuporaben in grd :)

edit: je pa res, da je treba met eno mero zdrave pameti, ki pa je nekateri ocitno nimajo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

frenk ::

jap nekateri res nimajo mere zdrave pameti in pol kupjo najcnej jajca:D

zdele sm meru še na zunanjem molex-u in je 12V linija nekje med 12.36V in 12.37V, 5V je pa 5.16V...nažalost nimam tolk natančnega multimetra, da bi 12V linijo lahko še bolj natančno določu...pomoje da so tista nihanja na plati posledica slabega glajenja na plati, ker napajalnik daje vn povsem stabilne linije...torej se ga je le splačal kupt

te napetosti so pri procesorju na 2V(realno 1.9V) in to na 225x11(2479MHz)

fan controler mi lahko poganja tornada od 5V pa do 10.3V...če je linija(za ventilator) neobremenjena pa gre do 11.3V

morm si potegnt točke za merjenje napetosti na 3.3V liniji:D

...bol ga bom pa loh obremenil pol ko bo hlajenje...pa tud na nestu ga loh obremenimo>:D

p.s.:napetosti v MBM5 se od prej niso spremenile...tudi nihanja ne:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

frenk ::

zdej sm napetost spustu na 1.82V(realno) pa se napetosti na molex-u niso spremenile...še vedno "niha" med 12.36 in 12.37 5V je pa še vedno stabilna na 5.16V:)

frenk ::

sicer malo offtopic, ampak lahko potrdim da temperaturna zaščita na abit nf7-s deluje >:D

DjTonic ::

Kot kaže si s tem napajalnikom res "trofil" v polno. Tudi mene malo mika nakup, a kaj, ko se mi zdi škoda tolko keša dajati za njega. Vendar se zna zgoditi, da si ga vseeno omislim do nesta >:D. Frenk kaj pa 3DMarka2001SE si probal kaj pognat? Koliko si zdaj max navil ti4200?

frenk ::

mah tista ti4200 od abita komaj še živi, tko da je raj ne navijam, s tole pa nebi dosegel kakšnih dobrih rezultatov...ciljal sem na grafične nove generacije, ampak kot zgleda jih še nekaj časa ne bo pri nas...tko da bom pomoje kar 9800se kupil in navil do konca:D

Freelancer ::

Prklop tornadota na 12v, pa ce je treba se ksn ventilator zravn, sam tolk da vids, do kolk prides :D.

frenk ::

mah tale tornado + sp97 tud na full obratih ne shladita proca pod 60°C če dam voltažo preko 2V...poleg tega se mi sesuva če preveč povečam voltažo in za to so pomoje krivi nehlajeni mosfeti...morm enkrat pohladit tud mosfete:D

JIM22 ::

kašne OC si pa dosegel z tem napajalnikom? Malo napiši, do kje si stabiln:)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

frenk imaš email pa odpiši že 1x!!! >:D

kdaj delaš jutri v bofu kranj ?
:P

bi rad videl 9800se če se da softmodat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

frenk ::

JIM22:zdej dela na 225x11=2475@1.78V, ampak napetost na čase skoči tud na 1.81V, tko da pomoje zarad tazga nihanja napetosti na plati ne bom kej prov daleč pršu, dokler ne bom gladil vsega...višje pravtako ne gre zaradi nehlajenih mosfetov in hlajenja...lahko probam samo še do koliko lahko spustim napetost in točno to bom tud naredu

sej bi več testiral, ampak sm biu na vikendu od petka in sm lih prejle pršu

MEDENA:evo maš reply:)

Freelancer ::

Hitr ustimi tist evap, da ne bos se kej skuru z zracnim :). Evo vids, prekmal si dobu napajalnik, mogl bi zavlacevat se ksna 2 tedna, da bi mel ti glih evap prstiman, zej te bo pa matral k bos mogu cakat :8)

Malecky ::

OMG lesi|O

frenk ::

Malecky: ke maš zdej tvoj premočn napajalc:D...nekaj reply-ev nazaj si govoru da je še 480W antec preveč, kva pa šele 550W antec:P

MEDENA ::

ejga frenk je uletu po sexu v bofu s svojimi soprodajalkami :D

odpiši email stari :P

frenk ::

MEDENA: behave>:D...odnos s prodajalkami je striktno profesionalen...u got mail

fantje a gremo na nestu sestavt ultimate machine...jest dam diska pa napajalnik:)

MEDENA ::

jest dodam za nest 3.5" disketnik vmod :D

LOL

DjTonic ::

fantje a gremo na nestu sestavt ultimate machine...jest dam diska pa napajalnik

Itak :D ST Nest 3DTeam >:D
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711303 (7445) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311592 (1296) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322130 (1594) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151239 (1013) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231464 (1231) MEDENA

Več podobnih tem