» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
2 / 12
»»

Malecky ::

Poglej se anandov test...pa ni take razlike.

frenk ::

malecky: a to si odgovoru na moj post al thorn78-ov?...pri anandtechu nažalost niso testiral popačenja signala, so pa testiral kako dobr je napajalnik ščiten(izoliran), ampak to se da BP dodatno izolirat, več problema maš pri glihanju signala

thorn78:kje pa je tale trgovinca?...se mi zdi zlo vredu:)...samo vprašanje je al majo to sploh na zalogi:\...tnx za link:)...glede napajalnika: raj poglej še kakšne druge teste, ker tale mi je mal sumljiv(cheap)

Primoz78 ::

Nimam pojma kje se nahaja trgovina, sem jo nasu na netu :| . Aja glede napajalnika pa nevem kaj bi naredu...ker bi rad vzel enega takega da ma EPS prikljucek, da ne bom cez pol leta spet dal 20k sit ali vec za napajalnik....:\ :\ :\

Lp Primoz

Dr_M ::

frenk: popolno gladke enosmerne napetosti nikol ne bos dubu. pa je lohk se tok kvaliteten napajalnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

thorn78: sej tale ma zgleda samo adapterček, ki ga boš pravtako poznej lahko kupu...itaq pa btx ni še tolk bliz

Dr_M: sigurno, ampak je pa glede na sledečo tabelo 550W model velik bolši kot 480W

zvitorepec ::

Da ne bom odpiral nove teme... Kaj mislite o napajalniku Enhance 1136H (360W). Trenutno imam 300W Macron, ki sicer dela cisto OK, ampak ne vem kako bo, ko bom navil (palomino 1800+).
HOWGH!

mloncar ::

če enkrat kupuješ napajalc, se ti verjetn bol splača enga dobrga kupit.

drugače pa Gufy chiefteka 420W prodaja za 9k.. ..poglej male oglase.
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

laibachnsk ::

Pa še jest imam eno vprašanje glede napajalca.
Kateri je boljši Enermax 460 w ali Antec 430w?

Primoz78 ::

Jap tudi mene zanima...kateri je boljsi Enermax ali Antec ?...trentuno niham med Enermax EG465AX ActivePFC FMA ter Atnec TRUE 480W...:\ :\ :\

Lp Primoz

BaRtMaN ::

IMHO Atnec TRUE 480W.

laibachnsk ::

Mene pa zanima a je kakšen problem vgradnja novega napajalnika?
Namreč kupujem novi napajalnik in gledam tega starega,tukaj je cel kup enih kablov,a lahko kaj uničim?
Kupujem anteca 480w tp plata je pa msi kt4 ultra.

Dr_M ::

definitivno Antec, tuki sploh ni dileme. na usakmu konkretnemu testu se izkaze antec za boljsega kot enermax. sicer razlike niso kej velike, ampak tut v ceni ni razlike...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Edina pametna opcija je Antec TruePower, ali pa Tagan 480W, ki ga prodaja Mlacom. Ta napajalec je videt res dobro narejen, pa še na isti sistem kot antec, se pravi 3 ločena krmilna vezja... Je pa res da je cena ista k za Anteca... Ma pa druge priboljške... ATX 2.03 kompatibilen... itd..

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

MACCI uporablja Antec 550W, se ve za kakšne rezultate >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

laibachnsk ::

a res nobeden noče odgovoriti na moje vprašanje?:(
verjetno vsi veste kako se vgrajuje psu .
Kable znam priklopit na HD,Cdrw,atija,kaj pa ostali?

Tilen ::

kaki ostali? pol pa je sam 1 kabl oz prikljucek (ta velik) še ki gre na plato to pa je tut vse od "kablovja" al pa če ima tvoj napajalnik še tisti štirikotni vtič (dodatek za 12V)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

laibachnsk ::

antec 480 w je napajalec in ima še te special konektorje. evo povezava pa hvala za odgovor....

Tilen ::

glede na ta page, ne razumem kaj ti ni jasno? tisti AUX power dvomim da rabiš, ATX 12V sem ti povedo kam ga vtaknes(itak samo 1 moznost), 3 pin fan senzor (ce ga rabis si ga prklopi) brez njega pa bos tut prezivel, fan only je pac za vente ko so na molexu tk da zdaj pa res bi mogo vse vedet, kr drugih prikljuckov ni. A sata power pa nimaš ? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

laibachnsk ::

thanx pol je to čist simple.
Kaj misliš pod to sata power?imam sata HD Maxtor če to misliš?

Tilen ::

ja maš kao 2 moznosti sata power pa legacy power... ti kr prek molexa prklopi pa se ne obremenjuj :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Primoz78 ::

Tudi o Tagan-u sem razmisljal ja...sam nevem kako se obnese v praksi. A ga je mogoce kdo probal?


Lp Primoz

frenk ::

Caligula ::

Ahemm, domnevam, da se zavedas, da je to P.R oz EPP gradivo?

Ce poklices podjetje navedeno spodaj, ti z veseljem prodajo svoj "tapravi" super ekstra hardcore twinturbo ramjet compressor cool :D

frenk ::

caligula: ja sej to vem ampak so pa zelo realni...še nikol nism vidu noname napajalnika ki spravu vn tolk kokr gor piše...poleg tega tud nikol niso tolk nabasani, kar pa pove skoraj vse:D

...evo jest sm naroču Antec TC 550W, zdej je pa treba čakat samo še kakšne 3-4 tedne:D

frenk ::

Hvala za narocilo, izdelek smo ze narocili. Lahko ga pricakujete v roku 2-3
tednov. Ob prispetju izdelka vas bomo seveda takoj obvestili. Racun pa vam
bomo
poslali skupaj z izdelkom.


...to mi deliiiiii>:D

Caligula ::

Se nism vidu cloveka tolk veselga zarad plocevinaste skatle z neki cipi pa drota not :D

frenk ::

počak da me vidš k bom kupu kartico z nekaj ušivi čipi in velikanski radiatorjem, gor bo pa pisal 6800:D

...hočm povedat da majo pri redrat zlo vredu odnos in da bom še kupval pr njih če bojo cene ql:)

Tilen ::

kolk boš odštel za anteca?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Primoz78 ::

Redrat so nasrpot IN.PUT kar ene par tisoc drazji....vsaj tako sem jaz opazill. Npr. 550w True power pride pri Redrat cca. 35k sit...pri IN.PUT pa 33k sit...

Lp Primoz

Caligula ::

Pa mu ze kvarte veselje :(
:D

jRk0 ::

am, jaz mam trenutno 300W macron :)

pa gor bartona pa me resnicno jebejo visje voltaze od 1.85 pa visji fsbji:>
verjetno napajalnik, kaj?:D

am, kaj priporocate do 20k sit? pa se to ne bom zdaj kupil takoj, ker se morm nekaj za avto prej pa to :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Boki_ ::

Jst sm naroču Chieftec 460W. Mislte de bo za en OC 9800XT, Prescotta3.0(vodno + pelt, k se bo napaju z vzporedno 230W napajača)?
I'm back

Dr_M ::

Tom DeLonge: kej tok neumnega pa ze dolg nism slisu....ampak ok...tut taki primerki morte bit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SleepLess ::

meni moj chieftek tudi navianje cisto zadustuje, res da sem mu pocecal 12 linijo, ampak tudi ce procesorju spustim voltaze 2.1 se ne nihajo dosti. Pomoje je 550W za 40k sit tako kot je ze nekdo povedal preseravanje

frenk ::

IN.PUT mi ni odgovoril na mail, torej imajo dokaj neprofesionalen odnos...raj nardim promet taki firmi ki se za stranke res trud pa dam tistga jurja več:)

to me bo pršlo 37k8 sit + 500sit poštnine do kranja

TomD: za en Oc bo dost za dva pa ne več:D

jan3594: ti maš verjetno rock stable linije, torej ti pri 2.2V in 100% OC-ju nč ne niha...niti za tisočinko volta...pa fx6800 ti bo tud lepo delal...še posebej ko ga boš voltmodal in navil:)

Boki_ ::

Kaj je pri meni tako neumnega? Da se prescott preveč greje? Daj najprej si ga nabavi potem govori. Resda pa se greje malo (2-5% več) kot P4C.
I'm back

Dr_M ::

Tom DeLonge: ne ubistvu je tko....ze neki casa spremlam tvoje neumne poste, ampak tole je pa ze visek.

ok..prescott...ni nevem kaj, ampak jebiga, usazga kdaj nategnejo.
vodno hlajenje za tak cpu je ze skor nujno potrebno, ampak peltier?? a ti iz sebe delas budalo....ampak ok, razumem da niste usi tok dobr pouceni o teh zadevah. ampak peltier pa nevem kok stvari bos napaju z navadnim atx 230W napajalnikom?? tole je pa ze visek neumnosti...
nevem zakaj se s svojo glupostjo umesavas sploh v resne debate na tem forumu... uglavnem, ob tvojih postih nevem al bi se smeju al zjoku, ampak vedno ostanem brez besed.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

SAMO!!! pelt se bo napaju z 230W. In hlajenga s peltom bom meu sam kake 3-5 dni, da bom benchal, potem pa bom znižal frekvenco in laufal sam vodo.
I'm back

SleepLess ::

frenk: nisem rekel da imam rock stable linije, in tudi mislim da ce vmodal ge6800pro in imel notri prescota oc-janega nebi bilo dovolj :) sicer pa sem si pogledal teste tvojega novega napajalnika in res zgleda dober, samo se mi zdi 40k sit predrago za napajac.

Primoz78 ::

frenk...pri IN.PUT-u majo TruePower 550W za 33k sit...

Lp Primoz

Boki_ ::

@jan3594 Za tanovga Ge Force-a bi res rabu eno svinjo od napajača, saj ta požre energije ku kurba, za prescotta pa ne rabiš toliko, saj je 0,09 mikronski in rabi 1,4V. Če bi meu en vzporedno 300W sam za grafo pa bi blo več kot dovolj.
I'm back

Caligula ::

Skoda, da Nvidia ne pride z lastnim napajanjem.
Ala Volari. Bi blo velik boljse.

Dr_M ::

za prescotta pa ne rabiš toliko, saj je 0,09 mikronski in rabi 1,4V.

ne ah kje...ze za prve P4 je intel priporocu 400W napajalnik, prescott je pa se precej bolj pozresen.

Caligula: to bi blo seveda uredu, ampak, stvar bi bla min $100 drazja, za mn se pomoje sploh nebi pogovarjal. zdej pa racuni... al das pr nas $150 za en konkreten napajalnik za ceu comp, al $100 zravn samo za napajalnik samo za graficno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ma nebi blo tok drazji. Sej nebi bil zastavljen tko k napajalc iz compa.
PAc k adapter-tak obicen sam pac mal bolj kvaliteten pa s hlajenjem verjetn.

Mislm po mojem bi blo manj kot 20$ drazji.

frenk ::

thorn78: ja sej to vem ja...sej sm jim mail poslal pa še zdej niso odgovoril, po skoraj ceumu tednu...to je zame neresnost in ne mislm pr njih kupovat...poleg tega je pa še zelo malo možnosti da ga majo na zalogi glede na to da ga red-rat(generalni uvoznik) in jae nimata

jan3594: sej ni 40k sej je 38k:D...joke...to je temelj celega compa in temelji morjo bit močni, čene se zadeva začne rušt...40k bom dal pa zato, ker nočem met napajalca 100% obremenjenga, ker obremenjen napajalnik zna bit še kako glasen>:D

Tom DeLonge: tud 230W je skor premal za pelta...morš upoštevat da ma ta psu zelo švoh 12V linijo in da bo verjetno noname, torej bo PF precej pod 100%...mogoče kšn švoh pelt pa še to vprašanje...za pelt se ti bl splača ločen homemade psu;)...chieftec je pa pri men zgubu zaupanje...nikol več chieftec...bom vidu kako bo z antecom:)

Dr_M ::

ena zanimivost....sicer nima veze z napajalnikom, ampak podatek ne bo odvec. klik

pa se ena zanimiva rec...

Antec True Control 550W, 69% efficiency

polno obremenjena zadeva vlece skor 800W. 8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

GUFY ::

Frenk: Ne vem zakaj ti Chiftec ne zadošča, saj bil meni čisto dovolj tudi za najbolj visoke OC-je. Seveda je imel moj Chiftec 420W modane lineije in 12V linija tudi ob najvišjem OC-ju ni padla pod 11.9V.
Sedaj sem ga prodal (moram reči, da mi je skoraj žal da sem ga) in si kupil Anteca 430W. Pri tem Antecu me moti, da so napetosti na linijah zelo nizke v primerjavi s Chiftecom. Moram narediti mod pa bo>:D . Nasploh se mi zdi, da je Antec v primerjavi z mojim starim Chiftecom zelo "šlampasto" narejen.
Moti me, da napajalni kabli nimajo dovolj Molex priključkov, postavitev izhoda napajalnih kablov iz napajalnika, glasnejši je od Chifteca in pa seveda cena tega napajalnika.
Dobra lastnost je, da se da modat vse tri linije (neodvisno), kar pri Chiftecu ni bilo mogoče.

TribesMan ::

GUFY ti si mel srečo s tistim Chieftecom, saj je bil dejansko zelo dober napajalec. Sej največji problem Chiefteca je to da jim ful niha kvaliteta proizvodnje. Lahko dobiš super napajalc al pa eno kurčevo piskalo...

Eniwej mislim da boš z Antecom še bolj zadovoljen... še posebej ko boš naredil Vmode...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

GUFY: če sm zadevo preveč navil se mi je enostavno samo ugasnu in to ne pri višanju voltaže ampak pri višanju frekvence...na 2350 je delal še BP na 2400 se je pa samo ugasnu...poleg tega je iz njega prihajal zelo topel zrak...no ja linije je mel zlo stabilne, ampak kva mi bo to če pa ne dela:D...zanimivo je da so se linije stabilizirale šele pri full loadu

...poleg tega jest kupujem napajalnik na katerem bo laufala grafična novejše generacije...sej nism še 100% ampak ko se bom odloču mi ga pa ne bo treba menat:)

Caligula ::

Se prav si mel bolj bogi napajalnik kot je moj noname 400w?
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711200 (7342) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311580 (1284) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322109 (1573) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151229 (1003) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231457 (1224) MEDENA

Več podobnih tem