» »

kateri stabilen in tih napajalnik

kateri stabilen in tih napajalnik

1 2
3
»

macgajver ::

Hm zanimivo da bi se lc začel kr naenkrat bl dret sej ne da hočem rečt da je dobr napajalnik samo fora je ker imam jest doma ravno 2 računalnika 2 metra narazen eden je opteron 175 2gb rama 8800gtx drugi amd 64 3800+ 1.5gb rama 6800gt pa je pri obeh lc 550 pa pri obeh je isto glasen ubistvu kr dost tih napajalnik.

Aja nekoga je zanimalo nihanje linij sicer jest to blage do kolk je uredu in kolk ne pa tud cajta nimam da bi se ubadov s tem
Pogledov sm kr z everestom kaže pa naslednje
cpu jedro 1.34-1.39 V
+3.3V 3.31-3.36 V
+12V 11.97-12.22
DIMM 2.61-2.62 V

A se mi splača kupit druk napajalnik ali ne?
tenstan krompir je pa zakon

strumf666 ::

boš moral z multimetrom pomerit napetosti, ker so senzorji na patah ponavad zelo švoh.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

macgajver ::

Ah tko al tko bom proti koncu tega leta nabavil en ornk od intela procesor zravn gre seveda se plata in hitri rami grafa bo se dobra pa se en ornk napajalnik bom notr dau do takrat bo pa lc mogu zdržat.
tenstan krompir je pa zakon

AngelOfDeath ::

Končno je prišel v trgovine Enermax Infiniti Ditech najceneje je okoli 172€ v ebugu...

me zanima koliko bo cena 620W modela
edit: Slovnica

joker16_7 ::

O, zanimiva informacija macgajver;) A ve kdo mogoč če bo zdaj v kratkem kaj izdal enermax močnejšega kot je Galaxy? >:D Saj je že itak dost močen za 5 kišt poganjat, ampak lepo je videt še kaj močnejšega. Keri napajalnik oz. firma ma pa kaj najmanjša nihanja v napetosti? Enermax, po vsej verjetnosti, kaj pravte? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Dr_M ::

ce hoces najboljse, pc power & cooling.
se pa hvalijo z single rail design za 12V, ampak jest tega nebi nabavu :)

pa thermaltake ponuja 1200W napajalnik :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

aja, pa se tole si je vredno prebrat. toliko, da utisamo razne caligule. :D

predvsem je zanimivo tole dejstvo.

3. DON'T LOSE POWER WITH MODULAR PLUGS

edino tista z single rail je mal bosa. sicer izkoristek je verjetno res mal vecji kot z vecimi linijami, ampak mas pa na eni liniji prcej vecje nihanje, ker se obesi vec komponent gor.
tko da, 1 linija, bull.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

macgajver ::

Lp evo delal sem in nasparal 30 jurckou ubistvu cirka 125 ojrou zdej enkrat v tem tednu imam namen jit po nov napajalnik v mislih imam tegale enermax1 ME PA Še zanima za tegale enermax2 če je vredno dat 10k več pa kaj pravite se na tegale lcja aja pa napajalnik hočem obvezno met tak da bom natikou nanj samo tiste kable ki jih bom rabil ne da bo vse štrlelo po kišti kot sedaj
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Imel sem Tagana žal se modela ne spomnim imel pa je obupno nihanje 12V linije pa še prav tih ni bil, OCZ 520W mi je crknil in pri tem s seboj v večna lovišča vzel še procesor, moram pa reči, da sem najbolj zadovoljen z sedanjim Seasonic 600W napajalcem je izredno tih in linije so zelo stabilne. Moti me le njegov cenen izgled in pa da kablov nima oblečenih v bužirke, kar bi se za napajalec tega cenovnega razreda spodobilo.

AngelOfDeath ::

Tile so pa po ceni že precej blizu Enermaxu Infiniti 650W
edit: Slovnica

Calligula ::

Pa DR_M ravno ti si zrtev tega kar na tvojem linku recimo pise

MARKETING MYTH vs. WARRANTY REALITY

Ti preplacujes kot utrgan, tu na tem, na drugih forumih pa po testih mas pa same potrditve da je folk vec kot zadovoljen z LCji v praksi.

Moras bit ze precej bolnika da ignoriras folk, ki ma z njim izkusnje in se vedno v tri krasne piskas kako to ni mogoce.

Pol je pa cel forum retardov, ki se ze za nikakrsne racunalnuike ne upajo nabavit normalnega napajalca pa zmecejo v nek brezvezen napajalec ful denarja in potem pri procesorjih in graficnih raje sparajo.

Glede na to, da folk navite dual core procesorje z navitimi 8800 graficnimi in po 4imi diski normalno vse navito laufa ze na 550watni verziji med tem, ko ti se vedno bluzis v tri krasne pa pove kdo bi se moral malo ulezt na kak kavc med tem, ko muu prijazni gospod Dr. prihologije postavlja vprasanja in si belezi svoje komentarje...

Calligula ::

Pa se to, da ne boste samo paranoid schitzotov poslusali:

KLIK

Je celo ena verzija ljubljenega Enermax Liberty primerjana in ni videti, da bi imel kaj vec za pokazat kot primerljiv oz enkrat cenejsi LC power.

Retardi nabijajo po forumih v prazno, pametni ljudje pa raje kake teste preberejo in kaj probajo. O LCjih so tesi obicajno polni hvale.

Zanimive linije

Tudi 850 watno verzijo so ze preizkusili
KLIK

Zakljucek mi je vsec

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

macgajver ::

Sm gledou tega infinity 650w dobr zgldea sam a ga je za takle sistem smiselno kupit bi bil infinity 620w ali 500w dost al ne? amd opteron 175 navit kar se bo dalo 4x512 rama dva sata diska ena dvd pečica geforce 8800gtx pa ceu kup ventilatorjev. pa če kdo o tem lcju 850w ve kaj povedat me tud zanima ker košta samo 29jurjou.

finta je da kupujem now napajalnik ker vse to ganjam sedaj na lc550w pa v prihodnosti imam namen kupit novo izvedenko core2 grafične ne bom menjaš zdej kr nekej časa.

Calligula glej sej jest tud laufam vse to na lc550w samo jest se bojim kolk časa bo vse to še laufalo ker imam občutek da se napajalo kr precej matra s mojim sistemom.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

MAcgajver, mas gor link do 850w verzije.

Obcutek mas? Kaj ti govori, da mu je tezko? Saj je s takim sistemom tezko vsakemu napajalniku z 400 do 600 wati. Ker se pac priblizuje zgornji meji.

Ce bi rad boljsi obcutek pac kupi 850w verzjijo. Vsaj dobis nekaj, ce ze toliko vec placas. Lahko pa si kot Dr M in za enako zmogljiv napajalec placas toliko kot bi pri LCju za 850w verzijo.

Samo problem je, da je tukaj ze prevec paranoicno degeneriranega folka.
Tudi ti mas "obcutek" ker ti tukaj prevec cudakov skos v glavo nabija, da je premalo.

Kje je moderator, da raznim Dr. Mom zatezijo naj dajejo konkretne teste, linke,.. ne pa neke splosne debilozne site, ki govorijo o mitih in ne vem cem, ce pa obstajajo konkretni testi.

Noben ne pravi, da ne smes kupit drazjega napajalnika samo narobe je, da te teme bere veliko noobov in normalnega folka, ki v takem forumu pricakujejo, da folk, ki nekaj pise pise iz nekih zdravih vzgibov ne pa paranoj in frustracij, ker za enkrat vec denarja v praksi sami niso dobili nic vec. :\

AngelOfDeath ::

@Calligula

Tukaj imas malo boljse teste napajalnikov. Zal LC-ja ni med njimi.

Silentpcreview
edit: Slovnica

TechBeats ::

Ja jstm mam oz. mi je kr žau da sm ga kupu - LC 6550W kao green power neki...mam pa na P4 3.0ghz HT ta pa itak žre k quadcore 2duo skor, pa vidm u everestu odstopanja k sem jih mislu da jih nou nč

Lastnosti senzorja:
Tip senzorja ITE IT8712F (ISA 290h)
GPU Sensor Type Diode (NV-Diode)
Ime osnovne plošče Gigabyte 8I915P / 8I925X / 8I945G / 8I945P / 8I955X Series
Chassis Intrusion Detected Da

Temperature:
Procesor 40 °C (104 °F)
GPU Diode 54 °C (129 °F)
Hitachi HDS722516VLSA80 30 °C (86 °F)

Ventilatorji:
Procesor 2220 RPM
Ohišje 1638 RPM
Napajanje 1442 RPM

Napetosti:
CPU jedro 1.18 V
+3.3 V 3.18 V
+5 V 5.00 V ( kle tud včas za kše 0,05)
+12 V 11.84 V ( 11,79V je blo tud).........kao da ma z 2ma ločenima tračencama 34A?? a je možno to al bl buče
DIMM 2.59 V

zdej pa mislm dat names 6600gt, 8800gts 320mb not (pa sm vidu da pokur do 160w), abo kul če mi še proc med 105-130W) ...

El Barto ::

Če boš že kupoval Enermaxa (jaz sem ga) poglej še tukaj, ker je vsaj na začetku boljša cena, garancija je tudi drugačna - vsaj takoj te ne nategnejo za 2 leti (sicer ne vem kako je potem če se kaj zgodi).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

AngelOfDeath ::

80 Plus

Spet niti duha ne sluha o kakšnem LC-ju...

@El Barto

Sem mu jaz direkten link dal do AGT-jevega Enermaxa... Predvsem zaradi 3letne garancije ;)
edit: Slovnica

mtosev ::

Jaz jajca nikoli ne priporocam. Tagani Enermaxi OCZ ne pa neke poceni LCja pa taki junk. Je res da je LC boljsi od kake Arene al kakega no name napajalnika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Calligula ::

Mtosev, ti si itak nekaj posebnega.

Digital Dope ne glej softwersko nihanja linij. Gor na linku-mislim da na tadrugem, mas napisane rezultate dobljene z Everestom pa Sandro ali necem podobnim, spodaj pa se z voltmetrom.

Softwer totalno nabija in laze, multimeter pa kaze izjemno stabilne linije.
Skratka pusti softwerske meritve pri miru.

PS:
TUKAJ lahko pogledas kaksen bull shit je Everest, ce hoces tocne meritve. Zgoraj mas Everest, spodaj pa meritve z multimetrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

El Barto ::

@AngelOfDeath
Se oproščam, nisem vsega klikal ni bral.

Test napajalnika pa se ne dela na plati ampak na mizi in to z osciloskopi en pravi način kako se dela.
Pa kot že napisano, kje je kdo testiral LC-ja, ker pri brskanju ga sploh nisem nikjer zasledil.
A je tako dober, da ga sploh ni treba testirat, alpa so ene jajca - jaz glasujem za slednje.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

Calligula ::

El Barto, odvisno za kaj in za koga. Jaz bi rekel, da mene zanima predvsem test v racunalniku, ker osiloskopa na njem ne mislim poganjati.

Ker tu ne manjka folka, ki bluzi da ker noi aktivnega PFCja in vsega zivega sploh delati ne bi smel,... pa cudez dela in to zelo dobro.

Stromarji imate pac poklicno deformacijo, normalen uporabik pac ne.

GUFY ::

Tukaj je graf 12V linije mojega Sesaonica 600W.




Tukaj pa graf prejšnjega Tagana 580W



Mislim, da bi se tako hvaljeni LC odrezal še slabše od Tagana, kar pa ni dobro za stabilno delovanje navitega računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Calligula ::

Mislim, da izgibljas cas, ker ce kaj ni vredno truda je pa to softwersko merjenje.

Tisto z osciloskopi ali whatever je ze za tiste malo cez rob, softwersko pa je cisto druga skrajnost, ki nima skoraj nobene korelacije z realnostjo.

macgajver ::

Jest sm se kr odloču tukej bom vzel tale napajalnik kaj pa veš jest sm dost nor mogoče si nabavim quad core če sm dau za grafo 150k bom pa še za napajalnik 40k pa ga ne mislm potem menat v mojih naslednjih računalnikih. Enkrat kupiš ornk Kupiš
tenstan krompir je pa zakon

El Barto ::

OK nisem dobro napisal na testni mizi - napravi in osciloskopi ki mekijo nihanja (špice) ter voltmetri, ki merijo napetost kakor naprimer tole
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

TechBeats ::

torej al je pol sploh dost zomgljiv ta LC 6550 , da mi uredu poganja 8800gts pa še unga prescotta (preshota ;(( )...
K pr enmu proizvajalcu sm vidu da je min 500W za to grafo (leadtek), pr XFX da je (450W), pr evga (pa sam 400W); pr vseh pa da je 12V linija 26A(min)...no ta lc jih ma 34A ...

Tugo ::

Offtopic:
Caligula: prvo kot prvo ne pravim, da je LC slab, da ne bo prišlo do pomote. Seveda ne pravim niti to, da je dober. Pišem pa zato, ker tole kar pišeš glede digitalnega inštrumenta in softverskega merjenja, je pa čist mimo. Misliš, da ti digitalni inštrument, ki meri enosmerno napetost, kaže (bolje napisano bi bilo MERI) kaj bolj/manj pravilno kot softversko merjenje? Najprej poglej kaj točno meri inštrument (oblika signala) in koliko napake dobiš, če daš enosmernemu signalu špico, kar dejansko tudi meriš (niti merjenje izmeničnega signala ne kaže niti približno prav, ker preračunava signal na recimo sinusni signal). Od omenjenih treh meritev je EDINO osciloskop merodajen, pa čeprav je po tvoje tisti, ki meri z njim malo čez rob.

Ontopic: sam imam Enermax Liberty 500W in sem izredno zadovoljen. Želel sem imeti zmogljiv tih napajalnik in po moje z Enermaxom ne moreš zgrešit. Macgajver, po moje si se pravilno odločil, sploh če imaš namen obremenit napajalnik z elementi, ki rabijo zadosti toka.

lp, T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

macgajver ::

Lp evo včeraj sem nabavil enermaxa infinity 650w prosecor sem tud že navil tok je stabilen dela odlično čeprou pa morm rečt da se mi zdi majčkeno glasnejši od lcja 550w toda powdarjam jest sem imel lcja 14cm ventilator mogoče je to zarad tega uglavnm jest sm zadovoln uživajte.
tenstan krompir je pa zakon

Calligula ::

In kaksna je razlika glede na tvoja 2 LC powerja?
Ker si predstavljam, da si sel v investicijo, da bos od tega imel nekaj.

Koliko priblizno se zdaj bolj vse skupaj navija?

DominusSLO ::

Koliko priblizno se zdaj bolj vse skupaj navija?

Sprašuješ stvari, na katere poznaš odgovor... :\
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

paramedic86 ::

Kateri napajalnik mi priporočate za:

amd phenom2 x3 720BE
sapphire 4770
Kingston 4GB 800mhz CL4
WD Caviar Blue 640GB 32MB cache
Gigabyte GA-MA78GM-S2H, 780G

Navijal se bo procesor in grafična.

Napajalniki, med katerimi izbiram:
http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

http://www.demise.si/product_info.php/p...

http://www.demise.si/product_info.php/c...

http://www.demise.si/product_info.php/c...

V prihodnosti bom zamenjal za kakšno boljšo grafo, zato bi rad dokaj zanesljiv in tih napajalnik.

Če imate še kakšne predloge pa kar na plan z njimi.

Hvala in Lp

Tomson ::

Corsair.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

paramedic86 ::

Aha, hvala, kaj pa Gigabyte-ov napajalnik, a bi bil dober, poleg Corsair-a seveda?

P.S. Aja pa še nekaj me zanima, ni ravno o napajalniku....

Kako pomembno je če imaš CL5 ali CL4 rame, ko naviješ malo procesor, bi bilo uredu tudi če bi bili CL5?

Hvala in Lp

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

vprašaj za RAMe drugje. Porka madona, je treba res čist vsako temo zasmetit zarad lenobe?
Your focus determines your reallity
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337525 (32633) amigo_no1
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
201903 (1442) pinx
»

Q6600 in lc550

Oddelek: Strojna oprema
322002 (1204) Pesimist
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610497 (7430) suntrace1
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127662 (5269) sid911

Več podobnih tem