» »

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)?

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)?

1 2
3
4

igor0203 ::

Vi bote še doktoriral iz tega... :D

Čmrlj ::

Da še jst komentiram.Imam LC 550W silent gigant, s katerim sem fural e6400@3.7ghz,p5b-dlx,2gb cellshock,7900gto@gtx.....brez problemov.Zdaj imam e6600,commando,2gb Cellshock,2x160gb sata2,8800gts isto brez problemov.Naj dodam še da je napajalnik star leto in pol.Nerečem da ni Liberty ipd zakon in vredno nakupa, vendar ne pljuvat tok po LC-jih, ker so SUPER napajalniki za svoj denar.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Calligula ::

JIM, tvoje zaljivke so nerelevantne, ker izvirajo iz frustracije.Zaradi tega ti odpustim.
Popolnoma brez argumentov si ze ves cas, testi so itak nerelevantni, ker mas ti svojo resnico in prav je tako. Jaz samo mislim, da bi bilo primerno ,da ce ze vztrajas na tem ,da bos se naprej neinformirano teslo, da vsaj ne cutis potrebe, da bi svoje zablode prodajal drugim.

Zgleda, pa da tudi ne beres postov drugih ljudi.

LC ne poganja zmogljivih sistemov? 8-O
Kaj pa zate je zmogljiv sistem in potem se dodaj za katere aplikacije bi ga uporabljal?
Ko si pri tem pa se navedi kateri neverjetno hud sistem mas sam.

Pa ne uhajat spet v abstrakcijo. Stay on topic. Moderator bi ti lahko poste v katerih si samo nabijal brez argumentov, testov,.. brisal. Samo potem bi ti moral zbrisat vse pa se nekaj mojih, ko sem se za veselje malo spuscal na tvoj nivo. Na Jokerjevega se mi pa ne uspe :D


PS: Zaradi takih kot je JIM je na forumu cedalje vec Jokerjev, Mtosevov ipd.. :(
Noben od njiju se ni rodil tak. V "to" sta se izoblikovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

M-XXXX ::

Kaj pa če bi nekdo naredil EN TAPRAV TEST? Da ne boste samo prazne slame mlatili? (v mislih imam OC-LAB2)

El Barto ::

@Calligula
A ti procente pri prodaji fašeš al to šaro prodajaš, da jih tko prokleto hvališ ? :\

Naj se naredi en pravi test - priklop na testno mizo, obremenit tako kot se zagre in kontrola z osciloskopi (pa zrihtat dobro zračenje zaradi mogočih dimnih signalov >:D ).

PS
Drugač pa itak zgleda, da bo tole doktorat oz. bo že za doktorja znanosti ...:P :P
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Čmrlj ::

El barto LC ni šara, in ne me zdj obsojat da sm kakšen fan LC-ja ipd. ampak dejansko je zelo dober napajalec za 40 eur, in mislim, da je nesmisel kupovati napajalec za 100 eur in več ( Enermax Liberty 620w ipd), če nimaš kakega c2d na 4.0ghz,crossfire oz. sli navezo dveh grafičnih,3xSATA 2,2GB KIT..........pa še kaj.Lej jst trenutno brez kakršnihkoli problemov ženem e6600@3.6ghz,asus commando,2gb Cellshock,2x160 sata2,dvd-rw,8800gts@640\1900 na LC Power 550w Silent Gigant rev.2.0 14cm.;)

edit:Kar nekaj zelo resnih overclockerjev ( tudi tukaj na ST)žene svoje e6600@3.6ghz na LC-ju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

El Barto ::

Mene ne zanima, kdo vse ga uporablja in kdo ne.
Jaz če sem dal za plato, procesor, ram, grafiko, IDE kontroler in I/O kartico 900€, ne bom potem zraven pritaknil eno čudo od napajalnika za 40€ z dimnim renomejem in nimam namena vsega skupaj menjat po enem letu, ampak bo morala stvar služiti vsaj 3 leta. :|
Aja pa jaz imam tudi Asus Commandota, C2D E6300, 2x1GB, GF7900GT,4xIDE HDD, 2xDVD/RW, Terratec TV tuner, Adaptec SCSI kartico, Promise TX2000 IDE kontroler ter I/O kontroler (2xCOM, 1xLPT), pa mi LC nikakor ni šel v ta komplet (čeprav za lepo vhodno napetost skrbi Fiskarsov 1kVA UPS). ;)

Kot sem že nekje pisal, je zelo zanimivo, ker nihče noče testirat teh LC napajalcov - zanimivo kajne.
Pa garancija 1 proto 3 letom tudi nekaj pomeni. Pa tisto kar se prebere in vidi (testi, članki) tudi nekaj pomeni, no vsaj meni.
Dokler nebom videl nekaj testov (na preskusni mizi) od teh LC-jev, do takrat je moje mnenje takšno, razen če bodo res tako odlični na testih kot jih nekateri tule hvalite, potem bom mogoče spremenil mnenje.

Pač imejte svoje LC-je, jaz bom pa obdržal svojega Enermax Liberty-ja.
Pa mi je čisto vseeno če se mi smejete, da sem brez veze vgel denar - sem že navajen, ker vozim Alfo Romeo. 8-)
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

AngelOfDeath ::

No končno mi je uspelo najt teste za LC.
Ni dobenega presenečenja napajalnik je odpovedal... ko so testirali s Pravimi napravami...

Planet 3DNow!



citat:

Wir waren deshalb so gespannt auf dieses Netzteil, weil es in unserem ersten Roundup mit einem lauten Knall über den Jordan ging.


Der Test versprach also interessant zu werden, da Zweifel aufkamen, dass dieses Netzteil den diesjãhrigen Test übersteht. Der Lüfter war bei niedriger Last angenehm leise, wohingegen er bei höherer Auslastung anfing sich störend bemerkbar zu machen. Die Leitungen blieben zunãchst stabil und die Effizient dümpelte bei knapp über 70%. Bei höchster Auslastung, was pro Leitung knappe 16A ergeben sollte, schaltete das Netzteil ab. Wir versuchten es mit 15A erneut und das Netzteil sprang tatsãchlich wieder an, um nach einer Minute erneut abzuschalten. Dies wiederholten wir ein weiteres Mal, wobei sich das Netzteil für immer verabschiedete.



.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

@Calligula

Še odgovor zakaj močnejši napajalnik:


Manj zmogljivejši napajalniki se pri večji obremenitvi bol grejejo, ružijo in imajo slabši izkoristek.
Avta navsezadnje tudi ne voziš v prvi prestavi po avtocesti :P
edit: Slovnica

mtosev ::

Eni nerazumemo nemsko :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

El Barto ::

Če prav razumem, naj bi testiral 12V linijo na 16A in se je napajalc izklopu. Potem so znižal tok na 15A in se je po eni minuti ponovno izklopu, pa so ga še enkrat poskusili prižgat, ampak takrat se je pa za večno izklopil.>:D
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

AngelOfDeath ::

Po LCjevih napisih bi naj bil sposoben ven dat 16 in 18A vendar je že pri 15A crkno. Vsaj razneslo ga ni kot prejše leto >:D
edit: Slovnica

El Barto ::

Ah no se vidi, de je moja nemščina bolj tako tako.

Se pa vidi, kako so te stvari kvalitetne oz. kako izboljšujejo kvalteto.>:D
Eno leto gre up in smoke - KABUM!>:D
Drugo leto pa samo še umre. :P

Super napredek ...>:D


PS
to razloži zakaj noče noben testirat teh LC-jev - ker morjo potem en dan prezračevat prostore zarad dima ...>:D
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Čmrlj ::

Kmalu bo test na napajalcev na oc-lab2, med njimi bo tudi LC power 550w GP.

El Barto ::

A opremo imate, ker kakor berem je testna miza zelo draga stvar ?
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

AngelOfDeath ::

Tale testna zadeva za testiranje napajalcev je cca 50k $ nekak dvomim da ima oc lab toliko denarja :)
edit: Slovnica

Čmrlj ::

Ne bo testirano s tako napravo ,ampak z c2d sistemoom.Pač testiralo se bo nihanje, ter stabilnost voltaž ipd..,ter koliko W je dejansko zmožen dati ven en napajalec.

AngelOfDeath ::

@čmrlj

brez take ali podobne naprave je to misija nemogoče :)

Sem nekje zgoraj prilepil link zakaj je 99% testiranj napačnih, močno priporočam da si ga prebereš če se misliš spuščat v tako "testiranje".
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

El Barto ::

@čmrlj
Tako testiranje si pa samo nekam vtaknite.;((

To ni noben test, ker če misliš testirat, potem je test na mizi in nadzor napetosti z osciloskopi idina možnost, vse ostalo pa sploh nima pomena.


PS
Tudi jaz ti priporočam ogled tiste strani. Če se ti je ne da iskat je tule LINK
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Čmrlj ::

Ne bom testiral jaz btw in el barto cool down a je prov.:\ .počakte na test pa pol pljuvajte po njem.Mislim, da bo kar zanimivo za vidit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

El Barto ::

Sej sem cool. :))

Tak test je brez veze in je za moje pojme samo zapravljanje časa. :\
Če bo tako delal OC-lab2, ptem je bolš, da takoj propadete, čene boste spet umazano perilo pral v javnosti in se vam bo cela SLO smejala - kakor se vam že sedaj. |O

PS
Tak test me sigurno nebo prepričal.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

JIM22 ::

čmrlj: sam kok sem jest slišal, se tale LC power 550w GP ni dober obneso na testu. NIsem pa ziher.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

Ja baje se ga bo primerjalo z Enermax Liberty 500w, kako se bo obneslo bomo pa vidl.Še nekrat povdarjam, da nisem zagovornik poceni robe, in če nebi imel tega LC-ja že iz svojega a64 sistema in bi kupoval nov napajalnik, bi vzel Liberty 620w,in tudi ko sem šel na c2d sistem moram priznat, da sem cvikal glede napajalnika, ampak kot sem že rekel sem gnal že 2 dokaj high end c2d sistema, oba navita do svoje zgornje meje, brez problema.Tko da če je denar res kriza z dnarjem oz. imaš takega LC-ja že odprej, potem mislim, da ni potrebe menjati napajalnika, za komp ki stane cca 1000 eur oz. če ne misliš gnat kakih dveh high end grafičnih.

Azrael ::

@čmrlj:

FYI. Tole s priklopom na PC in po možnosti branje voltaž iz senzorjev na matični in iz tega sklepati na neko kvaliteto je vredno toliko kot nič. Pač 99% OCjarjev o teh stvareh nima blage veze, dje od MHzjev, voltmodov, prevetrenih kišt in ostalega buzzworda ne vidijo. Ne glede v kakšen lep celofan te kvazi teste zavijejo.

Kvaliteta rač. napajalnika, in vseh ostalih, ki imajo na izhodu istosmerne napetosti, se lahko kontrolira edino in samo z ohmsko obremenitvijo in kontrolo voltaž z inštrumenti, ki so dovolj hitri, kamor kao profi krama za 10€ ne sodi.

In ne samo to, če je napajalnik kaj vreden mora segret na maksimalno dovoljeno temperaturo brez škode prenesti kratek stik, ne glede ali je bil trenutek pred tem polno ali minimalno obremenjen (kar je hujši sttres).

Torej če bodo pobje pri OClab napajalce mučili vsaj z avtomobilskimi žarnicami (ni najbolje, ker je tok mrzle žarnice 10x večji od ogrete), če že ne bodo kje staknili uporov za rotorske zaganjače žerjavnih motorjev in si omislili osciloskop ali dva, potem bo imel test vrednost, drugače pa bo isti šodr kot 99% ostalih.

@AngelOfDeath:

Hvala za info, potem se nimam kaj čuditi, zakaj je šel v dim in ognjemet LC420, Codegen 200W AT pa pod istimi pogoji ne. Not a bug, it's a feature.
Nekoč je bil Slo-tech.

Calligula ::

Angel mislimk, da je na Tom's hardware na testu pod obremenitvijo crknil ravno Liberty 600w ali 620.

Se zgodi.
Tistim, ki bi pa meli ne vem kake teste pa se enkrat:

Mate vi napajalce, da bodo poganjali testne naprave ali PCje?
Ce v hudih PCjih zadeva dela in to vec kot odlicno moras bit pac malo ruknjen, da to to ni dovolj in ti pomenijo nekaj samo neki ultra kao zajebani testi.

Dajte se graficne tko testirat. Koga briga, ce 8800 dobro poganja igre ane.
Mora prave teste opravit. Oscilatorje mora poganjat, da se vidi, ce je za kej :D

Vi ste dobesedno na meji motenosti.

Cudno, da se pri diskih ne izumite kakih ultraspecialnih testov. Ker koga briga, ce se dobro obnesejo v racunalniku. Treba jih je stestirat na pravi nacin... :D

Bolnica tale ST pocasi.

Pa prosil bi, da ne nabijate spekulacij, da LCji pa ne zdrzijo vec let. To je butasto ugibanje tkao kot je zavozeno mnenje, da Libertyji so pa zanesljivi.

Crkajo na debelo.

KLIK
In takih tem je na stotine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Calligula ::

Glede na to, da se Libertyjev oprijema nickname FIREWORKS :D >:D bi jaz vsem vam naivnim posameznikom, ki se v svoje drage kistice bojite dajat LCje raje odsvetoval Libertyje, ker radi eksplodirajo, se vnamejo ipd..

LC ce ze kdaj crkne vsaj samo crkne in ne potegne za sabo se plate in kiste.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Azrael ::

Sexeda, samo da se kišta zboota in prileze v Windows ali kar že imaš, je napajalc zihr dober. Če je bil nacenejši, pa še toliko bolje. Če tako misliš prav, konec koncev je to svobodna dežela.

To, da se zaradi šrot napajalcev resetirajo compi, crkavajo diski in ostalo, pa itak nič ne šteje, kajne?

In ja, PC napajalc se da ponucat za kup stvari, ni omejen samo za uporabo v PC. In če mi neka še tako hvaljena jajčka crknejo pri manj kot 50% obremenitvi ali pa imajo toliko šuma na izhodnih linijah, da naprave priklopljene nanj, ne delujejo kot morajo, so to zame jajčka, ne glede na to kaj pravi 99%, zaradi že v osnovi faljene metodologije, brezveznih testov na netu.
Nekoč je bil Slo-tech.

El Barto ::

Zaenkrat še nimam Fireworks, sem pa vohal rezultat od LC-ja.

Tko mal za probo sem ugotovil, da LC-ju LC6550G napetost precej bolj niha kot pa pri Enermax Liberty 500AWT tako pri zagonu kakor tudi pri samem delovanju in različnih obremenitvah.
Sicer sistem ni bil enak, ampak dovolj za en hiter test. Pa oprema je bla tudi nekaj srednjega (dva didgitalca).
Če boste testiral in gledal napetosti v biosu, potem si tak test 100% lahko nekam zataknete (pravzaprav si ga sigurno zataknete, ker boste testiral z računikom in ne na mizi). ;)

Pa še za info ena hitra primerjava glede napetosti prikazane v BIOS-u:
Asus Commando: 12,14V BIOS; 12,05V digitalc in 5,07V BIOS; 5,08V digitalc z Enermaxom
Asus M2N-MX 12,67V BIOS; 12,2V digitalc in 4,98V BIOS; 5,1V digitalc z LC-jem.

PS
Calligula, k boš razumel, kaj je osciloskop in druge stvari, se pa le oglasi. Zatačas se pa raje pojdi igrat v peskovnik ...:\
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

schurda ::

Anteci so bili svoje cajte med ta boljšimi, zdej pa se o njih sploh ne govori in jih po trgovinah sploh nimajo več. Kaj je zdej s tem?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

AngelOfDeath ::

@Calligula

Če me ravno klačiš k Enermaxu pa tole:

Če bi celo bral kaj sem pisal bi celo prebral da sem napisal da je 600W najbol problematičen Enermax :P

Če bi na forumu od katerega si prilepil link omenil LC-ja bi te vrgli ven kot si dolgi pa široki...

Mogoče si celo opazil da je Enermax bp zamenjal vse napajalnike in jim dal novo revizijo s katero več ni blo problemov...


Sem pregledal celo Tom's hardware pa nisem uspel najti da bi jim kak Enermax liberty odpovedal...
tako da bom zaprosil za link



Vidim da si ti antitalent za elektronika, torej prosim da se ne spuščaš v te vode :P
edit: Slovnica

seminal ::

Jaz pa vam povem da niti en računalniški napajalec ni sposoben dati toliko Amperov vun kot piše....
Dajte na kakšnega Libretiya konsatno obremenitev tolikšne amperaže kot piše, pa se bo samo zakadilo ven..
Teh 15A si jaz predstavljam za špico 1-2sekundi

rapz0r ::

eh, napaka, brišite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rapz0r ()

Soon ::

UUFFF fatje

Eni pa ste res potrebni postelje na psihiatriji.
Kok postov zaradi napajalnikov.
Za tiste, ki ob dragi in seveda super kvalitetni rač. opremi mali mojster utrdi - kupite napajalnik od 100€ +
Za tiste, ki so normalni in v življenju počnejo še kej drugega, kot pa je zapravljanje denarja za rač. opremo - si kupite napajalnik v razredu do 50 €.

LP
Miran

Calligula ::

Azrael, si ti slep ali samo pocasen?

Mora tebi kdo od uporabnikov, ki ma sistem, ki velja trenutno za high end oz najbolj high end kar je sploh skmiselno imeti in to do konca navit na LCju vrec v glavo, da ne bos kvasil neumnosti o tem, da napajalec lahko samo zazene PC?

Si moten? Vidim, da ti gre pa v nos ideja, da bi kdo poganjal windowse. Vecina nas to pocne. Eni pa raje napravice priklapljate pa vam relejcki v glavah preskakujete in botem tu blodnje pisete.

Pa se to-ce nebi bil "slow" sorte nebi pisal o zanesljivosti, ce so Libertyji tisti kjer moras upat, da nisi dobil vecinske serije, ker potem to pomeni eksplozije in ogenj...

Skratka se vedno nekaj na pamet, najvecje teslo mora pa absolutno bit tisti, ki proba voltaze, nihanja ipd... ugotovit preko softwera oz senzorjev na plati. :( In to z digitalcem fotkat in na osnovi tega nabijat :( Amater. Cudno, da so sami amaterji in a psihoti z druge strani spektra tukaj. Dejansko je prevec folka, ki sploh ni vec spoosoben bit znotraj zdrave racionalne sredine zgleda.

Aja Angel. Enermax pol ni drek, ker je VSEM moral menjat po vec eksplodiranih napajalnikov, da je koncno en delal in jim na sreco ni uprizoril fireworksov?

Ko pa crkne kje kak LC so pa drek za kozlat...
Sem omenil v enem postu kako bolniki na vsak nacin probajo racionalizirat kretenizme in potem je pri dragem izdelku vse le defekten primerek...oz ne steje prvih 5 zamenjanih in zazganih enermaxov ampak samo un sesti, ki potem dela vec kot tri mesece. 8-O

In potem se vedno kak cepec vehementno nabija, da se je pri LCju treba bat, da ti druge komponente unici? Napajalec pri katerem je rezultat preobremenitve ali defekta rezultat to, da pridno ugasne racunalnik kar je vsaj po mojem mmnenju najbolj primerna reakcija. Napram Libertyu, ki ga lahko z v idlu razfuka? :(

Dajte kake tablete papat preden kaj kupite, ker glede na to kar tu pisete vam mogoce lahko samo to pomaga pri tem, da enkrat v zivljenju mogoce uspete kaj racionalno kupit :|

PS: na tistem forumu so sami spreobrnjeni Angeli. Se pravi slow osebki, ki so tako kot ti slepo verjeli v neumnosti in jim je moglo neumnost najprej v fris z eksplozijo vrzt (enim slo veckrat), da so pocasi dojeli, da pa mogoce pa le niso tako pametni..

In se ce se te usmilim in sprejmem, da to, da ima Liberty vedno kako veliko defektno serijo ni totalna blamaza. Kaka firma pa je to, da potem vseeno celo serijo proda in veckrat zazganine zamenja z izdelkom iste serije, ki ga spet v luft vrze po kakem tednu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Azrael ::

???

Calligula, kaj bi rad povedal, da rabiš naziv ali kaj?

In še, odkod tebi fiksna ideja, da današja rač. krama kuri več kot nekaj let nazaj? Sklepam, da z enako vnemo zaupaš tako kalkulatorjem, kot tistim tvojim testom. Če 99% geek popullacije trobi tako, že mora biti res, ane?

Samo kako potem razlagaš, da hudo navit C2D čisto v redu shaja s pasivnim hlajenjem (kot so poročali nekateri na tem forumu), kar se pri P4 Peshot, ki na stock frekvenci rabil hladilnik s tulečim ventilatorjem, da ni zakuhal, ni izšlo v nobenem primeru. Pri grafah isto s*anje. Ne, ne zgodbic, da avtomatično novejša rač. krama žge več, ne kupim.

Vem pa, da je današnja rač. krama daleč manj kvalitetna kot pred 10. leti, ko še niso šparali pri vsem do zadnjega centa. Najlepše se to vidi ravno pri napajalcih, kjer bi se v večini primerov še vedno lepo obnesli prastari 200W AT napajaci, če se ne bi spremenil standard priklopa.
Nekoč je bil Slo-tech.

Calligula ::

Cakaj od mnenja, da si slow bom kmalu presaltal na to, da si nestanoviten.

Zagovarjas drag nezanesljiv napajalnik, ki mu z genialno metodo merjenja (meritve maticne plosce same z softwerom) ocitas odlicnost in to v casu, ko sam pravis, da hardwer postaja manj pozresen?

In logika je tu kje? Se hoces samo malo odmaknit od svojih prvotnih trditev, ker nisi mel argumentov ali dejansko ne stekas v kakih kontradikcijah se izgubljas?
Aha, po tvoje za manj pozresne komponente rabimo cedalje drazje napajalce, ki pa se celo niso nic oboljsi od 2 do trikrat cenejsih in so pri tem se nagnjeni k eksplozijam?

Pa se nekaj, navit Core 2 duo na skoraj 1.6 v posteno kuri tudi v watih, GTS je sploh bolj pozresna kot prejsnje generacije (v absolutnem smislu v watih) in to LC dobro fura v tistem testu.
Se pravi je dober prakticni test, ki kaze, da je LC sila stabilna zadeva za dobro tretjino denarja.

Ti pa si razcisti kaj bi rad povedal oz dosegel, ker sploh ta tvoj zadnji post kaze, da gres v cisto kontro od racionale. Trdis, da je itak hardware itak cedalje manj pozresen, obenem pa zagovarjas cimdrazji napajalec.

V kratkem bodo graficne cedalje bolj pozresne, ostale komponente pa cedalje manj, ko ze govorimo o trendih.

Sem pa ponovno spet fasciniran nad folkom, ki zagovarja cimvec realnih watov, po visji ceni ob lastnih opazkah, da itak nova krama pokuri cedalje manj....

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Mr.B ::

Moje subjektivno mnenje o napajalniku.ih :
Vzamem v roke, malo potehtam.
Pogledam debelino kablov.


No izkazalo se je tudi, da dobri napajalniki, ravno nimajo lepih lučk, polirani tudi niso, pa kroma tudi nimajo ali pa custom izrezov modelov itd...
Poglejte napajalnike v kakšni resni delovni postaji(brand name), zgleda nikakovo, ampak se polirani napajalniki, niti ne uspejo pribljižati.

Dolgo nazaj je imel THG en test napajalnikiv, tam je bil eden nikakav srebern napajalnik, take barve ko so ponavadi ohišja, če ste že pozabili, in glejga zlomka, je imel efektinost bistveno bolšo od vseh tistih zvenečih imen, v custom finišu, in mod izgledu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Calligula ::

A ti hoces rect, da ni tko, da drazje je boljse? Vedno in povsod? :D
Pazi, te bo kak genij tukaj krizal zaradi tega.

Folk prav postaja kanon futer za trgovce in proizvajalce, ki jim najbolj dan polepsa to, ce komu lahko meglo prodajo.

Ma ni lepsega kot met stranke, ki so lojalne do amena in jim prodas pirotehnicne izdelke za ful denarja namesto napajalca in se te povsod in vedno hvalijo na vse pretege...

Ni cudno, da se vedno s tako lahkoto kje najde kek kult, ki je poln brainwashed folka, ki vse svoje prihranke vrze ljubljenemu vodji..

Folk je pac vodljiv in podvrzen sugestiji. Nekateri ze do te mere, da jim razum sploh ne funkcionira vec. Sploh ni vec vazno, ce izdelek sluzi svojemu namenu ampak nekim obskurnim samim sebi namenjenim testom..

Folk pa itak graficne kupuje samo se za teste, iger pa verjetno niti igrajo ne vec.. :D

Guardian ::

Nekdo, ki ima povprečno konfiguracijo compa (kak soliden in navit dvojedrnik) je po moje totalen freak, ki bo dal 100€ ali več za napajalnik.
Sam imam najcenejšo varianto 550 Watneža za svoj C2D,... komponente, ki se dajo naviti so navite do svojega maximuma in ubčutek imam, da je napajalnik kljub temu še zmožen hkrati poganjak kak multipraktik ali manjši likalnik. :D

Naštejte mi prosim vsaj 3 razloge, ki bodo pripomogli k temu, da bom moj računalnil hitrejši, zaneslivejši, stabilnejši... če bom zamenjal svoj low budget napajlnik z nekim high tech za 150€?!?!?! Comp deluje na Visti 24ur/dan, benchamrki in razni obremenitveni testi tekli po cele noči, računalnik stabilen, solidno hladen... ne vem, a bi moral še 6 kW klimo montirat na napajalnik od compa?!?!:D

Debata za dlakoCEPCE!

JIM22 ::

Folk pa itak graficne kupuje samo se za teste, iger pa verjetno niti igrajo ne vec..

Kak katerem paše. Jest dobesedno tako naredim, če pa že kak špil, pol pa hočem resolucijo do konca z vsemi bomboni.

Zdej pa prideš na vrsto ti celigula, ki boš spet pametn ob moji izjavi, zakaj tako. Ti bom kar dau odgovor, me kartko malo boli k...c za keš, ki sem ga dau za tako grafo, proc, plato, NAPAJALNIK, itd... Denar je da se troši in bi v nasprotnem primeru šel za nekaj takega, ki je minljivo in bi drug dan samo v glavi šumelo in bla depresija do sred tedna(ne bom ti razlagal za kaj, ampak sem 100% da ti tega ne dosežeš).

Drugač pa moderatorji, čas je za zaklep teme, ker to ne vodi več nikamor. Jest in drugi z enakim mišlenjem smo podal svoje predloge, celigula je reko da to ni to. Zdej pa kak se bo kater odločo je pa čist njegova stvar. Pa še caligula: vrni se v ložo in tam razpravlaj in podajaj neke izjave.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Calligula ::

Ne JIM. Koncno si naredil kar bi moral naredit v vsakem svojem postu in to ze ko prvic postas v temo.

Napisal si, da nisi racionalni potrosnik. To je tvoja pravica. Samo ti se usajas v temah kjer folk isce racionalne predloge o racionalnih nakupih potem pa si frustriran, ker z svojimi neracionalnimi argumenti ne prides nikamor.

Ce so tvoje preference take kakrsne si jih opisal je to povsem OK dokler tega ne prekrivas z meglo. Problem je, da folk potem dejansko misli, da ti operiras na osnovi znanja in racionale.

Dejansko pa operiras na osnovi neinformirane potrosniske logike.
V temah o navijanju nabijaj na ta nacin in se tam folku, ki se jim gre za lovljenje cimvec pik v testih in ne tistim, ki bi iz svojega sistema radi iztisnili cimvec, ker bi radi cimvec za svoj denar.

Pa se takrat bos verjetno hote ali nehote nategnil se celo tiste, ki nabirajo samo pike, ker jih bodo dobili manj kot ce bi opravili nakupe racionalno pa denar raje nalozili v stopnjo boljsi procesor ali graficno.

Skratka teme ni treba zaklepat. Samo tebe je blo treba na svoje mesto postavit.

In tri strani prerekanja je bilo potrebnih, da si priznal vse kar sem trdil o tebi.
Loza je ravno za neracionalne marnje, teznje ipd.. Tja torej sodis ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

MEDENA ::

včeraj crknu TAGAN 480W po 2 letih, nabavil LC 550W GP :)

Calligula ::

Daj se potrudi pa maloprimerjaj kako si lahko navijal prej in kako zdaj..

MEDENA ::

Ti odkrito povem, da že lep čas ne navijam...lepo na 2500mhz furam tegale X2, ker bi moral menjat cooler a se mi ne da še s tem ubadat :)

AngelOfDeath ::

@Calligula

Vidim da se še vedno nisi naučil brat

tvoj "VSEM" pomeni da je enemu in istemu osebku crkno napajalnik 3x in so ga stalno bp zamenjali ;)

še vedno čakam link :P
edit: Slovnica

JIM22 ::

Mislim da pametnejši odneha. Hvala lepa za sodelovanje caligula in srečno. Želim ti še naprej tako pametno razmišlanje in tako pametno nakladnaje.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

d4rkl0rd|ps3 ::

no vi ki se tuki kregate,jaz sem šel pa u trgovino in kupil lcja takega kot ga ima komipruša in sem več kot zadovoljen

Calligula ::

Ja Angel, ker je super da vsem crkajo0 in je ta nakup fajn, ker ti vedno znova eksplodira v PCju in to je nasploh ful lepo in fino in ti in JIM se z temi mislimi poslavljata od vseh nas :D

Se strinjam. Liberty je DAAAAALEC najlepse novoletno darilo za prijatelje.
Daljsi ognjemet kot ga ma marina Portoroz, da Ljubljane ne omenjam :D

chucki ::

@Medena kaj tvoj tagan ni imel 3lete garancije ali si rajsi vzel pol cenejsi napajalnik zaradi tega,ker pise Power. :D >:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MEDENA ::

chucki: nope brez računa in garancije malo teško uveljavljaš mar ne ?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337502 (32610) amigo_no1
»

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
2398947 (6380) Pyr0Beast
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410392 (6945) kuglvinkl
»

Q6600 in lc550

Oddelek: Strojna oprema
322001 (1203) Pesimist
»

napajalnik ?

Oddelek: Strojna oprema
8955 (781) Calligula

Več podobnih tem