» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
9 / 12
»»

MEDENA ::

xenon74 ::

Keyser Soze ::

Mah drugič bodi rajši tiho pa je. Si boš naredil vsaj uslugo, pa ne boš delal norca iz sebe.:\

V tej temi imas opisane prakticno vse napajalnike ki se jih da dobit v sloveniji. Ce si tako len da se ti ne da par strani na forumu prebrat pol ti ne morem pomagat, glih vsega ti pa ne bomo prinesli na pladnju.


Upam, da je dovolj nazorno s strani TribesMana. Razen, če je kakšen globlji pomen v tem odgovoru in sem ga spregledal. Svoje sem dokazal, vi pa tudi. Pa da ne bom sam Off-Topic, tako kot večina..

Caligula Googlaj. ATX formfactor.

Recimo..

12V,5V in 3.3V napaja matično s procesorjem, ramom, AGP, PCI ali drugimi sloti. 12V in 5V gre na periferijo, disketnik 5V. Pri PCI-E dodatnem napajanju pa gre mislim, da za 12V. Vsaj 6800 naj bi potrebovala dodatno 12V napajanje.

Caligula ::

Zakaj-da bodo razni edincki jokali po forumih in mislili, da je cel form namenjen le njim?
Obnasaj se. Pa drugic uporabi PRITOZBE.

Zdaj pa bodi priden, hvala pa za linke.

PS:

LC 6550-kar se glasnosti tice-Noise (ca. 19 - 22 dBA)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

DjTonic ::

Itaq dbest roba je OCZ PowerStream ali pa PC Power & Cooling, sam to so draaaaage zadeve

Ja to sta dva najelitnejša PSU-ja. Vendar najboljšega PowerStreama bi lahko dobil že za slabih 36k. 520ADJ izstisne iz sebe celo 620W peak in je pri 60% obremenitvi glasen cca 23db. No še vedno trdim, da je to le izboljšan Tagan (Adjustable linije), saj je tudi regulacija RPM enaka, kot tudi Heatsinki, barva PCB,...

Pa še dva testa za tiste, ki hočejo videt Anteca Neo ter Enermaxa.

Antec NeoPower 480 PSU
Enermax NoiseTaker 475

TribesMan ::

OCZ razen hladilnikov nima veliko skupnega z Taganom. Ker recimo pri taganu so kabli ki gredo iz napajalnika pricinjeni v vogal tiskanega vezja, medtem ko ima OCZ kable pricinjeno na stranico tiskanega vezja. Tudi transformator je postavljen malo drugače, in izhodne dušilke so drugje... Lahko da gre za izpopolnjeno verzijo narejeno na načrtih Tagana, sam to mora biti ena huda predelava.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Prej sem slučajno naletel še na en primerjalni članek.

OCZ 520ADJ proti Enermaxu Noisetaker 600W

MEDENA ::

evo ga TAGAN 480W je doma po vseh mukah, ki sem jih imel v LJ dons...

OWCA zaenkrat vse OK...če bo kaj narobe te pridem obrit tvojo brado :D

Oblivion ::

A evo, kdo je bil tisti, ki mi je ukradel PSU :)). Sm ga tel jst kupit, pa si me prehitel :). Bomo pa mlacom klicali.

TribesMan ::

Hehe... no MEDENA poročaj kako si zadovoljen z njim.

Za dobro skupnosti pa sem mojemu Taganu "potekel" garancijo in naredil ene par slikc. Naglejte se.
























No uživajte ob ogledu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: TribesMan ()

MEDENA ::

wow nore slike :)

thanks

DjTonic ::

Evo še en test, kjer so primerjali kr veliko napajalcev.

Zdaj, ko sem gledal slike od TribesMana sem opazil, da jaz nimam onega modrega kabla za VGA kartico. Jo imam preko enega izmed molexov priklopljeno. Skratka ta kabel prvič vidim na tem napajalniku.

Imam pa tak:

MEDENA ::

kurc jaz tudi nimam tiste modre žičke, kako to ?

Owca :\

TribesMan ::

Tist kabel za grafiko oziroma disk so dodali šele v zadnji verziji, recimo OCZ Powerstream ima v zadnji verziji kar 2 taka kabla. Sicer ni nobena znanost, sam to da je kabel dodatno oklopljen in da je na njemu feritno jedro proti EMI in še par kondenzatorjev direktno na konektorju, ki zmanjšajo nihanja in šume.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Tribes : menjaš Tagana 1:1 ? LOL J/K :D

Kako se rešit odvečnih kablov in pa predvsem me moti ta velik, debel napajalni kabel pa tist del XEON-P4/AMD konverter al kako se mu že reče ?

TribesMan ::

Rešit se ga da na več načinov, prvi je ta da pocvikaš vse žice in nacinič na un manjši 20 pinski konektor, sam tega nočeš narediti. preveč dela in preveč možnosti da kej zajebeš, druga možnost je da priklopiš brez pretvornika, saj je 24pinski konektor enak 20pinskrmu, samo 4 žice ima dodatna, in če priklopiš tako da je konektor zamaknjen (4 pini na eni strani niso priklopljeni v plato) bo delalo, sam pol je problem, ker lahko se ti konektor iztakne ker je tista zaščita proti izklopu zamaknjena in ne "deluje", pa problem je tudi če ma plata kkašne komponente okoli ATX priključka, ker pol tud ne moreš vštekat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

HitriPepe ::

In kje se da najceneje dobiti Tagana 480W?

Po možnosti nekje z štajerske?

Lp
www.STROJI.NET

MEDENA ::

Mlacom 21500...

Tribesman, katero ohišje imaš..Jaz nujno potrebujem eno večje, višje ohišje med 15-20K SIT...Katerega priporočaš ?

Tagan ima res preveč priključkov :\

TribesMan ::

Jest mam eno 6 let staro worksation ATX ohišje... kupil sem ga z celeronom 300A... pa zdej predelujem po potrebi, da spravim notri vse potrebno. Drgač pa nimam pojma kaj bi lahko vzel. Antec al pa Chieftec je standard izbira... če maš pa več dnarja pa Lian Li...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

MEDENA: Če bi rad imel midi tower, ti priporočam enega iz Chieftec CX serije. Sam imam CX-04, ker CX-01 (ki bi mi najbolj ustrezal) ni bilo moč dobiti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MEDENA ::

jaz sej po 15.9 ko pridem nazaj z Bolgarije bo en Chieftec 100% padel.....rabim več placa zarad Tagan-a...hehe

kuglvinkl ::

Mirno si odprite novo temo o kištah, vrag vas vzel.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Jz mam MIDI tower >:D >:D >:D :D

Dr_M ::

sicer nism glih ljubitelj enermaxov, me pa zanima kaj je s temi ENERMAX EGXXXAX-FMA Noisetaker? 2 12V linije pa take scene...kdo kej vec ve o tem?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Uf,... Že vidim odziv ala: kako si len, a se ti ne da pogledat malo nazaj, google, ipd.;)

Drugače pa. Po tujh forumih zelo dober napajač. Se lahko meri z Neotom. Pa veš da tega tukajle kar hvalijo.

Neo je predrag poleg tega, da ne vem kje ga prodajajo, tako da bom vzel kar Enermaxa, brž ko prodam moje ohišje.

Na netu je pa bore malo testov od teh Enermaxov pa še tisti, ki so, so ponavadi od prve serije, ki je bila še 1.3 12V standard.

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Evo še nekaj iz strani macci-ja (Eden najboljših navijalcev)

X800XT draws so much more juice than the old 9800xt that the 550w truepower couldn't handle it all. Had to lower CPU vcore down to 1.8V and the poor cpu doesn't do much over 4.3G at that vcore. With OCZ 520W PSU it worked at 4.45G again thou (was able to use normal Vcore)

DjTonic ::

Zdaj sem ugotovil, da so najverjetneje OCZ PowerStreami ter Tagani proizvedeni v tovarnah ToPowerja.



sonac ::

Kaj pa si mislite o novih Enermaxovih napajalcih "Coolergiant"? Danes sem malo brskal po internetu in moram rečt, da sem kar navdušen. 480W verzija stane pri mlacomu 30k, zdej sem že malo v dvomih al naj za nov pc nabavim tega ali tagana (čeprav je ta kar pošteno cenejši).
HOMEPAGE, REVIEW

Samuel ::

Moja dolgoletna epopeja iskanja pravega napajalnika zame se je končala pri Enermaxu Noisetaker. Pravzaprav v delovanju ni velikih razlik med modeli Noisetaker in Coolergiant (tudi cenovna razlika je minimalna, le par jurjev med podobno zmolgjivimi modeli), če želiš mnenje glede serije Coolergiant.

Imam model EG475AX.

Sprobal sem pravzaprav vse, od Tagana, LC Powerjev, Anteca Truepower in Neo 480, pa do ostalih starejših Enermaxov in par CWTjev....

Zakaj Noisetaker?

Zato, ker ob polni obremenitvi sistema: Athlon 64, 1GB rama, petih diskov, dveh optičnih enot, Radeona 9800Pro, ostalih kartic ter štirih ventilatorjev (3x 120mm in 1x 80mm) iz njega odzadaj piha hladno (s tem mislim zares hladno, saj se niti zaščitna mrežica ne segreje in je le rahlo mlačna) in mi ne segreva male sobice v kateri je računalnik. Seveda so napatosti stabilne in nihajo le minimalno.

T CPU: 39C
T notranjosti - senzor na plošči: 33C

Pri Taganu mi ni všeč to, da je relativno "vroč" napajalnik, drugače je pa izjemno tih in ima izjemno stabilne linije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

sonac ::

*bump*
Sry, ampak bi rad dobil še kakšno mnenje, preden se odločim.
Hvala Mondeo.

ČIP 008 ::

Napajalniki Enermax so bili v preteklosti in danes odlična izbira če ne najboljša. Pa ne zato ker ga imam tudi sam, to dokazujejo številni testi. Tudi "požrešna" 6800 Ultra je stabilno delovala edino na Enermaxu 360w, vsi ostali proizvajalci pa so potrebovali 400 ali 450 w napajalnike. Zato še en glas za Enermax.

jernejkobal ::

Kaj naj torej kupim?

BELKIN F5C400eb300W 12V->220V 300W 25.320
ENERMAX EG385AX-SFMA Coolergiant 22.680
ENERMAX EG425AX-SFMA Noisetaker 25.080
TAGAN TG480-U01 480W EPS12V 21.660
(Mlacom)
Tistih par jurjew razlike mi ni pomembno. Važna mi je moč (rabm za OC pa satelitska+obračanje krožnika žre ku zmešano)

LP

Dr_M ::

BELKIN F5C400eb300W 12V->220V 300W

pa ti sploh ves kaj je tole??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

Lol:)) :)) :)) :D
I'm back

jernejkobal ::

Ups! Sorry, sem sam kopiral z Mlacomovega cenika kar je blo pod napajalniki pa okol 20k$it. Drgač vem da je to pretvornik z 12 na 220 V. Če slučajn rabš met žarnco iz dnevne v avto prklopt ane?

Drgač me zanima, kako se napajalniki obnesejo pri nenadnih obremenitvah. Naprimer pri preklopu na zakodiran kanal so v mojem prejšnem računalniku za sekundo zastokali ventilatorji (vklop obračanja 120cm satelitske antene je takisto povzročil simfonijo vetrnc). Satelitska kartica se napaja samo z PCI vodila, zato pač rabm dobr napajalc.
Na štrom se ne spoznam preveč, če kdo ve na kaj bi blo dobro gledat pri nakupu za to uporabo.

Lep dan!

PS: uporaba satelitske na računalniku je najboljša stvar po narezanemu kruhu. Vsaj zame.

Caligula ::

A pa si ti ziher, da se ne da dat tega obracanja na lastno napajanje-izven racunalniskega omrezja?

Dr_M ::

jest dvomim, da se motor za obracanje napaja direkt iz pci kartice, zato ker pci vec kot ene 15-20W (govorim na pamet in predvidevam na podlagi tega, da agp da za graficne max 25W) ne da od sebe...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

O, ja pa se napaja... Bodisi motorčki ali pa stikala. Sicer zadeve niso požrešne(no ja, se najdejo) ampak rade volje požrejo kakšen watt preveč. Sploh pri švoh sistemih.

Kupi Tagana bi jaz rekel.

jernejkobal ::

Res, vse se napaja z PCI vodila. Še LNB, je na 13 V, koliko pa toka nese pa ne bi vedu,. Torej kter napajalc?

jernejkobal ::

Hm, motor rabi za zagonski tok 350 mA( operira pri 95-150mA), LNB pa max 150mA. To niti ni velik. Pol je sama kartica tok požrešna. Sej sem že slišal da ji eni lepjo gor vente pa hladilna rebra :).

Grim ::

mene pa zanima kaj pa tisina?? Ker klko sem bral temo se niste kaj posebej temu posvecali! Sam tudi kupujem napajalnik pa mi povejte kateri Enermax ali antex sta najtisja pod obremenitvami...ce je keri bol tihi in kvalitetn tudi vredo. Samo ne mi z LC jem ! Hvala

TribesMan ::

Antec je zmerno tih... vendar če ga primerjas s taganom je prava zverina... tagan prede ko mucek. Enermaxi pa nikol niso bli bogvekaj tihi... mogoče so teli novi noisetakerji... sam dvomim glede na to da uporabljajo radialni ventilator...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Grim ::

aja pa pozabil sem povedati naj imajo na podnu ventilator ,kajti tele tagani jih imajo od zadaj/sicer pa yakaj je to sploh dobro da je vent od zadaj ker je procesor pod napajalnikom !!!

Tilen ::

IN kaj ti to koristi pri vodnem ? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Grim ::

kdo je reko da bom mel vodno ?? pa tudi ce bi ga imel bi bilo bolse prezracevanje ohisja z ventom na podnu !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grim ()

MEDENA ::

Se da na TAGAN 480W dvignit +3.30v linijo ?

TribesMan ::

MEDENA: se da.

Pozicija venta ni bistvena... važen je pretok čez kišto... je pa res da tagan nima velikega pretoka... ker se venti vrtijo okoli 500rpm... kar je hudirjevo malo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Jaz sem "verjetno" štorast to izvest....oziroma ne znam

Kako se naredi ?

Dr_M ::

If it aint broken, dont fix it.

sploh ce ne ves kaj delas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Z lotkolmom.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711266 (7408) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311587 (1291) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322116 (1580) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151234 (1008) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231460 (1227) MEDENA

Več podobnih tem