» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
3 / 12
»»

frenk ::

caligula: če maš ti noname psu k premaga tega chieftec ga hit prnes pa bova probala>:D

Caligula ::

Zgleda, da ja.
Jz AMDja 2400 navijem tud na 2370 pa se dela stabilno, bi pa crknu med igro pa par urah ziher al pa sam vn vrgel, ker je RAM nedorasu zadevi. Ce bi sprostiu timinge bi tud to slo. Pr 2450 kdaj v Winse normalno pride.
Enkrat se mi je zbootal pri 2500...

Na 2350 pa mi dela stabilno.
Ponavadi ne dam na toliko just in case, ker nebi rad da bi mi po 5 urah slucajno kje v igri ven vrglo ker bi popizdil pol :D
Sem pa spiall ze po 3-4 ure tko parkrat na 2365 al kolk je ze pac pr enem FSBju (in z 9800PRO ful navitim).. samo pol sm se raj omejiu na 2300, ker se bols pocutm tko-sploh zdej, ko mam na visjih FSBjih odkar mam na Epoxki koncno delujoc 10 pa 10.5 multiplier. Pa ze zato, ker mam na 1.9volta pol lahk in mam pol tam sam do 55C pod loadom tam po dveh urah igranja..
Z ventom na procesorju na low pa dimnikom na srednje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

dej zračunaj porabo celotnega compa in po posameznih linijah da vidmo:)...jest grem zdele računat:)

Caligula ::

Ej, halo, jz nism stromar. To kar si mi lihkar predlagal je zame k svahili. Pojma nimam o stromu.
Jaz bi predvsem cimmanj racunal. Povej mi pa kako se to sploh dela.

Pa ce je kompliciran, pozabi :)

Moje mozganske celice so bohemske in iz principa ne opravljajo tezavnih del. :D

frenk ::

sam za vsako komponento ki se napaja iz napajalnika poglej kakšen ima power consumption...ah sej za overclockane komponente itaq ne morš vedt tko da je pomoje brezveze...poleg tega tud samo redki proizvajalci dajo podatke o porabi, al pa sem jest tak debil da nč ne najdem:D

Caligula ::

No lahk nastejem komponente, ce to kej vec pove.
Disk 160 giga
Nec 2500
proc AMD 2400
plata epox 8rda'
3je 8mm venti vezani na plato
9800 PRO

MEDENA ::

bump

frenk ::

napajalnika še vedno ni...najprej so rekl čez 2-3 tedna, pa ni blo nč...pol so rekl nasledn tedn, pa ni blo nč...zdej sm jim še enkrat poslal mail in pričakujem odgovor:\

MEDENA ::

ooo frank kranjčan si :>

ker napajalnik si naročil ?

Fizikalko ::

Samo za info - moj enermax 365 (353W) mi zadošča bp, pa mam kar sfriziran comp (podpis)... Torej očitno nekateri proizvajalci močno nakladajo glede vatov... 12V linija stabilno na 11.92, 5V na 4.99, na proc se giblje v intervalu 0.03V. Stane 17 k. Priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Caligula ::

Ze z LC Power Silent bi prisel dlje pa je 7 jurjev cenejsi.

Fizikalko ::

Nak, dlje (na procu, seveda) ne pridem zaradi hlajenja, ne zaradi napajalca (zračno :( ).

frenk ::

MEDENA:jp...a si ti tud?:)...drgač sm naroču Antec TrueControl550W>:D

frenk ::

So rekl da bo zarad pomanjkanja nekaterih artiklov pri Antec-Europe še kšn tedn za počakat...bomo vidl kva bojo rekl čez en tedn:D

frenk ::

zaenkrat o napajalniku še ni nč znanga...še cca. 2 tedna jim dam, pol me bojo pa razpizdl;(

p.s.: rekli so 2-3 tedne, zdej je mimo že 6 tednov:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

glinik ::

Jaz res ne vem kaj prodajajo zdaj za ene napajalnike, ki samo pokajo. Jaz imam navitega amdja in 9800pro grafično in mi 4 leta stari 300W napajalnik dela kot ura. Jaz res ne vem zakaj pol vam pokajo 360... 400W napajalniki.

Kaj imate gor kakšen mešalec ali štedilnik priklopljen :D ?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Caligula ::

Frenk, po 2 mesecih te bodo razpizdili?!?

Pa ne no, daj jim pol leta cajta. Mors bit fer >:D

frenk ::

glinik:dej mal poglej svoje linije pod full loadom(padec IN NIHANJE)...pa mašino navij do konca, ne pa sam do pol:\

caligula:jest sm zlo potrpežljiv...se skor ne spomnem kdaj sm nazadne uporabu tega(;() "smajlija" :D...mogoče majo res probleme, ampak če me nategujejo bom pa mal protireklame naredu0:)

Caligula ::

Eni teh 6 tednov ze avtomatsko dozivljami kot protireklamo.
Ne rabmo da jezen ratas. Eni bi ze po enmu tednu pozigali vasi 0:)

MEDENA ::

kaj če bi jaz v ZDA kar naročil ene 20 komadov najboljših 550W true power antecov full control. pa jih dilal po 35K tukaj...itak so cca 45000 pr nas

:D

Freelancer ::

Ce ga cez 2 tedna ne bo jih bom pa cez 3 mesce napizdu :D.

frenk ::

Eni teh 6 tednov ze avtomatsko dozivljami kot protireklamo.


sej to je blo tud mišljen tko...ampak to je sam uvod:D

kaj če bi jaz v ZDA kar naročil ene 20 komadov najboljših 550W true power antecov full control. pa jih dilal po 35K tukaj...itak so cca 45000 pr nas


čimprej...glede na to da si bliz mene tud poštnine ne bo trEBA PLAČAT:D

Ce ga cez 2 tedna ne bo jih bom pa cez 3 mesce napizdu


ah ne to bi blo pa že preveč...pomoje bom max do petka zdržal

MEDENA ::

kurba frenk odpiši mi na email >:D

glinik ::

frenk: Pa saj imam ful navito mašino!! Kaj naj mojo 1700 tko na 3000 MHz navijem :\ .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Boki_ ::

A niso šli najvišje s 1700+ okrog 3,4GHz>:D ?
I'm back

frenk ::

MEDENA: ja bom probal...drgač mam pa pravo norišnco doma...treba doma delat, delam PC, delam u bofu, fotr hoče da mu čimprej comp usposobm...pomoje bom ponoru:D

glinik:ups, nism gledal podpisa:8)...kolk ti pa kej linije nihajo?

tomdelonge: my ass>:D

MEDENA ::

frenk: pol si zraven trgovine ? ti pridem malo nagajat :D

kak ram sunit :D

frenk ::

ne zravn trgovine ampak zravn dimnika...čist nasprot dimnika:)

...a ma mogoče kdo kakšen predlog kva nej napišem v mail...ponavad nism nikomur težil pa ne vem kako to zgleda...sad but true:\

DjTonic ::

Ostani pri lepih besedah. Npr Pozdravljeni! pa da te zanima kdaj bodo to pa to dobili pa malo poveš svoje stališče, itd.

frenk ::

ja sej sm mislu nekak u tej smeri, ampak ne vem al nej kr takoj povem da ga ne kupm če ne bo do takrat pa takrat, al nej samo nežno nakažem?:8)...ubistvu me tud zanima če lahko zahtevam "aro" nazaj glede na to da izdelka nisem dobil v dveh do treh mesecih...mah grem spat pa jutr pošlem mail|O :)

Freelancer ::

Js bi jih na lep nacin vprasu, ce mislijo s stvarjo resno, al te samo nategujejo :). Recimo, da bi rad vedel, zakaj traja toliko casa, itd. Boljs bi blo, ce bi jim kr po telefonu zatezil, ker mail je bolj tko.
Kot je ze rekel DjTonic, ostani pri lepih besedah. Groznje in zahteve ohrani za skrajne razmere :).

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Napisi, da za svoje potrpljenje in dejstvo, da smo v tem casu ze v EU prisli,.. carine in da pricakujes najmanj 10% popusta pa se to pod pogojem da v roku enega tedna dobavijo drugace naj se grejo pa slikat.

MEDENA ::

evo zdej mam en no-name 430W Napajalnik...linije so malce boljše.......

glinik ::

frenk: Linije sem nekaj meril, pa se mi zdi da so kar stabilne. Nimaš kaj dobra stara (ruska) roba drži :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Freelancer ::

Pa si jih to meril pod 100% load?

frenk ::

glinik: stabilne?...to je relativno...cifre, cifre:D...no ja je pa čist možn da maš res en dobr napajalnik, tko da tega ne prodajat>:D

...grem zdele napisat mail:)

frenk ::

evo mail sem poslal

Pozdravljeni

Če je pri dobavitelju pomanjkanje artiklov, to sigurno ni vaša krivda,
morate pa tudi vedeti da je čakanje zelo neugodno, sploh pa če se iz
predvidenega dobavnega roka 2-3 tednov to vleče v že skoraj 6 tednov,
zato sem se odločil, da počakam še do konca naslednjega tedna, potem pa
se bom moral pač odločiti za kakšnega drugega dobavitelja. Če dobim še
kakšen dodaten popust na dolgo čakalno dobo sem pripravljen počakati še
kakšen teden, več se mi zdi pa že nsemiselno.

Lep pozdrav

Andrej



upam da sem bil dost nežn:)

MEDENA ::

frenk jado....dons mi je skoraj bomba explodiralo tam pr eni cifri "71" :D

frenk ::

medena: neeksplodirane bombe pa kr men prnes...bom jest poskrbu da bojo eksplodirale>:D

...a mislte da sm biu premehk?...no bom pa pri naslednjem replyju bolj trd:D

Malecky ::



Dost trd tale ibr drag napajalc...bol voltaze mam z Macron 300W.... jebes to;(

Freelancer ::

Malecky od kje je ta slika?

Caligula ::

Frenk s takim mailom si bos zagotovil nov model. 2005. Sam tud dobavli ti ga bodo 2005 >:D

TribesMan ::

Fantje našel sem en test enga zlo luštnega napajalnika... od OCZja... zelo kjut zadeva. Na prvi pogled me zelo spominja na Tagana... prepleteni kabli, podpora standardu BTX, vsaka linija nadzorovana posebej itd... vendar ima posebnost... vsaka linija ima svoj potenciometer za regulacijo in LED diodo, ki prikazuje koliko "navita" je vsaka linija... HUDA reč.

Link do testa.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

To je moj Antec TP 480W in linije so zgleda...obupne...

Js vem da te nizke linije niso tako kriticne k s-t pipl k bi jih radi exact na 12V,5V,3.3V ampak tele so pa res malce low...

Tud cudne zvoke spusca ob polni obremenitvi...kr vent neki skriplje al neki...pateticno. Mislim da ga lahko tudi vrnem na JAE ker te linije majo preveliko odstopanje...

Caligula ::

Je mozno, da je drag PSU crap? :P

Freelancer ::

Antec 480W? To ni mogoce. To je 100% slab primerek. Odstopanj sploh nebi smelo bit pri takem napajalcu :).
Pri mojem starem Macronu 400W (crap) sem imel pod 100% load (2×Prime95 + in-place) nad 255FSB sledece voltaze: voltmeter na frej molexu: Med 9 in 10V nihanje/3.8V. asus probe: 10.5V/4.3V.
Pri sedajsnjem Enermaxu 460W je pa takole pod istimi pogoji: Voltmeter na frej molexu: 12.00V/5.01V. Asus probe: 12.15V / 5.1V.
Pod idle so odstopanja pac malo visja, ampak se vedno zelo majhna. Kar pa za Macrona nebi mogel reci. Da o nihanjih ne govorim.

To je samo nazaj za nest in uveljavt garancijo!

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Ah, 5%. To ni nic.
persona civitas ;>

Freelancer ::

Ja za $5 napajalc maybe.

Malecky ::

Bom pisal na Antec...kr tko ga mi itk naujo menal...

Js sam upam da ga mi vzamejo pod garancijo pa doplacam za jebenga 550W

Tic ::

Jah, jz mam z RedHat dobre izkusnje. Sem skuru eno linijo anteca, pa mi je popravu. Potem je pa strela pocla doma in mi je slo polovico pcja u kurac. Plata, grafa, ram in PSU. Le pri RedHatu so mi ga menjal za novega :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711313 (7455) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311594 (1298) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322131 (1595) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151240 (1014) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231464 (1231) MEDENA

Več podobnih tem