» »

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)?

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)?

1 2 3
4
»

AngelOfDeath ::

@Calligula

Enermax proda napajalnikov v mio številkah

LC pa v tistočih :P
edit: Slovnica

El Barto ::

No tako, sem se nasurfal in prišel, do spoznanja, da se je res nekaj Enermax Libertyjev 620 smodilo, ampak nobene 500 varjante.
Pa tudi tako kot je AngelOfDeath rekel je tudi očitna razlika v količinah.
Glede tistega linka o kurjenju, pa mi gre malce v nos, da je enmu tipu uspelo skurt več napajalnikov, ampak OK je pač rojen pod srečno zvezdo >:D .

Jaz tudi čakam na link o skurjenem Enermaxu na testu pri TH.
Našel se sam test (Liberty 500) med drugimi močnejšimi napajalci in se je relativno dobro obnesel glede na ceno - performance. Aja pa ni crknil.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

schurda ::

Debata je očitno razgreta, morda bi jo bilo dobro pomiriti. Moje mnenje je sledeče. Napajalnik je dober, ko zadošča potrebam napajanja tvojega računalnika, pri tem pa seveda ni defekten vsaj eno do dve leti.

Naj povem svoj primer: 300W Enhance-a sem pripeljal do skrajnih meja z navijanjem athlona. Ko je bil voltdrop še 0.02V večji ob obremenitvi, se je začelo vse skupaj sesuvati. Tako sem vedel, kje je meja. Toda vse je laufalo full load 24/365. Potem sem se preselil. Omrežje je tu bolj problematično in začel sem dobivati resete, ki jih prej nisem bil vajen. Niti UPS ni pomagal. Kupil sem Anteca True power 550, da bi se izognil bodočim neprijetnostim z diski in podobnim. Sedaj resetov ni več, drop je seveda manjši, athlona lahko še bolj navijem (dokler me T ne zafrkne).

Kaj hočem povedati? Če LC zadostuje za poganjanje do skrajnosti navitega računalnika, 24/365 potem OK. Če bo zdržal 2-3 leta, potem lahko rečeš, da je dober. Če bo to nalogo opravil Enermax, potem je ta pravi za tebe. Meni to nalogo opravlja Antec, ko je ne bo več, bo treba kaj drugega. Škoda, da se ne dobijo več pri nas. Ali se mogoče motim?

Zdej pa mislim, da je te neumne debate konec in raje opišite svoj osnovni sistem, navitje vseh komponent in kako se obnese pri 1-tedenskem full loadu.

P.S. Moram ugovarjati na nek zgornji post glede senzorjev na plošči. Napetosti, ki sem jih meril z inštrumentom in v biosu ali kakšnem bolj namenskem programu, so se med sabo razlikovale za kakšen mV, pa nič več. Mislim, da se tu poznajo tisti € razlike, ki se ne vidijo v seznamu dobrot. Sicer je zdaj moja Abitka že par let stara, toda zanjo sem odštel takrat kar zajetnih 240€.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

El Barto ::

Tista voltaža je bila tako mimogrede zmerjena, samo za test, da nebi potem našel en test in bi izhajale napetosti iz BIOS-a , ker tista nihanja sem itak opazoval na inštrumentih in ne na tsistih vrednostih iz BIOS-a.

Pa en link na TH o testu z Enermaxom: KLIK
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Calligula ::

El Barto, ce ze hoces, da ti en na primeru Libertyja 500 razlozi pomen bios spremljanja nihanja voltaz..

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Mimogrede se tukaj so dostim crkal..


Angel ti si prav ne mores pomagat pred tem, da bi na pamet nabijal o stevilkah?
Priskrbi dejanske stevilke prodanih napajalnikov ene in druge firme. Tvoja spekulacija je brezpredmetna.

Pa spet bi rad prikazal, da je Enermax crknil posamezniku in slucajno veckrat. Spet tista "defekten primerek" samoprevara.

To se dogaja serijsko.
Malo morje le uporabnikov po forumih, ki imajo fireworks lepe spomine na Enermaxa.

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

http://www.hardforum.com/showthread.php...

http://www.pricegrabber.com/rating_getp...

http://www.planetamd64.com/lofiversion/...

http://216.239.59.104/search?q=cache:rN...

Pa saj nima smisla nadaljevat.

Dejstvo je, da Enermaxi niso ne boljsi ne bolj zanesljivi, so pa drazji in cele serije nagnjene k eksplozijam in pozarom. Dvomom, da ti garancija krije zoglenelo kisto ali stanovanje ne?

Saj ne recem. Tisti, ki ste kupili si boste to skusali racionalizirati. Problem je le, da folk enako ali bolj zmogljive pcje in to tudi bolj navite furajo na dva do trikrat cenejsih napajalcih, ki niso nagnjeni h pirotehnicnim finishem.

El Barto ::

Čisto prav imaš - brez veze nadaljevat: praktično vsi se nanašajo na en in isti osebek, sicer obstaja še kakšen s problemi, vnder so zelo redeki.

Vsi ti problemi so pa samo vezani na 620W verzijo in ne na tako ki jo imam - se pravi na 500W.
Zdaj pa slavi zmago !

Še vedno pa čakam na tisti link iz TH. :|
Pa če najdeš še koga iz naših krajev in ne samo Amerike (različne verzije napajalnikov).

PS
Pa vsaj linke zrihtaj, da se ni treba še s tvojim neznanjem ubadat pa kopirnopasto uporabljat ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Calligula ::

Forum obcasno serje in ne morem linkov dajat potem.

Tam v linkih tudi 500w crkajo nekaterim.
Tudi tu v tej temi imas kolega, ki sta mu sla 2 500w komada rakom zvizgat.

Tam na linku lepo razlaga tip z 500w Libertyjem, da se v biosu ipd ne splaca gledat in da njemu za Libertyja kaze razpon med 4.83 in 5.12 v ipd..

Skratka vse kar pises je brez neke vrednosti, statisticne podlage, v nasprotju z izkusnjami uporabnikov izdelkov,..

zgovarjanje, da je serija zanic je smesno, ker bi LC totalno spljuval, ce bi imel serijo, ki i tako crkala kaj bi pa sele naredil, ce bi kako serijo LCjev razfukavalo v plamenih...

Skratka nima smisla, ker imas dvojna pravila in to mocno naklonjena drazjemu izdelku.
Ce ze imajo kdaj dvojna merila smisel so to taksna, kjer kaj odpuscas cenejsemu izdelku zaradi cene in ne drazjemu.

AngelOfDeath ::

@Calligula

90% tvojega govorjenja tukaj je sama špekulacija ko boš kaj dokazal se začni spet oglašat :P
edit: Slovnica

mtosev ::

Mene so Anteci razocarali, frendu ga je po 2 mesecih razneslo (fireworks) je mel :D 8-O ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Calligula ::

Angel, dobil si teste, mnenja uporabnikov, linke.. in to vse vezano na uporabo v PCjih, v praksi,..

Ti si spacal skupaj nekaj linkov, ki so namenjeni testiranju z namenom testiranja samega,.., ki v praksi ocitno bore malo pomenijo, kot zanesljive si prodajal napajalce, ki to niso, zagovarjal si, da so Enermaxi bolj zmogljivi kar ocitno niso,...

Skratka dajal si slabe nasvete in namige in iskal izgovore za neko firmo ces saj je samo slaba serija..

Ti se raje ne oglasaj dokler ne zberes cesa konkretnega, v praksi relevantnega in po novem potem v nasprotju z tvojo dosedanjo prakso to uskladi z dejstvi.

Da ne bos spet pel hvalnic o zanesljivosti ipd..

El Barto ::

Samo še tole:


Imam dovolj!

Over and out!
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Blazz ::

moj antec truepower 550 W dela fenomenalno...

pinx ::

Tudi sam sem pred nakupom novega napajala.
Iščem nekaj do 100€, trenutno se najbolj nagibam k polkilovatnemu Libertyu.
Kakšne alternative mogoče, Tagan, Antec ...?

mtosev ::

Pozab na Anteca :\ 500Watni je frendu crknil po prvem mesecu :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Calligula ::

Dejstvo je, da vsi napajalci crkajo.
Je pa seveda bolj motece, ce se to dogaja pri dragih oz kvazi kvalitetnim, ki to niso.

Sam bi vsakemu svetoval, da pac prebere kake primerjalne teste in iz zgornje tretjine izbere najcenejsega in je to to.

Itak se napajalcev ne splaca nabavljat za dolgi rok, ker se material stara in napredek je precej hiter pa se sploh se ne da upraviceno sklepati, da bo drazji kaj bolj trpezen oz se pogosto pokaze, da prav drazji ob crkanju uprizorijo vecjo pirotehnicno festo.

Skratka ni potrebe, da bi napajalce mistificirali. Potrosna roba kjer se da solidne zadeve dobiti tudi za malo denarja. Sploh pa novejsi PCji, za katere ne planirate ultra zmogljivih SLI ali crossfire graficnih resitev, potrebujejo cedalje manj elektrike ob navitju pa ne presegajo prejsnjih generacij.

schurda ::

Se pravi: veče denarja, večji ognjemet!>:D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Čmrlj ::

Jst bom pa spet LC-ja vzel in to hyperion 700w, ki je pri nas v slo 102 eur, kar je še vedno ceneje kot Liberty 500, in bo besedah mnogih boljši od Liberty-ja 620w



+3,3V: 30A
+5V: 28A
+12V1: 18A
+12V2: 18A
+12V3: 18A
+12V4: 18A

Calligula ::

Za ta denar kje dobis ze 850w verzijo.

MEDENA ::

kje pa ?

Calligula ::

Geizhals pa postnina cca 10 Eurov.
Zadnjic sem ga celo videl nekje za 90 Eurov pa zdaj ne najdem.

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Za teh 10 eur ,se mi ne splača naročat iz tujine.In za 115 eur se 850w dobi že pri nas.

Calligula ::

JA pa ga nabavi pri nas pa se dopisi kje, da bo folk vedel.

Čmrlj ::

V funtechu ga imajo za 115 eur 850w, 700w pa za 102 eur.

suntrace1 ::

Ne bi rad odpiral nove tem, pa tudi starih ran ne, ok? :D

OK

Skuril sem napajalnik,eno od linij, ker se računalnik noče zaustaviti in se p ozaustavitvi ponovno zažene, tako da ga moram ugasniti preko stikala na zadnji strani. Pa še smrdelo je po zažganem.
Sistem ima E6400, 2x 1GB DDR2, X1900XT 256MB, 2x trdi disk, pekač in zvočno. Sistem je nenavit, nujno pa potrebujem modularni priklop kablov, ker imam majhno ohišje.

Če imate predloge, na dan z njimi, dal bi najraje okoli 50€ - 60€, če je res ne vem kako večja kakovost pa tudi 100€.

Od koyoteeja predlog se mi zdi mikaven, ima kdo izkušnje z njim - LC6480S 480W?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

Čmrlj ::

tale LC bo čist dovolj za tvoj sistem pa še slab ni;)

edit:če bi rad pa kaj boljšega, ki ti bo služil tudi če boš kakega 8800gtx in recimo quad core navijal pa vzami LC 700W Metatron Hyperion za 100 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

suntrace1 ::

Hvala za odgovor :))

Quad-core moja mala platica ne podpira, 8800GTX bo pa zame dosegljiv šele drugo leto, če bom še sploh potreboval kaj boljšega od moje zdajšne kartice. Bom kar naročil, pa bo mir.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337484 (32592) amigo_no1
»

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
2398944 (6377) Pyr0Beast
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410384 (6937) kuglvinkl
»

Q6600 in lc550

Oddelek: Strojna oprema
321998 (1200) Pesimist
»

napajalnik ?

Oddelek: Strojna oprema
8954 (780) Calligula

Več podobnih tem