» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
«
1 / 12
»»

frenk ::

Chiefteca sem že večkrat spravil na kolena, tako da mi ne preostane drugega kot kupiti nov napajalnik...razmišljal sem o enermax 550W in antec truepower 550W...enermax naj bi imel nekoliko manj šuma, antec pa je cenejši...zanima me kva priporočate...najbolj pomembno je da ima stabilno linijo s čimmanj šuma in da mi bo recimo vsaj eno leto lepo služil...vesel bi bil tudi kakšne alternative tema dvema napajalnikoma:)

kuglvinkl ::

Alternativa je PC Power & Cooling.
Your focus determines your reallity

frenk ::

ja sem tud že razmišljal ampak glede na to da je že v tujini skoraj 200USD bi bil pri nas še dost dražji...imam 39k sit in če bi blo treba bi mogoče še mal lahko skup napraskal ampak preko 45k bi pa zelo težko prišel:8)

p.s. cena je 197USD...če je tole res best of the best in če poštnina nebi bila predraga in če sploh pošiljajo v slovenijo bi ga pa mogoče še vzel>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

kuglvinkl ::

Poglej si reviewje. Ziher najdeš kakšnega, ko je postavljen ob bok Antecu in Enermaxu. + IIRC moraš gledat, če ima dve 12V liniji. To bo menda nova Intlova zahteva. Uradnega ali verodostojnega linka ti žal ne morem dat.
Your focus determines your reallity

frenk ::

review-je sem že pogledal in se mi zdi da bi mogu bit TP 550W vredu...škoda ker ga pri JAE ni na zalogi in ga baje še nekaj časa ne bo...bom pač mogu poiskat kakšno drugo trgovino:\

...poleg tega je v sloveniji zelo težko dobit kakšno exotiko

Dr_M ::

u bofu vem da majo TP 500W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

na žalost majo v bofu samo 480W in nižje...mogoče majo v mariboru ampak je predelč zame:8)

sem klical uradnega distributerja za slovenijo(redrat-store.com) in so rekl da se da naročit...upam da se da truecontrol tud naročit...ko dobim odgovor po mailu vam sporočim :)

Dr_M ::

kako nimajo, ce sm biu uceri tm, pa so ga mel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Malecky ::

frenk: Kupi Enhance-a model ki ga ima mlacom ce hoces ti ga lohk tud js prpelem, k ga bom tud vzel.

http://www.enhanceusa.com/documents/ENS...

To je zelo zelo kvaliteten PSU.

DjTonic ::

na žalost majo v bofu samo 480W in nižje...mogoče majo v mariboru ampak je predelč zame

frenk kaj pa manjka 480W True Powerju? Gre za zelo kvaliteten PSU, ki bo sigurno dovolj zate. Po potrebi se seveda še modajo sense linije :).

frenk ::

Dr_M: sm dons klical pa prav da ga ni

Malecky: bolj kvaliteten kot antec trueCONTROL 550W?...glede na prebrane reviewe se mi zdi antec boljši

p.s.:DjTonic: 480W je premal...sm se že zajebal s 420W chieftec, še enkrat se pa ne bom:D...jest rabm napajalnik za zelo overclockan računalnik...predvsem pa zelooo stabilne linije...sej verjetno bo treba še kakšne kondije zravn prispajkat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Malecky ::

Eh boljsi...boljsi bo tkt ko jih bos enega proti drugim postavil ob bok...reviewi nic ne pomenijo, kar pa ne pomeni da Enhance ne dobiva 100% ocen.

Antec je mal tko tko...super napajalnik ampak ni nic tako posebnega ker dobis noname napajalc not z istim vezjem ipd...kar ti pomeni? Isti napajalc, samo na unem k Antec pise gor ves kaksna je potem cena...performance pa isti.

Jaz tudi kolebam med Antec in Enhance...upal sem da staknem se en boljsi model od Enhanca pri katerem lahko stelas vsako linijo posebi s poti na ohisju...to ti je luxuz. Enhance je eden redkih ki se lahko primerja z PCP&cooling po kvaliteti.

frenk ::

AnandTech...tukaj je TrueControl zmagovalec v dvoboju z enhance...pa recimo da izpustimo ceno in se gre samo za performance:)

...upam da bom kmal dobu podatke o ceni:)

boštjan ::

p.s.:DjTonic: 480W je premal...sm se že zajebal s 420W chieftec, še enkrat se pa ne bom

ne vem kako lahko ta dva napajača primerjaš

na žalost majo v bofu samo 480W in nižje...mogoče majo v mariboru ampak je predelč zame

kje v MB?v BOFu?Mislim,da ti že 2.pravim,da še ni odprt MB BOF

Dr_M ::

480W je premal...sm se že zajebal s 420W chieftec, še enkrat se pa ne bom

najbols bo, da si nardis sam enga...ene 5kW, bo mogoce glih dost... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Eddy ::

Jaz tudi kupujem napajalnik... trenutno imam posojenega navadnega 400W.

Napetost na CPU-ju mi niha iz 1.68 na 1.74... To najbrš ni uredu?
In kako sploh vem da me je začel zavirat napajalnik?
12V ima 11,4V
-12V ima -12,11V

Katerega pa imaš sedaj frenk?
www.ekwaterblocks.com

boštjan ::

tako nihanje napetosti proca seveda ni najbolje,kar se odraža na stabilnosti sistema.tudi 12V linija je preveč padla.minus linije pa niso bitne.

frenk ::

boštjan: sej jih ne primerjam:)...bof v MB naj bi bil odprt 4. marca, če so prestavl pa jest ne vem...stabilna linija je temelj dobrega oc-ja

Dr_M: ne dj mi ga raj ti ker ti to bol obvladaš:))

eddy: zdej mam chieftec 420W...če ti napetost niha je prešvoh in če se ti računalnik ob obremenitvi ugasne je tud prešvoh napajalnik...no ja če niha je še vredu samo pri OC-ju se bo poznal

Dr_M ::

frenk: chieftec 420 je nekak primerljiv z truepower 380...al pa celo 330.
za razliko od chiefteca, vsako linijo loceno ne kombinirane 12V in 5V. to je temelj dobre oberclovka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

boštjan ::

frenk,poglej še za kakšnim enermaxom 465W,ki ma 12V linijo 32A in to bi moralo biti več kot dovolj


PS.Otvoritve 4.marca ni bilo,sicer bi že jaz delal,naj bi bila sredi aprila

frenk ::

Dr_M: chieftec je mogoče primerljiv z antecom TP 330W in nič močnejšim...ampak če hočeš stabilne linije more bit napajalnik čimmočnejši, ker tako bo minimalno obremenjen...no bom poročal ko dobim napajalnik kakšna nihanja bom imel...sem 100% da nihanja bojo in da bo napajalnik obremenjen vsaj 50%...poleg tega noben napajalnik iz sebe ne iztisne toliko watt-ov kot piše na njem(razen nekaj izjem), zato je še toliko bolj pomembno da je napajalnik res močen...pravtako bo napajalnik deloval dlje, če ne bo polno obremenjen in jest v vseh teh svareh vidm samo pluse, edin minus je cena, ampak davek za te kvalitete napajalnika pač more bit:)

boštjan: tiste linije so bl tko tko...nazadnje ko sem gledal linije sm kupu chiefteca:D...in res dvomim da je tale enermax boljši kot TC550W

...no ja če mi pa tega uspe na kolena spravt pol pa lahko rečem samo...:D

Dr_M ::

no recimo antec TP 380 lohk izpljune (sodec po testih pri stricu tomu) okol 470W... kar pa ni tok mal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Malecky ::

Jaz sen se odlocil...Antec Truepower 430W.

Eddy ::

Frenk, če boš menjal... za koliko mi prodaš svojega? ZS!?
LP!
www.ekwaterblocks.com

Primoz78 ::

@Malecky : a mislis tega?

Lp Primoz

Malecky ::

Tako je Thorn, cena je nekako sprejemljiva tudi za krsenje garancije ce bo slucajno presibak vendar v to dvomim.

Kupovati vec kot tegale je v mojih oceh paranoja. Res je da je potreben kvaliteten PSU sploh za navijanje vendar, kar je vec kot to je kic, katerega si lahko privoscijo americani, ki zraven sestavljenega racunala za office uporabo dobijo 400-500W napajalnik dobre firme...kaj jih pa je 85$?

Primoz78 ::

Sem tudi jaz gledal za menjat napajalnik, ker nikakor ne morem navijat Barton-a 2500+ na Asus A7N8X - Deluxe ( odklenjenega!!! )...kar resetira racunalnik ko hocem kaj igrat...v 3dmarku pa resetira takoj ko pride do CPU testa :O:O :O. Problem sem ze veckrat omenjal ne bom vec tecnaril, mislim pa da je kriv napajalnik...Q-tech 350W. A tale antec 430W se pravi da je ql zadeva?

Lp Primoz

davidb ::

Če imaš v ohišju prostor za dva napajalnika, ju vežeš vzporedno in imaš božji mir in zadosti tokov za vse napetosti. Brez nakupa nekakšnih specialnih 500W ali ne vem kaj. Simpl 400W x 2 (čeprav bo verjetno 300W x 2).

Meni deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davidb ()

Primoz78 ::

Uff to pa mal tezko...Chieftec dragon midi tower...ze za vodno hlajenje bom moral vrst ven kletke za diske...za dodatni napajalnik bi moral vrst ven vse 8-O ...ce bi mel big tower pa bi zihr dva dal notr 8-)

Lp Primoz

Dr_M ::

davidb: ja ce bi rad gledu kako se kej cvre komot to nardis :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Thorn78,tega q-teca,no 550W,so meni v PCsistemih ponujali,pa sem raje čifteka vzel.res pa je da kar je pri meni nad 2300MHz,je samo za 3dmark in AQ3 dobro,vse ostalo ven meče.12V linija pa tudi niha,čeprav sem jo navil do konca,zarad 5900,ki dosti toka požre,ko začenš navijat.Za nakup drugega PSU pa tudi razmišlam,a bom raje na EU počakal,mogoče bo kaj ceneje

Primoz78 ::

Bostjan se dobro da ga nisi vzel ker meni se zdi da ni bogve kaj ;(( ...drgac pa meni ven mece ze pri 2000mhz...sam cudno se dogaja ker tudi ce znizam mnozilnik in zvisam FSB ali bilo kaj podobnega mi kar ven mece ali pa sploh ne pride v windowse 8-O

Lp Primoz

gamer ::

550W q-teka mam js, in nism preveč zadovolen, res je da je za svoj denar zelo dober napajalnik, ampak ne izpljune 550W,... malo boljši je od čifteka, ampak je pa tudi glasnejši...

PS: js bom tud napajalc nabavu, in ravno tako cincam med enhanc,enermax in antec

frenk ::

jest še kr nism dobu odgovora iz redrat...bom jutr zjutrej poklical...če bo razlika med TP in TC max 2-3k sit bom vzel kat TC:)

Dr_M ::

tist k cenca med temi, ocitno nima pojma kaj ima in kaj bi rad.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

davidb ::

Dr. M: Meni se že dve leti nič ne cvere pa sta dva vzporedno vezana

Tic ::

Jaz sem ponosen lastnik TP430w in men je ta napajac milina. Res je super. V sens mod naredis in si na konju. ;)
persona civitas ;>

Dr_M ::

davidb: pol mas pa sreco. ampak bols 1 dobr napajalc kot pa 2 slaba. pa se drago je placevat porabo 2 napajalcov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

davidb ::

Ne vem zakaj imam srečo :)
Vzporedna vezava napajalnikov za povečanje moči je stara kot zemlja. Ravno tako kot serijska za povišanje napetosti. Samo pravilno jih je potrebno povezati.

Jaz ne plačujem elektriko za 2 napajalca (recimo 2x 400W), ampak samo kolikor je trenutna poraba, recimo 100 + 250W + izgube obeh napajalcev kar pa ni tako grozno, saj imajo stikalni napajalniki visoke izkoristke.
Jaz nisem napisal da imam dva slaba napajalnika. Eden ima vse tri napetosti (3,3 5 in 12V) samostojno regulirane in mi napaja matično, drugi pa skrbi za ostalo (cd, cdrw, dvd, 4x diski, venti.).
ponoči lažje spim, ker VEM, da imam zadosti zmogljivo napajanje.

Dr_M ::

saj imajo stikalni napajalniki visoke izkoristke

ja...od 60-78% pri najvecji obremenitvi. pri manjsi je izkoristek ustrezno manjsi.

niti 2 napajalnika nista identicna. usak napajalnik ma neko drugacno napetost in ce ti ta 2 razlicna potenciala povezes skupi (npr en napajalnik na plato pa druzga na disk) se lahko zgodi kej zelo nepredvidljivega.
drugac pa je najvecji porabnik plata z raznimi priveski. diski in opticne enote so bolj postranske zadeve.

2 napajalnika lahko primerja z 2 motorjema z notranjim izgorevanjem. zakaj ni vec avtomobilov ki bi imeli 2 motorja??
ker niti 2 motorja nista enako mocna....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rockeye ::

Poglejte si tale dober članek o napajalcih! Iz tega je razvidno da so Enhance napajalci se najboljše razmerje med kvaliteto in ceno!

Sem pa razočaran nad LC Power 350W! Kupil sem ga ker je tih in po mojem mnenju, ker ima 120 mm vent zelo dobro odvaja toploto iz ohišja, ampak sem se fino zmotil, ker voltaže kar precej nihajo in se mi je pc stalno restartal ob malo vecji obremenitvi.(Prime95). No sedaj po 3 dneh uporabe se mi je pa pc kar naenkrat ugasnil. Uganete kaj je slo v franže? NAPAJALEC in to čist nov! GRRRRRR!!!

http://www.short-media.com/article.php?130.0

Primoz78 ::

Torej frenk a si dobil nov napajalnik? Kako se obnese, kaksna je bla kaj cena?


Lp Primoz

frenk ::

oba deathstar diska v domačem compu sta mi crknla tako da nism mogu plačat are...dons bom naložu abacom in plačal 5k sit are...truecontrol me bo pri redrat prišel cca. 37k sit:) samo počakat bom mogu cca. 3 tedne:(

Primoz78 ::

Antec Treu550W , ki je pri Redrat-u cca. 35k sit je pri IN.PUT-u 32k sit...tako da se ti splaca prej tja vprasat lahko prisparas 2-3 k sit...sam tudi pri IN.PUT-u jih nimajo na zalogi...:\


Lp Primoz

Malecky ::

frenk se skoz nis pr pamet?

Macci uporabla 430W Truecontrol za 4.5Ghz P4 in podobne zverine pa nic ne stoka....preseravanje.

Jaz sem kupil 480W Anteca...je kul 430W bi bila pa mogoce se boljsa izbira.

Primoz78 ::

Malecky kaj pa nove zahteve...recimo EPS prikljucek ki jih ima le 550W model? :\

Lp Primoz

frenk ::

Thorn78: IN.PUT??...maš link mogoče?...zanima me TC550W

Malecky: sej sm tud jest razmišlal o 430 in 480 seriji, ampak sem se odloču za 550, ker ima veliko bolj čist signal...watt-i mi ne pomenjo tolk kot čist stabilen signal:)

glede čistega signala... tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

frenk ::

pa še best power suply for performance

1) Performance:

“PC Power & Cooling Turbo-Cool 510 PFC” If you need a high-wattage PSU with clean, well regulated outputs without any frills then the Turbo-Cool 510 is my pick. It had the lowest AC ripple of any unit tested with excellent voltage stability. Other units in the Turbo-Cool line offer similar performance, if you don’t need a full 650 watt peak capacity. The Turbo-Cool 510 comes with active Power Factor Correction and is available in an optional deluxe version that includes sleeved wiring harnesses, a black case and voltage adjustments. And the PC Power & Cooling units are the only ones that carry a full 5 year warranty.

The Antec TrueControl 550 is another good choice if you need lots of clean, stable power. It had low AC ripple with good regulation. It also has an external control panel for manually adjusting the main output voltages and minimum fan speeds. In real world use though, the TrueControl 550 won’t deliver as much power as the Turbo-Cool 510. Surprisingly the smaller Antec TruePower 480 had some of the noisiest DC outputs (AC ripple) of any PSU tested.

One of the Antec TrueControl 550’s main features is the ability to adjust the three main DC outputs via the external control panel. The Antec manual states that these voltages are user adjustable ±5%, but during load testing I was not able to increase voltages much beyond the nominal 3.3V, 5V and 12V values.

3.3V rail: 3.08V to 3.33V
5.0V rail: 4.76V to 5.06V
12V rail: 11.54 to 12.27V
Another strong performer was the Zalman Noiseless 400 APF, which had excellent voltage regulation, low electrical noise, active Power Factor Correction and quiet operation.



:)

Primoz78 ::

IN.PUT ...majo v ponudbi sam Antec TRUE550W ...ne pa True control. Verjetno je razlika sam v tistem front pannel-u ane?

Lp Primoz

Primoz78 ::

Kaj menite pa o TAGAN TG480-U01 ki ga imajo pri Mlacomu ?...sem bral review-je pa zgleda kar ql... tukaj so ga npr. postavili ob bok Enermaxu in se je odlicno izkazal...

Lp Primoz
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711201 (7343) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311580 (1284) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322109 (1573) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151229 (1003) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231458 (1225) MEDENA

Več podobnih tem