» »

Problem pri zagonu/zmrzovanje

Problem pri zagonu/zmrzovanje

djuro69 ::

Lep pozdrav, uporabljam:

Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775
Napajalnik Power LC6550GP 550W
Matična plošča Asus P5KC, 775
Geil Black Dragon DDR2 2x2GB 800MHz
Grafična kartica Sapphire ATI Radeon HD 4850, 512MB, PCI-E
Trdi disk WD Caviar Blue (WD3200AAKS) 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
DVD zapisovalnik NEC AD-7203S Labelflash, črn

staro je slab mesec, kupljeno preko mimovrste.com

Sestavil sem komponente sam, na začetku je sistem deloval brezhibno, tudi ko je bil prižgan več dni skupaj in gnal Crysis & MassEffect, se temperatura Radeona ni zvišala čez 74 in procesor tudi nikoli ni šel čez 45 stopinj Celzija.

Vsake nekaj časa mi je zmrznil (vsake par dni), ko sem rebootal je delovalo naprej.
Sedaj pa ko ga prižgem, ne deluje nič. Ni zvočne opozoritve kaj je narobe (število piskov če ni grafe, RAM-a,...), nobenega signala da se je sistem zagnal, razen delujočih ventilatorjev in konstantno delujoče rdeče lučke na ohišju (če deluje normalno gori modra). Tudi ugasnit ga ne morem več na ohišju, ampak moram ugasnit napajalnik.

Natančno ne vem kaj bi lahko bilo, ali slabi kontakti med grafično in mamaplato, ali sem mogoče narobe sestavil procesor+hladilnik (normalno sem procesor vstavil kot kaže tisti trikotnik, zaprl kovinsko ohišje procesorja, ter poveznil hladilnik čez (že namazan z nekaj hladilne paste) ter vstavil tiste 4 nožice v mamaplato)??
Ali je možno da mi kje "prebija" in se zato ne postavi sistem na noge?? Ali je potrebno le "flashati" BIOS?

Upam da mi lahko pomagate s kakšnimi koristnimi nasveti, pošiljati cel sistem nazaj na garancijo se mi nekako zdi zadnja zadeva ki bi jo rad naredil. Hvala že vnaprej!

solatko ::

Tale tvoj napajalnik je mal švoh, poizkusi s kakšnim močnejšim.

Pyr0Beast ::

Hja, bi znal biti kar napajalc kriv, poizkusi s kvalitetnejšim, ne močnejšim.
Če odklopiš diske/pogone se prižge ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Mislil sem od iste firme, so dosti cenejši pa po testih kar solidni - kakšen 750w.

Pyr0Beast ::

Tistih 750W je v realnosti kakšnih 400W, .. mogoče, raje 300W, pa še to sem preveč povedal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Pyr0Beast - pri sw power so naredil teste napajalnikov, pa so se glede na cene, zelo dobro obnesli, predvsem pri stabilnosti linij. Realnost je pa pri vseh napajalnikih problem, ker vsi mal napihujejo. Samo tudi če ima realnih 400W bi moralo zadostovati za ta sistem pa še kaj.

djuro69 ::

hmm sm mislu da bo 550 w zadost. pa kar tih je tak da :(

sem ga se enkrat sestavil pa zaenkrat dela normalno. sam nism ga se rebootal al pa izkljucil.

Pyr0Beast ::

Konektor za na plato zna včasih zafrkavat ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MarkoMan ::

:) takoj napajalc kriv...jao jao... Isto pri meni, ko ni delal, je bil napajalc prvi krivec, na koncu pa je bilo nekomatibilnost plate in grafe.

Predlagam ti, da probas izlocat, kaj ne dela...seveda preveri ce so kabli ok not vtaknjeni....ce imas se kako grafo doma, jo vstavi in sprobi ce dela,......ce imas 2 rama enga vn uzem in probi... in glede na to, da se ti racunalnik prizge, bi rekel da je proc ok not ( pri meni se tudi prizgati ni hotel)

pa izklopi dvd in ostalo saro, ki ni nujna za zagon pc-ja (men enkrat ni zagnal zarad narobe zvezanga dvd-ja) :)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Pyr0Beast ::

Hja, ponavadi je res napajalc kriv, saj prvotno problema sploh ni bilo, nato pa se začne pojavljati čedalje pogosteje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Tistih 750W je v realnosti kakšnih 400W, .. mogoče, raje 300W, pa še to sem preveč povedal.


Ej ne mi s takimi, že stokrat smo predebatirali, da se recimo LCjev 850W Arkangel lahko tako po kvaliteti, kot moči linij, kosa z Taganom cca. 750W. Le za veliiko manjšo ceno.

Pyr0Beast ::

Kvaliteto preprosto ne moreš izmeriti v roku ene ure. Pika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Kako to misliš v roku ene ure? Veliko na ST nas ima ta napajalnik in še noben se ni pritožil, da bi imel kakršnekoli težave z napajalnikom. Medtem ko nekaterim Tagan kr pogosto crkne.

djuro69 ::

984u237985ztkl23j4tn234po ://

spet je čist zmrznil. ni razlike če dam ven grafično, RAM, disk, DVD,... popolnoma enako. Nič, niti zvoka iz speakerja, prižge se, pol pa nič. Sem izključil in vključil konektor za matično tudi, pa enako brez sprememb. BIOS sem pa že tudi flashal. Halp! :/

solatko ::

Poizkusi z močnejšim napajalnikom (najboje, če ima kak prijatelj za posodit ali pa se zmeniš v trgovini).

Pyr0Beast ::

Kako to misliš v roku ene ure? Veliko na ST nas ima ta napajalnik in še noben se ni pritožil, da bi imel kakršnekoli težave z napajalnikom. Medtem ko nekaterim Tagan kr pogosto crkne.
Sej stvar ne bo crklna takoj, ampak se bo začela kvariti počasi, kakšen teden, dva.

Saj 420W Tagan nima zaman napisano 600W kratkotrajno preobremenitev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

D3m ::

Kako to misliš v roku ene ure? Veliko na ST nas ima ta napajalnik in še noben se ni pritožil, da bi imel kakršnekoli težave z napajalnikom. Medtem ko nekaterim Tagan kr pogosto crkne.


Men še ni crknil...zaenkrat. A bi bilo boljš, da mi nebi crknu, da ga zamenjam z Arkangel 850W. Tega, ki ga imam zdej je pa 700W Tagan
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pyr0Beast ::

Zakaj misliš, da bi bil Arkangel boljši od tagana?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

D3m ::

Sarkazem ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Zakaj misliš, da bi bil Arkangel boljši od tagana?


Ne, bila bi enaka. Verjemi.

Pyr0Beast ::

Po čem ?

Primerjaj watt to watt, pa glej, koliko šuma imajo linije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Lej zmogljivost med Taganom 700W in Arkangelom 850W je po stabilnosti linij, jakosti linij in po možnosti obremenitve posamezne linije, enaka. Tko pač je no, ne obstaja sam Tagan in to je to. Krneki.

Pyr0Beast ::

Primerjaj 700W tagana in 700W arkangela ..
Potem pa glej izkoristek, nihanje in šum v linijah.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Poglej koliko stane 700W tagan. Potem pa poglej koliko stane 850W Arkangel. Potem pa to kvaliteto primerjaj s kvaliteto Tagana. In boš spoznal, da Tagan ni vreden tolikšne razlike. Razike med njima dvema sta pa itak minimalne.

Pyr0Beast ::

700W tagan košta okoli 120€, 850 AA, pa od 113-128€. ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Mojcomp.net je Tagan 700W okoli 145€. Najcenejši je 125€. Sam na tisti strani piše, da ta najcenejši nima kao priloženih priklopov za dve PCI-E grafe. Najcenejši Arkangel je okoli 110€. Pa ima vse priklope.

Btw - Za Tagana piše da ima učinkovitost nad 80%. Enako piše za Arkangela. Ne vidim potemtakem potrebe, da bi dajal več denarja za Tagana.

Pyr0Beast ::

Lej, kokr češ, v ceni je razlika manj kot 30%. Razlika med dobro ali pa 'slabo' znamko je pa predvsem v tem, kaj ti bo še kaj odneslo, ko bo stvar crknila. Poznam primere, ko je potrgalo cel komp zaradi zanič napajalca, in servisiral sem primer, ko se strela skurila cel kom, napajalnik tagan 320W pa je lepo preživel in dela še danes (to je cca. že 2 leti)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Meni je nedavno tega strela usekala v mojega Arkangela. Še vedno dela brez kakršnekoli razlike.

Pyr0Beast ::

Je matična crknila ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Sej pravim, da mi še vedno vse dela brez problema.

Pyr0Beast ::

Hja, pol to ni bla taprava strela [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Eh no, streslo ga je :P

LCji so sicer slabi, sam s temi uber nekimi modeli (ala Hyperion, Arkangel itd.) so se vseeno malce popravili. Zase lahko rečem da ima Arkangel dokaj stabilne in močne linije. Navijanje prenese brez problema, prav tako zdrži bilokakšen CF al pa SLI.

Pyr0Beast ::

Malce predimenzioniranosti ne škodi. Sam nimam nič proti LC-jem (načeloma), razen tega, da jih je treba na veliko servisirati. Potem delajo BP kako leto ali dve, nato pa začnejo spet delati štalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Meni pa ravno obratno. Jst sm mel že goro LCjev pa mi ni še noben crknil pa imam 3 LCje ki so stari vsaj 4 leta in delajo BP še vedno.

solatko ::

Imam dva LG - ja že skoraj tri leta, oba 550W, sistema laufata 24/7 brez problema. Linije so stabilne, moči je zadost (za tist kar imam) in za tistih 35€, k sem plačl zanju, bi lahko vsak let crknla. Tudi za nov sistem bom nabavu LG 1000W in vem da bo zadosti. Kolega ima garancijski servis za enermax, pa so čisto vsi prej kot v dveh letih pri njem. Ko mi napajalnik na testih pokaže samo malo nestabilnosti, leti v smeti in nov v kišto.

Pyr0Beast ::

Hja zelo zeleno delovanje solatko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Smeti so tudi odlaganje nevarnih odpadkov, a ti bi jedrsko gorivo kar pojedu, da bi čuval okolje. Pri Dinosu imamo te stvari Ljubljančani zastonj. Ko se nekaj tega sranja nabere, pa se zapeljem v Črnuče, pa je.

Pyr0Beast ::

Trosiš buče spet ...
Nestabilnost se da opraviti z 10€ vrednimi kondiji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Buče trosiš ti - nov napajalc dobiš za 30€, pa nič ne šteka, dve leti garancije. Kondije menjam samo na full ploščah, drugje se ne splača. Moje ure so pre drage, pa še živci ne trpijo.

Pyr0Beast ::

Če ti je res cajt denar, zakaj potem sploh visiš na tem forumu ? [:\\]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Za zabavo in hec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik za crossfire ?

Oddelek: Kaj kupiti
251545 (968) Pyr0Beast
»

Računalnik za vsaj 3 leta

Oddelek: Kaj kupiti
321670 (983) tilinho20
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
5880 (812) Tilen
»

nov comp.......jp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
532946 (2475) AapocalypseE
»

Corsair VX 550W

Oddelek: Kaj kupiti
112250 (1999) RC14

Več podobnih tem