» »

Nov zakon o piratsvu v Sloveniji

Nov zakon o piratsvu v Sloveniji

««
3 / 16
»»

Utk ::


Tudi tebi je ceneje, da program ukrades namesto, da bi ga kupil. A ti pa imas to pravico? Ce imas ti pravico krasti programsko opremo in jo ilegalno uporabljati, potem imajo oni pravico tebi prisluskovati in preverjati, ce morda ne krades njihove programske opreme.


Nimam od boga dane pravice, da kradem programe prek interneta. Imam pa možnost, jebiga. Mislim, da se ni treba slepit, da se bo vlečenje z neta kaj zmanjšalo na kakšen drugačen način kot z drugo tehnologijo, sigurno pa ne z nekimi kaznimi. Če koga to moti, naj nekaj svojga dobička nameni tistim klošarjem, da mu razvijejo kakšno zaščito. Ali pa naj crkne, briga me. Nihče se ne sekira, če imam jaz kaj gledat prej ko grem spat, jaz se bi pa moral sekirat, če ima Tom Cruise za 19. ferrari. Boli me briga. Z moralo nimamo tu kaj naredit. Nima pa niti nihče pravice it preko ustave itd, in za stvar, s katero narediš morda 5 evrov škode, vzganjat ne vem kakšne stvari in zaposlovat 100 novih kriminalistov, birokratov in sodnikov. Se kdo sekira, če meni Cigan ukrade 5 evrov?


Vecina ljudi na zalost ne razume, da prihaja do taksnih drasticnih ukrepov ravno zaradi njih samih. Ker kradejo. Firme so pa jezne. Nehajte krasti in nehajte uporabljati! Sezite po alternativi. Pa vam ne bo nihce prisluskoval. V bistvu ste si sami tako zupo skuhal in jo pustili, da se skisa. Zdaj boste pa skisano pozrli.


To bomo še videli kdo bo kaj požrl.

BigWhale ::

Nimam od boga dane pravice, da kradem programe prek interneta. Imam pa možnost, jebiga.


Torej bi tudi denar iz odprte banke ven nosil, ce bi ne bilo kljucavnice?

Valvoline ::

Zdej pa lih razmišljam ali bi gledal filma
Journey to center of the earth k mi ga je pc potegnu danes ( ne jaz :D) zarad tega članka....

Utk ::

Bi, če bi neki firmi legalno plačeval 20 evrov na mesec, da me spusti mimo varnostnika.

Gavran ::

Tudi jaz ne vozim ferarrija... Naj ga mar ukradem?


Lahko ukradeš mojega, pod enim pogojem: moj mora ostati v garaži.

Aja, ne gre? Potem pa primerjava ne špila!



Bistvena razlika med krajo avta in DLjem glasbe je v tem, da v prvem primeru nekdo ostane brez avta, v drugem primeru pa si nekdo domišlja, da je ostal brez nečesa, čeprav tistega sploh ne bi kupil! Zato so take primerjave popolnoma nesmiselne.

Ne, nisem nek zagovornik piratiziranja. Tisti, ki uporablja SW v pridobitne namene, mora imeti licence. Enako je za distribucijo glasbe in filmov - pridobitništvo = licenca.

Ampak dokler je na področju OS tak monopol, da ni uporabne alternative (ja, sem preizkušal Linux kar nekaj časa in še ga bom, dokler en bom z njim zadovoljen, drug SW pa je odprtokoden razen če ni alternative) bom polkna pač piratiziral, ko bo to potrebno (trenutno so lagalna OEM)

Pri glasbi in filmih pa imam nekoliko čuden okus in večine zadev ki jih želim sploh ne morem kupiti na normalen način. Razen tega imam kar nekaj glasbe na strih vinilkah, ki so že odslužile svoje in služijo za obujanje nostalgije, tisto kar je na njih pa povlečem z neta popolnoma brez slabe vesti - kot tudi tisto, do česar na način "keš v žep pa v trgovino" ne morem. Če avtorju/založbi/trgovini ni v interesu da mi zadevo ponudijo, naj pač ne pričakujejo mojega denarja.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gavran ::


Crkni, ce nimas za kruh. Ce si ga nisi sposoben ustvarit. Ne, resno. Ker zdaj se zvecer obleces v klosarja in stojis pred pekarno, da v smeti vrzejo star kruh, ki ga ni nihce kupil.


Ne boš verjel, pred lokalno pekarno je na koncu delovnega časa vedno nekaj revežev, ki dobijo neprodan kruh od včeraj (torej star dva dni) zastonj ali za bagatelo.



Vecina ljudi na zalost ne razume, da prihaja do taksnih drasticnih ukrepov ravno zaradi njih samih. Ker kradejo. Firme so pa jezne. Nehajte krasti in nehajte uporabljati! Sezite po alternativi. Pa vam ne bo nihce prisluskoval. V bistvu ste si sami tako zupo skuhal in jo pustili, da se skisa. Zdaj boste pa skisano pozrli.


Japajade da ne bo nihče prisluškoval! Si bodo že izmislili razlog. Piratstvo, pedofilija, terorizem, protidržavno delovanje, gojenje travce, swingerstvo,... you name it. Kontrolo hočejo imeti, to je vse! Ti pa bodi ovčka in mirno pojej (plačaj) vse kar ti servirajo.

Zakone pišejo kapitalisti, ne država - ta je le orodje v rokah kapitalistov. Sploh take, ki za nekaj glasbe ( z neta ali pa presnete z radia in potem pretvorjene v MP3) predpisujejo enake kazni kot za umor.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

BigWhale ::

Tudi jaz ne vozim ferarrija... Naj ga mar ukradem?


Lahko ukradeš mojega, pod enim pogojem: moj mora ostati v garaži.

Aja, ne gre? Potem pa primerjava ne špila!


Glej. Stvar ni dovoljena. NE SMES! Kaj hudica ti ni jasno? Primerjava z avtom ni primerna? Ti si nekoga oskodoval za ceno licence. Ce jih ima oni neskoncno mnogo, potem to ni tvoja stvar. A na koncert Brittney Spears bos tudi sel tko, da ograjo na stadionu preplezas? Sej ce ti tam poslusas nic ne ukrades a ne, ce ne kupis karte?

Ampak dokler je na področju OS tak monopol, da ni uporabne alternative (ja, sem preizkušal Linux kar nekaj časa in še ga bom, dokler en bom z njim zadovoljen, drug SW pa je odprtokoden razen če ni alternative) bom polkna pač piratiziral, ko bo to potrebno (trenutno so lagalna OEM)


Tudi na podrocju Slovenskih Zeleznic in Ljubljanskega Mestnega Prometa ni uporabne alternative, a se svercas po trolah in vlakih?

Zaradi tvojega piratiziranja progrmaja ni uporabnejse alternative. TI si kriv. In se nekaj milijonov drugih uporabnikov, ki pocnejo iste traparije kakor ti.

BigWhale ::


Japajade da ne bo nihče prisluškoval! Si bodo že izmislili razlog. Piratstvo, pedofilija, terorizem, protidržavno delovanje, gojenje travce, swingerstvo,... you name it. Kontrolo hočejo imeti, to je vse! Ti pa bodi ovčka in mirno pojej (plačaj) vse kar ti servirajo.


Prosim, ovce, kiti. Zresni se no. Se opravicujem, ce sem bil prevec komliciran v svojih besedah in me nisi razumel.

Omejevanje pravic se zance takrat, ko se zacnejo zlorabe. Ce ne bi nihce nikoli nicesar ukradel, ne bi potrebovali kljucavic in kljucavnicarjev. Razumes?


Zakone pišejo kapitalisti, ne država - ta je le orodje v rokah kapitalistov. Sploh take, ki za nekaj glasbe ( z neta ali pa presnete z radia in potem pretvorjene v MP3) predpisujejo enake kazni kot za umor.


Hm, pa ti ves, da s svojim piratiziranjem taksne kapitaliste dejansko podpiras? Da jim delas uslugo? Nehaj jih podpirati.

imagodei ::

BW>>> "Dejansko je tako. Tudi jaz ne vozim ferarrija... Naj ga mar ukradem?"

imagodei>> "Tovrstni primeri so off, to vemo vsi, vključno s tabo."

BW> "Ne, niso niti slucajno ne."

Seveda so. Ne moreš direkt primerjat kraje fizične reči ter kraje intelektualne lastnine. In to takšne vrste intelektualne lastnine, ki se reproducira s tako lahkoto, kot dvigovalec uteži "podvoji" deževnika.

BW> "Trenutno je sistem tak, da nimas pravice do uporabe nekega programa, ce nisi kupil licence. Ceno licence pa postavlja proizvajalec oziroma avtor. Ce ti stvar uporabljas na nedovoljen nacin je to nedopustno in celo kaznivo. In prav je tako! Saj vem kaj bi bilo 'moralno prav' in kaj ne ampak, na zalost je svet drugace narejen."

Ne oporekam temu, da je to prepovedano. Ne oporekam temu, da je prav, da se piratstvo sankcionira. Pravim, da je cel sistem zgrešen in neumen.

BW> "Zaradi fucking piratstva je stanje tako kot je! Zaradi mentalitete ljudi, ki niso sposobni 'of grasping the whole picture'. Nehajte piratizirati! Uporabite alternative, pa ce so se nevem kako sranje. Le na ta nacin se bo nekega proizvajalca prisililo v nizje cene in drugacno licencno politiko."

Ali pa nenadno spoznanje, da obstajajo še drugačni načini razširjanja SW-ja, ter da je protipiratska zaščita povsem nepotrebno metanje denarja stran. Vem, sem malo naiven. Sej se načeloma strinjam s tabo, samo to ne zmanjša dejstva, da je ekonomski model licenciranja in avtorskih pravic idiotski, precenjen in zastarel. Če se temu ne bomo uprli, nas bodo ožemali še več desetletij ali stoletij.

Pa, ko govoriš o alternativah... A mi lahko zaupaš, koliko filmov/serij si pogledal v zadnjem času in koliko si jih pridobil na legalen način? Ali mogoče gledaš samo "open source" filme ter poslušaš CC muzko? Kje so alternative za filme in serije?
A Sarah Connor Chronicles gledaš legalno, al kaj?

BW> "Ceno dejansko oblikuje trg in piratizacija to ceno avtomatsko drzi tam kjer je. Nehajte piratizirati igre, nehajte ustvarjati povprasevanje. Uporabljajte alternative in ustvarite povprasevanje po drugih produktih, takrat se bodo stvari sprostile.
Povprasevanje po drugih produktih bo sprozilo tudi vse vec pospesenega razvoja na teh alternativah. Marsikaj bo drugace. Vec bo vlaganj v ostale stvari...."


V splošnem se strinjam, da je tudi to lahko prava pot.
- Hoc est qui sumus -

jernejl ::

Glede na to, da tukaj teče pogovor tudi o nelegalni rabi (kraji) programske opreme, me zanima, kateri zakon (člen, odstavek) torej prepoveduje brezplačni prenos (sicer plačljive) programske opreme preko interneta?
In kateri zakon prepoveduje uporabo take programske opreme, ter kateri zakon prepoveduje, da je taka programska oprema z našega računalnika za prenos na voljo tudi drugim (uporabnikom p2p)?

Grey ::

Pa še to.

Kakšna je razlika med temle.

1. En vlomilec ukrade za 100 EUR cigaret, nekaj jih pokadi sam ("lastna raba"), nekaj pa jih razdeli med prijatelje.

2. En piratek preko P2P ukrade za 100 EUR filmov. Gleda jih sam, preko P2P pa jih daje na voljo tudi drugim - brezplačno (jup, ko preko P2P ti filme vlečeš dol, jih tudi drugi prenašajo od tebe k sebi - torej jih DAJEŠ NA VOLJO JAVNOSTI -> glej 160. člen Kazenskega zakonika).

Kar se mene tiče sta oba enaka kriminalca. Samo da ima en "pajsar", drugi pa Azureus.

Razlika je in to velika. 100€ cigaret pomeni direktno izgubo tistega, ki je cigarete prej posedoval. Škoda na strani produkcijskih hiš pa je zanemarljiva, saj bodo filme in serije tako ali tako odkupili na vsaj 20% programov, za katere plačujemo naročnino bodisi preko IPTV bodisi preko kabelske televizije. Torej...izguba je samo navidezna. Da bi pa sedaj rekel, da bodo TV postaje nehale kupovati filme in serije je pa tudi absudrdno, saj potem propadejo, ker ne bodo predvajali ničesar več.

Zakaj je tako težko dojet videorekorder = torrent/emule/vstavi poljubni protokol??

Dejansko je tako. Tudi jaz ne vozim ferarrija... Naj ga mar ukradem?

Ne moreš si ga privoščiti. Ampak poglejmo s strani Sci-Fi in prihodnosti...na voljo imaš replikator v velikosti sobe. Ali bi si repliciral Ferarrija, če bi imel replikatorja?? Jaz osebno bi si ga. Avto je tako ali tako precenjen. Nič več materialov ni uporabljenih kot za Peugeot 407. Če vidim nekaj, kar bi izboljšalo moj način življenja bom to ali kupil (če se mi zdi cena primerna) ali sam naredil ali skopiral ali kakorkoli drugače prišel do tega. Če vidim, da lahko iz tujine dobim stvar za 50% ceneje kot tu pri nas, jo bom kupil v tujini. S tem, ko se odpirajo vse meje, države združujejo v unije, cene pa ostajajo enake...to spregledujejo. Ne spreminjajo sistema celovito. Ne moreš tako poglavitnih stvari spuščati iz pogleda. Če se že združujemo v unije se mora združevati vse od cen, politike, plač itd.

Vseh stvari se lotevajo šalabajzersko in necelovito. Nikoli ne vžgejo tako kot bi morali, da stvar rešijo tako kot je treba (očitno je računica v teh primerih za njih slabša ali kaj jaz vem...).

Vsa ta stvar s piratiziranjem in javkanjem glede izgubljenih dobičkov se ne bo nehala do naslednje revolucije. Imam zamišljen popoln ekonomski sistem, ki ga večina, zaradi prevelike ujetosti v vse bruto, neto, obresti, kapitalizem, inflacijo, in druge dandanašnje nebuloze ne bi dojeli. Večkrat poskusil razložiti, ampak noben ne dojame. Stvar pa je izvedljiva samo in samo ob revoluciji - hard reset sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

BBB ::

Kako poteka pri nas sprejemanje zakonov vse od ideje do potrditve? Kdo so glavni akterji pri tem?

SebaR ::

Holy crap mene je zdaj strah kupiti avto na sejmu! Kaj če pridejo do mene iz Peugeota in me zabrišejo v zapor ker bom vetrobransko steklo zamenjal s ponaredkom Oo

Svet propada, eni se pa sekirate...big deal. Sam ne mi dajat bednih primerjav z realnimi krajami ker niso na mestu in mi gre ob njih na bruhanje lol.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Grey ::

Holy crap mene je zdaj strah kupiti avto na sejmu! Kaj če pridejo do mene iz Peugeota in me zabrišejo v zapor ker bom vetrobransko steklo zamenjal s ponaredkom Oo

Svet propada, eni se pa sekirate...big deal. Sam ne mi dajat bednih primerjav z realnimi krajami ker niso na mestu in mi gre ob njih na bruhanje lol.

Točno to je tista dvoličnost, ki jo kažejo, ko dajejo primerjave s krajami avtomobilov. Ti avto kupiš in je tvoj. Delaš lahko z njim kar češ. S softwareom/filmi/glasbo pa ne, ker samo odkupiš pravice za ogled. Že tukaj se vidi, da je to primerjanje hrušk in jabolk. Ter, da kraja avta ni enako "kraja" intelektualne lastnine.

Celoten sistem se je že tako izpridil, da gre to lastninjenje, zaslužkarstvo in izkoriščanje preko vseh človeških meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Pesimist ::

Sej zato pravim nehajte piratizirat igerce. Idite reje na cesto z pistolo strelat. En pir prej zategnite pa bote ziher majn dobli kot za igerco.

Berserker ::

Jaz kupujem samo fizično stvar, filmi, glasba pa igre pa to niso oz, ne obstajajo zato jih ni treb plačevat. pa kaj zaj če se piratizira , na kitajskem itak majo posebne tovarne da tiskajo piratske kopije iger. vse firme v državi bi se morale podržavit nič več zasebne lastnine, vse je od vseh. država naj računa kolk bo igra stala ne podjetja,, ki se jim gre sam za denar, država pa lahk gre v propad. pa pls naj se ta post ne zbriše to je moje svobodno demokratično mnenje.

mtosev ::

sLOVEnia. I love this fucking country. share the love :D

foter je napeljeval da mu dl office 2003 tak da bbo on sel v zapor.

ps sam uporabljam staroffice orig.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Jaz kupujem samo fizično stvar, filmi, glasba pa igre pa to niso oz, ne obstajajo zato jih ni treb plačevat. pa kaj zaj če se piratizira , na kitajskem itak majo posebne tovarne da tiskajo piratske kopije iger. vse firme v državi bi se morale podržavit nič več zasebne lastnine, vse je od vseh. država naj računa kolk bo igra stala ne podjetja,, ki se jim gre sam za denar, država pa lahk gre v propad. pa pls naj se ta post ne zbriše to je moje svobodno demokratično mnenje.

koncert je pa"fizicna stvar " ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Berserker ::

ja logično treba je postavit oder, najet prostor, zvočniki, ostala glasbena krama, pa še negdo more pet glasbo. to je vse fizično in predstavlja koncert.

v bistvu ti imaš možnost da neki pevec pride z svojo opremo pet, in ti plačaš prenos te opreme pa da je pevec tam .

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

cd/dvd so od plastike in izdelava ni free.so "fizicna stvar".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

Vecina ljudi na zalost ne razume, da prihaja do taksnih drasticnih ukrepov ravno zaradi njih samih. Ker kradejo. Firme so pa jezne

Da se nebi menli kdo krade.
Kupim prenosnika z Windows XP (V XPje sem prisiljen ker drugače mi prodalajec noče prodat prenosnika) torej za XPje dam lepih 200€.
Ko XPje hočem uporabit še na domačem računalniku legalno mi jih lepo zavrne in enako se zgodi če menjam hardware do neke meje, da mi rečejo xpji, da to več ni isti prenosnik katerega sem kupil in z visto se dogaja isto.
Doma imam 5 legalnih XP setov z knjigico, originalnim CDjem, originalno škatlo .. ampak kaj mi to pomaga ko pa ne morem nič z tem.
Torej jaz sem legalno kupil XPje in jih sedaj lahko uporabljam samo tam ko mi oni to rečejo?
To je isto kot da kupiš avto in se lahko voziš samo tam kjer ti bodo oni rekli .. če se boš vozil drugje pa boš moral kupit še enega katerega boš lahko vozil po točno določenih drugih cestah .. itd itd.. in to je za mene nategovanje.

Moralo bi biti tako, da če kupiš XPje jih lahko uporabljaš za svojo rabo na n-tih računalnikih, saj si jih vendar kupil.


Se spominte fascination with the dodo bird - The Maltese Falcon?
http://www.youtube.com/watch?v=W_TrncK3NG8
Adam na koncu pove, da bi bilo najboljše za njega da gre k lastniku The Maltese Falcon-a, ki si lasti ta artifakt in ga z laserjem skenira ter dobi 100% kopijo / klona.
Torej on je tudi pirat ker ni plačal avtorskih pravic za kopijo The Maltese Falcon-a, ki ga bo naredil sam.
Obstajajo tudi filmi, ki jih ne moremo več dobit/kupit in so raritete tako kot ta The Maltese Falcon .. ampak glej glej .. veljajo pa ista "piratska" pravila.

Če jaz kupim original CD od elton johna je moj in z njim lahko delam kaj hočem.
1. lahko se poakam gor
2. lahko ga posodim celemu Mariboru (kot bi lahko avto)
3. lahko ga dam prijatelju iz nizozemske za darilo
4. lahko ga vržem v koš za smeti

... saj sem ga pa vendarle kupil in je trenutno moj .. če pa si založbice v glavi zamišljajo da sem kupil zrak pa je to njihov problem in ne moj.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BigWhale ::

Ne oporekam temu, da je to prepovedano. Ne oporekam temu, da je prav, da se piratstvo sankcionira. Pravim, da je cel sistem zgrešen in neumen.


Se strinjam! Ampak hec je v tem, da s piratstvom tega problema ne bomo odpravili! Ampak ga samo poglabljamo. V tem je problem. Ljudje pa tega ne razumejo.

Ali pa nenadno spoznanje, da obstajajo še drugačni načini razširjanja SW-ja, ter da je protipiratska zaščita povsem nepotrebno metanje denarja stran. Vem, sem malo naiven. Sej se načeloma strinjam s tabo, samo to ne zmanjša dejstva, da je ekonomski model licenciranja in avtorskih pravic idiotski, precenjen in zastarel. Če se temu ne bomo uprli, nas bodo ožemali še več desetletij ali stoletij.


Res je! Ampak s piratiziranjem ne bomo tega dosegli. To se bo doseglo edino z neuporabo njihovih izdelkov.

Pa, ko govoriš o alternativah... A mi lahko zaupaš, koliko filmov/serij si pogledal v zadnjem času in koliko si jih pridobil na legalen način? Ali mogoče gledaš samo "open source" filme ter poslušaš CC muzko? Kje so alternative za filme in serije?
A Sarah Connor Chronicles gledaš legalno, al kaj?


Tri dni nazaj sem kupil film I am Legend na DVDju. Doma imam kakih 100 originalnih DVDjev od filmov do risank. 14 dni nazaj sem pa kupil CD skupine Coldplay. Glasbenih CDjev imam kakih 50-100 v kleti v starem stanovanju, jih se nisem preselil. Poslusam radio, MP3 datotek nimam (ne, tudi .ogg ali cesa drugega nimam).

Ja, Sarah Connor Chronicles pa ukradem. :) Ampak potem ne nakladam po forumih o Robin Hoodovstvu in o tem, kako itak vsi prevec sluzijo in samo kradejo denar nam ubogim potrosnikom.


V splošnem se strinjam, da je tudi to lahko prava pot.


V bistvu je to edina prava pot. Ker s piratirizanjem se ne bo nic doseglo. Ce bi se kaj doseglo, potem bi se to zgodilo 15 let nazaj. Pa se v 15 letih ni nic spremenilo. Stvar se je samo poslabsala. Vedno bolj obskurne zascite, vedno bolj obskurni zakoni. Zaradi zalozb in proizvajalcev, ki se cutijo oropane od piratov. Nehat je treba! Nehat je treba kupovat, uporabljat in distribuirat.

Kupujte glasbo in filme samo v on-line trgovinah. Pa naj jim ostaja na tone ne prodanih CDjev in DVDjev.

BigWhale ::


Doma imam 5 legalnih XP setov z knjigico, originalnim CDjem, originalno škatlo .. ampak kaj mi to pomaga ko pa ne morem nič z tem.
Torej jaz sem legalno kupil XPje in jih sedaj lahko uporabljam samo tam ko mi oni to rečejo?
To je isto kot da kupiš avto in se lahko voziš samo tam kjer ti bodo oni rekli .. če se boš vozil drugje pa boš moral kupit še enega katerega boš lahko vozil po točno določenih drugih cestah .. itd itd.. in to je za mene nategovanje.


Kupil si licenco za uporabo programa, kako in na kak nacin ga bos uporabljal, ti pa pise v licencni pogodbi. Drugic jo preberi. Ce je to nategovanje potem uporabi nek drug produkt, ki je bolj svoboden.
Ko bodo vsi to naredili, se bodo tudi drugi prilagodili in spremenili licencne pogoje. V to sem preprican!

Moralo bi biti tako, da če kupiš XPje jih lahko uporabljaš za svojo rabo na n-tih računalnikih, saj si jih vendar kupil.


Ne! Nisi kupil programa! Kupil si dovoljenje za uporabo programa/operacijskega sistema pod taksnimi pogoji, kot jih navaja avtor. Kupi Linux! Lahko z njim pocnes tocno to kar si napisal zgoraj.


Če jaz kupim original CD od elton johna je moj in z njim lahko delam kaj hočem.
1. lahko se poakam gor
2. lahko ga posodim celemu Mariboru (kot bi lahko avto)
3. lahko ga dam prijatelju iz nizozemske za darilo
4. lahko ga vržem v koš za smeti

... saj sem ga pa vendarle kupil in je trenutno moj .. če pa si založbice v glavi zamišljajo da sem kupil zrak pa je to njihov problem in ne moj.


CD je tvoj ja. Glasba na njem pa ni tvoja. Uvidi ze to razliko no!

Grey ::


Kupil si licenco za uporabo programa, kako in na kak nacin ga bos uporabljal, ti pa pise v licencni pogodbi. Drugic jo preberi. Ce je to nategovanje potem uporabi nek drug produkt, ki je bolj svoboden.
Ko bodo vsi to naredili, se bodo tudi drugi prilagodili in spremenili licencne pogoje. V to sem preprican!

Ne! Nisi kupil programa! Kupil si dovoljenje za uporabo programa/operacijskega sistema pod taksnimi pogoji, kot jih navaja avtor. Kupi Linux! Lahko z njim pocnes tocno to kar si napisal zgoraj.

CD je tvoj ja. Glasba na njem pa ni tvoja. Uvidi ze to razliko no!

No, potem je rešitev enostavna. Treba je naresti Linuxe take, da bodo podpirali tudi igre v zelo dobri meri. Kaj je tu problem? Problem je ta, da takoj, ko se bodo Linux fani spravili pisati Linux driverje za Radeon/GeForce in jim celo uspe, se bodo gumpci takoj našli in začeli nekaj jokati ter tožariti. Isto se je zgodilo, sem pozabil ime, človeku, ki je predelal driverje za Creativove zvočne kartice tako, da so normalno delale v Visti in celo to, da je odklenil maximalni potencial v njih. Ni pa teh driverjev prodajal, ampak so bili na netu zastonj.
To je še en primer poleg neštetih, da nimamo praktično nobenih pravic pri uporabi kupljene robe. Ne smemo si je izboljšati, ne smemo jo podariti nekomu, ne smemo je naprej prodati (rabljeno) ne smemo nič. In v takem se pač ne da normalno živet.

In tu si tudi ti pokazal svojo dvoličnost. A to, da imaš programe na računalniku OpenSource te pa opraviči tega, da si gledal Sarah Connor z neta in potem ne nakladaš o Robin Hoodovstu. Daj daj malo se zamisli nad svojimi načeli. Če si proti si proti in snemaj kar češ, če nisi proti ne snemaj ničesar. Nekaj vmes ne obstaja. Ali pač?

JanezekNovak ::


Doma imam 5 legalnih XP setov z knjigico, originalnim CDjem, originalno škatlo .. ampak kaj mi to pomaga ko pa ne morem nič z tem.
Torej jaz sem legalno kupil XPje in jih sedaj lahko uporabljam samo tam ko mi oni to rečejo?
To je isto kot da kupiš avto in se lahko voziš samo tam kjer ti bodo oni rekli .. če se boš vozil drugje pa boš moral kupit še enega katerega boš lahko vozil po točno določenih drugih cestah .. itd itd.. in to je za mene nategovanje.


Kupil si licenco za uporabo programa, kako in na kak nacin ga bos uporabljal, ti pa pise v licencni pogodbi. Drugic jo preberi. Ce je to nategovanje potem uporabi nek drug produkt, ki je bolj svoboden.
Ko bodo vsi to naredili, se bodo tudi drugi prilagodili in spremenili licencne pogoje. V to sem preprican!

Moralo bi biti tako, da če kupiš XPje jih lahko uporabljaš za svojo rabo na n-tih računalnikih, saj si jih vendar kupil.


Ne! Nisi kupil programa! Kupil si dovoljenje za uporabo programa/operacijskega sistema pod taksnimi pogoji, kot jih navaja avtor. Kupi Linux! Lahko z njim pocnes tocno to kar si napisal zgoraj.


Če jaz kupim original CD od elton johna je moj in z njim lahko delam kaj hočem.
1. lahko se poakam gor
2. lahko ga posodim celemu Mariboru (kot bi lahko avto)
3. lahko ga dam prijatelju iz nizozemske za darilo
4. lahko ga vržem v koš za smeti

... saj sem ga pa vendarle kupil in je trenutno moj .. če pa si založbice v glavi zamišljajo da sem kupil zrak pa je to njihov problem in ne moj.


CD je tvoj ja. Glasba na njem pa ni tvoja. Uvidi ze to razliko no!


Sej on ni posodil glasbe, on je posodil CD, ki ga je kupil! ;)
http://www.euroairsoft.com/

BigWhale ::

No, potem je rešitev enostavna. Treba je naresti Linuxe take, da bodo podpirali tudi igre v zelo dobri meri. Kaj je tu problem? Problem je ta, da takoj, ko se bodo Linux fani spravili pisati Linux driverje za Radeon/GeForce in jim celo uspe, se bodo gumpci takoj našli in začeli nekaj jokati ter tožariti.


Zakaj bi kdo nekoga tozil, ki je izdelal driver za nek kos hardware-a? Najdi primer kje se je to zgodilo.

Isto se je zgodilo, sem pozabil ime, človeku, ki je predelal driverje za Creativove zvočne kartice tako, da so normalno delale v Visti in celo to, da je odklenil maximalni potencial v njih. Ni pa teh driverjev prodajal, ampak so bili na netu zastonj.


Eno je predelava driverja, poseganje v obstojeco zadevo in spreminjanje tega. Drugo je pisanje necesa svojega. Od zacetka. Razumes razliko?

To je še en primer poleg neštetih, da nimamo praktično nobenih pravic pri uporabi kupljene robe. Ne smemo si je izboljšati, ne smemo jo podariti nekomu, ne smemo je naprej prodati (rabljeno) ne smemo nič. In v takem se pač ne da normalno živet.


Ne kupuj taksne robe!

In tu si tudi ti pokazal svojo dvoličnost. A to, da imaš programe na računalniku OpenSource te pa opraviči tega, da si gledal Sarah Connor z neta in potem ne nakladaš o Robin Hoodovstu. Daj daj malo se zamisli nad svojimi načeli. Če si proti si proti in snemaj kar češ, če nisi proti ne snemaj ničesar. Nekaj vmes ne obstaja. Ali pač?


Glej, nisem jaz tle problem, saj ne govorimo o meni. Jaz ne jamram kako grdi grdi microsoft zaracunava nerazumne denarje in postavlja nerazumne pogoje za uporabo njihovih izdelkov. Jaz tudi ne jamram kako so zalozniske hise in filmski studii pohlepni in hocejo samo denar. Jaz s temi recmi nimam problemov. Microsoftu sem placal licenco za Visto. Tudi svoje CDje in DVDje kupujem.

Tukaj ste pa nekateri, ki zagovarjate piratstvo iz nevem kaksnih bizarnih razlogov. Zato ker imajo oni ze itak dovolj denarja. Zato ker postavljajo nerazumne pogoje za uporabo njihovih izdelkov. Pa naj bo to glasba, video ali pa software. To je vasa borba proti visokim cenam in pogojem uporabe.

Problem je v tem, ker je ta vasa borba sfaljena in skregana z logiko. Ves kaj pravijo za krznarsko industrijo?

"When buying stops, killing stops."

Razumes? Dokler bo magari ilegalno povprasevanje po izdelkih, jih bo industrija izdelovala. Se vedno se bo naslo dovolj postenih (magari norih) ljudi, ki bodo izdelek kupili povsem legalno. Pa bodo imeli zaradi piratov same probleme z uporabo tega izdelka.

Proti 'zlobnim' korporacijam, ki proizvajajo drag software pod prevec restriktivnimi pogoji se borimo z uporabo konkurencnih izdelkov, ki so bolj dostopni in precej bolj svobodni za uporabo.

Open/Free software = Prosto/Svobodno programje.

Berserker ::

pa kaj se bunite da je nezakonito posojat folku lasten cd, saj se niso dobenga priprli zaradi . pa itak me ne dobijo. še nekaj kaj se je sploh zgodilo z skupino tartaros ko so prodavali igre v času ko si lahk o internetu sam sanjal. v tistih časih je lokalni računalničar al pa tisti ko je mel vsaj 1mega linijo dol vlekel pa prodajal okoliškim frocom pa se dobenga niso priprli. na svojem pc-ju nimam niti enga programa ki bi bil legalno kupljen.

Grey ::

Evo primera BigWhale:
Link

Spc ::

Ne! Nisi kupil programa! Kupil si dovoljenje za uporabo programa/operacijskega sistema pod taksnimi pogoji, kot jih navaja avtor. Kupi Linux! Lahko z njim pocnes tocno to kar si napisal zgoraj.

Kot sem omenil linuxa ne morem uporabit.. saj je OBVEZNO da kupiš Windows - drugače ti prodajalec noče prodati prenosnika.
Kakšno licenco / uporabo oz. program pa kupiš pa nikjer ne piše na škatli .. to šele izveš ko prenosnik kupiš in zaženeš windows-e tako, da mi ne z takimi bednimi.


No, potem je rešitev enostavna. Treba je naresti Linuxe take, da bodo podpirali tudi igre v zelo dobri meri. Kaj je tu problem? Problem je ta, da takoj, ko se bodo Linux fani spravili pisati Linux driverje za Radeon/GeForce in jim celo uspe, se bodo gumpci takoj našli in začeli nekaj jokati ter tožariti. Isto se je zgodilo, sem pozabil ime, človeku, ki je predelal driverje za Creativove zvočne kartice tako, da so normalno delale v Visti in celo to, da je odklenil maximalni potencial v njih. Ni pa teh driverjev prodajal, ampak so bili na netu zastonj.

Res je! creative je hotel tožit tega kateri je popravil njihove driverje za hardware da so delovali pravilno z vsemi stvarmi v visti.
Torej tu je še en princip.. kupi hardware pa spet ni tvoj.


CD je tvoj ja. Glasba na njem pa ni tvoja. Uvidi ze to razliko no!

To bi si radi oni tak mislili, da mi lahko isti produkt prodajo 1000000000x
1. Kupit moram legalen CD
2. Kupit moram legalen format za iPOD-a
3. Kupit moram legalen format za Zune-a ... itd itd

NE SMEM SKOPIRAT CDja in si prekopirat / pretvorit v iPod format ali kakšen drug ker potem sem že pirat (to je rekel sony že pred dolgim časom nazaj da to ni dovoljeno iz njihove strani in za to lahko grem v zapor).
Po logiki creative-a še CD ni tvoj ampak si kupil zrak.


"When buying stops, killing stops."

Tota je dobra ja.
Kak naj nehamo kupovati visto ko pa jo moraš kupit zraven novega HIGH-END prenosnika - aja to je spet izgovor po tvoje.

Open/Free software = Prosto/Svobodno programje.

Res je ... ampak HIGH-END prenosnika ne moreš kupit svobodno ker ti microsoft vsili visto tako, da to ne drži.
Jaz lahko potem ko sem že kupil windowse od microsofta naložim linuxe ampak to nič ne pomaga pri prodaji windowsev ker ti jih vsilijo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BigWhale ::

Evo primera BigWhale:
Link


Kot sem ze povedal, ce je mozakar popravil driver od Creativa, potem je verjetno krsil kaksno njihovo dolocilo, ki pride zraven kartice in driverja.

Ce je napisal SVOJ driver, from scratch bi lahko rekli, potem se creative razburja za prazen nic. Oziroma, ce se svojega driverja ne mores napisati, potem je tak izdelek sploh zrel za bojkot.

Gandalfar ::

NE SMEM SKOPIRAT CDja in si prekopirat / pretvorit v iPod format ali kakšen drug ker potem sem že pirat (to je rekel sony že pred dolgim časom nazaj da to ni dovoljeno iz njihove strani in za to lahko grem v zapor).
Po logiki creative-a še CD ni tvoj ampak si kupil zrak.


To seveda ni nujno res. Ce je en zablodeli american (druga zakonodaja, kot pri nas) nekaj bluzil v kaksnem intervjuju, te to se ne opravicuje do taksnega odnosa.

BigWhale ::


Kot sem omenil linuxa ne morem uporabit.. saj je OBVEZNO da kupiť Windows - druga�e ti prodajalec no�e prodati prenosnika.
KakĹĄno licenco / uporabo oz. program pa kupiĹĄ pa nikjer ne piĹĄe na ĹĄkatli .. to ĹĄele izveĹĄ ko prenosnik kupiĹĄ in zaĹženeĹĄ windows-e tako, da mi ne z takimi bednimi.


Res? Niti enega prenosnika ne mores kupiti brez operacijskega sistema?


Res je! creative je hotel toĹžit tega kateri je popravil njihove driverje za hardware da so delovali pravilno z vsemi stvarmi v visti.
Torej tu je ĹĄe en princip.. kupi hardware pa spet ni tvoj.


Seveda je tvoj. Hardware je. Distribuiranje poprabljanega driverja je pa nekaj kar se pa ne pocne. Naj napise svoj driver in ga distribuira.



To bi si radi oni tak mislili, da mi lahko isti produkt prodajo 1000000000x
1. Kupit moram legalen CD
2. Kupit moram legalen format za iPOD-a
3. Kupit moram legalen format za Zune-a ... itd itd


NE SMEM SKOPIRAT CDja in si prekopirat / pretvorit v iPod format ali kakťen drug ker potem sem Şe pirat (to je rekel sony Şe pred dolgim �asom nazaj da to ni dovoljeno iz njihove strani in za to lahko grem v zapor).
Po logiki creative-a ĹĄe CD ni tvoj ampak si kupil zrak.



Ne, ne, ne. Povsem legalno je, ce ti tvoj CD skopiras se tvoj predvajalnik glasbe. Ne smes pa potem CDja dati prijatelju, ti pa obdrzis samo svoj predvajalnik. Tako kot Windows ne smes uporabljati na dveh racunalnikih hkrati.

Ce je Sony kaj taksnega rekel, potem je to govoril na pamet in je trapal. Ce se pa Sony trudi vpeljati tak zakon, ki bi mu to dovoljeval, potem se pa s svojimi prijatelji odpravite lobirat k svojim poslancem v parlamentu in jih poducite in razlozite kaj je narobe s takim zakonom in zakaj je napacen. Tisti cas, ki ga porabite za brskanje za torrenti in download nelegalnih vsebin raje porabite za kaj bolj pametnega.

"When buying stops, killing stops."

Tota je dobra ja.
Kak naj nehamo kupovati visto ko pa jo moraĹĄ kupit zraven novega HIGH-END prenosnika - aja to je spet izgovor po tvoje.

Res je ... ampak HIGH-END prenosnika ne moreĹĄ kupit svobodno ker ti microsoft vsili visto tako, da to ne drĹži.
Jaz lahko potem ko sem Şe kupil windowse od microsofta naloŞim linuxe ampak to ni� ne pomaga pri prodaji windowsev ker ti jih vsilijo.


Premalo si vas zeli prenosnike brez Windows. Premalo je tistih, ki bi radi Linux na prenosniku, ce to sploh ni mogoce. Ampak je. Jaz poznam polno ljudi, ki imajo prenosnike in so ga kupili brez Windows.

Spc ::

Rekli so, da bodo kaznovali uporabnike kateri si bodo pretvarjali formate (CD > ipod, zune, itd itd) in to legalno na sodišču.
To ni rekel en američan ampak sonyjeva založba je bilo v novicah.

Res? Niti enega prenosnika ne mores kupiti brez operacijskega sistema?

Ker jih ni (vsaj high end prenosnikov).

Ne, ne, ne. Povsem legalno je, ce ti tvoj CD skopiras se tvoj predvajalnik glasbe. Ne smes pa potem CDja dati prijatelju, ti pa obdrzis samo svoj predvajalnik. Tako kot Windows ne smes uporabljati na dveh racunalnikih hkrati.

Kaj pa če dam predvajalnik prijatelju?

Jaz poznam polno ljudi, ki imajo prenosnike in so ga kupili brez Win

Za office delo ja (beri: ne high-end).

Ce je Sony kaj taksnega rekel, potem je to govoril na pamet in je trapal. Ce se pa Sony trudi vpeljati tak zakon, ki bi mu to dovoljeval, potem se pa s svojimi prijatelji odpravite lobirat k svojim poslancem v parlamentu in jih poducite in razlozite kaj je narobe s takim zakonom in zakaj je napacen. Tisti cas, ki ga porabite za brskanje za torrenti in download nelegalnih vsebin raje porabite za kaj bolj pametnega.

In kako naj potem navadni uporabnik iPoda ve ali krši zakone ali ne ?
Odgovor: Ne more .. lahko se samo vstraši in gre kupit extra format za iPOD-a.

Izvoli:
http://www.ibls.com/internet_law_news_portal_view.aspx?s=latestnews&id=1907
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BigWhale ::

Rekli so, da bodo kaznovali uporabnike kateri si bodo pretvarjali formate (CD > ipod, zune, itd itd) in to legalno na sodišču.
To ni rekel en američan ampak sonyjeva založba je bilo v novicah.


Pokazi kak nas zakon, ki ti to prepoveduje.


Ne, ne, ne. Povsem legalno je, ce ti tvoj CD skopiras se tvoj predvajalnik glasbe. Ne smes pa potem CDja dati prijatelju, ti pa obdrzis samo svoj predvajalnik. Tako kot Windows ne smes uporabljati na dveh racunalnikih hkrati.

Kaj pa če dam predvajalnik prijatelju?


Seveda, ce prej pobrises vsebino. ;) Mislim, zaradi taksnih banalnosti, kot je posoja enega CDja prijatelju te ne bo nihce lovil. Narobe je to, ker imajo ljudje doma na tisoce CDjev prenesenih kar z interneta.

Jaz poznam polno ljudi, ki imajo prenosnike in so ga kupili brez Win

Za office delo ja (beri: ne high-end).


Kaj pa je high-end prenosnik?

Grey ::

Evo primera BigWhale:
Link


Kot sem ze povedal, ce je mozakar popravil driver od Creativa, potem je verjetno krsil kaksno njihovo dolocilo, ki pride zraven kartice in driverja.

Ce je napisal SVOJ driver, from scratch bi lahko rekli, potem se creative razburja za prazen nic. Oziroma, ce se svojega driverja ne mores napisati, potem je tak izdelek sploh zrel za bojkot.

Če bom jaz odkril, da lahko nekaj naredim z neko napravo in jo zmodam, da deluje bolje, pa pri moji veri, da jo bom. Če bo to hotel kak moj prijatelj, mu bom dal. Svet se spreminja. Vsi ti novi zakoni so zadnji vzdihljaji represivne vladavine, ki poskuša obdržati popoln nadzor nad ljudmi.

Spc ::

Pokazi kak nas zakon, ki ti to prepoveduje.

Nisem neki odvetnik / sodnik zato ne vem zakonov.
Je pa tukaj lepo napisano:
http://www.ibls.com/internet_law_news_portal_view.aspx?s=latestnews&id=1907

Če to velja v sloveniji ali ne nevem ampak sedaj smo v EU tako, da se nikoli ne ve.

Seveda, ce prej pobrises vsebino

Pobrišem že ampak lahko on komot z recovery softwarejem nazaj dobi.

Kaj pa je high-end prenosnik?

Sam veš kaj mislim .. ne se norega delat.

http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/laptop_studio?c=si&l=en&s=bsd
http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/latit?c=si&l=en&s=bsd
http://www.alienware.com/customize/area-51-m15x-notebook.aspx?SysCode=PC-LT-AREA51M15X-AI1&SubCode=SKU-DEFAULT

Niti EN nima možnosti linux-a.
:))
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BigWhale ::

Če bom jaz odkril, da lahko nekaj naredim z neko napravo in jo zmodam, da deluje bolje, pa pri moji veri, da jo bom. Če bo to hotel kak moj prijatelj, mu bom dal.


Zakaj ne locis med spreminjanjem gonilnika in spreminjanjem naprave? Ce ti spremenis napravo potem jo kar spremeni. Tega ti nihce ne prepoveduje. Si pa izdelovalec te naprave lahko omisli nek online servis in prepove vstop vsem s tako spremenjeno napravo. Prav tako ti lahko zavrne garancijo za taksno napravo.

Ne more ti pa dopustiti, da ti spremenis gonilnik za tako napravo in ga potem spremenjenega naprej distribuiras!

Svet se spreminja. Vsi ti novi zakoni so zadnji vzdihljaji represivne vladavine, ki poskuša obdržati popoln nadzor nad ljudmi.


Ne, novi zakoni so ukrepi proti tistim, ki nelegalno distribuirajo intelektualno vsebino katere se ne sme tako distribuirati.

----
Niti EN nima možnosti linux-a.[:))]

To ni problem Microsofta. To je problem Dell-a. Njemu tezi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Grey ::

Če bom jaz odkril, da lahko nekaj naredim z neko napravo in jo zmodam, da deluje bolje, pa pri moji veri, da jo bom. Če bo to hotel kak moj prijatelj, mu bom dal.


Zakaj ne locis med spreminjanjem gonilnika in spreminjanjem naprave? Ce ti spremenis napravo potem jo kar spremeni. Tega ti nihce ne prepoveduje. Si pa izdelovalec te naprave lahko omisli nek online servis in prepove vstop vsem s tako spremenjeno napravo. Prav tako ti lahko zavrne garancijo za taksno napravo.

Ne more ti pa dopustiti, da ti spremenis gonilnik za tako napravo in ga potem spremenjenega naprej distribuiras!

Zato, ker je to popolnoma enako. Ali modificiram hardware svojim prijateljem ali pa software...SSDP (Same Shit Different Package). Online servis? Kakšen servis? Za zvočno in grafično ni potrebnega nobenega servisa...
In zakaj ne? Če ugotovim, da lahko naprava deluje veliko bolje kot z njihovimi gonilniki...nimam nobenih zadržkov, da bi spisal boljše, če bi imel tako znanje, in jih distribuiral naprej. Ves hardware je en velik sandbox z neomejenimi možnostmi.
Grem stavit, da bi se tudi nVidia začela pizdit, če bi se našel en podoben Daniel_K in napisal driverje s katerimi lahko popolnoma tekoče goniš GTAIV s 7900GT grafično kartico v realnosti pa jo z njihovimi driverji komaj poganja GeForce 8800GT. In zakaj ne? Hardware je očitno dovolj zmogljiv, denarja ni veliko v denarnici, intelekta pa je neomejeno. To že kar samo po sebi kliče po tem, da iščeš boljše rešitve in izpopolnjuješ stvari.

Spc ::

To ni problem Microsofta. To je problem Dell-a. Njemu tezi!

Aha sedaj pa je že nekdo drug kriv in me microsoft.
Gremo pogledat na alienware .. spet je kriv alienware in ne microsoft.

8-O

http://www.boxxtech.com/products/cf_step2.asp?ModelInstanceID=889
Spet je tudi BOXX kriv .. kot zgleda so se vsi dogovorili da bodo uporabili samo Windowse iz microsoftove izdelke .. do sedaj še linuxa nisem videl.
Kartelno dogovarjanje ?
Potem pa govoriš da naj vsi kupimo pc z linuxi in da naj zatremo prodajo windowsev.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

redo ::

Ne, novi zakoni so ukrepi proti tistim, ki nelegalno distribuirajo intelektualno vsebino katere se ne sme tako distribuirati.

Hm. HA HA! To je očitno neslana šala. Novi zakon kot ukrep proti tistim, ki že kršijo en zakon o prepovedi distribucije?

Gavran ::

Ce ne bi nihce nikoli nicesar ukradel, ne bi potrebovali kljucavic in kljucavnicarjev. Razumes?


Če moj stric ne bi imel jajc, bi bil teta.

Če nihče ne bi vozil hitreje od dovoljenega, ne bi rabili policajev.
Če nihče ne bi ubijal ne bi rabili zaporov.
Razumeš?

Vse to SE dogaja in za vse so predpisane kazni. OK. Ampak da lahko za umor dobiš manjšo kazen kot za nekaj DLjanih skladbic??? Idiotizem!




Hm, pa ti ves, da s svojim piratiziranjem taksne kapitaliste dejansko podpiras? Da jim delas uslugo? Nehaj jih podpirati.

Pravzaprav sem potem delček v velikem odstotku "kriminalne" populacije - ko bo odstotek kriminalizirane populacije prevelik, se bodo tudi države zganile, ker enostavno ne bo mogoče v zapore strpati polovice prebivalstva.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

BigWhale ::


Zato, ker je to popolnoma enako. Ali modificiram hardware svojim prijateljem ali pa software...SSDP (Same Shit Different Package). Online servis? Kakšen servis? Za zvočno in grafično ni potrebnega nobenega servisa...


Spreminjanje hardware-a in software-a ni isto. Hardware je tvoj, pri software-u pa dobis dovoljenje za uporabo. Ne pa za spreminjanje tega software-a. Tudi mikrovalovno pecico lahko modificiras ce zelis. Ampak ti verjetno ne bodo priznali garancije ce crkne.

Online servis v primeru igralnih konzol recimo. Lahko jo modificiras, samo potem si zaprt v svoj svet.

In zakaj ne? Če ugotovim, da lahko naprava deluje veliko bolje kot z njihovimi gonilniki...nimam nobenih zadržkov, da bi spisal boljše, če bi imel tako znanje, in jih distribuiral naprej.


Saj nove lahko spises. To sem ti ze trikrat rekel! Ne mores pa modificirati njihovih in jih potem distribuirati naokrog.

Ves hardware je en velik sandbox z neomejenimi možnostmi.
Grem stavit, da bi se tudi nVidia začela pizdit, če bi se našel en podoben Daniel_K in

Hardware ja, ne pa software. Za nvidio ze dobis alternativne gonilnike. Ti kar isci druge alternativne resitve in nove gonilnike za vse sorte kartic. Ampak to pocni sam, ne pa tako, da od tistih, ki tega ne dovolijo poberes stvari, jih popravis in potem naprej razpecujes...

BigWhale ::

Vse to SE dogaja in za vse so predpisane kazni. OK. Ampak da lahko za umor dobiš manjšo kazen kot za nekaj DLjanih skladbic??? Idiotizem!

Pravzaprav sem potem delček v velikem odstotku "kriminalne" populacije - ko bo odstotek kriminalizirane populacije prevelik, se bodo tudi države zganile, ker enostavno ne bo mogoče v zapore strpati polovice prebivalstva.


Pa ti ves kako se pri nas sprejme zakon? Najprej nekdo napise predlog, potem se ta predlog javno objavi, potem pride ta predlog na branje v parlamentu. Potem se o tem predlogu debatira, potem se pa ta predlog sprejme, ce nima nihce nic proti.

Takrat, ko se je zacel DMCA in podoben hype po svetu in v evropi in ko so pri nas sprejemali novo patentno zakonodajo smo se nekateri precej glasno drli in opozarjali na nepravilnosti.

Drugi so se nam pa rezali. Tudi tukaj, na tem forumu.

Zdaj pa ti drugi jokajo...

T-h-o-r ::

še sreča, da pride far cry 2 z drm pred 1. >:D(ne sej ne, fc bom kupil, ker bo raztural ;))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Grey ::


Spreminjanje hardware-a in software-a ni isto. Hardware je tvoj, pri software-u pa dobis dovoljenje za uporabo. Ne pa za spreminjanje tega software-a. Tudi mikrovalovno pecico lahko modificiras ce zelis. Ampak ti verjetno ne bodo priznali garancije ce crkne.

Saj sem ti rekel...isto sranje drugo pakovanje. Ali se pomatram in jih sam napišem veliko boljše ali spremenim njihove tako, da bodo veliko boljši. Ne vidim popolnoma nobene razlike med tem. Končni rezultat je enak.

polde66 ::

In ta zakon se je sprejemal v Janševi vladi - sami znalci:(
polde

Spc ::

Saj nove lahko spises. To sem ti ze trikrat rekel! Ne mores pa modificirati njihovih in jih potem distribuirati naokrog.

Njihov hardware pa te lahko distributiraš naokoli ??
 

BigWhale ::


Saj sem ti rekel...isto sranje drugo pakovanje. Ali se pomatram in jih sam napišem veliko boljše ali spremenim njihove tako, da bodo veliko boljši. Ne vidim popolnoma nobene razlike med tem. Končni rezultat je enak.


A si ti na glavo padu al kaj? Se enkrat preberi tisto napisano z mastnimi crkami...

Hehehe.

BigWhale ::

Saj nove lahko spises. To sem ti ze trikrat rekel! Ne mores pa modificirati njihovih in jih potem distribuirati naokrog.

Njihov hardware pa te lahko distributiraš naokoli ??


Tistega, ki si ga kupil lahko naprej prodas. Seveda. Ne mores pa ti skopirat njihovega hardware-a in ga sam stancat v tovarni in ga prodajat.

Spc ::

Pa pri hardwareu ne kupim jaz samo pravice, da ga lahko samo uporabljam ??
Je fizična stvar res potem moja ? ali sem kupil samo "psihične" pravice do uporabe in ne prodaje ali kaj drugega.
:))

Mogoče pa je pri avtih tudi tako, da ko ga kupiš si kupil pravico do vožnje z njim.
Avto v resnici sploh ni tvoj ampak last firme katera ti je prodala pravice.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko sodišče o nadomestilih za zasebno reproduciranje avtorskih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
15334496 (31959) MrStein
»

Mininova zmanjšuje obseg ponudbe, postaja legalna (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
28018284 (13043) Okapi
»

Francija pripravlja ostrejšo protipiratsko zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13915758 (11070) redo
»

220.000 dolarjev za 24 pesmi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
21220092 (14886) Brane2
»

Avtorske pravice 2 - konkretni primeri kršitev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13912510 (10493) jype

Več podobnih tem