» »

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem....

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem....

mdezel5 ::

stvar je taka!!

internet vlečem od soseda po wirelessu do stacionarnega rač., od tod ga pa želim na prenosnik (nima wireless) preko mrežnega kabla. Torej imam na stacionarcu dve mrežne kartice, wirelees in navadno, prva namenjena sprejemanju interneta, druga povezavi z prenosnikom. želim INTERNET NA PRENOSNIKU, pa ne dela, dela pa omrežje med računalnikoma (lahk prenašam datoteke,...).



internet vlečem po zraku od soseda, njegov IP ruterja: 192.168.0.1.

ruter mi dodeli dinamični Ip (vedno enak): 192.168.0.140, sicer pa imam nastavljeno, kot samodejni.

za povezavo med računalikoma imam takole:
stacionarc
IP:192.168.1.2
Mask:255.255.255.0
Gateway:192.168.1.1
DNS:/

prenosnik
IP:192.168.1.3
Mask:255.255.255.0
Gateway:192.168.1.1
DNS:/

Torej, kot sem naštudiral, tu ne smem vzpostavljati omrežnega mostu!

problem je, ko hočem pod možnosti Wlan dati: dovoli dostop drugim računalnikom omrežja do interneta, kajti hoče dodeliti IP: 192.168.0.1., kar pa že ima ruter od soseda in mi po moje zato javi napako- vsaj tako sklepam!!

dejansko sploh ne morem obkljukati možnosti za delitev internetne povezave.

Tak to je moj problem :-)

Prosim za pomoč.

PS. omrežni most sem vzpostavil pa stvar ni špilala

Izi ::

dejansko sploh ne morem obkljukati možnosti za delitev internetne povezave.

To delitev internetne povezave moraš obvezno usposobiti, drugače ne bo nič.
Mrežnih mostov ne rabiš in jih zbriši če si kakšnega naredil.
Problem je v tem, da si hotel vse naslove ročno določiti, kar ni prav :D
Včasih je bolje nič vpisovati in pustiti računalnikom naj sami določajo potrebne naslove.

Problem povzroča gateway na tvojem prenosniku, ki ga za lokalno mrežo sploh ne rabiš in pa napačen naslov tvojega lokalnega omrežja med stacionarcem in prenosnikom, ki je sedaj isti kot sosedov in zato ti javlja napako.

Sosedov router ima najbrž naslov 192.168.1.1, ker je tvoj gateway nastavljen na isti naslov.

Teorija:
Tukaj gre za dve ločeni omrežji.
Tvoj stacionarni računalnik se bo priklopil v 2 ločeni mreži.
Eno omrežje je 192.168.1.x, ki je sosedovo in nanj je priklopljen tvoj stacionarni računalnik z eno mrežno kartico, z drugo mrežno kartico pa je priklopljen v drugo (tvojo domačo lokalno mrežo), ki naj bo 192.168.0.x in kamor je priklopljen še tvoj prenosnik.
(razlika v predzadnji številki pomeni, da gre za povsem drugo omrežje)

Nastavitve:
Najprej na prenosniku nastavi vse na avtomatsko dodeljevanje. Na prenosniku ne rabiš vpisovati nobenega naslova od ničesar. Prenosniku bo vse potrebno določil tvoj stacionarni računalnik!

V stacionarnem računalniku so nastavitve za kartico, ki je vezana k sosedu na internet v redu. Na drugi kartici pa spet vse izbriši in nastavi na avtomatsko dodeljevanje naslovov.

Sedaj pa lahko vklopiš delitev internetne povezave in ne bo javilo napake, ker bo tvoje domače omrežje dobilo nov naslov.
Na stacionarnem računalniku bo druga kartica, ki je vezana v tvojo lokalno mrežo sedaj dobila naslov 192.168.0.1. Ta naslov se bo sam zapisal drugi mrežni kartici v tvojem stacionarnem računalniku.
To je v redu. V tvoji lokalni mreži ti ni treba ničesar več nastavljati.
Vse je sedaj nastavljeno tako kot mora biti.

Tvoj prenosnik bi se sedaj moral preko stacionarnega povezati na internet, pa tudi mreža za deljenje datotek med stacionarnim in prenosnim računalnikom bi morala delovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

simimedi ::

Nebi bilo preprosteje, če bi si kupil wireless usb kartico za prenosnika. So zelo poceni, pa še na kabel ne boš omejen. Samo moja ideja.

LP

Izi ::

Nebi bilo preprosteje, če bi si kupil wireless usb kartico za prenosnika. So zelo poceni, pa še na kabel ne boš omejen.

Jaz mislim, da ne, ker bi bila po tvoje oba računalnika priklopljena v sosedovo mrežo in bo sosed lahko dostopal do vseh "sharenih" datotek na obeh računalnikih.
Bolj pametno je imeti svoje ločeno omrežje za deljenje datotek med obema svojima računalnikoma, ki je povsem privatno in sosed nima dostopa do njega.
Poleg tega bo prenos podatkov preko kabla med računalnikoma precej hitrejši, lahko tudi gigabitni, če sta obe kartici gigabitni.

Edino "problem" je, da bo moral biti stacionarni računalnik ves čas prižgan, drugače bo prenosnik ostal brez interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mdezel5 ::

IZI...hvala za idejo, nisem še probal, bom pa hiter, sam neki je. Moj gateway sem kr tak nastavil na 192.168.1.1, v bistvu sem mislil da je vseeno znotraj mojga omrežja. Sosed ima 192.168.0.1. (ruter), tak da bi pol mogu torej to napisat??
Ko kliknem za deliti internetno povezavo, mi napiše da mi bo mojo wlan kartico poimenovalo na 192.168.0.1., in mislim da je to problem,... no bom poskusil.

aja, pa to še... dejansko mi wlan od prenosnika ne bi vlekel interneta, mal prevč sten je vmes, stacionarni računalnik mam pa eno veliko anteno,...

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mdezel5 ()

mdezel5 ::

 javlajnje opozorila

javlajnje opozorila



še vedno mi ne uspe!

dal sem čisto vse na avtomatsko določevanje, pa še vedno ne špila, zdaj mi tudi povezava med računalnikoma ne obratuje kot bi morala,...

ko hočem označiti za delitev internetne povezavem pa mi javi tole opozorilo, ki je na sliki!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354289 (3768) amigo_no1
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169430 (9099) Hanzek
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191794 (1460) Mitch
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92781 (1992) MrStein
»

Kako konfigurirati ICS? Need HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
71377 (1303) Gwanaroth

Več podobnih tem