» »

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

««
7 / 12
»»

hamax ::

> Jah, a šolski zvonci, raznorazni koncerti, testiranje siren ob 12h vsako soboto pa ni podobno, če ne isto ?

Se pravi ti nikoli nisi hodil v šolo, bil na koncertu in ti ni mar, ce sirene ne bodo delovale, ko nas bodo bombandirali?
btw. Sirene tulijo le vsako prvo soboto v mesecu.

> Ne v tem stilu, vendar pa zanemarjate, da ima vsak pravico do svobodne izbire vere.

Res? Kje, kdaj, kako?

Pyr0Beast ::

Se pravi ti nikoli nisi hodil v šolo, bil na koncertu in ti ni mar, ce sirene ne bodo delovale, ko nas bodo bombandirali? btw. Sirene tulijo le vsako prvo soboto v mesecu.
In praviš, da nisi še nikoli bil v cerkvi na kakšni izpovedi ali vsaj na ogledu (bolj ali manj) živih jaslic ?

btw. že kakih 10 let nas niso bombandirali ,,..

Ne rečem, oboje se nekaj časa da zdržati, potem pa postane hudo hudo nadležno. Še posebej, če živiš cca. 20m od izvira hrupa. Pa naj si bo cerkveni zvon, šolski zvonec, stara sirena ali pa avtomobilska hrupa.
Sigurno, da ni lepo, ko te ob 4h zjutraj, po tem, ko si komaj zaspal, zbudi norec, kateri trobi nekomu, naj se mu umakne, ker se mu 'mudi', pa naj si bo teist ateist ali pa sam župan.

Sicer sem pa ja, za to, da se zvonove ugasne vsaj med 10 zvečer in 8 zjutraj, ker poleti ravno ne moreš zpati pri zaprtem oknu, zvonenje vsakih 15! minut pa ravno nima blagodejnega učinka na spanec.

Res? Kje, kdaj, kako?
//VI ste tisti ki ste zaprti od resničnega sveta in VI bi morali odpreti oči!//

Sicer ima vsak svoj svet, v katerem živi, nimam nič proti tem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

> In praviš, da nisi še nikoli bil v cerkvi na kakšni izpovedi ali vsaj na ogledu (bolj ali manj) živih jaslic ?

Seveda sem bil. Ampak kako tocno mi je zvonenje pri tem pomagalo?

> btw. že kakih 10 let nas niso bombandirali ,,..

Kdaj pa so nas bombandirali?

> //VI ste tisti ki ste zaprti od resničnega sveta in VI bi morali odpreti oči!//

Ce je avtor pod zvezo "resnicni svet" imel v misli materialnega, potem mu ne morem oporekati.
(sicer mu tudi tako ne oporekam ;) )
Zelis, da grem citirat izjave tebe ter yantre iz zadnjih strani te teme?

Pyr0Beast ::

Seveda sem bil. Ampak kako tocno mi je zvonenje pri tem pomagalo?
Pač sem hotel prikazati, kako nekateri jemljejo sirene, zvonce in hrupe za nekaj samoumnevnega, tako kot župniki zvonenje za nekaj, kar lahko samo koristi.

Kdaj pa so nas bombandirali?
Predolgo nazaj, da bi bilo omembe vredno.

Zelis, da grem citirat izjave tebe ter yantre iz zadnjih strani te teme?
Če nimaš kaj bolj pametnega za počet s svojim časom, kar ..[:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> In praviš, da nisi še nikoli bil v cerkvi na kakšni izpovedi ali vsaj na ogledu (bolj ali manj) živih jaslic ?

Ne, seveda ne. Se nimam česa izpovedat - kot ateist pač ne nosim greha. Sem že razložil, zakaj smo ateisti najbolj pošteni, miroljubni in globalno racionalni prebivalci planeta.

Dejstvo je, da so se v večini vojn v zgodovini človeštva tepli verniki. Ateistov je bilo izrazito malo - dovolj malo, da lahko rečemo, da praktično nobenega ni bilo.

Senitel ::

Kdaj pa so nas bombandirali?
Predolgo nazaj, da bi bilo omembe vredno.

Čisto tako, ni ravno nujno bombandiranje... Tudi ob razno raznih naravnih nesrečah se uporabljajo te sirene.

A. Smith ::

Dejstvo je, da so se v večini vojn v zgodovini človeštva tepli verniki. Ateistov je bilo izrazito malo - dovolj malo, da lahko rečemo, da praktično nobenega ni bilo.


Stalin & Co?

Je pa po drugi strani zanimivo, da je pa njegov daljni naslednik Putin, veren. Na Wikipediji je precej napisanega o tem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

TESKAn ::

Saj nas bo kmalu spet manj. Mal še počakte 8-)

Like we haven't heard this before...and guess what...we're still here.

Ne v tem stilu, vendar pa zanemarjate, da ima vsak pravico do svobodne izbire vere.

točno, zato nam dajte že enkrat mir.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

A. Smith> Stalin & Co?

Stalin je bil vzgajan v pravoslavni družini in obiskoval pravoslavne šole.

A. Smith ::

"Vera je opij za ljudstvo."

To lahko izjavi samo ateist.

Poleg tega je pred 2. svetovno vojno taisto cerkev, iz katere je izhajal, skoraj iztrebil. Podobno tudi ostala verstva.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> To lahko izjavi samo ateist.

Karl Marx, ja. Ni jih ravno veliko pobil.

A. Smith> Poleg tega je pred 2. svetovno vojno taisto cerkev, iz katere je izhajal, skoraj iztrebil. Podobno tudi ostala verstva.

Težke obtožbe. Rdeči trg v Moskvi obkrožajo pravoslavni verski objekti. Arhitektura Kremlina povzema to izročilo. Širom Sovjetske zveze je pravoslavna cerkev kot največja ostala priviligirana, tako kot katoliška pri nas. Če si bil zvest partiji, si bil lahko tut menih, pa se ti ni nič hudega zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Arto ::

Hecno je, kako eni svobodo do izbire verstva razumejo malce po svoje. To naj bi pomenilo, da nihče ne sme reči nič čez njihovo vero, kritiziranje vere je skorajda tabu. Ampak "na žalost" imamo svobodo govora, tako da lahko mirne vesti rečem, da se mi zdi kaj glede vere bedasto. To ne pomeni, da komurkoli jemljem svobodo do lastne izbire verovanja.

Pyr0Beast ::

Čisto tako, ni ravno nujno bombandiranje... Tudi ob razno raznih naravnih nesrečah se uporabljajo te sirene.
Da, in potres boš preprečil s sirenami a ne ? [:D]

točno, zato nam dajte že enkrat mir.
NI problema.

Poleg tega je pred 2. svetovno vojno taisto cerkev, iz katere je izhajal, skoraj iztrebil. Podobno tudi ostala verstva.
Jah, to je res umsko -visokorazvit- osebek ..-.

To naj bi pomenilo, da nihče ne sme reči nič čez njihovo vero, kritiziranje vere je skorajda tabu.
Ne rečem, vendar pa kaj takega skoraj vedno pride na plan, ko se en -vtika- v delovanje drugega. Podobno kot verski nauk v OŠ .. Eni so proti, eni za.. vsake oči imajo svojga malarja pravijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Arto ::

Ne rečem, vendar pa kaj takega skoraj vedno pride na plan, ko se en -vtika- v delovanje drugega. Podobno kot verski nauk v OŠ .. Eni so proti, eni za.. vsake oči imajo svojga malarja pravijo.


Verski nauk kot kaj? Pouk o verstvih je kul. Klasični verouk pa ne, ker je šola javna državna ustanova, Cerkev pa mora biti nujno ločena od države. Ravno to zagotavlja versko svobodo.

Pyr0Beast ::

Verski nauk kot kaj? Pouk o verstvih je kul. Klasični verouk pa ne, ker je šola javna državna ustanova, Cerkev pa mora biti nujno ločena od države. Ravno to zagotavlja versko svobodo.
Saj ravno to je prav. Verouk naj se pa izvaja v za to že prej namenjenih in zgrajenih ustanovah, kot se je to delalo že prej.

Je pa žalostno, da dobiš prej plac pri lokalni verski ustanovi, kakor pa v študentskem domu. ://
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> Da, in potres boš preprečil s sirenami a ne ?

Na Japonskem so s sodobno tehnologijo _BISTVENO_ zmanjšali število smrtnih žrtev zaradi potresov - ker seizmografi začetke močnih potresov zaznajo zelo hitro, in alarme po optični infrastrukturi dostavijo v naseljene predele hitreje, kot se širijo potresni valovi (s hitrostjo zvoka v mediju), lahko avtomatično opozorijo prebivalce, da se bliža močan sunek. To storijo z avtomatičnim vklopom siren, radijskih in televizijskih sporočil in sistemov javnega obveščanja, avtomatično ustavijo hitre vlake ter izključijo jedrske reaktorje.

Ti bi pa nam pamet solil o tem, kako je vse brezveze.

Pyr0Beast> Je pa žalostno, da dobiš prej plac pri lokalni verski ustanovi, kakor pa v študentskem domu. ://

To zgolj pomeni, da nihče noče imet placa pri lokalni verski ustanovi, kar niti ni tako čudno - še v glasbeni okus se vtikajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Senitel ::

Da, in potres boš preprečil s sirenami a ne ? :D

Se opravičujem, ker se mi ni zdelo pomembno omenit, da so sirene namenjene opozarjanju na nevarnost in ne preprečevanju... Bom v prihodnosti ob takih nelogičnostih bolj pozoren.

Barakuda1 ::

Stalin je bil vzgajan v pravoslavni družini in obiskoval pravoslavne šole.


Še več. Ob Leninovi smrti, je prav Stalin zanj organiziral veličasten cerkveni pogreb

Pyr0Beast ::

Ti bi pa nam pamet solil o tem, kako je vse brezveze.
Ja sigurno da. Če se v Si zgodi potres to mogoče izveš v cajtngu naslednje jutro.

To zgolj pomeni, da nihče noče imet placa pri lokalni verski ustanovi, kar niti ni tako čudno - še v glasbeni okus se vtikajo.
Aha .. a to, da imajo 90% polnih prostorov pa nič ne pomeni ? ..

Se opravičujem, ker se mi ni zdelo pomembno omenit, da so sirene namenjene opozarjanju na nevarnost in ne preprečevanju... Bom v prihodnosti ob takih nelogičnostih bolj pozoren.
Po tem, ko se nekaj zgodi lahko trobiš kolikor hočeš, pa se stanje ne bo povrnilo v prvotno stanje. Tisti, kateri so ta dogodek doživeli pa že dobro vedo, zakaj se gre.


Dasiravno se pri nas več ne uporablja sistem javnega alarmiranja ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Senitel ::

Pa človek kaj tebi ni jasno? Če ti potres hišo podre jasno sirena nič ne pomaga, da se tvoja hiša ne bo podrla. Lahko pa ti pomaga, da svojo rit spraviš na varno! Kot ti jype lepo povedal primer iz Japonske. Kaj pa poplave ali vodne ujme (recimo Železniki)?
Prinas je sistem seveda v uporabi (nevem od kje tebi da ni?), je pa problem ker je alarmiranje ročno. Se pa dela na avtomatizaciji!

A. Smith ::

Ok, potem je Stalina težko povezati z ateizmom.

Je pa treba izpostaviti, da je izrabljal pravoslavno cerkev za nacionalizem, o čemer priča naslednji stavek na Wiki: During World War II, the Church was allowed a revival as a patriotic organization, after the NKVD had recruited the new metropolitan, the first after the revolution, as a secret agent. Thousands of parishes were reactivated until a further round of suppression in Khrushchev's time.

Ker je bil odnos med Stalinom in cerkvijo preveč kompliciran, ga ne bom več uporabljal za primer. Raje se bom osredotočil na drugo osebo:Slobodan Milošević
There were no clergy at the ceremony because Milosevic was an avowed atheist.



Da pravzaprav razložim, kaj bi rad pokazal. Pojavile so se trditve, da so se v vojnah vedno bojevali samo teisti, kar implicira, da se ateisti pravzaprav ne bi, in je pravzaprav vera kriva za vojne.

S tem se ne strinjam. Moje stališče je, da je vzrok vojne potreba po ozemlju, resursih, biločem. Pravtako se Hitler ni lotil židov zaradi njihove vere temveč zato, ker so imeli vpliv in bili osovraženi. Ker jim je napovedal vojno, je dobil podporo večinske populacije, in s tem moč, da je uresničil svoje načrte. Nadalje trdim, da je bila vera redko vzrok vojne (čeprav obstajajo primeri), vedno pa tisto orodje, s katerim se je manipuliralo ljudstvo in ga pahnilo v vojno.

In čeprav se ateizem zagovarja kot najbolj miroljubno religijo, je treba opozoriti, da tudi ta obstaja v militantnih oblikah (največ v komunističnih režimih). Zato ga enostavno jemljem kot ostale religije. Je pa po drugi strani res, da storijo deklarirani ateisti najmanj kaznivih dejanj, kar nekoliko potrdi Jype-ove izjave.

Skratka, neglede na to ali je voditelj teist, ateist ali kaj vmes, bo, če bo dovolj nor, spravil svojo državo v vojno. In če bo lahko za ta namen izrabil vero, jo pač bo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> There were no clergy at the ceremony because Milosevic was an avowed atheist.

Dober primer voditelja, ki je ateist, hkrati pa nacionalist, fašist in komunist.

Seveda sem zato previdno izjavil, da je militantnih ateistov zelo malo, ne pa, da ni nobenega. Milošević je bil zagotovo eden od ateistov, s katerim se jaz ne morem poistovetiti.

A.Smith> Skratka, neglede na to ali je voditelj teist, ateist ali kaj vmes, bo, če bo dovolj nor, spravil svojo državo v vojno. In če bo lahko za ta namen izrabil vero, jo pač bo.

Žal to drži. Ključ se po moje skriva v besedni zvezi "če bo dovolj nor". Religija zagotovo lahko pripomore k stanju duha, ki omogoča prelivanje krvi, seveda pa ni nujno edini dejavnik in je očitno lahko tudi popolnoma odsoten. Prepričan sem tudi, da obstajajo verniki, ki s svojo vero na bližnje vplivajo tako, da zmanjšujejo histerični potencial, ali kakorkoli naj že imenujemo stanje duha, iz katerega izvira umor katerekoli vrste in količine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

stalker ::

In ravno zato se koljemo, eni druge. Pa tudi če je stvar taka kot je, big deal, dokler boste eni drezali v druge bodo težave.


Moj post sem napisal preveč agresivno, zato ste se tudi tako odzvali. In bil je namenjen vernikom kot je yantra. Nimam nič proti neizstopajočim vernikom (sem krščen, vzgojen v krščanski družini, obiskoval sem verouk itd itd...) dokler mi ne ponudijo odrešenja (pred kdo ve čim). Takrat si mislim svoje in grem naprej. Mimogrede, skoraj vsa žlahta je verna, pa me še noben ni poizkusil spreobrnit, tudi jaz njim ne pravim da boga ni. In smo srečni.

Ce je avtor pod zvezo "resnicni svet" imel v misli materialnega, potem mu ne morem oporekati.
(sicer mu tudi tako ne oporekam ;) )


V mislih sem imel svet, ki ga lahko opazujemo. Celo znano vesolje, tako. In še enkrat: to je bilo namenjeno tistim ljudem, kot je naprimer yantra.

tsh2 ::

A. Smith> There were no clergy at the ceremony because Milosevic was an avowed atheist.

Dober primer voditelja, ki je ateist, hkrati pa nacionalist, fašist in komunist.

Seveda sem zato previdno izjavil, da je militantnih ateistov zelo malo, ne pa, da ni nobenega. Milošević je bil zagotovo eden od ateistov, s katerim se jaz ne morem poistovetiti.

A.Smith> Skratka, neglede na to ali je voditelj teist, ateist ali kaj vmes, bo, če bo dovolj nor, spravil svojo državo v vojno. In če bo lahko za ta namen izrabil vero, jo pač bo.

Žal to drži. Ključ se po moje skriva v besedni zvezi "če bo dovolj nor". Religija zagotovo lahko pripomore k stanju duha, ki omogoča prelivanje krvi, seveda pa ni nujno edini dejavnik in je očitno lahko tudi popolnoma odsoten. Prepričan sem tudi, da obstajajo verniki, ki s svojo vero na bližnje vplivajo tako, da zmanjšujejo histerični potencial, ali kakorkoli naj že imenujemo stanje duha, iz katerega izvira umor katerekoli vrste in količine.


komunizem je tudi vera, nacizem tudi. priznane vere so manj škodljive kot novo iznajdene, ker so bolj zmerne kot novo odkrite. ljudje so glede "novih ver" bolj zagnani, ker so prepričani, da so zdaj pa res odkrili nekaj novega. v resnici pa je eno in isto sranje, ker imamo princip vere ljudje zapisanega v genih.

Arto ::

v resnici pa je eno in isto sranje, ker imamo princip vere ljudje zapisanega v genih.


No ja.. Prej bi rekel, da je vera (sploh v posmrtno življenje) neke vrste samoohranitveni nagon, ki je presegel meje praktičnosti. Vsako živo bitje stremi k preživetju, ljudje pa smo šli še korak dalje in se prepričujemo v posmrtno življenje. Na način "sledi temu in delaj to, pa boš preživel" (šel v nebesa naprimer). Je posledica tega, ker se počutimo nemočne ob misli na smrt. Kakšna mačka o smrti sploh ne razmišlja na tak način, kot mi. Mi pa smo začeli razmišljati o samem konceptu lastnega neobstoja in smo se zelo prestrašili. Zato smo začeli iskati načine, kako živeti večno (preživeti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

WarpedGone ::

@pordečeli: offtopic, ...
Zbogom in hvala za vse ribe

tsh2 ::

meni se ne zdi, da je za vero tako kriva želja po preživetju in posledično želja po posmrtnem življenju, ampak je kriva, lahko bi celo rekel "najgolblja" želja človeka: da bi razumel čimveč stvari. človeški možgani stalno iščejo razlage za stvari, stalno delajo sklepe. vera pojasnjuje veliko stvari, npr. smisel življenja, le da to počne na bolj neumen način.

A. Smith ::

komunizem je tudi vera, nacizem tudi.


Formalno gledano sta komunizem in nacizem družbeno-ekonomski ureditvi. Če trdiš, da sta religiji, sta potem demokracija in kapitalizem tudi?

Saj drži, da obstajajo gibanja, ki so se šla in se še gredo terorizem in gverilo, ter hočejo zrušiti sedanji režim in vzpostaviti "novega". Ampak prepričan sem, da obstaja veliko ljudi, ki so demokraciji tako naklonjeni, da so pripravljeni prijeti za orožje izključno, če bi bila demokracija ogrožena.

Jaz bi razne -izme označil kot ideje. Ideje, ki so same po sebi neškodljive, dokler se ne najde nekdo, ki je pripravljen vanje slepo verjeti in zanje ubijati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hamax ::

> Jaz bi razne -izme označil kot ideje. Ideje, ki so same po sebi neškodljive, dokler se ne najde nekdo, ki je pripravljen vanje slepo verjeti in zanje ubijati.

Se strinjam. Naprimer Krščanizem, Muslimanizem, Krišnizem...

Same neškodljive ideje, dokler se ni našel nekdo, ki je vanje slepo verjel in zanje ubijal.

tsh2 ::

no hitler se je zelo zanimal za neke mitične stvari, zelo spominja na vero. krščanstva ni maral ravno zato, ker je bila to zanj preveč blaga vera. krščanstvo govori o pomaganju šibkim, nastaviti drugo lice... to se s socialnim darvinizmom, katerega je imel hitler kot podlago za svojo vero, sploh ni ujemalo. za komunizem pa sem tudi v eni knjigi prebral, da naj bi bil vera, predvsem komunizm v praksi. predvsem to, da nihče ne sme dvomiti v to idejo. kdor dvomi v glavno idejo je označen za heretika. dvom v glavno idejo je tabu. v demokraciji pa je osebno razmišljanje ravno nasportno kot pri verah spodbujano in zaželjeno.

A. Smith ::

Naprimer Krščanizem, Muslimanizem, Krišnizem...
Same neškodljive ideje, dokler se ni našel nekdo, ki je vanje slepo verjel in zanje ubijal.


Se prav tako strinjam.

Problem je, da so pojmi precej pomešani. Zlasti, ker religije zahtevajo tudi določene družbene ureditve (npr. šerijatsko pravo).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

yantra ::

Hehe, eto še ena zanimiva iz našega sveta. V puščavi ni čebel da bi opraševale cvetje in seveda
tudi ni cvetja kjer bi čebele imele kaj za delat... in kljub temu obstaja ena rastlina, ki jo
za spremembo oprašuje muha. Ampak da bi bila muha privlečena z temi cvetovi, ta roža smrdi po dreku.

Hehe, in kaj bodo rekli spet Darwinisti? Da je ta roža edina preživela v puščavi... ja pa ja...
Le kako lahko ena glupa roža ve da mora začet smrdet po dreku da bo preživela? In te evolucije se
itak kao zgodijo v zeeeelo dolgem času... za kar pa roža itak ni imela časa.

Veliko lažje in logično je sprejet, da obstaja višja inteligenca iznad te rože in muhe, ki je aranžirala
da en drugemu pomagata pri obstoju. Sama muha in roža sta itak brez potrebne inteligence, da bi sama
to uspela izvest.

Evo vam spet ena kost za glodat, hehe.

Pyr0Beast ::

Tam ni bila vedno puščava ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

d0rK ::

A si ti kksn menih alpa kej? Nek ekces casa mas ki ga porabis za sranje po netu.

Zakaj roza nebi imela casa? Kdo pa pravi da ta roza ne smrdi po "dreku" ze od nekdaj? Puscave so nekoc bile pragozdi.

EDIT: Damn you, Pyr0.. Beat me to it. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Shegevara ::

tebi se zdi da je vonj rože, ki ti diši logičen, vonj rože, ki pa smrdi, pa dokaz neobstoja evolucije?

In ja, tako kot si rekel. Veliko lažje je sprejeti da se je en model to izmislil ker ni imel nič drugega za počet.

yantra ::

Saj, ne veste, samo ugibate, in potem silite otroke v šolah, da morajo verjet v te vaše špekulacije ;((

In potem še verjamete, da ste boljši od nekega drugega vernika, ki verjame v višjo inteligenco.

Vaše prepričanje ni nič več kot samo vera podprta z nepopolnimi dokazi, ki se vedno spreminjajo.

Eto, toliko. Pa verjemite še naprej v kar želite. Imate navoljo to svobodno voljo, ki vam jo je dal Bog.

8-)

A. Smith ::

Yantra.

Tako, kot evolucijska sprememba ne nastane hipno, je potreben čas tudi za tvorjenje puščave, in recimo, da je ta nastala dokaj počasi.

Čebele, ki niso bile prisiljene preživeti v puščavi, so se počasi selile, vročina je ustrezala samo muham, ki jih je bilo stalno več. Tako so muhe našle eno samo rožico, ki je za razliko od drugih, smrdela. In začele pristajati na njej. Tako so nastale druge rože, ki so prav tako smrdele. In ker je bilo muh vedno več, čebel pa vedno manj, so skozi generacije bol in bolj prosperirale tiste tasmrdeče, dokler niso po čebeljem odhodu samo take preživele.

Seveda boš vprašal, kako je začela smrdeti taprva rožca? Hja, dedna genetska napaka ali okvara. Tudi med ljudmi se dogajajo.

Vem, Yantra, zapičil se boš v detajle in spet ti nekaj ne bo jasno. Ampak ne da ne zmoreš razumeti. NOČEŠ. In tako bomo ostali vsak na svojem bregu in renčali drug na drugega. No, uživaj v svojem malem preprostem svetu absolutnih resnic, in ne pusti se zmesti dvomom vanje. Morda je to zate še najbolje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Arto ::

Saj, ne veste, samo ugibate, in potem silite otroke v šolah, da morajo verjet v te vaše špekulacije ;((

In potem še verjamete, da ste boljši od nekega drugega vernika, ki verjame v višjo inteligenco.

Vaše prepričanje ni nič več kot samo vera podprta z nepopolnimi dokazi, ki se vedno spreminjajo.

Eto, toliko. Pa verjemite še naprej v kar želite. Imate navoljo to svobodno voljo, ki vam jo je dal Bog.

8-)


Še vedno eno in isto lupaš. Zakon argumenti! Ti stvari ne razumeš, torej mora biti vzrok neka enostavnejša stvar, naprimer bog! Z bogom itak lahko razložiš vse, ker lahko počne in ustvarja kar hoče. Pa tudi če so to rože, ki smrdijo po dreku.

Tvoj post pa smrdi po trollanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

yantra ::

Boga ne boste našli v detajlih tega sveta. Bog je iznad materjalne energije in njenih zakonov.
To je moje sporočilo in spročilo Ved. Boga boste odkrili samo skozi duhoven proces kot sem
že omenil mnogokrat in ne skozi eksperimentalne poskuse z materijo.

Da bi lahko videli Boga morate najprej imeti oči premazane z ljubeznijo do Njega. Amen!

Z mikroskopom ali teleskopom, se ga ne da videt ;)

Arto ::

Boga ne boste našli v detajlih tega sveta. Bog je iznad materjalne energije in njenih zakonov.
To je moje sporočilo in spročilo Ved. Boga boste odkrili samo skozi duhoven proces kot sem
že omenil mnogokrat in ne skozi eksperimentalne poskuse z materijo.

Da bi lahko videli Boga morate najprej imeti oči premazane z ljubeznijo do Njega. Amen!

Z mikroskopom ali teleskopom, se ga ne da videt ;)


Ampak to ne pomeni, da se moraš zato odpovedati mikroskopu in teleskopu. Je pa tako ali tako jasno, da se moderna znansot z bogom sploh NE UKVARJA. Nihče ne trdi, da lahko boga najdeš z znanostjo.

hamax ::

Kako se zgodovina ponavlja...

Ti izjavis bedarijo, ki naj bi dokazala boga -> mi ti pokazemo kako zelo bedasta je tvoja izjava -> ti zanemaris vse kar ti napisemo in zapises neko moralno nakladanje, ki s temo pogovora nima veze...

In tako dale...

edit:
Da bi lahko videli Boga morate najprej imeti oči premazane z ljubeznijo do Njega. Amen!

Z mikroskopom ali teleskopom, se ga ne da videt

Pa vseeno nas vsake toliko casa zelis prepricati v to... Ne razumem tvoje logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

d0rK ::

Mogoce bi ti koristl ce bi namest Ved odpru se kaksno enciklopedijo.

PaX_MaN ::

Da bi lahko videli Boga morate najprej imeti oči premazane z ljubeznijo do Njega.

Tri kile ali pet kil?

Ne razumem, kako ga lahko uvidimo skozi oči, če pa

je iznad materjalne energije in njenih zakonov.

yantra ::

Saj ne pravim da se je treba tem orodjem odpovedat. Samo pravim da so nepopolna.

Arto ::

Saj ne pravim da se je treba tem orodjem odpovedat. Samo pravim da so nepopolna.

Niso "nepopolna". Za tisto, za kar so namenjena so čisto v redu. To je tako, kot če bi rekel, da je kladivo nepopolno, ker z njim ne moreš zašiti luknje v nogavici.

yantra ::

Ne razumem, kako ga lahko uvidimo skozi oči, če pa


Boga lahko vidiš v vsem tudi brez teh materjalnih oči... da bi pa dejansko uzrl Njegovo izvorno duhovno obliko
pa potrebuješ razvit čisto in nemotivirano ljubezen do Njega, šele potem se ti bo odkril v tej obliki.

TESKAn ::

Veliko lažje in logično je sprejet, da obstaja višja inteligenca iznad te rože in muhe, ki je aranžirala da en drugemu pomagata pri obstoju.

Če tvoja logika nima prav dolgega dosega, ne tega projecirat še na druge.

Sama muha in roža sta itak brez potrebne inteligence, da bi sama
to uspela izvest.

Očitno ne razumeš oz. nočeš razumet, kako evolucija deluje. Tudi prav. Razlagali ti pa n-tič ne bomo.

Saj, ne veste, samo ugibate, in potem silite otroke v šolah, da morajo verjet v te vaše špekulacije

Za razliko od vernikov lahko pogledaš v naravo, zgodvino in vidiš znake evolucije. Ponovljive.

In potem še verjamete, da ste boljši od nekega drugega vernika, ki verjame v višjo inteligenco.

Kaj naj potem rečem o vernikih, ki ste prepričani v svojo superiornost nad "ubogimi neverniki"?

Vaše prepričanje ni nič več kot samo vera podprta z nepopolnimi dokazi, ki se vedno spreminjajo.

Heh, in tvoje verovanje se razlikuje kako? Ker imaš par tisoč let staro zbirko zgodbic za lahko noč?

Eto, toliko. Pa verjemite še naprej v kar želite. Imate navoljo to svobodno voljo, ki vam jo je dal Bog.

Svobodna volja je iluzija. Ti si neumen, ker verjameš, da jo imamo. Pa mi dokaži drugače.

Vem, Yantra, zapičil se boš v detajle in spet ti nekaj ne bo jasno. Ampak ne da ne zmoreš razumeti. NOČEŠ. In tako bomo ostali vsak na svojem bregu in renčali drug na drugega. No, uživaj v svojem malem preprostem svetu absolutnih resnic, in ne pusti se zmesti dvomom vanje. Morda je to zate še najbolje.

To dobro opiše vsako debato z verniki. Nočejo, ker bi se njihov rožnat svet, kjer imajo vedno nekoga, ki mu lahko naprtijo odgovornost (je že bog tako hotel), nekoga, ki naj bi jim pomagal.

Da bi lahko videli Boga morate najprej imeti oči premazane z ljubeznijo do Njega. Amen!

Ti imaš pa res oči premazane>:D.

Boga lahko vidiš v vsem tudi brez teh materjalnih oči... da bi pa dejansko uzrl Njegovo izvorno duhovno obliko
pa potrebuješ razvit čisto in nemotivirano ljubezen do Njega, šele potem se ti bo odkril v tej obliki.

Pa povej mi, zakaj bi čutil kakršnokoli ljubezen do mitološkega bitja, ki nam je ustvarilo to mizerno zemljico, na katero je potem naselila bolezni, naravne nesreče in vse, kar je še naravnih nadlog?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

yantra ::

Za razliko od vernikov lahko pogledaš v naravo, zgodvino in vidiš znake evolucije. Ponovljive.


Vse kar jaz vidim je devolucija - degradacija v vaših umih.

Pa povej mi, zakaj bi čutil kakršnokoli ljubezen do mitološkega bitja, ki nam je ustvarilo to mizerno zemljico, na katero je potem naselila bolezni, naravne nesreče in vse, kar je še naravnih nadlog?


Imaš prav, ni ti treba. Uživaj naprej v svojem špekuliranju. Vsak k svojemu. Sam ne pol jamrat ko te doleti slaba karma, da so drugi krivi.

koyotee ::

Pa kaj ti nakaldaš? Špekulirajo na borzi npr., če sploh veš kaj to pomeni.

p.s.: vidm, da so ti že tok opral možgane, da sploh ne veš več kaj govoriš
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

TESKAn ::

Vse kar jaz vidim je devolucija - degradacija v vaših umih.

In potem se imaš za boljšega od nas? Prav, uživaj v svojih fantazijah.

Imaš prav, ni ti treba. Uživaj naprej v svojem špekuliranju. Vsak k svojemu. Sam ne pol jamrat ko te doleti slaba karma, da so drugi krivi.

Zakaj bi me doletela slaba karma? Ker ne verjamem v tvojega boga? In potem si še drzneš trdit, da je tvoj bog dober? Ali si še vedno prepričan, da če nisi verski blaznež, ne moreš biti dober človek?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24430913 (22928) Raptor F16
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716158 (14084) Aston_11
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016788 (13059) DarwiN

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128003 (19114) WarpedGone
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333122 (2229) ajin

Več podobnih tem