» »

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

««
6 / 12
»»

PaX_MaN ::

Okej. Kaj mora povprečen človek torej narediti, da jo "začuti"? Pa s čim naj bi jo začutil?

AmokRun ::

Mi ki vemo, da obstaja kozmična zavest in mi smo del tega, hočemo vam samo odpret oči.

Vi nič ne veste! Vi verjamete. To pa je bistvena razlika.
Če bi vsi razmišljali na tak način, bi vsi vse vedeli. Bili bi vsevedi, morda vsemogočni, bogovi... Ah verniki.;((

KaRkY ::

Se vračam samo za ta post.

Najbolj zanimivo je ko je yantra rekel da mesa ne je kr v njem vidi brate pa sestre potem pa je rekel da rastline tudi vsebujejo duše kaj potem v rastlinah ni bratov pa sester.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

hamax ::

Slabo karmo od rastlin krišna prevzame nase. Si pa res bebav ;)
Verjetno tudi vso slabo karmo od zivalskih celic, ki jih zauzije z mlekom
in za vse zivali, ki so sodelovale v farmacevtskih poskusih katerih
produkti so resili ze nesteto zvivljen. Morda ga bodo nekoc ali pa so
ga ze tudi yantri.
Ce ne resili, pa vsaj olajsali.

yantra ::

Fantje, če pač ne verjamete Krišnovim besedam, vaša stvar. Njegova instrukcija je jasna,
ker je v tem svetu eno živo bitje hrana za drugo, Krišna pravi, da je hrana za civiliziranega
človeka zelenjava, sadje, žitarice, stročnice ter mlečni izdelki. In če to ponudiš Njemu kot
daritev, ne dobiš karme niti za to. Krišna pač ne je mesa, rib ali jajc, hehe še čebule in česna ne sprejme...

Različna hrana ima različen vpliv na našo zavest. V tem svetu vladajo 3 sile ali materjalne energije, neznanje, strast in vrlina.
Te tri energije nam pogojujejo zavest. V Bhagavad Giti je vse razloženo.
Te 3 energije najdemo v vseh aktivnostih, hrani, našem razmišljanju in željah ter tudi v vseh predmetih, skratka v vsem kar obstaja.

To je podobno kot 3 osnovne barve, ki tvorijo cel barvni spekter. Na tak način je ta svet prežet z kombinacijami teh 3 energij.

Hrana v neznanju so recimo meso, ribe in jajca in če jeste tako hrano postane vaša zavest prežeta z neznanjem. Čista znanost.
Hrana v neznanju:

Food prepared more than three hours before being eaten, food that is tasteless, decomposed and putrid, and food consisting of
remnants and untouchable things is dear to those in the mode of darkness.

Hrana v strasti:

Foods that are too bitter, too sour, salty, hot, pungent, dry and burning are dear to those in the mode of passion. Such foods cause distress, misery and disease.

Hrana v vrlini:

Foods dear to those in the mode of goodness increase the duration of life, purify one's existence and give strength, health, happiness and satisfaction. Such foods are juicy, fatty, wholesome, and pleasing to the heart.

Seveda je vsakemu všeč tista hrana s katero energijo je prežeta njegova zavest. Ampak to se da spremenit.
Meni po 15 letih meso smrdi, pa tega nikoli prej ne bi verjel, če bi mi kdo to povedal. Saj vam pravim, to je prava znanost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

yantra ::

Hehe, ti bi bil pa super za skompromitiranje svetih spisov.
Hvala bogu, kasneje Krišna točno pojasni katera hrana spada kam.
Fatty pa se nanaša na kuhano ozirom cvrto zelenjavo ali žitarice na ghiju (prečiščenim maslom ali olivnim oljem).

yantra ::

Food prepared more than three hours before being eaten, food that is tasteless, decomposed and putrid, and food consisting of
remnants and untouchable things is dear to those in the mode of darkness.

w1: odstranjen del, ki se nanaša na brisan post

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

In kaj se je zgodilo 15 let nazaj, da si doživel razsvetljenje?

yantra ::

Doživel sem spoznanje Boga. O detajlih pa se z vami ne bi pogovarjal.
Ko iščeš Boga ti Bog da znanje in spoznanje. Ko pa iščeš dokaz o Njegovem ne-obstoju
pa ti da znanje, ampak ne pa spoznanje. V tem se mi razlikujemo.

Če niste opazili, samo vi tukaj sprašujete... nam je itak jasno, da Bog obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

jype ::

yantra> O detajlih pa se z vami ne bi pogovarjal.

To je res prava znanost, ja.

yantra> Če niste opazili, samo vi tukaj sprašujete... nam je itak jasno, da Bog obstaja.

No, če bi bili ateisti tako bukovi (beseda je povsem ustrezna - ne premaknete se niti za ped, ker vam je pač itak jasno, da bog obstaja, čeprav za to ni niti enega indica, ki bi ga ostali lahko sami ovrednotili), bi ne spraševali po dokazih o obstoju boga, ampak bi enostavno rekli, da boga ni - kdor pa misli drugače, je za v zaprti oddelek psihiatrične klinike, kjer se sicer varno shranjujejo ljudje s halucinacijami.

Ampak ker smo ateisti, nimamo takšnih nagnenj. Vsakdo lahko svoje halucinacije obdrži in jih tudi deli s tistimi, ki so jih pripravljeni sprejeti. Za vstop v svet znanosti se pa, jasno, še vedno zahteva podrejanje pravilom znanosti. Če se jim bog ne, potem ga - kar se znanosti tiče - ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AmokRun ::

Fantje, če pač ne verjamete Krišnovim besedam, vaša stvar. Njegova instrukcija je jasna,
ker je v tem svetu eno živo bitje hrana za drugo, Krišna pravi, da je hrana za civiliziranega
človeka zelenjava, sadje, žitarice, stročnice ter mlečni izdelki. In če to ponudiš Njemu kot
daritev, ne dobiš karme niti za to. Krišna pač ne je mesa, rib ali jajc, hehe še čebule in česna ne sprejme...

Ja naša stvar je če ne verjamemo. Vseeno pa nas označuješ z morilci, nevedneži..., ker se ne ravnamo po njegovih besedah. Še celo roke bi nam sekal.
Doživel sem spoznanje Boga. O detajlih pa se z vami ne bi pogovarjal.
Ko iščeš Boga ti Bog da znanje in spoznanje. Ko pa iščeš dokaz o Njegovem ne-obstoju
pa ti da znanje, ampak ne pa spoznanje. V tem se mi razlikujemo.

Kaj pa če sem jaz imel podobno izkušnjo, kjer sem spoznal da bog tudi slučajno ne more obstajat?
Če niste opazili, samo vi tukaj sprašujete... nam je itak jasno, da Bog obstaja.

Ja ampak vaši odgovori so vse prej kot jasni. Očitno vam le ni tako jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

yantra ::

Ja naša stvar je če ne verjamemo. Vseeno pa nas označuješ z morilci, nevedneži..., ker se ne ravnamo po njegovih besedah. Še celo roke bi nam sekal.


Pa ne jaz, Bog tako pravi... njemu se pritoži, če ti kaj ni všeč. Sveti spisi so namenjeni da zrežejo vso nevednost
tega sveta. Seveda ti to ni všeč, ker te postavlja v slabši položaj. Pa nehaj jest meso in delat druge neumnosti, če te to moti...

Kaj pa če sem jaz imel podobno izkušnjo, kjer sem spoznal da bog tudi slučajno ne more obstajat?


Takšne izkušnje ima vsak. Ampak to samo pomeni, da je naš motiv napačen...
če iskanje Boga ni pravilno motivirano, se ti Bog ne bo odkril. Zakaj bi se?
Pa mi povej, zakaj bi sploh rad spoznal Boga in kako močno si to res želiš?
Spremeni razpoloženje, pa ga boš spoznal. Bog ni laboratorijska miš ...

Ja ampak vaši odgovori so vse prej kot jasni. Očitno vam le ni tako jasno.


Kot sem že omenil, če komu ni kaj jasno, je to njegov problem in ne pomanjkanje znanja v Vedah.
Zakaj pa je potem to znanje jasno miljonom ljudi na zemlji, če je tako nerazumljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

TESKAn ::

če iskanje Boga ni pravilno motivirano, se ti Bog ne bo odkril.

Z drugimi besedami: Če nisi pripravljen skozi okno vrečt razuma in vsega, kar je znanost doprinesla k daljšanju življenja, zdravljenju bolezni in odpravi lakote, ne boš odkril boga? Tudi prav.

Pa mi povej, zakaj bi sploh rad spoznal Boga in kako močno si to res želiš?

Do sedaj mi je šlo dobro brez boga. Zakaj bi si ga želel spoznat oz. kaj bi ta tvoj bog doprinesel k mojemu življenju?

Kot sem že omenil, če komu ni kaj jasno, je to njegov problem in ne pomanjkanje znanja v Vedah.

Vedam ni nič jasno. Niso nam prinesle antibiotikov, niso odpravile lakote, njihov doprinos je 0 oziroma gre že v -, ker kar so nam dale, je trop ljudi, ki te hočejo na vsak način prepričat v svoj prav. In to meni slabša kvaliteto življenja, ko se vsake toliko najde kak verski fanatik, ki me hoče prepričat v nujnost spreobrnitve k (njegovemu) bogu. Če misliš drugače, te izzivam - odreci se vsemu, kar ni pojasnjeno v teh vedah in je direkten rezultat znanosti. Lahko začneš z računalnikom in internetom.

Zakaj pa je potem to znanje jasno miljonom ljudi na zemlji, če je tako nerazumljivo?

Milijoni ljudi na zemlji so nesposobni, da bi za svoja dejanja prevzeli odgovornost, da bi kaj naredili zase in da bi sprejeli tragične dogodke. Zato potrebujejo boga, da na nekoga zvalijo odgovornost, da nanj polagajo upe, da se tolažijo. Ne naredi pa to kateregakoli boga nič bolj resničnega, kot je zobna miška.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AmokRun ::

Pa ne jaz, Bog tako pravi... njemu se pritoži, če ti kaj ni všeč. Sveti spisi so namenjeni da zrežejo vso nevednost
tega sveta. Seveda ti to ni všeč, ker te postavlja v slabši položaj. Pa nehaj jest meso in delat druge neumnosti, če te to moti...

No to je že tipično prelaganje odgovornosti na boga. Jaz nisem nič kriv, bog pravi tako.

Takšne izkušnje ima vsak. Ampak to samo pomeni, da je naš motiv napačen...

Trditi da je moja izkušnja napačna, samo zato ker imaš ti svojo, je smešno.

če iskanje Boga ni pravilno motivirano, se ti Bog ne bo odkril. Zakaj bi se?

Če samo malo spremenim. Če boga ni, se ti bog ne bo odkril. Zakaj bi se?

Pa mi povej, zakaj bi sploh rad spoznal Boga in kako močno si to res želiš?

Vprašanje je ali bog je ali ni, ne pa zakaj bi ga rad spoznal. Če boga ni, verovanje v njega tega dejstva prav nič ne spremeni.
Če jaz verjamem, da se lahko vržem iz 100 metrske stolpnice, brez pripomočkov, in bom padec preživel brez praske, to ne spremeni dejstva, da se bom razmazal po tleh kot palačinka. Prav tako ni važno kje to piše ali koliko vernikov to verjame. Dejstvo ostane nespremenjeno.
Če pa imaš dokaze o obstoju boga, pa kar na dan z njimi, sem jih pripravljen sprejeti.

Zakaj pa je potem to znanje jasno miljonom ljudi na zemlji, če je tako nerazumljivo?

Verjetno je precej več ljudi na Zemlji, ki sploh niso slišali za Vede. Pa to jasno ne spremeni nič.

Arto ::

Zakaj pa je potem to znanje jasno miljonom ljudi na zemlji, če je tako nerazumljivo?


Ni nerazumljivo, še lažje je sprejet neko religijo. Imaš lepo nekoga, ki ti pove kaj je prav in kaj ne, kaj je res in kaj ne. Ni ti sploh treba razmišljat s svojo glavo! Super, ni kaj. Zato imaš miljone vernikov po svetu (no, niso vsi tako trapasti).
Po nivoju debate pa bi se lahko vi, ki pišete v tej temi zgledovali po Saladinu. On dejansko kaj pametnega pove, pri vas je pa stalno eno in isto pridiganje in bedasti argumenti, ki to sploh niso.

Pyr0Beast ::

Z drugimi besedami: Če nisi pripravljen skozi okno vrečt razuma in vsega, kar je znanost doprinesla k daljšanju življenja, zdravljenju bolezni in odpravi lakote, ne boš odkril boga? Tudi prav.
In, kako so zdravila in znanost pripomogla k daljšanju življenja in odpravi lakote ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Arto ::

Z drugimi besedami: Če nisi pripravljen skozi okno vrečt razuma in vsega, kar je znanost doprinesla k daljšanju življenja, zdravljenju bolezni in odpravi lakote, ne boš odkril boga? Tudi prav.
In, kako so zdravila in znanost pripomogla k daljšanju življenja in odpravi lakote ?


Tole pa ne vem, ali naj se smejem ali jokam. Antibiotiki recimo so prej smrtne bolezni naredili lahko ozdravljive. Življenjska doba se je itak podaljšala zaradi na splošno boljše zdravstvene oskrbe.

Gensko spremenjeni pšenica, riž ipd. so nahranili miljone ljudi, ki bi sicer umrli od lahkote.

Pa še ogromno bi se našlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

hamax ::

> In, kako so zdravila in znanost pripomogla k daljšanju življenja in odpravi lakote ?

Se pravi je daljse zivljenje le plod evolucije cloveka? Tudi v redu...

TESKAn ::

In, kako so zdravila in znanost pripomogla k daljšanju življenja in odpravi lakote ?

Slikica pričakovane življenske dobe. Meni to pove, da bolj kot znanost napreduje, daljša je življenjska doba. Kaj pa tebi?
Kot drugo, danes lahko en kmet naredi, kar jih je včasih delalo stotine. En kmet lahko nahrani več ust, kot včasih cela vas. Boš rekel, da ni posledica znanosti, da imamo danes traktorje, kombajne ipd?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Tole pa ne vem, ali naj se smejem ali jokam. Antibiotiki recimo so prej smrtne bolezni naredili lahko ozdravljive. Življenjska doba se je itak podaljšala zaradi na splošno boljše zdravstvene oskrbe.
Aha .. kvaliteta življenja pa čedalje bolj pada ..

Zdravstvena oskrba je imela bolj malo z ureditvijo kanalizacijskega in vodovodnega sistema.

Gensko spremenjeni pšenica, riž ipd. so nahranili miljone ljudi, ki bi sicer umrli od lahkote.
Čak, a prej so pa jedli zrak ali kaj ?

pyrobeast, kaj tebi zdrava logika ne deluje [:\\]
Ne, samo nekateri kvasijo neumnosti v stilu, da jih bodo drugi zastonj ujčkali in so v nihovih očeh pravi angelčki.

Se pravi je daljse zivljenje le plod evolucije cloveka? Tudi v redu...
Da, tako, kot je višina narastla z generacijami. Ni bilo nobenih umetnih rastnih hormonov takrat (pa ne, da bi učinkovali sedaj)

Ne od lufta. Od soncnega vzhoda, ce se ne motim ;)
.. nekateri živimo od luninega sijaja :)

En kmet lahko nahrani več ust, kot včasih cela vas. Boš rekel, da ni posledica znanosti, da imamo danes traktorje, kombajne ipd?
Kmet lahko še vedno preštiha ravnotoliko zemlje, kot jo je včasih. Kombajni in podobna šara pa so samo pomagali k obdelavi zemlje.
Zanemarjaš dejstvo, da se zaradi acidifikacije in salinifikacije zemlje količina pridelkov vztrajno zmanjšuje, tako, da ti ne more sam bog (ironično) pomagati, če zemljo popolnoma izčrpaš.

Slikica pričakovane življenske dobe.
To je teoretična skica PRIČAKOVANE ! življenske dobe. In ne mi reči, da bo mastna mesna štruca rojena leta 2004 dočakala starost 90 let.


No, to je posledica razvoja na 'razviti' celini.


Še rak prostate .. spet MNOGO višji v 'razvitem' svetu.


Smrtnost gre spet gor.


Pa saj res, tudi cukra imajo ljudje preveč ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Smurf ::

Število prebivalcev je začelo naglo naraščati z iznajdbo antibiotikov (penicilina) ter boljše predelave hrane, oboje je posledica znanosti. Dobro urejeno kanalizacijo in vodovode so imeli že rimljani, a so vseeno imeli kratko življensko dobo.

Raka na prostati je v razvitih državah višji, ker tam znajo postaviti to diagnozo (v Afriki pač umre zaradi neznanih razlogov).

Smrtnost gre gor zaradi splošnega staranja prebivalstva.

Utk ::

Ne vem zakaj pol tolk pomoči Afriki, ko se jim pa tako fajn godi brez tehnologije. V boga pa verjamejo, še bolj kot mi.

yantra ::

Fantje, če si kdo upa, naj me poišče jutri v HK templju v LJ.
Z veseljem vam predstavim vse prednosti duhovnega življenja.

Tole pisanje tukaj mi jemlje preveč časa in še zaman se mi zdi....

Lp

Pyr0Beast, ti pa kar tko naprej, ne se pustit! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

jype ::

Pyr0Beast> Še rak prostate .. spet MNOGO višji v 'razvitem' svetu.

V nerazvitem svetu moški raka na prostati ne dočakajo.

yantra> Tole pisanje tukaj mi jemlje preveč časa in še zaman se mi zdi....

Nikakor. To je dobra duhovna vaja zate - in vaja v konsistentni in argumentirani debati za nas.

Pyr0Beast> To je teoretična skica PRIČAKOVANE ! življenske dobe. In ne mi reči, da bo mastna mesna štruca rojena leta 2004 dočakala starost 90 let.

Kdo pa pravi, da bo rojena mastna mesna štruca? Če ti ne znaš pazit na prehrano (tega včasih seveda ni bilo treba, saj izbire sploh bilo ni - ljudje so pa pri petintridesetih umirali za pljučnicami, malarijo, kolero, tifusom, you-name-it).

TESKAn ::

Še nekaj me zanima, zakaj je zmeraj bog zaslužen, ko se gre za kaj dobrega (yantrino zahvaljevanje za hrano), ko se zgodi kaj slabega, smo pa sami krivi?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Pyr0Beast, ti pa kar tko naprej, ne se pustit! [8-)] :D

Raka na prostati je v razvitih državah višji, ker tam znajo postaviti to diagnozo (v Afriki pač umre zaradi neznanih razlogov).
Spet, primerjaj UK in US. A praviš, da angleški zdravniki ne znajo postaviti pravilne diagnoze ?

V nerazvitem svetu moški raka na prostati ne dočakajo.
Ponovno, nizozemska, italija .. nerazviti državi ?

Kdo pa pravi, da bo rojena mastna mesna štruca? Če ti ne znaš pazit na prehrano (tega včasih seveda ni bilo treba, saj izbire sploh bilo ni - ljudje so pa pri petintridesetih umirali za pljučnicami, malarijo, kolero, tifusom, you-name-it).
No, danes pa otroci pri 15h letih trpijo za diabetesom prvega tipa, astmo, raznoraznimi alergijami, pri 20 imajo že drugi kardiovaskularni arest, v bolnišnici staknejo MRSA, ko se grejo 'zdraviti' za dandanes ozdravljivimi boleznimi, pri 35 doživijo možgansko kap (če so takrat sploh še živi) .. no, če so pa zdravi pa pridejo v vojsko, kjer jih pokonča metek sodobne družbe. Fajn je živeti v razvitem svetu, a ne ?

Še nekaj me zanima, zakaj je zmeraj bog zaslužen, ko se gre za kaj dobrega (yantrino zahvaljevanje za hrano), ko se zgodi kaj slabega, smo pa sami krivi?
With wisdom comes sorrow. S tem, da sprejmeš krivico nase ni po mojem pojmovanju nič narobe, s tem, da za svojo nesrečo kriviš druge pa je....
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pyr0Beast> Ponovno, nizozemska, italija .. nerazviti državi ?

Državi, kjer se več vozijo s kolesom, kot se tudi jaz!

Pyr0Beast> No, danes pa otroci pri 15h letih trpijo za diabetesom prvega tipa, astmo, raznoraznimi alergijami, pri 20 imajo že drugi kardiovaskularni arest, v bolnišnici staknejo MRSA, ko se grejo 'zdraviti' za dandanes ozdravljivimi boleznimi, pri 35 doživijo možgansko kap (če so takrat sploh še živi) .. no, če so pa zdravi pa pridejo v vojsko, kjer jih pokonča metek sodobne družbe. Fajn je živeti v razvitem svetu, a ne ?

Ne jaz ne moji starši ne moji otroci nismo doživeli ničesar od naštetega, pa vsi živimo v razvitem svetu.

Kaj hočeš sploh povedat?

Pyr0Beast ::

Državi, kjer se več vozijo s kolesom, kot se tudi jaz!
Juhu, sva že dva. Dasiravno italija ni ravno naklonjena (nemotornim kolesom).

Za nekatere je demotorizacija korak nazaj v kameno dobo, za nekatere korak naprej ..

Ne jaz ne moji starši ne moji otroci nismo doživeli ničesar od naštetega, pa vsi živimo v razvitem svetu.
No tudi moji staršni niso ravno oboleli za pljučnico, malarijo, kolero, tifusom, rdečkami, kugo, noricami, vodenimi kozami ... pa so živeli v nerazvitem svetu, brez barvastih tabletk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::


Vprašal sem:

1. Kako je nastal ta svet?

2. Iz česa je nastal ta svet?

3. Kdaj je nastal ta svet?


Do neke meje je znanost na ta vprašanja odgovorila. Kaj je "bilo prej" oziroma čisto vse zgodbe pa enostavno ne vemo. Sigurno pa ni bil kakšen od bogov od katerikole večje vere. :) Ker te razlage se mi zdijo eno zastarelo sranje, če sem čisto iskren. Bistvo je, da so še stvari, ki jih še ne vemo, in ki se jih še da izvedeti oz. raziskati.

Shegevara ::

eno nekaj za našega budista yantra:

"Then in the beginning of the kali yuga the supreme lord Krishna will appear as Buddha, the son of Anjana, in the province of Gaya for the purpose of deluding the atheists wo are envious of the faithful theists."
-- The Bhagavada Purana> Canto 1, chapter 3, verse 24.

Smurf ::


Spet, primerjaj UK in US. A praviš, da angleški zdravniki ne znajo postaviti pravilne diagnoze ?

Govoriš na pamet? Malo sem celo pogooglal in..
UK - 34.000 primerov - 2005
http://info.cancerresearchuk.org/cancer...
USA - 186.000 primerov - 2008
http://www.cancer.gov/cancertopics/type...

USA ima približno 5x več prebivalcov se pravi, da je številka na prebivalca približno enaka. Če te pa moti, da je razlika 3 let mi pa lahko poiščeš boljše podatke.

Ponovno, nizozemska, italija .. nerazviti državi ?
Link?


No, danes pa otroci pri 15h letih trpijo za diabetesom prvega tipa, astmo, raznoraznimi alergijami, pri 20 imajo že drugi kardiovaskularni arest, v bolnišnici staknejo MRSA, ko se grejo 'zdraviti' za dandanes ozdravljivimi boleznimi, pri 35 doživijo možgansko kap (če so takrat sploh še živi)

Taki otroci so včasih umirali dosti prej.

Sicer pa sploh ne vem zakaj debatiramo, saj gre trend trajanja življenske dobe navzgor.

Pyr0Beast ::

Worldwide, more than 670,000 men are diagnosed with prostate cancer each year. The highest rates are in the USA, Australia, New Zealand, Western and Northern Europe whilst the lowest rates are in East and South Central Asia.

Zanimivo .. 'nerazvite' države, katere ne poznajo pravilne diagnoze po nekaterih trditvah, zaznajo med največ primerov raka na prostati.

//Raka na prostati je v razvitih državah višji, ker tam znajo postaviti to diagnozo (v Afriki pač umre zaradi neznanih razlogov).//
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

> The highest rates are in the USA, Australia, New Zealand, Western and Northern Europe

> 'nerazvite' države zaznajo med največ primerov raka na prostati.

Najprej nastejes najbolj razvite dele sveta in jih nato klasificiras kot nerazvite?
Ali samo jaz ne razumem tvoje logike?

 V razmislek

V razmislek

Pyr0Beast ::

Ali samo jaz ne razumem tvoje logike?
Ista logika kakor trdijo nekateri, da je edino USA razvita in zato zazna največ primerov raka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Arto ::

Ali samo jaz ne razumem tvoje logike?
Ista logika kakor trdijo nekateri, da je edino USA razvita in zato zazna največ primerov raka.


Se lahko samo vprašam: kaj?

hamax ::

Vse razvite drzave imajo visok % obolelih za rakom.
Amerika morda malo izstopa zaradi hitrega in napetega nacina zivljenja. Prav veliko pa ne.

Edit2:

 Ko si ze prilepil ta graf, raje poglej stevilo umrlih za rakom. Zakaj je % v razvitih drzavah manjsi ti verjetno ni jasno?

Ko si ze prilepil ta graf, raje poglej stevilo umrlih za rakom. Zakaj je % v razvitih drzavah manjsi ti verjetno ni jasno?



Edit: Pobrisal napacne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

yantra ::

Bolezen, starost in smrt pridejo po karmi in ne zaradi pomanjkanja znanosti.
Ljudje zbolevajo zaradi svojega neznanja (nečistoča, nečista hrana) kar pride od grešnega življenja
(jedenje mesa, nezakonski seks, intoksikacija ...). Cel krog je zelo zapleten.

Primer, rodiš se v Afriki ker imaš slabo karmo za potrošit v tem življenju, tam dobiš
super nečiste pogoje in si hitro nakoplješ še kakšne bolezni poleg pomanjkanja hrane,
in ker tvoja zavest ni nič boljša od psa, seksaš ko zajc in stakneš še AIDS.
Vse to pride zaradi slabe karme posledično, ker si si v prejšnjem življenju nakopal na grbo
toliko grešnih dejanj. Vsak greh (napačno delovanje) prinese trpljenje... akcija-reakcija.

Pa preveč mešate dva pojma, znanost kot tehnološki napredek in znanost kot recimo Darwinistična sekta.
Eno so znanstveniki, oziroma ljudje, ki iščejo nove možnosti za nek tehnološki napredek, drugo pa so
razni biologi, arheologi itd, ki zastopajo ateistično sektaško mnenje in se trudijo dokazat da Boga
v tem stvarstvu ni. V prvi vrsti so znanstveniki, med katerimi mnogi verjamejo v obstoj Boga in jim to
nič ne ovira njihovo raziskovalno delo... v drug vrsti, pa imamo ljudi, ki so dejansko zavistni na Boga
in bi na vsak način radi zaščitili to človeško neumnost, kot je teorija evolucije teles.

Saj sploh ni tak problem v sami znanosti, kot pojmu materjalnega napredka. Super, ajde nekatere stvari so tukaj,
ki res olajšajo malo naše življenje, ampak problem je tudi, da je veliko več takih, ki naše življenje zakomplicirajo,
da ne rečem zasužnijo. Če bi združili zahodni moderni tehnološki napredek z Vedsko modrostjo, bi človeštvo lahko
rešilo vse probleme. Ampak brez višje zavesti, pa je ta napredek samo lulanje proti vetru, da se izrazim spoštljivo :)

Materjalna narava, se nam bo za vse zlorabe, ki jih prinaša ta tehnologija lepo maščevala. Bodite brez skrbi...
Brez višje zavesti bo človek naprej izkoriščal vse te dobrine, ki jih svet ponuja in to do onemoglosti, dokler se slaba karma
ne bo nabrala v toliki meri da bo prišlo, do velikega redčenja prebivalstva. Takrat pa nam nobena tehnologija ne bo
pomagala. Zamislite si da zmanjka elektrike. Konec bi blo z vso to moderno tehnologijo v trenutku. In preživel bi samo navaden
samozadosten kmet, ki še vedno seje in žanje brez traktorjev in drugih modernih pripomočkov. Mislite, da do tega ne more prit?
Seveda lahko pride in tudi bo, če ne spremenimo globalno naš način življenja. Še vsaka civilizacija je doživela krah zaradi
ponosa in ta ne bo nobena izjema. Kat poglejte malo kaj se dogaja po svetu... eno samo trpljenje in strah.

hamax ::

> Ljudje zbolevajo zaradi svojega neznanja (nečistoča, nečista hrana) kar pride od grešnega življenja

Povprecna starost ateista in teista je po statistiki popolnoma enaka.
Edino, ce imas ti kake drugacne podatke.

> Pa preveč mešate dva pojma, znanost kot tehnološki napredek in znanost kot recimo Darwinistična sekta.

To je isti pojem!!! Ce ti tega ne razumes, kaj naj ti jaz.

> drugo pa so razni biologi, arheologi itd, ki zastopajo ateistično sektaško mnenje in se trudijo dokazat da Boga v tem stvarstvu ni.

Vsi znanstveniki sledijo enakemu procesu raziskovanja.

> V prvi vrsti so znanstveniki, med katerimi mnogi verjamejo v obstoj Boga in jim to nič ne ovira njihovo raziskovalno delo... v drug vrsti, pa imamo ljudi, ki so dejansko zavistni na Boga in bi na vsak način radi zaščitili to človeško neumnost, kot je teorija evolucije teles.

Pokazi mi statisticne podatke, pa ti bom verjel. Druace pa STFU s takimi bedarijami.

> je veliko več takih, ki naše življenje zakomplicirajo, da ne rečem zasužnijo.

S podatki na plano prosim. Zdaj imam pa dovolj tega.

> da bo prišlo, do velikega redčenja prebivalstva.

Kaj pa ce nas zadane kasno nebesno telo in bomo kot rasa izumrli? Bo to pomenilo, da nas je imel bog koncno dovolj?

> Zamislite si da zmanjka elektrike.

Pomisli kaj bi bilo, ce je znanstveniki ne bi pogruntali in uporabili. Bog ne bi imel kam spravljati dobrih dus, ker nas bi bilo na oko 10x manj.

edit: napaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

yantra ::

Hamax, nimam komentarja zate, res.

Pa BTW, če ne bi bilo elektrike, bi nas bilo še več.
Poglej si malo koliko otrok povprečno so imeli včasih
v družini in koliko danes. Statistiko si pa kar sam poišči.

Arto ::

Hamax, nimam komentarja zate, res.

Pa BTW, če ne bi bilo elektrike, bi nas bilo še več.
Poglej si malo koliko otrok povprečno so imeli včasih
v družini in koliko danes. Statistiko si pa kar sam poišči.


Ja, in ogromno jih je pomrlo, mnogi že ob porodu, pa še mama zraven. Ti ne moreš imet več ljudi, kolikor jih lahko preskrbiš, z razvojem množične industrije pa je možno poskrbeti za več ljudi, tako prebivalstvo naraste.

 Tamle nekje, ko začne strmo naraščati je čas industrijske revolucije

Tamle nekje, ko začne strmo naraščati je čas industrijske revolucije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

w00tnes ::

Seveda, ker 500 let nazaj so ljudje bili še večji "prasci" kot smo zdaj in so zato umirali pri 30tih ane :)
(v tebi tako priljubljeni indiji so umirali pri 34tih... v 50tih prejšnjega stoletja...)

Znanstveniki so tudi tisti ljudje, ki jih ti tako prisrčno sovražiš (ker ti pač izpodbijajo tvoja mišljenja glede stvaritve - vendar oni imajo dokaze, tudi če jih ti ne priznavaš), lahko rečeš ti da niso, lahko reče buda da niso, lahko reče tvoj guru al ka je že da niso, pa to ne spremeni dejstev, da so

Samozadosten kmet, ki mora naštepat 10 otrok, da ima dovolj delovne sile za delo na kmetiji - kjer dela cele dneve zato da mu zraste dovolj krompirja za čez zimo (seveda, če ima srečo mu vmes vse ostalo toča stolče)
Od teh 10 otrok eden ali dva umreta pri porodu, 2 ali 3je pa kasneje med odraščanjem, ker pač ni dostopa do spodobnih zdravnikov (vmes umre še mati pri težkem porodu ali pa ji hrbtenico sesuje kak ploh), pri zreli starosti 40tih let pa se je malo nerodno napiknil na konc železa, se mu je rana pošteno zagnojila in je umrl v agoniji medtem ko še kak otrok leži v postelji (ker je staknil pljučnico) - kasneje sirote pokopajo oba
In potem pride do popolnega izpada celotnega električnega omrežja (buh ve kk) in jim prasci kot sem jaz pokrademo vso zalogo krompirja
Zakaj? Ker je prvo treba gledat na svoje preživetje potem pa na ostale - preživi pač najmočnejši

Civilizacije pridejo in gredo, človeštvo je še pa vedno tu - potem že ni taka kriza ^^

Sem pošteno zabluzil pa dobro, nimam kaj pametnejšega za delat

Smurf ::

Če ne bi bilo elektrike bi nas bilo manj. Poglej koliko ljudi je bilo včasih in koliko jih je danes. Statistiko si pa kar sam poišči.

hamax ::


Pa BTW, če ne bi bilo elektrike, bi nas bilo še več.
Poglej si malo koliko otrok povprečno so imeli včasih
v družini in koliko danes. Statistiko si pa kar sam poišči.


Kako je ze rekel jype v neki drugi temi? Preden napises tako bedarijo nas prosim v najprej upozori, ker sem ravnokar cez nos pihnil piskot, ki sem ga imel v ustih.

Kaj bi pa jedli zaboga? Bi imelo 7 milijard ljudi svojo njivo pred hiso?

Ce ti kaj pomeni podatek, da je bilo leta 1750 na svetu cca 800 milijonov ljudi.
Od takrat do danes je populacija narasla na slabih 7 milijard?
Mogoce ves kaj se je takrat zgodilo?
Industrijska revolucija.
Ali je morda bogu zmanjkalo prostora v nebesih?

Edit. So me nekateri ze prehiteli. No, bolje da slisis veckrat kot nobenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

yantra ::

Saj nas bo kmalu spet manj. Mal še počakte 8-)

hamax ::

To pomeni, da se strinjas, da je industrijska revolucija bila pogoj za hitro rast prebivalcev?
Super. Vsaj nekje se strinjamo.

stalker ::

yantra, imaš prav. Tistih die-hard vernikov bo zmeraj manj.
Ti verjameš nečemu za kar obstaja velika verjetnost da je iz trte zvito medtem ko znanosti ne verjameš zato ker ni 100% zanesljiva? Verstva ti ne dajo trdnih, kaj šele preverljivih ali ponovljivih poskusov oz dokazov. Znanost ti po drugi strani to omogoča. Naloga zate: preveri drugi newtonov zakon če še velja.
Mi neverniki oz "nevedniki" smo ti dali že ogromno linkov oz dokazov za to, da lahko sam preveriš naše trditve. Kaj si nam pa ti dal? Točno nič, NIČ! Niti ene utemeljene razlage, nobenega argumenta, kaj šele trdne in preverljive dokaze za tvoje trditve. Nekdo je nekaj postov više lepo napsial: Verniki nič ne veste ampak samo verujete. VI ste tisti ki ste zaprti od resničnega sveta in VI bi morali odpreti oči!

PS: Ne verujem, mislim pa, da obstaja nekaj "nadnaravnega". Znanost bo že pokazala kaj naj bi to bilo...

gzibret ::

yantra> V prvi vrsti so znanstveniki, med katerimi mnogi verjamejo v obstoj Boga in jim to nič ne ovira njihovo raziskovalno delo... v drug vrsti, pa imamo ljudi, ki so dejansko zavistni na Boga in bi na vsak način radi zaščitili to človeško neumnost, kot je teorija evolucije teles.

Tukaj pa se strinjam s tabo. Veliko ljudi dobi ošpice, če samo sliši za boga.
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

Od teh 10 otrok eden ali dva umreta pri porodu, 2 ali 3je pa kasneje med odraščanjem, ker pač ni dostopa do spodobnih zdravnikov (vmes umre še mati pri težkem porodu ali pa ji hrbtenico sesuje kak ploh), pri zreli starosti 40tih let pa se je malo nerodno napiknil na konc železa, se mu je rana pošteno zagnojila in je umrl v agoniji medtem ko še kak otrok leži v postelji (ker je staknil pljučnico) - kasneje sirote pokopajo oba
Malce preveč me spominja na nekatera slovenska branja tole [:D]

Saj nas bo kmalu spet manj. Mal še počakte [8-)]
*hehehe*

Točno nič, NIČ! Niti ene utemeljene razlage, nobenega argumenta, kaj šele trdne in preverljive dokaze za tvoje trditve. Nekdo je nekaj postov više lepo napsial: Verniki nič ne veste ampak samo verujete. VI ste tisti ki ste zaprti od resničnega sveta in VI bi morali odpreti oči!
In ravno zato se koljemo, eni druge. Pa tudi če je stvar taka kot je, big deal, dokler boste eni drezali v druge bodo težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

> dokler boste eni drezali v druge bodo težave.

A vam mi slučajno iz inštitutov ter univerz vsako uro nabijamo zvonove? Vam mi prihajamo na vrata težit, da imamo odrešitev za vas?

Pyr0Beast ::

A vam mi slučajno iz inštitutov ter univerz vsako uro nabijamo zvonove?
Jah, a šolski zvonci, raznorazni koncerti, testiranje siren ob 12h vsako soboto pa ni podobno, če ne isto ?


Vam mi prihajamo na vrata težit, da imamo odrešitev za vas?
Ne v tem stilu, vendar pa zanemarjate, da ima vsak pravico do svobodne izbire vere.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
6 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24431049 (23064) Raptor F16
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716223 (14149) Aston_11
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016819 (13090) DarwiN

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128038 (19149) WarpedGone
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333128 (2235) ajin

Več podobnih tem