» »

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

««
5 / 12
»»

Arto ::

Pa poglej takole. Če imajo znanstveniki prav, to pomeni da je po smrti vsega konec.
Moje identitete in zavesti o samem sebi tudi. Tema , fertik, kaput, ende.... in če bi to blo res,
pol je čist vseen kaj sploh verjamem in delam, ker bo itak hmal vsega konc... in nisem v bistvu nič
izgubu tud če verjamem v Boga, ki mi daje višji smisel življenja.

Če pa Bog je in obstaja reinkarnacija in karma, pol ste pa ateisti izgubili na celi črti,
ker vas čaka novo rojstvo, in vprašanje v kakšnem telesu, glede na to da živite precej nagonsko
bo to verjetno v telesu kakšnega psa ali še slabše...

Jezus je reku svojim učencem. Kdor trati življenje za minljive stvari, ne bo deležen večnosti in bo
na koncu izgubil tudi vse te minljive stvari, kdor pa živi za večnost, pa bo deležen vsega minljivega
in bo prišel na koncu tudi do večnega življenja.

Filozofija je daleč iznad znanosti.


Pascal's Wager smo že obdelali. Lahko pa ti pogledaš takole. Življenje je veliko več vredno, če je le eno in ne splača se ga zapravljati.

WarpedGone ::

>> Kar upaj na to, hehe. Za mene so Vede avtoriteta!

Takih in podobnih izjav se prosim izogibajte. Ne dodajo absolutno NIČ k debati. Kdo in kaj je zate avtoriteta je absolutno in samo tvoja stvar. Na samo stvarost in realnost nima najmanjšega vpliva.
Zbogom in hvala za vse ribe

Arto ::

Pa poglej takole. Če imajo znanstveniki prav, to pomeni da je po smrti vsega konec.
Moje identitete in zavesti o samem sebi tudi. Tema , fertik, kaput, ende.... in če bi to blo res,
pol je čist vseen kaj sploh verjamem in delam, ker bo itak hmal vsega konc... in nisem v bistvu nič
izgubu tud če verjamem v Boga, ki mi daje višji smisel življenja.

Če pa Bog je in obstaja reinkarnacija in karma, pol ste pa ateisti izgubili na celi črti,
ker vas čaka novo rojstvo, in vprašanje v kakšnem telesu, glede na to da živite precej nagonsko
bo to verjetno v telesu kakšnega psa ali še slabše...

Jezus je reku svojim učencem. Kdor trati življenje za minljive stvari, ne bo deležen večnosti in bo
na koncu izgubil tudi vse te minljive stvari, kdor pa živi za večnost, pa bo deležen vsega minljivega
in bo prišel na koncu tudi do večnega življenja.

Filozofija je daleč iznad znanosti.


Pascal's Wager smo že obdelali. Lahko pa ti pogledaš takole. Življenje je veliko več vredno, če je le eno in ne splača se ga zapravljati. Po tvoje imamo pa tako ali tako neskončno priložnosti. Če to pomeni, da bom izkusil tudi, kako je biti pes, zakaj pa ne?

P.S.: Se opravičujem za dvojni post, nekaj je šteknilo, ko sem pisal odgovor :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

hamax ::

> Moje identitete in zavesti o samem sebi tudi. Tema , fertik, kaput, ende...

Tvoja identiteta zivi toliko casa, dokler te ne pozabi zadnja oseba na tem svetu.

> in nisem v bistvu nič izgubu tud če verjamem v Boga, ki mi daje višji smisel življenja.

Izgubil velik del svojega zivljenja s tem, da si verjel v nekaj, kar ne obstaja.

> Če pa Bog je in obstaja reinkarnacija in karma, pol ste pa ateisti izgubili na celi črti.

Zakaj? Me bo bog sodil po tem, da nisem verjel vanj? Ima to superiorno bitje probleme z egom?
V zivljenju sem in bom storil vec dobrega, kot povprecni vernik. To nic ne steje?

yantra ::

Takih in podobnih izjav se prosim izogibajte. Ne dodajo absolutno NIČ k debati. Kdo in kaj je zate avtoriteta je absolutno in samo tvoja stvar. Na samo stvarost in realnost nima najmanjšega vpliva.


Vede so same posebi avtoritativne. Vede so absolutna resnica! OK, seveda lahko rečeš, da to ne velja zate, pač tvoja izbira.
Kar piše v Vedah je resnica in če kaj ne razumemo kar je dano v Vedah, je to naša pomanjkljivost in ne pomanjkljivost Ved.
Vede prihajajo od Boga in če kdo ve kaj je absolutna resnica, je to On. Sanskrt je izvor tudi vseh slovanskih jezikov in so
določene besede še vedno enake. Zato se jim reče VEDE, ker pomenijo vedenje.

En primer. Vede pravijo, da je vsak iztrebek umazan ali nečist razen kravjega.
In to velja za resnico že tisočletja nazaj in bo vedno tako. Današnji znenstveniki
so to odkrili šele v prejšnjem stoletju. Kravje blato in urin sta antiseptična.
Znanstveno potrjeno... čeprav to sploh ni bilo potrebno, ker so Vede avtoritativne
same po sebi. Karkoli je dano v Vedah ne potrebuje potrditve, samo tega ne razumete,
ker nimate vere, da nekaj takega kot je popolno znanje lahko obstaja.

AmokRun ::

Hehe, sploh ni neki argument in spet je vse samo neka teorija....

Yantra zakaj ti lahko od drugih zahtevaš argumente, sam pa za svoje zgodbice ne podaš niti enega? Kdo daje vernikom pravico da zahtevajo dokaze, sami pa za svoje stvari ne ponudijo nič? Odloči se na kateri strani stojiš.

Jaz imam tukaj na mizi čez 100 debilih knjig, na katerih piše Vede 2.0. Opisujejo ultimativno resnico, ki je edina prava. V njih piše da so Vede ena sama velika laž. Piše celo, da se bo leta 2008 na Slo-tech registriral uporabnik yantra, ki bo trdil svoje glede Ved, vendar se moti. V Vedah 2.0 je točno in v detajle razloženo delovanje celotnega Vesolja in to je edina prava razlaga, zato tudi obstaja bog. Vede 2.0 je prebralo veliko ljudi, ki so potem videli luč na koncu in na začetku tunela, zato je vse to res. Vsi tisti ki dvomite v to ali pa morda celo niste slišali za Vede 2.0, niste pripravljeni sprejeti boga oziroma ga nočete prepoznati.

Yantra zdaj pa prosim če mi lahko odgovoriš na eno podobno vprašanje, kot si ga prej zastavil (razlika med mrtvim in živim bitjem): Zakaj se v "tvojih" Vedah skriva prava resnica, "moje" Vede 2.0 pa so izmišljene? Ali pa morda niso?

PS:
Če ti slučajno kaj ni jasno glede Ved 2.0, ti lahko vse razložim.:D

yantra ::

Tvoja identiteta zivi toliko casa, dokler te ne pozabi zadnja oseba na tem svetu.


Ja res boš užival, ko se te bodo spominjali.... a tvoje (ti) boš pa gnilo pod zemljo. To bo res dalo tvojemu življenju smisel.

Izgubil velik del svojega zivljenja s tem, da si verjel v nekaj, kar ne obstaja.


Ti si pa zapravil velik del življenja samo z jedenjem, spanjem, ubijanjem in gledanjem TV-ja. In na koncu si izgubil še to.
Tvoje življenje pa itak nima smisla in na koncu še umreš.

Zakaj? Me bo bog sodil po tem, da nisem verjel vanj? Ima to superiorno bitje probleme z egom?
V zivljenju sem in bom storil vec dobrega, kot povprecni vernik. To nic ne steje?


Bog ti ne sodil, On se sploh ne ukvarja s tem, materjalna energija ti bo avtomatsko dala telo v skladu s tvojo zavestjo.
In ko se že hvališ, kaj si pa tako dobrega naredil? Pospravil kakšno tono ali dve mrtvih živali in med tem prepričeval ljudi,
da ni višjega smisla... ?!

Vede pravijo, da je človeško življenje namenjeno samospoznavanju (duše) in Boga. Zavračanje tega znanja te
avtomatsko vrže v nižjo kategorijo, ker te razumevanje višjega smisla življenja ne zanima. Nagonsko življenje
pa je stokrat bolje in lepše omogočeno v nižjih živalskih vrstah... in boš tam precej bolj srečen, ker živali
Bog ne zanima.

yantra ::

Yantra zdaj pa prosim če mi lahko odgovoriš na eno podobno vprašanje, kot si ga prej zastavil (razlika med mrtvim in živim bitjem): Zakaj se v "tvojih" Vedah skriva prava resnica, "moje" Vede 2.0 pa so izmišljene? Ali pa morda niso?


Ker prave Vede prihajajo od Boga. Kako se lahko prepričaš? Tako da jim slediš in nikakor drugače.
Vede so same po sebi avtoritativni spisi. Take it or leave it. ;)

Arto ::

Yantra zdaj pa prosim če mi lahko odgovoriš na eno podobno vprašanje, kot si ga prej zastavil (razlika med mrtvim in živim bitjem): Zakaj se v "tvojih" Vedah skriva prava resnica, "moje" Vede 2.0 pa so izmišljene? Ali pa morda niso?


Ker prave Vede prihajajo od Boga. Kako se lahko prepričaš? Tako da jim slediš in nikakor drugače.
Vede so same po sebi avtoritativni spisi. Take it or leave it. ;)


Zakaj pa potem nekateri popolnoma enako trdijo za Biblijo ali Koran? In poročajo o izkustvih boga? Zakaj bi morali verjeti ravno Vedam?

P.S.: Pa ko smo bili ravno spet pri Pascal's Wager. Po taki logiki bi veliko raje verjel v Biblijo, ker me čaka veliko hujša usoda. Če verjamem Vedam in nimam prav, dobim novo priložnost. Če ne verjamem Bibliji in nimam prav, se bo večno cvrl v peklu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

AmokRun ::

Ker prave Vede prihajajo od Boga. Kako se lahko prepričaš? Tako da jim slediš in nikakor drugače.
Vede so same po sebi avtoritativni spisi. Take it or leave it. ;)


Se pravi moram slediti vsem religijam sveta? Ker če ne bo huđič v posmrtnem življenju, za vse večne čase.8-O

yantra ::

Zakaj pa potem nekateri popolnoma enako trdijo za Biblijo ali Koran? In poročajo o izkustvih boga? Zakaj bi morali verjeti ravno Vedam?


Ni problema, pa sledi tem spisom. Vsi prihajajo od Boga.
Gre pa za eno in isto znanje in spisi se ne nasprotujejo v svoji osnovi.
Le da so eni spisi bolj za osnovnošolce, drugi pa za po-diplomski študij.

P.S.: Pa ko smo bili ravno spet pri Pascal's Wager. Po taki logiki bi veliko raje verjel v Biblijo, ker me čaka veliko hujša usoda. Če verjamem Vedam in nimam prav, dobim novo priložnost. Če ne verjamem Bibliji in nimam prav, se bo večno cvrl v peklu.


Ne poznam tega tipa... ampak, si pa res smešen, a ne bi raje dobil novo priložnost?

yantra ::

Se pravi moram slediti vsem religijam sveta? Ker če ne bo huđič v posmrtnem življenju, za vse večne čase.


Saj religija je po svoji definiciji samo ena - Razviti ljubezen do Boga...
Preko katerih spisov in guruja, pa je tvoja izbira. Jezus in Mohamed sta samo ena od mnogih možnosti.

Arto ::

Ne poznam tega tipa... ampak, si pa res smešen, a ne bi raje dobil novo priložnost?


Seveda bi raje dobil novo priložnost, ne gre za to. Prej si govoril, kako ateisti izgubimo na celi črti, ti pa nič ne izgubiš. Kako grozno šele izgubiš, če je Biblija resnična in boš šel v pekel, ker ne verjameš v Jezusa kot svojega odrešenika.

Sploh pa ne gre za to kaj imamo raje, ampak za to kaj je res in kaj ne.

yantra ::

Brez skrbi, Biblija je bila sigurno spremenjena, kar se tega tiče. To je splošno znano.
Po drugi strani pa so Vede ogromna Bibliografija in so bile dane veliko pred Biblijo
in tam je Bog predstavljen veliko bolj natančno, tko da ni nobene panike.

Pri duhovnosti je tako, dlje časa ko si stran od trenutka zapisa svetih spisov, obiska Boga osebno
ali pa "Božjih sinov", večja možnost je, da to znanje ni več avtentično... recimo Biblija je bila
zapisana šele 70 let po Jezusu. Si lahko predstavljam, koliko so ga res razumeli vsi ti apostoli
in kaj je res ostalo od Jezusovega sporočila pa do 1. zapisa na papir. Pa itak, se vsi ti evangeliji
precej razlikujejo med seboj. To pa pomeni samo to, da so znanje filtrirali vsak po svoje.
Drugače bi bilo, če bi Jezus sam osebno spisal vse nauke na papir in jih zapustil nam v korist.

Vede imajo itak najboljši varnostni sistem samopreverjanja verodostojnosti iz roda v rod.

Veda Security 5.0 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

AmokRun ::

Vede imajo itak najboljši varnostni sistem samopreverjanja verodostojnosti iz roda v rod.

In kako se preveri verodostojnost neverodostojnih spisov?

yantra ::

In kako se preveri verodostojnost neverodostojnih spisov?


Na kratko - guru, sadhu, shastra.

guru = živeči verodostojni duhovni učitelj
sadhu = živeče svete osebe, ki živijo po svetih spisih 24h
shastra = sveti spisi (astra pomeni orožje, v tem primeru shastra pomeni - oborožen z znanjem)

Vedno se filozofski zaključki preverjajo preko zgoraj omenjenih točkah.
Duhovno znanje se prenaša naprej popolnoma enako, kot se ga sprejme.
Nič se ne dodaja, nič se ne odvzema ali interpretira po svoje.
Če kaj ne razumeš vprašaš svojega guruja ali pa svete osebe, da ti to bolje razložijo.

A. Smith ::

Brez skrbi, Biblija je bila sigurno spremenjena, kar se tega tiče. To je splošno znano.
Po drugi strani pa so Vede ogromna Bibliografija in so bile dane veliko pred Biblijo
in tam je Bog predstavljen veliko bolj natančno, tko da ni nobene panike.


Tole smo že enkrat obdelali.
Isti zgodovinarji, ki trdijo, da je bila biblija spremenjena, so uspeli določiti obdobje, v katerem so bile napisane vede. Se pravi, taisti tipi trdijo, da vede niso na svetu "od začetka", temveč od tega in tega leta p.n.št.

Imamo torej tri možnosti:

a)oboje imajo prav. Ta možnost tebi ne bi ustrezala, ker ovrže nekaj tvojih nebuloz.

b)v obojem se motijo. Se pravi, se moraš bati opcije, da je biblija tista, ki ima prav in se boš cvrl.

c)Prav imajo glede biblije, a se motijo o vedah. To je pa tista možnost, ki nam jo hočeš vsiliti. Da imajo zgodovinarji prav takrat, ko TI to rečeš. Da je pravilna interpretacija boga tista, za katero TI praviš, da je. In za to ti ni treba predložiti popolnoma nobenih argumentov, ker TI ŽE VEŠ, kako je prav! TI! Ne tisti, ki posvetijo svoja življenja preučevanju zgodovine, biologije, fizike ali česarkoli. Oni itak samo špekulirajo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

yantra> Vede so same posebi avtoritativne. Vede so absolutna resnica!

Ne pa niso.

Vede so kup neuporabnega žlobudranja, ki nikomur nič ne koristijo, razen morda za star papir.

Izvor vrst, to pa že. To pa je knjiga vredna papirja. V njej je zapisan prvi temelj razuma, ki ga nikdar ne bo mogoče premakniti, ker je absolutna resnica.

yantra ::

Jaz se ravnam po principu guru - sadhu - shastra

Opcija, ki sem jo predstavil, se ujema z zgoraj omenjenimi faktorji.
Kaj pravijo pa zgodovinarji, pa ni neka verodostojna informacija,
ker nimajo veze z zgoraj naštetimi principi preverjanja resnice.
In kdo sploh so ti zgodovinarji, kakšna je njihova verodostojnost?
So to neki Indijski zgodovinarji ali kar eni ateisti iz zahoda, ali pa celo kakšni
Krščanski zgodovinarji? To sigurno vpliva na verodostojnost njihovih zaključkov.

Ponavljam, Vede so bile ZAPISANE pred cirka 5000leti, to ne pomeni da tega znanja prej ni bilo.
Vede pravijo, da ljudje pred tem niso potrebovali zapisanega znanja, ker so imeli odličen spomin.
Pred 5000leti se je namreč začela nova doba, Kali Yuga, doba duhovne degradacije... obdobje ko
v svetu začne vladat ne-religija.

Zakaj Bog pusti da pride do takšne dobe, bi bilo dobro vprašanje, eto Krišna je faca in pusti
tud totalnim ateistom in demonskim ljudem, da pridejo do svojega... žal je ostalim zaradi tega malo težje.

jype ::

yantra> Zakaj Bog pusti

Boga, dokler mi ne poveš točno koliko tehta in kje lahko jaz to njegovo težo sam izmerim enako, ni.

yantra> Kaj pravijo pa zgodovinarji, pa ni neka verodostojna informacija,

Bolj verodostojna kot neke starinske bukve, v katerih niti tega ne piše, kje v evkariontskih celicah se sintetizira ATP, kaj šele da bi pisalo kaj sploh evkariontske celice so.

yantra ::

A še nisi opazil, da se znanost spreminja vsakih nekaj let?
Vede pa so že 5000let enake. Kaj je potem bližje absolutni resnici?

w1: odstrajen osebni napad

Zgodovina sprememb…

jype ::

yantra> Jaz sem siguren, da nisem.

Zakaj pa potem v sebi nosiš njihov genski zapis? Misliš, da se bog norca dela iz tebe, ali se ti zdi bolj verjetno, da v resnici ne obstaja?

yantra> Škoda, da ne boš naokoli, ko bodo enega lepega dne zamenjali teorijo evolucije z novo teorijo.

Mislim, da se to ne bo zgodilo. Kljub temu me bo izjemno veselilo, da se, če se pokaže dokaz za neveljavnost teorije evolucije, to teorijo dejansko lahko zavrže.

Kljub temu me bolj skrbi, kaj boste storili verniki - vaša življenja se ne končajo s smrtjo, zato vam je praktično vseeno, kaj z njimi počnete.

yantra> Vede pa so že 5000let enake. Kaj je potem bližje absolutni resnici?

Marsikateri kamen je že 5000 let enak, pa ni nič bližje absolutni resnici, kot je bil pred 5000 leti. Za vede velja enako - še vedno je vse kar notri piše napačno, tako kot je bilo pred 5000 leti.

WarpedGone ::

jype, yantra: nehajta z osebnih obračunavanjem
Zbogom in hvala za vse ribe

Pegaz ::

Pa poglej takole. Če imajo znanstveniki prav, to pomeni da je po smrti vsega konec.
Moje identitete in zavesti o samem sebi tudi. Tema , fertik, kaput, ende.... in če bi to blo res,
pol je čist vseen kaj sploh verjamem in delam, ker bo itak hmal vsega konc... in nisem v bistvu nič
izgubu tud če verjamem v Boga, ki mi daje višji smisel življenja.

Torej dopuščaš možnost, da posmrtnega življenja ni, toda če temu ni tako, te skrbi, kaj bi se zgodilo s teboj v tem primeru. Dvomim, da ima bog rad hinavce.


Če pa Bog je in obstaja reinkarnacija in karma, pol ste pa ateisti izgubili na celi črti,
ker vas čaka novo rojstvo, in vprašanje v kakšnem telesu, glede na to da živite precej nagonsko
bo to verjetno v telesu kakšnega psa ali še slabše...

Zakaj je biti pes slabše od biti človek? Večina psov je ljubljenčkov ljudi in tem se ne godi slabo. Že to, da se psu pojavi hrana na krožniku 3x na dan, je morda razlog, da biti pes sploh ni slabo.


Cerkev (RKC) danes nima nobene veze z Bogom, če mene vprašate.... jo je že kdaj že hudič pobral >:D

Tvoja religija je torej najboljša, druge so pa zanič. Tvoja je "po-diplomska", druge so "osnovnošolske". Blatit druge je enostavno takrat, kot teh ni zraven.


Živimo v dobi prevarantov in prevaranih.

Pred 500 in 5000 leti pa ni bilo prevarantov?


Vede pravijo, da je vsak iztrebek umazan ali nečist razen kravjega.
In to velja za resnico že tisočletja nazaj in bo vedno tako. Današnji znenstveniki
so to odkrili šele v prejšnjem stoletju. Kravje blato in urin sta antiseptična.
Znanstveno potrjeno... čeprav to sploh ni bilo potrebno, ker so Vede avtoritativne
same po sebi.

Spet uporabljaš znanost takrat ko ti paše. Takrat ko ti ne, so pa to le prazne teorije.


Ja res boš užival, ko se te bodo spominjali.... a tvoje (ti) boš pa gnilo pod zemljo. To bo res dalo tvojemu življenju smisel.

Zakaj predpostavljaš, da je smrt slaba? Takrat se ne zavedaš ničesar, tako kot se ne zavedaš ničesar pred trenutkom, ko si se rodil. Si se pred rojstvom spraševal, če daje neobstoj tvojemu "življenju" nesmisel?


Ti si pa zapravil velik del življenja samo z jedenjem, spanjem, ubijanjem in gledanjem TV-ja. In na koncu si izgubil še to.
Tvoje življenje pa itak nima smisla in na koncu še umreš.

Ti torej ne zapraviš (relativno) velikega dela življenja s konzumiranjem hrane, spanjem, ubijanjem in gledanjem TV-ja? Predpostavljam, da ješ izključno fast-food (verjetno vegetariansko) hrano, popiješ ogromno količin kave, ne ubijaš muh in komarjev ter se ne informiraš o aktualnem dogajanju v Sloveniji in po svetu?

yantra ::

Zakaj pa potem v sebi nosiš njihov genski zapis?


Zato ker tudi opice spadajo v eno od 400.000 človeških vrst omenjenih v Vedah.
Spadamo v isto kategorijo živih bitij, zato tudi podobna genetska zasnova.

1:0 za Vede hehe

8-)

Pegaz ::

A še nisi opazil, da se znanost spreminja vsakih nekaj let?
Vede pa so že 5000let enake. Kaj je potem bližje absolutni resnici?

To seveda ni res. Ekron ima pred seboj Vede 2.0, a ti jih ne želiš priznavati.

Znanost se ne spreminja, temveč popravlja, dopolnjuje in nadgrajuje. Da prideš od točke A do B, je velika verjetnost, da se kdaj zmotiš, toda če te napak ne bi bilo, potem je velika verjetnost, da tudi nadaljevanja ne bi bilo.

Če znanstveniki ne bi izdali teorije o tem, da se svetloba premika skozi eter, bi bila velika verjetnost, da Einstein nikoli ne bi ugotovil, kaj se dejansko dogaja s svetlobo.

yantra ::

Torej dopuščaš možnost, da posmrtnega življenja ni, toda če temu ni tako, te skrbi, kaj bi se zgodilo s teboj v tem primeru. Dvomim, da ima bog rad hinavce.


To je bila hipotetična izjava, če nisi opazil. ;)

Zakaj je biti pes slabše od biti človek? Večina psov je ljubljenčkov ljudi in tem se ne godi slabo. Že to, da se psu pojavi hrana na krožniku 3x na dan, je morda razlog, da biti pes sploh ni slabo.


Kar izvoli. Še posebej ti bo lepo kje na Kitajskem, ali pa v Indiji, kjer jih vsi brcajo.
Eto ti znak degradacije, ljudje mislijo, da je vse u redu če se rodiš kot pes, jao ljudi...

Pred 500 in 5000 leti pa ni bilo prevarantov?


Veliko manj pred 5000 leti, ker so takrat vladali sveti kralji. Ukradeš parkrat, bye bye roka,
ubiješ nekoga, bye bye glava itd....

Zakaj predpostavljaš, da je smrt slaba? Takrat se ne zavedaš ničesar, tako kot se ne zavedaš ničesar pred trenutkom, ko si se rodil. Si se pred rojstvom spraševal, če daje neobstoj tvojemu "življenju" nesmisel?


Ker jaz ne izhajam iz teorije neobstoja ampak iz Vedskega znanja. Neobstoj zame ni opcija, ker sem večen.

Ti torej ne zapraviš (relativno) velikega dela življenja s konzumiranjem hrane, spanjem, ubijanjem in gledanjem TV-ja? Predpostavljam, da ješ izključno fast-food (verjetno vegetariansko) hrano, popiješ ogromno količin kave, ne ubijaš muh in komarjev ter se ne informiraš o aktualnem dogajanju v Sloveniji in po svetu?


Spet si mimo usekal. Jaz jem samo kar sam skuham oziroma kar skuha nekdo, ki sledi navodila Krišne.
Hrano vedno ponudim Krišni, ker je to odnos ljubezni in zahvale, da imam kaj za v usta dat. Ne jem mesa rib in jajc
in ne jem po restavracijah, kjer se kuha tudi meso, se pravi nikjer. Ne pijem alkohola ali katere koli druge pijače
ki omamlja, tudi kave in čaja ne. Sem pa na tekočem kar se dogaja po svetu, da slučajno ne pozabim, kako je ta svet nor.
Te zanima še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

Pegaz ::

To je bila hipotetična izjava, če nisi opazil. ;)

Očitno ni bila, ali ti pa je zmanjkalo drugih argumetov.

Kar izvoli. Še posebej ti bo lepo kje na Kitajskem, ali pa v Indiji, kjer jih vsi brcajo.
Eto ti znak degradacije, ljudje mislijo, da je vse u redu če se rodiš kot pes, jao ljudi...

To, da je biti pes slabo, je le zorni kot človeka. Premisli o tem, kako bi višje razvita in bolj inteligentna kultura (bog ali alieni) gledala na nas. Mislili bi si, kako smo neumni. Možno je tudi, da bi bili dovolj razviti in vedeli, da je mišljenje o tem, da je biti slabše na nekem drugem nivoju brezpredmetno.

Pa tudi če si človek, te velikokrat kdo brcne v takem ali drugačnem smislu.

Veliko manj pred 5000 leti, ker so takrat vladali sveti kralji. Ukradeš pakrat, bye bye roka,
ubiješ nekoga, bye bye glava itd....

No, pa začnimo sekat roke in glave. Bomo videli, kaj boš storil, ko bo tvoj otrok izmaknil neko nepomembno stvar in mu bo grozila taka kazen.

Ker jaz ne izhajam iz teorije neobstoja ampak iz Vedskega znanja. Neobstoj zame ni opcija, ker sem večen.

Večen si? Glede na to, da obstajaš že neskončno dolgo, si bil v neskončno veliko prejšnih življenij zelo slab, saj si še vedno degradiran v človeški obliki.

yantra ::

To, da je biti pes slabo, je le zorni kot človeka. Premisli o tem, kako bi višje razvita in bolj inteligentna kultura (bog ali alieni) gledala na nas. Mislili bi si, kako smo neumni. Možno je tudi, da bi bili dovolj razviti in vedeli, da je mišljenje o tem, da je biti slabše na nekem drugem nivoju brezpredmetno.


Pa ne vem. Se ti zdi recimo življenje svinje lepo? Cel dan se valja po blatu, je pomije,
včasih tudi človeške iztrebke, to imajo zelo rade, na koncu pa jih lepo zakoljejo za kakšen praznik.
Nekdo na višjem nivoju lahko vidi trpljenje nekoga na nižjem nivoju, pa čeprav ta na nižjem nivoju
misli da uživa. To je iluzija, ki vlada v tem svetu. Če Krišna ne bi dal svinjo v iluzijo, ta ne bi mogla
uživati v tem svojem početju. Takšno uživanje je iluzorno, ampak kako lahko svinji dopoveš da obstaja
nekaj višjega?

Evo recimo tole je boljši primer. Pijanec leži ob cesti pijan do daske in glava mu počiva v lastnem kozlanju,
ampak on misli da mu je lepo. To je neznanje. Ker je njgova zavest tolk degradirana in prežeta z neznanjem
misli da mu je lepo, ko se ga nažoka do daske. Ampak midva veva, da je človek v totalni komi. Ampak kako mu
lahko dopoveš, da obstaja nekaj boljšega?

No, in kako sedaj povedat ljudem, ki mislijo da uživajo v tem svetu rojstev in smrti, da obstaja boljše življenje
in višji smisel, duhovni svet kamor se lahko vrnejo... da je življenje v stiku z Bogom 1000x boljše kot v nevednosti?

No, pa začnimo sekat roke in glave. Bomo videli, kaj boš storil, ko bo tvoj otrok izmaknil neko nepomembno stvar in mu bo grozila taka kazen.


Če bi to bila stalna praksa v državi, bi ljudje še kako dobro premislili, kaj se jim bolj splača.
Druga stvar pa je, da so Vedski Kralji bili svete osebe in so hodili okoli in spraševali svoje ljudi
če kaj potrebujejo, če se počutijo zaščitene, če so kakšni problemi.... to niso bili vladarji kot danes.
Oni so dejansko skrbeli, da nikomur ni nič manjkalo. Nikoli niso bili popolnoma neodvisni. Vedno so
poslušali modrece, kako naj vladajo, da bo vse v skladu z svetimi spisi in Gospodovo voljo. To je
popolnost vladanja.

Večen si? Glede na to, da obstajaš že neskončno dolgo, si bil v neskončno veliko prejšnih življenij zelo slab, saj si še vedno degradiran v človeški obliki.


Človeško življenje je po Vedah zelo dragoceno, ker nudi odlično odskočno desko za duhovni napredek. Obstajajo tudi
višja bitja v tem svetu ampak človeška oblika je najboljša za samospoznavanje. Tko da sploh nisem v tko slabi poziciji trenutno.

da koga streznim. vsi smo enaki ko se rodimo in umremo, think of that!


Ja, takrat smo vsi duhovne duše :D

V Indiji pujsi nimajo gospodarjev, in vsak dan jedo kar iz kanalizacije.... res odlično rojstvo, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

PacificBlue ::

Boga, dokler mi ne poveš točno koliko tehta in kje lahko jaz to njegovo težo sam izmerim enako, ni.


Mogoče tehta 21 gramov?:) Le zakaj izgubi človek 21 gramov v trenutku ko umre..kam gre tistih 21 gramov?

Drugače pa še noben ni kometiral tistega linka z near death experience,ki sem ga dal par postov nazaj..Škoda.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Kar izvoli. Še posebej ti bo lepo kje na Kitajskem, ali pa v Indiji, kjer jih vsi brcajo.
Eto ti znak degradacije, ljudje mislijo, da je vse u redu če se rodiš kot pes, jao ljudi...

Torej fentat krave zato, da sam preživiš, ne smeš, ker je to slaba karma. Obenem pa lahko brez kakršnih koli penalov zbrcaš psa tolk da komaj ostane živ. Poleg tega sama slaba karma še vedno ni dovolj in morajo celo "sveti" kralji sekat roke in glave "zlobnežem". Mi lahko prosim razložiš v čem je point tega, če bodo itak korenčki v naslednjem življenju?
Religije so pa tako ali tako vse praktično iste s to izjemo, da so vede edina prava (po tvoje). V imenu teh majhnih razlik pa se je miljone fanatikov pobilo med sabo in eni sedaj uživajo v nebesih, ker so umrli za Jezusa in uživajo s svojimi 27 devicami ker so umrli za Alaha in oboji so veselo klali v imenu svoje vere.

Revenant ::

človek zgubi 21 gramov, ker se polula in pokaka, ter izgubi vlago s procesom ohladitve do izenačenja temp. In postane trd. In dokaz kaj lahko verovanje naredi v postu mežik višje.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

@Revenant

To ne drži. Meritve so potekale v tistem trenutku, ko človek izdihne oziroma ko mu neha biti srce. Tk da z temperaturo mislim, da nič ne razjasniš..še manj pa z kakanjem in lulanjem:)

TESKAn ::

Le zakaj izgubi človek 21 gramov v trenutku ko umre..kam gre tistih 21 gramov?

Urban mit. Noben še ni stehtal teh 21 gramov. Ima približno enak pomen, kot je 42 odgovor na ultimativno vprašanje.

yantra je pa že ogaben s svojim samopoveličevanjem. Vaš bog nima nobenega navodila, da ne smeš bit napihnjen? Mislim, da krščanski bog ima nekaj takega v svojih zapovedih...no, mogoče pa ti je tvoj krišna v vedah zaukazal, da moraš bit poln napuha in občutka večvrednosti. Bolje zate. Drugače se ti bo v naslednjih življenjih godilo kot Agrajagu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

w00tnes ::

Raziskava, ki jo je Duncan izvajal v zgodnjem 20. stoletju (mislim da je poskuse izvajal okoli 1906/1907) nima kaj dosti kredibilnosti - precej površne metode merjenja, majhen vzorec (mislim da samo 6 ljudi - se ne spomnim točno), itd
Rezultati pa niso bili "vsi izgubijo 21gramov" temvec so precej variirali

Tako da ja, urbani mit baziran na površnem delu enega doktorja :)

PacificBlue ::

Ma čudni ste..toliko bi se lahko naučili iz teh bližnjih srečanj z smrtjo..

It took me years after I returned to assimilate any words at all for the void experience. I can tell you this now; the void is less than nothing, yet more than everything that is! The void is absolute zero; chaos forming all possibilities. It is absolute consciousness; much more than even universal intelligence.

Where is the void? I know. The void is inside and outside everything. You, right now even while you live, are always inside and outside the void simultaneously. You don't have to go anywhere or die to get there. The void is the vacuum or nothingness between all physical manifestations. The SPACE between atoms and their components. Modern science has begun to study this space between everything. They call it zero-point. Whenever they try to measure it, their instruments go off the scale, or to infinity, so to speak. They have no way, as of yet, to measure infinity accurately. There is more of the zero space in your own body and the universe than anything else!

What mystics call the void is not a void. It is so full of energy, a different kind of energy that has created everything that we are. Everything since the Big Bang is vibration, from the first word, which is the first vibration.

The Biblical "I am" really has a question mark after it.

"I am? What am I?"

So creation is God exploring God's Self through every way imaginable, in an ongoing, infinite exploration through every one of us. Through every piece of hair on your head, through every leaf on every tree, through every atom, God is exploring God's Self, the great "I am". I began to see that everything that is, is the Self, literally, your Self, my Self. Everything is the great Self. That is why God knows even when a leaf falls. That is possible because wherever you are is the center of the universe. Wherever any atom is, that is the center of the universe. There is God in that, and God in the void.

As I was exploring the void and all the yugas or creations, I was completely out of time and space as we know it. In this expanded state, I discovered that creation is about absolute pure consciousness, or God, coming into the experience of life as we know it. The void itself is devoid of experience. It is pre-life, before the first vibration. Godhead is about more than life and death. Therefore there is even more than life and death to experience in the universe!

I was in the void and I was aware of everything that had ever been created. It was like I was looking out of God's eyes. I had become God. Suddenly I wasn't me anymore. The only thing I can say, I was looking out of God's eyes. And suddenly I knew why every atom was, and I could see everything.

The interesting point was that I went into the void, I came back with this understanding that God is not there. God is here. That's what it is all about. So this constant search of the human race to go out and find God ... God gave everything to us, everything is here - this is where it's at. And what we are into now is God's exploration of God through us. People are so busy trying to become God that they ought to realize that we are already God and God is becoming us. That's what it is really about.


Vir:http://www.near-death.com/experiences/r...

Edit.popravil vir

Zgodovina sprememb…

yantra ::

Vaš bog nima nobenega navodila, da ne smeš bit napihnjen? Mislim, da krščanski bog ima nekaj takega v svojih zapovedih...


Krišna pravi, da moraš biti kot lev na bojišču, ko greš pridigat... drugače pa ponižen, kot travka na ulici 8-)

jype ::

WarpedOne> jype, yantra: nehajta z osebnih obračunavanjem

Obračunavanje ni bilo osebno. Yantri je pač treba pokazati, da lahko vsak postavlja absolutne trditve (za katere seveda niti sam ne more vedeti, če zares držijo, ne glede na to kje je o njih bral), težje pa v debati postreže z argumenti, ki jih lahko vsakdo razume in preveri njihovo težo.

yantra ::

Ma čudni ste..toliko bi se lahko naučili iz teh bližnjih srečanj z smrtjo..


Saj jim skozi pravim, da konja lahko samo pripelješ do vode...

PacificBlue ::

Ma čudni ste..toliko bi se lahko naučili iz teh bližnjih srečanj z smrtjo..


Saj jim skozi pravim, da konja lahko samo pripelješ do vode...


Ja:D. Kaj češ--pač nočejo ali ne želijo razumet. Naj se ubadajo z svojimi fizikalnimi okvirji, ki se bodo porušili kot hišica iz kart..

Zgodovina sprememb…

Matako ::


Ja:D. Kaj češ--pač nočejo ali ne želijo razumet. Naj se ubadajo z svojimi fizikalnimi okvirji, ki se bodo porušili kot hišica iz kart..


Pacific, dobro veš, da so generacije in generacije vernikov pred tabo čakale na tisti šlik-šlak trenutek, ko se bo nedvoumno pokazalo, kaki kreteni so vsi ostali. Na dan, ko jim ne bo treba več vleči argumentov iz zraka, ampak bo kar naenkrat tako očitno, da imajo oni prav in se bodo lahko ostalim nasmihali, češ: smo vam rekli!

In niso dočakali. Misliš, da boš prvi?

Kar lepo se sprijazni: tozemsko življenje boš preživel z nami, tečnimi, ciničnimi neverniki. Z užitkom te bomo jebali v glavo dan za dnevom, postarali se bomo skupaj, medtem ko te bomo redno pwnali tebe in tvoje t.i. argumente.

Ne računaj na odrešitev pred smrtjo pa še takrat se zna zgoditi, da se znajdemo skupaj (saj tako ti praviš) in spet te bomo jebali v glavo - tokrat na višjem, nematerialnem nivoju in to celo večnost oz karkoli!

Tak'le imate!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PacificBlue ::

Kar lepo se sprijazni: tozemsko življenje boš preživel z nami, tečnimi, ciničnimi neverniki. Z užitkom te bomo jebali v glavo dan za dnevom, postarali se bomo skupaj, medtem ko te bomo redno pwnali tebe in tvoje t.i. argumente.


Keep on dreaming.;)

Mislim, da je predvsem problem pr vas nebeliverjih, da mislite da nikoli ne boste umrli..recimo starejši v svoji starosti zelo razmišljajo o bogu in podobnih rečeh..zakaj? Ker jih je strah smrti. In smrt je največji strah vsakega človeka..tudi vas..Pa čeprav ste tako prepričani v svoj prav..hehe pa ste res?:)

P.s:
Pacific, dobro veš, da so generacije in generacije vernikov pred tabo čakale na tisti šlik-šlak trenutek, ko se bo nedvoumno pokazalo, kaki kreteni so vsi ostali. Na dan, ko jim ne bo treba več vleči argumentov iz zraka, ampak bo kar naenkrat tako očitno, da imajo oni prav in se bodo lahko ostalim nasmihali, češ: smo vam rekli!


Zgrešil si bistvo, kar želim povedati.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Mislim, da je predvsem problem pr vas nebeliverjih, da mislite da nikoli ne boste umrli

Glede na to temo je to v glavnem problem believerjev. Ki se pač morate tolažit s tem, da boste za bedo v tem življenju nagrajeni po smrti. In tako veselo prenašate, kar bi lahko z nekaj volje in dela odpravili.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Arto ::

Mislim, da je predvsem problem pr vas nebeliverjih, da mislite da nikoli ne boste umrli

Glede na to temo je to v glavnem problem believerjev. Ki se pač morate tolažit s tem, da boste za bedo v tem življenju nagrajeni po smrti. In tako veselo prenašate, kar bi lahko z nekaj volje in dela odpravili.


Točno. Če vprašaš mene, je verovanje v posmrtno življenje neke vrste samoohranitveni obrambni mehanizem. Nihče si ne želi umreti (no nekateri da). Eni o tem preprosto ne razmišljajo, drugi se s tem sprijaznijo, tretji pa najdejo nekaj, kar jim "garantira" nesmrtnost.

Pegaz ::

Točno. Če vprašaš mene, je verovanje v posmrtno življenje neke vrste samoohranitveni obrambni mehanizem. Nihče si ne želi umreti (no nekateri da). Eni o tem preprosto ne razmišljajo, drugi se s tem sprijaznijo, tretji pa najdejo nekaj, kar jim "garantira" nesmrtnost.


Se popolnoma strinjam.

Jaz sem za to, da ustanovimo religijo, ki priznava obstoj boga a ne priznava obstoja življenja po smrti. Me prav zanima, koliko vernikov bi dobili.

PacificBlue ::

Glede na to temo je to v glavnem problem believerjev. Ki se pač morate tolažit s tem, da boste za bedo v tem življenju nagrajeni po smrti. In tako veselo prenašate, kar bi lahko z nekaj volje in dela odpravili.


Za bedo v tem življenju? Ravno v tem je cel point. Mi ki vemo, da obstaja kozmična zavest in mi smo del tega, hočemo vam samo odpret oči. Mi hočemo boljši svet. Ne svet v katerem vlada neka nepravična ureditev. Če ne boste spregledali, da smo del nečesa veliko večjega kot je vaše razmišljanje o tem svetu in vesolju se nam ne bo dobro godilo. Toda že resno mislim, da je za to prepozno. Spregledali boste v to ne dvomim. Ampak bolelo vas bo, zakaj niste poslušali nekaterih, ki so vam to že skoz govorili..

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Kako pa veš, da obstaja "kozmična zavest"? Si jo že srečal? Kako visoka je?
Teža? Spol? Je lezbijka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PacificBlue ::

Nehaj o bedarijah razmišljat pa jo boš mogoče začutil.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Se oproščam, če nisem na razvojni stopnji vas, o Vsemogočnih, ampak, če veste, da obstaja ta "kozmična zavest", bi mi jo, nižjemu bitju, znali (vsaj) opisati?

PacificBlue ::

Besede so premalo. Lahko pa povem,da nismo vsemogočni.

Vsaj ne še.:)

Zgodovina sprememb…

««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24431067 (23082) Raptor F16
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716231 (14157) Aston_11
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016821 (13092) DarwiN

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128051 (19162) WarpedGone
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333131 (2238) ajin

Več podobnih tem