» »

komponente za navit server

komponente za navit server

DejaVu ::

dobim E8300 engineering sample, ki se dobro navija.

zanima me, katero plato naj nabavim, da ga bom lahko lepo fural na 500 FSB x 8 (4ghz)?

imel sem v mislih tole: http://peluga.at/main.php?action=78&ARA...

in pa ene rame, ki laufajo na 8500 (sem gledal, se da dobit 2x1gb kit za 50 €)

a bi to lepo laufalo na 500 FSBja? plate res ne rabim neke, ki ima wifi in ne vem kako sranje vse, ker je stvar samo za server.

no kot drugo me se zanima kako mocan napajalnik rabim za to. a bi tale chieftecov bil ok?
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

pa se tretja stvar; kak hladilnik naj nabavim za CPU. naj ne bo predrag, prevelik in pretezki. mora pasat v malo Tower ohisje in mora nudit najboljse hlajenje za cpu.

hvala za odgovore Smile

PrimozR ::

Zakaj navit server??? Kaj takega laufaš, da rabiš tako procesorsko moč? Nekako je tako,d a če rabiš toliko moči, rabiš podatke. In NE navijaš. Ampak kupiš top of the line serversko orpemo (Opteron oz. Xeon sistem, ECC RAM). Napajlc bi zdržal, mogoče kaka bolj znana firma, ni pa tako slab. Plata pa vpeašanje kako bo. Če hočeš za ziher 500 MHz, poglej P5K Premium/Deluxe oz. kako DFI Lanparty P35. Ali pa Foxconn Mars.

bluefish ::

eh, to je verjetno bolj server v narekovajih - primarno namenjen za igrice,... občasno pa za kakšen host.

DejaVu ::

ja, server bo za hostanje spilov, tako da reliability ni tak pomemben, bolj je pomembna surova moc :)

kak je zdaj s plato, a ta obicna asusova P5K nebi bla ok al kak?

PrimozR ::

Za serverje za špile pa res ne rabiš na 500 MHz FSB navitga E8400 :))

Meizu ::

foxconn mars al pa abit ip35e uzami, se zudi ok navija, čeprav je skup sestavljena kot, da bi bila zlimana iz kartona... Malo jo pipneš, pa se že odlomi kak pin, kondenzator odtrže ipd....

DejaVu ::

rabim navit server, ne se bat glede tega :) ce hoces met dosti slotov, brez laga, potem je treba navit :)

drugace pa sem zdaj narocil asus P5K plato, ker so mi na drugem forumu rekli da se bo vsaka P5K plata dobro navila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940702 (22244) Dr_M
»

comp. za cca. 500EUR

Oddelek: Kaj kupiti
431863 (1136) lufy
»

Kater proc (8200 ali 8400) in plato INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
251621 (1291) krneki0001
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106635 (4729) Volta
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323655 (18345) Jst

Več podobnih tem