» »

P35 vs X38

P35 vs X38

«
1
2 3

AnWar ::

V cem je razlika, v tem chipsetu? Prednosti,slabosti? Se X38 uporablja za novejse procesorej recimo kot so INTEL Core 2 Duo E8200 2.66/1333 6MB BOX?

Hvala!
[Asus ROG Strix SCAR III]

Cveto ::

Edina razlika je v tem, da P35 podpira samo en PCI-E konektor polne hitrosti, X38 pa dva, kar pride prav za Crossfire konfiguracijo. Slabosti pa ni, razen seveda cene, ki pa marsikoga odvrne.

mtosev ::

Ja se je razlika da X38 podpira PCI-E 2.0.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Calligulla ::

Kar ne pomeni prav nic. Skratka X38 se ne splaca. Itak se single card graficne vedno bolj splacajo kot crossfire ali SLI...

Volta ::

Crossfire na P35 ni ravno tako nič okrnjen, kljub tisti PCI-E 4x reži. Stvar je podobna kot AGP4X vs AGP8X :)

M-XXXX ::

Razlika je kar opazna! Sicer ne v vseh aplikacijah (ponekod je ni) ponekod pa je tudi po 40%

AnWar ::

V katerih aplikacijah? Bo kaksna razlika, med tema dvema procesorja, INTEL Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB BOX in INTEL Core 2 Duo E8200 2.66/1333 6MB BOX, ter kako je z navijanjem, s to plato?
[Asus ROG Strix SCAR III]

M-XXXX ::

Kot smo že rekli razlika bo če boš imel dve grafične kartice, drugače pa ne bo! Procesorja se bosta navijala podobno- le X38 ima malo več nastavitev za voltaže (tudi odvisno kater model matične gledaš) Obe matične sta sposobne čez 500FSB-ja tako da se ti ni treba bat!

Dr_M ::

O razlikah med P35 in X38 ze vrabci civkajo, tko da nebi spet o tem...
Da pa ne boste odkrival tople vode, vam priporocam branje tega clanka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AnWar ::

Razlika, sploh ni na pci-e 1.0 ter pci-e 2.0, za par slikc v igrah, seveda na eno graficno kartico, z dvema je pa druga pesesm. Tok da bo kr ostao lo pri nakupu asus p5k.
[Asus ROG Strix SCAR III]

TOP ::

Nekupuj te plate,raje vzemi P5K-E je veliko bolša ali pa P5KC.Sam sem kupu omejeno plato in sami problemi z njo,še posebaj če navijaš,zvočna pa mrežna ne dela prav.

AnWar ::

Katero, potem priporocas P5K-E ali P5KC? Katera je boljsa?
[Asus ROG Strix SCAR III]

M-XXXX ::

P5K-E je VELIKO boljša!

AnWar ::

P5K-E , kaj je to oznaka E, ker jst ne rabim Wi-fi....
[Asus ROG Strix SCAR III]

AnWar ::

Razlika:
ASUS P5K-E WiFi AP P35
ter
ASUS P5K P35

Link:
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

vezni nabor - južni most: Intel ICH9R
ter
vezni nabor - južni most: Intel ICH9

Razlika?

Se opravicuejm za vprasanja,ampak bi pac rad vedel, vse podrobnosti.
[Asus ROG Strix SCAR III]

McMallar ::

R - RAID

Volta ::

Razlika med tema dvema platama je napajalni sklop, ki je pri P5K-E kar 8 fazni in več opcij za navijanje ( več nastavitev v Biosu ), tako da z P5K-E dosežeš višje navitje. Drugače pa je tud P5KC super plata za svoj dnar :)

LP

OZZY ::

Drugače pa je tud P5KC super plata za svoj dnar


S tem, da ima probleme z komaptibilnostjo ramov za ddr2....Kar pa asus noče priznat..



zelo dobra izbira P35 plate je msijeva neo2-fr za cc 115 evrov, ki ima iste lastnosti platinum verzije razen manjka nekaj dodatkov....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Dr_M ::

Te Combo plate so zanic. Sem mel gigabyte P35C-DS3R. Na papisrju odlicna plata,boljsa kot P5KC, ampak v praksi pa totaln podn. Problemi z rami seveda. Popolnoma enako sem zasledil pri P5KC. Bolje samo DDR2 ali samo DDR3, oboje skupi pa ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AnWar ::

Sedaj sm pa v dilemi,zdej pa ne vem katero plato naj vzamem, pac rad bi naviil procesor kolikor se da, ter rame bi imel pa od patriota sm ne vem kater. Procesor bi pa bil INTEL Core 2 Duo E8200 2.66/1333 6MB BOX
[Asus ROG Strix SCAR III]

McMallar ::

Si bom malo sposodil temo. Volta je nekaj postov višje napisal, da ima plata 8 fazni napajalni sklop. Kaj to pomeni? Doma imam enofazni in trifazni štrom. Pri 3 faznem, so faze med seboj zamaknjene za 120 stopinj, pa še izmenični štrom je to. Mi lahko kdo to prosim razloži? Lahko tudi na ZS, če bi to smetilo temo.

M-XXXX ::

To nima z tokom POLOLNOMA nobene veze. Tukaj je bilo mišljeno koliko napajalnih elementov skrbi za napajanje (v primeru P5K-E jih je 8, navadna P5K pa jih ima 3)

Volta ::

Mcmallar - teoretično ti bi kdo drug znal precej bolje razložiti kot jaz, praktično pa to pomeni boljšo stabilnost, pri višjem navitju :)

TOP ::

Ti bom poskušal bolj enostavno povedat,sam mam Asus P5KC in Q6600.Z to plato nemoreš niakor prit na 400FSB,lahko sam ni stabilno,medtem ko z Asus P5K-E pa prideš krepko čez in to stabilno.To pri množilniku 9.Na koncu enostavno povedani poslušaj nasvet vzemi Asus P5K-E ker je pri navijanju občutno bolša plata.Tebe verjetno malo srbi podpora DDR3,to sem tud jaz računal,sam kot vidiš so ti rami prokleto dragi in dokler se bodo pocenili,bo treba tud plato menjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Volta ::

No Top, s Q6600, boš na tej plati res težko prišel do 400 FSB-ja, vendar ne zaradi plošče :D Kar se pa tiče navitja, jaz popolnoma stabilno laufam 6750 na 400FSB, tako da ta fsb za P5KC ni nikakršen problem. Je pa res, da gre s P5K-E zadeva še višje :)

// Se opravičujem. Celo na 430 je stabilno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Dr_M ::

Vsaka malo bolj spodobna plata zmore E spravit okol 500-550MHz, Q pa 450-500MHz.
P5KC je bolj za nedeljsko navijanje ksnih E21x0 in E4x00, ki v vecini primerov ne pridejo niti cez 400 oz le malo cez.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volta ::

P5KC je bolj za nedeljsko navijanje ksnih E21x0 in E4x00, ki v vecini primerov ne pridejo niti cez 400 oz le malo cez.

Aha. Jaz sem pa papež, če ta plata ne gre do 500 FSB-ja :) Seveda nameravam to tudi dokazat. Takoj ko bo malo več časa se spravim zadevo orng navit, pa bomo videli kaj zmore :)

Cveto ::

Po tem kar berem, naj bi bil za ene plate 400+ fsb že dosežek. Jest z mojo gnilo Gigabyte GA-P35C-DS3R plato gonim mojega E6300 na 460fsb 24/7 rock stable, gre ap tudi višje, venda mi potem začne probleme delati pregrevanje procesorja (stock hladilnik) in ram. Izposojeni E6750 je šel ravno tako bre problema preko 460fsb, tako da se mi zdi, da bi morala vsaka plata (sploh pa te boljše) doseči vsaj toliko.

Volta ::

Dr_M, žal ti moram dati prav :P Sicer se nisem poglabljal v zelo fine nastavitve, ampak na P5KC sem spravil 6750 maksimalno na 3660Mhz na okoli 460FSB-ja. Višje nisem mogel priti. Voltažo sem imel okoli 1.3V, pa mislim da v tem ni bila težava. Enostavno višje kot 460FSB-ja ne dobim boota, žal je pač tako. Mislim, da bi procesor moral iti višje kot 3600Mhz+ (G0, B stepping), tako da je najverjetneje res plata kriva za blokado pri 460. Rame sem spustil na najnižjo frekvenco, ki je v biosu možna, tako da niso prišli nad 900Mhz pri CAS 5.5.5.15, čeprav zmorejo vsaj 970Mhz pri 4.4.3.6. Tudi PCI-E fsb sem fiksiral pri 100Mhz.

Vsaka ideja, kako priti višje, je zaželena :D

Verjetno pa je to maksimum te plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

OZZY ::

Vsaka ideja, kako priti višje, je zaželena


menjaj plato:8) :8) :8)
Go with the flow.

Volta ::

Mišljeno je bilo seveda brez menjave plate >:D Drugač pa ja. Za mene je tud 3.6Ghz preko zadosti, tako da trenutno ne potrebujem več :)

eben ::

mam plato asus p5kc p-35 in me zanima ce je pci-e 2 x 16 ali 2x8 mam dve ati hd3870 pa ne morm dosezt 15000 fps u 3dmark06 o/s vista 32 pa 2gb ram 800 mhz pa cpu q6600 pa napajanja 850w mislm da mam prepocasn hdd nism pa zihr vista mi zmer performance vse na 5.9 sam hdd je 5.2 in mi kvari povprecje kaj narest da dobim 15000 fps to je sam 20% izkoriska druge kartice kako naj pridem na obljubljenih 50%



hvala

M-XXXX ::

Navij procesor, če pa nimaš quada pa je to čisto dober rezultat!

Dr_M ::

To je zato,ker ne pises locil, zato te 3d mark ne mara.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volta ::

No, no, ni treba bit nesramen >:D , sicer kako vejico več bi pa eben res lahko napisal. Ja z Quadom je pa malo čudno, da niti 15000 ne dosežeš. Če so grafe na stock frekvenca in proc tudi in seveda če so rami kakšni povprečni, kaj več kot 15000 ne moreš niti pričakovat. Navij obe grafični, rame, proc, pa potem poročaj :) Sicer ne vem katere gonilnike kaj uporabljaš, kako imaš Bios nastavljen ...

Eben, mislim, da bi nam največ o hitrosti ramov in procesorja povedal kakšen Everest ali pa Super Pi, če bi lahko stestiral :) Potem lahko svetujemo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

AnWar ::

Kateri rami so v redu za navijanje patriot? Dolocen model?
[Asus ROG Strix SCAR III]

opeter ::

Jaz imam ta navadne 4 x 1 GB800 MHz DDR2 Patriot RAMe (z modrim hladilnikom) in svoj E6750 furma brez težav na 3200 MHz na ASUS P5K plati. Uporabljam pa dodatno še RAID-1 povezavo diskov. Nimam probleme ne z zvočno, ne z mrežno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Izi ::

Trenutne plošče gredo z frekvenco FSB-ja do 800 MHz in to kar skoraj vse po vrsti.
Problem je, da ljudje ne znajo navijati.

Ko prideš z FSB frekvenco nekje do 380 MHz bo severni most postal nestabilen in prve težave se pojavijo na PCI napravah kot so zvočna, mrežna in grafična kartica.
Takrat je treba nujno dvigniti napetost na severnem mostu in spet je vse stabilno tja nekje do 500 MHz, nato je ponovno treba dvigniti voltažo na severnem mostu in po možnosti poskrbeti za dodatno hlajenje čipa severnega mosta, ker se ta začne greti ko hudič.
V BIOS-u se severni most imenuje North Bridge ali na kratko kar NB.

"Navijalci" večinoma dvignejo napetost procesorju in včasih še RAMu, na ostale čipe pa kar pozabijo.
Severni most je najpomembnejši čip v računalniku saj on povezuje CPU, RAM in vse ostale pomembne reči.

Povzetek: Pri navijanju računalnika nikoli ne pozabite na severni most.

Glede X38 vs. P35 pa za povprečnega računalničarja ni kakšne bistvene razlike. X38 je novejši in zato tudi boljši, ampak kot rečeno tudi z P35 nisi v ničemer bistveno prikrajšan.
P35 plošče so zunaj že dolgo časa in BIOS je že kar dodelan.
Z X38 znajo biti še kakšne porodne težave, ker za vsako ploščo traja kakšno leto, da se BIOS dokončno dodela in se odpravijo vse malenkostne napake.

Ne pozabite posodabljati BIOS, ker na primer pri mojem favoritu P5K Deluxe je šele zadnji decembrski BIOS tisti res pravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Volta ::

Tnx, Izi za tele podatke, mislim da znajo bit precej koristni. Vprašal bi pa za privzeto voltažo na NB na plati P5KC ( P5K serija ima pomoje isto ).
V Biosu imam le 2 nastavitvi za voltažo NB, med njima je pa kr precej razlike, mislim da sta 1.25V in 1.4V. Torej tanižja je default, 1.4 pa zvišana. Nekam malo je na tej moji plati nastavitev za NB, tako da se bojim, da bi 1.4 bilo že kar preveč, brez kakega posebnega hlajenja.

LP

Dr_M ::

X38 niti ni vec tako nov in tudi porodne tezave so ze dal cez.
Da vse plate pridejo do 800MHz? Hehe, s cim se pa ti zadevas? A si slucajno vidu DFI LP P35-T2R? Nastavitev malo morje, napetost za cist vsako stvar na plati, ampak ce mas bolj slab cpu, ne prides nikamor. Jest sm s svojim E2140 ostal pri 390, gre sicer do 395 stabilno, ampak mi en nizji delilnik ramov ne dela.
800Mhz pa se en lep cas ne bomo vidl, ce sploh v ksni bliznji prihodnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Izi ::

Volta, NB je hudo trpežen čip. 1,4 Volta ne bo problem samo hlajenje je treba imeti vredu, ker če se NB pregreje se bo računalnik sesul.
Seveda 1,4 Volta uporabljaj samo ko prideš in če prideš z FSB frekvenco preko 380 MHz.

Dr_M, za P5K Deluxe lahko potrdim, da že od začetka podpira FSB frekvence od 200 do 800 MHz.
Resda do 800 ne morem testirati, sem ga pa navil do 620 MHz in je še vedno vse delovalo :D . Q6600 - 6 x 620 = 3720 procesor ne gre več kot toliko, pa še to samo za test.
Vsaj tja do 700 MHz pomoje ne bi smel biti problem, več pa bog si ga vedi, saj več kot 600 MHz tako ali tako nihče ne rabi. Vsaj z DDR2 ramom ne.

Dr_M ::

Podpirajo ze, ampak ne delajo.
Mogoce bi pa ti mogu bit svetovno znan overclocker, ker do zdej mislim, da jih ni veliko, ki bi spravil na 2x drazji plati Q6600 velik cez 550, kaj sele 600. Na 550+ se redkokateri E6xx0 dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AnWar ::

Prosim ce mi potrdite ali bo to vredu? Ker nimam namena odpirat nove teme, tako da potrebujem vase mnenje, kaj se spremenim, dodam? V glavnem racunalnik se more maximalno navijat, ter namenjen bo igram.

FDD 3.5' 1.44MB črn
ASUS P5K-E WiFi AP P35
SILENT POWER LC6550GP-550w/14cm-black, v2.0
PLEXTOR PX-810SA/T3B DVDRW SATA črn oem
INTEL Core 2 Duo E8200 2.66/1333 6MB BOX
WD WD5000AAKS 500GB 7.2/16M/S300
LEADTEK 8800GT/512MB DDR3 PCIE HDTV
Ohišje ATX Chieftec brez nap (DA-01B-D-OP) ali Aplus CS-Wind Tunnel črn
ZALMAN CNPS9500 AT
Patriot Memory-PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400 800MHZ s hladilnikom EP

Hvala
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Dr_M ::

Tole je definitivno edn najboljsih rezultatov ever... In s Quadom lahko kr sanjas da bos dosegu kej takega. Rekorda za quada nism najdu, sm pa preprican, da je vsaj 100mhz nizji. Povprecja so pa mnogo nizja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volta ::

Seveda 1,4 Volta uporabljaj samo ko prideš in če prideš z FSB frekvenco preko 380 MHz.

Prišel sem z C2D 6750 do 460FSB-ja, višje pa mi niti ne boota, tako da bom poskusil še s tem višanjem voltaže na NB, pa bomo videli, ali bo kaj pomagalo :)

OZZY ::

sem ga pa navil do 620 MHz in je še vedno vse delovalo


Kak screenshot za potrditev bi bil dober...ne verjamemo dokler ne vidimo...
Go with the flow.

chucki ::

Naj mi nekdo pove koliko se bo približno navil procesor (če se sloh bo) na plošči asus p5k + intel e4500 + 2gb ddr ne vem še kater.....mogoče ocz ali geil.......?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

AnWar ::

Prosim, ce mi lahko poveste ali je v redu konfiguracija,ali naj kaj spremenim, navedeno zgorej.
[Asus ROG Strix SCAR III]

chucki ::

Vse je vredu razen napajalnika! Menji za enermax ali tagan.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

pozitron ::

Chucki@ Moj E4500 gre na p35 ds3 z stock voltažo (1.325V bios/1.30V cpu-z) 2930 mhz (266x11), čez noč prime stable, small ftt`s. Preko 3 ghz je pa treba voltažo precej povečat za 3150 mhz rabi 1.375V bios, za 3200 (355x9) pa 1.45V bios, naprej nisem probaval. Je pa še vseeno z 1.45V precej hladen 55C load z zalman 9700.

Povprečje procesorjev je 3.0-3.2 In pa 380-400 max fsb. Tko, da do 3 ghz boš verjetno z stock ali stopnjo, dve višje prišel. Za razliko od E6xxx se voltaža zelo stopnjuje nad 3 ghz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940448 (21990) Dr_M
»

Kater proc (8200 ali 8400) in plato INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
251608 (1278) krneki0001
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515076 (4037) IVo
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142841 (2376) Gorky
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544621 (4621) Saiyajin

Več podobnih tem