» »

nakup računalnika

nakup računalnika

gkovac ::

Ker je minilo skoraj 5 let od nakupa zadnjega računalnika sem malce "ven" iz vaje. :)

Ogledal sem si naslednji sistem:
- Ohišje Antec P182 EU black
- Napajalnik ATX 550W Corsair VX (CMPSU-550VXEU) (tiho delovanje)
- Matična plošča GigaByte GA-EP35-DS3 I P35
- Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9450, 2.660 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775 BOX
- Scythe Zipang SCZP-1000 14cm ventilator
- Ram OCZ 4 GB KIT DDR2 ram, 2X2GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik
- Trdi disk WD 500Gb AAKS, SATA300 , 7200, 16MB cache SATA-II/300
- Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22x
- Grafična kartica Gigabyte GeForce 8500GT 512MB GDDR2 DVI PCIe pasivni hladilnik

Ta računalnik naj bi bil tih in dovolj zmogljiv. Cena zadeve je 885€ pa me zanima če je to pošteno, oziroma če bi za isto ceno lahko dobil kaj boljšega. Hvala lepa za vaša mnenja!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

g. Oden ::

Vse je v redu, dokler ne boš pognal kake igre. Če te igre ne zanimajo je pa ta konfiguracija čisto dobra. Tudi cena je v redu.

Goldee ::

Nisi povedal zakaj se bo računalnik uporabljal. Če se bo uporabljal tudi za igre, potem tvoja grafična ni dobra izbira.
Drugače pa:
IMO ne potrebuješ 4 jedrnika. Vzemi raje:
CORE 2 DUO E8200, 2.660 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX 135,00E
Razlika v ceni je 100E katerih Q9450 perormančno ne upraviči.
Namesto Corsair napajalnika lahko uzameš LC power 550W (tihi) in s tem prihraniš še 50E.
Skupaj torej prihraniš 150E. Ta denar lahko vložiš v boljšo kartico in se npr. ozreš za kakšno 8800GT:
Asus NVIDIA GeForce 8800GT 512MB GDDR3 2-DVI PCIe G92 EN8800GT/G/HTDP/512M 175,00E
----
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

itak37 ::

Disk vzem raje 640GB WD ali Samsung, so novejsi in hitrejsi.

gkovac ::

Ja.. v bistvu res nisem napisal zakaj bom rabil comp :)
Rabim ga za domače delo (mail, kakšne slikice pogledat, mogoče kakšen film kadar mi žena zasede TV, torrenti pa mogoče kdaj e-mula). Novejših igric ne igram, sem pa fen Counter Strika 1.6 in pa Age of Empires: The Conquerors :) Monitor imam nekega zelo dobrega Samsung 17" in se mi zdi da ima celo HDMI priklop, DVI pa 100%.

Ta računalnik sem si ogledal ker se mi zdi dovolj dober, da mi bo zdržal naslednjih 5 let za moje delo kot je to naredil moj obstoječi. Po 5 letih ga bom vrgel čez okno in kupil novega. Drugi razlog pa je ta, da oglašujejo tiho delovanje kar mi je zelo pomembno!

hvala za ideje!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

racunalnicar ::

Nisi povedal zakaj se bo računalnik uporabljal. Če se bo uporabljal tudi za igre, potem tvoja grafična ni dobra izbira.
Drugače pa:
IMO ne potrebuješ 4 jedrnika. Vzemi raje:
CORE 2 DUO E8200, 2.660 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX 135,00E
Razlika v ceni je 100E katerih Q9450 perormančno ne upraviči.
Namesto Corsair napajalnika lahko uzameš LC power 550W (tihi) in s tem prihraniš še 50E.
Skupaj torej prihraniš 150E. Ta denar lahko vložiš v boljšo kartico in se npr. ozreš za kakšno 8800GT:
Asus NVIDIA GeForce 8800GT 512MB GDDR3 2-DVI PCIe G92 EN8800GT/G/HTDP/512M 175,00E


S tabo se ne strinjam. Vzemi štirijedrnika - za aplikacije ga boš rabu. Tut napajalnik vzem raj Corsair al pa kej druzga, kr jest z LC Power nisem najbolj zadovoljen.
Rame mam jst take kot si napisov in so ZAKON!!!

Goldee ::

Nisi povedal zakaj se bo računalnik uporabljal. Če se bo uporabljal tudi za igre, potem tvoja grafična ni dobra izbira.
Drugače pa:
IMO ne potrebuješ 4 jedrnika. Vzemi raje:
CORE 2 DUO E8200, 2.660 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX 135,00E
Razlika v ceni je 100E katerih Q9450 perormančno ne upraviči.
Namesto Corsair napajalnika lahko uzameš LC power 550W (tihi) in s tem prihraniš še 50E.
Skupaj torej prihraniš 150E. Ta denar lahko vložiš v boljšo kartico in se npr. ozreš za kakšno 8800GT:
Asus NVIDIA GeForce 8800GT 512MB GDDR3 2-DVI PCIe G92 EN8800GT/G/HTDP/512M 175,00E


S tabo se ne strinjam. Vzemi štirijedrnika - za aplikacije ga boš rabu. Tut napajalnik vzem raj Corsair al pa kej druzga, kr jest z LC Power nisem najbolj zadovoljen.
Rame mam jst take kot si napisov in so ZAKON!!!



Kateri program pa danes uporablja 4 jedra? So podprta v Visti? V XP gotovo niso.
Ok, 4 jedrnik je res bolj future-proof nakup, ampak vseeno. 100E je kar velika razlika.
Kar se pa tiče napajalca - kaj točno ti ne paše pri LC-ju? Jaz ga imam že več kot dve leti in je prav lepo tih in zanesljiv. Resda nisem nekaj od navijalca in advanced userja kar se tiče hardvera, vendar po tem kar je napisal SuLc lahko sklepamo, da tudi on ni.

SuLc, če ti je pomembno tiho delovanje in igrice ne, potem vzemi kak pasivno hlajen geforce - recimo:
Club3D NVIDIA GeForce 8600GT 512MB GDDR2 DVI PCIe pasivno hlajenje 77,00E.
CS in AOE ti bo prav lepo tekla na tej grafični, pa še DX10 je, tako da boš lahko užival tudi v animirani Visti (aero).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Planetarium ::

uff, Q9450 za mail in filme.. Jest bi na tvojem mestu rajs uzel Q6600 razliko pa vlozu v boljšo grafično kartico, nkol neveš kdaj te bo kej zagrablo igrat. Napajalnik kr Corsair ker je no.1 v takmu price rangu glede tišine.

gkovac ::

No mogoče bo Q6600 res "malo" boljša izbira še posebi, ker nisem nek pretirano zahteven uporabnik. Novih iger res ne igram.

Za grafiko sem se pozanimal in mi je tip predlagal GIGABYTE PCI-E ATI RADEON HD4850, 512MB GDDR3. Zadeva stane 180€ in res gladko prišparam 100€. Zraven bom kupil še XP Pro, da bo vse kot je treba. Strošek je pa tak, da se ga pač ne da izogniti. Viste trenutno še nebi imel :)

kakšen je pol "feeling" sistema? bo zdržal par let?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

M-XXXX ::

Če mene vprašaš uravnotežen in pameten nakup.

Poglej ZS

gkovac ::

mimogrede...

naredil sem cenovno primerjavo komponent (na www.ceneje.si) in ugotovil, da z nakupom posamezne komponente pri najcenejšem ponudniku prišparam točno točno 12€. hehehe...

kdo potem lahko še reče, da se nakup ko komponentah izplača. Bom pa prosil še kolega ki živi v Nemčiji, če lahko pogelda cene za te iste komponente tam... me prav zanima
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Adrijan0 ::

Lahko prišparaš 12€. Ampak če kupiš pri vsakemu nekaj, pomisli na stroške.

Goldee ::

No mogoče bo Q6600 res "malo" boljša izbira še posebi, ker nisem nek pretirano zahteven uporabnik. Novih iger res ne igram.

Za grafiko sem se pozanimal in mi je tip predlagal GIGABYTE PCI-E ATI RADEON HD4850, 512MB GDDR3. Zadeva stane 180€ in res gladko prišparam 100€. Zraven bom kupil še XP Pro, da bo vse kot je treba. Strošek je pa tak, da se ga pač ne da izogniti. Viste trenutno še nebi imel :)

kakšen je pol "feeling" sistema? bo zdržal par let?


Quad-core ni podprt v XPjih. Naj me kdo popravi, če se motim.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

M-XXXX ::

Quad-core ni podprt v XPjih. Naj me kdo popravi, če se motim.

Le zakaj nebi bil?

Goldee ::

Quad-core ni podprt v XPjih. Naj me kdo popravi, če se motim.

Le zakaj nebi bil?


Potem XP-ji izkoriščajo 4 jedra? 64bitni al tudi navadni (32bit)?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Adrijan0 ::

64 in 32 bit ne igra vloge pri uporabi jedr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

caveman ::

XP podpira 2 procesorja ne glede na število jeder.

mesoreznica ::

Nakup CORE 2 QUAD Q9450 za filme in po netu brskat je nepotreben. Ne rabiš niti Q6600. Že dual core E8200 je pretiran nakup za kaj takega. Ampak ok če želiš quada potem q6600. Q6600 zadovolji tudi zahtevne uporabnike tako da se ni kaj bat. HD4850 pa je tudi pametna izbira, čeprav če te igre ne zanimajo spet nepotrebna. Razmišljanje v stili "kaj če bom pa v daljni prihodnosti pognal kako igro" je brezveze. Boš pa takrat kupil grafično, ki bo best buy in bo boljša od HD4850. Kupi eno 8500GT ali HD3450 za tisti drobiž in je. Če te pa igre potegnejo se takrat oglasi tule in ti bomo svetovali nakup.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Goldee ::

XP podpira 2 procesorja ne glede na število jeder.


Cool, thanks for the info.
Drugače pa se strinjam z mesoreznico.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik z Q9450

Oddelek: Kaj kupiti
131540 (1191) tilinho20
»

silent pc - zero noise

Oddelek: Kaj kupiti
413753 (1591) GrimReaper
»

Konfiguracija racunalnika za okoli 500eur

Oddelek: Kaj kupiti
71335 (1176) LuiIII
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
81168 (984) mesoreznica
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231727 (1727) Pinzl

Več podobnih tem