» »

In vitro meso

In vitro meso

1
2
»

_marko ::

jozek:
A klone solate pa jes?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Luka Percic ::

1. nekje moraš pridelati tudi surovine s katerimi "futraš" tako meso, Najbrž se ne sezide.
2. Naravo meso vsebuje mnoge stvari (nekatere tudi še niso znane), v določenih razmerjih... Zelo težko zagotoviš primerljivo kakovost.
3. Meso kokoši ki je rejena na intenzivni krmi v kletki je neprimerljivo z kokošjo ki skače po vrtu... Hmm
4. vsi pomisliki proti GSO in industrisko hrano
5. Če že "krajšamo" prehrambeno verigo: Zakaj ne mešamo snovi direkt za v žilo (saj imajo že tehnologijo). Prebavni trakt pa bi itak zakrnev ker nebi bil v uporabi. (


1: sej sedaj moraš tudi. Pa nekje sem bral da za isto energetsko vrednost mesa porabiš 10x toliko krmila kot če bi "krmilo" sam zaužil. Torej bomo manj porabili. Kar pomeni manj površin ter cenejše meso.
2: sej to vemo. Sej nebomo celice nanovo sestavljali, bomo uporabili že narejeno.
3: seveda. Zato bomo take "gojene mišice" tudi z elektro šoki trenirali(v kasnejši fazi). Tako bomo lahko jedli vrhunsko trenirane kokoši!
4:aha. jadajada.
5:Jaz igel nemaram. Pa tudi nočem da mi "odmirajo" organi. Kaj pa vem, mogoče bo problem vsaj z zadahom če nebomo "fizično" nič jedli (pa z zobmi), pa jaz osebno jem predvsem z okušanjem/občutki, bolj kot da sem vsega kar pojem res lačen. Zato tega nebi kupil.
Kar ne kupimo, pa nima prihodnosti.

Luka Percic ::

Aha pa še nekej;

Jožek je spet tisti ki ne bere prejšnjih postov ter se (imo nalašč) gre gverilo (to je že počel v GW temi).

Če kaj ne razumeš- vprašaj, drugače pa nehaj trolat.
Večina "mojih" odgovorov tebi je bilo že podanih višje.
Ponavljat posebej za trole je pa sitna zadeva.

Tear_DR0P ::

en kvadratni meter govejega šnicla? mmmmm
velika prednost je v tem, ker invitro mnogo lažje postaviš v 3D prostor, kot pa štale

bo pa potem res težko biti vegi iz usmiljenja do živali :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MadMicka ::

Zakaj bi ljudje povečini raje jedli meso neklonirane živali?

Čisto preprosto. Gre za psihologijo. Človek se pač raje drži tistega, česar je navajen. Čudn, da tega ne razumete :\

jype ::

To popolnoma razumem. Kar me skrbi je to, kako lahko ločiš med "neklonirano" in "klonirano" živaljo (o katerih sicer zdaj ne teče debata - teče o mesu, proizvedenem v umetno ustvarjenem okolju, ugodnem za celično delitev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_marko ::

->Čisto preprosto. Gre za psihologijo. Človek se pač raje drži tistega, česar je navajen. Čudn, da tega ne razumete :\

Mici, maš prav. Ne razumemo tega, ker se odločamo na podlagi razuma.
In hranjenje s klonom je kvečjemu bolj varno, ker nikoli neboš dobil živali, ki še ni bila prej 1000x preizkušena.

Drugič, ti ješ klone, le da so rastlinski. Gre pa praktično za skoraj isto stvar.

Namen te teme ni razlagat zakaj so nevedneži proti, ampak je namen nevednežem povedat dejstva.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Kar me skrbi je to, kako lahko ločiš med "neklonirano" in "klonirano" živaljo

Zakaj te pa to skrbi?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ker če je nekdo tega sposoben, lahko tudi v meni prepozna čarovnico, na primer.

_marko ::

->velika prednost je v tem, ker invitro mnogo lažje postaviš v 3D prostor, kot pa štalei

Ravno to ni res, tkivne kulture ne znamo narediti v 3d.


->Ker če je nekdo tega sposoben, lahko tudi v meni prepozna čarovnico, na primer.

wtf?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

MadMicka govori o kloniranih živalih. Kako ločiš žival, ki je zrastla iz spolne združitve od živali, ki je klonirana?

Mislim, da ju ne moreš.

_marko ::

In zakaj bi jo sploh želel ločevati?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Da ne "grešiš" z uživanjem "kloniranega" mesa?

_marko ::

jype:
nič nisi povedal. vsaj tehtnega ne.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ali pa imaš nemara ti težave z razumevanjem?

Če "moramo ločevati" meso, ki izvira iz živali, ki so bile klonirane in živali, ki niso bile klonirane, a ni to isto, kot če bi morali ločevati solato, ki je zrastla pod polivinilasto toplo gredo in solato, ki je zrastla pod steklenim rastlinjakom?

_marko ::

Ne ni, niti približno ni isto.

Klonirana žival je enaka neklonirani, zelenjava pa je na omenjen način zrasla drugeče.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

No, torej zdaj razumeš, zakaj me je strah ljudi, ki pravijo, da meso ni enako?

BTW, dvomim, da pod stekleno toplo gredo zraste drugačna solata kot pod PVC toplo gredo, ampak ker tega nisem raziskoval in se mi ne da googlat, naj ti bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMicka ::

Če trg (potrošniki) nekaj zahteva, potem pač to dobi. Je pa res vprašanje, kako bi npr. tržna inšpekicja preverjala od kakšne (klonirane, neklonirane) živali je meso. :)

btw, zakaj pa niso dali tovrstno dovoljenje za ovčje meso in mleko?

_marko ::

->BTW, dvomim, da pod stekleno toplo gredo zraste drugačna solata kot pod PVC toplo gredo, ampak ker tega nisem raziskoval in se mi ne da

Raste v drugačnih pogojih, kar se potem lahko pozna na kvaliteti.
Pri svinjah pa rasteta v istih pogojih. In ni nobene razlike med klonirano in neklonirano.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MadMicka ::

A pri ovcah tut ni razlike? Recimo da mlajše umirajo in imajo slabši imunski sistem?

_marko ::

Če so prav klonirane ne...

Dolly je bila klonirana tako, da se je vzela odrasla celica in ne matična. Za te celice je pa znano, da imajo skrajšane kromosome - telomere.
Od tukaj mnenje, da kloniranci umirajo in zbolijo prej.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Dolly did not die because of being a clone: an autopsy confirmed she had Ovine Pulmonary Adenocarcinoma (Jaagsiekte), a fairly common disease of sheep caused by the retrovirus JSRV. Roslin scientists stated that they did not think there was a connection with Dolly being a clone and that other sheep on the farm had similar ailments. Such lung diseases are a particular danger for sheep kept indoors and Dolly had to sleep indoors for security reasons. However, some believe the reason for Dolly's death was that she was actually born with a genetic age of 6 years, the same age the sheep from which she was cloned. One basis for this was that Dolly's telomeres were short, typically a result of the aging process.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MadMicka ::

Prav. Ampak zakaj potem niso dovolili uživanja mesa in mleka kloniranih ovc (če sem prav prebral članek)?

_marko ::

Nevem, daj citat kjer pise kaj o tem...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MadMicka ::

dnevnik

Ameriška agencije za hrano FDA se je za izdajo dovoljenja za uporabo kloniranih živali - svinjine, perutnine in govedine, v prehrani ljudi odločila na podlagi več kot 700 študij. V njih so obravnavali tudi uporabo kloniranih ovc, vendar se je agencija odločila, da za ovčje meso in mleko na izda dovoljenja.

_marko ::

Aham,

FDA jim bo dovolila uporabo, ko bo dovolj podatkov in študij. Torej gre samo za vprašanje časa.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

> 5. Če že "krajšamo" prehrambeno verigo: Zakaj ne mešamo snovi direkt za v žilo (saj
> imajo že tehnologijo). Prebavni trakt pa bi itak zakrnev ker nebi bil v uporabi.

Evo. To bi jaz imel! Na hrbtu en rezervoarcek v katerega bi enkrat tedensko tankal notri ustrezno stevilo nutrientov. In pa se eno bolj prirocno odprtino v katero bi lahko filal 'boosterje'. Recimo, da bi se spravil v hribe in bi rabil bolj energetsko bogato hrano.

Oziroma, lahko bi kar namesto prebavnega trakta imel v trebuhu rezervoar. Odvajanje tistih malenkosti, ki bi se nabralo bi blo pa enkrat mesecno s pomocjo kakih zamenljivih kaset. ;)

PS:

Kaka je razlika med dvema kloniranima ovcama? Kaka je pa razlika med dvema nekloniranima ovcama?!

Torej, naj nekdo na tejle sliki z rdeco obkrozi vse ovce, ki so bile klonirane...

MadMicka ::

Na tistile sliki ni nobena ovca klonirana. To se itak ve.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458109 (2948) m0LN4r
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133832 (100785) razerznak
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078710 (6318) SomethingEls
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711804 (9907) Thomas

Več podobnih tem