» »

Mletje piščancev

Mletje piščancev

«
1
2 3

Icematxyz ::

Torej pač teme o ravnanju z živalmi vsakega toliko časa postrežejo s kakšno novico ki je resnična in ti da misliti. In da dogaja se v tako imenovanem civiliziranem svetu kjer lahko greš tudi v zapor ali plačaš visoko kazen če zanemarjaš žival. In me zanima kako gledate na dejstvo da:

Ker moški piščanci ne morejo nositi jajc, v njih ni dobička. To pomeni, da jih žive zmeljejo.


Vsak dan tako ubijejo okoli 150 tisoč moških piščancev.


Zanima me predvsem tista končna sodba? A podpirate kot potrošnik če že ne človek takšno ravnanje t živalmi ali ne? Sam se ne bom opredelil da nebom vplival na razmislek. Lahko pa se vsak pri sebi vpraša proti čemu se jaz nagibam glede na to da sem temo sploh odprl.

mirage ::

Hmmm zakaj pa bi jih zmleli?
Nahranijo pa prodajo kot piščanca al?

Icematxyz ::

Ne v bistvu jih kar zmeljejo:

http://24ur.com/novice/svet/video-pisca...

AmokRun ::

En dokumentarec na to temo:
Our Daily Bread

andromedar ::

Jaz sem na eni od nemških tv postaj gledal da se jih zaduši s CO2 (mislim da), pol jih pa najbrž res zmeljejo in pitajo ženskim pišekom.
To je pač naša usoda - ženske žrejo moške, tako ali drugače.
Eh?

civic_ ::

Kaj pa naj bi naredili z njimi? nekaj jih pofutrajo raznim plenilcem v živalskem vrtu...

sicer jih pa običajno utapljajo ali nabašejo, tako da se zadušijo. ni druge uporabnosti

tsh2 ::

morasto. pri nas imamo nekaj krav privezanih v štali in me zelo mori, da jih moram gledati privezane. v obrazih se jim prav vidi, da so depresivne, ker se ne morejo gibati. :(. razmišljam da bi naredil eno ograjo okoli štale in jih spuščal vsak dan za nekaj časa, da se nalaufajo. je pa nekaj problemov okrog tega: 1. ograjo je težko narediti (mora biti močna, da je ne bodo podrle) 2. sosedje bi debelo gledali, ker bi bilo to na dvorišču. 3. vzelo bi mi še dodaten čas v dnevu, da bi jih spuščal. pa še živčno je. jo spustiš pa začne noreti sem pa tja ko zmešana. 4. vsi kmetje tu imajo krave privezane. najbolje da država sprejme zakon, da mora biti govedo spuščeno, pa bomo prisiljeni nekaj narediti.

Tear_DR0P ::

tsh2 ti pa še nisi glih krav pasel a?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pyr0Beast ::

Krave in podobne živali znajo biti zelo pohlevne in ubogljive če nakažeš vsaj kanček prijaznosti.

3. vzelo bi mi še dodaten čas v dnevu, da bi jih spuščal. pa še živčno je. jo spustiš pa začne noreti sem pa tja ko zmešana
Tako kot vsako tele ko pride iz šole :D

Zakupiš nek travnik v bližini in jih imaš tam 'izpuščene'.

Ograda pa tudi ni draga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::

je še problem, ker jih je treba 2x na dan molsti in takrat morajo biti privezane. potem imamo pa še mešano, krave, bike telice itd. bi bika pa telico/kravo skupaj spustil ne vem če bi bilo dobro. eh najbolje bo nehati, pa tastari vztrajajo :/ denarja itak nobenega od tega, samo delo.

Okapi ::

Bolj kot kaj naredijo z njimi (pač predelajo v nekaj vsaj za silo uporabnega) je zanimivo, kako čimprej ločiti petelinčke od kur. Ker ko se izvalijo, se praktično ne ločijo, vsak dan, ko brezveze krmiš petelinčke, je pa stran vržen denar. In stran vržen denar so tudi vsi napačno prepoznani piščanci.

Ločijo jih tako, da jim pogledajo v kloako, ampak so razlike zelo težko vidne in obstajajo dobro plačani strokovnjaki, ki jim gre to precej bolje od rok kot drugim, in živijo od tega, da ves čas samo piščancem v rit gledajo in izločajo samce. Največji mojstri za to so Japonci in jih imajo zaposlene tudi na veliko evropskih in ameriških perutninskih farmah.

O.

AmokRun ::

A "petelini" za meso niso dobri?

Okapi ::

So, ampak jih je preveč, poleg tega pa pasma, ki je dobra za jajca, ni najboljša za meso.

O.

Slo-One ::

Kao ne, ker rabijo preveč časa za vzrejo in pojejo preveč resorsov.

Pyr0Beast ::

Pri mesni pasmi, petelini malce počasneje rastejo, če se še prav spomnim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Ja kaj pa bi z njimi?

Men je vseeno ali jih zmlete potem sfojtrajo v živalske vrtove in kuram al žive.

Pyr0Beast ::

Kanabalizem ni ravno dobra stvar kar se bolezni tiče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Jaz v bistvu komaj cakam na umetno vzgojena tkiva ...

gzibret ::

> Kanabalizem ni ravno dobra stvar kar se bolezni tiče.

Saj ni kanibalizma. S kurami hranijo krave, s kravami ribe, z ribami prašiče, s prašiči pa kure :D Kar ostane pa predelajo v energijo za proizvodnjo cementa in elektrike.

In ja, če se vam to zdi ogabno, nehajte jest meso. Čisto enostavno... Da se ne bi kdo spomnil kupit kakšne paštete ali hrenovke. Tudi hamburgerji, bureki in ostalo je prepovedano. Da ne govorimo o zrezku....
Vse je za neki dobr!

ABX ::

Jaz v bistvu komaj cakam na umetno vzgojena tkiva ...


Pazi kaj si želiš. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

S kurami hranijo krave, s kravami ribe, z ribami prašiče, s prašiči pa kure
Kar je sicer teoretično še vedno lahko nevarno, ker prioni niso omejeni na eno samo vrsto. Pa da ne bo pomote - s tem samo po sebi ni nič narobe, samo malo je treba biti pozoren na morebitne stranske učinke.

O.

Pyr0Beast ::

Prioni so zanimiva zadeva, ker prehajajo iz ene vrste na druge lažje, kot obratno.

Problem je tudi slabo predelanih krmil - prenizka temperatura.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

najbolje da država sprejme zakon, da mora biti govedo spuščeno, pa bomo prisiljeni nekaj narediti.


Pojdite se ekološko kmetovanje pa boste morali urediti izpust, oz ograjen prostor za gibanje živali.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

PaX_MaN ::

Pojdite se ekološko kmetovanje pa boste morali urediti izpust, oz ograjen prostor za gibanje živali.

Ja, normalno!
Kako bi pa bilo ekološko, če bi jih kar pustil srat & scat & prdet & mukat povsod kamor lahko pridejo?:|:O

PacificBlue ::

Pojdite se ekološko kmetovanje pa boste morali urediti izpust, oz ograjen prostor za gibanje živali.

Ja, normalno!
Kako bi pa bilo ekološko, če bi jih kar pustil srat & scat & prdet & mukat povsod kamor lahko pridejo?


shit happens:D

Ma kaj te skrbi, da ti bodo prag stanovanja posrale?:)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

PaX_MaN ::

Ma kaj te skrbi, da ti bodo prag stanovanja posrale?:)

Potem bi se obregnil ob tako kmetovanje, ki bi ga oglaševali kot "pragu hiše prijazno".

PacificBlue ::

Ma kaj te skrbi, da ti bodo prag stanovanja posrale?:)

Potem bi se obregnil ob tako kmetovanje, ki bi ga oglaševali kot "pragu hiše prijazno".


Zanimivo, kako se hoče človek izviti iz objema narave.Kot da nisi ti poln sranja:P
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

PromeuZ ::

Dokler je meso na krožniku je super, ko pa se izve način pridelave pa vsi v jok in na drevo. :))
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

BigWhale ::

Jaz v bistvu komaj cakam na umetno vzgojena tkiva ...


Pazi kaj si želiš. :)


Zakaj? Zakaj bi moral rediti celotnega piscanca ce pa si potrosniki zelijo samo bedra in piscancje prsi? Za kurjo pasteto je itak dovolj da ti zraste nekaj mascobnih in misicnih celic, potem jih itak zacinis in spresas v pasteto. ;)

Dokler se tkivo pravilno futra je prav vseeno na cem raste. Na substratu ali pa na piscancu/pujsu, na substratu je celo v prednosti, ker ti lahko zraste v lepo kvadratno obliko dimenzije kartonaste skatle v kateri ga potem distribuiras in zmrzujes. :)

Okapi ::

In še moraš dodati, da bi v istem tehnološkem postopku bila vključena tudi fotosinteza. Tako da bi v mašino vrgel par lopat mineralov, nalil vodo in postavil na sonce, ven bi pa lezle klobase (pri eni luknji mesne in na drugi vegetarijanske:-)

Ampak smo še kar daleč od tega, na žalost.

O.

Pyr0Beast ::

Oh wait, pa sej to so že babice in dedki vsaj 100 let že prakticiral. S krompirjem, paradajzom in koruzo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::

Dokler je meso na krožniku je super, ko pa se izve način pridelave pa vsi v jok in na drevo. :))


prav je, da ljudje ne marajo mesa, če so živali mučili. meso se da pridelati na različne načine. lahko žival mučiš celo življenje, lahko pa ji omogočiš kar prijetno življenje in jo potem (po možnosti ko je že bolj stara) čimmanj boleče ubiješ.

najbolje da država sprejme zakon, da mora biti govedo spuščeno, pa bomo prisiljeni nekaj narediti.


Pojdite se ekološko kmetovanje pa boste morali urediti izpust, oz ograjen prostor za gibanje živali.


ja saj v bistvu imamo že ekološko, samo uradno ni (fotramo samo mrvo, nobenih krmil, 4 ha njiv, 8 glav živali, pride ravno 2 glavi na hektar, kolikor piše, da mora biti, če je ekološko). zdaj je vprašanje, če bi lahko en človek živel od tega, da bi imel namesto službe. torej da bi imel na mesec čisti dobiček ene povprečne plače. se mi zdi, da ne. (malo offtopic)

BigWhale ::

In še moraš dodati, da bi v istem tehnološkem postopku bila vključena tudi fotosinteza. Tako da bi v mašino vrgel par lopat mineralov, nalil vodo in postavil na sonce, ven bi pa lezle klobase (pri eni luknji mesne in na drugi vegetarijanske:-)

Ampak smo še kar daleč od tega, na žalost.

O.


Mnja.... Tkivne kulture ze rastejo. Se mau pa bodo snicli! ;)

Pyr0Beast ::

ja saj v bistvu imamo že ekološko, samo uradno ni (fotramo samo mrvo, nobenih krmil, 4 ha njiv, 8 glav živali, pride ravno 2 glavi na hektar, kolikor piše, da mora biti, če je ekološko). zdaj je vprašanje, če bi lahko en človek živel od tega, da bi imel namesto službe. torej da bi imel na mesec čisti dobiček ene povprečne plače. se mi zdi, da ne. (malo offtopic)
Preživel s tem boš, dobro živel pa zagotovo ne.

Lahko se pridružiš eko kmetovalcem, če te je volja.

(Krave pa lahko spustiš na tisti hektar njiv) :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Kompas. Opažam da je kompas marsikaterega osebka zjeban. Osebno me ne moti če ljudi ki to počnejo polovijo in zaprejo.

Sam vem da bom kljub temu še vedno lahko jedel meso. In to poceni. Kompas imate nekateri zjeban. Zato je tako lahko biti idiot dan danes vam povem.

PaX_MaN ::

Dokler je meso na krožniku je super, ko pa se izve način pridelave pa vsi v jok in na drevo. :))

Seveda, če se oglašuje kot ekološko, pa v resnici ni.

Pyr0Beast ::

Heh, koliko mesa se v privat mesnicah prepakira kot 'ekološko' 'bio' ipd, ko je že potekel rok uporabe ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::

Lahko se pridružiš eko kmetovalcem, če te je volja.

nimam volje. najbolje da bi bile velike kmetije, kjer bi bili ljudje zaposleni, bi imeli vsaj vikende frej. to da mora biti en človek 7 dni na teden vpet je čisto brezveze. pa obstajajo ljudje tukaj, ki imajo kar dobro plačane službe, pa vseeno 7 dni na teden še vedno krave molzejo 2krat na dan. da se jim da, se še naspati ne morejo dobro.

BigWhale ::

Torej bodo krave same sebe pomolzle in prasici se bodo sami nafutrali? :P

tsh2 ::

ne menjavanje ljudi je potrebno, ne da mora en človek čisto vsak dan brez pavze.

BigWhale ::

Ja, samo potem bi bili eni, k neb mel vikendov fraj.

Zheegec ::

ne menjavanje ljudi je potrebno, ne da mora en človek čisto vsak dan brez pavze.

Saj ti ni treba? Svobodna država je, čisto nihče te ne sili, kaj naj počneš. Če si se odločil za nekaj, potem pač ne jokaj, ampak spremeni!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Rad imam zivali, se posebej pecene >:D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Zelo zrelo Dr_M.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

A bu hu. Zjoki se, tecnoba.
Kar je res, je res. Meso je zakon.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

+i Dr_M
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

A lahko svoje komplekse odneses kam drugam? Hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steev ::

*(-i)
:|

Pyr0Beast ::

Heh. Kakšne komplekse pa misliš da imam ? Da me je strah zrezka ? Zresni se malo no in poglej kako se obnašaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bajsibajsi ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132309 (99262) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108079 (99762) noraguta
»

Trpljenje živali pred smrtjo in kvaliteta mesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677339 (5871) PacificBlue
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759489 (7570) Trololololo1
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711721 (9824) Thomas

Več podobnih tem