» »

Hrana za Homo Sapiensa

Hrana za Homo Sapiensa

1 2
3
4

Vegi ::

Če bodo živele sinice v parku, potem mlake krvi bodo.
Tako kot v Tivoli parku :)

perci ::

Thomas:

Nisem dojel, da že o Protokolu govoriš. Bolj sem imel v mislih genetsko zgenerirano levjo hrano. Torej lev je sit, pa še ubijati mu ni treba več - če domnevamo, da je sentient, seveda.

Nico ::

Si že izkusil ne izkusiti pa vseeno vedeti in razumeti?

Mnogokrat. Samo zato si kaj lahko narediš napačno predstavo, ker manjka nek podatek.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Kolikor pade dežka in sončka, "toliko" rastlinic zraste. Te rastlinice potem vzdržujejo neko določeno količino rastlinojedcev. Rastlinojedci (sinice, miši) pa približno 100 krat manj mesojedcev (sov, podlasic ...)

Količina prelite krvi, je direktna funkcija prirasta biomase. 100 gramov na dan na kvadratni meter biomase pomeni morda 0,01 g krvi na dan na kvadratni meter.

Je pa to 10 litrov na kvadratni kilometer na dan. Tam nekje.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Perci,

> Bolj sem imel v mislih genetsko zgenerirano levjo hrano. Torej lev je sit, pa še ubijati mu ni treba več - če domnevamo, da je sentient, seveda.

To je nekoliko bolj low tech >:D rešitev, ja!

Sigurno pa boljš, da ostane tako kot je.


Nico,


> Samo zato si kaj lahko narediš napačno predstavo, ker manjka nek podatek.

Kaj lahko si jo narediš (napačnopredstavo) tudi če izkusiš.

Bolj stvar obdelave informacij!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Bolj stvar obdelave informacij!

ee Thomas, Thomas! Informacije ni tok težko obdelovat. Problem je imet pravilne oz. kolikortolko popolne.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Če eden zahteva popolne informacije preden jih obdeluje - ta že ne bo daleč prišel.

Med obdelavo se izkaže, kako dobre so pravzaprav bile vhodne informacije in katere je treba dodatno preveriti.

Sej mamo primer tukajle! Gledajo Diznija in jim je to input data. Potem pa ne vedo, da lisičke v resnici jedo zajčke.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Če eden zahteva popolne informacije preden jih obdeluje - ta že ne bo daleč prišel.

Se strinjam.

Med obdelavo se izkaže, kako dobre so pravzaprav bile vhodne informacije in katere je treba dodatno preveriti.

Absolutno se strinjam. Preveri informacije.

Sej mamo primer tukajle! Gledajo Diznija in jim je to input data. Potem pa ne vedo, da lisičke v resnici jedo zajčke.

In ti, kaj počneš? Farbaš slona roza barve češ, da je siva grda.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Beauty is in the eye of the beholder.

Če tebi zgleda grdo, da nekdo farba slona in svet po svojem okusu - potem tega ne počni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Če tebi zgleda grdo, da nekdo farba slona in svet po svojem okusu - potem tega ne počni.

Ali te oviram? Skušam ti samo pokazati še eno resnico za katero ti ne veš. In bi bilo dobro (zate) jo vsaj malo spoštovat (upoštevat).

Sicer pa ti praviš da je roza slon lepši, jaz pa pravim da grdih slonov ni.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Tu se skriva bistvo. Ti praviš da tako kot je, je čisto dobro.

Jest pravim, da daleč od tega!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vegi ::

Narava je najboljši designer.

Thomas ::

> Narava je najboljši designer.

Kakor za koga. Za tistega (slončka), ki se rodi pred sušo in umre tretji mesec svojega življenja - zagotovo ne!

Za večino živih bitij na tem svetu, ki umro že v otroških letih - zanesljivo ne.

Razen za kakšne "romantike", ki imajo naravo in človeško družbo samo za kuliso pri njihovem pesnenju spevov in od jazbecem ... za tiste pa občasno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Tu se skriva bistvo. Ti praviš da tako kot je, je čisto dobro.
Jest pravim, da daleč od tega!


Ja pa spet. Tako praviš, ker ne veš. Nikoli nisi bil slonček, ki umira ker dež ni padal. Niti blizu tega.
Ampak saj vas pravzaprav ne zanima kako je s tem svetom, bolj ste posvečeni tistemu drugemu. Lahko grem naprej, samo pol sem falu temo.

Če se pa vrnem k temi; na živce mi malo gre odnos človeštva do hrane. Pretiravanje z pobijanjem živali, kar u bistvu naredi največ škode nam samim.
Everybody banana on your head!

snow ::

Nico, mi poveš zakaj nam pobijanje živali škodi?

Še vedno čakam na Vegija da mi pove na kolišno obdobje on pridela 9 ton krompirja na pol hektarja.

Nico ::

Snow; ker je človek kot pes; se nažira dok mu skoraj ne postane slabo.
In je človeško telo dosti bolje prirejeno za redna obdobja pomanjkanja kot za konstantno prehranjevanje.
Ni zastonj izraz pre-hranjevanje, (pre-doziranje). Moglo bi bit do-hranjevanje.:)
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Jah ... ljudje smo v obilju. Potem se pa mnogi prenajedajo.

Huje je to že, kot uni Gabyjin ribnik, ki je osvinjan nekje na Štajerskem ... ampak da bi bilo eno ali drugo kakšna posebna katastrofa - pa ni.

Če nenadoma rešimo vse okoljske probleme v Sloveniji in če vsi začnemo jesti zdravo - to v resnici ni niti toliko vredno, kot da 30% kadilcev opusti kajenje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vegi ::

Folk, ne se pustiti manipulirati.

članek:

VEGETARIJANSTVO KOT ETIČNA DRŽA

Avtor: dr. Aleš Črnič, asistent na Fakulteti za družbene vede


Vegetarijanstvo je pojav, ki ga poznamo že vsaj iz antike, ko so se nekateri prvi veliki misleci zavestno odrekli uživanju živalskega mesa. Značilen pa je predvsem za moderne družbe, kjer zaradi vse manjše vlogo krščanstva, ki naravo razume kot nekaj, kar je dano v brezpogojno uporabo človeku, po drugi strani pa zaradi globalizacije in novih komunikacijskih tehnologij, ki omogočajo vse hitrejši in svobodnejši pretok idej, vse več ljudi spreminja prehranjevalno paradigmo. Ko se je v šestdesetih in sedemdesetih letih tega stoletja izjemno povečalo zanimanje za azijsko duhovno izročilo, ki je človeka iz središča kozmosa postavila v enakopraven položaj z ostalimi živimi bitji, so se naenkrat mnogi vprašali o samoumevnosti prehranjevanja z živalmi.


Kmalu je prava modna muha vegetarijanstva zajela najprej Ameriko, kasneje pa še Zahodno Evropo. Kako pa je pri nas? Še nepolno desetletje nazaj je bilo domala nemogoče najti brezmesni obrok v slovenskih restavracijah in gostilnah, potem pa so se najprej sramežljivo pojavili prvi zelenjavni krožniki in plošče, istočasno pa tudi ocvrt sir. Žal je še danes ponudba domala povsod ostala pri tem, le v večjih mestih je z malce športne sreče moč naleteti na bolj izviren in pester vegetarijanski meni.


Ko se znajdem pri kosilu ali večerji v novi družbi, zmeraj znova naletim na isto reakcijo. Pri manj izobraženi družbi sem pogosto deležen odkritega nerazumevanja dejstva, da pač ne jem mesa, pri bolj izobraženih pa se to nerazumevanje največkrat izraža bolj prefinjeno skozi vljudnejša vprašanja in komentarje. Tako se skoraj vedno, ko s kom jem prvič, neizogibno znajdem v pogovoru o načinih prehranjevanja.


Sogovorniki praviloma brez problemov sprejmejo, da nekdo ne je mesa, ker ga pač ne mara. Argument, da se uživanje mesa nekomu zdi nezdravo, je že težje prebavljiv, skoraj vsakemu pravovernemu "mesojedcu" pa se ustavi pri ljudeh, ki so vegetarijanci iz širšega etičnega prepričanja. Če nekdo ne je mesa, ker ne mara okusa po mesu, je to OK, če pa se nekdo zavestno odloči, da ne bo jedel živali, ker se mu to zdi etično vprašljivo, poleg tega pa meni, da lahko brez fizičnega pomanjkanja preživi tudi izključno z rastlinsko prehrano, takoj izpade sumljiv. Debata se navadno zaključi s pripombo, da ni nič narobe, če nekdo ne je mesa, dokler svojega prepričanja ne vsiljuje tudi drugim. S tem se seveda brezpogojno strinjam, takoj pa moram dodati, da med svojo več kot pol desetletja trajajočo brezmesno dieto še nisem srečal vegetarijanca, ki bi sploh načel pogovor o prehrani, kaj šele, da bi drugim vsiljeval svojo kulinarično usmeritev. Nasprotno pa mi skoraj ni uspelo pojesti obroka v družbi, ne da bi bil prisiljen v vsaj bežen pogovor o tej temi. Nemalokrat pa sem moral poslušati celo "tehtne" argumente o svoji zmoti: od prepričevanja o nepogrešljivosti mesa za človekovo fizično preživetje pa vse do teorije o tem, da tudi rastlinam, ki jih jemo, povzročamo trpljenje. Tako torej naj ne bi bilo razlike, če ješ solato, polža ali kravo; le zakaj potemtakem ne jemo tudi Ijudi?


Vegetarijanstvo postaja vse bolj razširjen pojav, bolj prisoten v urbanih kot v ruralnih okoljih. Prenagljena odločitev za take vrste dieto brez nadomeščanja nekaterih substanc, ki jih najdemo predvsem v mesu, je brez dvoma lahko tudi škodljiva. Predvsem so v nevarnosti novodobne "Barbike", ki nekritično in brezkompromisno sledijo strogim estetskim zapovedim potrošniškega sveta. Dobro premišljena odločitev s prilagoditvijo celotnega načina življenja pa ima lahko na človekovo zdravje - tako fizično kot duhovno le pozitiven vpliv.


Danes živimo v divjem ritmu postindustrijskega sveta, ki postaja bolj in bolj zapleten. Vse več stvari počnemo rutinsko, ne da bi se sploh imeli čas ali priložnost vprašati o njihovem smislu. V takšnih okoliščinah bi morala biti ena glavnih človekovih nalog ta, da čim bolj ozavesti svoje življenje in se izogiba avtomatizmu v svojih dejanjih. To velja tudi za prehrano. Če se zares vprašamo o smislu načrtnega gojenja enormnega števila živali zgolj za človekovo prehrano, kljub temu da živalske sestavine na našem jedilniku niso nekaj nujno potrebnega, in če pri tem pomislimo na izjemno nehumane pogoje te "pridelave" mesa, je zaključek kot na dlani. Mi pa se raje še naprej obnašamo kot otroci, ki verjamejo, da je krava, ki jo vidijo na nedeljskem izletu, simpatična žival, zrezki pa prihajajo iz trgovine in nimajo s to živaljo nobene zveze. Koliko ljudi ne bi pojedlo svojega zrezka, če bi pred tem videli zakol živali, kaj šele, če bi bili prisiljeni žival pokončati sami? Najbolj pravično bi bilo, če bi si vsak sam priskrbel svoj obrok. Solato lahko nabere vsak, ubiti ribo je že nekaj drugega, pri svinjah ali kravah pa bi se večini gotovo ustavilo. Kaj takega v resnici seveda ne pričakujem. Dovolj pa bi bilo že, če bi mnogi med nami namesto dvoličnosti poskusili odpreti oči in zares videti življenje okoli sebe. Če drugega ne, bi vsaj nehali svojo (največkrat podzavestno) slabo vest sproščati med družabnimi obroki; na vegetarijancih seveda.

Thomas ::

Jest nimam nič proti vegeterijanstvu iz etičnega prepričanja. To je gotovo plemenito - nobel - ravnanje. O tem zame ni dvoma.

Da pa to kaj dosti rešilo, se pa ne strinjam.

Vse meso je požrto, kar se ga rodi.

Če ga ne ljudje, ga pa drugi mesojedci.

Tudi se ne strinjam, da bi bilo dobro, če bi bili večinoma vegeterijanci. Ne bi šlo, preveč mesojedsko smo narejeni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

Jest pa menim, da je zelenjavo najbolj skadit :)

snow ::

Vegeterjanci ne jedo jajc in ne pijejo mleka ali?

Boky ::

snow kakor keri. Eni jejo vse, razen mesa(tudi ribe), drugi ne jejo nic kar je živalskega izvora. Ti zadnji so, če se ne motim, veganci!

snow ::

Ne razumem potem onih, ki pijejo mleko(jajca), mesa pa ne, ker se jim smilijo živali. Na nek način izbiraš, kako bo žival umrla.

perci ::

tisti, ki ne pijejo mleka in ne jedo jajc, so vegani

Jackass ::

Za nazaj:

JST:
> Jaz sem izključno mesojedec. Ne jem zelenjave, razen krompirja. Sovražim zelenjavo! Če bi imel možnost, bi meso jedel za zajtrk, za kosilo in za večerjo. Pa naj mi kdo reče da to ni zdravo, I don't care. Live fast, die young.

SVA ŽE DVA!

A bomo ustanovil kšn klub?:D
jAcKaSS

Switch ::

Za vegetarijanstvo se bom odločil, ker je to po mojem prepričanju bolj zdrav način življenja. Samo vegeterijanstva se je treba lotiti pametno, ob tem pa so prijatelji vegeterijanci z izkušnjami še kako dobrodošli. Trenutno je v naši družini preveč predsodkov, da bi postal vegeterijanec. Ko bom na svojem pa najbrž ne bom jedel več mesa.
Mesna industrija-> kruto. Ob tem se vprašam, kakšni občutki so se porajali pri rimljanih, ko so gledali sužnje, ki garajo in na koncu umrejo. Uživali so in niso imeli nobenih moralnih zadržkov. Nam se to sedaj zdi kruto. Kruta je tudi industrija pridelovanja mesa. Čez 1800 let se bodo mogoče čudili nam, ker smo bili tako kruti, da smo jedli meso.
Moralno pravilno bi bilo, da bi vsak ubil žival, ki bi jo zaužil. Prepričan sem, da bi ljudje tako bolj cenili hrano, kot jo sicer. Trenutno hrano cenimo premalo.

Jackass ::

Pomoje najbl trpi krava k jo pomolzš! To so ti take muke!>:D

Al pa če kuri jajca vzamš! Sam tega ne, prosm!>:D

Sam neki:
Bit vegeterjanc očitno le ni tako zdravo, ker je danes znano, da je meso potrebno za zdrav razvoj!
To pa itak visi v vseh zdravstenih domovih! PA si pejte pogledat tiste plakate!

In kaj piše:
Da naj bi se meso jedlo 2krat tedensko! Verjetno je nekje razlog, mar ne?


Še bolš je pa tist k jejo nekteri samo srovo zelenjavo! To je šele kul!

Če bo šlo tko naprej, lahko na višku človeške civilizacije pričakujemo, da bodo vsi jedl travo, tko kt ovce! Njam, njam!>:D

Sam tle se pol pojav gospodarski problem, ker bo propadla vsa industrija kosilnic...>:D >:D
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Boky ::

perci hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

snow ::

Kdaj krava bolj trpi: Ko jo molzeš ali ko jo ustreliš in razrežeš?

Thomas ::

Po moje krava med molžo ne trpi. Vem pa ne. Mislim tudi, da krava ki jo ustrelijo, ne trpi. Vem pa ne.

Res ne vem, me pa zelo zanima. Kako bi pa prenesel resnico - pa spet ne vem.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Thomas, men se zdi, da jez vem glede prvega:

Krava je med molžo "olajšana" saj more nekako tisto mleko v vimenu ven spravt in sama ga ne more, sploh te molznice, ki so prov za to narejene. Tako, da daleč od tega da trpi. Če je ne bi pomolzli bi se ji vime vnelo, pol pa bi bilo šele trpljenje!

OwcA ::

Po moje krava med molžo ne trpi. Vem pa ne. Mislim tudi, da krava ki jo ustrelijo, ne trpi. Vem pa ne.

Med molžnjo, dvomim da krava trpi, saj je to vendar mehanizem, ki se ga dnevno poslužujejo telički širom sveta. Glede na to, da je obnašanje živih bitji pogojeno z ugodjem/neugodjem je evolucija najverjetneje poskrbela da ni (tudi med seksom jih ni veliko junakov, ki bi ravno trpeli ;)).
Pri bridki smrti pod streli zlih mesarjev pa najverjetneje zavisi od spretnosti strelca. V kolikor je potreben še kakšen dodaten "popravek" ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Krava ne bi trpela, če bi jo molzla teleta. Vsaj ne drastično.

Točno zaradi evolucije! Predstavljajmo si, da divja krava trpi, medtem ko jo tele molze. Njena koncentracija gledati okoli in oprezati za sovražniki bi s tem padla. Tudi se taka krava tačas ne bi mogla mirno in uspešno pasti.

Zato bi njen genofond v populaciji izginjal in kmalu izginil.

Druga pa je, kako tisti stroji molzejo. Zanje ne bi dal roke v ogenj.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Jah, za molznice je zihr bolje molzti kot ne - glede njenega trpljenja seveda.

Pa nej bo na človeške roke al pa strojček.

Jackass ::

Torej: Zakaj ne piti mleka in jesti jajc??

Če izhajamo iz tega, da se je hrana rastlinskega izvora, ker živali trpijo.
jAcKaSS

Thomas ::

Kolikor razumem zato, ker se ne bodo razvili piščančki iz jajčkov, če si jih ocvreš. Pa teliček bo prikrajšan pri mleku.

To da bo lisica pobrala piščančke, tiger pa telička - vsaj v večini - pa ne štejejo.

Ker lisica in tiger sta božja voleka, ki smeta počet, česar ti ne smeš.

Tko nekako gledajo vegani.

Je pa tudi drug pogled nekaterih. Da vsa teleta in piščančki živijo do smrti od starosti, če jih ne pojedo ljudje.

Matematično sicer to ne gre - ampak tako daleč ne gledajo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Torej mamo kravo Lisko. Skoti telička, molzemo, še enega telička, molzemo... Liska postaja stara, uboga, komaj da še zjutri vstane. Nekega dne Liska ne more vstati več. Kaj bomo sedaj? Jo ustrelili in pokopali ali sežgali? Jo pustili umirati, da umre naravne smrti in potem jo potem pokopali? Najbrž ji bomo skrajšali življenje in jih prihranili nekaj muk. No pa smo jo ubili, na tak ali drugačen način.

Vegani... dajte mi par uspešnih veganov naštet.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Vegi ::

Jaz sem lakto-vegaterijanec 9 let. To pomeni, da ne jem mesa rib in jajc. Uživam pa mleko in mlečne izdelke. V domačem mleku so vsi potrebni vitamini in beljakovine živalskega izvora. Veganske prehrane ne poznam dovolj dobro, poznam pa nekaj presnojedcev (presnojedci so vegani, ki uživajo samo surovo sadje, zelenjavo in razne oreščke) in moram povedati, da so povsem normalno razviti ljudje. Čisto za zanimivost, pa bi rad omenil, da sem postal vegetarijanec v popolnem neznanju o takšnem načinu prehranjevanja. Razlog je bil usmiljenje (prisoten sem bil pri klanju prašiča). Odločil sem se, da nikoli več ne pojem koščka mesa. Na začetku je bil socialni pritisk močan (starši, frendi,..., vsi ti pridigajo kontra), zdaj pa vsak spoštujr ta način prehranjevanja. Kar se tiče telesnega stanja, moram povedati, da sem v 9 letih zredil za 12 kg (iz 70 na 82), se občasno ukvarjam s športom in imam odlično kondicijo, nimam več nobenih prebavnih motenj, sem bolj zbran, manj utrujen in manj spim. Slaba stran je drugačnost, katera pa je zadnje čase vse manj izrazita oz. nima več takšnega pomena. Nimam nič proti mesojedcem, čutila so močna in je težko ukrotiti. Predvsem pa je v Sloveniji premalo ponudb dobre vegetarijanske hrane. Folk misli, da vegetarijanci jemo samo solato in krompir. V tujini so na tem področju veliko bolj razviti (Anglija,...).

Gaby ::

Veganci..

Martina Navratilova, Steve Martin, Weird Al Yankovich...

Tule jih je se nekaj..

http://www.famousveggie.com/peoplenew.c...

Vegi ::

Carl Lewis. poglej

Gaby ::

Gaby ::

Animals are my friends...and I don't eat my friends.
George Bernard Shaw (1856-1950)

I do not regard flesh-food as necessary for us at any stage and under any clime in which it is possible for human beings ordinarily to live. I hold flesh-food to be unsuited to our species. We err in copying the lower animal world - if we are superior to it.
Mohandas Gandhi (1869-1948)

Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegetarian diet.
Albert Einstein (1879-1955)

perci ::

Hmmm...o čem se zdej pogovarjamo?

Jasno mi je, da lahko vegetarijanec popolnoma normalno funkcionira.

Jasno mi je tudi, da isto (kvečjemu še bolj) velja za nas, ki jemo meso. Definitivno smo mi tisti, ki lažje zadovoljimo potrebe po
vseh sestavinah.

Če nekateri ne želite jesti mesa, jaz to vašo odločitev popolnoma pozdravljam. Nobenga v nič ne silim. Hell, moja punca je vegetarijanka.

Zdej pa se sprašujem kam gre ta tema?

Gre v to, da bodo vegetarijanci prepričevali vsejedce, da naj ne jejo mesa, ker povzroča agresivnost?

Bodo vsejedci prepričevali vegije, naj začnejo jesti meso?

Bomo začeli delati statistike, kdo je procentualno uspešnejši v življenju?

Ne vem, no - ne vidim velikega smisla.

Thomas ::

Naši predniki so bili milijone let pretežno rastlinojedci. Potem so šli skozi fazo pretežnega mesojedstva. Pobirali so mrhovino za velikimi mačkami, ki niso pojedle vsega.

Potem so bili pa lovci/nabiralci. Vsejedi. Potem so bili pa kmetje. Vsejedi.

Bratje šimpanzi tudi niso striktni vegeterijanci. Včasih lovijo majhne opice ali celo pavijanove mladiče. Za hrano, se ve.

Sestre gorile pa so vegeterijanke. Tudi ne ubijajo za zabavo kameleončkov na vejah. Samo gledajo jih s svojimi velikimi rjavimi očmi.

Včasih ubijejo kakšno drugo gorilo. To pa že.

Tolk o sorodstvu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Prosim ne Carla Lewisa. Jemal je nedovoljena poživilam! ;((

Drugače vidim veliko igralcev in pevcev na teh seznamih. Sicer vseeno seznam je zaenkrat kar kratek, če pa to pomaga živalim, pa upam, da se bo seznam daljšal.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

nevone ::

Mislim, da je zmotno mnenje, da če živali ne bi jedel človek, bi se pa pojedle med sabo. To velja samo za tiste, ki živijo v divjini. Človek pa za prehrano načrtno goji živali, ki niso izpostavljene enakim razmeram.

Do živali imamo neke vrste sočutje, ker smo tudi sami živali. Hraniti z njimi smo se po moje začeli že dosti pred izoblikovanjem tega sočutja. Razvoj tehnologije in s tem lažje pridobivanje hrane to sočutje samo še poglablja. Vsaj upam. Pritisk na človeka, da neha prelivati kri, je vsak dan večji. Tudi vegetarjanci so del tega pritiska. Mislim, da upravičeno. Človek je že toliko napredoval, da bi prelivanje krvi lahko pustil za sabo.
Verjetno je edina rešitev za to res samo PROTOKOL, oz prehod v nebiološki način življenja. Do takrat pa bi lahko res prešli iz živinorejcev na pridelovalce rastlinske hrane in sintetičnega mesa. To bi zame pomenilo, da resnično želimo nekaj izboljšati, in ni vse skupaj le dobra tema za nadmudrivanje.

o+ nevone

snow ::

Fe(II) se dobiva le z mesom. Dnevna potreba po železu je 2mg.
Pomanjkanje železa povzroča slabokrvnost.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

leonius ::

Ni meso edino ki ima Fe2+...

Špinača ga ma npr. in še veliko zelenjave.

snow ::

V obliki slabo topnih soli, npr. oksalatov. Te pa se slabo oz. se ne absorbirajo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

undefined ::

Odpor proti mesu in vse kar je povezano z živalim, izhaja iz psihološkega odpora v notranjosti človeka proti delu sebe. Proti čemu se ti tako upiraš, Gaby? :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1349265 (6426) BigWhale
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078937 (6545) SomethingEls
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759880 (7961) Trololololo1
»

Vegetarijanstvo in ljubezen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15612381 (9285) IgorGrozni
»

[prestavljeno] Živina bogatih žre kruh revnih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17611892 (9605) mchaber

Več podobnih tem