» »

Hrana za Homo Sapiensa

Hrana za Homo Sapiensa

1 2 3
4
»

Keyser Soze ::

Nekaj ne razumem. A človek ni del narave? Mar smo ustvarjeni umetno. So nas naredili vesoljci?

Boj za preživetje je kruta stvar. Živali pobijajo živali, ljudje pobijajo ljudi, živali pobijajo ljudi in navsezadnje tudi ljudje pobijamo živali.

Važno je predvsem zakaj. Za hrano OK. Takšen je princip narave. Krog življenja.

Kako jih pobijamo? Kakor kdo. Če ubiješ žival brez mučenja, OK. Če ti to predstavlja užitek in zato trpljenje samo podaljšuješ, bolno.

Sam osebno ne zdržim brez mesa. Pa naj reče kdorkoli hoče, da ljudje nismo in ne bomo "dizajnirani" za prebavo mesa. Če bi jedel samo zelenjavo, umrem.
Ko sem bil majhen, nisem jedel nobene zelenjave. Solata, fuj, špinača, še bolj fuj. Moj moto je bil zelenjava je za zajce, zajci so zame:D . Pa sem bil vseeno zdrav otrok. Brez kakršnekoli slabokrvnosti, v dobri kondiciji. Skratka full fajn. Hvala Bogu za meso. Danes pa pač pojem kdaj pa kdaj kakšno solato. Je tudi to zdravo.

BigWhale ::

> Nekaj ne razumem. A človek ni del narave? Mar smo ustvarjeni umetno. So nas naredili
> vesoljci?

To drugo je moja teorija...

> Boj za preživetje je kruta stvar. Živali pobijajo živali, ljudje pobijajo ljudi, živali
> pobijajo ljudi in navsezadnje tudi ljudje pobijamo živali.

Ampak ne za plasce... ;>

> Sam osebno ne zdržim brez mesa. Pa naj reče kdorkoli hoče, da ljudje nismo in ne bomo
> "dizajnirani" za prebavo mesa. Če bi jedel samo zelenjavo, umrem.

Nihce ni rekel da nismo dizajnirani za prebavo mesa. Jaz trdim, da smo vsejedci in, da dandanes pojemo prevec mesa...

Tisti tvoj zadnji stavek je pa popolna bedarija... ... razen ce nimas kake bolezni, zaradi katere _moras_ jesti meso. Ce bi umrl zato, ker ne bi hotel jesti zelenjave, je pa to cisto tvoj in si zaradi take bedarije cisto zasluzis umreti... ;>

Keyser Soze ::

Privoščiti drugemu nekaj takega VELIKI KIT je zelo nevarno, sploh zato, ker ne veš s kom imaš opraviti na drugi strani.>:D

-- Prvo preberi še enkrat moj post, da ti bo jasno o tistih plaščih, ki jih omenjaš.

-- Za usnje v avtu pa. Če sem iz krave naredil hamburger, da potešim svojo lakoto, pa lahko porabim stranske produkte, zato da ne gredo v nič. Je kar OK usnje v avtu.

-- Kako se počutim ko sem brez mesa, pa lahko povem samo sam. Kvečjemu, če si se tako poosebil z mano, da čutiš moje občutke in misliš moje misli.

-- In tisti, ki bi me prepričeval oz. preprečeval da pojem enega piščanca ali pa zajčka, bi lahko hitro končal kot desert. saj veste. Beljakovin ni nikoli preveč.:P

P.S.: Prežvekovalec pa tudi nisem, da bi nenehno žvečil solato.

Dax ::

Zelo zanimiva debata. Čeprav se mi zdi, da je pri sami stvari več etičnih kot fizioloških pomislekov.

Ali bo novorojonček, ki se ga hrani izključno z rastlinsko hrano (navsezadnje je tudi materino mleko živalska hrana), preživel in se normalno razvijal? Nekako dvomim... V odrasli dobi pač ne potrebujemo več določenih snovi, sam je razvoj v "stand-byu", zato si lahko vegetarijanci privoščijo drugačno prehrano.


In še ena dilema. Predstavljajte si, da stradate 1 mesec, kolikor ima povprečen človek pač energijskih zalog.

In potem vam prinesejo dva krožnika. Na enem hrustljavo zapečen zrezek, na drugem pa sojin polpet. A je sploh dilema?

iration ::

Po enomesečnem stradanju bi vsi vegetarijanci ugotovili, da smo ljudje vsejedci. Aja, razen tisti avstralski fenomen, ki živi od aerosolov iz zraka al nekaj takega.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BigWhale ::

> Po enomesečnem stradanju bi vsi vegetarijanci ugotovili, da smo ljudje vsejedci. Aja,
> razen tisti avstralski fenomen, ki živi od aerosolov iz zraka al nekaj takega.

A ves kolk ljudi se posti po mesec dni ali pa se vec in potem jedo tisto kar so jedli pred postom, se pravi vegetarianci zelenjavo, ostali pa tisto kar jim pac pase...

... pa ce bi po enem mescu stradanja oz posta pojedel poln kroznik necesa, bi ne bilo ravno dobro za zelodec... :)

JP ::

Če bi po enomesečnem stradanju pojedel poln krožnik nečesa, bi ti verjetno razneslo želodec. Želodec se med stradanjem skrči, zato je potrebno začeti počasi. Kaj se je dogajalo po drugi svet. vojni z lačnimi vojaki, ki so prihajali domov?

Aja tudi sam ne bi zdržal brez mesa; kdor pa hoče jest samo zelenjavo pa ga jaz pri tem ne bom oviral; to je njegova stvar.

Pa še nekaj za zelenjavarje: Ko recimo jaz zagrizem v eno pečenko, je prašič katrerega jem mrtev. Ne čuti nič. Ko smo enkrat prašiča ubili, smo lahko z njim delali kar smo hoteli ampak v nejm niso več potekali življenski procesi.
Ko pa nekdo je neko rastlino je ta še živa. Vzemimo za primer solato. Mora biti sveža, naoljana, nakisana, posoljena... In če mi iz lističa solate naredimo preparat, ga mikroskopiramo lahko kaj kmalu vidimo, da v njem potekajo življenski procesi. (no ko zadevo posolimo, se zaradi osmoze začene pokanje cellic)
Si predstavljate, da jemo žive stvari. Kako bi se mi počutili?

:)

Lp by JP

Poldi112 ::

Potreba po mesu je v umu, ni fizična. Tako kot rabiš kavico al pa takratkega. In vsi ki ne morete živeti brez mesa - ste pač šibki. Pazi, to gre za tiste, ki ne morejo, ne za tiste, ki ne želijo. Ker potrebo po mesu z malo volje presežeš. In ugotoviš, da si kot mesojedec prikrajšan za veliko stvari. Pač ne veš da obstaja tudi drugačna hrana. Dan na dan mlatiš meso in krompir. Jaz zdaj dve leti ne jem mesa. In sem prav zadovoljen. Pa ni bil vzrok da bi se mi živali smilile. Enostavno bolj zdravo je. In to da meso rabiš da preživiš je bedarija. Tudi če fizično delaš (kot naprimer jaz, ki sem popolnoma zdrav).

JP, tvoja izjava o rastlinah je tako bedasta, da sem presenecen, da si sposoben pisati.

Pa se to, meso je samo po sebi neokusno, zacimbe ga naredijo jedljivega. Kar posledično pomeni, da so okusi mesa tudi v vegi hrani. Za tiste ki ga hočejo. Ampak takih ljudi ne poznam.

kopernik ::

Poldi:
>Ker potrebo po mesu z malo volje presežeš. In ugotoviš, da si kot mesojedec prikrajšan za veliko stvari. Pač ne veš da obstaja tudi drugačna hrana

Ravno nasprotno. Če ne ješ mesa, si prikrajšan za veliko okusov (od rib do divjačine:)). In veš,
da obstaja tudi drugačna hrana, ker ješ meso IN zelenjavo.

lp

JP ::

@Poldi

Moja izjava je rahko ironična. Če pa si jemal preveč dobesedno, se mi pa smiliš!

Lp by JP

krneki0001 ::

Jst jem meso. 1X do 2X na teden kak kremenatlc, pa kako pečeno panceto al pa pršut. Drugega mesa ne maram - pojem pa full zelenjave in full ogljikovih hidratov - Problem je v tem da potrebujem več ostalega, ker jem manj meso.
Svojmu otroku nikol ne bom prepovedal jesti mesa - naj je kar mu paše, pa tut če bi jedu hrenovke z marmelado - pač tak okus. Važno mi je da vsaj je. Če neka mama otroku prepoveduje jesti meso je to zame zločin - otrok naj je kar mu paše. Če pokaže na meso - pa sta starša vegetarjanca, naj mu pripravita meso, četudi ga onadva ne bosta jedla - ko bo odrasel bo že sam videl al bo vegetarjanec al ne.

LP
Nebivedu

Poldi112 ::

jankoFer
Jaz sem leta jedel meso, in zdaj 2 leti jem zelenjavo. Jaz sem pac preiskusil obe plati in povedal kaj mislim. Ti pa predvidevam, govoris na pamet o vegetarjanstvu, tako da kaj ti mislis niti ni vazno. Dejstvo je da si ti jedilni list omejis na zrezek in sploh ne ves, da obstaja čemaž, seitan, pira, tahini,... Ves, ni vegetarijanstvo namesto zrezka in krompirja samo krompir.

JP, tvoj komentar je primitiven. Sorry. Tudi to recimo da je prasic mrtev, ki ga ti dobis, je slab izgovor. Dejstvo je da ce nebi kupovali mesa, zivali tudi nebi pobijali. Tako da tudi ce dobis crkotino na kroznik, mrtva je zaradi tebe.

nebivedu, se cist strinjam. Za otroka ni fino da nima mesa. Jaz zagovarjam oz. branim stalisce vegetarjanca za odraslega cloveka.

kopernik ::

Poldi:

Govorim na pamet? :D

Vprašaj prvega kuharja, v redu? On se precej bolje spozna
na take stvari kot ti in jaz. Pa boš videl, kakšen bo odgovor.
Mimogrede, moja sestra je vegetarijanka in sem okusil že
mnogo, mnogo vegetarianskih jedi. Sklepam da se, podobno kot
večina vegetariancev, obnašaš ignorantsko, ker se ti zdi, da veš
nekaj več. Resnica je pa, na tvojo žalost, precej drugačna.

lp

Poldi112 ::

Glej, jaz ne trdim, da vem veliko. Samo vem, da sem s tem, ko sem postal vegetarjanec, odkril nov svet. Ce imas ti to sreco, da imas pester jedilnik, potem si lahko srecen. Ampak tega ne mores posplosevati. Vecina ljudi je zelo omejena glede hrane. Tudi jaz, zal. Ampak jaz se tega zavedam, in poskusam izboljsat situacijo (problem je ker se mi ne da kuhat:).
Glede ignorantskega obnasanja, a si ziher da smo vegetarjanci tisti, ki se obnasamo ignorantsko ?

kopernik ::

Poldi:
s tistim ignorantskim obnašanjem nisem mislil
posploševati kar na vse (mislil sem le tisto,
kar je v povezavi s hrano).
Ampak dejstvo je, da mi vsak vegetarianec reče, da
ne vem kaj zamujam, ker nisem vegetarianec.
Strinjam se, da je lahko jedilnik izjemno raznolik.
Ampak, če je nekdo zadovojen s krompirjem, zrezkom
in solato, potem je to ok. Ni treba takemu človeku
očitati nevednost in nerazgledanost. To je vse, kar sem
hotel povedati.

lp

Vegi ::

Vsekakor vsakemu priporočam, da si ogleda video.

blabla ::

vegi: Zanimiv filmček.

A ti misliš, da živali v prekrasni naravi živijo brezskrbno. A misliš da lev prej uspava antilopo, preden jo poje. Kaj pa psihične travme kur, katerih pišančke odnesejo kanje in jih žive razkosajo svojim mladičem.

VEDNO močnejša žival poje šibkejšo in ljudje nismo pri tem nič bolj kruti.

I still want my meat. :)

BigWhale ::

> Sklepam da se, podobno kot večina vegetariancev, obnašaš ignorantsko, ker se ti zdi, da
> veš nekaj več. Resnica je pa, na tvojo žalost, precej drugačna.


Bi si pa upal trditi, da vecina tistih pravih vegetarijancev (ne tistih, ki jedo pohan sir vsak dan, trikrat na dan) precej bolje ve in pozna prehrano kot pa 95% ljudi, ki pac samo 'je'... :)

Oni se dejansko ukvajrajo s tem kaj bodo jedli, da bo prehrana uravnovesena, 'navaden jedec' pa ima dvakrat na dvan snicle in krompir... To je pa to... :) (ja, ja, ni tako extremno ne se zdaj oglasat da vi SPLOH ne jeste samo sniclov in krompirja)...


:)

Vegi ::

blabla: I still want my meat

bodi fer, pa ga dobi z lastnimi rokami. t.j. brez pripomočkov, tako kot lev dobi antilopo, kanja piščančke,....

BigWhale ::

> A ti misliš, da živali v prekrasni naravi živijo brezskrbno. A misliš da lev prej uspava
> antilopo, preden jo poje.

V vecini ji pregrizne vrat in je mrtva takoj... V vecini... :)

Poldi112 ::

To, da je narava kruta, je slab izgovor za to, da smo mi kruti. Nekateri na to celo ponosni.

jankoFer
Mene ne moti, ce ljudje jedo samo meso. Samo vecina je prehrambeno omejena. In jedo meso v prekomernih kolicinah. In ni razloga da se cutis uzaljenega. Mogoce sem malo grobo nastopil, samo tudi ti moras razumeti nas. Tako kot mogoce tebe kak vegi nadleguje, tudi jaz dnevno poslusam, da moram jest meso za moc, da bom zbolel...

tisto o omejenosti s hrano je nastalo zaradi takih postov:

Keyser Soze: >Če bi jedel samo zelenjavo, umrem.
BigWhale: > Po enomesečnem stradanju bi vsi vegetarijanci ugotovili, da smo ljudje vsejedci. Aja, razen tisti avstralski fenomen, ki živi od aerosolov iz zraka al nekaj takega.

blabla ::

vegi:

Your point? A si naj še avto sam sestavim in hišo sezidam.
Pa ne vem če je ravno dovoljeno sprehajanje po gozdu in streljanje živali. Za to bi moral biti vsaj lovec. In ja, lahko bi sam ubil žival za hrano. Čeprav bi jo moral kdo drug razkosati, ker mi ni do tega. Prav tako mi ni do mešanja cementa in šravfanja avta. :)


BigWhale:

Antilopa ponavadi ne čaka z iztegnjenim vratom na leva. Lev pride od zadaj in jo ugrizne v nogo, nato ji tace zarine v trebuh. Šele po kakšnih 30 sekundah hudih "travm" jo odreši muk.
Čeprav levi bolj malo lovijo (se jim ne da). So levinje bolj specializirane.

Vegi ::

blabla.
hiša je potreba, meso pa ni. trgovanje s trupli se ne more primerjati s šravfanjem avta.

JP ::

@Poldi112
JP, tvoj komentar je primitiven. Sorry. Tudi to recimo da je prasic mrtev, ki ga ti dobis, je slab izgovor. Dejstvo je da ce nebi kupovali mesa, zivali tudi nebi pobijali. Tako da tudi ce dobis crkotino na kroznik, mrtva je zaradi tebe.


Ja in kaj si s tem hotel povedati. Če ti ne bi jedel paradižnika, ga tudi ne bi bilo treba pridelovati. A solata pa ne crkne zarad tebe, ko jo ti poješ ali kaj???
Če se bomo kregal kaj je živo in kaj ne, moramo biti dosledni! Upam, da veš kaj sem mislil in da se zaradi tega sedaj ne boš bunil.

Lp by JP

blabla ::

Vegi:

Ti verjetno vso hrano sam pridelaš. Njive nimaš pognojene s hlevskim gnojem, ker se živali pač ne sme izkoriščati. Umetna gnojila so pa itak sam strup.
A mogoče v gozdu korenince nabiraš? :\

Vegi ::

Poglej http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=mym2002 do KONCA, primerjaj s videom, ki prikazuje žetje pšenice. Jaz ne rabim opravičila, komentarja ali karkoli.

blabla ::

Jah očitno ga rabiš, ker si ti začel s temi filmčki.

You just don't get it. Meni je bolj ali manj vseeno, če žival trpi. Vseeno mi je, če jim režejo kljune, jih žigosajo, brcajo, streljajo... Seveda bi mi bilo bolj všeč, če bi jih lepo uspavali in jim zapeli še kakšno uspavanko, vendar o tem jaz ne odločam. Meso se kupuje tam kjer je ceneje in takšna konkurenca na trgu prinese tudi takšne, krute, metode.

Ti kar še naprej jej vegetarjansko hrano, jaz bom pa pri mesu ostal.


Imam pa od danes malo slabše mnenje o Alecu Baldwinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blabla ()

Poldi112 ::

JP
A ti res lahko primerjas piscanca in solato ? A mi lahko resno zatrdis da solata trpi ? Seveda ce jo pojes ne zivi vec, ampak tle gres ti v ekstrem. Pol si tudi las naj nebi strigli, ker celicam odvzamemo hrano in odmrejo (ubijemo lase:)

blabla :>Imam pa od danes malo slabše mnenje o Alecu Baldwinu.
A zato ker je vegetarjanec ?

BigWhale ::

To blabla:

> Antilopa ponavadi ne čaka z iztegnjenim vratom na leva. Lev pride od zadaj in jo ugrizne
> v nogo, nato ji tace zarine v trebuh. Šele po kakšnih 30 sekundah hudih "travm" jo odreši


Kje si to prebral, daj ene par linkov in konkretnih referenc...

Sicer pa googlaj lion hunting techniques

Pa ti bo takoj jasno, da je to kar si napisal popolna traparija... Ce ne zaradi drugega, pa ravno zaradi tega kar si ti napisal, ker antilopa ne caka na leva ampak bezi pred njim... In da bi jo med tem ko bezi vgriznil v nogo? Se enkrat preberi kar si napisal...

Ugh...

Vesoljc ::

sej niste resni...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

V resnici levi gledajo samo na to, kako jih plen ne bi poškodoval.

Kako je potem (glede na velikost in moč plena) plenu samemu - je za leve povsem nepomembno.

To naj bo jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

A nismo še mal nazaj delal predpostavk, da so levi sentienti? 0:)

blabla ::

Mah, kaj pa vem. To o levu in antilopini nogi mi je ostalo iz enega dokumentarca. Čeprav bi bil tisti lev lahko tudi kaksen tiger, gepard, whatever. Leva pač nič ne skrbi za antilopino počutje.

perci: Tole sem nekoč že mislil vprašati v Protokolu. Katere živali bodo dobile priložnost živeti v njem. Najbrž samo sentient. Kakšne opice, delfini... S tem se bo že AI ukvarjala.

BigWhale ::

> Mah, kaj pa vem. To o levu in antilopini nogi mi je ostalo iz enega dokumentarca. Čeprav
> bi bil tisti lev lahko tudi kaksen tiger, gepard, whatever. Leva pač nič ne skrbi za
> antilopino počutje.

Res ga ne, ga pa skrbi ali mu bo antilopa usla oz ali ji bo antilopa usla. Levi sicer lovijo v skupini ce lovijo vecjo zival (zebro, slona, nilskega konja, ...) s tem, da vecina zivali plen preganja, potem ga pa napade ena samica, ki caka skrita nekje na poti. Zadnja faza lova se zgodi zelo hitro, levinja se trudi zgrabiti plen za vrat in ga zlomit ali pa za goltanec in plen potem zadusi. Ko je zival na tleh, pa pridejo se ostale, da ga pokoncajo, ce je velik plen. Antilopa pa kar hitro pogine. Levinja pri pregonu vztraja zelo kratek cas, minuto mogoce, potem odneha in grejo lovit drugo zival...

Pri gepardu je drugace, ki je sposoben sprinta do 100 km/h nekaj sekund in takega 'lahkega' teka s polovicno hitrostjo par minut in preganja zival dalj casa... Po ulovu pa svoj plen odvlece na kako drevo, kjer ga levi ne morejo dobiti (levi ne plezajo po drevesih)...

Keyser Soze ::

Sem pač "meat junkie">:D . Toži me, bi rekli v ZDA.


Je pa zanimivo, kako so vegeterjanci agresivni in nestrpni. Bog ne daj, da vidijo koga jesti meso. Ubogi revež je takoj deležen očitkov in še pojesti ne more v miru.

Saj veste, še pes ima rad pri jedi mir. Bo treba ene par vegeterjancev ugriznit pa bo mir:D

Kar se tiče levov. Ne vemo koliko trpi plen. To je dejstvo. Plen je takrat v šoku, kar pomeni, da bolečina naj ne bi bila tako huda.
Ampak. Plenilci navadno najprej lovijo plen, nakar ga morajo nekako spraviti na tla. Kaj naredijo. Imajo šape in spodnesejo plen tako, da ga udarijo po zadnjih nogah. Če ste gledali kakšen dokumentarec ste videli, kako se plenu zapičijo krempji v kožo. Potem mu planejo za vrat in mu zdrobijo goltanec. Skoraj vsak plenilec se nagonsko usmeri proti vratu oz. goltancu. Ker je nekako najbolj sigurna metoda. Lomljenje vratu je mnogo težje sploh pri večjem plenu.

Pa da ne bomo govorili samo o levih. Volkovi lovijo vedno v tropu, redko posamezno. In navadno začnejo trgati meso z žrtve, ko je ta še živa.

Narava je kruta. Kdor se ne more sprijazniti s tem,... Bad luck.

Najbrž najmanj trpi tista miš, ki jo ulovi lisica zaradi lakote ne zaradi igre.


Pa še nekaj. Vegeterijanci, ki jih jaz poznam, niso sposobni težjega fizičnega dela, vsaj za daljši čas. Od tam kjer prihajam jaz je navada, da si ljudje med seboj pomagamo. Tudi pri zidavi hiš. Rad bi videl vegeterijanca, ki je spodoben nosit cement(50kg), prelagati tramove(100+ kg) in podobne fizične stvari od 6 "ujutro" do 6"uvečer".

P.S.: Jaz sem "meat junkie" moj fotr je pa lovec. "Zdej se pa pejt vegeterijanca, če se greš lahko":D

BigWhale ::

> Je pa zanimivo, kako so vegeterjanci agresivni in nestrpni. Bog ne daj, da vidijo koga
> jesti meso. Ubogi revež je takoj deležen očitkov in še pojesti ne more v miru.

Vsakic ko greva s punco in s kako druzbo kam jest in rece punca da ne je mesa jo najprej vsi okrog nje zacnejo prepricevati da to ni dobro in da bi morala in da je meso dobro in kako lahko ne je mesa...

Prej je obratno... A koga moti, da si ti meat junkie? Nobenega, jaz sem svoje menje povedal, ce ti jes meso 2krat na dan, ga jej... :)

Kar se pa fizicnega dela tice, pa tud jaz ne bi mogel cementa prenasat... ;> Tud pol dneva ne... Se eno uro ne :P Pa nisem vegetarijanec... Sicer pa je brez mesna hrana lahko enako kaloricna kot mesna prehrana... Koliko vegetarijancev pa poznas, takih ki ne jedo samo pohanega sira in pizz brez sunke, ki vedo kaj treba jesti :)

Keyser Soze ::

Ah ja starši in stari strši so pač rastli ob mesu. Oz. je bil za njih meso blagoslov, če so ga dobili. Ponavadi samo za praznike. Zato so pa rahlo užaljeni, če nekdo ne mara mesa. Oni so trpeli pomanjkanje mi se pa "preseravamo" kaj bomo jedli in kaj ne.

Zato težijo vama da jejta meso.

Govorim pa zase. Osebno nikomur ne težim, če ne je mesa. Hura, je vsaj več zame. Tudi drugim rečem naj bodo tiho, če kdo pač ne mara mesa in ga s tem silijo. Ker vem kako hudi je jesti nekaj česar ne maraš.

Se je pa že zgodilo, pa ne samo enkrat, da so me nadlegovali vegeterijanci in mi skušali vzbuditi slabo vest. To je nekaj kar ne maram.

Pa tisti, ki jih poznam niso, tisti z ocvrtim sirom in pizzo brez šunke. Ne jejo mesnih produktov. In so res da sloki oz. vitki, ampak so tudi "švoh". Zdaj mi pa povej kako naj recimo en bodybuilder vzdržuje mišično maso brez belega mesa, rib ipd.

Z umetnimi dodatki seveda. Ampak ti dodatki so dragi in nekateri tudi nezdravi. Da bi bil "švoh" si pa tudi ne morem privoščit.

JP ::

@Poldi112
A ti res lahko primerjas piscanca in solato ? A mi lahko resno zatrdis da solata trpi ? Seveda ce jo pojes ne zivi vec, ampak tle gres ti v ekstrem. Pol si tudi las naj nebi strigli, ker celicam odvzamemo hrano in odmrejo (ubijemo lase:)


Kaj je las? Las je samo del nekega organizma in ni samostojen organizem.
Solata je samostojen organizem, ki odmre cel, ko ga ti poješ. Torej če si ti odstrižeš las, te zaradi tega ne bo pobralo. Ali pač!
Mislim, da je primerjava piščanca in solate neumna. (Kot pa sem rekel: če smo dosledni: kaj je piščanec drugega kot malo bolj kompleksen organizem, z mogoče malo več kemijskih reakcij; princip je isti. Ali je v piščancu (ali solati) tudi kaj, kar pravimo da je zančilno za človeka (da se zaveda trpljenja ki ga doživja)? No če je, potem je potrebno da se o tem razpravja. :D )

:)

Lp by JP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

krneki0001 ::

En primer iz realnega življenja:
Šli smo štirje z dvema kanujema po kolpi, cca 100km, za več dni. En je bil vegetarjanec, ostali ne. Prvi dan je še šlo, naslednji dan je vegetarjanec padel skup - pa je bil dečko nabit pa mal čez 80 kil je mel. Ni zdržal veslanja po 10 in več ur na dan. Premalo energije je imel za to.

Vegetarjanci naj jedo kar jim paše, samo jaz bom rekel samo to: Jesti moraš zelo raznoliko hrano od mesa, žitaric, sadja, zelenjave - skratka vse.
Pa nehajte se prepričevati kdo ima prav in kdo ne, ker imate oboji narobe. Hrano je treba vso jesti, in mesno in vegetarjansko, da dobiš vse vitamine in minerale. Ne zdej govort soja je bolj zdrava od mesa - v soji so ene stvari k jih v mesu ni, v mesu so pa ene ki jih v soji ni - se prav en dan jej sojo drug dan meso in imel boš oboje.

LP
Nebivedu

Poldi112 ::

Keyser Soze: > Vegeterijanci, ki jih jaz poznam, niso sposobni težjega fizičnega dela, vsaj za daljši čas.

Eno vprasanje. 48 ur tedensko malarije, ki zajema tudi nosenje cementa, pretezno pa res samo 20kg vrece nivelina ali hobuke jupola, a to ni daljse fizicno delo? To se meni dogaja od junija do septembra. Poleg tega da imam razmerje med tezo in visino 15% pod povprecjem (oz. zdaj odkar sem vegetarjanec verjetno par procentov manj).
Glede nestrpnosti je pa iz tvojega posta razvidno, kdo je nestrpen.

Ce pa pogledas povprecno zivljensko dobo bodybuilderja, pa ti rata jasno, da to mogoce le ni prevec zdravo delat.

nebivedu: > Ni zdržal veslanja po 10 in več ur na dan. Premalo energije je imel za to.

No, jaz sem tudi lani veslal po kolpi. ne sicer 10 ur na dan. Ampak cist za informacijo, svetovna prvakinja v ultramaratonu na 1000 milj je vegetarjanka. In jaz sem v fari lani delal cerkev. 10 ur na dan, pol pa se laufat 10 km in plavat 15 min, ker sem treniral za triatlon. In samo ne mi rect da sem svohcan. Vzdrzlivosti imam vec kot vecina. Ne zato ker ne jem mesa, ampak ker treniram. In da je ne morem imet, ker ne jem mesa, to je takooooo trapasto da lahko recem samo: ne verjet vsega, kar stara mama rece.

Keyser Soze ::

Dušan Mravlje:\ :P

Čestitam si pač izjema in eden izmed redkih.

Ne vem če je ravno vegeterijanec, ampak njega vsaj poznam tebe pa ne. Če si bolje prebereš kar sem napisal.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> Zato težijo vama da jejta meso.

Tezijo njej, ne meni... Jaz meso je,m.. ugh.. ;>
Jaz pa poznam precej debelih vegetarijancev... :)

BigWhale ::

nebivedu:

Vse kar ti lahko zmanjka je vitamin B12. Zato pa jes tablete iz spiroline...

:)

krneki0001 ::

Poldi jst sm povedal da naj bi človek jedel oboje zelenjavo in meseo ter njegove nadomestke. Sam jem vse in treniram tut dost - vsak dan 10km prelaufam pa doma delam zelo veliko, ker me to sprošča od 8 urnega sedenja v službi za računalnikom. Samo z zelenjavo bi lahko zdržal sedenje v službi pa mogoče polovico tok dela doma kot ga sedaj opravim - sem probal ker mi nekaj časa meso ni dišalo. Potem sem pa videl, da ti da en mešan obrok meso + zelenjava + žitarice več energije, kot katerikoli vegi obrok in sem se odrekel vegetarjanstvu. Res pa z otrokom pojeva ful rib - morskih in rečnih.

LP
Nebivedu

P.S. Pa preveč rad imam pršut pa panceto, da ju nebi jedel.

krneki0001 ::

BigWhale: Jst na splošno ne maram nobenih tablet. In tut tuki nebi delal izjeme. Večinoma se zdravim sam doma z zdravilnimi rastlinami.
(ostalo od časov, ko sem bil vodnik za preživetje v naravi brez vse opreme(šotorka pa nož - mogoče še spalka) - taborniki).

LP
Nebivedu

perci ::

Pri gepardu je drugace, ki je sposoben sprinta do 100 km/h nekaj sekund in takega 'lahkega' teka s polovicno hitrostjo par minut in preganja zival dalj casa... Po ulovu pa svoj plen odvlece na kako drevo, kjer ga levi ne morejo dobiti (levi ne plezajo po drevesih)...


Gepradi res znajo plezati po drevesih, vendar niso dovolj močni, da bi lahko hrano zvlekli gor. Leopard po drugi strani pa je dovolj močan za take akcije. Verjetno si ju zamešal.

Poldi112 ::

nebivedu
Jaz sem ti samo povedal, da ne rabis jest mesa, ce hoces bit aktiven, ali opravljat fizicna dela, biti dober v sportu... Mogoce za bodybuilding rabis, ampak za vzdrzljivostne sporte pa ziher ne. Ce si prisel do drugacnih zakljuckov si mogoce nekje nekaj narobe naredil (samo solata tut ni zdrava)

Perci
Mogoce bi te geparde dali v kako drugo temo.

Keyser Soze
Tale tvoj zadnji post me je pa mal zmedel. Cist kaj si hotel povedat?

Thomas ::

> Gepradi res znajo plezati po drevesih, vendar niso dovolj močni, da bi lahko hrano zvlekli gor. Leopard po drugi strani pa je dovolj močan za take akcije. Verjetno si ju zamešal.

Sem mislu napisat isto. Ljudje ne ločijo geparda od leoparda! Pa je razlika zelo velika.

Leopard je "rokoborec", gepard je "šprinter"!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1348944 (6105) BigWhale
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078636 (6244) SomethingEls
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759510 (7591) Trololololo1
»

Vegetarijanstvo in ljubezen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15611930 (8834) IgorGrozni
»

[prestavljeno] Živina bogatih žre kruh revnih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17611502 (9215) mchaber

Več podobnih tem