» »

Intel E6600 vs. Q6600

Intel E6600 vs. Q6600

«
1
2 3

JeZo ::

Nasel sm ta test

Intel E6600 vs. Intel Q6600 3dmark06

mislite da je res mozno da je q6600 skor 100% hitrjši od e6600?

BoBr ::

V določenih aplikacijah je možno in tudi je 1x hitrejši. V 3dmark06 primerjavi poglej kje je znatno hitrejši, pri CPU testih.
Also known as "Intel-aš".

JeZo ::

Saj ravno to me je presenetlo!

Sm mislil da je to bolj iz trte zvito samo ocitno je to res divja zadeva?

wooted ::

to je cela zverina :))

trek@s ::

Če sem prav seznanjen s temi večjedrniki, mora program znati podpirati delo z več jedri naenkrat. Tega danes 99% programov ne zna, zato ti tako velike razlike ne boš najbrž nikoli izkoristil, razen pri takšnih namenskih programih za testiranje, kar pa tebi, roko na srce, nič ne koristi. Druga pesem je pa seveda delo z več programi naenkrat.

neres ::

mora program znati podpirati delo z več jedri naenkrat. Tega danes 99% programov ne zna

Mislim da to ni res. Lahko ti povem da npr. 99% programov za audio obdelavo v Windowsih koristi več jeder. Prav tako bržkone za video. Potem so tu že omenjeni programi za kompresiranje, konvertiranje...
V glavnem lahko bi rekel da večina programov, kjer je potrebno dosti procesorske moči podpira več jeder. Zdej če pa npr. kak Office ne podpira pa to niti ni važno, kajne?

MEDENA ::

jep in 99% ljudi obdeluje video a ne.

neres ::

Za katere programe bi pa ti rad multicore podporo?

DominusSLO ::

MEDENA
Ne razumem, zakaj si toliko proti 4im jedrom... za tistih 240EUR, ki ga dobiš v Nemčiji je q6600 za moje pojme bestbuy med procesorji, ki so dražji od 200EUR(mogoče celo od 150EUR). Procesorska moč ni še nikoli škodila. Ne vem zakaj bi dajal 50EUR manj za proc, ki ponuja pol manj.
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

MEDENA ::

pustimo nemčijo na miru, 6750 je 190€....75€ razlike za ta denar imaš skoraj matično...

spet je preseravanje, važno, da imamo kar ima sosed a ne

zakaj potem intel še dela dualcore, če vsi quade kupujete??????

DominusSLO ::

MEDENA
Kdo vse quade kupuje??
Jst sem čisto zadovoljen s svojim s939 x2 3800+. Pravim pa, da je nesmisel ne kupiti q6600, če dajaš npr. 1000EUR za pc. Če pa je budget zelo omejen, je tudi 190EUR zelo preveč za samo procesor.
Za soseda pa se nam jebe, ampak le dokler nam ne bo uturil viste...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

BoBr ::

Saj Intel tudi še izdeluje enojedrne a vsi za privzeto kupujemo vsaj X2 ali C2D. Quad je prihodnost in del tranzicije kateri se tudi lahko izogibamo in zatiskamo oči. Vprašanje do kdaj...
Also known as "Intel-aš".

just_a_cook ::

Vprašanje direktno: Delaš z več programi naenkrat. Al tam pride realno do izraza več jeder, ali je to samo odvisno od posameznega programa če to ve uporabit?
==================
Just a cook

BoBr ::

Seveda pride do izraza saj programi lahko izkoriščajo poljubno jedro. Še bolje so aplikacije ki že znajo delat z več jedri.
Also known as "Intel-aš".

macgajver ::

LINK tu imate precej testov glede procesorjev jest ravno sedaj nabavlam prsecor plato in rame sem se odločil za q6600 bedno se mi zdi kupovat core2duo E6600 ali nekaj podobnega če je 4jedrni tolk pocen.

Aja se spomnite ko so prišli ven x2 in intelovi dvojedrniki vsi so govorili ja kaj ti pa bo sej xp še en jedr komej izkorist dva sploh ne zna in take fore zdej poglejte vse bolše igre laufajo na dveh jedrih windows xp jih izkorišča odlično za visto so zelo priporočljivi. ni hudič da s 4imi jedri nebo zelo kmalu podobno.
tenstan krompir je pa zakon

Pesimist ::

Eni pa mate take komentare, da mi res slabo postane. Enostano nepametno je 2 core danes vzeti ce je 4core par evrov drazji. Sej pa ze danes dolocene stvari podpirajo 2 core. Razen ze omenjenih programov tudi ze lepo stevilo iger. V prihodnje bo tega se vec. Alane Wake bo pa celo recommended 4 core in 2 core minimum. Povrhu tega lahko sevedno spilals potem 2 core games in se mas dodatna 2 cora free za Windows in druge dele racunalnika ki so bolj procesorsko intenzivni, kot imas danes z X2 in 1 core supported games. To je tudi lepi bonus.

Majn kot 4 core me danes sploh ne zanima vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

pozitron ::

Točno tko sawyer, nevem kaj medena neki nabija proti quad core v vsaki temi. Ne menjamo vsi procesorje vsako leto, če kupš zdej rač. za naslednje 2-3 leta je pomoje Q6600 fajn nakup. Sigurno bodo čez leto dve dodatna dva jedra prav prišla.

Pesimist ::

Verjetno ima tip 2 core in je zdaj vsakemu faus ,ki bo 4 core vzel sej se dobra zaveda situacije.
Moj trenutni racunalnik je tudi star ze 2 leti in bo pocasi cas za nadgradnjo. Nasledni mora tudi vsej 2 leti zdrzat in kaj je boljse vzet kot 4core v tem primeru. Nic razen PS3 ali Xbox morda ce se gre samo za igerce lol.

Je pa res da je nasledni Q6700 sevedno preko 500 Euro. Tam bi pa tudi jaz vec kot 2x premislo ob nakupo. Pri 6600 pa ni niti pomisleka.
Morda bos mel 10fps vec v trenutnih igrah kot jaz. Ti 150 jaz 140. Ok Nasledno leto pa bo obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Brane2 ::

V bistvu so sedanji "QC" za vse ne-video-in-podobne aplikacije odveč.

Ko bodo na voljo pravi QC, bo nakup _mogoče_imel kaj več smisla.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BoBr ::

> Ko bodo na voljo pravi QC, bo nakup _mogoče_imel kaj več smisla.
Zakaj? Ker bo takrat več programske podpore ali kaj drugega?
Also known as "Intel-aš".

Brane2 ::

V Wintel okolju mogoče tudi zato. Na Linux mašinah je podpora že zdaj povsem O.K.

Glavni razlog IMHO leži v neustreznosti sedanje zasnove, ki o ubija "dual-dual" zasnova.

Šele ko se bodo vsi corei med sabo lahko pogovarjali s polno brzino in brez čakanja se bo resno dalo računat na soliden izkoristek moči vseh štirih "motorjev" v realnih pogojih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BoBr ::

Se strinjam da bo takrat nekoliko hitreje. Vendar ne spet toliko da bi padla čeljust...
Also known as "Intel-aš".

Pesimist ::

Mi vendarle govorimo o prekosko iz 1 core na 2 core in 1 core na 4 core. In v dobenem primeru iz 2 na 4 ali?

Ce bi pred 2 letoma, cisto teoreticno kupil X2 namesto X1, danes nebi pocutil dobene potrebe po zamenjavi se. Bi pa po vsej verjetnosti cez 1 leto.
Mislim da se v tem vsi strinjamo. Ampak jaz takrat nisem to naredil, zdaj pa imam moznost iti kar na X4 brez vecje razlike v ceni. Slej ko prej bo standar X2 podpora v vecjem delu iger. Nevem ce se razvijajo kasna ki nebo znala izkoristit tega. Nekatere so celo patche doble. Anyway. Jaz ne menjujem racunalnika na 1 leto. Se na 2 leti je redkost. Zdaj pa ce vzemem 4 core bo ziher drzal dalje kot 2 core. In ker v ceni ni omembe vredne razlike je to za mene no brainer izbira.

Tudi razumem da bodo cez 2 leti prisli drugi 4 ali vec core procesorji, kater bodo ponovno porazili predhodnike, mogoce ze zaradi arhitekture same, ampak to bo vedno tak in se neda izognit. Vsekakor sem trdno preprican do bo 4 core mi v prihodnjih letah bolse sluzil kot X2. Kake 3 leta bo ziher noter v racunalniku.


Vista pa je tak bolsi Os kot Xp. Ze z 1 core procesorjem zdna dosti bolse delat. Ampak vseeno nebom zamenjal ker me v igrah, vsej z mojo trenutno konfiguracijo sploh ni prepricala. Je pa odlicno delovala pri convertanju movijev kjer je racunalnik sevedno bil cisto lepo odziven, kar v WinXP nemorem trdit.

Brane2 ::

Se strinjam da bo takrat nekoliko hitreje. Vendar ne spet toliko da bi padla čeljust...



Povsem zlahka, če bo program tako pisan. Če bo šlo za kako aplikacijo, kjer bodo corei tesno sinhronizirani besno obdelovali podatke v kakem tight loopu in metali podatke v RAM in na grafično, bo to lahko prineslo ohohoo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pesimist ::

Ima to sploh kaksno vlogo v nasem primeru? Tega procesorja o kerem ti pravlice pripovedujes ni za kupit. Danes imas na izbiro E6600, Q6600 (40euro drazji WOW) in recimo se 6850 (40 euro drazji)
Zdaj pa oceni kaj ti je vec vredno danes, da bo v prihodnje bolje. 40 euro? in vec herz ali 40 euro in 2 dodatna cora, kaj se lahko v prihajajocih igrah preobrne v tvojo korist :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Brane2 ::

Meni osebno je več vreden navaden DC in skok na pošten QC, ko bo ta dosegljiv.

Ne vidim, zakaj bi moral skakat na navaden psevdo QC, sploh če nimaš še jasne ideje, zakaj bi ga rabil.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pozitron ::

A ne razumeš, da bomo nekateri naredili skok iz enojedernega procesorja. In zakaj bi sedaj kupil DC, če je quad tako dostopen in bo sigurno boljša naložba za prihodnost. Pa če prav ni "pravi" quad.

para! ::

Ej, najbolš je da zdej kupš _najdražji_ enojderni procesor na trgu ker bo ta najbolj izkoriščen, dvojedrnikov tko al tko anben program ne izkorišča, štirjedrniki so pa itak čisti nateg, ker so samo združl 2 dvojedrna proca. Prasci nesramni, sam nategujejo nas!

lp

;)
Death before dishonor!

Primoz78 ::

...eh kupis 4 jedrnika in izkljucis 3 "neuporabljena" jedra pa mas mir...:D ...ce se to da, pri DC se da...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

Al pa to, izklopt vsa jedra, ko jih jebe! Sej je itak sam eno izkoriščeno!!!!!1111

Tele štirijedrniki veste, pa sploh niso pravi štirijedrniki. Majo sicer točno štiri jedra, ampak hej, štirijedrniki pa niso!

lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

A ne razumeš, da bomo nekateri naredili skok iz enojedernega procesorja. In zakaj bi sedaj kupil DC, če je quad tako dostopen in bo sigurno boljša naložba za prihodnost. Pa če prav ni "pravi" quad.


Razumem. V tem primeru je to lahko lahko smislen korak- _ČE_ lahko dodatna jedra uporabiš.

Če jih ne moreš, je mogoče bolje vzeti hitrejši DC. Takrat, ko jih boš lahko porabil, ti bodo vsi razlagali, da Qxxx je totalka mimo in da sedaj rabiš naslednika itd.

Zagotovo je nek razlog, zakaj je Intel spustil cene svojim QX čipom, se ti ne zdi ?

Bodi prepričan, da ko bo Intel imel pravi QC ( in imel ga bo, saj so ga napovedali), da bodo vsepovsod ravno v ta namen izdelani benchmarki, ki bodo kazali razliko med "dual-dual" in "true QC". Pa tu ne gre za Intel/AMD kot za sam hype.

Ni AMD nič boljši in tudi njihov PR veselo "jede go**a" o zadevah, ki jih sploh nimajo itd. A tu ne gre za proivajalce in njihove shareholderje, gre za izdelke.

Res je Qxxx je zunaj, Barcelone/Agene pa še ne. Res pa je tudi, da je hitrostni pribitek sedanjih QC nad DC v real life Windows situacijah beden- s parimi redkimi izjemami.

Zato sem si jaz ubodel najhitrejšega poceni DC Athlona, ki veselo žvižga na 3 GHz pod optimiziranim Gentoojem in mi _sploh_ ne bo problem počakati recimo do sredine naslednejga leta ali še dlje, da pridejo dobri, hitri in strupeno poceni QCji ven. YMMV, seveda...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Primoz78 ::

V glavnem ce sedaj kupujete nove racunalnike in jih ne mislite menjat recimo 1-3 leta...pomojem se splaca Quad-a za tako ceno (Q6600 mislim!)...seveda, ce bo racunalnik uporabljen vecina samo za surfanje in pisanje dokumentov je totalna bedarija kaj vec kot kak Celeron (novejsi modeli)......

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

Ja za ne vem kakšne aplikacije, bo benchmark prikazal prednost true-quad pred dual-dual cpuji. Za večino uporabnikov pa q6600 za 260 EUR pomeni boljšo naložbo kot nov dvojedrnik. Enostavno imaš na voljo 4 jedra pri 2,4GHz. Za veliko večino bojle kot pa 2 jedra na 2,8 recimo.

lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

Al pa to, izklopt vsa jedra, ko jih jebe! Sej je itak sam eno izkoriščeno!!!!!1111

Tele štirijedrniki veste, pa sploh niso pravi štirijedrniki. Majo sicer točno štiri jedra, ampak hej, štirijedrniki pa niso!



ČE bi rad poenostavljeno resnico, ker si kugla za tehniko, prav.
Saj koneckoncev Qxxxx ni slab. Če ti njegova konfiguracija in predvsem hitrostni učinki ustrezajo za tvoje potrebe/programe/okolje ni z nakupom nič narobe.

Kotsami ugotavljate, je poceni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, če ti je toliko pomembno število jeder, ne pa konfiguracija, ti lahko jaz prodam poln predal različnih starih pentiumov, k6tk in podobne navlake za drobiž...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Primoz78 ::

para! trenutno to ni res (razen za specificne programe) bolje met 2x2,8ghz kot pa 4x2,4ghz...pri katerem sta izkorisceni "samo" 2 jedri....je pa res, da skoraj vsi Q-ji grejo lepo na 3-3,6ghz...B0 stepping pa tudi vec.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

No ja, mal te hecam, ker vidim da se v vsaki temi o procih vzvišeno posmehuješ dual-dual izvedbi qc procov, kot da so za odmet in jih nihče ne povoha.



lp
Death before dishonor!

para! ::

Primoz78 zakaj je bolje met 2x 2,8?

Ker, če hočeš rečt, da pri 2,8ghz določena igra izpljune 95 fps, pri 2,4 pa 83, to ne pomeni bistvene razlike za povprečnega uporabnika.

In zakaj bi pri štirijedrniku 2 jedra ostala neizkoriščena?

Če maš recimo zagnane 3 programe, ki kurijo veliko cpuja, jih ja lahko ročno vržeš na cpu0, cpu1, cpu2 in ostalo izvajaš na cpu4, tekoče. Al js ne razumem vsega skup?

lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

Ne posmehujem se jim. Qxxxx je čisto spodoben čip.

Le vedeti moraš, za kaj je uporaben in kako dela.

Če ga uporabljaš blizu njegovega optimuma je too lahko povsem racionalno.

Če pa je edina tvoja aplikacija, ki je od njega videla korist 3dMark06, potem je tak nakup najbrž problematičen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

para! ::

Glede na informacije v tej temi, ravno 3dmark pridobi ogromno ;)

Za non-linear obdelavo velja več jeder bolje je, ampak to je tu irelevantno. Govorimo o kupcih, ki kupujejo danes procesor za 200EUR+. Po mojem se bolj splača vzeti Q kot pa E za isti denar. Čeprav ravnokar čakam Primozev odgovor, da mi pove nasprotno.


lp
Death before dishonor!

Primoz78 ::

para! 400mhz vec tudi nekaj pomeni...in dvomim, da bi "povprecni" uporabnik stalno rocno preklapljal med dolocenimi aplikacijami...in ce so to ze take aplikacije bi verjetno potreboval tudi toliko rama, da nebi zadeva stekala (ceprav je trenutno 1gb skoraj v vseh racunalnikih)...recimo kaksen DVD ripp ipd...ce pa potrebuje racunalnik v take namene, da pac da nekaj obdelovat in potem pusti zadevo par ur, dni itd...potem se 100% strinjam s tabo, da preklopi in ima mir ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

BoBr ::

Evo ideja.
Kaj ko bi preprosto nekaj novopečenih Q6600 lastnikov napisalo svoje mnenje in primerjavo s prejšnjo konfiguracijo pri običajnih vsakdanjih opravilih?
Also known as "Intel-aš".

dzinks63 ::

:)) pri običajnih vsakdanjih opravilih - - > > Za to ti je zadost že sempron.
Quadi so za nadpovprečna, oziroma za zelo zahtevna opravila.

BoBr ::

> Za to ti je zadost že sempron.
Vem da je tudi celeron dovolj za to :)). Želel sem prebrat mnenja koliko je dejanske razlike, če res tok pozna v hitrosti in večopravilnosti.
Also known as "Intel-aš".

Pesimist ::

No ce gre lepo premikat programe po jedrih pa tolko bolse.
Mas recimo opticno povezavo 10/10. Na eni poganjas server, na dveh corah igras tretji pa medtem windows poganja? Je to iluzija ali izvedljivo?
Tak vsej Xbox 360 deluje. 1 Poganja OS, 1 gira igro, 1 pa v luft gleda pri teh starejsih igrah.

MEDENA ::

jebe se meni faušerija, samo bistvo želim povedati, čemu potem intel štanca ostale proce če vi mačoti vsi hočete quade?

Pesimist ::

Zato ker vejo da so se taki kot ti tudi na svetu :D

Drugac so pa kvadroti dragi ko pes. Q6600 je zdaj izjema. Pred kratkim se je tudi bil dragi ko pes. Ce je pa razlika v ceni prakticno dupla. Pa bi ga redko kdo povohal. Kaj mislis zakaj vidis samo Q6600 teme v tem oddelku in nic Q6700 ali se vijse? Best price/performance choice za danes in prihodnja leta.

Nic pa nebi imel proti Q6650 za 100 euro majn , kateri baje tudi pride konec avgusta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

pozitron ::

Samo bistvo želim povedati, čemu potem intel štanca ostale proce če vi mačoti vsi hočete quade?

In kje je tu bistvo, da dokler bo intel štancal dvo jederne procesorje se boljših ne splača kupit? Se pravi, da tut dokler bosta AMD in Intel štancala eno in dvojederne procesorje, nima smisla kupovat štirijedrnih, pa naj bo to mogoče še kakšno leto. Po tvoje je najbolj pametno kupiti najslabši procesor, samo zato ker jih še vedno delajo. Pol bom pa najhitrejši enojedrni procesor kupu sam zato da ne bom mačo, pa ker itak mora biti dovolj tut za prihodnost, ker če ne ga ne bi še vedno štancali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

macgajver ::

Ah dejansko se da 4jedrnik izkoristiti že danes s malo iznajdlivosti primer: S čisto navadnim windows xp in tako kot imam jas s tremi diski ga izkoristiš komot v task managerju nastaviš lahko za vsak program na katerem jedru ti laufa vsaj pri mojem dvojedrnem athlonu je tako
Task manager set affinity in cahnaš jedra na enem disku zaženeš naprimer cod2 igraš s prvim jedrom na drugem disku hd film 1080p poganjaš s drugim jedrom ali še celo dvema. na tretjem disku in 3ali 4 jedru ti laufa tud ena poljubna stvar naprimer ripaš še film in stvar rešena 4 jedra izkoriščena. zdej kašno leto tko delaš ker si pač zagnan ane bober in nočeš da bi se dva jedra šparala potem pa že pride igra ki izkoristi vsa 4 jedra in nato si najbol zadovoljen človek na svetu ker si dal samo 40eur več kot tisti drugi ki ima e6600 in mu šteka. problem rešen. hehe Malo nabijam ne vsega resno jemat.

Ne dejansko je bedno govort da 4 jedrniki niso izkoriščeni če vsak program ki je procesorsko zahteven obvlada večnitnost in se lepo pozna razlika med 2 in 4 jedra tisto da imaš frekvenco višjo na ubistvu enakem procesorju kot je zdej q6600 in q6700 ali e6600 in e6700 tud e6850 to so minimalne zadeve katerih ne opaziš ne v igrah ne nikjer samo v benchmarkih. drugač Igre zaenkrat še ne izkoriščajo 4 jedrikov pa se tud v nekaterih pozna razlika iz nevem katerega razloga že? obljublajjo pa 4 jedrno podporo v prihajajočih igrah konec tega leta tko da bomo vidl kdo bo bol pametno kupu tist ki nabavi q6600 ali e6650-e6..... jest stavim na tistega prvega.
tenstan krompir je pa zakon

Brane2 ::

macgajver:

A ne podpirajo XPji samo dveh coreov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589120 (24428) Isotropic
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218447 (15576) noraguta
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413254 (8531) Racunalnik
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323603 (18293) Jst
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674132 (3041) PrimozR

Več podobnih tem