» »

ulTrA PC - need your help plz

ulTrA PC - need your help plz

1
2
»

Adrijan0 ::

@StreetRacer Jaz si lepo naredim windows media player...

Tega nism razumu.. Pa logično da bi z C2D tudi šlo.. Zakaj pa ne? Sej če vlečeš film to ne predstaulja hude obremenitve za cpu.. pa dajmo malo mislit.

AapocalypseE ::

Vklopim si meda player in ob igri poslušam glasbo. Je razumljivo zdaj? Pol pa mi povej keri program še naj zaženem, da ti bo zadoščeno in boš zadovoljen? ;)

Adrijan0 ::

StreetRacer.. vem vse.. meni ni treba nič razlagat.. Sem tudi že napisal kako to deluje itd.. Fora je da si ti C2D dal na raven p2 :D Če bi tak test hoto naredit.. Bi mogu usaj še par programou močno požrešnih pognat..

Domke ::

"Vklopim si meda player in ob igri poslušam glasbo. Je razumljivo zdaj? Pol pa mi povej keri program še naj zaženem, da ti bo zadoščeno in boš zadovoljen? ;)"

Jst si lohka vklopm, WMP, Winamp, zazenem film, mam odprto Opero, Firefox, Anti-virus, Spywareguard, Spyware blaster, Xfire, Steam, in mnogo drugih stvari pa najzahtevnejsi spili lepo delajo z C2D E6600 in 8800 GTX. Sploh ni problem. Pa za tiste ki mislijo da bo pohitritev v prihajajocih spilih (v tem letu) z quad corom res velika, naj povem tole. Izdelovalci UT3 so bili udelezeni v nekem intervjuju, in vprasanje je bilo, kateri procesor bi izbrali. Q6600 ali E6850, in odgovor je bil E6850. Poleg tega je anketiranec povedal da je performance increase z quad corom zelo majhen v primerjavi z dual corom, v UT3. Ne recem, Alan Wake bo res spil, kjer bo quad core prisel do izraza. Ampak, to leto se preprosto ne bomo videli naslovov ki jih ne bi bilo poganjati na maximum settings za dual corom, in s dobrim frameratom.

bluefish ::

stvari, ki si jih napisal lahko jaz poganjam tudi na enojedrniku. Res pa je dejstvo, da štirijedrnikov zaenkrat res ne izkoristi prav veliko špilov (morda dva), v prihodnost pa žal ne vidimo.
In ja, verjamem, da je večini mladine bolj pomembno, kako jim tečejo cod in ostale podobne igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Golnar ::

ampk stvar je d ljudje ne kupuje(mo) komp sam za do konca leta oz za do konca leta 2008, ampk najmanj nekje do leta 2010...

TokioGangsta ::

Golnar : right on
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

MEDENA ::

me prav zanima če bo kdo zdržal več kot 2 leti max z q6600....

Golnar ::

me prav zanima kako lahko ti zdržiš z x2 3600+:\

MEDENA ::

več ne rabim.

TokioGangsta ::

OK se mi zdi da ste nekateri res precej zašli z to debato o quadih in duotih.

uzel bom q6600
sam še neki me zanima če uzamem antec nine hundred ohišje a pol ne rabim scythe ventilatorja link
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Meizu ::

Če ne boš nič navijal sploh, potem je tovarniško cooler povsem zadosti. Za kaj navijalnega pa.... Bo treba še en hladilnik na proc. Pa lahko kupiš še tako zračno ohišje. Jst, če bi že sedaj kupoval novo ohišje, bi definitivno razmišljal izključno o chieftecovem bigtowerju, saj je velik, ZELO zračen, nanj lahko dobesedno namečeš kup ventilatorjev vseh velikosti, tko da potem pretok pa res ni več problem :))

kobilica ::

Meuzi,Ima tudi filterje? Pa link prosim.

Tudi mene zre,dual ali quad core? Ker ko bom navijal...do koliko bi lahko sel max pri Dual coru?

Adrijan0 ::

če kupiš e2160 ga neboš iskoristu.. kaj šele quada.. Al si kak grafični oblikovalec? >:D

TokioGangsta ::

Torej:

ABIT Osnovna plošča IP35-E S775,Intel P35,ICH9R
link
115 €
-----------------------------
LEADTEK grafična kartica NVIDIA GF 8800GTS, 320MB DDR3, PCI-E, DVI, HDTV
link
279€
-----------------------------
INTEL PROCESOR Core 2 Quad Q6600, 4x 2.40GHz, 266MHz FSB, 2x 4MB
link
266€
-----------------------------
DDR2 2GB KIT PC6400 800MHz Crucial Tracer
link
135€
-----------------------------
SEAGATE trdi disk 320GB, SATA 2, 7200 OBR, 16MB, 3GB/S
link
78€
-----------------------------
LC POWER napajalnik 850W ARKANGEL LC88500C, 140MM
link link
117€
-----------------------------
Antec Nine Hundred
link
113,50€
_____________________________________
_____________________________________

SKUPAJ: 1103 €

Kaj menite na to to naj bi bila moja dokončna odločitev. Za hladilnik pa sem se odločil da ga še ne rabim, saj še ne bom navijal. Ko se bom pa odločil za navijanje pa bo verjetno že kak evro ceneje ali pa kakšen boljši. Torej kako izgleda?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Meizu ::

hja, pri quadih je tako, da če se nočeš ravno zgražati pri temperaturi, potem je tudi če ne navijaš, smotrn nakup novega hladilnika. Razlike so občutne. No, drugače sistem pa bo dober. Izbira je dobra, in vse kar boš nanj navrgel bo šibalo ;)

TokioGangsta ::

Še nekaj me zanima ali se mi splača dati 10€ zraven pa dobim ASUS 8800GTS 320MB ali XFX 8800GTS 320MB kakšna je razlika?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

PrimozR ::

Poglej Club 3D. 8800 kartice so itak referenčen design, Club 3D pa naj bi bile cenejše zaradi izredno majhnega bundla (mislim da ni nobene igre, en CD z demoti in CD z gonilniki, to pa je več ali manj to). Razen če rabiš bundle. Napajalnik pa vzemi ali Enermax Liberty 500W (čeprav ima manj W, verjemi, je mnogo boljši pri dostavljanju 500W kot pa LC, ni namreč vse v W, bolj pomembne so stabilne linije) ali pa Taganovega 530W U15. Enermax je 105, Tagan pa 115 €.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
241484 (1234) TRANCE MAN
»

računalnik za pisarniško delo - kaj in kje?

Oddelek: Kaj kupiti
231696 (1242) MEDENA
»

Kateri cpu, gpu, ram, plata,......?

Oddelek: Kaj kupiti
352028 (1652) GrimReaper

eXtreme PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18810827 (7015) kuglvinkl
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292733 (2052) InTenZZive

Več podobnih tem